Photopointi rendis nüüd saadaval: Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2
autor: Silver Pik

150-600-g2-001

Photopointi Kvartali ja Rocca al Mare keskuses rendipunktides on nüüdsest saadaval Tamroni uus ja kvaliteetne telesuumobjektiiv Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2. Rentida saab Nikoni kui ka Canoni peegelkaameratele sobivat versiooni. Hinnad leiab rendikeskuse infolehelt ja saadavust küsi enne rentima minekut Rocca Al Mare või Kvartali Photopointi kauplusesse helistades.

Tamroni uus  SP 150-600mm G2 telesuumobjektiiv on edasiarendus juba väga suurt populaarsust saanud Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiivist. Tamroni SP seeria tippkvaliteedi esindajana on sel objektiivil mitmed väga olulised aspektid, mis teeb selle objektiivi eriti ahvatlevaks nii professionaalidele kui harrastajatele:

 • Uuendatud optika – uus objektiiv tõi kaasa väikesed/suured uuendused optikas. Nimelt on uuemas versioonis kasutusel lisaks varasematele lahendustele ka uus fluoriinvääristus. Väike optikamaagia on toonud ka lähima teravustamiskauguse 220 cm peale, tagades veelgi dramaatilised lähivõtted.
 • Tipptasemel teravustamine – siinkohal lahendas Tamron oma varasemase kitsaskoha ning pani objektiivi kiiremini teravustama. Teravustamismootor ise on sisuliselt sama, mis uue Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro objektiivi sees. Mida see loodus- ja spordifotograafile tähendab? Lihtne – veel kiiremat ja täpsemat jälgivat teravustamist ning ühest äärmusest teise liikumist.
 • Uus stabilisaator – veel võimekam, veel täpsem ning üha teravamad pildid. 4,5-stopise võimekusega stabilisaator annab suure paindlikkuse nii hämaras kui ka 600 mm asendis käest pildistades. Lausa kolm töörežiimi, TAP-in Console dokiga seadistatav jms – igatepidi kasulikud lahendused.
 • Flex Zoom Lock mehhanism – see lahendus võimaldab objektiivi suumi lukustada ükstapuha millises asendis. Nii saadki fikseerida toru nt 450 mm asendis ja rahulikult objektiivi taevasse suunata ilma, et see oma raskuse all kokku tagasi ei vajuks.
 • Uus disain – teise põlvkonna 150-600mm objektiiv kasutab Tamroni viimast disainjoont. See on tagasihoidlikum ning ühildub sinu uute SP seeria objektiividega ideaalselt. Ahjaa, ja statiivikrae on ise Arca-Swiss disainiga, sobides kinnitamiseks otse paljude statiivipeade kiirkinnitusse.
 • Väikene kaal – ühest küljest tundub objektiivi kaaluerinevused triviaalsed olema. Teisest küljest – pikka ja rasket toru on ikka väga raske käes stabiilset paigal hoida. Tamroni telesuumobjektiiv on väga kerge, kaaludes ainult 2,1 kg. Seda on küll ~ 100 grammi rohkem, kui esimese põlvkonna SP 150-600mm objektiivil, kuid 850 grammi vähem võrreldes sama suumivahemikuga Sigma Sports seeria 150-600mm objektiiviga.
 • Elektrooniline diafragma juhtimine – see kehtib ainult Nikoni F bajonetiga objektiivide kohta. Nikoni kasutajad ikka teavad, kui tülikas on see vana hoovaga ava juhtimine. Just seetõttu toetabki Tamroni uus telesuum elektroonilist ava juhtimist – et sarivõtte ajal oleks iga kaader korrektselt säritatud.
 • Hind – see objektiiv on tehniliselt samal tasemel, teatud aspektides isegi parem kui Canoni või Nikoni logoga torud, samas silmnähtavalt soodsama hinnaga.

Tamroni uus  SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 telesuumobjektiiv on saanud teistes fotoportaalides ning ülevaadetes väga kõrgeid hinnanguid.

Näiteks Photography Blog annab objektiivile hindeks 4,5 tähte viiest ja toovad välja uusversiooni kvaliteedi kasvu igas mõõdetavas aspektis.

 

photography-blog-4-5-highly-recommended-01

ePHOTOzine andis andis samuti 4,5 punkti viiest ning hinnangu “Highly recommended”. Kokkuvõte üsnagi lakooniline, kuid tabav: “Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2 on efektiivne ultratelefoto suumobjektiiv suurepärase jõudlusega”.

ephotozine-4-5-highly-recommended-01

 


tamron-avang

Kui sul on tulemas oluline pildistamine, mille jaoks oleks ideaalne kasutada ülikvaliteetse pildiga telesuumobjektiivi, siis saad nüüd sellise objektiivi enda kaamera ette rentida. Fototehnika rentimine on ka hea võimalus objektiivi enne ostmist päris pildistamisolukordades proovida, sest uue objektiivi saad pärast rentimist Photopointist osta renditasu võrra soodsamalt. Vaata altpoolt, mida rentimisel silmas pidama peaks.

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Fototehnika rentimine on hea võimalus kaamera põhjalikuks proovimiseks enne selle ostmist. Kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid proovitud kaamera ka endale soetada, teeme sulle uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses)!

Fototehnika rentija meelespea

 • Kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist www.photopoint.ee/info/rent
 • Kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades
 • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
 • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti
 • Fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass
 • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi kaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi kaupluses.
 • Kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

Megahinnaga saadaval vaid 5 Olympus OM-D E-M1 komplekti
autor: Silver Pik

ID: 6496

Olympus OM-D E-M1 hübriidkaamera on turul olnud juba kolm aastat ning uuendusmudeli saabumine ei ole enam kaugel – E-M1 II hübriidkaamera peaks poelettidele saabuma veel selle aasta eest. Aga see ei ole see, millest me täna rääkida tahame. Tegelikult me tahaks tuua teieni hea sõnumi: OM-D E-M1 hübriidkaamerat on võimalik hetkel saada koos M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 PRO-seeria suumobjektiiviga ning HLD-7 akutallaga lausa haigelt soodsa hinnaga. Mitte lihtsalt sõgedalt soodsa hinnaga – sisuliselt anname 12-40mm f/2.8 PRO-seeria objektiivi ning HLD-7 akutalla kerele niisama peale, andes lõppkokkuvõttes rohkem kui 800-eurose säästu komplekti ostjale.

Lihtsustamaks oma väiteid ja matemaatikat: Olympus OM-D E-M1 kere maksab praegust Photopointi veebipoes 1299 €; Olympus OM-D E-M1 + ED 12-40mm Kit aga 1999 €. Olympus HLD-7 akutalla hinnaks on 249 €. Ning Olympus OM-D E-M1 + ED 12-40mm Kit koos HLD-7 akutallaga on KוIGEST 1399 €. Sellest küll enam paremaks minna ei saa.

ID: 6481

ID: 6483

ID: 6494

Tegelikult ei olegi siin midagi pikemalt keerutada. See suurepärane kaamera on saadaval väga piiratud koguses (ehk kokku viis komplekti) niivõrd soodsa hinnaga, et lausa valus neid niimoodi ära anda. Teistkordselt sellist sooduspakkumist enam ei tule ning kestab see täpselt sama kaua, kunis need kaamerad müüdud.

Oluliseimad Olympus OM-D E-M1 hübriidkaamera oluliseimad tehnilised andmed:

 • 16 MP Four Third mõõdus CMOS sensor
 • Sensori tundlikkus ISO 100–25 600
 • 5-suunaline keresisene pildistabilisaator
 • Väga hea lahutusvõimega elektrooniline pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti
 • Muljetavaldava 0.74ח suurendusega pildiotsija
 • Hübriidne 37 faasituvastusega ja 81 kontrasttuvastusega teravustamispunktiga autofookus
 • 10 kaadrit/sek sarivõte (täissuuruses fotode pildistamisel)
 • Magneesiumsulamist külma- ja vihmakindel korpus
 • 3-tolline puutetundlik ja kallutatav LCD-ekraan, 1 037 000 pildipunkti
 • Sensori tolmueemaldussüsteem
 • Säriajad 1/8000–60 sek
 • Integreeritud WiFi ühendus
 • Digifiltrid ja loovat pildistamist abistavad režiimid
 • FullHD 1920 ח 1080 30p videosalvestus
 • Aku vastupidavus kuni 350 kaadrit
 • Mõõtmed 130 ח 94 ח 63 mm
 • Kaal koos akuga 497 g

oly-soodus

Aga nüüd – kui olen plaaninud endale soetada ühe tipptasemel hübriidkaamera või eelnevalt juba OM-D E-M1 peale hammas verel – nii haigelt odavat pakkumist teistkordselt ei tule ja kuna pakkumine ikkagi väga piiratud, siis soovitan tegutseda kohe.

Olympus OM-D E-M1 + ED 12-40mm Kit + HLD-7 akutald komplekt Photopointis »

Kõik Olympus OM-D E-M1 hübriidkaamera komplektid Photopointis »

 

Nüüd saadaval: Sony uus 4K seikluskaamera FDR-X3000R
autor: Mikk Otsar

sony_fdr-x3000r_11-1100x619-dt

Septembri alguses tulime välja uudisega, et tulemas on uus Sony 4K seikluskaamera FDR-X3000R. Nüüd on käes aeg kui see sama kaamera on saadaval ka Photopointi esinduskaplustes ja veebipoes. FDR-X3000R on seikluskaamera, mis kasutab FDR-X1000VR juures tuttavaks saanud disainjoont ning kombineerib selle 2016. aastale kohase sisuga.

Sony uue seikluskaamera peamiseks rivaaliks saab olema GoPro Hero5. Kuid Sony suurimaks müügiargumendiks on optiline pildistabilisaator mida POV-seikluskaamerate juures seni veel kasutatud ei ole. See hõlmab Sony patenteeritud tehnoloogiat B.O.SS (Balanced Optical SteadyShot), mis on varem kasutust leidnud Sony kvaliteetsete kaamerate Handycam juures ja nüüd esimest korda ka seikluskaameras. Lisaks on sellele Sony FDR-X3000R seikluskaameral muljetavaldavalt hea dünaamiline ulatus.

X3000R_4

X3000R_5

Seikluskaamera korpuse alla on peidetud hulganisti Sony tehnikaimesid, tänu millele on uues kaameras ühendatud kasutajasõbralikkus ja imeilusad tulemused. FDR-X3000R on varustatud sama protsessoriga BIONZ X, mis juhib ka parimate Sony ɑ7 kaamerate tööd. Kaamera võimaldab salvestada suure kvaliteediga 4K andmetihedusega 100 Mbit/s ja FullHD lahutusega 50 Mbit/s. Uue mudeliga tuleb kaasa Sony uusim Live-View kaugjuhtimispult, mis on eelmisest puldist ligikaudu 30% väiksem. לhtlasi saab uut pulti komplektis oleva adapteri abil erinevate kaamerakinnituste juurde lisada. Puldi peamiseks eeliseks on täielik kontroll filmimisseadete üle ilma et kaamera puudutamine üldse vajalik oleks.

Põhiandmed

Video lahutusvõime 4K UHD 3840 ח 2160
Sensori mõõt 1/2,5”
Sensori tüüp Exmor R™ CMOS
Objektiivi tüüp Carl Zeiss® Tessar®
Efektiivseid megapiksleid 8,2
Pildistabilisaator B.O.SS
(Balanced Optical SteadyShot)
Ava f/2.8
Minimaalne valgustus 6 lux (1/30 säriajaga)
לhendused Mälukaardi pesa
microHDMI
microUSB
mikrofoni sisend
Ilmastikukindlus veekindel kuni 60 m
sügavusel
Mõõtmed (KחLחS) 47 ח 29,4 ח 83 mm
Kaal 114 g

 

 

 

POV2_AKA-CMH1

8_FDR-X3000_VCT-RBM2_AKA-MCP1

Sony uusim ja võimsaim seikluskaamera on saadaval nii Photopointi esinduskauplustes kui ka Photopoint.ee veebipoes.

Ainult täna – veebikaubamajas toimub suur ÖÖmüük
autor: Jürgen Veerme

photopoint-oomuuk-blog-et

Oled mõelnud uue foto- ja kodutehnika soetamisele või valmistud täiendama oma parfüümide kollektsiooni? Mõlemal juhul tasub täna õhtul ja ööl seada sammud meie veebikaubamajja, sest seal on hindadega toimumas midagi eriti ekstreemset.

Täna, 20. oktoobri õhtul kell 20.00 algab Photopointi veebipoes ÖÖmüük, mis kestab 21. oktoobri hommiku, kella 10.00-ni.

Sellel ööl ja hommikul on veebikaubamajas absoluutselt kogu kaubal lisaallahindlus kuni 23%.

Pakkumine rakendub nii tava- kui soodushinnaga toodetele ostukorvis. Seega vaata välja asjad mida vajad ja lisa need ostukorvi – seal näed täpselt ära, kui palju kokku säästad.

Kõik kaubad saad mugavalt tellida omale kulleriga koju kätte, lähimasse pakiautomaati või Photopointi jaekauplusesse. Lisaks kehtib jätkuvalt kaubale 14- päevane tagastusõigus ja pakume soodsaid järelmaksu võimalusi.

Öömüügi ajal on tavapärasest veelgi soodsama hinnaga müügil ka veebipoe soodusrubriikides – veebimüük, kõik 1€, lõpumüük -50% ja päevapakkumised – pesitsevad tooted.

 

Mine vaata vajalik välja ning osta õhtul soodsalt ära – www.photopoint.ee ›

 

Oluline info kokkuvõtvalt:

 • Photopointi Öömüük kestab: 20.10.2016 kell 20:00 – 21.10.2016 kell 10:00.
 • Öömüük toimub ainult veebipoes www.photopoint.ee. Photopointi jaekauplustes öömüüki ei toimu.
 • Kuni 23% lisasoodustus kehtib kõikidele kaupadele (v.a kinkekaardid). Ka soodushinnaga ja soodusrubriikides asuvatele toodetele.
 • Öömüügi soodustust ei saa kombineerida teiste salakoodidega.
 • Lisasoodustus lisandub ostukorvis! Seega, lisa Sind huvitav toode ostukorvi ja näed, kuidas hind muutub tavapärasest veelgi soodsamaks.
 • Photopointi jaekauplustesse on transport tasuta olenemata ostusummast. Alates 49€ ostust on kauba transport tasuta ka kulleriga ja pakiautomaatidesse.
 • Photopointi e-kaubamajast leiad ligi 200 000 toodet – tippklassi fototehnikast kuni originaalparfüümideni.

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | ILU & TERVIS | AUTOKAUBAD | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 MÖÖBEL | SPORT & HOBI | KODU & AED | ELEKTROONIKA | ARVUTI & IT

Nikoni tutvustas uut AF-S Nikkor 70–200mm f/2.8E FL ED VR telesuumobjektiivi
autor: Silver Pik

00-70-200-f28e-avang

Nikoni viimasest 70-200mm objektiivist on juba 7 aastat möödas ning ausaltöelda oligi tagumine aeg uuendustega turule tulla. Just seetõttu ongi eriti teretulnud uudis uuest Nikoni uuest telesuumist – AF-S Nikkor 70–200mm f/2.8E FL ED VR objektiivist – mis toob ühe põhilise tööobjektiivi disaini ning kasutatavuse selle kümnendi tasemele.

Uus objektiiv on saanud mitmeid olulisi uuendusi nii optika, elektroonika kui üldise disaini osas, mis teeb igapäevase kasutuse mugavamaks ning tõstab optilise kvaliteedi tasemele, mis vaja uute kõrge lahutusvõimega sensoritega kaamerate ees kasutamiseks.

 • Esimene asi jääb silma juba tootenimes ehk “E” tähistuse lisamine AF-S Nikkor 70–200mm f/2.8E FL ED VR tähekombinatsioonide jadasse. See tähendab seda, et ka uus 70-200mm objektiiv kasutab elektromagneetilist diafragma ehk ava juhtimine on nüüd elektrooniline mitte mehhaaniline.
 • Objektiivi sisse on pandud ka uuendatud stabilisaator – võrreldes VR II mudeliga on stabilisaatori efektiivsus tõusnud poole stopi võrra, andes nüüd kokku lausa 4-stopise jõudluse.
 • Objektiivi eesmine ning tagumine element on saanud fluoriinvääristuse, luues sellega mustust ja vett hülgava kihi välimistele elemendipindadele. Kombineerides seda üheksa tihendiga objektiivi korpuses, saab tulemiks töövahendi, mida südamerahus kasutada ka raskemates ilmastikuoludes.
 • Optilises konstruktsioonis on kasutusel 22 elementi 18 grupis, millest 6 on ED (eriti madala dispersiooniga), üks fluoriit ning üks HRI (eriti kõrge refraktiivsusindeksiga) element. Lisaks on elemendid saanud ka Nano Crystal vääristuse. Nikoni sõnul on tulemiks veel vähem sisepeegeldusi ning varikujutiste teke on sisuliselt elimineeritud. Parendatud on ka kromaatilise aberratsiooni teke, geomeetrilised moonutused jms.
 • Füüsiliselt on disainis muudetud ka rõngaste asukohad – teravustamisrõngas on viidud objektiivi eesmisse otsa ning suumirõngas on toodud kerele lähemale. Vast on Nikoni inseneride meelest sedasi objektiivi mugavam kasutada. Lisaks on objektiivi kerele lisatud neli funktsiooninuppu, mille funktsionaalsust saab kasutaja ise määrata kaamera kerest (saadaolevad võimalused sõltuvad kasutatavast kaamerakerest).

00-70-200-f28e-1

Tehnilised andmed

Mudel AF-S Nikkor 70–200mm f/2.8E FL ED VR
Fookuskaugus 70 – 200 mm
Maksimaalne ava f/2.8
Minimaalne ava f/22
Optiline konstruktsioon 22 elementi 18 grupis
Lähim teravustamiskaugus 110 cm
Maksimaalne suurendus 0,21ח
1:4,7
Diafragma labad 9
Stabilisaator VR Vibration Reduction
Kuni 4 stoppi
2 töörežiimi
Teravustamismootor SWM Silent Wave Motor mootor
Filtrikeere 77 mm
Ilmastikukindlus Tolmu- ja niiskuskindel
Mõõtmed ׸ 88,5 ח 202,5 mm
Kaal 1430 g

Nikkori uue telesuumobjektiivi täpset hinda veel ei oska öelda – teiselpool suurt lompi on antud selleks $ 2800, millest iseenesest võiks oletada, et Euroopas saab jaehind olema 3000 € kanti. Müügile peaks see objektiiv tulema järgmise kuu jooksul.

Allikas: Nikoni pressiteade

1 2 3 4 5 6 7 8 9