GoPro HERO12 Black tõi endaga kaua oodatud funktsionaalsust
autor: Stephan Redko

Möödunud on juba terve aasta viimaste GoPro kaamerate välja tulemisest ehk see aeg on taaskord käes — daamid ja härrad, saage tuttavaks GoPro HERO12 Black!

See aasta jätkab ettevõte samas vaimus ning toob uue generatsiooni seikluskaamerasse kasutajate poolt pikalt oodatud funtsionaalsuse.

GoPro HERO12 Black

GoPro HERO12 Black — tõeline uuendus

Uhiuus HERO12 Black võtab endaga kaasa kõik suurepärased omadused eelnevatest HERO-seeria mudelitest ning teeb hea veelgi paremaks.

Näiteks, ettevõtte sõnul suutsid nad optimiseerida videosalvestusi nõnda, et saavutati väiksemaid faili suuruseid ilma kvaliteeti kaotamata. Lisaks näeme esimest korda GoPro seikluskaameras vertikaalset režiimi, et saaksid TikTok’i või Instagram’i sisu luua ilma croppimiseta.

Ilmselt kõige muljetavaldam uuendus GoPro HERO12 Black mudelis on selle akukestvus võrreldes oma eelkäijatega, sest uue generatsiooni seikluskaamera sai lausa 100%-lise tõusu akukestvuses.

See tähendab, et võid oodata 5.3K/60p salvestusel kuni 70-minutilist akuiga, 5.3K/30p üle 95-min ning 1080p/30p puhul lausa 155-min — ettevtte sõnul oli nendes testides aktiveeritud ka Emmy® auhinnaga pärjatud HyperSmooth 6.0 pildistabilisaator.

 

Kui soovid saavutada kõrgkvaliteedilisi videosalvestusi ilma eriliste tehniliste teadmisteta, siis HERO12 Black on Sinu jaoks suurepärane valik, sest uue mudeli puhul on kasutusel ka uhiuus kasutajaliides.

Sellelt võid oodata lihtsustatud juhtimist ehk Sul on võimalik rohkem keskenduda seiklustele ning vähem tehnilisele jamale.

Kes aga soovib võtta oma GoPro’st maksimumi ning tuunida seda täielikult oma maitsete järgi, siis selleks saad sisse lülitada “Pro” režiimi, mis annab Sulle rohkem vabadust seadete sättimise üle.

GoPro HERO12 Black

Kindlasti on paljudele rõõmu pakkuv uudis, et GoPro HERO12 Black seikluskaamera sai õpuks ometi 1/4-20 kinnituse, mis teeb selle ühilduvaks standardsete statiivikeermete ja lisatarvikutega.

Rääkides tarvikutest, siis GoPro tutvustas koos uue kaameraga ka Max Lens Mod 2.0, mis annab sellele kõigi aegade laiema vaatenurga HERO-seeria kaamerate seas — kui täpne olla, siis lausa 177-kraadi (Max Lens Mod’is 155°).

GoPro HERo12 Black

Muude omaduste hulgas on GoPro HERO12 Black veekindel kuni 10 meetri sügavuseni, toetab juhtmevabu heliseadmeid tänu Bluetooth ühendusele ning võimaldab jäädvustada ka pika säritusega fotosid.


GoPro HERO12 Black Creator Edition

GoPro HERO12 Black Creator Edition on erikomplekt, kuhu lisaks pöörast pildikvaliteeti ja vastupidavust pakkuvale HERO12 Black kaamerale kuuluvad veel ka:

  • GoPro Volta akukäepide, mis pikendab kaamera aku tööiga kolmekordselt ja sellel on ka integreeritud nupud ühe käega juhtimiseks.
  • GoPro MediaMod, millel on on sisseehitatud mikrofon, 3,5 mm mikrofonisisend, HDMI väljund ja kaks cold shoe pesa lisatarvikute jaoks.
  • GoPro Light Mod, mille abil saad valgustada subjekti ühtlaselt ja pehmelt, mis tõstab videote kvaliteeti.

GoPro Hero12 Black Creator Edition

 


Uhiuue GoPro HERO12 Black ja GoPro HERO12 Black Creator Edition müük algab juba 13. septembril kell 16.00 ning selleks hetkeks on need olemas ka Photopointi esinduskauplustes. Kui soovid olla esimeste seast, siis tee veebikaubamajas eeltellimus kohe ära!

 

Eeltelli GoPro HERO12 Black ja koge enneolematut jõudlust ››

 

Photopoint on GoPro ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(64)

The post GoPro HERO12 Black tõi endaga kaua oodatud funktsionaalsust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Eksklusiivne Polaroid I-2 on kvaliteetkaamera kiirpildimeistritele
autor: Jürgen Veerme

Polaroid I-2

Uhiuus tippklassi Polaroid I-2 ühendab endas traditsioonilise analoogkaamera kogemuse kaasaegse kaameratehnoloogiaga, et seada kiirfotograafias täiesti uus ja enneolematu teetähis. 

🔥 Esimesed Polaroid I-2 kiirpildikaamerad on eksklusiivselt juba meile lattu jõudnud! Kui soovid, siis telli nobedalt ära! 🔥

Polaroid I-2 funktsionaalsus

I-2 on varustatud Polaroidi kõigi aegade kõige teravama objektiivi ja käsitsi seadistamise võimalustega, mis koostöös tagavad erakordse pildikvaliteedi ja annavad fotograafidele töövahendi loominguliste püüdluste teostamiseks. 

“Juba pikka aega oli meie unistuseks teha jälle üks kõrgekvaliteediline Polaroid kaamera ja anda inimestele analoogfotograafia maailmas rohkem vabadust – võimalust valida, nagu soovisid paljud kirglikud fotograafid,” ütles Polaroidi tegevjuht Oskar Smolokowski.

“I-2 väljatöötamiseks laiendasime oma insenerimeeskonda ja veetsime rohkem kui neli aastat projekteerides ja viimistledes iga selle kaamera detaili. See on kõige suutlikum kaamera, mille oleme siiani loonud ja tõeline verstapost meie teekonnal.”

 

Polaroid I-2 südameks on pidevalt automaatselt teravustav kolme läätsega objektiiv, mis on võimeline tegema teravamaid kaadreid kõigist varasematest Polaroidi integreeritud filme (integral film) kasutavatest kiirpildikaameratest.

Valgusjõuline objektiiv tagab samas suurepärase pildistatava objekti eraldamise taustast. Objektiiv disainiti koostöös Jaapani optikainseneridega, kellel on aastakümnete pikkune kogemus tähelepanuväärsete objektiivide väljatöötamisel.  

POLAROID I-2

Autofookus kasutab täiel määral objektiivi LiDAR (light detection and ranging) anduri eeliseid – tuvastades täpselt objekti kauguse ning seades fookuse automaatselt õigesse kohta. LiDAR võimaldab pikemat teravustamisulatust ning on lisaks keerulistes valgusoludes usaldusväärsem.

I-2 on esimene Polaroidi integreeritud filmikaamera, mis võimaldab pildistamisseadete käsitsi muutmist, et anda kasutajatele suurem loominguline vabadus.

Suur ja ere pildiotsija pakub traditsioonilist optilist vaatluskogemust ning kaamera seaded kuvatakse integreeritud ekraani abil. Säriaeg, avaarv ja kuus erinevat pildistamisrežiimi on valitavad otse kaamerast.  

POLAROID I-2

Polaroid I-2 on esimene kiirpildikaamera, milles saab kasutada  i-Type, Polaroid 600 ja SX-70 filme ning mille objektiivi ette saab kinnitada 49 mm keermega filtreid.  

I-2 disain on toetab täiel määral tema funktsionaalsust. Kogu kaamera ehitati lähtudes objektiivist ja kaamera käsitsi juhtimise võimalikkusest. Korpuse kvaliteetsed materjalid ja kaasaegne välimus  lasevad samas siiski eksimatult ära tunda Polaroidi. 

Polaroid I-2 on siiski loodud digitaalajastul ning sellel on Bluetooth-ühenduvus ning sellest tulenevalt püsivara juhtmevaba uuendamise võimalus ning kaamera täielikku kaugjuhtimist võimaldav nutirakendus.  

Coco Capitán, Kotori Kawashima ja Max Siedentopf olid esimesed kunstnikud, kes proovisid uut I-2 kaamerat. Polaroid tellis neilt tööd kampaania “Imperfektsionistid” jaoks, mille eesmärk on tähistada kaamera müügiletulekut ja ülistada kiirpildi fotograafiat kui loomingulist meediumit, mis on kaunilt ettearvamatu ja ebatäiuslik.

POLAROID I-2

“Mind ei huvita täiuslikkus. Kaos. Spontaansus. Juhuslikkus. Vaat seal eksisteerib reaalsus,” märgib Coco Capitán, kuulus hispaania kunstnik. “Töö I-2 ja Polaroidi filmiga on tähelepanuväärne. Loomingulise vahendina on sellel palju võimalusi, samas ei saa alati ette näha, milline foto lõpuks välja näeb. Iga kaader on ainulaadne ja protsess on sama tähendusrikas kui tulemus.”

 

Telli endale Polaroid I-2 ja koge enneolematut fotovõlu ››

 


Kahtlemata on sellise kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(62)

The post Eksklusiivne Polaroid I-2 on kvaliteetkaamera kiirpildimeistritele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ilford Ilfocolor VintageTone on vanaaegsete toonidega värvifotode tegemiseks
autor: Jürgen Veerme

Ilford film Ilfocolor VintageTone 400/24

Arvestades, et filmile pildistamine on ääretult populaarne, kuid nende kätte saadavus on olnud problemaatiline, siis on eriti heameel teatada, et Photopointi on müügile saabunud Ilfordi uus värvifilm Ilfocolor 400 VintageTone.

Selle klassikalise 35 mm fotofilmi tundlikuseks on ISO 400 ja rullile saab pildistada 24 kaadrit. Ilmutamiseks sobib laialdaselt levinud C-41 protsess ehk too see, mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile või jagame mälupulgale/andmepilve.

Muide, selle Ilfordi negatiivfilmi eripäraks on klassikaline vintage värvigamma, mille soojad ning pehmed värvid meenutavad 1960. aastaid.

Ilford film Ilfocolor VintageTone 400/24

Kes ei teadnud, siis Ilford on pikka aega olnud tipptasemel mustvalgete fototoodete sünonüümiks – nimelt juba aastast 1879 seostatakse Ilfordi tooteid fotomaailmas usaldusväärsusega ning mitmed neist on saanud lausa ikoonilisteks.

Kui Sa ei ole veel jõudnud filmile pildistamist proovida, siis tule osta meie valikust sobiv analoogkaamera + Ilfocolor VintageTone film ning tõtta klõpsima.

 

Jäädvusta hetki teistmoodi ning telli Ilfordi fototooteid ›› 

(18)

The post Ilford Ilfocolor VintageTone on vanaaegsete toonidega värvifotode tegemiseks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Jobo filmiilmutuskeemia komplektid pakuvad kõrget kvaliteeti
autor: Jürgen Veerme

Jobo

Parim viis fotograafia, kui kunstiliigi tundmaõppimiseks on analoogfotograafia. Mitte miski ei suuda jäljendada kujutist kvaliteetselt ilmutatud filmil. Kvaliteet, pühendumus ja professionaalsus on toonud JOBO analoogfotograafia toodete maailma tippu.

Olenemata sellest, kas oled entusiast või professionaal, siis võimaldab ka Photopointis müügil olev JOBO ilmutuskeemia sul oma negatiivide töötlemist täpselt kontrollida ning nii saad luua ootustele vastavaid fotosid.

JOBO ECN-2 ilmutuskeemia komplekt

JOBO ECN-2 ilmutuskomplekt (2,5 l töölahust) on värvinegatiiv kinofilmide töötlemiseks (35 mm, Super 8, 8 mm, 16 mm …).

See komplekt on välja töötatud pöörleva ilmutustrumliga süsteemidele ning sobib seetõttu eriti hästi kasutamiseks JOBO ilmutusseadmetega.

Seda ilmutuskomplekti saab kasutada ka filmide käsitsi ilmutamiseks, kui lahuse temperatuuri ja ilmutatava filmi liikumist on võimalik täielikult kontrollida.

JOBO ECN-2 DEVELOPING KIT 2,5 L

Parimaid tulemusi saavutad stabiilse 41°C ilmutustemperatuuri ja pideva filmi pöörlemisega.

Kemikaalid tarnitakse kontsentreeritud lahuste ja pulbritena kuni 2,5 liitrit iga töötlemislahuse valmistamiseks, mis võimaldab töödelda kuni 30 rulli ECN-2 filmi (135 /36 kaadrit).

JOBO C-41 ilmutuskeemia komplekt

JOBO C-41 Colo Negative (2,5L) on ilmutuskeemia komplekt C-41 töötlusprotsessiga värvinegatiivfilmidele. Komplekt võimaldab valmistada 2,5 lliitrit lahuseid, millega on võimalik töödelda kuni 40 filmirulli (135 / 36 kaadrit või 120 filmi).

Komplektis on kemikaalid klassikalise kolmeastmelise ilmutusprotsessi jaoks: ilmuti, pleegiti ja kinniti ning lisaks stabilisaator. Ilmutustemperatuuriks on 38°C.

Jobo filmiilmutuskeemia komplekt C-41 Color Negative 2,5L

Komplekt on välja töötatud pöörleva ilmutustrumliga süsteemidele ning sobib seetõttu eriti hästi kasutamiseks JOBO ilmutusseadmetega.

Ilmutuskomplekti saab kasutada ka filmide käsitsi ilmutamiseks, kui lahuse temperatuuri ja ilmutatava filmi liikumist on võimalik hoolikalt kontrollida.

JOBO E-6 ilmutuskeemia komplekt

JOBO E-6 Color Positive (2,5L) ilmutuskeemia komplekt E-6 protsessi värvi positiivfilmide töötlemiseks võimaldab valmistada 2,5 lliitrit lahuseid, millega on võimalik töödelda kuni 40 filmirulli (135 / 36 kaadrit või 120 filmi).

Komplekt on välja töötatud pöörleva ilmutustrumliga süsteemidele ning sobib seetõttu eriti hästi kasutamiseks JOBO ilmutusseadmetega.

Ilmutuskomplekti saab kasutada ka filmide käsitsi ilmutamiseks, kui lahuse temperatuuri ja ilmutatava filmi liikumist on võimalik hoolikalt kontrollida.

Jobo filmiilmutuskeemia komplekt E-6 Color Positive 2,5L

Komplektist leiab kemikaalid klassikalise kuueastmelise ilmutusprotsessi jaoks ning imutustemperatuuriks on standardne 38°C. Võrreldes kolmeastmelise protsessiga annab kuueastmeline märgatavalt parema ning värviküllasema lõpptulemuse.

 

Telli sobiv JOBO filmiilmutuskeemia komplekt mugavalt ära ›› 

 


Alates 1900. aastate algusest on JOBO tooted olnud paljude analoogfotograafide esimeseks valikuks. 1969. aastal, kui inimkond astus ehk oma seni kõigi aegade tähtsaima sammu kosmosesse, Kuule, valis NASA JOBO ilmutussüsteemi nende ikooniliste piltide töötlemiseks, millel astronaut astub ettevaatlikult alla kuumooduli redelilt ning taustaks on planeet Maa.

(12)

The post Jobo filmiilmutuskeemia komplektid pakuvad kõrget kvaliteeti appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fitnessi- ja kulturismifotograaf Siim Kinnas proovis järele Sony a7R V
autor: Jürgen Veerme

Sony a7R V

Meie hea sõber Siim Kinnas, kes igapäevaselt toimetab ringi fitnessi- ja kulturismifotograafina, oli meeleldi nõus meie foto- ja videotehnika rendi abil proovima tippklassi Sony a7R V täiskaader hübriidkaamerat.

Siimu enda igapäevaseks kaaslaseks on Nikon Z6 II ja seetõttu oli tema jaoks eriti põnev see järele proovida ja enda jaoks leida vastus küsimusele, kas nii palju piksleid on tema töös vaja või mitte. Etteruttavalt võib öelda, et ka autofookus avaldas talle tõsiselt muljet.

Sony a7R V

Soovid samuti Sony a7R V enne ostu järele proovida? Pole probleemi, sest see on laenutamiseks saadaval nii Photopointi Tallinna kui Tartu fototehnika rendis.

 

Tutvu täispika Sony a7R V ülevaatega Siimu blogist ››

 

Vaata lisaks:

(3)

The post Fitnessi- ja kulturismifotograaf Siim Kinnas proovis järele Sony a7R V appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9