Pentax 17 on vanakooli filmikaamera, mis on loodud 2024. aastal
autor: Stephan Redko

Ajahetkel, kus kaameratootjad on peamiselt panustamas hübriidkaamerate arendamisele, siis Pentax ujub neile klassikaliselt vastuvoolu ja toob müügile hoopis 549€ maksva analoogkaamera, mis kannab nime Pentax 17.

Sisult on tegemist poolkaader filmikaameraga, mille sisse saad pista standardseid 35mm filme, kuid iga kaadri puhul kasutab see korraga ära vaid pool sellest.

Numbrites selgitades, siis ühe 35mm formaadis kaadri asemel (36x24mm) pildistab see kaks poolkaadrilist fotot (17x24mm) — sealt tuleneb ka selle mudeli nimi. Ühesõnaga, sa saad ühe filmirulliga pildistada kaks korda rohkem pilte, kui filmikarbil reklaamitud!

Poolkaadrilise filmikaamera omapärana jäävad ka Sinu kaadrid standardses asendis vertikaalsed ning vertikaalses asendis horisontaalsed.

Pentax 17 ees paikneb fikseeritud 25mm f/3.5 HD objektiiv, mis pakub 35mm ekvivalendis 37mm fookuskaugust. “HD” märgistus objektiivi peal tähistab erilist “High Definition” vääristust, mis aitab Pentaxi sõnul optimiseerida antud objektiivi poolkaader formaadile.

Võimalikult terava pildi saavutamiseks pead kasutama objektiivipealseid sümbolitega režiime, mille seast leiad sobiva valiku igaks olukorraks — olgu Sa pildistamas maastikuvaateid, grupipilte, makrovõtteid või hoopis midagi muud. Erinevad režiimid kasutavad erinevat avasuurust.

Objektiivi eest leiad ka ühe pisikese valgusmõõtja, mis aitab automaatselt valida sobiva säriaja olenevalt kui palju valgust antud olukorras on.

Valgusmõõtja on ka üsna kavala asukohaga, sest kui kavatsed kasutada objektiivi ees filtreid, siis valgusmõõtja suudab valgust mõõtes ka filtritugevust arvesse võtta õige särituse valimisel. Kaamera säriajad on 1/350 kuni 4s.

Filmikaamerasse võid pista praktiliselt ükskõik mistahes ISO-ga filmirulle, sest kaamerale saad Sa määrata ISO 50 kuni ISO 3200 tundlikusega filme.

ISO rulliku kõrvalt leiad ka särikompensatsiooni ketta, millega nihutada säritust +-2 stoppi ehk tehniliselt saad Sa kasutada isegi ekstreemsemaid ISO 12 kuni ISO 12800 ulatuses filme.

Kui seesolev filmirull jääb mõnes valgusväheses olukorras lahjaks, siis Pentax 17 filmikaameral on ka integreeritud välk, mille saad aktiveerida, kui keerad režiimiketta mõne kollase tooniga režiimi peale või kui kasutad “AUTO” režiimi.

Pildistamine käib loomulikult läbi optilise pildiotsija, kus on ka erinevad tsoonimärgistused, et aidata Sul joondada erinevaid võtteid õigesti. Pildiotsija kaudu näed ka antud hetkes kasutusel olevat teravustamisrežiimi, et Sa ei peaks iga kord pilgu pildiotsijast ära võtma.

Muljetavaldav on näha 2024. aastal täiesti tutikat filmikaamerat, millel on ka erinevad funktsioonikettad ning mis ei ole loodud puhtalt plastikust. Pentax 17 tundub esmapilgul olevat soliidne kaamera, mis võiks ideaalselt sobida alustavale analoogfotograafile.

Uhiuus filmikas jõuab Photopointi esinduskauplustesse piiratud koguses müügile juulikuu jooksul, aga veebikaubamajas saavad kindlad huvilised eeltellimuse vormistada kohe, et olla esimeste seas, kes selle endale Eestis saavad.

 

Eeltelli uuenduslik Pentax 17 filmikaamera endale kohe ära »

 


Juhul, kui Pentax 17 ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Kui oled filmirulli täis klõpsinud, siis too see mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile või paneme mälukaardile/Google Drive’i.

Photopoint on Pentax & Ricoh ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(16)

The post Pentax 17 on vanakooli filmikaamera, mis on loodud 2024. aastal appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nikon Z6 III on keskklassi hübriidkaamera lipulaeva funktsioonidega
autor: Stephan Redko

Nikon andis teada, et juba sellel suvel on müügile oodata nende uut keskklassi Z6 III täiskaader hübriidkaamerat.

Arvestades, et selle eelkäija ehk Z6 II tuli nüüdseks välja juba neli aastat tagasi, siis uue generatsiooni puhul võiks näha korralikult täiustusi ja uuendusi. Viskame pilgu peale, mida võid uuest kaamerast oodata 👇

Nikon Z6 III — uued funktsioonid & omadused

Nikon Z6 III südameks on 24,5-megapiksline osaliselt “stacked” täiskaader CMOS sensor, mis võimaldab kiiremaid lugemiskiiruseid kui ükski teine Z6/Z7 hübriidkaamera.

See tähendab omakorda, et jäädvustades kohtad kordades vähem aeglaste lugemiskiirustega seotuid artifakte nagu “rolling shutter” efekt.

Osaliselt “stacked” sensorit ei tasuks sassi ajada päris “stacked” sensoriga, mida kasutavad ettevõtte tippklassi Z9 ja Z8 mudelid. Osaline versioon sellest võimaldab Nikonil saavutada sarnaseid tulemusi, aga vähendatud kuludega, et hoida selle täiskaader kaamera hind madalam.

Uuest Z6 III sees kasutatavast sensorist ka rohkelt kasu ka videosalvestustes, sest nüüd suudab see jäädvustada lausa kuni 6K videoid 60 kaadrit/sek… ning seda veel N-RAW režiimis!

Loomulikult näeme uues Z6 III mudelis täiustusi ka autofookuse poole pealt, arvestades, et see oli üheks suurimaks ja ainsamaks probleemiks varasemaste Z6/Z7 seeria mudelitega.

Autofookuse täiustamiseks on põhiliselt kasutatud kõige uuemat EXPEED 7 protsessorit, mis peitub ka Z9, Z8 ja Zf täiskaader hübriidkaamerates. Nikoni sõnul teravustab uue generatsiooni Z6 kuni 20% kiiremini võrreldes oma eelkäijaga ning selle üldine võimekus on võrreldav, jällegi, ettevõtte tippklassi Z9 ja Z8 mudelitega.

Valgusvähestes tingimustes võimaldab Z6 III teravustada kuni -10 EV (Exposure Value) tasemel, sarnaselt eelmise aasta lõpus välja tulnud Nikon Zf mudeliga.

Sarnaseid jooni selle kaameraga on Z6 III mudelil veel, sest subjektituvastus valikute alla on samuti lisandunud kõik samad subjektid, mis ka Zf mudelil — inimene, loom, lind, sõiduk ja lennuk.

Kaadreid aitab paigal hoida keresisene stabilisaator, mis võimaldab kuni 8-stopi jagu stabilisatsiooni. Tasuks märkida, et uue “stabikaga” saad Sa aktiveerida režiimi, mis stabiliseerib kaadrit Sinu autofookuse punkti põhjal.

Veel üks tore omadus Z6 III keresisese stabilisaatori kohta on automaatne lukustus, kui Sa kaamera välja lülitad — ehk transpordi käigus ei hüppa sensor niisama ringi.

Nikon Z6 III jagab päris palju omadusi oma suurte vendadega, aga on ka üks omadus, mille poolest on see parem kui ükski teine Nikon hübriidkaamera, mis seni turule tulnud on.

Nimelt, Z6 III kasutab 5,7 miljoni punktilist UXGA OLED pildiotsijat, millel on 100%-line kaadri katvus ning 0,8-kordne suurendus.

Ettevõtte sõnul paikneb pildiotsija ees ka kvaliteetsem klaas, mis on üpris suur määraja pildiotsija kuvamiskvaliteedis ning mida paberil ei ole eriti võimalik võrrelda ehk kui tahad näha selle erinevust, siis pead seda lihtsalt enda silmaga proovima.

Samuti saime lõpuks Z6 seeria kaameralt pööratava puutetundliku ekraani, mis avab rohkem võimalusi just video- ja vlogimismaastikul. Ekraaniks on 3,2-tolline, 2,1 miljoni punktiline LCD.

Oli põhjust kahtlustamiseks, et Nikon Z6 III tuleb sisuliselt sama kaamera, mis Nikon Zf, aga lihtsalt Z6/Z7 seeria kerega. See ei oleks ka loomulikult halb olnud, aga nähes lõpuks reaalseid Z6 III spetsifikatsioone, siis ütleksin, et olen meeldivalt üllatunud.

Kui vajad professionaalset täiskaader hübriidkaamerat, millega jäädvustada kaunite värvidega ja töökindla autofookusega kaadreid, olgu need foto- või videoformaadis, siis Nikon Z6 III mudeliga ei saa valesti minna.

Photopointi jõuab see uus tööloom eeldatavalt juulikuu jooksul ning hakkab maksma alates 2999€ (ainult kere). Tegu on üpris kaua oodatud ning populaarse kaameraga ehk kindlal huvilisel soovitaks eeltellimuse vormistada esimesel võimalusel.

 

Eeltelli Nikon Z6 III kohe ära ja Sa ei kahetse seda »

 


Juhul, kui Sul antud investeeringu tegemiseks peaks vahendeid puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Nikon fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(15)

The post Nikon Z6 III on keskklassi hübriidkaamera lipulaeva funktsioonidega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: D-Fruit magnetiga LED valgusti on universaalseim omade seas
autor: Jürgen Veerme

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

Erinevaid pisikesi LED valgusteid on müügil tohutult palju ja seetõttu on eriti meeldiv, et digitest.ee veebiportaal võttis lähema vaatluse alla ka Photopointis kõigest 24,99€ eest saada oleva D-Fruit DF622 Magnetic mudeli.

See valgusti on tohutult mitmekülgne, sest seda saad kinnitada nii statiivile, telefonile või isegi sülearvuti külge, sest komplektis on kaasas selleks sobiv klamber ja lamp on ka MagSafe toega.

D-Fruit LED lamp Magnetic (DF622)

Kui sisuloome vajadust ei ole, siis võib seda kasutada väga hästi näiteks pimeda riidekapi või mis iganes pimeda toanurga heledamaks tegemiseks.

 

Tutvu täispika D-Fruit DF622 Magnetic ülevaatega Digitestist ››

Telli D-Fruit DF622 Magnetic kohe Photopointi veebipoest »

(8)

The post Digitest.ee: D-Fruit magnetiga LED valgusti on universaalseim omade seas appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tõuse DJI Air 3 abil kõrgustesse ja jäädvusta imelist suve droonifotodele
autor: Jürgen Veerme

DJI Air 3

Suvehinnaga alates 879€ (alates 1099€) müügil olev DJI Air 3 droonis on Dual-Primary kaamerasüsteem, kuhu kuuluvad 1/1,3-tollise CMOS laia nurgaga kaamera ja 1/1,3-tolline CMOS 3x keskmise telesuumiga-kaamera.

Olgugi, et mõlemal droonikaameral on sama sensori suurus, siis erinevad fookuskaugused tagavad järjepideva pildikvaliteedi ja rohkem dünaamilisi pildistamisvõimalusi.

Mõlema kaameraga saab salvestada 10-bitises D-Log M ja HLG värviprofiilis. DJI sõnul säilitab D-Log M rohkem detaile valguses ja varjudes, et saavutada parim tulemus järeltöötluses ning HLG salvestab suurima võimaliku dünaamilise ulatusega, et värvitöötlus oleks sujuvam.

dji air 3

Air 3 abil on võimalik teha ülimalt detailseid 48-megapiksliseid fotosid resolutsiooniga kuni 8064 × 6048 pikslit, mis annab suure paindlikkuse järeltöötluses kadreerimise sättimisel. Sealjuures on mõlemad kaamerad valgusjõulised – vastavalt avadega f/1.7 ja f/2.8.

Videot suudab DJI Air 3 mõlema kaameraga teha ilma cropita ja HDR-is kuni 4K/60fps ning maksimum salvestusvõimekus on 4K/100fps ehk võimalik on teha ka aegluubis videoid. 

Samuti on uue Air seeria drooniga nüüd võimalik teha vertikaalseid kaadreid 9:16 formaadis sarnaselt DJI Mini 3 mudelitele, et neid saaks kohe oma sotsiaalmeediakanalites jagada.

Vaata ka kiiret “Karbist välja” videot koos lennult püütud piltide ja videotega 👇

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ᴘʜᴏᴛᴏᴘᴏɪɴᴛ (@photopoint)

Muuhulgas pakub Air 3 pakub kuni 46 minutit lennuaega, mis on 48% võrra pikem võrreldes eelmise põlvkonnaga. 

 

Telli võimekas DJI Air 3 droon endale kohe ära – transport on tasuta »

 


Kui sul rahalisi vahendeid peaks puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa

Soodushind kehtib 13. juuni – 12. juuli 2024. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
Photopoint on DJI ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(5)

The post Tõuse DJI Air 3 abil kõrgustesse ja jäädvusta imelist suve droonifotodele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon Speedlite EL-10 on mitmekülgne välk valitud EOS R seeria kaameratele
autor: Stephan Redko

Canon’i välgurivistusse on peagi lisandumas Speedlite EL-10, mis on ettevõtte sõnul lihtne, kerge ja mitmekülgne välk Sinu EOS R hübriidkaamerale.

Antud välk kasutab ühenduseks Canon’i kõige uuemat “Multi-Function Shoe” tehnoloogiat ehk ühendus on täiesti juhtmevaba ning kaamera ja välk räägivad omavahel elektroonilise välgukinga abil.

Kahjuks seetõttu ei ühildu EL-10 vanemate kaameramudelitega ja 2024. juuni seisuga ühildub see vaid EOS R3, EOS R6 Mark II, EOS R7, EOS R8, EOS R10 ja EOS R50 mudelitega.

Canon Speedlite EL-10

Canon Speedlite EL-10 kasutab toiteks 4x AA patareid ning välklamp suudab teha vähemalt 260 täisvõimsusega välgatust enne tühjenemist.

Välklampi saad korrigeerida manuaalselt ning samuti on valikus E-TTL II automaatne režiim, mis teeb töö Sinu eest ära ja valib korrektse säritustaseme.

Välgul on ka üpris mitmekülgne võimsusvahemik, maksimaalsest 1/1 võimsusest kuni 1/1024 madalaima võimsuseni välja. Veelgi rohkem kontrolli Sinu valguse üle annab pööratav ja kallutatav välgupea.

Oma välgu seadeid saad muuta otse välgu pealt, kaamera kaudu ning isegi kaugjuhitava Camera Connect rakenduse kaudu, mida on demonstreeritud alloleval pildil.

Canon Speedlite EL-10

Kaaluga kõigest 287 grammi teeb Speedlite EL-10 välklambist kergema tööriista kui enamus RF-seeria objektiivid ehk Sa võid üsna muretult selle endaga alati kaasa võtta ning mitte märgata erilist kaaluerinevust.

Kui oled valmis proovima oma kätt välgufotograafias, siis Speedlite EL-10 on kindlasti hea alustuspunkt ning selle saad soetada juba peagi, sest Photopointi esinduskauplustesse jõuab see juba juulikuu lõpupaiku. Kindlad ostjad saavad eeltellimuse vormistada veebikaubamajas juba täna!

 

Eeltelli Canon Speedlite EL-10 ja avasta uusi võimalusi »

 

Photopoint on Canoni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(4)

The post Canon Speedlite EL-10 on mitmekülgne välk valitud EOS R seeria kaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9