Canon EOS M3 hübriidkaamera ostul, saad vinge suvise kingituse
autor: Jürgen Veerme

canon-eos-m3-suvekampaania-photopoint

Jalutuskäigule, seenele või puhkusele on peegelkaamerat sageli tülikas kaasa võtta ning nutitelefoni pildikvaliteet ei pruugi hiljem soove rahuldada. Hea alternatiivina on tark fotokott varustada Canon EOS M3 hübriidkaameraga, mille kompaktses korpuses peitub digipeegelkaamera jõudlus ja kvaliteet.

Augustikuus Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast Canon EOS M3 hübriidkaamera ostul, saad kingituseks veekindla ja juhtmevaba UE Roll reisikõlari (väärtuses 99.99€). Vaata pilte kõlarist artikli lõpus.

Kaasaantava kõlariga saad oma lemmikmuusikat nautida kõikjal – köögis, terrassil, saunas või sõpradega grillpeol. Juhul, kui Sul Canon EOS M3 ostuks parasjagu rahakotis piisavad vahendid puuduvad, siis Photopointi järelmaksu abi kasutades saad kauba kohe kätte, kuid maksma hakkad alles detsembris.

 

Ole loominguline igal pool ja hetkel – Canon EOS M3 e-kaubamajas ››

 

Canoni suvekampaania kestab kuni 31.08.2016

Loe lisaks: Karbist välja: Canon EOS M3 hübriidkaamera

Just, sellise ägeda ja praktilise kingituse anname Sulle veel augustikuus kaasa.

canoni-suvekampaania-2016-photopoint

Tamroni uus patent sillutab teed värinastabilisaatoriga 10-24mm lainurkobjektiivile
autor: Lauri Veerde

tamron-10-24mm-

Jaapani patendiamet avalikustas äsja Tamroni poolt esitatud patendi, milles kirjeldatakse uut suumobjektiivi nimetusega 10-24mm f/3.5-4.5 DiII VC USD. See detailne nimetus on ilmselge kinnitus Tamroni kavatsusele tuua peatselt turule uuendatud versioon senisest 10-24mm f/3,5-4,5 Di II LD (IF) lainurksuumist. Soodsa hinna ja hästi praktilise fookuskauguste vahemiku poolest on see 10-24mm olnud läbi aegade üks populaarsemaid Tamroni objektiive. Sellise vahemikuga lainurk peaks fotokotis olema igal poolkaadersensoriga peegelkaameraga fotohuvilisel – eriti just neil, kellele meeldib pildistada maastikke või lihtsalt laiu kaadreid.

Uuendatud 10-24mm objektiivi nimekujust näeme, et see peaks endaga kaasa tooma kaks kõige oodatumat ja olulisemat täiendust. USD tähistus viitab senisest oluliselt kiiremale, vaiksemale ja paindlikumale teravustamismootorile. VC tähistus aga lubab objektiivi sisse integreeritud teravustamismootorit. Lisaks neile kahele täiendusele on uuel mudelil kindlasti ka uus korpus. Patendi diagrammi vana diagrammiga kõrvutades tundub uuel olevat ka täiustatud optiline konstruktsioon.

Patent Tamroni uuest 10-24mm objektiivist suhestub hästi kevadel Tamroni poolt avalikustatud ametliku infoga. Selle info kohaselt plaanib ettevõte 2016. aasta jooksul esitleda kahte uut objektiivi, üks neist telesuum ja teine lainurksuum.

Uue Tamron 10-24mm lainurkobjektiivi esitlemist oodatakse juba peagi – 20ndal septembril algava Photokina fotomessi eel.

Allikas: PhotoRumors

Nende fotode hulgast selgub DJI fotokonkursi “Kõrgelt” esikolmik
autor: Jürgen Veerme

auhinnad-banner-2016-dji-fotokonkurss

Teist korda Eestis DJI ja Photopointi poolt korraldatud aerofotode ja kõrgelt pildistatud fotode konkursile laekus arvestatavalt suur hulk töid.

Nüüdseks on konkursi žürii – loodusfotograaf Sven Začek, loodus- ja droonifotograaf Kaupo Kalda ning aerofotograaf Andres Tarto â€“ oma esmase valiku Snäpi pildipangas teinud. Edasi seavad kõik žüriiliikmed allolevad pildid enda jaoks paremusjärjestusse ning selle alusel selgub DJI fotokonkursi “Kõrgelt” esikolmik.

Võitjate valimisel saab lähtepunktideks foto originaalsus ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning loomulikult ka vastavus teemale.

Fotokonkursi võitja, kes viib endaga koju DJI poolt välja pandud tipptasemel Phantom 4 drooni, selgub 19. augustil.

Kõiki DJI fotokonkursile “Kõrgelt” esitatud pilte saad vaadata SIIT

DJI fotokonkursi “Kõrgelt” žürii poolt ära märgitud tööd: tähestikulises järjekorras:

3, 2, 1 ja …

3, 2, 1 ja ...

Advendiaeg

Advendiaeg

Arvutigraafika, või siiski mitte

Arvutigraafika, või siiski mitte

Fotograafiline kuldlõige

Fotograafiline kuldlõige.

Golden sky

golden sky

Heinapalli kiirtee

Heinapalli kiirtee

Holmenkolleni hüppemägi

Holmenkolleni hüppemägi

Hommik Pühajärvel

Hommik Pühajärvel

Ilus Eestimaa

Ilus Eestimaa

Isegi vesi on kõrgemalt teist värvi

Isegi vesi on kõrgemalt teist värvi

Ja järgmisena lähen mina …

Ja järgmisena lähen mina ...

Java at dawn

Java at dawn

Kikkaoja

Kikkaoja

Langev ingel

Langev ingel

Long walk

Long walk

Luukere mets

Luukere mets

Miskit hiigelsuurt on maandunud

Miskit hiigelsuurt on maandunud

Pilvemasin

Pilvemasin

Shapes

Shapes

Suveromantika

Suveromantika

Talve puudutus

Talve puudutus

Udu voolab merre

Udu voolab merre

לle metsade ja mägede

לle metsade ja mägede

Varjud

Varjud

Viskama

Viskama

Kasuta võimalust – nädalalõpul veebipoest tellitud kauba saadame sinuni tasuta
autor: Jürgen Veerme

 

photopoint-tasutatransport-blog-aprill

 

Enne peagi algavat kooliaega on tark mõte meie veebipoe ligi 200 000 tootest koosnevale valikule pilk peale visata, sest kaubanduskeskuste pikkade ja tüütude järjekordade asemel, Å¡oppad Sina kasvõi diivanil lesides.

Nimelt, kõik sellel nädalalõpul veebikaubamajast tehtud ostud toimetame olenemata ostusummast Sulle tasuta koju kätte või lähimasse pakiautomaati.

Valides kulleriga tellimisviisi määratle oma kodu- või tööaadress ja kaup tuuakse täpselt sinna, kus parasjagu oled. Kui eelistad kaubale ise järele minna, siis vali kättesaamisviisiks sobiv pakiautomaat või lähim Photopointi esinduskauplus. Eesti piires on kõik tarneviisid tasuta ning postikulu peavad tasuma vaid need, kes tellivad meelepärase kauba e-poest välismaale.

Ja juhul, kui sobivate toodete ostuks parasjagu rahakotis vabad vahendid puuduvad, siis Photopointi järelmaksu abi kasutades saad kauba kohe kätte, kuid maksma hakkad alles detsembris.

Tasuta transpordi kampaania kestab pühapäeva, 14 augusti südaööni.

 

Sisene Photopointi veebikaubamajja ja soeta vajalik ›

 

Vaid ühe klikiga Photopointi veebipoe populaarseimaid kategooriaid avastama:

MATKAKAUBADTÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

PARFללMID | MÖÖBEL | SPORDIKELLAD | TASAKAALUSוIDUKID

Droonifotograaf Kaupo Kalda: 3 nippi, kuidas teha ja teravustada pilti nii, et ei tõuseks müratase
autor: Kaupo Kalda

Droonifotode tüüpiline häda on see, et enamike laiatarbedroonide sensorid on pisikesed, mistõttu müratase piltides on püsiv probleem niipea, kui vähegi keerulisemad valgusolud. Selle vastu on mul 3 soovitust, mis aitavad.

לtleme nii, et müraprobleem näiteks minu Dji Inspire 1 ja Zenmuse X5 puhul on oluliselt väiksem kui Phantom-seerial, sest X5 sensor on 800% suurem, aga probleem on ta rohkem või vähem ikka ning üks nipp aitab ikkagi. Ka peeglite puhul, kuna hämarapiltidele ei saa ju panna 10sek säri, sest meie droonike ripub ju õhus, mitte kolmjalal ning tumealadesse lööb müra sisse ka seal. Selles artiklis vaatame mõnda praktilist lihtsat nippi, kuidas seda müra järeltöötluses vähendada.

 

Artikli autor, droonifotograaf Kaupo Kalda on üks žüriiliikmetest käimasoleval DJI fotokonkursil “Kõrgelt” 2016. Fotode esitamise aeg konkursile lõpeb juba 7. augustil. Konkursi auhindadeks on DJI droonid. Kui sul on ilusaid kõrgelt tehtud fotosid, siis esita need konkursile snap.ee pildipangas.

 

1. ISO

Esimene on muidugi klassikaline tüüpsoovitus, mitte niiväga nipp, et juba algmaterjal saada võimalikult puhas. Kui vähegi võimalik, pildista alati ISO 100. Tee kasvõi igaks juhuks mitu pilti, kui kardad, et äkki väriseb uduseks. Ma pildistan ise alati ISO 100 päeval ja hämaras püüan mitte minna üle ISO 200. See juba annab märkimisväärselt madalama mürataseme algmaterjalis.

2. Tumealade väljatoomine

Kuna väikeste sensorite dünaamikaulatus on väike, tekib suur ahvatlus tumealasid jõuliselt heledamaks teha, lükates “Shadow” heebel põhja, tihti “Blacks” ka veel otsa. Ma ise olen ka selles osas tugev patustaja, viimasel ajal vähem. Elukestev õpe.

Selle peale tekib nn HDR’ilik efekt, mis reeglina polegi teab mis ilus, vaid pilt läheb liiga pläsaks ära. Ja mis selle artikli konteksti puudutab – tumealadest tuleb väga intensiivne müra. Julgustan jätma kontraste alles ning vähem tumealasid üles forsseerima, saad silmale meeldivama loomulikuma pildi ning ka müratase on väiksem.

3. Nutikas teravustamine

Nüüd on aga nipiaeg. Eelduseks on, et pildistad RAW / DNG formaadis. Ma ise kasutan Adobe Camera RAW converterit fotode töötlemiseks, aga samamoodi peaks see käima ka Lightroomi peal.

Droonipildid on üldiselt peenikese detailiga, samas pildid ise pole megateravad otse kaamerast tulles, sest klaasid ja resod on nagu nad on. Seejärel pannakse RAW töötlemisel peale mõnuga teravust, tihti sikutatakse heeblit 50-100 peale. Mina teen seda ka. Peegli piltide puhul ka.

AGA siit sünnibki müraprobleemi võimendus – teravustamine toob müra tunduvalt rohkem välja ning eriti suurtel pindadel lööb müra hästi välja, a la taevas, vesi jms. Kui nüüd omakorda kukud müravähendust lisama, sööb see detaili pläsaks, kuigi taevalt ja veelt saad müra vähemaks. Nokk kinni, saba lahti.

NIPP: kui teravustad, määra “Amount” näiteks 75, nagu ikka. Sellega teravustad kogu pilti otsast otsani. Aga leia üles heebel “Masking” ning sikuta see näiteks 50 peale. Maskingu abil teravustad lõpuks ainult neid alasid, kus on mida teravustada – peened objektid, majad, puud jms detailid. Taevas ja meri jms suured siledamad pildid jäävad sedasi sisuliselt puutumata. Sellega saabki luua suure erinevuse, kuidas müraga ümber käia ning seda vähemsegavana hoida.

medium.2x.1467104283

Muidugi pole müra ka mingi uskumatu möödapääsmatu maailmakatasftoof-probleem ning tihti võimendatakse sellest rääkides asju üle, aga üldiselt on pilt ikka sümpaatsem, detail parem ja endal ka tunne mõnusam, kui pilt ses suhtes puhtam on.

Näitena 100% peale sissesuurendatud pilt, mis tehtud rasketes hämaraoludes suurte kontrastidega, kus hulgaliselt aidatud järele hele-tumealasid jms. Vasakul on teravustamine maskiga, paremal ilma maskita. Peamine erinevus lööb välja taevas/merel, aga detailalad majade/puudega on suht sama detailiga.

large.2x.1467104890

Ja sama lähemalt – vasakul maskiga, paremal ilma, mõlemal täpselt sama teravustamine.

medium_large.2x.1467105142

 

Artikli autor, droonifotograaf Kaupo Kalda on üks žüriiliikmetest käimasoleval DJI fotokonkursil “Kõrgelt” 2016. Fotode esitamise aeg konkursile lõpeb juba 7. augustil. Konkursi auhindadeks on DJI droonid. Kui sul on ilusaid kõrgelt tehtud fotosid, siis esita need konkursile snap.ee pildipangas.

1 2 3 4 5 6