Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary – objektiiv, mis sai hakkama iga väljakutsega
autor: Ander Iva

Sain taaskord võimaluse läbi Photopointi foto- ja videotehnika rendi tutvuda mind huvitava tootega ning seekord oli katsealuseks Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv SonyleSaadaval on ka Panasonic täiskaader hübriidkaameratele mõeldud mudel.

 

Esmamulje

Mulle hakkas see objektiiv meeldima kohe esimesest silmapilgust ja nagu lootsin, siis tagas antud Sigma stabiilselt hea soorituse terve prooviperioodi vältel. Julgen väita, et see objektiiv sai hakkama iga väljakutsega mis ma talle ette andsin, sest reaalses kasutuses kattis suumvahemik ära kõik vajadused.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle

 

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary reaalses kasutuses

Iga objektiiv on oma fookuskaugusega erinev ja eeldab erinevat kasutust, mistõttu sai Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN puhul proovitud mitmeid valdkondi/teemasid: siseruumides ja avaõhuüritustel pildistamine ning ka tänavafotograafia + portreed & loodus.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle
Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle

See pole küll absoluutne tõde, aga oma kogemusest lähtuvalt saan öelda, et see objektiiv tundis ennast kõige kodusemalt tingimustes, kus sai olla tegevuse/objekti vahetus läheduses ning aeg-ajalt on vaja suumida sisse mingile detailile. Näiteks oli antud objektiiv väga hea abiline muusikavideo võtte pildistamisel (ingl. k. behind the scenes photography) ning pruutneitsipeo jäädvustamisel.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle
Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle

Kindlasti sooviks ära mainida Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporarya autofookuse võimekuse, millega võib kiiresti ära harjuda. Kõikidest funktsioonidest, mis mulle selle objektiivi juures meeldis, oli top 1 just autofookuse kiirus ja täpsus. Aeglase või ebatäpse autofookuse puhul võib tihti kogeda seda, kuidas objektiiv hakkab otsima – selle Sigma puhul ei tekkinud kordagi sarnast hetke. Hetkeline, alati täpne, usaldusväärne ning muidugi, kõikide piltide fookused olid alati paigas.

 

Kokkuvõtteks

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporarya on väga hea kaaslane igapäevaseks pildistamiseks ning testimise ajal jõudsin selle panna kõrvuti ka Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD normaalsuumobjektiiviga. Tamroniga võrreldes on Sigma kergem, väiksem ja parema ehituskvaliteediga, kuid maksab hetkel ka 160€ rohkem.

Samas, kui arvestada kõiki plusse, siis mina isegi otsustaks Sigma kasuks. Lisaks on antud objektiiv hea alternatiiv Sigma Art seeria normaalsuumile, mis maksab hetkel 300€ rohkem kui proovitud Contemporary seeria oma.

 


Anderi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika renti – photopoint.ee/rent ››

(10)

The post Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary – objektiiv, mis sai hakkama iga väljakutsega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Proovi järele – Sony ZV-E10 vlogkaamera on rentimiseks saadaval Tallinnas ja Tartus
autor: Jürgen Veerme

Sony ZV-E10

Kui oled mõelnud sukelduda põnevasse videoblogide maailma või oled selles juba tegev, aga soovid vlogide kvaliteeti tõsta, siis astu läbi meie Tallinna või Tartu foto- ja videotehnika rendist, kuhu on laenutamiseks lisandunud Sony ZV-E10 + 16-50mm Kit.  

Sony ZV-E10 on spetsiaalselt vloggeritele loodud hübriidkaamera, mille sees tuksub Sony a6100 mudelist tuttav 24,2-megapiksline APS-C EXMOR CMOS sensor, mis saab hakkama ka keerulisemates valgusoludes.

Nagu arvata võib, siis ZV-E10 videovõimekus 2021. aasta mudelile kohaselt äärmiselt eeskujulik. See võimaldab kaamerasiseselt salvestada 4K videot (4K UHD 3840 ח 2160 30p) ja Full HD 120p aegluubis. Juurde on lisatud full pixel readout funktsionaalsus, kus loetakse kõikide pildipunktide andmed üles ja saavutatakse suurem lahutusvõime ning detailsus, kui tavalises 4K videos. Eriti prod filmijad saavad ära kasutada ka Sony S-Log3 seadeid, mis pakub suuremat dünaamilist ulatust, mis tuleb kasuks hilisemal monteerimisel.

Sony ZV-E10

ZV-E10 kaalub kaalub kõigest 364 grammi (*kere), mis teeb sellest suurepärase kaaslase igapäevaste hetkede jäädvustamiseks. Küljele avanev kallutatav ja pööratav LCD-puuteekraan teeb selfide ja vlogide tegemise ääretult mugavaks. Kaamera varustatud ZV-1 mudelist tuttava 3 kapsliga suundmikrofoniga ja loomulikult ka Sony kultuslikult kiire autofookuse ja usaldusväärse silmatuvastusega.

Laenutamiseks on saadaval komplekt, kuhu lisaks Sony ZV-E10 kaamerale ja Sony E 16-50mm f/3.5-5.6 OSS objektiivile kuuluvad ka Sony käepide-ministatiivi Shooting Grip GP-VPT2BT ja Sony NP-FW50 lisaaku. Shooting Grip pakub käest filmides rohkem stabiilsust ning võimaldab tänu kallutatavale disainile muuta kiirelt ja sujuvalt ka võttenurka. See ühildub kaameraga Bluetoothi kaudu ja maksimaalse kasutusmugavuse tagamiseks saab selle lahti pakkida ka ministatiiviks.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Sony ZV-E10 vlogkaamera endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

 • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
 • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
 • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
 • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
 • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
 • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(4)

The post Proovi järele – Sony ZV-E10 vlogkaamera on rentimiseks saadaval Tallinnas ja Tartus appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd Tallinnas ja Tartus rentimiseks: JOBY GorillaPod käsistatiivide valik
autor: Jürgen Veerme

Joby Gorillapod rent

Tallinna, Rocca al Mare keskuses ja Tartus, Kvartali keskuses asuvasse Photopointi foto- ja videotehnika rendi valikusse on laenutamiseks jõudnud esinduslik assortii JOBY GorillaPod statiivikomplekte.

Gorillapod seeriasse kuuluvad maailma ühed kõige populaarsemad statiivid, sest võrreldes klassikaliste “kolmjalgadega” on neil kummeeritud detailidega painduvad jalad, mis aitavad neid painutada erinevate objektide külge. See funktsioon on need eriti ihaldusväärseks teinud videoblogijate, sisuloojate ja põnevaid võttenurki otsivatete foto- ja videograafide hulgas. Meie rendi valikusse lisandusid:

 • Joby GorillaPod 3K Kit statiiv on varustatud alumiiniumist kuulpeaga ning kiirkinnitusplaadiga, mille külge on lisatud ka lood. See suudab enda “kaelas” kanda kõiki seadmeid, mis kaaluvad kuni 3 kg.
 • Joby GorillaPod 5K Kit on paindlik ja mitmekülgne statiiv, mis sobib foto- ja videokaameratele või mis tahes seadmetele, mis on varustatud 1/4″ kinnitusega ning mille kaal ei ületa 5 kg. Komplektis on ka Arca-Swiss süsteemiga ühilduv kiirkinnitusplaat.
 • Joby GorillaPod 1K Kit on käsisstatiiv, mis sobib suurepäraselt hübriidkaamerate ja teiste kuni 1 kg kaaluvate seadmete kandmiseks.
 • Joby statiiv GripTight One GP Stand telefoniadapteriga ministatiiv on usaldusväärne kaaslane, mis muudab nutitelefoniga videote ja piltide tegemise mugavaks ja eelkõige turvalisemaks.

Ja nagu ikka – kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid objektiivi endale päriseks osta, siis teeme uue kauba kehtiva hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Vaata valikut ja osta JOBY GorillaPod statiiv endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

 • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
 • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
 • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
 • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
 • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.

(1)

The post Nüüd Tallinnas ja Tartus rentimiseks: JOBY GorillaPod käsistatiivide valik appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kaitse oma objektiivi – uued Hoya HD Mk II fotofiltrid on nüüd saadaval
autor: Stephan Redko

Taas on üks Hoya populaarstest filtriseeriatest saanud endale uuenduskuuri ja nimeks on nüüd HD Mk II (eelnevalt HD) – need on müügil Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas. 

Kuigi HD Mk II seeria on ehk rohkem professionaalidele pühendatud, siis on see kahtlemata väärt investeering ka fotohuvilistele. Need filtrid pakuvad võimalikult palju vastupidavust isegi karmides tingimustes, sest sellel filtri seerial on 4 korda tugevam klaas, kui odavamatel versioonidel.

Tänu filtriraamile on võimalus fotofiltri ette kinnitada läätsekork või keerata mõni teine filter, mis teeb HD Mk II seeria kasutamise tohutult mugavaks, kuna jäävad olemata olukorrad, kus oleks tarvis filter objektiivi eest ära võtta. Samuti pakub mugavust filtrite vett ja õli tõrjuvad omadused, mis teevad nende hoolduse imelihtsaks.

Hoya HD Mk II seeria pakub kolme erinevat filtrit – ringpolarisatsioon (CIR-PL), UV ning kaitse (Protector). Hoya ringpolarisatsioon HD Mk II on mõeldud selleks, et eemaldada ebameeldivaid peegeldusi pindadelt näiteks voolavalt veelt või klaasilt. Hoya HD Mk II UV ning Hoya Protector HD Mk II on mõeldud rohkem objektiivi esiklaasi kaitseks ja ei mõjuta väljatulevaid fotosi, kuid tegelikkuses pakub UV filter kaitset ka UV-kiirguse vastu, mis võib olla kahjustav sinu kaamera sensorile.

Kui oled Hoya HD Mk II fotofiltritest huvitatud ja soovid mõne endale soetada, siis enne ostu tegemist tee kindlaks objektiivi filtrikeerme suurus, et soetaksid endale õige läbimõõduga filtri. Suuruse võid leida objektiivi pealt, kuid selle puudumisel võid selle järele vaadata tooteandmetest. Kõik HD Mk II seeria filtrid on müügil suurustes: 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82.

 

Soeta Hoya HD Mk II fotofiltrid mugavalt ja kiirelt veebipoest ››

 

Photopoint on Hoya Filters ametlik ja pikaajaline maaletooja Eestis ja Lätis – photopoint.ee/hoya ››

(2)

The post Kaitse oma objektiivi – uued Hoya HD Mk II fotofiltrid on nüüd saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.

Peagi müügile jõudvad Hoya Fusion Antistatic Next fotofiltrid pakuvad tippkvaliteeti
autor: Stephan Redko

Tuntud ja tunnustatud fotofiltrite tootja Hoya on uuendamas kõiki oma filtriteseeriaid ning juba 2021. aasta sügise jooksul jõuavad Photopointi müügile II generatisooni Hoya Fusion Antistatic Next filtrid. Need on mõeldud just professionaalidele igapäevaseks kasutuseks, aga loomulikult võivaid neid soetada ka kõik fotohuvilised.

Kui oled kunagi fotograafina väljas pildistamas käinud, siis võid olla teadlik situatsioonidest, kus ilmaolud ei ole pildistamiseks kõige ideaalsemad – olgu selleks tohutu vihm või tolm. Fusion Antistatic Next filtrid on just nendes olukordades sulle tohutult käepärast, sest nimes olev antistatic tähistab filtrite peal olevat antistaatilist katet, mis tõrjub tolmu filtriklaasi pealt. Samuti on nendel ka vetthülgavad ja plekikindlad omadused, mis tõttu on need filtrid sobilikud mistahes ilmastikutingimused ja on kõvasti soovitatud igale fotograafile.

Hoya Fusion Antistatic Next seeria sisaldab kolme erinevat filtrit – UV, ringpolarisatsioon (cir-pl) ning Protector (kaitse). UV filtrid on kõige enama levinud ja neid kasutatakse tüüpiliselt ainult objektiivi eesklaasi kaitseks, kuid tegelikkuses kaitseb see ka kaamera sensorit UV-kiirguse eest. Kui otsid filtrit, mis kaitseb ainult objektiivi eesklaasi, siis on selleks soovitatud pigem Protector seeria ehk kaitsefilter. Ringpolarisatsioon filtrid on mõeldud selleks, et eemaldada ebameeldivaid peegeldusi pindade pealt, milleks on kõige tüüpilisemalt klaas või vesi.

לks teine põhjus, miks valida Fusion Antistatic Next filtriseeria – mugavus. Tänu filtri septesiaalsele esikeermele saab kõigi Hoya Fusion One Next filtrite kasutamisel objektiivi ette keerata ka teisi filtreid või läätsekorki. See teeb nende filtrite kasutuse eriti lihtsaks, kuna seljuhul ei teki palju olukordi, kus filtrit on üldse vaja eest ära võtta.

Kui oled Hoya Fusion Antistatic Next fotofiltritest huvitatud ja soovid mõne endale soetada, siis enne ostu tee kindlaks, milline filtrikeerme suurus sinu objektiivil sobib. Suuruse võid leida objektiivi pealt, kuid selle puudumisel võid selle järele vaadata tooteandmetest. Kõik Fusion Antistatic Next seeria filtrid tulevad suurustes: 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82.

 

Kogu Hoya fotofiltrite valiku leiad kiirelt veebipoest ››

 

 

Photopoint on Hoya Filters ametlik ja pikaajaline maaletooja Eestis ja Lätis – photopoint.ee/hoya ››

Allikas: Hoya pressiteade

(1)

The post Peagi müügile jõudvad Hoya Fusion Antistatic Next fotofiltrid pakuvad tippkvaliteeti appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9