Photopointi TOP 5 ostetuimad peegelkaamerad 2016. aastal on just need
autor: Silver Pik

top-peegel-avang-2

Photopointi ajaveebis on juba traditsiooniks saamas see, et iga-aastaselt postitame Talvekuul Mardipäeva ja Kadripäeva vahel jooksva aasta kõige enimmüüdud toodete nimekirjad ning erandiks ei ole ka see aasta. Rääkides piltide tegemisest ja fotograafiast, tuleb meil ikka silme ette klassikalises mõistes peegelkaamera mil pildiotsija, vahetatavad objektiivid jne. Arvuliselt ei ole küll peegelkaamerad kõige enimmüüdud kaameratüübid maailmas – kompaktkaamerad ning nutitelefonid on antud nimekirjas tublisti eespool ning iga-aastaselt tulevad hübriidkaamerad üha lähemale. Samas on ikkagi peegelkaamerad ja hübriidkaamerad need tõsisemad fotograafilised töövahendid, mistõttu on sobilik just selle tootegrupiga avada top-toodete artikliseeria.

Siinkohal on mõistlik ka ära mainida, et tegu ei ole aasta kõige populaarseimate ega isegi kõige rohkem furoori tekitanud peegelkaameratega. Tegu ei ole isegi kõige rohkem oodatud peegelkaameratega, vaid just nende kaameratega, mida seni 2016. aasta jooksul Photopointist kõige rohkem soetatud. Täpselt nii, nagu varasematel aastatel, on lugu ka 2016. aastal sama – poes käime vesistamas uusimat täiskaader peegelkaamerat täpselt samamoodi, nagu esinduses uut Jaguari. Kui soetamiseks ja sõitmiseks läheb, rändab enamjuhtudel kaamerakotti ikkagi soodsama otsa peegelkaamera ning peost leiad uue Å koda võtmed.

Photopointi 2016. aasta 5 enimostetud peegelkaamerat


1. Nikon D3300

d3300-avang

D3300 on Nikoni kõige väiksem ja kõige soodsam peegelkaamera, mis võibki olla põhjuseks miks just see paari aasta tagune kaamera nimekirja eesotsas ilutseb. See ei ole peegelkaamera, millest otsida suurt ilmastikukindlust või profitasemel ergonoomikat. Samuti ei ole see peegelkaamera loodud elukutselise profifotograafi arsenalis pesitsemiseks. See on loodud hoopis millegi muu jaoks, ning teeb seda suurepäraselt:

Selline väike ja kompaktne Nikon D3300 on disainitud sinu esimeseks peegelkaameraks. Seda on lihtne kaasas kanda tänu oma eelpool mainitud kompaktsusele – mahub nii naisterahva väikesesse käekotti kui matkajope suurde taskusse. Samuti on kaamera kasutamine tehtud imelihtsaks – režiimirattal on põhirõhk pandud erinevate situatsioonide ning stseenide katmiseks, mis igapäevaselt ette tulevad. Niimoodi ei pea esimesel päeval selgeks tegema selliseid põhitõdesid nagu ava ja säri, vaid saad rahulikult keskenduda pildistamisele. Lisaks – kaamerat on saadaval nii punases kui mustas värvitoonis.

Tegelikult ongi Nikon D3300 juures põhirõhku pandud kasutamise lihtsusele ning võimalikult kvaliteetsetele fotodele. 24,2-megapiksline sensor tagab kõrge detailsusega ning ilusate värvidega fotod ja videod. 3-tolline ekraan kuvab selgelt nii kaadri eelvaate kui tehtud fotod. Tegelikult on see kaamera lihtsalt väga mugav ning lihtne variant nutitelefoni või vana kompaktkaamera asendamiseks, et viia oma fotograafia uuele tasemele.

Oluliseimad Nikon D3300 tehnilised andmed

 • 24,2-megapiksline APS-C mõõdus DX CMOS sensor
 • Pildisensori tundlikkus ISO 100–25 600
 • 11 teravustamispunktiga, keskmine rist-tüüpi
 • FullHD 1920 ח 1080 50p videosalvestus
 • 3-tolline LCD ekraan, 921 000 pildipunkti
 • 5 kaadrit/sek sarivõte
 • Aku vastupidavus kuni 700 kaadrit (CIPA)
 • Kaal ainult 410 g (ainult kere, aku ja mälukaardita)

 

Nikon D3300 Photopointis alates 379 €

d3300-001

d3300-002

Juhul kui Nikon D3300 tundub natuke liiga…, siis Photopointi veebipoes ja jaekauplustes on saadaval ka Nikon D3400, mis tuli välja selle aasta sügisel. Läbiviidud muudatused on küll rohkem kosmeetilist laadi, kuid uuem mudel on ikkagi uuem mudel.


2. Pentax K-50

pentax-k-50-avang

Pentax K-50 ole entry-level kaamera, nagu Nikon D3300 ning Canon EOS 1200D siin nimekirjas on. Pentax K-50 disainimisel on vast rohkem rõhku pandud paindlikkusele ning kasutusmugavusele, mida edasijõudnud fotograafid hindavad, samas andes kaamerale kompaktse ning siiski kasutajasõbraliku vormi. Mis veel olulisem, see võimekas kaamera on väga soodsa hinnasildiga – kere hind algab 429 € juurest.

K-50 sisse on peidetud profitasemel võimalused, mis omakorda tähendab Pentaxile omaseks saanud ilmastikukindlat kere – tulgu taevast lausvihma või tihedat lund – seda kaamerat ei pea põue peitma või ilmastikuolude eest kaitsma. Selleks on kaamera korpusel iga luuk ja nupp ja ühendus kvaliteetselt tihendatud. Kvaliteetne pildiotsija teeb igapäevase kasutuse ülimugavaks – 100% kaadri kattuvust ja prismaga pildiotsijat sellises hinnaklassis tavaliselt ei leia.

Võib ju arvata, et 16,3 megapikslit sensoril on vähe, kuid tänu sellisele lahendusele on sensori tundlikkus tublisti kõrgem lähimatest konkurentidest. Kombineerides seda ka keresisese stabilisaatoriga – ülimugav on teha selgeid ja teravaid fotosid ka hämaras ilma, et peaks sisseehitatud välguga fotosid rikkuma hakkama. Pentax K-50 peegelkaameraga saab ka FullHD videoid salvestada, kasutada kiiret 6 kaadrit/sek sarivõtet ning tänu intervallvõtte režiimile luua lummavat pildimaterjali näiteks time-lapse video tegemiseks.

Oluliseimad Pentax K-50 tehnilised andmed

 • 16,3-megapiksline APS-C mõõdus CMOS sensor
 • Pildisensori tundlikkus ISO 100–51 200
 • 11 teravustamispunktiga, keskmine rist-tüüpi
 • Keresisene 3-teljeline pildistabilisaator
 • FullHD 1920 ח 1080 25p videosalvestus
 • 6 kaadrit/sek sarivõte
 • Intervallvõtte režiim, integreeritud lood
 • Ilmastikukindel korpus

 

Pentax K-50 Photopointis alates 429 €

pentax-k-50-001

pentax-k-50-002

Pentax K-50 on ka tänasel päeval igati tubli ja tragi peegelkaamera, mis ei jäta sind üheski situatsioonis hätta. Samas on selle kõrval olemas ka uuem K-70, mis esmakordselt selle aastanumbri sees päevavalgust nägi. Samamoodi on paralleelselt K-50’ga saadaval Pentax K-S2, kus on suuremat rõhku pandud stiilile ja välimisele ilule.


3. Canon EOS 1200D

canon-eos-1200d-avang

Canon EOS 1200D on teine kaamera, mis siin nimekirjas just hinnaga lati alt läbi jooksis. Koos kit-objektiiviga alla 400 euro maksev peegelkaamera on igast küljest vaadates väärt pakkumine.  Samas on sel kaameral tehtud ka suuri kompromisse, et hind niivõrd palju madalamale saada – vähegi nõudlikumad fotograafid vaatavad sest suure kaarega mööda, kuid alustaja ei pruugi kitsaskohti tegelikult tähele pannagi. Vast seetõttu ei ole mõistlik nendele üldse pidama jääda.

Canon EOS 1200D on nimekirjas järgmisel kohal oleva EOS 700D väiksem vend. Kergem ja kompaktsem korpus, fikseeritud ekraan jms eristavad neid kahte mudelit. Samas kasutavad mõlemad kaamerad 18-megapikslist sensorit, tagades sellega piisava detailsuse ja kvaliteedi alates Instagrami ja Facebook’i piltidest, lõpetades suuremõõduliste kuni A2+ trükistega. Loomulikult on ka sel kaameral pildistamiseks mugav lähenemine – alustaja jaoks raketiteadusena kõlavate PSAM režiimide kõrvale on pargitud mugavad stseeniprogrammid, mis teevad igapäevase pildistamise lõbusaks ning ei hirmuta uusi kasutajaid kaamerast eemale.

Jah, see kaamera ei ole nimekirjas kõige kiirem ja kõige võimsam, kuid siinkohal on rohkem argumendiks see, et tegu on kõige soodsama Canoni peegelkaameraga. Sellest soodsamalt nii suure sensoriga kaamerat ei saa, mistõttu on seda kompaktkaamerate ning nutitelefonide poolt ikka väga ahvatlev vaadata.

Oluliseimad Canon EOS 1200D tehnilised andmed

 • 18-megapiksline APS-C mõõdus CMOS sensor
 • Pildisensori tundlikkus ISO 100–12 800
 • 9 teravustamispunktiga, keskmine rist-tüüpi
 • FullHD 1920 ח 1080 25p videosalvestus
 • 3-tolline LCD ekraan, 460 000 pildipunkti
 • 3 kaadrit/sek sarivõte
 • Aku vastupidavus kuni 500 kaadrit (CIPA)
 • Kaal ainult 480 g (koos aku ja mälukaardiga)

 

Canon EOS 1200D Photopointis alates 379 €

canon-eos-1200d-001

canon-eos-1200d-002

Selle varsti kolmeseks saava kaameramudeli uusversioon on juba mõnda aega poelettidel olnud, kuid ausalt, selle hinna vastu lihtsalt ei saa. Samas on oodata, et aastal 2017 on just Canon EOS 1300D selles nimekirjas 1200D asemel (jäädes seekord top-viiest suhteliselt napilt välja).


4. Canon EOS 700D

canon-eos-700d-avang

Canon EOS 700D läheb koos Pentax K-50 ning Nikon D5300 peegelkaameraga julgelt kategooriasse “nõudlikum harrastaja”. See omakorda tähendab seda, et rohkem funktsioone on toodud eraldi nuppudena korpusele ning lisavõimalustele on suuremat rõhku pandud, samas säilitades ka lihtsa kasutamise aspektid. Selle kõige juures on säilinud kaamera suhteliselt mõistlik hind – kere saab endale soetada 599 € ning koos objektiividega komplektid algavad 649 € juurest.

Põhiline, mis seda kaamerat eristab väiksemast EOS 1200D mudelist on see, et 700D on varustatud pööratava-kallutatava puutetundliku ekraaniga, mis tagab suurema vabaduse pildistamisel ja videosalvestusel. Lisaks on sel kasutusel efektiivsemad süsteemid videosalvestuse ajal teravustamiseks – mitte päris nii head kui hübriidkaamerates, kuid peegelkaamerate kontekstis väga hea. Kõigele sellele juurde panna ka FullHD videosalvestus, integreeritud stereomikrofon ning välise mikrofoni sisend – kokku saab väga mugava kaamera nii fotode tegemiseks kui videosalvestuseks ja Vlogi tegemiseks.

 

Oluliseimad Canon EOS 700D tehnilised andmed

 • 18-megapiksline APS-C mõõdus CMOS sensor
 • Pildisensori tundlikkus ISO 100–12 800, laiendatav kuni ISO 25 600
 • 9 teravustamispunktiga, keskmine rist-tüüpi
 • FullHD 1920 ח 1080 25p videosalvestus
 • 3-tolline LCD pööratav ja kallutatav puutetundlik ekraan, 1 040 000 pildipunkti
 • 5 kaadrit/sek sarivõte
 • Aku vastupidavus kuni 440 kaadrit (CIPA)
 • 3,5 mm mikrofoni sisend, integreeritud stereomikrofon
 • Kaal ainult 580 g (koos aku ja mälukaardiga)

Canon EOS 700D Photopointis alates 599 €

canon-eos-700d-001

canon-eos-700d-002

Canon EOS 700D kontekstis kehtib kaks kriteeriumit – soodne hind ning hea võimalus nii pildistada kui filmida. Head alternatiivi isegi ei oska pakkuda, kuna praeguse põlvkonna EOS 750D ning EOS 760D peegelkaamerad on ikkagi ligi 200 € kõrgema hinnasildiga.


5. Nikon D5300

nikon-d5300-avang

Nikon D5300 võib tekitada fotograafides kahetisi tundeid. לhest küljest on tegu võimsa sisuga fotoaparaadiga, mis on surutud kompaktsesse pea D3300-mõõtu kompaktsesse korpusesse. See omakorda tähendab seda, et kaamerat on väga mugav kõikjale kaasa võtta ning lihtsalt ka suurepäraseid pilte talletada. Samas on selle kompaktsuse juures ka üks väike negatiivne aspekt – kui oled pildistanud suurema kaameraga ning harjunud manuaal ja poolautomaatsete režiimidega, siis võidki vastavaid asju menüüsoppidest alguses otsima jääda.

Teisest küljest, nagu ma ütlesin, on D5300 sisse peidetud võimas ja kvaliteetne sisu. 24,2-megapiksline madalpääsfiltrita APS-C mõõdus DX CMOS sensor tagab väga hea detailsuse ning ilusad värvid. Kaameral on olemas ka korralik teravustamissensor, 3,2-tolline pööratav ja kallutatav ekraan ning ka pildiotsija. Lisaks eelnevale on juurde pandud ka WiFi ühendus piltide edastamiseks nutiseadmesse, GPS vastuvõtja asukoha salvestamiseks ning parema heli saamiseks videosalvestuse ajal on olemas ka 3,5 mm mikrofoni sisend. Lisaks on ses kaameras väga suurt rõhku pandud just algajale asjade lihtsamaks tegemisele – erinevad stseeniprogrammid ja eriefektid teevad suurepäraste fotode talletamise imelihtsaks.

Oluliseimad Nikon D5300 tehnilised andmed

 • 24,2-megapiksline APS-C mõõdus DX CMOS sensor
 • Pildisensori tundlikkus ISO 100–12 800, laiendatav kuni ISO 25 600
 • 39 teravustamispunktiga, 9 rist-tüüpi punkti
 • FullHD 1920 ח 1080 50p videosalvestus
 • 3-tolline pööratav ja kallutatav LCD ekraan, 1 037 000 pildipunkti
 • 5 kaadrit/sek sarivõte
 • Aku vastupidavus kuni 600 kaadrit (CIPA)
 • 3,5 mm mikrofoni sisend, integreeritud stereomikrofon
 • Integreeritud WiFi ühendus ja GPS vastuvõtja
 • Kaal 480 g (ainult kere)

Nikon D5300 Photopointis alates 579 €

nikon-d5300-002

nikon-d5300-003

Nikon D5300 juures on raske leida alternatiivi, vähemalt samas tooteliinis. Tänu väga soodsale hinnale on raske õigustada sisuliselt sama kaamera eest D5500 näol kallima kaamera valimist. Või noh, kuidas kellegile – on ka neid kelle jaoks ei oma GPS suurt tähtsust ning hindavad pigem puuteekraani. Aga fakt on see, et D5300 on ikka väga soodne ja populaarne valik.


toppeegelkaamerad-2016-jalus

Niimoodi saigi kokku 2016. aasta 10 esimese kuu Photopointis viie enimmüüdud peegelkaamera nimekiri. Kui nüüd seda nimekirja veel natuke pikendada, siis saaks siia lisada ka Canon EOS 1300D, Canon EOS 100D, Nikon D7200, Canon EOS 80D ning ka Pentax K-3 II peegelkaamerad. Aga top 10 populaarseima toote nimekirja avaldamine läheks juba liiga pikaks.

Loomulikult ei väljenda see nimekiri seda, mida Photopointi ajaveebi toimetus sel aastal kõige kuumemaks või kõige vägevamaks pidas – võibolla kunagi avaldame ka selliseid nimekirju, tuues välja kõik need tippkaamerad, kuid mitte täna. Selles nimistus aga joonistus see välja, et kõige soodsam on ka kõige enimostetud; vast ka seepärast ostetakse esindustest pigem Golfi nimelisi väikeseid Passateid ja ka päris-Passateid, mitte 2 miljonilise hinnasildiga Bentley logoga Passateid. Samas, hea on ka näha, et top 10 sisse mahub neid kangemaid-vägevamaid mudeleid ning tõsisem fotograafia on jätkuvalt au sees.

Talvekampaania: saa valitud Olympuse toodete ostul kuni 100€ boonust
autor: Jürgen Veerme

olympus

Vii oma fotograafia uuele tasemele ja jäädvusta kõik talvised tegemised võimeka ja kauni disainiga Olympuse fototehnikaga, mis on fotograafiahuviliste seas nõutud ja tunnustatud.

Ostes praegu valitud Olympuse objektiivi, OM-D E-M10 Mark II või OM-D E-M5 Mark II hübriidkaamera, siis maksab Olympus Sulle kuni 100 € boonust.

Kampaanias osalevad Olympuse objektiivid:

ee_1415M.Zuiko Digital ED 14-150mm f/4.0-5.6 II objektiiv100 € boonust

ee_0918M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 objektiiv, must 100 € boonust

_ee_60M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro objektiiv100 € boonust

ee_7530M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II objektiiv, must100 € boonust

_ee_25blackM.Zuiko Digital ED 25mm f/1.8 objektiiv must/hõbedane60 € boonust

Kampaanias osalev Olympuse hübriidkaamerad:
ee_e-m5-mark-ii-black-bodyOlympus OM-D E-M5 Mark II100 € boonust

ee_e-m10_body_blackOlympus OM-D E-M10 Mark II100 € boonust
Kõik objektiivid peavad olema ostetud eraldiseisva tootena, mitte komplekti osana. E-M10 Mark II/E-M5 Mark II saab osta eraldiseisva tootena (ainult kere) või komplektina – viimasel juhul rakendub boonus vaid kaamerale ja objektiivile ei rakendu.

Boonuse summa kannab Olympus sinu pangakontole, kui oled Photopointist soetatud kaamera või objektiivi nõuetekohaselt Olympuse veebilehel registreerinud.

Kampaaniatoodete ostuperiood kestab 15. jaanuarini 2017. Ostu saab Olympuse veebilehel registreerida 15. veebruarini 2017.

Täpsed juhised ja taotlusevormi leiad – Olympuse kampaania veebilehelt

 

Stiilne ja võimekas Olympuse fototehnika Photopointi e-poes ›

Karbist välja: Metz M400 välklamp
autor: Mikk Otsar

img_2802

Selle aasta sügisel, Photokina 2016 messil, tutvustas Metz oma uusimat välklampi mecablitz M400. Nüüd on Photopointi jõudnud Metz`i uhiuus välklamp, mis on teerajaja mitmes erinevas võtmes ning näitab, kuhu suunas on võimalik Metzil edasi liikuda. Mõõtmetelt on välklamp väike, kuid pakub edukalt konkurentsi oma suurtematele vendadele nagu Metz 44 AF-2 ja Metz 52 AF-1.

Metz mecablitz M400 on disainitud esmalt hübriidkaameraid silmas pidades – just seetõttu on see välklamp ~30% väiksem võrreldes sama võimsusega välkudega. M400 juhtarv on 40 (m, ISO 100, 105 mm). Väga suurt paindlikkust lisab aga võimas LED videovalgusti. Välgu tagaküljelt leiab lihtsa juhtnupu ning OLED ekraani välgu seadistamiseks ja töökauguse kuvamiseks. Metz M400 välklambid on Photopointis juba saadaval nii Canoni, Nikoni kui Sony peegelkaameratele ja hübriidkaameratele.

img_2737

img_2741

Hea ülevaate tehnilistest andmetest annab võrdlemine eelpool mainitud suurtemate vendadega. Esimeses tulbas uuest välklambist aste ülalpool pesitsev Metz 52 AF-1. Teises tulbas Metz 44 AF-2 ning kõige viimasena uus Mets M400:

  Metz 52 AF-1 Metz 44 AF-2 Metz M400
metz-valklamp-52-af-1-nikonile metz-valklamp-44-af-2-canonile metz-valk-m400-sonyle
Juhtarv 52 meetrit – ISO 100, 105mm 44 meetrit – ISO 100, 105mm 40 meetrit – ISO 100, 105mm
Valgustatuse ulatus (automaatne suum) 24-105 mm 24-105 mm  24-105 mm
Valgustatuse ulatus lainurkhajutuga 12 mm 12 mm  12 mm
Reflektorkaart Jah Jah Jah
LCD-ekraan Puutetundlik LCD Puudub OLED
Lisavälk/valgusti Ei LED videovalgusti LED videovalgusti
Automaatne särijuhtimine לhildub vastava kaameratootja TTL režiimidega לhildub vastava kaameratootja TTL režiimidega לhildub vastava kaameratootja TTL režiimidega
TTL orjarežiim Jah Jah  Jah
Automaatne välgurežiim Ei Ei  Jah
Manuaalne režiim Jah (1/1 – 1/128) Jah (1/1 – 1/64)  Jah (25-astmeline)
Automaatne täitevälk Jah Jah  Jah
Tagumise kardina sünkro Jah Jah  Jah
Lühikese säriga sünkro Jah Jah  Jah
Liikumine horisontaalselt 300° 300° 360°
Vooluallikas 4ח AA patareid või akud 4ח AA patareid või akud 4ח AA patareid või akud
Vastupidavus (2100mAh 1,2V NiMH akud) 240 välgatust 270 välgatust  320 välgatust
Välgu ladimisaeg 0,1 kuni 4,5 sekundit 0,1 kuni 3 sekundit  0,1 – 3,2 sekundit
Välgukinga materjal Metall Plastik Metall (va. Sony versioon)
Mõõdud 143 ח 90 ח 73 mm 130 ח 106 ח 73 mm  92 ח 87 ח 65
Kaal 346 g 306 g 220 g
Hind Photopointis (15.11.2016) 259€ 199€ 249€

img_2751

img_2793

Komplektis on: Kiire kasutusjuhend, Metz M400 välklamp, välgujalg, ning pehme vutlar.

Välgul on ka automaatne suumireflektor, mis töötab vahemikus 24–105 mm ning integreeritud lainurkhajutiga saab isegi 12 mm objektiivi vaatevälja valgustatud. Välgupea ise on kallutatav +90° ning pööratav 360° ning välgupeal on ka integreeritud reflektorkaart.

output_wmav2h

 

output_hwlfle

Väga suurt paindlikkust lisab võimas LED videovalgusti, millel 6 võimsusastet ning 1 meetri kaugusel on valguse intensiivsus 100 luksi. Välgu tagaküljelt leiab lihtsa juhtnupu ning OLED ekraani välgu seadistamiseks ja töökauguse kuvamiseks. Algul võib segadust tekitada kaamera taga paikneb juhtnupp, kuid pärast paari kasutuskorda saab ka see selgeks. Menüüdes liikumine on mugav ja lihtne.

img_2817

img_2826

img_2820

Paremale pool oleva luugi alla sisestatakse toiteallikad – 4 AA mõõdus akut või patareid. Soovitatavalt võiksid need välklambi sees olla võimalikult kõrge mahutavusega ning valmistatud spetsiaalselt intensiivsema kasutamise jaoks. Eneloop Pro seeria akud on selleks ideaalsed. Siinsamas luugi all on näha ka mini USB pesa. Selle kaudu saab välklambi tarkvara uuendada. Kolmanda tootja välklampide juures on see väga oluline omadus, sest võimaldab välklambil töötada ka mitmete aastate pärast turule tulevate uute kaameratega.

img_2835

Metz on valmistanud keskmise hinnaga välklambi, millel on olemas kõik suurte välklambide kellad ja viled aga mis on seejuures väga pisike. Pole kahtlust, et Metz valmistas M400 välgu eelkõige mõeldes mitte peegel- vaid hübriidkaameratele. Metz´i uhiuue ja võimeka välkalbi saad endale soetada Photopointi veebipoest või tulla vaatama meie esinduskauplustesse.

Nikon hõikas välja uue D5600 peegelkaamera
autor: Oskari Värä

d5600-avang

Nikon on välja hõiganud uue peegelkaamera Nikon D5600. Võrreldes eelkäija D5500 mudeliga, mis oli esimene puutetundliku ekraaniga Nikoni peegelkaamera, toob suurima uuendusena D5600 kaamerale Snapbridge nutirakenduse toe. Lisaks tuleb võimalus kaamerasiseselt teha time-lapse videot, mis automaatselt arvestab valgusemuudatustega, tehes videod valguse mõttes stabiilsemaks.

Uus Nikon D5600 on nii korpuse, juhtnuppude kui ka tehniliste andmete poolest väga sarnane oma eelkäijaga. Kuid üheks suurimaks erinevuseks on Nikoni juhtmevaba tehnoloogia SnapBridge. Erinevalt tavalisest WiFi ühendusest toimib SnapBridge Bluetooth LE tehnoloogia abil – see on Nikoni sõnul energiasäästlikum ja töökindlam lahendus. SnapBridge on üsna uus nähtus, millega Nikon tuli välja käesoleva aasta algul D500 kaamerat esitledes. Kaamera ühendamine nutitelefoniga on lihtne. Kui see on tehtud, on ühendus alati olemas. Kaamera saab fotosid teie nutiseadmega sünkroniseerida pildistamise ajal, asukohast olenemata, ilma et peaksite iga kord ühenduse looma.

nikon-d5600-004

Tehniliste andmete poolest jääb kaamera üpris sarnaseks eelkäijaga – pildisensor on sama 24,2-megapiksline CMOS ning pildiprotsessoriks on Expeed 4. Ka ekraan jääb füüsiliselt samaks – 3,2-tolline LCD, mida saab pöörata ning keerata, kuid uue funktsioonina tuleb tippmudelitelt D5 ning D500 tuntud piltide kerimise funktsioon, misläbi lihtsustub ka piltide vaatamine kaamera ekraanilt.

Nikon D5600 peegelkaamera olulisemad tehnilised andmed

 • 24.2-megapiksline APS-C mõõdus DX CMOS sensor
 • Optilise madalpääsfiltrita sensori disain
 • EXPEED 4 pildiprotsessor
 • Sensori tundlikkus ISO 100–25 600
 • Sarivõte kuni 5 kaadrit/sek
 • 39 teravustamispunktiga autofookus; 9 rist-tüüpi teravustamispunkti
 • Optiline pentapeegliga pildiotsija, 95% kaadri katvust, 0,82ח suurendust
 • 3,2-tolline pööratav ning kallutatav puutetundlik LCD ekraan, 1 037 000 pildipunkti
 • Integreeritud WiFi, NFC ja Bluetooth ühendus
 • Kaamera juhtimine üle WiFi nutiseadmest
 • Fotode edastamine Snapbridge rakendusse Bluetooth ühendusega
 • Intervallvõtte režiim
 • FullHD 1920 ח 1080 50p videosalvestus
 • Integreeritud stereomikrofon, välise mikrofoni võimalus
 • Väga kompaktne – kaal ainult 415 grammi (ainult kere)

nikon-d5600-012

nikon-d5600-011

nikon-d5600-002

nikon-d5600-010

nikon-d5600-009

nikon-d5600-007

nikon-d5600-008

nikon-d5600-006

nikon-d5600-005

nikon-d5600-003

nikon-d5600-001

Allikas: Nikon

Ainult 24h – suur e-ostlemise päev Photopointi veebikaubamajas + loos
autor: Jürgen Veerme

photopoint-e24-blog

Täna, 14. novembril toimub Eesti e-kaubanduse Liidu eestvedamisel Eestis suur e-ostlemise päev ehk E-smaspäev.

Meie veebikaubamajas on sel puhul kogu kaubal lisaallahindlus kuni 25%

Nagu ikka – lisasoodustus rakendub kaupadele ostukorvis nii tava- kui soodushinnast automaatselt. Seega vaata välja asjad, mida vajad ja lisa need ostukorvi. Seal näed täpselt ära, kui palju kokku säästad. Kampaanias osalevad ka veebipoe soodusrubriigid: veebimüük, kõik 1€, lõpumüük -50% ja päevapakkumised.

LOOS! kõik E-smaspäeval (14. novembril) photopoint.ee veebikauplusest ostnud kliendid osalevad 360° fotosid ja videoid tegeva Ricoh Theta S kaamera loosis (väärtus 399€). Võitja selgub 15. novembril – tema nimi avaldatakse selles samas postituses ja võetake e-maili teel ühendust.

Eesti e-kaubanduse Liidu ja Kaubandus.ee poolt 2016. aasta kõige kasutajasõbralikumaks veebikaubamajaks tituleeritud Photopointi e-poest saad jätkuvalt kõiki kaupu osta turvaliselt, lihtsalt ja mugavalt. Kõik ostetud tooted saad lasta tasuta saata Photopointi esinduskauplusesse või kasutada kulleriga koju/kontorisse ja Smarpost/Omniva pakiautomaatide teenust.

Kellel e-smaspäeval ihaldatud toodete ostuks või kinkimiseks peaks raha nappima, siis on võimalus kasutada Photopointi järelmaksu abi – saad kauba kohe kätte, aga maksma hakkad alles 2017. aasta kevadel.

 

Ole kärme, sest pakkumine kestab ainult 24h – photopoint.ee ››

 

Photopointi veebipoe hetke kõige populaarsemad kategooriad:

KOSMEETIKA | FOTOKAAMERAD | OBJEKTIIVID |TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

PARFללMID | MÖÖBEL | JוULUKAUBAD | AUTOKAUBADKELGUD

 

Vaata lisaks:

Eesti e-kaubanduse Liit ühendab Eesti e-kauplejaid, olles Eesti e-kaubanduse eestvedaja, edendaja ja kompetentsikeskus.

1 2 3 4 5 6 7 8 9