Rendi oma Nikon hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2
autor: Jürgen Veerme

Tamron 28-75mm VXD Nikon hübriidkaameratele rent

Nii praegustel kui tulevastel Nikon Z-hübriidkaamerate omanikel on põhjust rõõmustada, sest Photopointi foto- ja videotehnika renti on saabunud Sony kaamerate ees suurt populaarsust kogunud Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2.

Sony kasutajate kogemuse pealt on teada, et tänu oma universaalsele fookuskauguse vahemikule ja valgusjõulisele avale on see Tamron objektiiv eriti hinnatud portreefotograafide hulgas.

II generatsiooni 28-75mm f/2.8 Di III VXD sisaldab uut optilist konstruktsiooni ja täiustatud on ergonoomikat, et parandada kasutusmugavust. Objektiivi lähim teravustamiskaugus laias (28 mm) otsas on 18 cm ja telefoto otsas 38 cm.

Muuhulgas on objektiivil VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootor, mis pakub veelgi täpsemat ja vaiksemat teravustamist. Samuti võimaldab see praktiliselt hääletut autofookust, mis sobib eriti hästi videote jäädvustamiseks. 

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiiv Nikonile

See objektiiv kasutab muuhulgas ka “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiivi renditasu 1 päevaks on 25€, 1 nädalaks 75€ ja 2 nädalaks 125€.

Kui sellesse ära armud, siis kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist teeme uue objektiivi kehtiva hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(11)

The post Rendi oma Nikon hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix S5 II ja Lumix S5 IIx said mahuka püsivara uuenduse
autor: Stephan Redko

Saadaval on uus püsivara värskendus Panasonic Lumix S5 II kui ka Lumix S5 IIx täiskaader hübriidkaameratele, mille puhul ei ole tegu igapäevase värskendusega — S5 II v3.0 ning S5 IIx v2.0 tarkvarauuendus viib need täiesti uuele tasemele.

Panasonic Lumix S5 II ja S5 IIx püsivara värskendus — täiustused & funktsioonid

Need, kes võtavad enda Lumix S5 II või Lumix S5 IIx hübriidkaamerast maksimumi kõige kõrgemate seadistustega, teavad kõige paremini, et mahukaid videofaile on üpris keeruline monteerida, kui Sul ei ole selleks eriti võimekat arvutit.

Siin tuleb käepärast uus funktsioon nimega “Proxy capture“, mis võimaldab mõlema kaameraga salvestada madalama resolutsiooniga “proxy” videofaile ja neid kasutada monteerimistarkvaras alusena.

Seejärel saad teha vajalikud toimetused ning seda kõike palju sujuvamalt, sest arvuti ei ole ülekoormatud mahukate failidega.

Panasonic Lumix S5 IIX

Uute funktsioonide hulgas leidub ka “Camera-to-cloud“, et üles laadida nii fotosid kui ka videoid otse Adobe Frame.io platvormile. Selleks tuleb kaamera ühendada internetiga ja siduda see genereeritud koodi abil Frame.io platvormiga. Samuti on võimalik kaamerat siduda USB-kaabli abil.

Sarnaselt eelmisel aastal välja antud Micro Four Thirds lipulaev hübriidkaamerale Lumix G9 II, lisandub ka tema suurtele vendadele “Pre-burst shooting” režiim, et pildile püüda 0,5 kuni 1,5 sekundi jagu kaadreid enne kui oled suutnud katikunupule vajutadagi.

Uutest funktsioonidest kõrvale kaldudes ning täiustuste juurde jõudes, siis Panasonic lubab S5 II ja S5 IIx hübriidkaameratele ka uut paremat subjektituvastust.

Nüüd peaks veelgi tõhusamalt toimima inimtuvastus ning lisati ka silmatuvastus nende loomatuvastusrežiimile. Muuhulgas tuvastab kaamera nüüd ka autosid ning mootorrattaid.

Mõlema kaamera keresisene stabilisatsioon sai samuti väikese täiustuse, sest elektroonilisele pildistabilisaatorile lisandus “High” ehk kõrge režiim, mida saad kasutada videosalvestuste ajal.

Nii nagu elektrooniliste stabilisaatorite puhul ikka, siis ka see lõikab kaadrisse sisse ning kõrgel režiimil on lõikefaktor 1,4-kordne. Panasonic väidab, et see aitab eemaldada nurkades esinevat kõikuvat efekti, mida võid kohata ülilainurk-objektiive kasutades.

Uue püsivara värskenduse alla laadida Panasonicu leheküljelt. Pole veel Lumix S5 II või S5 IIx ostmiseni jõudnud? Nüüd on küll õige aeg 👇

 

Aeg on muutusteks – telli Lumix S5II seeria täiskaader hübriidkaamera ››

 


Tutvu Panasonic Lumix S5 II täiskaader hübriidkaameraga lähemalt nende ülevaadete kaudu:

Kui sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(12)

The post Panasonic Lumix S5 II ja Lumix S5 IIx said mahuka püsivara uuenduse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Polaroid I-2 on selle aasta kõige uuenduslikum kiirpildikaamera
autor: Jürgen Veerme

Polaroid I-2 tipa auhind

Analoogfotograafia fännide hulgas rohkelt elevust tekitanud Polaroid I-2 kuulutati “The Technical Image Press Association” poolt 2024. aasta kõige uuenduslikumaks kiirpildikaameraks!

Tuleb kindlasti TIPA inimestega nõustuda, sest tegemist on tõesti tippklassi kiirpildikaameraga, mis on varustatud Polaroidi kõigi aegade kõige teravama objektiivi ja käsitsi seadistamise võimalustega, mis koostöös tagavad erakordse pildikvaliteedi ja annavad fotograafidele töövahendi loominguliste püüdluste teostamiseks. 

Polaroid I-2 südameks on pidevalt automaatselt teravustav kolme läätsega objektiiv, mis on võimeline tegema teravamaid kaadreid kõigist varasematest Polaroidi integreeritud filme (integral film) kasutavatest kiirpildikaameratest.

Autofookus kasutab täiel määral objektiivi LiDAR (light detection and ranging) anduri eeliseid – tuvastades täpselt objekti kauguse ning seades fookuse automaatselt õigesse kohta. LiDAR võimaldab pikemat teravustamisulatust ning on lisaks keerulistes valgusoludes usaldusväärsem.

Polaroid I-2 rentimine

Polaroid I-2 rentimine

Polaroid I-2 – mida teised arvavad?

Digitest.ee veebiportaali abil mitmeid nädalaid I-2 proovinud fotograaf Rivo sõnul teevad suurepärane optika, muljetavaldavalt hea optiline pildiotsija ning mitmed teised “nice-to-have” funktsioonid sellest tervikuna väga võimeka ja kvaliteetse kiirpildikaamera – hea töö, Polaroid!

Tutvu lähemalt põhjaliku ülevaatega digitest.ee lehel ››

Polaroid I-2

 

Peamiselt analoogfotograafiale keskendnud ja oma piltidega järjest enam populaarsust koguv Mari Makarov sai meie foto- ja videotehnika rendi abil samuti Polaroid I-2 proovida ning jagas kogemust oma Instagrami lehel (inglise keeles):

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mari Makarov (@marimakarov)

 

Foto- ja videograaf Fred Sprenki sõnul on Polaroid I-2 puhul tegemist kombinatsiooniga tänapäevasest tehnoloogiast ja traditsioonilisest välimusest.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fred Sprenk (@fred.sprenk)

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fotograaf Sören | Estonia🇪🇪 (@soren_talu)


Polaroid I-2 lisagarantii

Muide, kui oled I-2 kiirpildikaamera Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast endale ära soetanud, siis registreeri see 30 päeva jooksul kindlasti ka Polaroidi veebilehel ja saad Polaroidi poolt 6-kuuks pikendatud tootjagarantii.

 

Telli endale Polaroid I-2 ja koge enneolematut fotovõlu ››

 


Muide, Polaroid I-2 on Photopointi foto- ja videotehnika rendi abil kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval nii Tallinnas kui Tartus.

Kahtlemata on sellise kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(16)

The post Polaroid I-2 on selle aasta kõige uuenduslikum kiirpildikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm Instax Mini 99 on kiirpildikaamera, millega saad teha analoog-stiilis fotosid
autor: Stephan Redko

Kui analoogkaameraga pildistades pead Sa enne lõpptulemuse nägemist filmirulli täis pildistama ning selle ära ilmutama, siis kiirpildikaameraga valmib jäädvustatud foto vaid sekunditega. Samas filmile tehtud fotodel on tihtipeale omapärane võlu, mida praeguse hetkeni kiirpildikaameraga jäljendada ei ole saanud.

Fujifilm Instax Mini 99 abil saad teha just seda, sest antud kaameral on sisseehitatud efektid, mis annavad pildile otse filmika välimuse. Pilt tuleb endiselt kohe kaamerast välja, et selle tulemust kohe näha ning teistega jagada.

Fujifilm Instax Mini 99

Tegu on Fujifilm’i premium kiirpildikaameraga, mille minimalistlik ja klassikaline välimus võiks sobida praktiliselt igaühele. Selle konstruktsioonis on kasutatud kvaliteetsemaid materjale ning peal paikneb ka kaks juhtketast. Need on omakorda ka põhjused, miks see maksab 100€ rohkem kui ettevõtte odavaim (kuid ka populaarseim) Instax Mini 12 seeria.

Üks juhtketastest on mõeldud eelnimetatud värviefektide kasutamiseks ning valikus on 6 erinevat — Faded Green, Warm Tone, Light Blue, Soft Magenta, Sepia ja Light Leak.

Loomulikult säilib võimalus ka ilma ühegi efektita pildistada, milleks tuleb ketas keerata lihtsalt “N” tähe ehk “Neutral” peale.

Efektid jõuavad fotoni tänu kaamerasse sisseehitatud LED-tuledele, mis õrnalt valgustavad käesolevat pilti filmikassetis ning just nii tekib lõplikule kaadrile spetsiifiline värvitoon või valguslekke efekt.

Teise juhtketta abil saad valida viiest erineva heledustaseme vahel, et lisada oma fotole dramaatilisust või muud loomingulisust. Kõiki heledustasemeid saad kombineerida ka teiste efektidega.

Kuid Instax Mini 99 võimalused ei lõppe seal, sest selle objektiivi peal paikneb ka “Vignette Mode” ehk vinjetti režiimi lüliti. Seda aktiveerides tõmbuvad läätse sees olevad labad kokkupoole, et nurgad jääksid ülejäänud fotost tumedamaks. Fujifilm’i sõnul aitab see kasutajatel veelgi kunstilisemat välimust luua.

Toiteks kasutab kaamera sisseehitatud liitiumakut, mis võimaldab umbkaudselt 100 pildi väljatrükki. Kaamera laadimiseks on selle küljel USB-C pesa ning komplektist leidub ka selleks vajalik kaabel.

Fujifilm Instax Mini 99

Fotograafia harrastajatele, kes tahaksid vahelduseks kogeda midagi muud peale nutitelefoni piltidele võiks Instax Mini 99 ideaalselt sobida. Pildistamisprotsess ning oma tulemuse kätte saamine otsekohe füüsilisel kujul on lõbu, mis on lausa sõltuvust tekitav.

Antud kiirpildikaamera ja kõik muu vajalik nagu Instax Mini paberid, kandekotid ja albumid leiad loomulikult Photopointi veebikaubamajast kui ka esinduskauplustest.

 

Jäädvusta lõbusamalt — telli Fujifilm Instax Mini 99 »

 

Vaata lisaks:

Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(31)

The post Fujifilm Instax Mini 99 on kiirpildikaamera, millega saad teha analoog-stiilis fotosid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma 10-18mm f2.8 DC DN ja Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS pälvisid maineka TIPA auhinna
autor: Jürgen Veerme

Sigma objektiivid tipa 2024

The Technical Image Press Association” nimetas 2024. aasta parimaks APS-C ehk poolkaader lainurk-suumobjektiiviks Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary ning Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports sai parima tippklassi super-teleobjektiivi nimetuse.


Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary

Nii Fujifilm, Sony kui Panasonic poolkaader hübriidkaamerate ette loodud Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary ülilainurk-suumobjektiiv annab täiesti uue vaatenurga, mis sobib eelkõige vlogimiseks või fotograafia puhul arhitektuuri, kinnisvara ja maastikute pildistamiseks.

Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary

Lisaks kõigele muule on Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN suuteline teravustama ülilähedastele subjektidele lausa kuni 11,6 cm kauguselt ning 1:4 suurendusega. Kehvemate ilmaolude korral ei pea Sa pabistama, sest objektiiv on tolmu- ning pritsmekindel.

 

Too oma kaamera ette uus vaatenurk — telli Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN »

 


Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports 

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports on üks omaklassi kompaktsemaid ja kergemaid teleobjektiive. See kasutab teravustamiseks HLA lineaarset mootorit, mis toimib vaikselt ja kiirelt. Objektiivi pealt leiab ka kaks lülitit, mis aitavad Sul valida sobiva teravustamisviisi.

Muude omaduste hulgas leiame Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS objektiivilt ka avarõnga ning selleks vajalikud lülitid (avarõnga lukustus, click ON/OFF). Antud objektiivi avavahemik on f/5.6 – f/32.

 

Objektiivi ühenduspunkt, fookusrõngas, lülitid ja muud väliühendused on kõik tolmu- ja pritsmekindla disainiga. Lisaks on objektiivi esiklaasil vett ja õlitõrjuvad vääristused.

 

Telli Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS | Sports, et kogeda midagi ainulaadset »

 


Kahtlemata on uue objektiivi ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

 

Kogu Sigma objektiivide valik Photopointis ››

 

Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(39)

The post Sigma 10-18mm f2.8 DC DN ja Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS pälvisid maineka TIPA auhinna appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9