Peak Design Creator Kit on nutiajastu sisulooja parim sõber
autor: Kert Kõivik

Väga suur osa tänapäeva sisuloomest tehakse seadmega, mis on meil alati käepärast – selleks on loomulikult meie nutitelefon ja teadupärast on nende kaamerad juba niivõrd head, et on filmitud on nendega lausa ka terveid filme.

Peak Design Mobile Creator Kit

Selleks, et nutiseadmega sisuloome oleks mugav, siis on jällegi appi tulnud fototarvikute ning nutitelefoni tarvikute ekspert Peak Design, kelle valikus on selline tarvikute komplekt nagu Mobile Creator Kit. See on tõeline game changer, kui sinu ampluaa on sisuloome nutitelefoniga. 

Peak Design Mobile Creator Kit – mis on komplektis ja selle ehitus

Peak Design Mobile Creator Kit

Peak Design Mobile Creator Kit komplekt on üpris lihtne ja kohe on kaasas: SlimLink kinnitusega “käpa”, pöidlakruvi, ARCA adapter kinnitusplaat ning ¼”-20 adapterplaat.

Käpp ja plaadid on nagu ikka tehtud tugevast alumiiniumist, mis on loodud kestma ja võin kinnitada, et peavad tõesti ülihästi vastu. Kinnituse ümber on pehmenduseks silikoon, mis väldib seda, et metall sinu ümbrise ära kriibib.

Peak Design Mobile Creator Kit

Selleks, et telefon kinnitada käpale, on tarvis Peak Design telefoniümbrist või universaaladapterit kui sul pole mudelit, millele oleks Peak Designi ümbrist.

Kinnitamine käib läbi eelmainitud Peak Design SlimLink tehnoloogia, mis on kombinatsioon tugevatest magnetitest ning lukustavatest “nagadest”, mis hoiavad telefoni kinni äärmiselt tugevalt ning võib kindel olla, et see kinnituselt ära ei kuku. See tähendab, et Creator Kit on loodud kasutamiseks ka keskmisest keerulisematesse oludesse.

Telefoni kinnitamiseks tuleb seade lihtsalt asetada kinnitusele, viies ümbrisel oleva pesa käpal oleva kinnitusega kokku, ning magnetid ja SlimLink kinnitused teevad oma töö.

Et telefon kinnituselt lahti saada, tuleb vajutada lukust avamise nuppu (võib alla vajutada ka ainult ühte neist).

Peak Design Creator Kit kasutusvõimalused

Märkus: kõikideks kasutusvariantideks on vaja kolmanda osapoole lisatarvikuid!

Peak Design Mobile Creator Kit

Mis on Peak Design Creator Kit puhul hea, on see, et kui sa juba omad näiteks GoPro kaamerat ning vastavaid tarvikuid, siis see ühildub juba sinu olemasolevate tarvikutega.

Creator Kit abil saad oma telefonist teha seikluskaamera kui sul pole GoPro või DJI Osmo Action kaamerat või pole sul seikluskaamerat hetkel käepärast.

Kuna käpal on olemas nö. vastav kinnituse võimalus, siis saab selle kinnitada näiteks rinnakinnitusele, kiivrile või muule GoPro kinnitusele. Selliselt saad telefoni abil filmida näiteks POV videoid. Kombineerida võib kit’i näiteks D-Fruiti rinnakinnitusega.

Viimase kombinatsiooni olen ma ka endale soetanud ning käisin sellega näiteks rattamatkal, mille filmisin üles POV videona. Võin öelda, et komplekt pidas super hästi vastu, sest telefoni ma võsast otsima ei pidanud ning kinnitus ära ei purunenud. Veenduda saad järgmisest reelist:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kert Kõivik Visuals (@kertk.photo)

Lisaks erinevatele GoPro tarvikutele on Creator Kit loomulikult ühilduv ka teiste Peak Design tarvikutega nagu Capture Clip.

Kui sul pole näiteks rinnakinnitust, siis kinnitades käpa külge kaasas oleva ARCA kinnitusplaadi, saab selle kinnitada Capture Clipile. Kaasasoleva ARCA plaadi küljes on ka üks kruvi, mille eesmärk on vältida kinnituse liigset loksumist Capture Clipi küljes kui see kinni pingutada.

Peak Design Mobile Creator Kit

Kõige lihtsam viis on kombineerida Creator Kit koos oma ARCA-süsteemi statiiviga, et saaksid teha timelapse videot, pika säriga pilti või lihtsalt staatilise asendiga videot. Lisaks statiivile saab seda kinnitada ka näiteks oma selfie-pulgale.

Tasub märkida, et statiivi kuulpead ei pea sättima, kui on soov teha näiteks vertikaalset kaadrit – kuna kinnitus on ruudukujuline, siis telefoni saab mugavalt sinna asetada mis tahes asendis, sellega säästad muidu statiivi sättimisele minevat aega.

Peak Design Mobile Creator Kit

Üks kasulik viis Creator Kit kasutamiseks on see kinnitada cold shoe kinnitusega kaamera välgupesa külge, ühendada telefon üle WiFi kaameraga ning saad telefoni kasutada näiteks videomonitorina.

Peak Design’i poolt on tehtud ka neile omaselt üks meeleolukas video, mis Creator Kit’i tutvustab ja kus on mõned kasutusviisid ära näidatud “Meet the Peak Design Creator Kit with Dane”.

Peak Design Mobile Creator Kit

Kokkuvõtteks

Kui oled Peak Design’i ökosüsteemi “elanik” ning soovid viia oma sisuloome nutitelefoniga uuele tasemele, siis Mobile Creator Kit avab sinu jaoks täiesti uued võimalused alates tavalise statiivi kasutamisest kuni POV videoteni.

Et kinnitus on tehtud väga lihtsasti ja kiirelt kasutatavaks ja samas ka väga töökindlaks, siis on sellel väga suur eelis tavaliste telefonikinnituste ees, mis ei kipu hoidma telefoni väga kindlalt kinni.

Kinnitused on tehtud vastupidavast alumiiniumist ning nii võid olla kindel, et see peab ka karmimas olukordades vastu, samuti suur eelis odavamate kinnituste ees, mis tavaliselt on ka odavamast materjalist.

 

Haara endale Peak Design Mobile Creator Kit ning muuda sisuloome kiireks ja mugavaks  ››

 


Kerdi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ja Facebooki’i lehel

 

Tutvu sisukate ülevaadetega:

Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis. 

(31)

The post Peak Design Creator Kit on nutiajastu sisulooja parim sõber appeared first on Photopointi ajaveeb.

Zhiyuni Smooth 5S AI nutitelefonide stabilisaator üllatab uute funktsioonidega
autor: Jürgen Veerme

Zhiyun Smooth 5S AI

Tänapäevaste suuremate nutitelefonide jaoks loodud Zhiyun Smooth 5S AI suudab stabiliseerida kuni 300 g koormust ning uhiuus AI-jälgimismoodul kinnitub telefonihoidikule magnetite abil.

Märgi lihtsalt jälgitav objekt telefoniekraanil ning stabilisaator asub seda jälgima. Moodul võimaldab lisaks käeliigutustega salvestuse alustamist ja peatamist ning valitud kaadriosaga liikumise jälgimist. AI-moodul aitab taastada jälgimise ka pärast ümberkadreerimist.

Zhiyun Smooth 5S AI

Telefonihoidiku magnetkinnituste külge kinnituvad ka täitevalgustid. Nende LED-valgustite värvitemperatuur on 5000K, CRI 90+ ning koos stabilisaatori 680 luksise LED-valgustiga ulatub valgustustihedus 2040 luksini.

Muuhulgas on Smooth 5S AI kasutamine on tänu ülevaatlikule juhtpaneelile ja suurele suumimis-/teravustamisrattale lihtne ja intuitiivne.

Harjumuspäraselt on videostabilisaatoril mitu tasakaalustusrežiimi ja ZY rakendusega ühendatuna lisaks veel eksklusiivne SMART-režiim. Selle videomallide kollektsioon võimaldab videolõikude kiiret redigeerimist ning ülimugavat vaid, ühe klõpsuga videotootmist.

Kahtlemata on uue gimbali ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Aitab värisevast pildist – telli Zhiyun Smooth 5S AI ››

 

Muide, Eesti suurimas fotograafia-alases õpikeskkonnas fotokursus.ee on saadaval online kursus “Kaamera stabilisaatoriga filmimise algkursus“, mis annab Sulle olulised nipid, kuidas kaamera stabilisaatori abil loodavate videote kvaliteet viia uuele tasemele. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(11)

The post Zhiyuni Smooth 5S AI nutitelefonide stabilisaator üllatab uute funktsioonidega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Fujifilm X-T50 hübriidkaamera koos uue XF 16-50mm kit-objektiiviga
autor: Stephan Redko

Fujifilm’i X-Txx seeria on lõpuks omale saanud viienda põlvkonna mudeli, mille puhul lisandus mitte ainult uus värvivalik, vaid ka täiesti uue disainiga kit-objektiiv. Samuti on see pärinud mõned muljetavaldavad omadused oma suurelt vennalt ehk X-T5 mudelilt.

Nüüd, kui Fujifilm X-T50 hübriidkaamera on täies hiilguses ehk ka charcoal värvitoonis koos uue Fujifilm XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR objektiiviga jõudnud Photopointi, siis sain sellele pilgu peale visata ning käed külge panna.

Mida kujutab endast Fujifilm X-T50 poolkaader hübriidkaamera?

Fujifilm X-T50 näeb välja nagu vanakooli filmikaamera, sarnaselt enamus teistele antud ettevõtte mudelitele. Selle välimuse aitab tekitada kaamerakere kuju ning kindlasti ka füüsilised kaamerapealsed säriaja kui ka särikompensatsiooni juhtkettad.

Kaamera esi- ja tagapoolelt leiad veel juhtrullikud nagu tänapäevastel hübriidkaameratel, millele on võimalik ise määrata endale sobilik funktsioon. Samuti leiad sellelt suure hulga erinevaid füüsilisi nuppe, mis aitavad kiirendada erinevate parameetrite seadistamise.

Üks kaamerakere pealne juhtketas, mida näeme esmakordselt Fujifilm’i hübriidkaameral on filmisimulatsiooni ketas, mis on minu meelest väga vinge uuendus.

Selle eelkäijal ehk X-T30 II mudelil hõivab seda sama kohta režiimiketas, mida suuremas osas keegi ei kasutanud, kui siis vaid foto- ja videorežiimi vahel valimiseks. Fujifilm X-T50 mudelil saad seda teha nüüd prügikasti nupu abil.

Filmisimulatsiooni rullikult saad valida Fujifilm’i eelseadistatud simulatsioonidest ning FS1, FS2, FS3 positsioonidele on Sul võimalik seadistada ka enda poolt kohandatud simulatsioone.

Peale filmisimulatsiooni rulliku ei ole tegelikult X-T50 mudelis palju teistsugust võrreldes oma eelkäijaga, vähemalt visuaalse poole pealt. Peamised uuendused peituvad hoopis kere sees, mis tõstavad märkimisväärselt selle kaamera resolutsiooni ning tõhusust.

Fujifilm X-T50 kasutab nüüd ettevõtte kõige uuemat 40-megapikslist poolkaader X-Trans CMOS 5 sensorit, mis peitub ka X100VI ning X-T5 kaamerates. Resolutsiooni poolest on see ligi kahekordne tõus oma eelkäijast ning ligi kolmekordne tõus originaalsest X-T10 mudelist.

Lisaks on nüüd sensor varustatud hädavajaliku keresisese stabilisaatoriga, mis aitab kaadrit paigal hoida juhul, kui tahaksid nt. madala säriajaga pildistada ilma statiivita. Tegu on 5-teljelise stabilisaatoriga, mille puhul lubab Fujifilm kuni lausa 7-stopi jagu stabilisatsiooni.

Arvestades, et lisaks võimekale 40-megapikslisele sensorile kasutab X-T50 ka kõige uuemat X-Processor 5 kiipi, siis mul pole kahtlustki, et tegu on ühe väga võimeka kaameraga, mis on suuremas osas võimeline tootma sama kvaliteetset sisu kui Fujifilm’i lipulaev X-T5, kuid lihtsalt väiksemas keres.

Uue sensori ning protsessori koostöös kasutab X-T50 ka kõige uuemaid Fujifilm’i autofookuse režiime ning algoritme, mistõttu suudab see tuvastada ning jälgida suure hulga erinevaid objekte, s.h. loomi, linde, autosid, rattaid, putukaid jne.

Veel üks eelis, mis kaasneb uue sensori ning protsessorile on võimalus kasutada lausa 1/180,000 maksimaalset säriaega, kui kasutad elektroonilist katikut.

Enamustel meist ei teki ilmselt iial vajadust kasutada nii kõrget säriaega, kuid kui peaksid jäädvustama väga ekstreemses valguses ning tahaksid ära kasutada oma objektiivi maksimaalset ava, siis see võimalus on Sul alati olemas.

Fujifilm X-T50 mudelil säilib endiselt integreeritud välk, mille saad filmisimulatsiooni rulliku kõrval oleva kangi abil välja tõmmata.

Integreeritud välgu tõttu ei kasuta X-T50 just kõige suuremat elektroonilist pildiotsijat (0,62-kordse suurendusega), kuid alternatiivina on kaamera tagaküljel olemas ka loomulikult 1,62M punktiline LCD ekraan.

Tegu on väga lihtsa kallutatava ekraaniga, mille puhul vaidlevad mõned, et X-T50 oleks võinud saada juba pööratava ekraani nagu enamus teised tänapäeva hübriidkaamerad. See võimaldaks kaamerast teha ka meeldivam videokaaslane, kuid ausalt öeldes, ma ei soovitaks seda kaamerat video jaoks niikuinii.

Mõned üksikud klipid on see kindlasti suuteline ära tegema, kuid kuna tegu on nii kompaktse kaameraga, siis ma kahtlustan, et see võib päris kiiresti ülekuumeneda maksimaalsete videoresolutsioonide juures.

Kui Sa vajad tõelist töölooma, mis oleks suuteline professionaalses korras tegema nii fotosid kui ka videoid, siis soovitaksin pilgu pöörata pigem X-T5 ja X-H2 mudelitele.

Käes hoides, minule kui täiskasvanud mehele, jäi Fujifilm X-T50 ikka päris pisikeseks. Kompaktse kere tõttu on enamus nupud ning rullikud päris lähestikus üksteisele, mis tegi minu jaoks kaamera käsitlemise üpris ebamugavaks.

Seetõttu soovitaksin seda mudelit peamiselt naisterahvastele ning noortele, kelle käe vahele sobiks X-T50 kindlasti paremini. Nende jaoks võib selle kaamera kompaktsus just eeliseks tulla, sest seda on lihtsam käes hoida ning selle nupud pole üksteisest liiga kaugel.

Oma kompaktsuse nimel ohverdab X-T50 ka akukestvuse poolest, sest see kasutab pisut väiksemat NP-W126S liitiumakut, mis kestab CIPA hinnangul kuni 390 kaadrit. Aku saad kaamerasse pista alumise luugi kaudu, kust leiad ka 1x UHS-II SD mälukaardi pesa.

Failid saad peale jäädvustamist arvutisse tõmmata kasutades mälukaardilugejat või kaamera kõrval paiknevat USB-C pesa, mille kaudu on võimalik kaamerat ka laadida. Lisaks USB-C pesale on X-T50 külje peal mikrofonipesa ning microHDMI pesa.

Uus Fujifilm XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR

X-T50 on esimene Fujifilm kaamera, mis on saadaval komplektina koos ettevõtte uusima ning tõenäoliselt nende parima kit-objektiiviga ehk XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR.

Võrreldes eelmise Fuji komplekt objektiiviga, siis uus tulija on nüüd laiemast otsast märkimisväärselt laiem, pakkudes 35mm ekvivalendis 24mm fookuskaugust 28mm asemel.

Selle võrra on kaotatud mõned millimeetrid kitsamast otsast, mida on alati võimalik järeltöötluses väikse croppimise abil tagasi saada — 40-megapikslise fotoga on Sul küllaltki palju ruumi seda teha.

Tegu on endiselt kit-objektiiviga ehk ülivalgusjõulist ava sellelt loota ei tasu, kuid f/2.8-4.8 on siiski üks valgusjõulisemaid, mida ma sellist tüüpi objektiivil varem olen näinud.

Samuti on sellel üks haruldane omadus, mida ei ole minu teada ühelgi teisel sarnasel objektiivil — sisemine suum. See tähendab, et ükskõik mis fookuskauguse peal Sa parasjagu oled, ei ulatu ükski element objektiivist välja.

Tänu sellele on XF 16-50mm f/2.8-4.8 saanud endale ka “WR” märgise, mis tähistab ilmastikukindlust. See on samuti üsna haruldane nähtus kit-objektiivi puhul.

Ehk, kui peaks minema X-T50 ostuks, siis oleks igati mõistlik võtta see komplektina, mis sisaldab ka uut 16-50mm f/2.8-4.8 kit-objektiivi. See katab ära kõik hädavajalikud fookuskaugused pildistamiseks ning see teeb seda imepisikeses komplektis, mis sobib selle kompaktse kaameraga väga hästi kokku.

Lõpetuseks

Fujifilm X-T50 on ahvatlev valik, kui tahad kogeda vahvat pildistamiskogemust koos filmisimulatsioonidega. Oma kompaktse kere tõttu sobiks see ideaalselt naisterahva või noorema inimese käte vahele, kelle jaoks võivad hiiglaslikud hübriidkaamerad liiga suureks jääda.

Samuti on sellel kõik kaasaegsed omadused ja funktsioonid, mida 2024. aasta hübriidkaamerast näha soovid ning tegelikult isegi veel rohkem.

40-megapikslit, autofookus koos subjektituvastuse ja -jälgimisega ning klassikaline vanakooli disain, mis ei lähe iial moest välja — see on Fujifilm X-T50.

 

Sirvi erinevaid Fujifilm X-T50 komplekte ja telli endale sobiv »

 


Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(174)

The post Karbist välja: Fujifilm X-T50 hübriidkaamera koos uue XF 16-50mm kit-objektiiviga appeared first on Photopointi ajaveeb.

DIGITEST.EE: Pentax 17 on vahva filmikaamera, mida igapäevastele seiklustele kaasa haarata
autor: Jürgen Veerme

Pentax 17

See on isegi natuke sürreaalne, et 2024. aastal otsustab üks suurtest kaameratootjatest tulla digikaamera asemel välja hoopis analoogkaameraga. Pentax tegi selle “vembu” ära ja müügile toodi Pentax 17, mis Digitesti veebiportaalis läbis ka põhjaliku ülevaate.

Tegu on poolkaader filmikaameraga ning sealt tuleneb ka selle mudeli nimi “17” — ühe 35mm formaadis kaadri asemel pildistab see kaks poolkaadrilist fotot, mis on 17mm laiad. See mõjutab ka objektiivi vaatevälja ning 25mm fookuskauguse asemel saavutad Sa 35mm ekvivalendis 37mm fookuskauguse.

Pentax 17

Ülevaatest selgub, et Pentax 17 ei ole kindlasti mõeldud igaühe jaoks, kuid see on väga mõistlik variant inimestele, kes soovivad kogeda analoogfotograafiat ilma eriti suure püsiva väljaminekuta.

 

Tutvu täispika Pentax 17 filmikaamera ülevaatega Digitestist ››

Telli Pentax 17 filmikaamera kohe Photopointi veebipoest »

 

Vaata ka:

Photopoint on Pentax & Ricoh ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(14)

The post DIGITEST.EE: Pentax 17 on vahva filmikaamera, mida igapäevastele seiklustele kaasa haarata appeared first on Photopointi ajaveeb.

Eeltelli Sony ZV-E10 II koos valitud lisatarvikuga ja säästad kuni 150€
autor: Jürgen Veerme

Sony ZV-E10 II

Kui eeltellid sisuloojatele loodud Sony ZV-E10 II hübriidkaamera koos Sony E 15mm f/1.4 G, Sony E 11mm f/1.8, Sony E 10-20mm f/4.0 G PZ, Sony E 16-55mm f/2.8 G, Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS, Sony E 70-350mm f/4.5-6.3 G OSS objektiiviga või Sony ECM-S1 Wireless Streaming juhtmevaba mikrofoniga, siis säästad 150€.

Kui torkad ZV-E10 II ostukorvi kohe koos Sony ECM-M1 või Sony ECM-B10 shotgun-mikrofoniga või Sony ECM-W3S juhtmevaba mikrofonisüsteemiga, siis säästad ostul 100€.

Sony ZV-E10 II – mida uut?

Sony ZV-E10 II sisaldab uut ning täiustatud 26-megapikslist poolkaader BSI CMOS sensorit, mida kasutavad ka FX30 ja a6700 hübriidkaamerad, kuid mis maksavad märkimisväärselt rohkem.

Tänu uuele sensorile saab ZV-E10 II abil salvestada maksimaalselt kuni 4K 60 kaadrit/sek, mida saad nüüd nautida lausa 10-bit värvidega. Lisaks kaasneb uue BSI CMOS sensoriga ka väle lugemiskiirus, mis vähendab meeletult rolling shutter efekti, mis oli esimese generatsiooni ZV-E10 mudelil suureks murekohaks.

Ehituse poolest sai ZV-E10 II endale uue kere, mis meenutab rohkem Sony täiskaadrilist vlogikaamerat ehk ZV-E1 mudelit. Uue kerega kaasneb kvaliteetsem 1,04M punktiline pööratav ning kallutatav puutetundlik ekraan.

Muuhulgas on ZV-E10 II sisse on torgatud ka suurem NP-FZ100 liitiumaku, mida kasutavad kõik tänapäevased Sony täiskaader- ja ka poolkaader hübriidkaamerad. Muude omaduste hulgas kasutab Sony ZV-E10 II kõige värskemat Sony kasutajaliidest.

Sony ZV-E10 II

Juhul, kui Sul uue kaamera ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis siis pakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Eeltelli Sony ZV-E10 II vajalike lisatarvikutega ja säästa märgatavalt »

 


Kampaania kestab 31. juuli – 30. september 2024. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja objektiiv/mikrofon osta korraga s.t need peavad olema ühel arvel. Soodustust ei saa liita/summeerida teiste pakkumistega ja mitme toote korraga ostmisel sääst ei suurene.

Photopointi veebikaubamajas rakendub allahindlus automaatselt ostukorvis, kui kampaaniatingimused on täidetud. Photopointi esinduskauplustes küsi allahindlust müügikonsultandi käest. 

Kui Sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue mudeli ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sony ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(16)

The post Eeltelli Sony ZV-E10 II koos valitud lisatarvikuga ja säästad kuni 150€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9