Nüüd saadaval: Tamron 24mm ja 35mm fiksobjektiivid Sony täiskaader hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

Tamron fiksobjektiivid

Alles see oli, kui Tamron teatas kolmest uuest fiksobjektiivist Sony E-bajonetiga täiskaader hübriidkaameratele. Ning juba ongi kaks esimest objektiivi: Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD ja Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD Photopointi kohale jõudnud. Kõige laiemat nurka omava 20mm objektiivi järele peab aga ootama veel uue aasta alguseni.

Värsked objektiivid on kõik peaaegu samas suuruses ja kaalus (210-215g) ning kasutavad 67mm filtrikeeret. Tamron 24 mm lähim teravustamiskaugus on 12cm ja Tamron 35mm 15cm. Maksimaalne suurendus on mõlemal 0.5x.  Mõlemad valgusjõulised objektiivid maalivad piltidele imeilusat bokeh’it ning on valmis rinda pistma ka vähese valgusega, sest omavad maksimaalset ava f/2.8.

Tamron fiksobjektiivid

Uute objektiivide optilises ehituses on  nii asfäärilisi kui ka madala dispersiooniga läätseelemente ning samuti omavad nad BBAR-vääristust, et vähendada päikesehelkide ja varjutontide teket fotodele. 24mm objektiivi optiline ehitus koosneb 10 elemendist 9-s grupis ja 35mm objektiivi oma 9 elemendist 8-s grupis.

Mõlemad objektiivid kasutavad teravustamiseks DC-mootorit ning Tamroni sõnul on need täielikult ühilduvad Sony viimaste autofookussüsteemidega. Objektiivid on muuhulgas vääristatud ka tolmu- ja ilmastikukindlaks. 

 

 

24mm näidispildid:

 

35mm näidispildid:

 

Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD Photopointi veebikaubamajas » 

Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD Photopointi veebikaubamajas » 

(5)

The post Nüüd saadaval: Tamron 24mm ja 35mm fiksobjektiivid Sony täiskaader hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Sony uus poolkaader hübriidkaamerate lipulaev Sony a6600
autor: Elise Ader

sony_a6600

Me unistame professionaalide käes ilutsevatest täiskaader digikaameratest. Kuid enamasti on nende hind palju kopsakam kui poolkaadritel ning vaadates tõele näkku, täidab tavakasutaja vajadused ideaalselt ära ka väiksema APS-C sensoriga kaamera. Seda enam, et tänasel päeval teevad ka pisut kitsama vaateväljaga APS-C kaamerad silmapaistva kvaliteediga fotosid ning videot. 

Tore on näha, et ka Sony pole seda formaati hüljanud. Vastupidi – turule tulevad üha paremad ja uhkemad poolkaader hübriidkaamerad. Eredaim näide on kindlasti Sony uus a6600 hübriidkaamera, mille koos 18-135mm komplektobjektiiviga nüüd jupphaaval karbist välja võtame. 

sony_a6600

Karbist leiab: Sony a6600 hübriidkaamera, E 18-135mm F/3.5-5.6 OSS komplektobjektiivi, kaamerarihma, aku, adapteri aku laadimiseks, mico-USB kaabli, toitekaabli, UK otsikuga toitekaabli, pildiotsija kummiserva ja päikesevarjuki. 

Kitobjektiivil on olemas nii manuaal- kui ka autofookus ning selle universaalne 18-135mm fookuskauguste vahemik võimaldab seda kasutada väga erinevates olukordades. Antud komplekti soetamisel teisi objektiive kohe tingimata juurde hankima kindlasti ei pea.  

Uut a6600 hübriidkaamerat kutsub tootja uueks APS-C formaadi lipulaevaks (varem oli selleks a6400). Seega nagu arvata võis, leiab a6600-st ka rida täiendusi. Koheselt on märgata, et Sony on muutnud võrreldes a6400-ga kaamera väljanägemist. Selle haare on võrreldes eelkäijaga tunduvalt sügavam ja seetõttu ka käepärasem. Selle üle võiksid muidugi eriti rõõmustada keskmisest suurema käepaariga fotosõbrad. 

Uue disainini on Sony ilmselt jõudnud eelkõige ergonoomilistel põhjustel, aga ka seetõttu, et teha ruumi palju suuremale kaamera-akule.

sony_a6600
sony_a6600

Nimelt peidab kaamera enda all palju võimsamat Z-tüüpi akut, mille kestuseks on hinnatud 810 kaadrit ühe laadimiskorra kohta. See tähendab pea kaks korda sama palju kaadreid kui sarja eelmistel mudelitel. Akut saab laadida akulaadija või USB-C kaabli abil. Kaamera all asuvast pesast leiad ka mälukaarti ühenduse.

sony_a6600

Peale suurema ja vastupidavama aku on kaameral veel hulk uusi omadusi, näiteks kaamerasisene pildistabiliseerimine ja reaalajas jälgiv autofookus (Sony selleaastane fotoinnovatsioon).

Kaamera kaal on muidugi kõikide lisade arvelt tõusnud – uus kaamera kaalub 503 grammi (a6400 403g). See on aga pigem boonuseks, sest raskema kaalu tõttu on kaamera käes ka stabiilsem.

sony_a6600

Uuel Sony a6600 on tõstetud tundlikkust ISO 32 000-ni (laiendatav kuni 102 400). Lisaks on parandatud tarkvaralist poolt, et saavutada puhtamad pildid ka hämarates oludes kõrgete ISO väärtuste puhul. Kaameraga saab pildistada 14-bitiseid RAW-faile ning kasutada reaalajas subjekti jälgimise funktsionaalsust koos silmatuvastusega (ka 4K videot filmides).

Videole mõeldes on a6600-s tehtud ruumi ka mikrofoni ja kõrvaklappide ühendustele, mis asuvad kaamera vasakul küljel. Kaamera on muuhulgas võimeline jäädvustama 4K videot HLG-s, et võtta salvestusel maksimaalne dünaamiline ulatus. 

sony_a6600

Sony a6600 omab samasugust puutetundliku ekraani nagu oleme näinud ka selle eelkäijatel. See käib pesast välja üles ja alla keerates, kuid seda ei saa välja pöörata küljele nagu mitmete teiste tootjate kaamerate puhul. 

Ka teised omadused on püsinud üsna muutumatuna võrreldes olemasoleva a6400 hübriidkaameraga, sealhulgas on kaameral näiteks: 24MP APS-C senor, 11 fps burst-režiim koos autofookuse ja automaatse säriga, 4K/30p video salvestus koos 2.36M-pikslise OLED elektroonilise pildiotsijaga ning Bluetooth & NFC ühendused. Uus kaamera on muidugi valmis rinda pistma ka raskemate ilmastikuoludega, sest see on disainitud tolmu- ja niiskuskindlaks. 

 

Sony a6600 Photopointi veebikaubamajas 👉

 

(5)

The post Karbist välja: Sony uus poolkaader hübriidkaamerate lipulaev Sony a6600 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Osta Polaroid “Festive Red Edition” paberit ja võid võita reisi Amsterdami
autor: Jürgen Veerme

Hiljuti lisandus kõikide Polaroid kiirpildikaamerate ja jõulufännide rõõmuks meie tootevalikusse piduliku, värvilise läikiva pinnaga Polaroid 600 Color Festive Red Edition paber (pakendis 8 lehte).

Lisaks jõuluhõngulisele eridisainile on nende puhul põnev fakt, et tootmise käigus peitis Polaroid Originals just “Festive Red Edition” filmipakkidesse 80 kuldset piletit. Kui oled enda ostetud pakist sellise lehe leidnud, siis tuleb seal peal olev QR-kood ära skaneerida ja see polaroidorginals.com/golden (sellel lehel on ka täpsem info ja tingimused) registreerida.

Auhindade hulka kuuluvad lisaks Polaroid kaameratele ja filmipakkidele ka viis reisi Polaroidi tehasesse Amsterdami!

Polaroid paber

See sama “Festive Red Edition” kiirpildimaterjal kuulub ka punast värvi Polaroid OneStep 2 VF Everything Box komplekti, mis on tõenäoliselt selle aasta kõige lahedam kingiidee.

polaroid-onestep-2-vf-everything-box-punane

 

 

Osta Polaroid “Festive Red Edition” paberit meie veebikaubamajast ››

לllata lähedasi vahva Polaroid kiirpildikaameraga ››

 

“Kuldsed piletid” on peidetud Polaroid 600 Color Festive Red Edition pakkidese, mis on müüdud perioodil 1. oktoober 2019 – 29. veebruar 2020. OR kood tuleb Polaroidi kampaanialehel registreerida hiljemalt 31. märts 2020.

(7)

The post Osta Polaroid “Festive Red Edition” paberit ja võid võita reisi Amsterdami appeared first on Photopointi ajaveeb.

Rentimiseks saadaval: GoPro HERO8 Black seikluskaamera komplekt
autor: Jürgen Veerme

GoPro HERO8 Black

Suurepärane uudis –  meie fototehnika rendis nii Tallinnas kui Tartus on nüüdsest kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval tipptasemel GoPro HERO8 Black seikluskaamera.

HERO8 Black võib esilagu tunduda äravahetamiseni sarnane HERO7 Black mudelile, aga seda karbist välja võttes on kohe näha, et uuel kaameral puudub varem nähtud eemaldatav kinnitusraam. Tarvikute vahetamine toimub nüüd tänu sisseehitatud volditavatele “kõrvadele” ainult hetkega ning uus küljeluuk võimaldab  ka akut lihtsamini vahetada. Samuti on esimene kaitsev lääts nüüd 2ח tugevam kui varem.

Tutvu lähemalt: “Karbist välja: GoPro seikluskaamerate uus lipulaev HERO8 Black ››

GoPro Hero8 Black

Pööraselt sujuv pilt on nüüd veelgi sujuvam, sest HyperSmooth 2.0 elektrooniline stabilisaator töötab kõikides resolutsioonides ja kaadrisagedustel ning pakub kolme erinevat stabilisatsiooni taset – On, High ja Boost. 

Seekord on GoPro kasutusele võtnud uuematest nutitelefonidest tuntud digitaalsed läätsed ehk erinevate hetkede jäädvustamiseks saad ühe nupuvajutusega valida nelja erineva kadreeringu vahel: Narrow, Linear, Wide või SuperView.

Hero8 Black

Rendikomplektis on lisaks kaamerale ka esmased vajalikud lisatarvikud – SanDisk 32GB mälukaart, mini-käsistatiiv, kaks adapterit ning tugev vutlar, mille sisse asjad mahutada. 

Kui sul on kõige-kindlat kaamerat vaja aastas paaril korral, siis on mõistlik see meie juurest endale laenutada. Kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid HERO8 endale päriseks osta, siis teeme uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta GoPro HERO8 Black endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
  • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(0)

The post Rentimiseks saadaval: GoPro HERO8 Black seikluskaamera komplekt appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: 4:3 küljesuhtega ehk 15x11cm fotodele mõeldud Victoria Collections pildiraamid
autor: Elise Ader

10x15 pildiraam

Rõõm on teatada, et lisaks 11x15cm paberfotodele mõeldud fotoalbumitele on nüüd meie tootevalikusse lisandunud ka 2 kõige populaarsemat Victoria Collections Memory pildiraami

Raami liistud on valmistatud täispuidust ning sellel on olemas mugavad riputusaasad, millega saab foto soovi korral seinale kinnitada. Raami tugijalg see-eest võimaldab pildiraami nii horisontaalses kui ka vertikaalses asendis paigutada lauale. Kvaliteetsed pildiraamid on saadaval kahes erinevas värvitoonis, nii valges kui ka naturaalses puidu toonis.

10x15 pildiraam

Uutesse raamidesse ideaalselt istuva foto 4:3 küljesuhe on valdavalt iseloomulik digiseebikarpidele. Antud küljesuhe sai alguse sellest, et erinevalt tänapäevast polnud esimeste digikaamerate failid piisavalt trükikõlbulikud ning fotosid vaadati seetõttu arvutiekraanilt. 4:3 oli tolleaegsete CRT monitoride ja kineskooptelekate ekraanisuhe, millele ka kompaktkaamera fotode küljesuhe vastavaks kohandati.

Kui ka sinu fotokaamera pildistab selles formaadis pilte, siis telli fotod 11x15cm mõõdus ja kasuta nende presenteerimiseks näiteks uusi Memory pildiraame.

לlemisel fotol on näidatud kui oluline on trükkida oma failid õiges suuruses. Pildil on 4:3 küljesuhtega foto trükitud nii 15x10cm fotopaberile (vasakul ) kui ka 15x11cm fotopaberile (paremal). Nagu näha läheb foto külgedest suur osa trükis kaotsi, kui see vales paberfoto formaadis tellida. Seega veendu, et tellid oma paberfotod õiges suuruses.

10x15 pildiraam

 

Loe selle paberfoto formaadi kohta rohkem:

 

4:3 küljesuhtega faile saab nüüd trükkida ka uuele suuremale 15×11 mõõdus fotopaberile

 

Uued pildiraamid 11x15cm fotodele Photopointi veebikaubamajas »

(0)

The post Nüüd saadaval: 4:3 küljesuhtega ehk 15x11cm fotodele mõeldud Victoria Collections pildiraamid appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9