Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera – kas hea või väga hea?
autor: Markus Mangusson

Pealkirjas püstitatud küsimusele annab vastuse minu järgmine lause. Sony a9 II katsetamine läks sujuvalt üle Sony täiskaader hübriidkaamera ostuks. Miks tegin sellise valiku? Annan allpool ülevaate just portree- ja spordifotograafi silme läbi prooviperioodiks saadud a9 II täiskaader hübriidkaamerast, mille ette sain keerata nii Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS telesuumi kui Samyang AF 35mm f/1.4 fiksobjektiivi.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

a9 II mudeli kompaktsus on lihtsalt müstiline – kaamerakere sulandus väga hästi isegi minu suurde kätte (juurde on võimalik soetada ka igati praktiline akutald). Mulle on ikka öeldud, et pilti ei tee heaks tehnika, vaid oluline on selle sisu. Vastab tõele, aga kui selle kaameraga ning antud juhul 100-200mm objektiiviga hetki tabada jalgpallist, siis olid pildid tasemel.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Märkasin pärast pildistamist, et tehtud fotosid ei olegi vaja nii palju töödelda, mis hoidis mulle palju aega kokku. Ma ei ole eriline fänn ka tassimaks kaasas fotokotti koos kogu varustusega, sest olen pidevas liikumises ja haaraksin autost kaasa ainult kaamera. Suureks plussiks Alpha 9 II täiskaaderkaamera puhul on veel kaks SD kaardipesa – olgugi et mälukaardid ei võta ju palju ruumi, siis on tunduvalt mugavam, kui neid ei pea hulganisti taskusse pistma. Siiani olin harjunud mälukaarte vahetama, sest pilte mängu jooksul tuleb omajagu – nüüd aga polnud see enam vajalik.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Sony FE 70-200mm f/2.8 telesuum-objektiiv nõudis minult endalt võib-olla natuke rohkem valmisolekut. Olles varem ise pildistanud Canon 100-400mm telesuumiga ning tehes pigem mängijatest individuaalseid pilte, siis olin harjunud, et saan platsi keskel toimuvat lähemalt pildistada. Sony 70-200mm f/2.8 abil tabasin rohkem üldplaani, mis hakkas mulle isegi enam meeldima.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Photopoint soovitas mul juba päev varem nende foto- ja videotehnika rendist kaamera ära võtta, et sellega harjuda, aga mul kulus õnneks vaid paar tundi, kui juba hakkas looma. Negatiivse külje pealt on Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera kohta keeruline midagi konkreetset välja tuua, sest nii disainilt kui ka tehniliselt on see oma võimekuse tipp. Harjusin kaameraga kiiresti, menüü ei valmistanud raskusi, kõik vajalik sai leitud – loogiline järjestus ja selged tähised.

Ma ei julgeks väita, et peegelkaamera kõrval on Sony hübriidkaamera kergem, aga väiksem. Pildistades ei pea kogu aeg kätt ees hoidma ja käed ei väsi raskusest, vaid peegelkaamerat kasutades pigem väsib minu peopesa, kuna kaamera on suur.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Huvi spordifotograafia vastu on igapäevaga aina kasvamas ja selles võib süüdistada minu kodukoha jalgpalliklubi – JK Vändra Vaprust. Ei ole rahva seas istumine pooltki nii põnev, kui platsi ääres mängijate vahetute emotsioonide tabamine.

Võtsin a9 II ka ühele jalgpalli kohtumisele kaasa ning pildi kvaliteet ajas kohati isegi naerma. Selles mõttes, et kas peab nii selge pilt alati olema, et iga korts paistab välja – seda kusjuures nentisid kaamera ees olijad. Täiskaader 24 MP sensor tagab piltidele ikka super kvaliteedi!

Samuti on täiskaader Sony a9 II ilmastikukindlust parandanud. Tehes pilte erinevatest õuealade spordivõistlustest, siis ei tea kunagi, milline võib olla ilm. Kuni 20 kaadrit sekundis ei vääna ega moonuta pilte mitte kuidagi. Samuti toimuvad paljud võistlused õhtu hämaruses – ei teinud ka see pildi kvaliteeti halvemaks.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Lisaks spordipiltidele katsetasin Sony täiskaader hübriidkaamerate lipulaeva ees ka Samyang AF 35mm f/1.4 objektiiviga portree pildistamist. Mulle meeldib, kui modell tunneb ennast vabalt ja on kaamera ees liikuv, aga sellisel juhul tuleb iga hetk tabada võimalikult selgelt. Ei jäänud käed udused, kui neid liigutati, ei kadunud selgus silmadest ning juuksed ei sulandunud üheks massiks, vaid pildile jäi nende teravus.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera
Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Kombineerides sensori kiiret andmeedastust ja elektroonilist katikut ka uue teravustamissüsteemiga, saab tulemuseks teravustamise, mis kontrollib 60 korda sekundis säritust ja subjekti jälgivat teravustamist – see informatsioon juba räägib ise selle võimekusest.

Pildistades portreesid või paare, siis tahan piltidel pigem näha modelli/modellide koostööd ja emotsiooni, kui minu enda visiooni. Mulle meeldis väga, kuidas Samyang AF 35mm f/1.4 udustas tausta ning oli piisavalt valgusjõuline ja suure avaga igapäevaseks kasutamiseks. 

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

 

Kokkuvõtteks

Sony a9 II täiskaader hübriidkaameraga koos veedetud prooviperiood andis mulle rohkelt motivatsiooni, sest sain kasutada vahendeid, mis võiksid kunagi endal olla ning näha, kuhu on arenenud fotomaailm. Seda kõike positiivset tõestab ka minu üleminek Sony a7 II täiskaader hübriidkaamerale.

Ma olin enam kui kindel, et a9 II on lihtsalt liiga kallis – olgu need pildid siis nii head kui tahes. Ma eksisin! Oleksin ilmselt nõus rohkemgi maksma sellise kvaliteedi eest.

Kui detailsemast informatsioonist kaamera kohta jäi puudu, siis seda on võimalik uurida Sony a9 II tootelehelt Photopointi veebikaubamajast.


Markuse tööde ja tegemistega saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ››

 

Kaamera hakkas huvitama? Vaata lisaks:

Photopoint foto- ja videotehnika rent on suurepärane võimalus, kui vajad lisajõude enda erinevate projektide jäädvustamisel. Meie fototehnika rendi teenuseid kasutavad ja on kasutanud paljud tuntud Eesti foto- ja videograafid.

(21)

The post Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera – kas hea või väga hea? appeared first on Photopointi ajaveeb.

KOOS ON SOODSAM: Sony ZV-1 + käepide GP-VPT2BT komplekt -99€
autor: Jürgen Veerme

Sony ZV-1

Panime spetsiaalselt vloggeritele ehk videoblogijatele mõeldud kompaktset Sony ZV-1 kaamera punti Sony GP-VPT2BT käepidemega ning selle sooduskomplekti hinnaks on 899€. Eraldi ostes oleks kogusumma 998€ ehk Sinu võit on lausa 99 eurot!

GP-VPT2BT on 2in1 käepide ja ministatiiv, mis pakub käest filmides rohkem stabiilsust ning võimaldab tänu kallutatavale disainile muuta kiirelt ja sujuvalt ka võttenurka. See ühildub kaameraga Bluetoothi kaudu ja maksimaalse kasutusmugavuse tagamiseks saab selle lahti pakkida ka ministatiiviks.

Sony ZV-1
Sony ZV-1

Sony ZV-1

Sony ZV-1 vlogkaamera koos GP-VPT2BT käepidemega on kõigile huvilistele rentimiseks saadaval ka Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi esinduskaupluses – photopoint.ee/rent ››

 

Soeta Sony ZV-1 ja filmi vlogi nagu proff ››

 

Ostuks napib raha? Inbank järelmaksuga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles 2021. aasta  talvel. ZV-1 järelmaksu kuumakse algab ainult alates 27,23 eurost kuus.

Vaata ZV-1 kaamera abil filmitud videomaterjale/vloge:

 

 

Soodushind kehtib kuni 31.12.2020.

(6)

The post KOOS ON SOODSAM: Sony ZV-1 + käepide GP-VPT2BT komplekt -99€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Osta Canon EOS R5 või R6 koos valitud RF-objektiiviga ja saad 250€ soodukat
autor: Jürgen Veerme

Canon RF-objektiivide kampaania

Tee samm tuleviku ja parema foto- ning videokvaliteedi suunas ning telli endale uus Canon EOS R5 või EOS R6 täiskaader hübriidkaamera.

Hetkel on see Sulle ka rahakotisõbralik, sest kui ostad kohe juurde Canon RF 15-35mm f/2.8L IS USM, Canon RF 24-70mm f/2.8L IS USM, Canon RF 28-70mm f/2.0 L USM, Canon RF 50mm f/1.2L USM, Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM, Canon RF 85mm f/1.2L USM või Canon RF 85mm f/1.2L USM DS objektiivi, siis saad tellimuse summalt 250€ soodustust!

Canon EOS R

Canoni parimat fototehnikat kasutades avanevad Sulle uued ja seninägematud prespektiivid ja nagu näha on kampaaniasse kaasatud ühed kõige populaarsemad objektiivid, mis sobivad nii portree-, maastiku- kui reisifotograafia jaoks.

 

Soeta Canon EOS R5 või EOS R6 ja koge uut kvaliteeti ››

 

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Lisaks saad enda vana fototehnika eest küsida vahetuspakkumist ››

Kampaania kestab kuni 31.12.2020. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja üks objektiiv osta korraga s.t need peavad olema ühel arvel. Soodustust ei saa liita/summeerida teiste pakkumistega. Photopointi veebikaubamajas rakendub lisaallahindlus automaatselt ostukorvis. Photopointi esinduskauplustes küsi lisaallahindlust müügikonsultandi käest. 

(5)

The post Osta Canon EOS R5 või R6 koos valitud RF-objektiiviga ja saad 250€ soodukat appeared first on Photopointi ajaveeb.

Korralik Canon EOS 850D peegelkaamera on 100-170€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Canon EOS 850D

2020. aasta alguses ilmavalgust näinud Canon EOS 850D peegelkaamera on hetkel Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müügil 100-170€ soodsamalt. Soodushind alates 849 eurot.

EOS 850D kaamera 220 000 piksliga RGB+IR teravustamissensor pärineb otse kõrgema klassi EOS 90D peegelkaamerast ja on võimeline muuhulgas ka näotuvastuseks (optilise pildiotsijaga). Live View režiimil pildistades rakendub Dual Pixel teravustamissüsteem, mis annab pildistaja käsutusse 143 faastitvastusega ja 3975 valitavat kontrasttuvastusega teravustamispunkti ning võimaluse kasutada lisaks näotuvastusele ka silmatuvastust.

Videorežiimis filmib EOS 850D lisaks 4K videole ka kuni 60 fps kiirusega Full HD kaadreid ning võimaldab väga paindlikku Time-Lapse videote seadistusi.

Lauri võttis hiljuti ühe EOS 850D mudeli ka karbist välja (loe & vaata seda artiklit siit) ja uuris seda lähemalt. Tema sõnul on see äärmiselt võimeka kaamera, mis pakub profiklassi pildikvaliteeti, optilise pildiotsija põhist pildistamiskogemust ja annab juurdepääsu kümnetele Canon EOS-seeria objektiividele. 

 

Vii Canon EOS 850D abil fotograafia uuele tasemele ››

 

Ostuks napib raha? Inbank järelmaksuga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles 2021. aasta veebruaris. EOS 850D järelmaksu kuumakse algab ainult alates 28,94 eurost kuus.

Soodushinnad kehtivad kuni 31.10.2020.

(1)

The post Korralik Canon EOS 850D peegelkaamera on 100-170€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Nikon Z5 hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

Miks täiskaadersensoriga fotokas nii kallis olema peab? Ega ei peagi, ütleb Sony ja müüb silmagi pilgutamata kuue aasta vanust A7 II kaamerat alla 1000 euro. Camoon, Sony. Saaks ka ju paremini. 

Tundub, et soodsamaid täiskaadersensoriga fotokaameraid hakkab viimasel ajal tõepoolest paremini saama. Soodsa hinnaga täiskaader tundub olevat oluline sihtmärk, mida kõik kaameratootjad nüüd ja tulevikus kümnesse tabada proovivad. Canon tegi selle asjaga otsa lahti juba eelmisel aastal, paisates turule EOS RP hübriidi mille tehnilised andmed jätavad soovida aga hind sunnib konkurente tegutsema. Ja nad ongi tegutsenud.

Käesoleval aastal on rakettidena välja lastud Sony A7c, Panasonic Lumix S5 ja Nikon Z5 hübriidkaamerad. Kõik kolm on vastavate ettevõtete oma klassi soodsaimad. Sony mudeleid tuleb meil fotopoodidesse veel veidi oodata, Nikon Z5 kaamera on aga juba kohal: Photopointi kauplustes ja siinsamas blogi pildistamislaual. Võtame karbist välja ja vaatame, kuhu poole see rakett lendab.

Canon RP kaameraga on asi lihtne. לkskõik kui kehvad omadused sellel ka poleks – ostavad ikka. Sest hind on lihtsalt niivõrd soodne. Ka mõne nädala eest esitletud Sony A7c kaamera on üsna loogiline pill, sest kuigi see hinna poolest teab mis soodne polegi, on selle unikaalseks tugevuseks täiskaadri kohta ülimalt kompaktne korpus.

Nikon Z5 hübriidkaamera olemasolu on keerulisem määratleda ja õigustada. See pole kompaktne alternatiiv, sest jagab Z6 ja Z7 kaameratega sama korpust. Seda ei saaks pidada ka eriliseks hinnapommiks, kuna tunduvalt võimekam Nikon Z6 maksab täna fotopoodides vaid paarisaja euro võrra enam. Miks peaks siis üldse keegi Z5 kaamerat tahtma? 

Alustame sellele küsimusele vastamist olulisemate tehniliste andmete võrdlusest.

Nikon Z5 kaamera kõige ilmsem alternatiiv on Nikon Z6. Sellepärast on see võrdlustabelis otse Z5 kõrval. Kellel kaamera brändist ükskõik, kuid soodne hind oluline, vaatab ilmselt ka Canon RP poole, mis – hoolimata puudustest – on kindlasti üks lähiaastate enimmüüdumatest täiskaadersensoriga hübriidkaameratest. Kolmandaks lisasin tabelisse Sony A7 III. See on küll ehk juba aste kõrgema klassi pill, kuid valdkonna standardina kindlasti hea võrdlusmaterjal.

 Nikon Z5Nikon Z6Canon RPSony a7 III
 
Sensor24 MP 25 MP, taustvalgustusega26 MP 24 MP, taustvalgustusega
ISO ulatus100-51200
Võimendusega 50-102400
100-51200
Võimendusega 50-204800
100-40000
Võimendusega 50-102400
100-51200
Võimendusega 50-204800
VärinastabilisaatorSensoripõhine, 5 EV astetSensoripõhine, 5 EV astetSensoripõhine, 5 EV astet
TeravustamispunktidFaasituvastusega: 273Faasituvastusega: 273Faasituvastusega: 4779Faasituvastusega: 693
Sarivõte 4,5 fps12 fps5,0 fps10 fps
Kiireim säriaeg1/8000 sekundit1/8000 sekundit1/4000 sekundit1/8000 sekundit
Välklambi sünkroaeg1/200 sekundit1/200 sekundit1/180 sekundit1/250 sekundit
Elektrooniline pildiotsija3 690 000 px
0,8ח suurendus
3 690 000 px
0,8ח suurendus
2 360 000 px
0,7ח suurendus
2 359 000 px
0,78ח suurendus
LCD ekraan1 040 000 px
3,2″
kallutatav
2 100 000 px
3,2″
kallutatav
1 040 000 px
3″
Välja keeratav ja pööratav
921 600 px
3″
kallutatav
Videorežiim4K 30fps
Full HD 60fps
4K 30fps 144 Mbps
Full HD 120fps 144 Mbps ilma helita
4K 24fps 120 Mbps
Full HD 60fps 60 Mbps
4K 30fps 100 Mbps
Full HD 120fps 100 Mbps
Korpuse materjalMagneesiumsulamMagneesiumsulamPlastikMagneesiumsulam
Juhtmevaba ühenduvusWifi 802.11ac + BluetoothWifi 802.11ac + BluetoothWifi 802.11b/g/n + BluetoothWifi 802.11ac + Bluetooth
USB ühenduvusUSB 3.2 Gen 1USB 3.2 Gen 1USB 2.0USB 3.2 Gen 1
MälukaardidKaks SD kaardipesa, mõlemad UHS-IIXQD kaardipesaלks UHS-II SD kaardipesaKaks SD kaardipesa, üks UHS-II või UHS-I, teine UHS-I
Aku vastupidavus470310250710
Kere hind (02.10.2020)1499€1699€1199€ (koos adapteriga variant)1199€

Nikon Z5 on soodsam versioon Nikon Z6 hübriidkaamerast. Soodsama hinna nimel on aga ohvriks toodud üllatavalt vähe. Suurimad kärped puudutavad videorežiimi ja sarivõtet – kõiges muus on Z5 praktiliselt sama hea kui Z6. Mõnes mõttes isegi parem, sest uus aku lubab pikemat pildistamisaega, USB-C pesa kaudu saab nüüd kaamerat ka salvestamise ajal laadida ja mälukaardid… לhe XQD kaardi asemel kasutab Z5 kahte UHS II standardi SD mälukaarti. Hobipiltnikule kindlasti parem lahendus. 

Kuid ikkagi miinused? Mis siis täpsemalt on need Z5 miinused võrreldes kallima Z6 kaameraga?

Esiteks muidugi sarivõte. Kui Nikon Z6 kaameraga saab pildistada ülikiirelt 12 fps, siis Z5 võtab välja tavalised 4,5 kaadrit sekundis. Igaks juhuks tuleb siiski mainida, et Z5 sarivõte on hoolimata keskpärasest kiirusest üsna kasutatav, sest võrreldes näiteks Nikon D750 peegelkaameraga (mille 5.0 fps sarivõte on veidi kiiremgi) on Z5 puhver suurem – sa saad sarivõtet kauem pildistada ja ei pea pärast nii kaua ootama, sest pildistatud fotod kirjutatakse mälukaardile kiiremini.

Teiseks miinuseks on videorežiim. Videomeeste entusiasmi nullimiseks piisab kolme aspekti mainimisest:

  1. 4K 25 fps režiimil rakendub 1,7 x äralõikefaktor. See tähendab, et 4K videot salvestades ei saa kaadrisse nii laia nurka, nagu pildistades. Lülitad 4K sisse ja LCD-ekraanilt paistev kadreering muutub kohe hoobilt kitsamaks.
  2. 1080p režiimi kõige kiirem kaadrisagedus PAL režiimis on 50fps. See tähendab, et pole võimalik teha seda siidiselt voolavat aegluub b-roll slow motion gruuvi. Kui sa vee-looger või jõutuuber ei ole, siis see ehk eriti oluline pole? 
  3. Nikon Z5 kaameral ei ole N-Log pildiprofiili salvestamisvõimalust.

Nendest kolmest punktist ei tohiks jääda muljet, nagu teeks Nikon Z5 koledat videot. Ei tee. Väga ilusat videot teeb. Sellist, millega hobifotograaaf või igapäevapildistaja puhast uhkust tunda võib. Tõsisemate videohuviliste jaoks on need kolm miinust aga Z5 kasuks otsustamise jaoks liiga valusad. 

Karbis on: laadimisadapter, aku, USB-C kaabel, toitekaabel, Nikon Z5 kaamera kere, Nikkor Z 24-50mm f/4.0-6.3 suumobjektiiv, objektiivikork, kaamerarihm ja põhjalik eestikeelne kasutusjuhend. 

Komplektis olev EN-EL15c on aku on väliselt identne Z6 ja Z7 kaamerate EN-EL15b liitiumakule, kuid tänu veidi suuremale mahutavusele ja kamaera spetsiifikale kestab kauem. CIPA testis lausa 160 kaadrit enam. Komplektis on kaasas eraldi akulaadija MH-25a, kuid akut saab laadida ka kaamera USB-C pesa kaudu. Laadimiseks sobib ükskõik milline PD (“Power Delivery”) märgistusega USB-C laadija. USB-C pesa kaudu saab kaamerat nüüd laadida/vooluga varustada ka pildistamise või video filmimise ajal – see on üks Z5 eelistest kallimate Z6 ja Z7 hübriidide ees. 

Nikon Z5 on selle artikli kirjutamise ajal Photopointis olemas neljas erinevas versioonis: 

  1. Nikon Z5 kere – juhul kui sa tahad osta Z5 kaamera koos mõne enda poolt vabalt valitud Nikkori hübriidkaameraobjektiiviga
  2. Nikon Z5 + FTZ adapter – juhul, kui soovid Z5 kaamerat kasutada mõne, juba olemasoleva Nikkori peegelkaameraobjektiiviga
  3. Nikon Z5 + Nikkor Z 24-50mm f/4.0-6.3 suumobjektiiv – kui sul on vaja lihtsat terviklikku soodsaimat Nikoni täiskaadersensoriga hübriidkaamerakomplekti
  4. Nikon Z5 + Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3 + FTZ adapter – Kui tahaksid pisikest hübriidkaamerakomplekti, aga samas on sul ka mõni Nikkori peegelkaameraobjektiiv, mida mõnikord kaamera ees kasutada.

Selles artiklis võtame karbist välja komplekti koos 24-50mm objektiiviga ja ilma adapterita. 

Nikon Z5 täiskaadersensoril on täpselt sama palju megapiksleid nagu Z6 kaameral. 24. Tegemist pole siiski täpselt sama sensoriga, sest Z5 sensor ei ole taustvalgustusega. Kuluaarides kahtlustatakse, et ehk on Z5 sisse pistetud kolme aasta vanuse Nikon D750 peegelkaamera seest pärit kiip. Ja teoretiseeritakse, et ilma taustvalgustuseta on pildikvaliteet ikka hulga kehvem. Vaatame fakte. D750 sensor Z5 sees poleks tegelikult sugugi paha, sest Dxomark laboritestides on D760 sensor saanud Z6 kaameraga võrreldes vaid kaks punkti väiksema skoori. Käsi püsti, kelle silmad on nii teravad, et seda kahepunktilist kvaliteedierinevust pildistatud fotol märkavad?

Z6 ja Z7 kaamerate puhul tahtis Nikon salvestusmeediana kasutada ülikiireid XQD mälukaarte. Maksku mis maksab. Kuna XQD kaardid on juba iseenesest SD kaartidest suuremad ja samuti on kaardipesa taga olev elektroonika suurem, siis ei mahtunud kaks XQD kaarti käepidemesse ära. Kaamerat suuremaks teha ei tahetud, selle asemel tehti kaamerad ühe mälukaardipesaga. 

Selle otsuse tõttu on Nikon korralikult kriitikat saanud, sest proffidele meeldib salvestada pilte kahele mälukaardile korraga – juhuks kui näiteks pulma pildistades ühe mälukaardiga midagi juhtub, on kordumatud kaadrid teise mälukaardi peal ikkagi alles. XQD kaartide puhul ei ole selline duplikaatide loomine tegelikult nii vajalik nagu SD mälukaartide puhul. Viimased feilivad tihti, XQD mälukaartide veatase on testituna aga peaaegu olematu. 

Olgu nende kallimate kaameratega kuidas on – Nikon Z5 ei kasutad XQD kaarti vaid siin on kaks mälukaardipesa kahe SD mälukaarti jaoks. Ja fotograafia arvamusliidrid on rahul. Ka algajamal fotohuvilisel on selle üle hea meel sest SD kaardid on soodsamad ja sa saad neid kaamerasse pista suisa kaks. 

Nikon Z5 kaamera ühenduspesad on täpselt needsamad mis Z6 ja Z7 kaamerailgi. Siin on kõik oluline olemas: 3.5mm helisisend ja väljund, USB-C pesa mille abil saab salvestatu arvutisse kopeerida, akut laadida või filmimise/pildistamise ajal kaamerat vooluga varustada, HDMI pesa ja distantspäästiku pesa. 

Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3 objektiiv on päris uus – seda esitleti koos Nikon Z5 kaameraga ja see on ametlik Z5 kitobjektiiv. See on Z-seeria hübriidkaamerate kõige kergem, koostekvaliteet tundub sellise soodsa komplektobjektiivi kohta isegi üllatavalt hea – sel on isegi ilmastikukindlad tihendid, kuigi Nikon ise kirjutab, et Z5 korpusega samal tasemel ilmastikukindlust sellele objektiivil siiski ei ole. 

 24-50mm korpusel pole ühtegi nuppu – juhtimine käib mõnusalt kummeeritud suumirõnga ja plastikust teravustamisrõnga abil. Teravustamisrõngast saab muidugi manuaalselt teravustada, kuid mitte ainult. Soovi korral saab selle seadistada muutma ka ava või särikompensatsiooni. 

24-50mm f/4-6.3 on pisike ja soodne objektiiv. Selle kõige tugevamaks trumbiks on kompaktsus, mis tuleb kahjuks käsitsemismugavuse arvelt. Nimelt tuleb enne pildistama asumist objektiiv suumirõngast pikemaks keerata. Selline “kokkupandav” objektiiv pole midagi uut, neid on tehtud nii peegel- kui ka hübriidkaameratele ja tehakse ka edaspidi. Täpselt samasuguse loogikaga on ka näiteks Nikkori 24-70mm f/4 S Zoom objektiiv, mis on komplektis Z6 ja Z7 kaameratega. 

לlemisel vasakpoolseimal fotol on 14-50mm transportasendis. Keskmisel on  seesama objektiiv pildistamisasendis ehk kõige laiema 24mm fookuskauguse peal. Ja kolmandal fotol on objektiiv maksimaalselt 50mm piirini suumitud. Kuigi kokkupandav objektiiv on pisut ebamugavam kasutada, on sellise objektiivi suureks plussiks siiski kompaktne korpus transpordiasendis. Nii mahub see kaamerakomplekt kenasti ka pisemasse kotti ära. Päikesevarjukit selle objektiiviga kaasa ei tule, kuid päikesevarjuki bajonett on sel olemas nii et kel väga vaja, saab varjuki ise juurde osta. 

Vasakul Nikon Z5, paremal Nikon Z6. Ainus oluline erinevus korpuses ja juhtnuppude süsteemis on kaamera peal. Z5 kaameral ei ole pealmist ekraani – selle kohale on vasakult poolt tõstetud programmiratas. Viimane pole ka lukustatav. Ongi kõik. 

Muus osas on Nikon Z5 kaamera puhul tegemist täpselt sama suurepärase korpusega kaameraga nagu aste kallimad Nikoni hübriidid. Viimase peal ergonoomilisus, korralik ilmastikukindlus ja koostekvaliteet. 

Kaamera tagakülg on Z6 ja Z7 kaameratega võrreldes identne. Isegi 3 690 000 pikslit mahutav LCD-ekraaniga pildiotsija on seesama. 

Kaamera tagaküljel püüab pilku 3,2″ diagonaaliga puutetundlik LCD-ekraan. Puudutusega saab valida teravustamispunkti, samuti toimib puutetundlikkus kiirvalikutes, taasesitusrežiimil ja isegi põhimenüüs! Hästi tehtud, Nikon.

Ekraan liigub vertikaalselt nurga alla ja muudab niiviisi madalate ja kõrgemate vaatenurkade puhul kadreerimise lihtsamaks.

Lõppotsus on lihtne. Kui suhtud video filmimisse väga tõsiselt, siis pole Nikon Z5 sinu jaoks parim. Otsides kaamerat, mis oleks ühtviisi võimekas nii video kui ka fotode salvestamisel, vaata parem Panasonic S5, Sony A7 III või  Nikon Z6 poole. Sest Nikon Z5 pole video alal tegija. Samuti sarivõte. Kui vajad sageli võimalikult kiiret sarivõtterežiimi, siis soovitaksin samuti panna paarsada eurot juurde ja osta hoopis Z6 mis pildistab oma QXD kaardile kaadreid ülikiirelt. 

Kui sa vajad aga rahulikuma pildistamise jaoks mugavalt käsitsetavat täiskaadersensoriga kaamerat ülihea autofookuse, pildikvaliteedi ja värinastabilisaatoriga ja tahad selle ostmisel säästa mõnisada eurot, siis anna minna. Nikon Z5 on just sinule mõeldes tehtud. 

(2)

The post Karbist välja: Nikon Z5 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6