Nüüd saadaval: Hoya kõige soodsam fotofiltrite seeria UX
autor: Lauri Veerde

Jaapani optikatootja Hoya on valmis teinud uue filtrite seeria nimega UX. See on Hoya kõige soodsama hinnaklassi fotofiltrite seeria ja sinna kuulub praeguse seisuga kaks erinevat filtrit: UV filter ja ringpolarisatsioonifilter – mõlemad nüüd Photopointis saadaval erinevates suuruses keermetega.

Mille poolest siis UX filtrid teistest Hoya seeriatest erinevad? Klaaspindadele kantud vääristuste üsnagi pealiskaudse kirjelduse tõttu on erinevusi keeruline määratleda, kuid üldiselt võib kokku võtta, et UX seerias on tugevdamata klaasi, lihtsama vääristuse ja kõige soodsama hinnaga filtrid. Täpsema ülevaate saad alt tabelist (võrdluses erinevate seeriate UV filtrid):

Hoya UX Hoya Fusion Hoya HD Hoya HD Nano
Klaasi tugevus Tavaline klaas Tavaline klaas Keemiliselt töödeldud, 4x tugevam Keemiliselt töödeldud, 4x tugevam
Vääristused Vett hülgav ja peegeldumisvastane 10-kihiline vääristus Vett hülgav vääristus
Lisaks antistaatiline vääristus
HD vääristus (8-kihiline, vett hülgav + peegeldumisvastane) HD Nano vääristus (32-kihiline)
800% tavalisest tugevam kiht
Filtrikeermete valik (UV näitel) 37, 40.5, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82 105, 37, 40.5, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82, 86, 95 37, 40.5, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82

 

Hoya UX UV filter

UV filter muudab fotode (eelkõige maastikufotode) värvitoonid UV kiirguse vähendamise abil kirkamaks-kontrastsemaks ja taeva sinisemaks. UV filter täidab ka kaitsefiltri ülesannet, sest kuna see ei muuda objektiivist sisse tuleva valguse hulka ega esita värvitoone tavalisest erinevana, siis võib see vabalt olla kogu aeg objektiivi ette keeratud.

Hoya UX-seeria UV filtri mõlemale küljele on kantud 10-kihiline vedelikke ja mustust tõrjuv vääristus, mis muudab filtri klaaspinna kergemini puhastatavaks ja kuivatatavaks. Filtrite alumiiniumist raam on piisavalt õhuke, et ka ülilainurkobjektiividega vinjetti ei tekiks.

 

Hoya UX polarisatsioonifilter

Ringpolarisatsioonifiltri olulisim funktsioon on peegelduste vähendamine – ükskõik kas maastikufotodel või tootefotograafias. Hoya UX seeria polarisatsioonifiltri pindadel vääristust ei ole. Need filtrid on õhukese metallraamiga ja toimivad ka omamoodi ND filtrina, sest vähendavad sensorini jõudva valguse hulka 3/4 EV astme võrra.

 

 

 

The post Nüüd saadaval: Hoya kõige soodsam fotofiltrite seeria UX appeared first on Photopointi ajaveeb.

Vaata videot: Kuidas Nikon testib D850 peegelkaamera töökindlust
autor: Koit Romet Halman

Nikon avalikustas hiljuti huvitava video, mis tutvustab millistes oludes saab pildistada Nikon D850’ga. Kaamera loodi just ekstreemtingimusteks ning vastupidavuse proovile panekuks viidi läbi palju teste.

Alustades kaamera töötemperatuurist, mis on ametlikult määratud töötama vahemikus 0°C kuni 40°C kuid testimisel töötas kaamera edukalt ka veel karmimatel temperatuuridel ja niiskustasemetel.

 

Nikoni soov oli disainida kaamera kere mis taluks ka tugeva vihma käes pildistamist, nii et mitte üks tilk sisse ei pääseks ning sealjuures, et see oleks tolmu- ja liivakindel.

 

Kere on ka tugevama ehitusega, loodud kannatama ka kukkumisi ning põrutusi.

 

Vaata lähemalt videost:

 

 

The post Vaata videot: Kuidas Nikon testib D850 peegelkaamera töökindlust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm XT-3 hübriidkaamera on tulemas!
autor: Koit Romet Halman

 

Hiljuti registreeriti USA valitsusasutuses FCC(Federal Communications Commission) Fujifilmi poolt uus kaamera, milleks on Fujifilm XT-3. Dokumendist loeb veel välja, et XT-3’el on ka Wi-Fi ja Bluetooth tugi ning leiab ka ühe joonise mis näitab kaamera mõõtmeid.

Kõlakad räägivad, et uuel mudelil saab olema 26MP stacked sensor – kiire autofookusega sensor, mis minimaliseerib video režiimis “rolling shutter” efekti ning suudab särivõtet teha kuni 20 kaadrit sekundis nii, et elektrooniline pildiotsija ei lähe pildistamise ajal kordagi pimedaks (blackout-less). Hetkel räägivad kuulujutus veel, et XT-3’l puudub IBIS (keresisene stabilisaator). Erinevad allikad arvavad ka, et XT-3 hind saab olema madalam kui XT-2 hübriidkaameral turule tulles.

Kaamera avalikustamist võib oodata septembris 2018. Hetkel tundub tõenäoline, et seda esitletakse  26. septembril algava Photokina 2018 fotomessil raames.

XT-3 kõrval tuleb kohe-kohe välja veel ka Fujifilm XF10 mis on kompaktkaamera mõõdus kuid suure 24MP APS-C sensoriga mudel 28mm f/2.8 objektiiviga, mis suudab ka 4K lahutusvõimega videot teha (küll aga ainult 15 fps).

Samuti oodatakse Photokina messil FCC’s registreeritud Fujifilm GFX 50R keskformaat hübriidkaamera esitlust. See peaks allikate kohaselt olema soodsama hinnaga versioon GFX 50S keskformaatkaamerast. Hetkel on uue GFX mudeli kohta teada vaid see informatsioon, mida saab lugeda seadme registreerimisdokumendist: ehk tal on Wi-Fi ja Bluetooth tugi.

Pildid: FCC

The post Fujifilm XT-3 hübriidkaamera on tulemas! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kasuta võimalust ja telli paberfotod 20% soodsamalt
autor: Lauri Veerde

Otsi nüüd enda digisahtlitest üles pildid, mida soovid lasta paberile trükkida, sest loetud päevad on paberfotode tellimine ülisoodne.

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise aastapäeva puhul on esmaspäeva, 20. augusti südaööni kõik PhotoExpress Online kaudu tellitavad paberfotod 20% soodsamad!

Kes veel ei teadnud, siis PhotoExpress Online on ainulaadne paberfotode tellimise veebikeskkond, mille kasutamine on lihtne, mugav ja kiire. Seal saad pilte üles laadida otse enda arvutist, Facebooki või Dropboxi albumist ning soovi korral neile peale panna lõbusaid kujundatud raame ja fotofiltreid. Proovi järele!

Loe kindlasti südamlikult õpetavat lugu – miks tellida paberfotosid?

Tutvu ka meie teiste iseseisvumise aastapäeva taastamise kampaaniatega:

 

Anna digifotodele uus elu paberil – photoexpress.ee ›

 

Ardo näitab videos, kuidas saad PhotoExpress Online abil fotod ära tellida kodust lahkumata:

 

Selles videos tutvustab Ardo nelja kasulikku lisavõimalust paberfotode tellimisel PhotoExpressist:

 

Kampaania soodushind rakendub 17.08 – 20.08 tehtud tellimustele automaatselt, aga ei kehti transpordile ega lisatoodetele. 

The post Kasuta võimalust ja telli paberfotod 20% soodsamalt appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kõik Photopoint fotokursus.ee online kursused on 20% soodsamad
autor: Lauri Veerde

Ilusate fotode loomiseks on vaja teadmisi nii pildistamise kui ka järeltöötluse vallast ning Eesti suurimast fotograafia-alasest õpikeskkonnast Photopoint fotokursus.ee saad need teadmised kõige kiiremini ja mugavamalt.

Eesti taasiseseisvumise aastapäeva puhul on absoluutselt kõik fotokursused, sooduskomplektid ja kinkekaardid 20% soodsamad.

Just nii – ainult 4 päeva (17.08 – 20.08) kehtib vägev allahindlus ka nendele kursustele, mis on juba soodustusega saadaval ja seega võivad erinevate kursuste soodukad küündida isegi üle -50% või -80%.

Tutvu kindlasti fotokursus.ee kõige uuemate online fotokursustega:

  • Buduaarifotograafia” see kursus annab sulle hea stardipositsiooni kaunite buduaarifotode pildistamiseks. Astu peale ja kes teab – ehk leiad peagi oma kutsumuse ja toimetad peagi iseenda fotostuudios
  • Pildistamine fotopankadele– pildipangandus ehk stock photography on tänasel päeval fotograafide seas võrdlemisi populaarne ning nüüd saad fotograaf Jaak Nilsoni abiga ka ise sellesse maailma sukelduda.
  • “Ööfotograafia” Selles mahukas ja põhjalikus kursuses saab selgeks, kuidas pildistada siis kui päike on juba looja läinud ning valgust väljas vähe. Kuidas pildistada sinise tunni ajal, millal tasub minn kaadrisse püüdma linnuteed, jahtida tähesadu või kasutada kuuvalgust maastike maalimiseks.
  • “Nutifotograafia ABC” jooksul õpetab fotograaf Jaak Nilson Sind nutitelefoniga pildistama nii, et fotod ei jääks kvaliteedilt alla suurematele kaameratele ning sa saavutaksid alati soovitud tulemuse.

Tõsta enda pildistamisoskused uuele tasemele – vali sobiv fotokursus siit ›

 

Tutvu ka meie teiste iseseisvumise aastapäeva taastamise kampaaniatega:

The post Kõik Photopoint fotokursus.ee online kursused on 20% soodsamad appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9