Kõik Photopoint fotokursus.ee online kursused on 26% soodsamad
autor: Jürgen Veerme

photopoint-fotokursused-soodushinnaga

Ilusate fotode loomiseks on vaja teadmisi nii pildistamise kui ka järeltöötluse vallast ning Eesti suurimast fotograafia-alasest õpikeskkonnast Photopoint fotokursus.ee saad need teadmised kõige kiiremini ja mugavamalt.

Eesti taasiseseisvumise aastapäeva puhul on absoluutselt kõik fotokursused, sooduskomplektid ja kinkekaardid sellel nädalalõpul 26% soodsamad.

Just nii – ainult 3 päeva (18.08 – 20.08) kehtib vägev allahindlus ka nendele kursustele, mis on juba soodustusega saadaval ja seega võivad erinevate kursuste soodukad küündida isegi üle -50% või -80%.

Tutvu kindlasti fotokursus.ee kõige uuemate online fotokursus.eefotokursustega:

  • Pildistamine fotopankadele– pildipangandus ehk stock photography on tänasel päeval fotograafide seas võrdlemisi populaarne ning nüüd saad fotograaf Jaak Nilsoni abiga ka ise sellesse maailma sukelduda.
  • “Droonifotograafia” kursuse käigus saad ülevaate droonimaailma reeglitest ja loomulikult vaatame süvitsi ka seda, kus, kuidas ja millal saab talletada lummavad aerofotod.
  • “Nutifotograafia ABC” jooksul õpetab fotograaf Jaak Nilson Sind nutitelefoniga pildistama nii, et fotod ei jääks kvaliteedilt alla suurematele kaameratele ning sa saavutaksid alati soovitud tulemuse.

 

Tõsta enda pildistamisoskused uuele tasemele – vali sobiv fotokursus siit ›

 

Tutvu ka meie teiste iseseisvumise aastapäeva taastamise kampaaniatega:

The post Kõik Photopoint fotokursus.ee online kursused on 26% soodsamad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Lekkinud on Canoni tulevase 85mm f/1.4 L IS objektiivi tehnilisi andmeid
autor: Oskari Värä

Internet ootab pikisilmi Canoni tulevase 85mm f/1.4 L IS objektiivi ametlikku esitlust. Senikaua aga on uue objektiivi ümber ringlemas tohutult palju kõlakaid ning praeguseks on lekkinud ka infot tehniliste andmete kohta.

Objektiiv saab endale sisse optilise pildistabilisaatori, mis juttude põhjal kompenseerib kuni 4 astet. Teoorias lubab see käest pildistada terava pildi ka säriajaga 1/5 sekundit. Samuti saab esimene lääts fluoriinvääristuse, mis tähendab, et see tõrjub vett ning tolmu. Objektiivi sisse aga pannakse vähemalt üks asfääriline element ning diafragma on 9-labaga, tehes ilusa bokeh-efekti.

Lähim teravustamiskaugus on 85 cm, mis on 10 cm lähemalt kui sama fookuskaugusega f/1.2 avaga objektiivil. Samuti on teada ka objektiivi füüsiline suurus – pikkus on 105,4 mm ning diameeter on 88,6 mm. Kaaluma hakkab objektiiv 950 grammi ning filtrikeerme suurus on 77 mm.

Siiski ei tasu päris kohe veel hakata filtreid varuma, sest kuigi need andmed on usaldusväärsest allikast, siis Canon pole neid kinnitanud ning tegelikkuses ei tea veel keegi täitsa täpselt, mis parameetritega uus objektiiv tuleb. Samuti pole hetkel mitte mingisugust infot selle kohta, millal tegelikult Canon maailmale objektiivi tutvustab, kuid arvatakse, et see juhtub käesoleva kuu lõpuks. Igal juhul jääme põnevusega ootama, kuid mingit suurt üllatust ei tohiks tulla.

Allikas: canonrumors.com

The post Lekkinud on Canoni tulevase 85mm f/1.4 L IS objektiivi tehnilisi andmeid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Selgunud on tänavuse DJI fotokonkursi “Kõrgelt” auväärt žürii
autor: Jürgen Veerme

dji-fotokonkurss-korgelt-photopoint-blog

Snap.ee pildipangas aset leidev Eesti ainus ja suurim “Kõrgelt” pildistatud fotode konkurss DJI “Kõrgelt” 2017 ootab jätkuvalt osalema kõikide fotohuviliste ja professionaalide parimaid töid.

Põnevale võistlusele ootame osalema fotosid, mis on pildistatud drooniga õhust, tavalise fotokaameraga lennukilt, kõrghoone pealt, kõrgele üles hüpates või mõnel teisel viisil. לhesõnaga – kõik pildid, mis on pildistatud „Kõrgelt“. Kõrguse alammäära fotodele seatud ei ole, kuid need peaksid kuidagi kirjeldaval või kirjeldamatul moel edasi kandma kõrgel olemise ja kõrgelt pildistatu tunnet.Suurele fotokonkursile on oodatud osalema kõik fotohuvilised olenemata fotoaparaadi margist või pildistamiskogemusest.

Põneva konkursi pilte asub hindama professionaalidest koosnev žürii koosseisus:

  • Eesti üks nõutumaid ja tuntumaid droonifotograafe Kaupo Kalda
  • Ligi 20 aastat aerofotograafiaga tegelenud Andres Tarto
  • Aastaid droonidega lennanud ja aeromeediat teinud Jaan Kronberg.

Nagu näha on žürii äärmiselt esinduslik nii et otsi enda parimad kõrgelt pildistatud fotod digisahtlitest välja või mine neid tegema. Fotosid (kuni 4 tükki) saab konkursile esitada 3. septembri südaööni.

 

Pane parimad fotod teele – www.snap.ee/dji

The post Selgunud on tänavuse DJI fotokonkursi “Kõrgelt” auväärt žürii appeared first on Photopointi ajaveeb.

DJI lubab privaatsuse huvides drooni lennutada ka internetiühenduseta
autor: Oskari Värä

DJI maine sai tugeva löögi käesoleva kuu alguses kui Ameerika לhendriikide armee teatas, et nad lõpetavad DJI droonide kasutamise küberturvalisuse tõttu. Nimelt arvatakse, et neisse on võimalik sisse häkkida ning seeläbi vaenlasel näiteks võtta kontroll drooni üle. DJI aga ei jää vastust võlgu ning nüüd on tulemas Local Data Mode režiim, mis lubab drooni lennutada internetiühenduse olemasoluta.

Droon kasutab internetiühendust selleks, et alati oleks kõige uuemad kaardid, kõige uuem tarkvaraversioon, õiged raadiosagedused, akud oleksid piisavalt täis ning vahetab palju muud drooni tööks vajalikku infot. DJI varsti lubab kõik selle välja lülitada sest on asutusi, kellel on tarvis kõrgendatud turvalisust kaitsmaks salajasi andmeid. Hetkel veel pole teada, mis kujul tavakasutajad selle saavad ning kindlasti ei tööta see igas piirkonnas. Uuendust on oodata järgmiste nädalate jooksul.

The post DJI lubab privaatsuse huvides drooni lennutada ka internetiühenduseta appeared first on Photopointi ajaveeb.

EISA tunnustas fotokategoorias mitmeid häid objektiive
autor: Silver Pik

Euroopa foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus (EISA) kuulutas eile välja 2017-2018 aasta parimad tooted fototehnika vallas. Auhindu jagus kõikidele suurematele fototehnika tootjatele – siinkohal loetleme üles kõik objektiivid, mis omas kategoorias aasta parimateks tunnistati.

Sarnaselt kaamerate kategooriale, ei ole ka objektiivide rindel väga suuri üllatusi – kumab läbi see, et Canon ja Nikon on kohati langemas innovatsioonirinde esirealt pigem tahapoole, tehes ruumi Tamronile, Sigmale ning loomulikult ka Olympusele ja Sonyle ning teistele hübriidkaamerate valmistajatele. Mis tegelikult ongi hea – see on omakorda märk sellest, et teistele platvormidele on tulemas ka häid klaase.

Parim professionaalne peegelkaamera objektiiv:

Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM

Parim peegelkaamera objektiiv:

Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art

Parim peegelkaamera suumobjektiiv:

Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2

Parim foto innovatsioon:

Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD

Parim professionaalne hübriidkaamera objektiiv:

Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS 

Parim hübriidkaamera suumobjektiiv:

M.Zuiko Digital ED 12-100mm f/4 IS PRO

Parim hübriidkaamera objektiiv:

Sony FE 100mm f/2.8 STF GM OSS

EISA auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja 53 juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25-st erinevast Euroopa riigist. EISA auhind on üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

Vaata lähemalt: www.eisa.eu

Allikas: EISA

The post EISA tunnustas fotokategoorias mitmeid häid objektiive appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8