Fotokursus.ee aasta suurim soodusmüük on alanud!
autor: Jürgen Veerme

Eesti suurimas fotograafia-alases õpikeskkonnas Photopoint fotokursus.ee on käima läinud aasta suurim sooduskampaania – kõik fotokursused, sooduskomplektid ja kinkekaardid on vähemalt 50% soodsamad.

50% allahindlus arvestatakse tavahindadest. See tähendab, et kõige rohkem kasu saab lõigata just kursuste puhul, millel seni soodushinda polnud. Näiteks on senisest poole soodsamalt müügil nii “Nutifotograafia ABC“, “Laste pildistamise“, “Tootefotograafia“, “Makrofotograafia“, “Portreefotode töötlemise” kui ka “Toidufotograafia” kursused.

Suur suvi on käes ja see tähendab, et kõige magusam pildistamishooaeg fotohuviliste jaoks on alanud. On viimane aeg lihvida oma seniseid teadmisi ja ammutada uusi. וppida oma kaamerat manuaalrežiimis juhtima või pildistatud fotosid töötlusprogrammis imeilusaks tuunima.

Nii suur ja ulatuslik allahindlus leiab fotokursuse õpikeskkonnas aset tõesti vaid kord aastas ja kestab kuni pühapäeva, 18. juuni südaööni.

 

Osta vajalik kursus soodushinnaga – fotokursus.ee ›

Nüüd saadaval: Fujifilm Instax Mini 9
autor: Silver Pik

Hea uudis kõikidele fotograafidele, kes hindavad lihtsust, mugavust ja kiirust – märtsi lõpul välja hõigatud Fujifilm Instax Mini 9 kiirpildikaamera on lõpuks Maarjamaale jõudnud ning Photopointis nüüd saadaval. Kes varasemalt Fujifilm Instax kaamerast kuulnud ei ole – Instax seeria kaameratega saab kiirelt paberfotosid teha. Lihtsalt osuta, vajuta ning kaamera laseb kohe küljelt välja ka pisikese paberpildi.

Uus Fujifilm Instax Mini 9 kiirpildikaamera tuleb sarnaselt eelkäijale täisautomaatse teravustamise ja välguga, mis ei vaja seadistamist. Kuid juurde on monteeritud selfie-peegel, mis on mõeldud täpselt selleks, mida nimest eeldada võiks. Väikene peegel objektiivi kõrval abistab iseennast paremini kadreerida. Sarnase lisavidina võib leida ka Instax Mini 70 kaameralt. Peale selle on võimalik uue Instax Mini 9 kaamerale külge kinnitada lisaobjektiivi, mis on mõeldud peaaegu makrofotode tegemiseks. Lähim teravustamiskaugus on sellel 35 cm. Endiselt saab kasutada Instax Mini pabereid, mis ilmuvad tavapärase 90 sekundiga pärast kaamerast välja hüppamist.

Fujifilm Instax seeria kiirpildi kaamerad Photopointis »

Fujifilm Instax Mini 9 kaamerad Photopointis »

10 populaarseimat objektiivi Sony hübriidkaameratele
autor: Silver Pik

Sony hübriidkaamerad ei vaja fotograafide seas enam üldse põhjalikku tutvustust – algselt tavakasutajatele suunatud NEX seeria väiksematest kaameratest on välja kasvanud juba mitu põlvkonda nii nõudlikematele harrastajatele kui paduproffidele suunatud α7-seeria hübriidkaameraid. Tõsi ta on – nendest kaameratest räägitakse internetiavarustes kui ka fotograafide kogunemiskohtades väga palju ning iga kere kohta on niikuinii tehtud ka mustmiljon ülevaatevideot YouTube keskkonda. Ehk et – kere valimisel ei tohiks niisama naljalt probleeme tekkida. Ei usu mind? Mine kirjuta suvalises fotograafide Facebook’i grupis, et millist Canoni või hoia alt – Nikoni peegelkaamerat valida ning vastuseks saad kamaluga soovitus Sony hübriidkaamerate kohta. Nojah, valik tehtud aga… mis objektiiv sinna ette panna? Ei sa ei pea veelkord mingitesse hämaratesse foorumitesse kahtlase seltskonna käest asju uurima minema – selle vastuse anname kohe selles artiklis. Saa tuttavaks – siin on Photopointi veebikaubamaja ning jaekaupluste statistika põhjal viimase aasta 10 kõige populaarsemat Sony hübriidkaameratele mõeldud objektiivi.


Sony E 35mm f/1.8 OSS

Kõige populaarsem Sony objektiiv hübriidkaameratele on kohe korralik 35 mm fiksobjektiiv. Selle objektiivi puhul on põhilisteks märgusõnadeks kompaktsus, mõistlik hind, valgusjõulisus ning 35 mm fookuskaugus pakub poolkaader sensori ees sama vaatenurka, nagu klassikalised nifty-fifty objektiivid täiskaader sensoriga kaamera ees. Selle objektiiviga saab pildistada nii portreefotosid, tänavavaateid, tegelikult ka maastikku… sisuliselt kõike, mis kaamera ette jääb. Suur f/1.8 maksimaalne ava jällegi viib su fotograafia uuele tasemele kuna võimaldab midagi mida kit-objektiiv sisuliselt ei paku – tausta eraldamist subjektist. Samuti sobib see objektiiv väga hästi Sony väiksemate-lihtsamate hübriidkaamerate ette, mil puudub keresisene stabilisaator – sel on üks ka objektiivi sees.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega ning stabilisaatoriga 35 mm klassikalise fookuskaugusega objektiiv

Nõrgad küljed:
Poolkaaderile, ei ole ikkagi 50 mm ehk portree pildistamisel võib mingi hetk perspektiivimoonutus natuke häirima hakata

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 35mm f/1.8 OSS objektiiv Photopointis »


Suvel on Photopointi veebikaubamajas ja esinduskauplustes valitud Sony välklambid ja E-mount objektiivid kuni 150€ soodsamadVeebis ja kauplustes toodetele märgitud soodushind hõlmab juba kampaaniasoodustust.

Loe kampaaniast lähemalt Photopointi ajaveebist: Suvi käes – valitud Sony välgud ja E-mount objektiivid kuni 150€ soodsamad


Sony E 50mm f/1.8 OSS

Sony E 50mm f/1.8 OSS on klassikaline nifty-fifty objektiiv: esiteks on see 50 mm fookuskaugusega, teiseks valgusjõulise f/1.8 maksimaalse avaga, kolmandaks soodsa hinnaga. Seda objektiivi poolkaader sensoriga Sony hübriidkaamera kere ette keerates saab kitsama vaatenurga ning tulemuseks ideaalne esimene “päris” portreeobjektiiv, millega imelihtne subjekti taustast eraldada või hämaras pildistada. Mis veel – objektiivil on integreeritud OSS pildistabilisaator, mis lihtsustab hämaras / pikema säriga pildistamise ja filmimise ka väiksemate Sony hübriidkaameratega.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 50 mm stabiliseeritud normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed:
Mõnikord lihtsalt on nii, et otsesed nõrgad küljed objektiivil puuduvad.

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 50mm f/1.8 OSS objektiivid Photopointis »


Sony E 55-210mm f/4.5-6.3 OSS

Leida soodsam telesuumobjektiiv selliste nimekirjade eestotsast on täiesti igapäevane. Jah, soovunelm on meil ikka see, et esmane valik tehakse absoluutse kvaliteedi järgi või lähtutakse vähemalt piirkasulikkusest. Reaalsus on aga see, et hinnasilt määrab ikka esimesed valikud. Ehk et – saada alla 400 eurose investeeringuga 200 mm teleobjektiiv – no brainer, eksole. Aga pikemalt mikroökonoomikast ega estoenglishist ei räägigi – keskendume objektiivile endale. Tegu on ühe võrdlemisi universaalse telesuumobjektiiviga, 55–210 mm vahemik sobib nii portreevõtete tegemiseks, lindude-loomade pildistamiseks või hoopis isegi telemakrofotode purki püüdmiseks.

Tugevad küljed:
See objektiiv toob taskukohase hinna eest kaugema maailma käeulatusse. Pildista turvalises kauguses karu või püüa kaadrisse ka arglikemaid linnukesi diskreetselt – valik on sinu. Olgugi, et objektiiv on võrdlemisi soodne, saab sellega tehtud paremaid pilte kui sinu nutitelefon või kompaktkaamera võimeliseks on.

Nõrgad küljed:
Võrreldes teiste suurte teleobjektiividega, jääb kvaliteet ja kasutusmugavus alla profitasemel optikale ning ei ole kõige valgusjõulisem, kuid selle hinna eest on siiski objektiivi rohkem kui küllaga.

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 55-210mm f/4.5-6.3 OSS objektiivid Photopointis »


Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary

See kompaktne 30 mm  objektiiv on tõestanud väga hea optikana nii foto- kui videograafilistes rakendustes. Suur maksimaalne f/1.4 ava lihtsustab valguse püüdmist ka hämaras ning subjekti eraldamist taustast. Vaikne ja kiire samm-mootor samas teeb võimalikuks ka sujuva videosalvestuse ja autofookuse. Selle kõige juures on objektiiv terava joonisega, võrdlemisi kompaktne ning ka soodsa hinnaga.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega ja kompaktne 30 mm objektiiv

Nõrgad küljed:
See objektiiv ei sobi lähivõteteks ning samuti ei ole see ilmastikukindel – mõlemat pidi väikesed piirangud kasutamisel

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary objektiiv Photopointis »


Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS

Antud objektiiv on igati mitmekülgne. לhest küljest katab see väga vajaliku 18–105 mm fookuskauguse vahemiku (35 mm ekvivalendina 27–158 mm), mistõttu võib selle toru igapäevaselt kaamera ette jätta. Laiad maastikuvaated, portreefotod, kaugemate sündmuste kaadrisse talletamine – kõik on võimalik. Samuti annab läbiv f/4 maksimaalne ava teatud vabaduse pildistamisel ja videosalvestusel. Aga see ei ole kõige erilisem antud objektiivi juures. Nimelt on see toru disainitud just videograafide vajadustest lähtudes – integreeritud Power Zoom mehhanism võimaldab sujuvalt ja täpselt objektiiviga suumida tänu motoriseeritud süsteemile. Mis veel – OSS pildistabilisaator silub pildi sujuvaks ka siis, kui Sony hübriidkaameral endal integreeritud pildistabilisaator puudub.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega, motoriseeritud suumiga ning korraliku pildistabilisaatoriga universaalsuum.

Nõrgad küljed:
Kaadri äärealadel võiks objektiivil joonis teravam olla, kuid videosalvestuse puhul tegelikult ongi parem natuke pehmem kujutis… Samuti, disainitud poolkaader sensoriga kaameratele.

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS Photopointis »


Sony FE 50mm f/1.8

Sony FE 50mm f/1.8 on klassikaline nifty-fifty objektiiv oma ehedaimal kujul: esiteks on see 50 mm fookuskaugusega, teiseks valgusjõulise f/1.8 maksimaalse avaga, kolmandaks soodsa hinnaga… Selle objektiiviga saab teha täiskaader sensoriga Sony hübriidkaamera ees sisuliselt samu asju, nagu eespool mainitud 35 mm objektiiviga poolkaader kere ees – portreefotod, tänavavaated, maastik jms. Samas keerates antud toru poolkaader sensoriga kere ette, saab veel kitsama vaatenurga ning tulemuseks ideaalne esimene “päris” portreeobjektiiv, millega imelihtne subjekti taustast eraldada või hämaras pildistada.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 50 mm normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed:
–

Sobivus:
Sony hübriidkaamerad – täiskaader sensoriga α7 seeria ja Sony α9 hübriidkaamerad ning poolkaader sensoriga α5000 ja α6000 seeria ning NEX seeria hübriidkaamerad.

Sony FE 50mm f/1.8 objektiiv Photopointis »


Sony E 30mm f/3.5 Macro

לks soodsamaid 1:1 ülekandega makroobjektiive, mis turul saadaval – praegust on sel hinnasilt natuke üle 200 euro. Mida siis selle raha eest saab, et seda objektiivi nii palju ostetakse? Alustuseks, 1:1 ülekande ehk 1ח suurenduse – see objektiiv on PÄRIS makroobjektiiv. Teiseks, kompaktse ja kerge konstruktsiooniga objektiivi – kuna see nii kerge on, siis kotist niisama naljalt välja ei lenda ning püsib alati käepärast. Kolmandaks, terava ja selge joonise kaadri keskalal, võimaldades edasi anda detailme mikroskoopiline maailm. Kuna 35 mm ekvivalendina on objektiivi fookuskaugus 50 mm, siis on põhimõtteliselt tegu normaalfiksiga – pildista kasvõi portreefotosid ja tänavavaateid.

Tugevad küljed:
1:1 ülekandega / 1ח suurendusega terav stabiliseeritud makroobjektiiv, mida saab kasutada ka portreeobjektiivina.

Nõrgad küljed:
Maksimaalse suurenduse saavutab 9,5 cm kaugusel, mis võib mõned putukad ära hirmutada.

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 30mm f/3.5 Macro objektiiv Photopointis »


Sony E 20mm f/2.8

See suure vaatenurgaga valgusjõuline pannkook tüüpi objektiiv teeb erinevates situatsioonides pildistamise ning videosalvestuse ülimugavaks. Tänu f/2.8 avale on võimalik ilma lisavalgustusega töötada ka nõrkades valgusoludes.
Objektiiv on kompaktse disainiga ning äärmiselt kerge, samas ka vastupidav – nii korpus on alumiiniumist ning bajonet metallist.

Tugevad küljed:
Selle objektiivi puhul ongi tema disain kõige suuremaks argumendiks. Just nimelt see meeletu kompaktsus. Ja universaalsus. Loomulikult ka optiline kvaliteet ning hea koostekvaliteet mängivad suurt rolli.

Nõrgad küljed:
Nii lihtsa objektiivi kohta kohati natuke kallis

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 20mm f/2.8 objektiiv Photopointis »


Sony E 10-18mm f/4.0 OSS

Sony hübriidkaamerate kasutajate seas on omajagu maastikufotograafe. Kuidas sa muudmoodi seletad selle objektiivi sattumist siia nimekirja. 10–18 mm fookuskaugus on 35 mm ekvivalendina 15–27 mm, kattes ära selle kõige magusama ülilainurga vahemiku. Pildista dramaatilisi maastikuvaateid, arhitektuuri, interjööri, tänavafotosid ja palju muud – kõik on võimalik. Maksimaalne f/4 ava annab paindlikuse ka nõrgemates valgusoludes ning seda parendab veel omakorda integreeritud OSS pildistabilisaator. Ja kõik see on mahutatud kompaktse korpuse sisse.

Tugevad küljed:
See on ülilainurk objektiiv, mis mahutab korraga kaadrisse rohkem kui inimsilm hoomata suudab. Lummavad maastikuvaated, kvaliteetsed arhitektuurifotod jms – kõik on väga kergelt ja lihtsalt saavutav.

Nõrgad küljed:
לlilainurkobjektiivile omane perspektiivimoonutus ja geomeetriline moonunutus on ka sellel objektiivil olemas.

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sony E 10-18mm f/4.0 OSS objektiiv Photopointis »


Sigma 19mm f/2.8 DN Art

Nimekirja viimaselt, kümnendalt kohalt, leiame Sigma ART seeria 19 mm lainurkobjektiivi. Võrreldes paar kohta eespool oleva Sony 20 mm pannkook-objektiiviga on Sigma 19 mm Art suurem ja raskem. Aga. Selle juures on Sigma sisuliselt poole soodsam, eeskujuliku pildikvaliteedi ja terava joonisega – seda ka täisavaga pildistades.  Objektiivi suur f/2.8 ava tagab suurepärase kontrolli teravussügavuse üle ning tagab kasutusmugavuse ka nõrkades valgusoludes.

Tugevad küljed:
Suurepärane pildikvaliteet ning soodne hid.

Nõrgad küljed:
Fikobjektiivi kohta natuke liiga tugev geomeetriline moonutus, kuid see on järeltöötluses imelihtsalt eemaldatav

Sobivus:
Sony α ja NEX seeria poolkaader hübriidkaamerad, nagu Sony α5100, Sony α6300, Sony α6500.

Sigma 19mm f/2.8 DN Art objektiivid Photopointis »


Vaata ka populaarsemaid objektiive teistele kaameramarkidele:
3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale | 15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale | 10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale | 7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele | 7 enimostetud objektiivi Panasonicu hübriidkaameratele | 10 populaarseimat objektiivi Sony hübriidkaameratele


Sellega saigi üles loetletud 10 kõige populaarseimat objektiivi, mis viimase aasta jooksul Sony hübriidkaamerate ette on ostetud. Loodame, et teiste klientide ostu- ja valikueelistused kombineeritud meiepoolsete kommentaaride ning selgitustega teeb ka Sinule järgmise objektiivi valimise lihtsamaks. Samuti sai nüüd ka selgeks, et fotograafia järgmisele tasemele viimine ei tähenda kohe hoiupõrsa pensionile saatmist. Aga mis siin ikka pikalt seletada arvuti taga. Pea meeles – ära siis kaamerat koju jäta ning meeldivat pildistamist.

Reisi ja suumi – Tamroni universaalsed suumobjektiivid juunis soodushindadega
autor: Jürgen Veerme

Tamroni universaalsete suumobjektiividega, mis sobivad nii Canon, Nikon kui Sony kaamerate ette,  tood koju parimad pildid säravaimate hetkedega lähedalt ja kaugelt â¬‡


Tamron supersuum objektiivi ostul kaasa tarvilik kingitus

photopoint-tamronb018bag-blog

Tamron värinastabilisaatori ja ülikerge ehitusega 11x supersuum on ainus objektiiv mida vajad, et püüda fookusesse elu säravaimad hetked. See on parim valik hobi- ja reisifotograafidele!

Ka juunikuus Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC suumobjektiiv müügil soodushinnaga 199€ (249€). Lisaks anname kingituseks vastupidava Tamroni fotokoti, mis mahutab peegelkaamera koos suumobjektiiviga.

Kui rahakott hetkel veidi õhuke kipub olema, siis Photopointi järelmaksu abiga ostes saad objektiivi kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles oktoobris.

Vaata Point TV videost, miks antud objektiiv on suurepärane kaaslane just hobi- ja reisifotograafile.

Loe ja vaata näidispilte:

 

Vii fotograafia Tamron 18-200mm DI II VC abil uuele tasemele ›


Legendaarne Tamron 18-270mm PZD reisiobjektiiv soodushinnaga + kingitus

Unusta jalgadega suumimine ja varusta end enne lõpupidude ja puhkuste hooaega legendaarse Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II PZD objektiiviga, mis on juunikuus Photopointis müügil soodushinnaga 329€ (tavahind 599€). Lisaks anname objektiivi ostjatele kingituseks Tamroni UV filtri, et uued pildid tuleksid veelgi professionaalsemad ja ilusamad.

Tamroni tunnustatud 18-270mm universaalsuum on tänu PZD (Piezo Drive) mootorile kompaktsem ja kiirem. Tegemist on innovatiivse ultrasonic teravustamismootoriga, mis põhineb piesoelektrilisel disainil. Tänu sellele on objektiiv teiste omataolistega võrreldes märkimisväärselt kergem, lühem ja ka õhem + automaatne teravustamine on kiirem ja vaiksem.

Nii 18-270 mm ulatusega universaalsuumi kui teiste Tamron supersuumide suureks eeliseks on ka mugavus ja kiirus pildistamisel, sest objektiivi ei ole vaja vahetada â€“ tüütu tegevus, mille käigus võib hea hetke koguni maha magada. Ka sobib supersuum oma kerge kaalu ja väikeste mõõtmete tõttu hästi reisile kaasa võtmiseks. Täpsemat erinevate Tamron supersuumide võrdlust saad lugeda siitsamast ajaveebist ›

Kui Sul uue objektiivi ostuks peaks eurosid puudu jääma, siis Photopoint järelmaksu abiga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles oktoobris.

 

Perfektne Tamron 18-270mm PZD supersuumobjektiiv veebikaubamajas›


Populaarne Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II PZD supersuum soodushinnaga

Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro â€“ ülipaindlik suumivahemik 16mm lainurgast pika 300mm telesuumini tähendab, et pildile mahuvad kõik koolilõpetajad või kaugemal pesitsevad kevadlinnud. Koos värinastabilisaatori ja täpse Piezo Drive autofookusega on see sulle piiritu inspiratsiooni allikas.

Juunikuus on revolutsiooniline Tamron 16-300mm supersuumobjektiiv nii Photopointi esinduskauplustes kui veebikaubamajas müügil soodushinnaga 499€ (tavahind 629€).

Nii 16–300 mm ulatusega universaalsuumi kui teiste Tamron supersuumide peamiseks eeliseks on mugavus ja kiirus pildistamisel, sest objektiivi ei ole vaja vahetada â€“ tüütu tegevus, mille käigus võib hea hetke koguni maha magada. Ka sobib supersuum oma kerge kaalu ja väikeste mõõtmete tõttu hästi reisile kaasa võtmiseks. Täpsemat erinevate Tamron supersuumide võrdlust saad lugeda siitsamast ajaveebist ›

Kui Sul uue objektiivi ostuks peaks eurosid puudu jääma, siis Photopoint järelmaksu abiga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles oktoobris.

 

Vii pildikvaliteet uuele tasemele Tamron 16-300mm objektiiviga›

Loe lisaks:

Vaata Point TV osa Tamron 16-300mm objektiivist:

Point TV 142. Komplektobjektiivi võimas alternatiiv

Selleks, et paremini visualiseerida 16mm ja 18mm fookuskauguste erinevust, panime mõlemad pildid üksteise peale GIF-ina vahelduma. 2mm fookuskaugust on reaalselt vägagi märgatav vahe:

16-18..vordlus

Äsja alanud “Tamroni Makrofoto 2017” konkurss ahvatleb 1000€ peapreemiaga
autor: Jürgen Veerme

Snap.ee pildipangas on alanud 2250€ suuruse auhinnafondiga Tamroni Makrofoto 2017 konkurss, kuhu on osalema oodatud kõik fotohuvilised, kellele meeldib uurida ümbritseva maailma pisidetaile ning neid ka piltidele jäädvustada.

Makrofotograafia ei tähenda ainult putukajahti tagaaias. Lähedalt võib pildistada kõike ja kõiki ning selle käigus avastada enda jaoks hoopis uusi maailmu täis värve, mustreid ja uutmoodi valgust. Lähedalt pildistamine esitab fotograafile tavalisest erinevad tehnilised väljakutsed ning paneb rohkem tähelepanu pöörama kompositsiooni põhialustele nagu mustrid, värvid, taust jne.

Kõiki fotokonkursile esitatud töid hindab professionaalidest koosnev žürii, kelle jaoks on piltide juures lisaks tehnilisele tasemele oluline ka loovus, originaalsus ning objekti tundmise oskus – ilma milleta, hea makrofotograaf kuidagi hakkama ei saakski.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pannud äärmiselt ahvatleva auhinnafondi:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Miks on auhinnafondis just Tamroni fototehnika? Aga seetõttu, et Tamroni laiast objektiivide valikust leiab SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro, mis on arendatud spetsiaalselt makrofotograafia tarbeks.

Tõtta nüüd välja lähedalt pildistama või otsi digisahtlitest üles parimad makrofotod, sest neid saab konkursile esitada kuni 9. juuli südaööni. Iga osaleja võib esitada kuni neli tööd ning esikolmik selgub 21. juuliks.

 

Vaata konkursi täpsemaid tingimusi ja esita fotod »

1 2 3 4 5 6 7 8