Karbist välja: Fujifilmi uus APS-C sensoriga hübriidkaamera X-T200
autor: Elise Ader

Fujifilm X-T200

Fujifilmile omases mustas ja tugevas karbis peidab ennast X-seeria uhiuus poolkaader: Fujifilm X-T200 hübriidkaamera. Tootja kõige uuem algtaseme kaamera, mille juures võib juba esmasel vaatlusel võrreldes eelkäija Fujifilm X-T100-ga näha mitmeid meeldivaid arenguid. Olgu juba etteruttavalt ära mainitud, et hüppelist edasiminekut näeme ka kaamera sisse vaadates. Ning seda kõike olenemata asjaolust, et Fujifilm X-T100 turule tulekust pole möödunud veel isegi kahte aastat.  

See tõeliselt stiilne karp peaks peitma endas Å¡ampanja tooni kaamerakere koos 15-45mm komplektobjektiiviga. Vaatame lähemalt, milline see täpselt välja näeb ja mida muud põnevat Fujifilmi poolt veel karpi pistetud on.   

Karbist leiab: Fujifilm X-T200 kaamerakere, kerge ja kompaktse 15-45mm komplektobjektiivi, nahast kaamerarihma, USB-C adapteri kõrvaklappide ühendamiseks, infolehed, aku ja USB-C/USB-A kaabli kaamera laadimiseks.

Fujinon XC 15-45mm f/3.5-5.6 objektiivi puhul on tegu normaalsuumobjektiiviga, mille suumivahemik katab ära lainurgast lühikese telefotoni. לsna universaalne objektiiv, mis sobib hästi nii maastike kui ka portreede pildistamiseks.

Kaamerakere nahkne pind tundub käe all kvaliteetne ning tänu sellele ei hakka aparaat käes ka libisema. Küll aga pole X-T200 veekindel, sellega peab väljas liigeldes kindlasti arvestama.

Uus Fujifilm X-T200 omab sama 24MP APS-C sensorit nagu tema eelkäija, kuid kasutab alumiiniumühenduste asemel vasest ühendusi, mille tulemusel on andmeedastus 3,5 korda kiirem kui varem (võimaldades ka suuremat ISO-ulatust). Sellest hoolimata on Fujifilm X-T200 hübriidkaamera kokkuvõttes kergem kui X-T100, kaaludes muljetavaldavalt üksnes 370 grammi. Kaamerat on eelkäijast kohe kindlasti ka parem käsitseda, sest sellele on lisatud profikaameratele omane kumer käepide. 

לlitähtis omadus uue kaamera juures on kindlasti selle elektrooniline pildiotsija (samas hinnaklassis X-A7 juures see puudub), mis võimaldab ka päiksepaistelisematel päevadel oluliselt lihtsamini pildistada. Samuti teeb pildiotsijaga pildistades kaamera “näole toetamine” võtte stabiilsemaks.

Kaamera 16:9 kuvasuhtega täielikult pööratav puutetundlik LCD-erkaan (ideaalne tööriist vlogimiseks) on kasvanud 3,5-tolliseks ning sellel on kasutajasõbralikum  menüü, mis on napsatud X-A7 kaamera juurest. Muuhulgas on puutetundlikud nupud ekraanil paigutatud sedavõrd äärde, et need ei varja läbi LCD-ekraani pildistades kadreeringut. 

Kaamera alt leiab aku pesa. X-T200 kasutab täpselt sama akut, mida kõik teised X-seeria kaamerad.  Aku lubab CIPA testide kohaselt teha ühe laadimiskorra kohta 270 kaadrit. 

Fujifilm X-T200

X-T200 kaamera juures saab tunda ka oluliselt võimekamat näotuvastusega autofookust. Seda võimaldavad näiteks uued silmatuvastus-algorütmid, rohkem faasituvastusega piksleid, suurem PDAF-katvus ja rohkem valikulisi autofookuspunkte kui eelkäijal.

Fujifilm on autofookuse efektiivsuse osas viimastel aastatel kõvasti edasi jõudnud ning esimesed kaameratestid näitavad, et ka X-T200 autofookus teeb oma tööd hästi. Eriti kui soovid pildistada lihtsamaid stseene, näiteks oma pere igapäevaseid tegemisi. Kui tahad aga pildistada ka ekstreemsemaid olukordi, näiteks spordisündmusi, siis võib X-T200 autofookuse võimekusest Sulle väheks jääda. Sel juhul võiksid vaadata näiteks pisut kallima X-T30 suunas. Kaamera sarivõtte kiirus on aga samuti üksjagu kasvanud, võimaldades nüüd pildistada kuni 8 kaadrit sekundis (varem 6 fps). 

Uuel kaameral on olemas ka digitaalse gimbali funktsioon. Kaamera korpusesse paigaldatud güroskoopiline andur aitab sellel kindlaks teha, kuidas arvestada kaamera värinaga ja rakendada selle digitaalse pildi stabiliseerimise algoritmi, mis võimaldab sujuvamat videot. See funktsioon töötab eelkõige hästi suure kaadrisagedusega filmides. Kaameral puudub aga keresisene stabisliseerimissüsteem, mis on selle hinna juures muidugi täiesti loogiline. 

Meeldivaid üllatusi on videomeistrite jaoks peale pööratava LCD-ekraani kaameras peidus veelgi. X-T200 võimaldab filmida 4K (30 fps)/HDR videot (ilma kärpetegurita). Samuti on valikus ka aegluup 1080/120p ning videosätted on lisatud režiimikettale. Kaamera omab paremal küljel ka microHDMI (Type D) ühendust ja USB-C pesa. USB-C kaabli abil saab kaamerat laadida. Küll aga saab USB-C auku kinnitada ka komplektis kaasasoleva adapteri, et kasutada heli monitoorimiseks kõrvaklappe. Vasakult küljelt leiab standardse 3,5mm mikrofonisisendi, mis annab võimaluse kinnitada kaamera külge välise mikri.

Fujifilmi X-seeria hübriide eristavad kahtlemata teistest ka legendaarsed filmisimulatsioonid. Tootjal on üle 85 aasta pikkune kogemus fotofilmide väljaarendamisel ning tootmisel. See oskusteave on rakendatud ka modernsete digikaamerate juures, võimaldades kaameras kasutada filmisimulatsiooni. Seeläbi saad pilti teha täpselt nii, nagu kaameras oleks näiteks Provia (standard), Velvia (suurem värviküllasus), Astia (pehme) või mõni muu filmirull.

 

Kokkuvõtteks

X-T200 hübriidkaamera sobib kahtlemata sellise inimese käte vahele, kes tahab oma nutitelefoni juurest millegi võimekama peale edasi liikuda. Inimesele, kes on otsustanud just äsja oma fotograafia teekonda alustada. Võrreldes umbes samas hinnaklassis oleva X-A7-ga räägib X-T200 kasuks elektrooniline pildiotsija ja kere ergonoomilisus. Muidugi mõista on see ka ülimalt esteetiline kaamera, mis kõnetab kindlasti kõiki, kelle jaoks ka kaamera välimus olulisel kohal on.

Fujifilm X-T200

Kahtlemata on kaamera suurepärane valik ka alla 1000 eurost kaamerat otsivatele videomeistrile, sest just video valdkonnas on X-T200 võrreldes eelkäijaga tõelise teivashüppe teinud. Videoloome kasuks räägib näiteks hea pildikvaliteet, võimekas autofookus, filmi simulatsioonid ja täielikult pööratav LCD-ekraan. לhtlasi on see üks ainsaid kaameraid oma hinnaklassis, mis annab võimaluse ka kõrvaklappidega heli monitoorida.  

 

Osta Fujifilm X-T200 hübriidkaamera Photopointi veebipoest »

(1)

The post Karbist välja: Fujifilmi uus APS-C sensoriga hübriidkaamera X-T200 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Komplekteeri oma unistuste kaamera ja Canon maksab sulle kuni 325€ tagasi
autor: Jürgen Veerme

Canon fototehnika

Sul on erakordne võimalus luua enda isiklik Canoni kaamerakomplekt, millest oled alati unistanud ja boonusena saad Canonilt veel osa raha ka tagasi. 

Osta Photopointi veebikaubamajast või esinduskauplustest Canon EOS 6D Mark IICanon EOS 5D Mark IV, Canon EOS R, Canon EOS RP või Canon EOS Ra kaamera ning sinna juurde valitud Canoni objektiiv ja Canon maksab Sulle objektiivi ostusummast kuni 325€ tagasi.

Tagastatav ostusumma sõltub soetatud Canon EF või RF-seeria objektiivi mudelist (kontrolli ühilduvust enne ostmist). Tabeli lõpus täpsem info, kuidas ost registreerida.

Canoni poolt tagastatav summa  Canoni objektiivi mudel

325€

 RF 28-70mm f/2.0 L USM

300€


 

 RF 70-200mm f/2.8L IS USM
 RF 85mm f/1.2L USM
 RF 85mm f/1.2L USM DS

250€

 EF 24-70mm f/2.8L II USM
 EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM
 EF 70-200mm f/2.8L IS III USM
 RF 15-35mm f/2.8L IS USM
 RF 24-70mm f/2.8L IS USM
 EF 16-35mm f/2.8L III USM
 RF 50mm f/1.2L USM

200€

 RF 24-105mm f/4L IS USM

150€

 EF 24-70mm f/4L IS USM
 RF 24-240mm f/4-6.3 IS USM

 140€

 

EF 24-105mm f/4L IS II USM

120€

 EF 16-35mm f/4L IS USM

 70€

 RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

65€

 RF 35mm f/1.8 IS Macro STM

 

Kuidas osturaha tagasi saada?

Hüvitatava ostusumma kannab Canon sinu pangakontole, kui oled meie juurest soetatud kaamera ja objektiivi nõuetekohaselt Canoni veebilehel registreerinud. Sealt leiad ka kampaania täpsed juhised ja tingimused.

Kõik kaamerad ja objektiivid peavad olema ostetud eraldiseisva tootena, mitte komplekti osana s.t KIT- objektiivid/komplektid antud kampaaniasse ei kuulu!

 

Kogu Canoni objektiivide valik kiirelt veebikaubamajast >>

Canoni hübriid- ja peegelkaamerate valik veebikaubamajas >>

(4)

The post Komplekteeri oma unistuste kaamera ja Canon maksab sulle kuni 325€ tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotograaf Siim Kinnas: Nikon Z 6 – innovatsioon ja kaizen
autor: Jürgen Veerme

Peamiselt erinevates Eesti jõusaalides pildistav fitness- ja portreefotograaf Siim Kinnas sai proovida tippklassi Nikon Z6 täiskaader hübriidkaamera võimekust.

Nikon Z6

Kokkuvõtvalt on Siim arvamusel, et Z6-ga on Nikonil on tõsi taga ja et nende tulevik on selgelt hübriidide päralt. Z-seeria väärtuspakkumine on hetkel sedavõrd palju parem, et uue kaamera ostjale ei ole Siimul võimalik enam soovitada ka muidu fantastilist D850 peegelkaamerat.

Testperioodil oli 99% ajast Siimu näpus ikkagi Z6, mitte tema tavaline tööloom D810. Nii et see vist ütleb tegelikult enam-vähem kõik, mida selle kaamera kohta on vaja teada :)

 

Loe täispikka Nikon Z6 hübriidkaamera ülevaadet Siimu blogist ››

 

Loe ja vaata lähemalt: “Karbist välja: Nikon Z6 hübriidkaamera ››â€œ

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika renti – photopoint.ee/rent ››

(0)

The post Fotograaf Siim Kinnas: Nikon Z 6 – innovatsioon ja kaizen appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon EOS M200 hübriidkaamera koos EF-M 15-45mm objektiiviga on 130€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Canon EOS M200

Juba praegu kevadise soodushinna 499 eurot (tavahind 629€) saanud Canon EOS M200 + EF-M 15-45mm objektiiv komplekt aitab teha esimesi samme, et pildistada veel paremaid pilte kui nutitelefoniga ning vlogide jaoks salvestada 4K videot.

EOS M200 kaamera südameks on 24,1 megapiksline APS-C sensor koos Digic 8 protsessoriga, mistõttu on fotode ja videote kvaliteet kõrgem kui oli eelmisel EOS M100 mudelil. Loomulikult on uuel kaameral 3-tolline kallutatav LCD-puuteekraan ning Canoni kasutajatele tuttav Dual Pixel autofookus koos silmatuvastusega (143 teravustamispunkti). Facebook’i ja Instagram’i story’desse sisu loovate kasutajate rõõmuks saab video salvestamisel kasutada ka vertikaalset funktsiooni.

 

EOS M200 kasutab Canon EF-M bajonetti ning sellega ühilduvad Canon EF-M objektiivid, aga koos EF-EOS M adapteriga saab sellega kasutada ka kõiki Canon EF & EF-S objektiive. 

Juhul, kui hetkel peaks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis järelmaksuga ostes ei pea korraga kogu raha välja käima, vaid saab tasuda osamaksete kaupa.

 

Kasuta võimalust ja osta soodne Canon EOS M200 Kit ››

 

Soodushind kehtib kuni 31.03.2020.

(5)

The post Canon EOS M200 hübriidkaamera koos EF-M 15-45mm objektiiviga on 130€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic lisas oma täiskaader hübriidkaamera objektiivide arendusplaani kaks uut fiksobjektiivi
autor: Elise Ader

Panasonicu esindaja Yosuke Yamane teatas hiljutises intervjuus Dpreview’le, et kuigi numbrid kõiguvad pisut kuude lõikes, on nad saavutanud 3000€ kaamerate hinnaklassis ülemaailmsel turul oma täiskaader hübriidkaameratega 10%-ise turuosa. Ettevõte on senise tulemusega väga rahul.

Lisaks sellele avalikustas Panasonic eelmisel nädalal oma Lumix S-seeriale uue objektiivide arendusplaani. Uuendatud plaani on lisatud kaks uut L-bajonetiga fiksobjektiivi, kuid seal ei näe enam eelmises arendusplaanis (august 2019) leidunud 100mm f/2.8 makroobjektiivi.

Uue plaani kohaselt avalikustab Panasonic käesoleval aastal kolm fiksobjektiivi ja kolm suumobjektiivi:

  • 24mm f/1.8 objektiiv 
  • 50mm f/1.8 objektiiv 
  • 85mm f/1.8 objektiiv 
  • Kiire lainurk suumobjektiiv 
  • Standard suumobjektiiv
  • Telefoto suumobjektiiv

 

Allikad: Panasonic FF; Dpreview

 

Panasonic täiskaader hübriidkaamerad Photopointi veebipoes » 

Kõik L-bajonetiga objektiivid Photopointi veebipoes »

(10)

The post Panasonic lisas oma täiskaader hübriidkaamera objektiivide arendusplaani kaks uut fiksobjektiivi appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9