Harman Phoenix negatiivfilm on parim 2024. aasta analoogfoto toode
autor: Jürgen Veerme

Harman film Phoenix 200/36

Jätkuv 35mm filmile pildistamise populaarsus ei ole jäänud märkamata ka “The Technical Image Press Association” (TIPA) žüriile, kes valis selles valguses 2024. aasta parimaks analoogfotograafia tooteks Harman Phoenix 200 negatiiv värvifilmi. 

Phoenix 200 on ideaalne neile, kes on valmis filmile pildistamisega eksperimenteerima. DX-koodiga filmikassett seab tundlikkuse kaameras ISO 200 peale, kuid seda saab säritada ka vahemikus ISO 100 kuni 400.

Tegemist on ainuomase karakteriga filmiga, mis sobib kõige paremini ühtlases valguses pildistamiseks. Filmile on iseloomulikud tugev nähtav teralisus ning intensiivsed rohelised ja sinised värvitoonid. Eredas valguses ning valgusallikaid pildistades on võimalik halode tekkimine.

Harman film Phoenix 200/36

Muide, Phoenix 200 väljatöötajaks ning tootjaks on Harman Photo, mis on Harman Technology tütarettevõte ja seetõttu on tegemist ehk kõige ikoonilisema analoogfoto kaubmärgi Ilford hoidjaga.

Kui Sa ise ei taha või ei viitsi ilmutamisega mässama hakata, siis too täis klõpsitud filmirullid, mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile või laeme mälupulgale/pilve.

 

Telli auhinnatud Harman Phoenix värviline negatiivfilm kohe ära ››

 

(38)

The post Harman Phoenix negatiivfilm on parim 2024. aasta analoogfoto toode appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma 10-18mm f2.8 DC DN ja Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS pälvisid maineka TIPA auhinna
autor: Jürgen Veerme

Sigma objektiivid tipa 2024

The Technical Image Press Association” nimetas 2024. aasta parimaks APS-C ehk poolkaader lainurk-suumobjektiiviks Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary ning Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports sai parima tippklassi super-teleobjektiivi nimetuse.


Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary

Nii Fujifilm, Sony kui Panasonic poolkaader hübriidkaamerate ette loodud Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary ülilainurk-suumobjektiiv annab täiesti uue vaatenurga, mis sobib eelkõige vlogimiseks või fotograafia puhul arhitektuuri, kinnisvara ja maastikute pildistamiseks.

Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary

Lisaks kõigele muule on Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN suuteline teravustama ülilähedastele subjektidele lausa kuni 11,6 cm kauguselt ning 1:4 suurendusega. Kehvemate ilmaolude korral ei pea Sa pabistama, sest objektiiv on tolmu- ning pritsmekindel.

 

Too oma kaamera ette uus vaatenurk — telli Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN »

 


Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports 

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports on üks omaklassi kompaktsemaid ja kergemaid teleobjektiive. See kasutab teravustamiseks HLA lineaarset mootorit, mis toimib vaikselt ja kiirelt. Objektiivi pealt leiab ka kaks lülitit, mis aitavad Sul valida sobiva teravustamisviisi.

Muude omaduste hulgas leiame Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS objektiivilt ka avarõnga ning selleks vajalikud lülitid (avarõnga lukustus, click ON/OFF). Antud objektiivi avavahemik on f/5.6 – f/32.

 

Objektiivi ühenduspunkt, fookusrõngas, lülitid ja muud väliühendused on kõik tolmu- ja pritsmekindla disainiga. Lisaks on objektiivi esiklaasil vett ja õlitõrjuvad vääristused.

 

Telli Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS | Sports, et kogeda midagi ainulaadset »

 


Kahtlemata on uue objektiivi ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

 

Kogu Sigma objektiivide valik Photopointis ››

 

Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(39)

The post Sigma 10-18mm f2.8 DC DN ja Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS pälvisid maineka TIPA auhinna appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD ja Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 pälvisid maineka TIPA auhinna
autor: Jürgen Veerme

Tamron tipa 2024 auhind

Maailma juhtivate fotoajakirjade ühendus ehk “The Technical Image Press Association” (TIPA) nimetas 2024. aasta parimaks lainurk-suumobjektiiviks Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD ning Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 pälvis parima telesuumobjektiivi nimetuse.

Muide, see oli Tamronile juba üheteistkümnes aasta järjest, kui mõni nende uuenduslikest objektiividest saab mõnes TIPA kategoorias auhinnaga pärjatud.


Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD

TIPA žüriile avaldas eelkõige muljet Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD mitmekülgne suumivahemik ja läbiv f/4.0 ava, mis võimaldavad seda kasutada erinevates kompositsioonides nagu avarad maastikufotod või juhuslikud hetked ja portreed.

Sony hübriidkaamerate ees pakub see kerge 17-50mm f/4.0 Di III VXD muuhulgas suurepärast kasutusmugavust ka siis kui see on kinnitatud videostabilisaatoritele

Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD objektiiv Sonyle

Objektiiv hõlmab endas ka niiskuskindlat konstruktsiooni ning fluorikihti esi- ja tagaläätse pinnal tagab vastupidavuse looduskeskkondades. Lisaks jagab see 67-mm filtrikeeret teiste uue põlvkonna Tamron objektiividega

 

Telli Sony hübriidkaamera ette Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD ››

 


Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2

Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 pävis tunnustuse eelkõige tänu oma kiirele ja valgusjõulisele f/2.8 avale ning VC (Vibration Compensation) pildistabilisaatori lisandumisele.

Suurt rolli sellise olulise tiitli puhul mängis kindlasti ka Tamronile omane võime pakkuda sellist võimekust väga taskukohase hinna eest.

Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 objektiiv Sonyle

Loomulikult on ka II põlvkonna Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD varustatud spetsiaalselt Sony kaameratele disainitud VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootoriga, mis pakub ülimalt täpset ja vaikset teravustamist.

 

Telli enda Sony hübriidkaamera ette auhinnatud Tamron 70-180mm VC VXD G2 ››

 


TAMRON Lens Utility

Mõlemad TIPA auhinna saanud objektiivid kasutavad uuenduslikku  “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.

Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.

 

Kogu Tamron objektiivide valik Photopointis ››

 

 

Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(10)

The post Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD ja Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 pälvisid maineka TIPA auhinna appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony FE 16-25mm f/2.8 G on kompaktne lainurksuum, mis on valmis kõikjale minema
autor: Stephan Redko

Paistab, et Sony on loomas kompaktsemat G-seeria “holy trinity” suumide komplekti, sest lisaks paar kuud tagasi avalikustatud FE 24-50mm f/2.8 G standardsuumile on nüüd välja kuulutatud üpris sarnaste omadusjoontega Sony FE 16-25mm f/2.8 G lainurk-suumobjektiiv.

Vaatame, mis objektiiviga on tegu ning kuidas see teistest alternatiividest eristub või sarnaneb. Photopointi esinduskauplustesse jõuab objektiiv müügile eeldatavalt maikuu jooksul, kuid kiiremad saavad kohe eeltellimuse veebikaubamajas ära vormistada.

Sony FE 16-25mm f/2.8 G objektiiv

Sony FE 16-25mm f/2.8 G — fiksi kompaktsus, suumi mitmekülgsus

Sony “G” seeria on minu meelest ideaalne kuldne kesktee, kus ei ole üritatud saavutada parimatest-parimat optikat, mis omakorda teevad needraskemaks ja suuremaks.

Samas on “G” seerias saavutatud täpselt nii palju, et pildikvaliteet oleks piisavalt hea professionaalidele ning objektiivi füüsilised parameetrid ei jääks liigselt jäädvustamisel ette.

Sony sõnul on uue FE 16-25mm f/2.8 G objektiivi optiline jõudlus parem kui originaalsel FE 16-35mm f/2.8 GM mudelil ja väidetavalt mitte kaugel II generatsiooni 16-35mm f/2.8 GM objektiivist.

See on muljetavaldav, sest FE 16-25mm f/2.8 G hakkab maksma nendest objektiividest ligi poole võrra vähem ning märgatav erinevus on ka nende objektiivide suuruse ja kaalude vahel.

Sony FE 16-25mm f/2.8 G objektiiv

FE 16-25mm f/2.8 G kaalub kõigest 409 grammi ning kasutab vägagi levinud 67mm filtrikeeret. Võrreldes seda näiteks Sony “G” seeria ühe populaarseima objektiiviga Sony 20mm f/1.8 G, siis 16-25mm kaalub sellest vaid 36 grammi rohkem ning selle eest saad Sa tervenisti 16-20mm ja 20-25mm suumivahemiku juurde — vinge!

Antud lainurk-suumobjektiiv kasutab teravustamiseks kahte Sony XD lineaarset mootorit, mis on aegade jooksul juba tõestatud kui usaldusväärse ning välkkiire teravustamissüsteemina nii foto- kui videotööde otstarbeks. Sony väidab, et see suudab sammu pidada isegi Sony a9 III sport-hübriidkaamera 120 kaadrit/sek fotorežiimiga.

See suudab laiemast otsast teravustada alates 17 cm kauguselt ning kitsamast otsast 22 cm kauguselt. Objektiivi maksimaalne suurendus on 0,2-kordne.

Sony FE 16-25mm f/2.8 G objektiiv

Videograafidele on see objektiiv igati sobilik, sest focus breathing efekti võid selles kohata üsna vähe ning praktiliselt nullilähedaselt, kui kasutad tänapäevastes Sony hübriidkaamerates olevat “focus breathing compensation” režiimi.

Kui omad Sony a7C seeria täiskaader hübriidkaamerat või tegelikult ükskõik mistahes Sony hübriidkaamerat, siis selle objektiiviga ootavad Sind imelised lainurk-võtted tippkvaliteet optikaga ning seda kõike eriti kompaktses ning kerges komplektis.

 

Eeltelli Sony FE 16-25mm f/2.8 G, et nautida kvaliteeti olenemata asukohast »

 


Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta loe lähemalt siit ››

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(12)

The post Sony FE 16-25mm f/2.8 G on kompaktne lainurksuum, mis on valmis kõikjale minema appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony CFexpress Type B Tough mälukaartide kiirus ja maht võtab hingetuks
autor: Jürgen Veerme

Sony CFexpress Type B mälukaardid

Tänapäevaste täiskaader hübriidkaamerate ja videokaamerate täieliku potentsiaali ära kasutamiseks on professionaalsed foto- ja videograafid kasutusele võtnud CFexpress mälukaardid, sest need võimaldavad töötada just suurte failide või andmemahukate videotega.

Selliseid mälukaarte on rohkelt ka meie valikus, aga eraldi tähelepanu võiks pälvida Sony CFexpress Type B Tough seeria, millest on meie juures müügil:

Nii nagu nimi vihjab, siis on kõik Sony CFexpress Tough seeria mälukaardid disainitud vastu pidama ka kõige keerulisematele ilmaoludele – lumerohketest mägedest kuni liivaste kõrbeteni. Tänu sellele saad neid muretult vahetada ja hoiustada.

Sony “Memory Card File Rescue”

Juhul kui midagi peakski mälukaardiga valesti minema ning failid mingil põhjusel kustuvad, siis on nendelt Sony Tough mälukaartidelt andmete taastamise tavakliendi jaoks tehtud ülimalt lihtsaks – korrumpeerunud ning kustunud failide taastamiseks tuleb lihtsalt alla laadida “Sony Memory Card File Rescue” programm.

Sony CFexpress mälukaardid

 

Sa väärid parimat – telli endale sobiv Sony CFexpress mälukaart ››

 


Juhul, kui sul on investeeringuks suuremad summad ära planeeritud, siis on võimalus kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

 

(9)

The post Sony CFexpress Type B Tough mälukaartide kiirus ja maht võtab hingetuks appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9