Uue hingamisega Olympus toob turule kõige universaalsema suumiga objektiivi
autor: Tarmo Pihelgas

Hiljuti uue tippklassi hübriidkaameraga välja tulnud Olympus on tegemas revolutsiooni, sest paiskab turule kõige universaalsema objektiivi, mis hübriidkaameratele on eales tehtud.

Uus 16.6 kordse suumiga objektiivi fookuskauguse vahemik jääb 12-200mm ning seega on see tõepoolest suurima suumivahemikuga objektiiv, mis hübriidkaameratele tehtud. Objektiivi suurimaks avasuuruseks saab olema f/3.5 ning suumides maksimaalse fookuskauguseni on suurimaks avasuuruseks f/6.3.

Teatavasti mida suurem suumivahemik, siis seda keerulisem on automaatfookusel tööd teha. Seetõttu on uuel Olympus M.Zuiko Digital ED 12-200mm f/3.5- 6.3 objektiivis kasutusel MSC teravustamissüsteem, mis peaks ka nii suure suumivahemikuga objektiivi puhul tagama ideaalilähedase autofookuse nii foto- kui ka videorežiimis.

Kogu objektiivi tipptehnoloogia ning klaasid on ära mahutatud vaid 10cm sisse ning objektiivi kaaluks on vaid 455 grammi. Uus universaalobjektiiv jõuab kuuldavasti turule tänavu märtsis ning saab poelettidel hinnaks 899€.

Allikas: Olympus

The post Uue hingamisega Olympus toob turule kõige universaalsema suumiga objektiivi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canoni esimene täiskaader hübriidkaamera – EOS R!
autor: René Türk

2018. aasta sügis oli rikas aeg fototehnika tõsisematele fännidele ja edasijõudnud fotograafidele. Oma esimesed täiskaader hübriidkaamerad tõid välja suurtootjad Nikon ja Canon. Kauaoodatud hetk, kuna selle valdkonna pioneer Sony on oma turupositsiooni kindlustanud juba mitmeid aastaid – minu isiklik kogemus on olnud Sony a7r II, a7R III ja a7 III kaameratega.

Enda igapäevases fototöös kasutan peamiselt Canon EOS 5D Mark IV täiskaader peegelkaamerat ja seetõttu olen oodanud, millal tekiks samale platvormile täiuslik varu-, reisi-või asenduskaamera. Canon EOS R uudisest kuuldes võtsin ühendust enda koostööparneri Photopointiga ja palusin, et kui kaamera neile saabub, tahan olla esimene, kes seda proovib.

fotostuudio-lumiere-Rene-türk-canon-eosr-photopoint
Vasakul Canon EOS R + RF 24-105mm f/4L IS USM. Paremal Sony a7 III + Tamron 28-75mm f/2.8.

Aasta lõpus tuli ka vastus, et kaamera on jõudnud Eestis poelettidele ja komplekt EOS R kere koos Canoni uue, spetsiaalselt hübriididele mõeldud RF 24-105mm f/4L IS USM objektiiviga, ja muidugi EF objektiivi adapteriga (see annab võimaluse kasutada kõiki Canonile mõeldud EF objektiive).

Tehnilistelt parameetritelt on R näol tegemist lipulaeva EOS 5D Mark4-ga, sest kere sees peidab ennast sama 30MP Dual Pixel autofookus sensor. Seega justkui sobiv ja samaväärne kaamera minu praeguse töökaamera kõrvale.

fotostuudio-lumiere-Rene-türk-canon-eosr-photopoint_2

Minu kogemus hübriidkaameratega on olnud pigem positiivne, kuid alati on mingi “aga” selles sees ja seetõttu olen peegelkaamera andunud toetaja. Põhiliste miinustena on olnud just peegli puudumine ehk digitaalse pildi kuvamine pildiotsijasse ja teine, ehk olulisemgi, fokusseerimisprobleemid.

Nimelt mitmetes tingimustes on tulnud pildistada pimesi, nt väline valgus on nii ere, et ekraanivalgus ega ka pildiotsija eredus ei küündi lähedalegi, et midagi näha või vastupidiselt pimedas, kus digitaalselt püütakse pilti võimendada ja pildiotsijasse kuvatav on kurnatud üleliigsest mürast.

Teravustamisel, eriti pimedamates oludes ja kinnistel avadel (F8) ei ole minu kasutuses olnud hübriidkaamerad suutnud töötada peegelkaameratega võrdsetel võimetel. Miinusboonuseks on olnud aku kestvus (300 -350 kaadrit). Tõeliselt suure arenguhüppe ülalnimetatute parandamiseks on teinud Sony α III seeria kaamerad ja ilmselt seetõttu on a7 III olnud ka minu nö teine kaamera.

fotostuudio-lumiere-Rene-türk-canon-eosr-photopoint_3

Kui Canon enda EOS R seeria välja tõi, sai ta kõvasti sugeda! Hinnangud olid kurjakuulutavalt hävitavad! Tehnikahuvilised aina kõrvutasid andmeid ja materdasid. “Viis aastat ajast maas!” oli etteheide fotogigandile! Eriti sai nahutada EOS R videovõimekus. לllatav on aga see, et kasutajad – need päris kasutajad, kes teevad selle kaameraga tööd, kiidavad. Siit ehk tulebki välja, miks uue sarja nimeks on R.

R- on tugev täht ja ilmestab alati tootjate mudelitel midagi erilist, mingit supervõimet, midagi pealtnäha nähtamatut. Nii ka seekord! EOS R on minu kasutuses olnud esimene hübriidkaamera, mis on suutnud kõikides oludes (stuudios, üritustel, reklaampildistamistel, liikumatute ja liikuvate objektidega) teravustada ülikiirelt, täpselt ja veatult 100%.

Mis kasu on “fäänsidest” näitajatest ja pikslirallist, kui kaamera ei suuda sensorilt fookusseerida? Videorežiimis on kasutuses küll croppsensor, kuid autofookus jälgimissüsteem liikuva objektiga on veatum, kui professionaalne operaator? Need argumendid tõstavad selle kaamera minu jaoks kõrgemale senisest kogemusest hübriidkaameratega.

fotostuudio-lumiere-Rene-türk-canon-eosr-photopoint
fotostuudio-lumiere-Rene-türk-canon-eosr-photopoint

Lisaks meeldis mulle, et RF objektiividele on lisatud seadistus rõngas, mille alla võib näiteks ISO määrangud panna – geniaalne! Canoni plussiks on kindlasti ka võimalus määrata RAW faili suurust ning mitte ainult pakitud ja pakkimata, vaid ka resolutsioonilt.

See seadistus on sälinud ka R-l, eriti kasulik, nt. reisifotodeks, kus 30MP failisuurus on kindlasti üleliigne. Liigsete pikslite tõttu valisin ma eelmise aasta alguses ka a7 III kaamera a7R III asemel. Loe: “Liiga palju piksleid”.

fotostuudio-lumiere-Rene-türk-canon-eosr-photopoint_6

Minu kogemus EOS R kaameraga on nüüdseks ~2000 pilti erinevatest situatsioonidest. Canoni kasutajana mulle meeldib:

 • teravustamise täpsus: 100/100;
 • kere ergonoomika. Sügavam käepide on väga abiks hübriidkaamera väiksemate kerede puhul, kuna objektiivid on enamasti samas kaalus kerega ja nii on raskusbalanss enamasti objektiivi poole kaldu. Lisatoetus käepideme sügavuse näol on väga abiks;
 • RF objektiividel on seadistatav funktsioonirõngas (lisaks teravustamis-ja fookusrõngale);
 • silmapupillile orienteeritud fokusseerimine (Single AF reziimis);
 • igatepidi keeratav väga heas kvaliteedis ekraan;
 • sama aku, mis EOS 5D mudelitel;
 • EF adapteriga kasutatavad kõik Canoni EF bajonetile sobivad objektiivid;
 • karbis kaasas 220V laadija ning USB laadija lisatasu eest (Sony kaameratel vastupidi);
 • Canonile omane väga hea pildikvaliteet;
 • kaamera sooritusvõime ja ehitus üldiselt;
 • hind – sisult 5D Mark IV, kuid hinnatasemelt EOS 6D Mark II.

Millest ma enim puudust tundsin:

 • Canon on kaotanud kerelt väga palju nuppe ning asendanud selle M-Fn (multifunktsionaalse “slaider”) lahendusega. Minule kui professionaalsele fotograafile on see miinuseks, kui pean seadistusi tegema läbi menüü süsteemi või läbi mitme valiknupu;
 • joysticki puudumine kerel;
 • M-Fn sliaderi asetus. Minu pöial maandus loomulikult just sellel kohal nii et pidin slaideri mitteaktiivseks muutma;
 • aku kestvus (450 -500 pilti);
 • kaamerasisene stabilisaator.

Kokkuvõtteks on EOS R puhul tegemist Canoni esimese täiskaader hübriidkaameraga ja selle juures on nad paika saanud kõige tähtsama, milleks on kiire ja täpne autofookus ka keerulistes olukordades.

Kaamera sobib väga hästi Canoni süsteemi kasutajale lisakaameraks või varukaameraks Canoni varasema tooteseeriaga ühilduvuse pärast. Ise jään huviga ootama EOS R edasiarendust ja järgmisi mulle sobivamaid mudeleid.

Aitäh, Photopoint, võimaluse eest nädal aega kaamerat katsetada, millest osa oli fotostuudios Lumiere Mairi Korkkaga pildistamine. Aitäh Mairile modelliks olemast ning jumestuskunstnik Kristiina Uudamile jumestuse eest. Video filmis Mikhael Santos ja postproduktsiooni tegi Meelis Roll.

Täpsuse huvides ütlen, et stuudiopildistamisel kasutasin EOS R kõrval ka Fujifilm GFX 50s kaamerat.

 


Rene Türk on Lumiere fotostuudio asutaja, mitmeid kodu- ning välismaiseid tunnustusi pälvinud reklaami-, pulma-ja portreefotograaf. Renש tööde ja tegemistega saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehelFacebookis või veebilehel www.rene.com.ee

 

Sa ei ole veel päris kindel kas EOS R täiskaader hübriidkaamera on Sulle õige valik? Sellisel juhul soovitame kaamera meie foto- ja videotehnika rendist laenutada või lugeda nende arvamust, kes on seda lisaks Renשle juba proovinud:

The post Canoni esimene täiskaader hübriidkaamera – EOS R! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Canoni magnetiline ja eemaldatav fotopaber PIXMA printeritele
autor: Jürgen Veerme

canon-pixma-fotopaber-photopoint

Canon PIXMA tindiprinterid on suunatud perekeskseks kasutuseks või näiteks õpilastele, sest need on väga lihtsasti kasutatavad, kompaktsed ning stiilsed. Lisaks tavapärasele dokumentide printimisele suudavad need trükkida ka terava joonisega 10ח15 cm mõõdus fotosid, kuid selle tarbeks tuleks neile sisse osta spetsiaalne fotopaber.

Canon fotopaberite hulgast leiab sobiva variandi mistahes vajaduste jaoks – alates esmaklassilisest galeriikvaliteedist kuni laste kunstiprojektideni. Nüüd on see vägev valik saanud lisa kahe eriti põneva toote näol:

 • Canon Magnetic fotopaber muundab fotod lahedateks kingitusteks või dekoratsioonideks – fotodega magnetiteks. Paberi magnetiline tagakülg võimaldab fotosid kasutada magnetilistele pindadele kinnitamiseks. Pakis on viis 102 ח 152 mm mõõdus paberilehte.

 • Canon Restickable fotopaberile trükitud pildid muutuvad põnevateks taaskasutatavateks kleebisteks. Paberi kleepuv tagakülg võimaldab fotosid kasutada kodu dekoreerimiseks või näiteks sülearvuti kaanele kleepimiseks. Kleebiseid saab seejuures hõlpsalt eemaldada ja teise kohta asetada. Pakis on viis 102 ח 152 mm mõõdus paberilehte.

Mõned asjad toimivad koos paremini nii et kui kasutad Canon PIXMA printeriga Canon fotopaberit, siis saavutad iga kord suurepärased profikvaliteediga tulemused.

 

Osta Canon fotopaber Magnetic ja loo endale magnetiline fotosein ››

Osta Canon fotopaber Restickable ja muuda fotod lahedateks kingitusteks ››

 

Kogu fotopaberite valik Photopointis – photopoint.ee/fotopaberid

The post Nüüd saadaval: Canoni magnetiline ja eemaldatav fotopaber PIXMA printeritele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: kergekaaluline Nikon Coolpix A1000 supersuum, mis armastab reisida
autor: Jürgen Veerme

nikon-coolpix-a1000-photopoint

Photopointi esinduskauplustesse ja veebikaubamajja on müügile jõudnud Nikon CoolPix A1000 supersuum kompaktkaamera, mis sobib imehästi reisile kaasa võtmiseks. Selle kompaktne korpus ei võta pagasis palju ruumi ja vajadusel mahub see ära isegi suuremasse taskusse/käekotti.

CoolPix A1000 kaamera on varustatud vägeva 35x optilise suumi ja värinastabilisaatoriga objektiiviga, elektroonilise pildiotsija ja välklambiga mistõttu saab sellega filmida-pildistada kõike: lähedalt ja kaugelt, laiemalt ja kitsamalt.

nikon-coolpix-a1000

Kallutatav ekraan ja puutetundlikud juhtelemendid. Pildista hõlpsalt erinevate nurkade alt, sest terava pildiga kallutatav puuteekraan käivitub kiirelt ja võimaldab reaalaja vaates juhtida automaatse teravustamise ning katiku vabastamise funktsioone.

nikon-coolpix-a1000

Näita ilu. 4K videod. Jäädvusta saginat, helisid ja päikeseloojanguid 4K/UHD kvaliteediga kuni 30 kaadrit sekundis ja FullHD kvaliteediga kuni 60 kaadrit sekundis.

Eriline Nikon Snapbridge ühendus võimaldab vähese energiakuluga pildistamise ajal automaatselt sünkroniseerida pilte nutiseadmesse – sealt saad enda reisipilte või igapäeva toiminguid jagada Facebook’i või Instagram’i.

Juhul, kui sul hetkel jääb rahalisi vahendeid uue kaamera jaoks puudu, siis Inbank järelmaksuga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles kevadel.

 

לllata ennast ja sõpru ilusate piltidega. Osta Nikon CoolPix A1000 ››

The post Nüüd saadaval: kergekaaluline Nikon Coolpix A1000 supersuum, mis armastab reisida appeared first on Photopointi ajaveeb.

Selgunud on suure “Sony Talvefoto 2019” konkursi žürii koosseis
autor: Jürgen Veerme

sony-talvefoto-2019

Snap.ee pildipangas on käimas “Sony Talvefoto 2019” konkurss, kuhu 4. märtsini on oodatud nii professionaalide kui huviliste parimad talvefotod, mis ei pea tingimata olema pildistatud sellel talvel.

Nii et viska digiarhiividele pilk peale ja esita tööd, mis kirjeldavad talve täpselt nii nagu see Sinu jaoks paistab. Olgu selleks lumine loodus, suuskadel kihutamine, kelgumäel rassimine või hoopis parimate hetkede nautimine soojas toas, kui akna taga paugub pakane.

Tänavuse Sony fotokonkursi esikolmikut asub välja valima 3-liikmeline žürii koosseisus:

Võta võistlusest kindlasti osa, sest parimatele oleme koostöös Sony‘ga välja pannud rikkaliku auhinnalaua:

I koht â€“ 1500 € väärtuses vabalt valitud Sony tooteid Photopointi esinduskauplusest

II koht â€“ 750 € väärtuses vabalt valitud Sony tooteid Photopointi esinduskauplusest

III koht â€“ 400 € väärtuses vabalt valitud Sony tooteid Photopointi esinduskauplusest

 

Konkursi täpsemad tingimused ja piltide esitamine – snap.ee/sony ››

 

The post Selgunud on suure “Sony Talvefoto 2019” konkursi žürii koosseis appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9