Digitest.ee: Canon EOS M100 – sõbralik kaaslane taskusse
autor: Jürgen Veerme

canon-eos-m100-digitest

Oskari testis digitest.ee veebiportaalis hübriidkaamerat Canon EOS M100, mis on suunatud neile, kes on piirdunud siiani nutitelefoniga pildistamisega, kuid tahaksid saada sarnast kogemust palju parema pildikvaliteediga.

Lisaks toob Oskari välja, et uus autofookusüsteem ning korralik pildisensor teevad EOS M100 vaatamata enda lihtsusele vägagi võimekaks kaameraks, mille libistad nii veidi suuremasse taskusse kui käekotti.

Märtsikuus saad EOS M100 hübriidkaamera ostul kingituseks photopoint.ee veebikaubamaja kinkekaardi 40€ väärtuses.

 

Loe täispikka Canon EOS M100 hübriidkaamera ülevaadet Digitestist ››

 

Vaata lisaks:

The post Digitest.ee: Canon EOS M100 – sõbralik kaaslane taskusse appeared first on Photopointi ajaveeb.

10 põhjust, miks peaksid enda vanadele lemmikpiltidele andma digitaalse kuju
autor: Jürgen Veerme

vanad-fotod-digitaliseerimine-photopointis

Igaühel meist on mõnes sahtlinurgas, pildikarbis/kastis, kapipõhjas või albumis vanu fotosid, mida on aegajalt tore välja võtta ja vaadata. Kui neid fotosid liiga tihti või liiga harva välja vedada või valesti hoida, võib juhtuda, et ühel päeval ei olegi enam midagi vaadata. Siis on paberile jäädvustatud erilised ja kauged hetked muutunud igavesti osaks ajaloost. Parem on siiski vaadata päris fotosid kui mälupilte, mis aja jooksul veelgi rohkem tuhmuvad.

Siin on Sulle kümme põhjust, miks peaksid enda vanad paberfotod digitaliseerima:

1. Skaneeritud fotode kasutusvõimalused on palju toredamad ja laiemad kui üksikeksemplaridest paberfotodel.

2. Digitaalsed pildid saad talletada mälupulgale, CD-plaadile, välisele kõvakettale või laadida üles mõnda internetis olevasse pildipanka nagu Snap.ee või postitada Facebook’i/Instagram’i. Nii saad oma mälestusi mitmekordselt kaitsta ja jagada.

3. Vanadel paberfotodel esineda võivad praod, plekid ja muu seesuguse saab digitaalses järeltöötlusprotsessis parandada.

4. Parandatud kvaliteediga pildid saad lasta uuesti paberfotona välja trükkida ja täpselt nii mitmes eksemplaris, kui soovid.

5. Digitaliseeritud fotod annavad sulle võimaluse luua uutmoodi album või fotoraamat.

6. Skaneeritud piltidest võid lasta teha toredaid fotomeeneid või need suurelt seinale panna. Kasutust piirab vaid Sinu fantaasia.

7. Digitaliseeritud pilte saad jagada või kinkida paljudele sõpradele ja sugulastele.

8. Lemmikpiltidest võid luua laheda video, millele saad lisada taustaks ka oma lemmikloo. See on palju põnevam kui fotod sahtlinurgas!

9. Digitaliseeritud paberfotod saad kolida uutesse seadmetesse – eksponeeri oma lemmikuid digiraamis, kasuta tahvelarvuti või nutitelefoni taustapildina.

10. Fotode skaneerimine aitab vältida värvi tuhmumist, fotode hävimist lemmiklooma lõugade vahel, tulekahju, veekahjustuste või muu õnnestusjuhtumi korral.

Kui sa varem ei teadnud, et Photopoint sellist teenust pakub, või oled siiani hoogu võtnud, et oma vanad fotod skaneerimiseks tuua, siis nüüd on tõesti parim aeg see samm ette võtta.  50 ja rohkema foto skaneerimine on supersoodsa hinnaga – 19 senti/tk . Ära jää ootama, et aeg oma teravate hammastega Sinu mälestustest üle käib ning vaid ebamäärased tükid järgi jätab.

 

Fotosid saad skaneerimiseks tuua ükskõik millisesse Photopointi esinduskauplusesse.

 

Rohkem teenuseid, kui Sa arvatagi oskad:

PABERFOTOD | PROILABOR | FOTORAAMATUD | FOTOMEENED | SUURED FOTOD SEINALE

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | ILU & TERVIS | AUTOKAUBAD | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 MÖÖBEL | SPORT & HOBI | KODU & AED | ELEKTROONIKA | ARVUTI & IT

The post 10 põhjust, miks peaksid enda vanadele lemmikpiltidele andma digitaalse kuju appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricoh Theta V tarkvarauuendus v2.11.1 kindlustab fotode importimisel katkestuseta USB-ühenduse
autor: Lauri Veerde

Ricoh annab teada, et on valmis teinud tarkvarauuenduse oma populaarsele 360° video- ja fotokaamerale Ricoh Theta V. Tarkvarauuendus kannab numbrimärki 2.11.1 ning parandab ära vea, mille tõttu kuvati Theta S rakenduses vale Mac aadress. Tänu sellele saab Theta V kaamerast pilte ja videoid nüüd USB-kaabli abil arvutisse tõmmata – nii, et pärast arvutisse tõmbamist kaameras olev meedia automaatselt kustutatakse. Video- ja fotomaterjali USB kaudu arvutisse tõmbamine toimib järgnevalt:

 1. Lülita Theta V kaamera sisse
 2. Ava nutiseadmes Theta S rakendus ning vali “Settings” menüüst “Plug-In” > “USB Data Transfer”
 3. לhenda arvuti USB kaabli abil Theta V kaameraga
 4. Vajuta ja hoia Mode nuppu all niikaua kuni kaamera LED-lamp hakkab helendama valgelt
 5. Vajuta ja hoia kaamera päästikut all. Sisemälus olevad pildid ja videod kopeeritakse kõvakettale ja kustutatakse kaamerast.
 6. Kui meedia on kopeeritud, lülitub kaamera tagasi pildistamisrežiimile.

Tarkvarauuendust on kõige lihtsam paigaldada nutitelefoni ja Theta S rakenduse kaudu. לhenda nutiseade Theta V kaameraga, vali Theta S rakenduse “Settings” menüüst “Update Firmware” ja järgi edasisi korraldusi.

Allikas: Ricoh.

The post Ricoh Theta V tarkvarauuendus v2.11.1 kindlustab fotode importimisel katkestuseta USB-ühenduse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Elu ühe objektiiviga
autor: Penelope Russak

Fotograafi varustuse kott on nagu Tallinn, mis kunagi valmis ei saa. Alati on hinge peal mõni objektiiv, valgustusvidin, või hajuti, mis pildistamisele uut hoogu juurde annaks. Hakkasin mõtlema, et mis võiks olla absoluutne miinimum, millega ma kõik vajalikud pildid tehtud saaksin. Kui mul oleks vaja hakkama saada vaid ühe objektiiviga, mis võiks olla see üks ja ainus, mis kõik vajadused ära kataks?

Lappasin peas läbi kõik objektiivid, millega aegade jooksul pildistanud olen. Suurimad lemmikud on mul fiksid ehk sellised objektiivid, millega ei saa suumida, millel on ainult üks fookuskaugus. Selliste objektiivide erakordne teravus ja valgusjõulisus teeb suumobjektiividele pika puuga ära. Samas kõiki vajalikke pilte ühe fiksobjektiiviga tehtud ei saa. Neid võiks olla vähemalt kolm, et piisavalt mänguruumi oleks – näiteks 35mm, 50mm ja 85mm. Nii et olgugi, et lemmikobjektiivi valimisel annaksin superlemmiku tiitli kindlasti mõnele fiksile, siis olukorras, kus peaksin tööle tormama vaid ühe objektiiviga relvastatult, on suumivõimalusega objektiiv praktilisem valik.

Teemad, mida ma pildistan ja mida kõike see objektiiv jäädvustada suutma peaks on: portreed nii tubastes tingimustes kui ka väljas, pered, mood, tooted, stuudiotöö, lapsed ja üldine elu-olu, vahel ka pisut reportaaži.

Tänu fototehnika ülevaadete kirjutamisele olen saanud katsetada väga suurt hulka objektiive ja seetõttu olen aru saanud, et minu “üks ja ainus”, mis on nii praktiline, et aitaks hädast välja igal fotosessioonil on samuti Tamron. Täpsemalt Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2:

 

Olen seda küll vaid lühikest aega kasutada saanud, kuid ta avaldas mulle tõesti oma mitmekülgsuse, praktilisuse ja hea pildikvaliteediga muljet. Objektiivi nimes on lisaks lihtsalt arusaadavatele väärtustele nagu fookuskaugus 24-70mm ja maksimaalne ava f/2.8 veel ka rida muid tähiseid. Millist infot need objektiivi kohta annavad?

 • SP – (Super Performance) on tähis, millega Tamron ise oma eriti head objektiivid pärjanud on
 • Di  – (Digitally Integrated Design) näitab, et objektiiv sobib kasutamiseks nii pool- kui täiskaadersensoriga kaamerate ees
 • VC – (Vibration Compensation) on Tamroni värinastabilisaator, tänu millele saab rasketes valgusoludes kasutada mitu stoppi pikemat säriaega ja ka ilma statiivita pildistades tulevad pildid tänu sellele teravad
 • USD – (Ultrasonic Silent Drive) näitab, et objektiivil on eriti vaikne ja sujuv autofookus
 • G2 – tähistab, et tegu on selle objektiivi teise generatsiooniga, ehk uue ja täiustatud mudeliga.

Ma olen juba tema eelkäijat, Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD, fotograafidele lugematu hulk kordi soovitanud, sest tegu on tõesti väga hea hinna-kvaliteedi suhtega objektiiviga, kuid G2 mudelil on kõiki omadusi veelgi timmitud. Niigi väga tõhus värinastabilisaator on tal veel vaiksem, sujuvam ja tõhusam. Äärealade teravus tänu uuele vääristusele parem. Vinjett väiksem, vähem sisepeegeldusest tekkivaid helke ja sujuvamad fookusest väljas alad.

Objektiiv on toeka tugeva konstruktsiooniga ja kaalub umbes 900 grammi. Ta on tolmu- ja ilmastikukindel ning varustatud oma klassi parima stabilisaatoriga – ühesõnaga väga usaldusväärne tööriist.

24-70mm on väga praktiline fookuskauguste vahemik. Laiemas otsas võimaldab see pildistada suuri plaane nagu näiteks loodusvaated ja maastikud ning 70 mm peale sisse zoomides muutub ta heaks portreeobjektiiviks. Nii et mina saan temaga küll hakkama kõigis olukordades, mis töös ette tulla võivad.

Alljärgnevalt ka mõned pildid, mida ma Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 objektiiviga tegin. Katsetasin seda nii toas kui õues ja ava 2,8 kombineerituna Tamroni tõhusa värinastabilisaatoriga ei jätnud mind ka talve kõige pimedamal ajal hätta.

 

F2,8: 1/30 sec; ISO 500; 70mm

 

F2,8: 1/60 sec; ISO 640; 64mm

 

F5,6: 1/160 sec; ISO 125; 55mm

 

F5: 1/80 sec; ISO 400; 70mm

 

F2,8: 1/60 sec; ISO 400; 60mm

 

F2,8: 1/160 sec; ISO 100; 70mm

 

F2,8: 1/60 sec; ISO 500; 70mm

 

Hetkel veel seda objektiivi minu fotokotis ei ole, sest sama zoomivahemikku katab mul Canon 24-105 f/4, kuid 2018. aasta jooksul tahaksin küll selle uuenduse ära teha, et Canoni asemel hoopis Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 koju tuua, sest peale tema proovimist ei ole ma enam oma vana objektiivi teravuse ja f/4 avaga üldse rahul – Tamron on ikka märksa teravam ja kehvades valgusoludes on suur vahe, kas maksimaalne ava on 2,8 või 4. Nii et kui peale arvustuse kirjutamist pidin objektiivi tagasi viima, siis jäin teda kohe taga igatsema.

The post Elu ühe objektiiviga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sünnipäevanädalal on kõik fototeenused 26% soodsamad 😍
autor: Jürgen Veerme

photopoint-26aastat-teenused-1200x628

Photopointi sünnipäeva pidustuste ajal (12.03 – 18.03) on kõik meie fototeenused nii veebis kui esinduskauplustes tavahindadest 26% soodsamad (ka kliendikaardihinnast).

Sünnipäevasoodustusega saab mõnusalt ja kiirelt internetist tellida:

PS! Fotomeenete ja suurte fotode puhul kajastub soodushind juba kuvatavates hindades, paberfotode, kursuste ja fotoraamatute puhul lisatakse soodustus ostukorvis.

Sünnipäevapidustuste ajal saab meie Tallinna ja Tartu esinduskauplustes kohapeal lasta teha soodushinnaga dokumendifotosidviisafotosidrentida fototehnikat, digitaliseerida vanu paberfotosid ja VHS kassette, tuua filmi ilmutamiseks või kaamerat sensori puhastusse â€“ ühesõnaga kõiki teenuseid, mida meie valikust leiad. Esinduskauplustes olevates hinnakirjades on teenuste hinnad tavahinnad ja 26% soodustus arvestatakse teenuse eest tasudes kaupluse kassas.

 

Anna enda digifailidele või vanadele fotodele/filmidele uus elu Photopointis!

 

Kogu sünnipäevakampaania info on leitav siitsamast blogis ››

The post Sünnipäevanädalal on kõik fototeenused 26% soodsamad 😍 appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9