KKK: Teeme selgeks – kas objektiivi kork, kate või katik?
autor: Elise Ader

 

וieti või õigesti, enamus või enamik, katik või kate? Jah, neid segadust tekitavaid paronüüme ehk sarnassõnu, mida omavahel sassi aetakse, on eesti keeles üsna mitmeid. Nagu ülalolevalt kuvatõmmiselt näha, sattub isegi tema, tuntud kui maailma targem arst ja õpetlane, Hr. Google isiklikult nende sõnade töötlemisel kergesse kimbatusse. Et mitte sarnaselt tehisintellektile sõnadega hätta jääda, tasub vaadata lähemalt, mis neid kahte siis ikkagi eristab.

Meie juurde jõuab tihti inimesi, kes soovivad abi, et endale õiget katikut leida. לsna kohe selgub aga tõsiasi, et mida nad tegelikult vajavad, on hoopis lihtne objektiivikate ehk objektiivikork. Jah fotomaailmas levib kulutulena valearusaam, et objektiivikatik ja objektiivikork on üks ja seesama. Tegelikult on nende rollid fotokaamera teenimisel päris erinevad. Vaatame lähemalt.

Mis on katik?

Kujutage nüüd ette, et on üks kardin, millega saab reguleerida valguse hulka, mis paistab aknast tuppa. See kardin ongi fotoaparaadi mõistes katik ja tuba on kaamera sensor. Tavaolekus on kardinad ette tõmmatud, ehk katik suletud. Pildistamisel aga tõmmatakse mingil hetkel kardinad akna eest ära ja valgus pääseb tuppa – sensorini, mis pildi kinni püüab. Säriajast sõltub nüüd see, kaua kardinaid eemal hoitakse: Kui seda tehakse kaua, siis on tegemist pika säriajaga ja kui lühikest aega, siis on  ka säriaeg lühike.

 

 

Mis on objektiivikork?

Objektiivi kork on nüüd see asi, mis tihti objektiivikatiku valenime all tagaotsitavaks kuulutatakse (Vaata pildilt). See sama kate, mille saad objektiivi ette kinnitada kui oled pildistamise lõpetanud, et seda mehaaniliste vigastuste ja mustuse eest kaitsta. Objektiividele on olemas ka tagumised korgid, mida kasutatakse objektiivi vahetamisel, et kaamera küljest objektiivi eemaldades see sulgeda ja turvaliselt kotti asetada.

Kuidas valida õiget objektiivikorki?

Jah, objektiivikorgid kipuvad tihti lugu ära kaduma. Nagu ikka: asetad selle “korraks” kivile ja läinud ta ongi. Seetõttu on tarvis uut asenduskorki. Muretsemiseks aga põhjust pole, sest siiamaani pole objektiivi korgid veel maa pealt otsa lõppenud ja uue leidmine on tavaliselt lihtsamast lihtsam. Tuleb pelgalt vaadata objektiivi pealt, mis on seal märgitud objektiivi diameetriks (tähis – ט) ning selle järgi õige objektiivikork endale validagi. Näiteks kui objektiivil on märgitud ט77, siis validagi 77mm objektiivikork.

The post KKK: Teeme selgeks – kas objektiivi kork, kate või katik? appeared first on Photopointi ajaveeb.

KKK: Teeme selgeks – kas objektiivi kork, kate või katik?
autor: Elise Ader

 

וieti või õigesti, enamus või enamik, katik või kate? Jah, neid segadust tekitavaid paronüüme ehk sarnassõnu, mida omavahel sassi aetakse, on eesti keeles üsna mitmeid. Nagu ülalolevalt kuvatõmmiselt näha, sattub isegi tema, tuntud kui maailma targem arst ja õpetlane, Hr. Google isiklikult nende sõnade töötlemisel kimbatusse. Et mitte tehisintellekti segadusse ajada ja sõnadega hätta jääda, tasub vaadata lähemalt, mis neid kahte mõistet siis ikkagi eristab.

Meie juurde jõuab tihti inimesi, kes soovivad abi, et endale õiget katikut leida. לsna kohe selgub aga tõsiasi, et mida nad tegelikult vajavad, on hoopis lihtne objektiivikate ehk objektiivikork. Jah, fotomaailmas levib kulutulena valearusaam, et objektiivikatik ja objektiivikork on üks ja seesama. Tegelikult on nende rollid piltniku teenimisel päris erinevad, alustades sellest, et üks seostub otseselt kaamera ja teine objektiiviga. Vaatame lähemalt.

Mis on katik?

Kujutage nüüd ette, et on üks kardin, millega saab reguleerida valguse hulka, mis paistab aknast tuppa. See kardin ongi fotoaparaadi mõistes katik ja tuba on kaamera sensor. Tavaolekus on kardinad ette tõmmatud, ehk katik suletud. Pildistamisel aga tõmmatakse mingil hetkel kardinad akna eest ära ja valgus pääseb tuppa – sensorini, mis pildi kinni püüab. Säriajast sõltub nüüd see, kaua kardinaid avatuna hoitakse: Kui seda tehakse kaua, siis on tegemist pika säriajaga ja kui lühikest aega, siis on  ka säriaeg lühike.

 

 

Mis on objektiivikork?

Objektiivi kork on nüüd see asi, mis tihti objektiivikatiku valenime all tagaotsitavaks kuulutatakse (Vaata pildilt). See sama kate, mille saad objektiivi ette kinnitada kui oled pildistamise lõpetanud, et seda mehaaniliste vigastuste ja mustuse eest kaitsta. Objektiividele on olemas ka tagumised korgid, mida kasutatakse objektiivi vahetamisel, et kaamera küljest objektiivi eemaldades see sulgeda ja turvaliselt kotti asetada.

Kuidas valida õiget objektiivikorki?

Objektiivikorgid kipuvad tihti lugu ära kaduma. Nagu ikka: asetad selle “korraks” kivile ja läinud ta ongi. Seetõttu on tarvis uut asenduskorki. Muretsemiseks aga põhjust pole, sest siiamaani pole objektiivi korgid veel maa pealt otsa lõppenud ja uue leidmine on tavaliselt lihtsamast lihtsam. Tuleb pelgalt vaadata objektiivi pealt, mis on seal märgitud objektiivi diameetriks (tähis – ט) ning selle järgi õige objektiivikork endale validagi. Näiteks kui objektiivil on märgitud ט77, siis validagi 77mm objektiivikork.

The post KKK: Teeme selgeks – kas objektiivi kork, kate või katik? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Samyang AF 85mm F1.4 Sony FE
autor: Elise Ader

 

Käsi püsti, kellel on Sony Alpha seeria täiskaader hübriidkaamera ning unistab parajasti sinna ühe eriti valgusjõulise portreeobjektiivi ette keeramisest? Siin ta on: Photopointi riiulitel endale omanikku otsiv – Samyang AF 85mm f/1,4 FE fiksobjektiiv. 

Samyang AF 85mm f/1,4 FE on mõeldud kasutamiseks Î±7 ja Î±9 täiskaadrisensoriga ning Sony A6xxx seeria APS-C sensoriga kaamerate ees. Uut objektiivi iseloomustab portreedeks ideaalne  85 mm fookuskaugus ja ilusa häguse tausta tekitamiseks ning hämaras pildistamiseks sobiv maksimaalne ava f/1,4 (minimaalne ava objektiivil on f/16). Objektiivi kasuks räägib ka kiire, vaikne ja täpne teravustamismootor, mis tagab teravad ja selged silmaiirised ka kõige kiirematel võtetel.

 

 

Objektiivi sees on 11 läätse 8-s grupis, kus üks lääts on ED klaasist, et vähendada kromaatilist aberratsiooni ning värvide kõrvalekaldeid. Lisaks sellele kasutab Samyang nelja HR-klaasist läätse, mis aitavad tagada maksimaalset lahutusvõimet. ×œheksa lamelliga diafragma annab pildile pehme tausta ning tänu Ultra Multi Coatingule (UMC) on pildid loomulikud, kuid samal ajal kontrastsed ja erksavärvilised. Päikesepaistelistel ilmadel objektiivi kasutamiseks on komplektis olemas ka päikesevarjuk, mida saab tugeva külgvalguse puhul hõlpsasti külge keerata. Objektiiv on kõige muu hulgas ka kerge, kompaktne ning ilmastikukindel.

 

Uuri Samyang AF 85mm F1.4 Sony FE objektiivi Photopointi veebipoes>

 

The post Nüüd saadaval: Samyang AF 85mm F1.4 Sony FE appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kevade ale – valitud DJI tooted on kuni 150€ soodsamad
autor: Jürgen Veerme

Ihaldusväärsete DJI toodete ametliku ja pikaajalise maaletoojana on meil suurepärane võimalus pakkuda Sulle valitud DJI tooteid suurepäraste kevadhindadega. Aga ole nobe, sest need kehtivad ainult 29. maini!


DJI RONIN-S

DPreview.com poolt 2018. aasta parimaks videotarvikuks kuulutatud DJI Ronin-S kaamera stabilisaator on tavahinnast 150€ soodsam ehk maksab 599€ (tavahind 749€).

Ronin-S on professionaalne ühekäe-stabilisaator, mis on mõeldud kasutamiseks peegel- või hübriidkaameratega ning see stabiliseerib elektrooniliselt kaamera liikumist kõigil kolmel teljel – võimaldades nii filmida profitasemel sujuva liikumisega videot.

Tänu tavalisest suurematele mootoritele püsib kaamera Ronin-S peal paigal ka siis, kui süsteemi tasakaalustamisel ei ole olnud aega kõige perfektsemat positsiooni saavutada.

DJI Ronin-S

 • Võimekad mootorid stabiliseerivad kaamera kolmel teljel
 • Praktiline neljasuunaline juhtkang ja muud juhtnupud
 • Stabilisaator ei varja kaamera ekraani
 • Integreeritud fookuse seadistamine
 • Erinevad Timelapse režiimid
 • 360° liikumine kõigil telgedel
 • Kuni 12 tundi tööaega
 • Kiire ja lihtne stabiliseerimine
 • Kandevõime kuni 3,6 kg

Kui soovid töökindlat, mugavalt käsitletavat ja rohkete võimalustega ühekäe stabilisaatorit, siis tule astu läbi meie esinduskauplustest või pista Dji Ronin-S meie veebikaubamajas ostukorvi.

Inspiratsiooni: Efektsemad videod stabilisaatoriga: siin on 4 ideed sinu järgmise video jaoks ››

 

Telli soodushinnaga Ronin-S veebikaubamajast tasuta koju/kontorisse »

 


DJI MAVIC 2 ZOOM

DJI lennuväe üks kõige uuemaid liikmeid DJI Mavic 2 Zoom on tavahinnast 100€ soodsam ehk maksab 1149€ (tavahind 1249€).

Võrreldes senise Mavic Pro või Mavic Pro Platinum drooniga on Mavic 2 Zoom muutunud paremaks pea igast otsast. Lähedussensorid on nüüd õhusõiduki igas neljas küljes ja hoiavad nii kokkupõrgete eest ka tagurdamisel ja küljega lendamise korral.

Mavic 2 Zoom’il  on uued mootorid, propellerid, akud, abivalgused maandumiseks jne – kõige selle tulemusena lendab see vaiksemalt, kaugemale ja kauem – ametlik maksimaalne lennuaeg on 31 minutit.

Esmapilgul ehk triviaalne, kuid praktikas väga oluline on Mavic 2 Zoom võimekus vahetada automaatselt 2.4 / 5.5 GHZ sageduste vahel – et ühendus drooni ja puldi vahel ka raadiosignaale täis linnakeskkonnas paremini püsiks. Samuti lubab Ocu Sync 2 standardil toimiv raadioside nüüd droonist nutiseadmesse laadida kuni 1080p lahutusvõimega videot (seni 720p video).

DJI Mavic Zoom 2

 • 1/2,3-tolline ning 12-megapiksline CMOS sensor
 • 2ח optilise suumiga kaamera (24 – 48 mm) + digitaalne suum kuni 4ח
 • 4K UHD 3840 ח 2160 30p või FullHD 1920 ח 1080 120p videosalvestus
 • D-Cinelike värviprofiil
 • Maksimaalne andmetihedus 100 Mbps
 • HDR fotod kuni 13 stoppise dünaamilise ulatusega
 • 48-megapiksline Super Resolution režiim
 • Maksimaalne kiirus kuni 72 km/h
 • Lennuaeg kuni 31 minutit
 • Juhtpuldi tööraadius kuni 5000 m
 • Takistuste tuvastamine kõigis suundades

Need, kes eelistavad suumiga kaamerat, saavad uue õhusõiduki endale koju tellida – seda enam, et kui kaamera kõrvale jätta on Mavic 2 Zoom ja Mavic 2 Pro droonid täiesti identsed.

 

Telli soodushinnaga DJI Mavic 2 Zoom tasuta koju/kontorisse »

 


Lisaks eelpool nimetatud hitt-toodetele on lühiajalise kevadhinna saanud ka DJI Osmo Mobile 2 videostabilisaator, mis on mõeldud nutitelefonidele ja ka DJI Ronin-S Essential Kit. Need on vastavalt 30€ ja 50€ soodsamad.

Juhul, kui Sa just oled rahad ära planeerinud, siis järelmaksu abiga ostes saad tooted kohe kätte, aga maksma hakkad alles septembris.

 

Tee head DJI diilid ära enne, kui need lõppevad ››

The post Kevade ale – valitud DJI tooted on kuni 150€ soodsamad appeared first on Photopointi ajaveeb.

DJI Osmo Action: uus liider seikluskaamerate maastikul?
autor: Elise Ader

 

GoPro on olnud kõige tuntum seikluskaamerate tegija juba aastaid. Olenemata sellest, et Sony ja mõned teised tootjad on proovinud konkurentsi pakkuda, pole see siiani hästi õnnestunud. Nüüd aga siseneb turule GoPro-le üsna sarnase välimusega tegelane DJI Osmo Action, mis trumpab üle hiliseima GoPro väljalaske nii mõnegi olulise omaduse poolest.

DJI Osmo Action seikluskaamera on 4K videot filmiv vastupidav kaamera, mis kasutab DJI sisseehitatud stabiliseerimistehnoloogiat. Kaamera omab 2,25-tollist tagumist puute-ekraani, mille kaudu on ligipääs kõikidele kaamera funktsioonidele. Lisaks sellele on Osmo Actionil ka eesmine mittepuutetundik LCD-ekraan, mille saab aktiveerida kaks korda järjest tagakuva puudutades või QS-nuppu all hoides. See lisaekraan on kindlasti üks olulisemaid eeliseid võimeka konkurendi GoPro Hero7 Black-i ees, sest ekraani abil saab kiiretes situatsioonides kontrollida, kas kaamera nurk on õige ja vältida raisku läinud kaadreid.

 

 

Kaamera suurimaks eeliseks oma tugeivama konkurendi ja senise seikluskaamerate paremiku GoPro Hero7 Black-i ees on ehk ka Steadyrock stabiliseerimise režiim. Kui GoPro Hero7 Black on niigi tuntud oma väga hea stabilisaatori poolest, siis Osmo Actioniga filmides on tulemus veelgi võimsam. Kui võrrelda nende kahe kaamera võtteid liikumisel, tuleb välja selge erinevus tagumiste plaanide sujuvas, värinavabas vahetumises. Uus elektrooniline pildi stabiliseerimise tehnoloogia töötab sujuva ja stabiilse kaadri loomisega isegi kui filmida 4K / 60fps. Seda saab ta teha, kuna tehnoloogial on kõrgem pildi lõikamissuhe ning samuti suurendab Steadyrock-režiim stabiilsust analüüsides salvestatud RAW-materjali ja prognoosides seeläbi kasutaja liikumisi. Kaameral on ka HDR-video funktsioon, kuid see kahjuks ei tööta Steadyrock funktsiooni kasutamisel ja 4K 60p-ga filmides.

 

 

Osmo Actioni kasuks räägib ka suurem detailsus ja teravusest tingitud pildi selgus. Tulemus on isegi niivõrd palju teravam, et nendele, kes eelistavad vaadata pehmemaid jooni, ei pruugi see lausa meeldida. Hetkel sharpness-i vähendamise võimalust kaamera aga ei paku. Osmo Actioni kasuks räägib ka väheses valguses ja vastu valgust filmimine. Kui minna kaameraga õuest sisse pimedasse ruumi, teeb Osmo Action pika puuga valdkonna senisele turuliidrile ära, tuues pimedusest kõik kaadris olevad detailid kenasti välja.

 

 

Seadmel on küljes kolm tähtsat nuppu: esiteks muidugi power-nupp, salvestamisnupp ja quickswitch (QS). Vasakul küljel asuv QS-nupp võimaldab ilma menüüsse minemata valida erinevate videorežiimide ja fotorežiimi vahel. DJI Osmo Action kasutab 1 / 2,3″ CMOS  sensorit. Tegemist on sama sensoriga, mis leidub ka Osmo Pocketis. Peale selle on tal kolme klaasiga asfääriline F2.8 objektiiv.

Veel on kaameral põnev ja kasulik funktsioon, millega saab säilitada stseeni laia vaatenurga, kuid kõrvaldada sealjuures kalasilma efekti (mis tavaliselt seikluskaamerate salvestistele väga iseloomulik on).

Osmo Action on ilma täiendava veekindla korpuseta veekindel kuni 11 m sügavusel vees ja põrutuskindel kuni 1,5 m kõrguselt kukkudes. Siiski tuleb enne vee alla minemist veenduda, et microSD ja USB-laadimispesad on lukustatud ja eesmise läätsekaitse kruvi on korralikult kinnitatud.

 

 

Osmo Action võimaldab ise kohandada valgebalanssi ja pildistada käsitsi särituse režiimis ISO-vahemikus 100-3200. Seikluskaamera pildistab 12-megapiksliseid RAW või JPEG-fotosid ning sellega on ka võimalik pildistada burst-režiimil 3/5/7 kaadrit sekundis.  Kaameral on veel seadistus nimega “Face-Oriented Exposure”, mis tagab selle, et näod jääksid pildil õige heledusega. DIJ Osmo Actionil on olemas ka Timelapse’i režiim ning kuni 120-sekundiline säriaeg öiste maastike ja tähistaevaste pildistamiseks. Lisaks pakub kaamera WiFi või Bluetoothi abil kaamera ​​ühendamise võimalust DJI Mimo-rakendusega. Kaamera kasutamine mobiilirakendusega annab sellele lisafunktsioonid nagu näiteks otseülekande- ja redigeerimise võimalus.

 

 

Kui rääkida maksimaalsetest temperatuuridest, siis on Osmo Actioni taluvuspiiriks -10 kraadi. Osmo Actioni kasuks räägib veel ilma kahtluseta ka aku, mis on umbes sama suur kui GoPro-l, kuid kestab kauem (umbes 90 min 4K 30p ja Rocksteady). Akut laaditakse USB-C kaudu umbes 88 minuti jooksul ja kaamera kasutab microSD-kaarte maksimaalse suurusega 256 GB. Seikluskaamerale on sisseehitatud topeltmikrofonid ja kõlar, mille helisalvestuse tulemus on võrdväärne kõrgekvaliteedilise nutitelefoniga. 3,5- mm adapteri lisamine võimaldab aga ka vajadusel ühendada sellega välise mikrofoni.

 

 

Osmo Actioni jaehinnaks on öeldud 379 eurot. Komplekt sisaldab endas kaamerat, kinnitusraami, kiirpäästikut, kahte kinnitamisalust (üks lame ja teine kumer), kinnituskruvi ning USB-C laadimiskaablit. Sellele komplektile saab ka juurde osta erinevaid kasulikke vidinaid, nagu näiteks ND-filtreid, veekindla ümbrise süvamere pildistamiseks või ujuva käepideme.

 

Vaata ka videost, millega on tegu:

The post DJI Osmo Action: uus liider seikluskaamerate maastikul? appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9