Karbist välja: Orangemonkie Foldio360. Pöörlev pildistuslaud tootepildistamiseks kaamera või nutitelefoniga
autor: Lauri Veerde

Photopointi pöördutakse tihti küsimusega: millise kaamera ma peaksin tootede pildistamiseks ostma? Tõepoolest. Internetis asjade müümiseks – olgu siis enda väikses e-poes või lihtsalt Facebookis – on kõigepealt vaja need asjad üles pildistada. Meil on kliendile enamasti vastuseks hea uudis: uut kaamerat polegi vaja. Kui tal juba mingi kaamera olemas on, siis tavaliselt on see lihtsamate tootefotode tegemiseks ka täiesti piisav. Seda aga ainult siis, kui…

Tootefoto tegemisel ei ole oluline mitte kaamera vaid eelkõige pildistamislaud, taust ja valgus. Kui need kolm asja on paigas, siis võid tõesti kasvõi 15 aastat vana peegelkaamera või keskpärase nutitelefoniga täiesti korralikud tootefotod ära teha. Selles karbist-välja postituses vaatame ühte eriti nutikat lahendust, mis muudab pisemate esemete pildistamise ülilihtsaks. Ja lisab tootefotograafiale lisadimensiooni, mille abil sinu tooted teiste pakkujate omadest esile tõusevad. See on ettevõtte nimega Orangemonkie toodetud pildistamisalus Foldio360. Ja lisaks veel sama tootja valguskuubik Foldio 2. Võtame karbist välja ja vaatame, millest need kaks toodet koosnevad ja kuidas see kõik pildistamiseks üles seatuna välja näeb:

 

Jep. Selles karbist-välja postituses võtame me karbist välja kaks eraldi toodet, sest need täiendavad üksteist suurepäraselt ja moodustavad üheskoos ideaalse komplekti pisemate esemete pildistamiseks. Need kaks toodet ülal pildil oleva kahe karbi sees ongi. Pealmise sees on Foldio 360 pildistamisalus. Alumise karbi sees aga valguskuubik, mis annab pildistamiseks tausta ja valgustab seda ülalt LED-valgusega.

Tootefoto pildistamisalus Orangemonkie Foldio360

Võtame esmalt lahti appellikult pakendatud Foldio360 pildistamisaluse karbi.

 

Karbis on Orangemonkie Foldio360 pildistamisalus, toiteadapter ja USA/EU pistikud. Viimased saab vastavalt vajaduse toiteadapteri külge klõpsata.

Foldio360 on plastikusy alus, mille tagaküljel on LED-valgustus ja mis ühendub nutiseadmega Bluetooth abil. Nutiseadme rakendusest foldio360 (Google Play, Apple App Store) saab pildistamisaluse LED-tuld heledamaks-tumedamaks muuta ning pealmist osa vastavalt pildistamisvajadustele pöörlema panna. LED-tule eesmärk on valgustada tausta nii et taust oleks ühtlaselt valge ja fotosid ei peaks pärast järeltöötlema.

 Lisaks on karbis ka üheleheline kiirjuhend, mille ühel küljel näidatakse ära põhiasjad aluse kasutamiseks ja pöördel jagatakse veidike infot foldio360 rakenduse kohta.

 

Foldio360 asetub lauale viie kummise jalaga. Sealsamas all on ühenduspesa toiteadapteri jaoks ja musta värvi nupp, millele vajutades saab pöördaluse lülitada “Display mode” režiimi.

“Display mode” režiimi lülitades hakkab alus aeglaselt ja ühtlaselt ringiratast pöörlema – vajalik näiteks video filmimisel või kusagil messil millegi presenteerimiseks. Selliselt saab aluse ka nutitelefoni rakendusest pöörlema panna – must anupu abil on see aga kiirem ja lihtsam, sest telefoni polegi tarvis. Alust võiks selles režiimis idee poolest kasutada ka näiteks juubelipeol uhke tordi serveerimiseks, kui juhtmega vooluvõrku ühendamine seda ainult liiga keeruliseks ei muudaks.

Pildistamisalus kiirelt üle vaadatud, siirdume nüüd suurema karbi juurde. Selle sees on valguskuubik nimega Foldio 2.

 

Valguskuubik Orangemonkie Foldio 2

Foldio 2 on 38cm külgedega plastikust kuubik, mida saab magnetite abil kiirelt kokku-lahti voltida. Nii ei võta see kodus ruumi ja kui vaja, saab seda ka lihtsasti endaga kaasa võtta.

 

Foldio 2 karbis on esmalt toiteadapter koos kolme erineva pistikuotsaga, kaks LED riba ja kotikene adapteri kaasa võtmiseks.

 

Lisaks on karbis komplekti põhiosa ehk kokku-lahti volditav valguskuubik ise.

 

Ja boonusena on komplektis kaasas ka neli sametise mittepeegeldava pinnaga fooni ehk taustapaberit.

 

Foldio 2 üles seadmine käib kiirelt. Klõps-klõps on magnetid omavahel ühendatud. Valguskuubiku ülaossa saab seejärel kinnitada kaasas olevad LED-ribad. Toiteadapter ühendatakse otse nende ribade külge.

 

LED-ribade heledust saab reguleerida ribade paremal pool olevaid rattaid keerates. לlaloleval pildil on valguskuubiku sisse kinnitatud ka valge taustapaber.

 

Taustapaber kinnitatakse kuubiku külge magnetitega – kaasas oleva plastikriba abil. Paber jääb magnetriba ja valguskuubiku vahele ja nii seda on sealt lihtne eemaldada või teistsuguse värvitooni vastu vahetada.

Noomoodi ongi kuubik pildistamiseks valmis. Foldio 360 pildistamisalus tuleb siis kuubikusse tõsta, nutitelefoni foldio 360 rakendus tõmmata ja pildistamine võib alata.

 

Foldio360 aluse liikumist ja selle tagaküljel oleva LED tule heledust saab juhtida nutitelefoni rakendusest. 360-kraadiliste fotode tegemiseks on peamiselt kaks võimalust:

 1. Pildistamine nutitelefoniga – otse Foldio360 nutitelefoni rakendusest. Sea valgus ja kadreering paika ja puuduta rakenduse oranži pildistamisnuppu. Seepeale hakkab alus ise vastavalt programmile pöörlema. Vastavalt rakenduses seatud fotode arvule teeb pildistamisalus pöörlemise teel väiksed peatused mille ajal nutitelefon foto pildistab. Kõik toimib automaatselt nii et pildistaja võib samal ajal lihtsalt kohvi rüübata. Lõpuks paneb rakendus ise 360-kraadilise foto kokku. Seda fotot saab jagada Facebookis spinzam.com lehe kaudu, Instagrami jagamiseks teeb rakendus pildistatud kaadritest video. Samas saab aga telefonist arvutisse laadida ka ZIP faili, mis sisaldab kõiki pöörlemise ajal tehtud tootefotosid ja lisaks veel nendest kaadritest automaatselt kokku pandud videot ja ka .gif pilti.
 2. Pildistamine hübriid- või peegelkaameraga. Kui on tarvis pisut suuremat faili ja paremat kvaliteeti, siis saab rakenduse lülitada “DSLR režiimi”. Selles režiimis tuleb rakenduse menüüst valida enda kaamera tüüp, seejärel tuleb kaamera menüüs lülitada sisse (infrapuna) Remote Mode režiim. Nüüd saab rakendusest pildistamist alustada – pildistamisalus hakkab pöörlema ja annab kaamerale infrapuna abil õigel ajal pildistamiskäsklused. Niiviisi on ka tavalise kaameraga pildistamine täielikult automaatne. Erinevalt nutitelefoniga pildistamisest ei panda peegel- või hübriidkaameraga pildistatud fotosid kohe 360-pildiks kokku. Fotod tuleb kaamerast arvutisse tõmmata. Seal saab neid soovi korral töödelda ja siis endale meelepärasel moel pöörlevaks 360-fotoks teha. לkskõik kas Orangemonkie enda spinzam.com veebilehele laadides või mõnda muud tarkvara või veebiteenust kasutades.

Siin all on näide minu esimesest katsetusest:

See 360-tootefoto on pildistatud iPhone 7 nutitelefoniga Foldio 360 rakendust kasutades. Laetud otse rakendusest üles spinzam.com veebilehele ja siis sealt embed koodi abil siia blogipostitusse kopeeritud.

 

Toodete pildistamine muutus just lihtsamaks. Foldio360 pildistusalus on väliselt lihtne kuid koos rakendusega üllatavalt multifunktsionaalne. Kui alusele lisada veel valguskuubik, olemegi saanud lihtsalt kasutatava mobiilse fotostuudio pisemate esemete pildistamiseks – ükskõik, kas 360-kraadiliseks pildistamiseks või tavaliste tootefotode jaoks. Muidugi ei asenda see päris stuudiot korralike LED-valgustite, peegeldite ja keskformaatkaameratega, kuid kui sul on vaja teha lihtsamaid tootepilte koos 360-liikumisega koduses keskkonnas, siis on see üks väga lihtne lahendus. Ja mis kõige tähtsam – uhket ja kallist kaamerat pole tingimata vajagi. Fotod saab tehtud ja kiirelt internetti pandud otse nutitelefonist.

Selles karbist-välja postituses käisime kiirelt läbi Foldio360 ja Foldio 2 komplektsuse, üles seadmise ja esmased funktsioonid. Me ei jõudnud käsitleda kõiki Orangemonkie Foldio360 pildistusaluse funktsioone, plusse ja miinuseid. Põhjalikum ülevaade on aga juba töös – nii kui see valmis saab, lisan lingi ka siia alla.

The post Karbist välja: Orangemonkie Foldio360. Pöörlev pildistuslaud tootepildistamiseks kaamera või nutitelefoniga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Samyang AF 85 mm f/1,4 on uus valgusjõuline objektiiv Sony kaameratele
autor: Jürgen Veerme

Samyang AF 85mm FE

Samyang on täitmas paljude Sony Alpha seeria täiskaader hübriidkaamerate omanike unistust, sest toob juba sellel kevadel turule valgusjõulise Samyang AF 85mm f/1,4 FE portreeobjektiivi, mis hakkab maksma ainult 665€!? Võrdluseks: Sony enda FE 85mm f/1.4 GM maksab 2099€.

Sobiva fookuskauguse ning suure maksimaalse ava tõttu on uus AF 85 mm f/1,4 FE ideaalne objektiiv Sony kaamerate kasutajatele, kes soovivad jäädvustada näiteks pehmelt hägustatud taustaga portreevõtteid.

Tegemist on juba kuuenda Samyang AF objektiiviga Sony E hübriidkaameratele. Sarnaselt eelnevatele saab seda objektiivi ühtmoodi hästi kasutada α7 ja α9 täiskaadrisensoriga ning Sony A6xxx seeria APS-C sensoriga kaamerate ees. Objektiivil on kiire, vaikne ja täpne teravustamismootor, mis on ülioluline portreefotograafias, kus vajatakse ka kiirete võtete korral teravust soovitud kohta.

 

Objektiivi sees on 11 läätse paigutatud 8 gruppi, kus üks lääts on ED klaasist, et vähendada kromaatilist aberratsiooni ning värvide segunemist. Maksimaalse lahutusvõime saavutamiseks kasutab Samyang lisaks nelja HR klaasist (High Refractive) läätse. Need aitavad kaasa objektiivi kompaktsusele – pikkust on alla kümne sentimeetri. לheksa lamelliga diafragma aitab luua pehme tausta.

Samyang’i efektiivne Ultra Multi Coating (UMC) tagab piltidele suure kontrastsuse ning erksad ja loomulikud värvid. Tugeva külgvalguse kaitseks saab objektiivi ette kinnitada komplektis oleva varjuki.

Tegemist on kahtlemata väga olulise ja põneva objektiiviga ja seetõttu võtame selle kindlasti ka lähema vaatluse alla kohe, kui see on meile kohale jõudnud. See peaks juhtuma juba õigepea, aga hetkel on meil olemas ka kõik teised Samyang AF objektiivid nii Sony kui Canon ja Nikon kaameratele.

Just selline näeb välja juba varsti Photopointi jõudev Samyang AF 85 mm f/1,4 FE portreeobjektiiv:

Samyang AF 85mm FE

Samyang AF 85mm FE

Samyang AF 85mm FE

Samyang AF 85mm FE

 

The post Samyang AF 85 mm f/1,4 on uus valgusjõuline objektiiv Sony kaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Vaata! Need on märtsikuu parimad Tamron objektiivide diilid
autor: Jürgen Veerme

Need allpool olevad Tamron objektiivide kampaaniapakkumised kehtivad 31. märtsini nii Photopointi esinduskauplustes kui veebikaubamajas.

Kellel ostuks hetkel raha napib, siis on võimalus kasutada järelmaksu abi – saad tehnika kohe kätte, aga maksma hakkad alles suvel. Vaata üle, millised pakkumised on käimas ja telli ära!

 


Lihtne Tamron teleobjektiiv müügil soodushinnaga + kingitus

Tamron AF 70-300mm Di LD

Kui tunned, et kaameraga kaasa tulnud komplektobjektiiv piirab Sinu fotograafilist vabadust ja oled igatsenud kaugeid objekte lähemale tuua, siis Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD teleobjektiiv annab Sulle uue perspektiivi.

Antud objektiiv on praegu müügil soodushinnaga 119€ (189€) + kingituseks saad vastupidava Tamron fotokoti (väärtus 29.99€), mis mahutab peegelkaamera koos suumobjektiiviga.

See on lihtne objektiiv ilma kellade-ja vilede ning valgusjõuta. Mõeldud selleks, et pakkuda algajale fotohuvilisele võimalust enda tavalise komplektobjektiivi kõrvale soetada lihtne, kuid võimas suum. Ardo uuris ükskord seda sama, enneolematu hinnaga objektiivi, lähemalt Point TV-s. Vaatame!

 

Tamronile omaselt on AF 70-300mm Di LD telesuumobjektiiv kõrge koostekvaliteediga ja tipptasemel optikaga. Saadaval on antud objektiiv kaameratele:

 • Canon (2000D, 4000D, 100D, 5D MK II, 60D, 50D, 500D, 7D, 550D, 70D, 650D, 1100D, 600D, 6D, 5D MK III, 700D, 1200D, 750D, 760D 7D MK II, 80D, 1300D, 77D, 800D),
 • Nikon (D5300, D500, D3x, D5000, D300s, D3100, D7000, D5100, D600, D3200, D4, D800, D800E, D5200, D7100, D610, Df, D3300, D4s, D810, D750, D5500, D7200, D5, D5600, D810A, D3400, D7500, D850)
 • Sony Alpha DSLR (A200, a300, a350, a700, a900, a230, a330, a380, a550, a33, a55, a580, a65, a77, a57, a37, a99, a58, a77 II, a99 II, a68)
 • Pentax (K-3, K-5, K-30, K-5 II, K-50, K-3 II, K-S1, K-5 IIs, K-S2, K-1 K-70, KP)

 

Astu meie esinduskauplustest või veebikaubamajast läbi ja teeme diili ära ››

 


Tamron 17-35mm OSD lainurkobjektiivi ostul kingituseks UV filter

Tamron 17-35mm OSD

Populaarne Tamron 17-35mm f/2.8-4 DI OSD ülilainurk-suumobjektiiv on soodne, valgusjõuline ja piisavalt laia vaatenurgaga, et pildile püüda maastik, tähistaevas ja kõik sünnipäeva külalised.

 

Kui tunned nüüd, et kompaktne Tamron 17-35mm OSD on Sinu vajaduste jaoks ainuõige valik, siis praegu on see müügil soodushinnaga 699€ (tavahind 749€) ning tasuta saad kaasa kvaliteetse UV filtri (väärtus 49,99€).

UV filter blokeerib ultraviolettkiirguse ja nii on Sinu pildid veelgi ilusamad. Lisaks toimib see edukalt ka igapäevase objektiivi kaitsefiltrina, takistades mustusel ning niiskusel objektiivi esiklaasile jõudmist.

Loe ja vaata lisaks:

 

Vii pildikvaliteet uuele tasemele ››

 


Tamron SP 70-200mm f/2.8 G2 profi telesuum superhinnaga + kaasa kingitus

Tamron SP 70-200mm G2

Uue generatsiooni Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 on pika ajalooga tooteseeria kroonjuveel – see ühendab endas suurepärase kasutusmugavuse, optilise kvaliteedi, võimeka stabilisaatori ning väga kiire teravustamise. Ja seda enneolematu soodushinnaga 1299€ (1549€) + meie poolt kauba peale UV filter (väärtus 49.99€).

Vaata, kuidas Mikk pani kiireid jooksjaid pildistades antud objektiivi proovile Point TV saates:

 

Täpsemalt saad objektiivi kohta lugeda ja näidispilte vaadata â€œKarbist välja” artiklist siinsamas blogis. Lisaks soovitame kindlasti lugeda, mida arvas sellest objektiivist fotograaf Kristoffer Vaikla. Objektiiv on saadaval nii Canon kui ka Nikon peegelkaameratele.

Kui sa ei ole SP 70-200mm G2 ostus veel täiesti kindel, siis soovitame selle meie Tallinna või Tartu fototehnika rendist endale paariks päevaks laenutada.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad isegi uue objektiivi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

 

Tamron SP 70-200mm G2 telesuumiga ei lase Sa käest ühtegi momenti ››

 


Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 profisuum on müügil soodushinnaga + kingitus

Tamron SP 24-70mm G2

Nii fotohuviliste kui professionaalide seas kõrgelt hinnatud Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiiv on praegu müügil tavahinnast 300€ soodsamalt ehk enda kaamera ette saad selle keerata ainult 1099€ eest. Lisaks saad kingituseks peopesa suuruse ümara kujuga Tamron TAP-in objektiividoki (väärtus 79,99€).

Tegemist uue generatsiooni f/2.8 avaga normaalsuumobjektiiviga, millel on võimekas VC pildistabilisaator ning kiire ja vaikne USD autofookus. Tegu on tõeliselt praktilise ja usaldusväärse tööriistaga, sest laiemas otsas võimaldab see pildistada suuri plaane (näiteks loodusvaated ja maastikud) ning 70 mm peale sisse suumides muutub väga heaks portreeobjektiiviks.

Sa võid Tamron SP 24-70mm G2 peale alati kindel olla, sest sellega tehtud tehtud piltide detailid on peensusteni lihvitud. Ei usu? Need fotograafid on seda meie fototehnika rendi abil proovinud ja kinnitavad:

Fotograaf Karl Anders Vaikla: “Oma suhteliselt odava hinna, pildi kvaliteedi ja disaini poolest soovitan seda objektiivi kõikidele fotohuvilistele. Eriti sobib see objektiiv portreefotode ja oma suure avaga ööfotograafia jaoks. Samuti julgen seda soovitada kõikidele video- ja filmihuvilistele, kes stabilisatsioonist oma kasu lõikavad.”

Portreefotograaf Penelope Russak: “Tegu on tõesti praktilise ja usaldusväärse tööriistaga, mis on oma hinda igati väärt. Valgusjõuline püsiv ava f 2,8, tõhus värinastabilisaator, terav ja moonutustevaba pilt – mida enamat oskakski soovida.”

Fotograaf Romet Ild: “Kokkuvõtteks võin öelda, et kuna mul endal on enamasti kasutusel ainult fiksobjektiivid, aga aina rohkem tuleb ette töid/üritusi, kus oleks vaja Tamron SP 24-70mm f/2.8 normaal-suumobjektiivi, siis mõtlen isegi selle “toru” ostmisele, sest hinna ja kvaliteedi suhe on väga hästi omavahel paigas.”

Tamron TAP-in objektiividokk täidab mitut erinevat väga vajalikku funktsiooni, mis muudavad Sinu elu mugavamaks. Sellega saad uuendada objektiivi püsivara, seadistada stabilisaatorit ja fookuspiirajat (valitud objektiividel) ning peenhäälestada autofookust ja pideva käsitsi teravustamise tööd – seda kõike mugavalt Tap-In Utility tarkvara abil oma arvuti tagant lahkumata.

Lauri on Tamron TAP-in kasutamisest kirjutanud ka pikema õpetliku artikli. Loe kindlasti ››

 

Pista megahinnaga Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 kohe ostukorvi ››

 


Tamron SP 45mm f/1.8 müügil soodushinnaga ja kingituseks UV filter

Tamron SP 45mm

Osta enda fotokaamera ette valgusjõuline fiksobjektiiv, sest Tamron SP 45mm f/1.8 Di VC USD on müügil soodushinnaga 499€ (tavahind 799€) ja kauba peale saad veel ka UV filtri (väärtus 24,99€), mis blokeerib ultraviolettkiirguse. Lisaks toimib see edukalt ka igapäevase objektiivi kaitsefiltrina, takistades mustusel ning niiskusel objektiivi esiklaasile jõudmist.

See Tamroni fikseeritud fookuskaugusega objektiiv kuulub SP (Super Performance) seeriasse ehk on ülima koostekvaliteedi ja eriti kõrge sooritusvõimega. Erinevalt konkurentide samalaadsetest objektiividest on SP 45mm sisse integreeritud värinastabilisaator, mis on oluline abimees, kui soovid et kaadrid õnnestuksid ka hämaras käest pildistamisel. Lisaks on see mõnusas kaalus, ilmastikukindla disainiga, MOD tehnoloogia võimaldab eriti lähedalt pildistada ning optiline moonutus on minimaalne.

Tamron 45mm f/1.8 kohta saad lähemalt lugeda siinsamas blogis, karbist- välja artiklist või digitest.ee veebiportaalist.

 

Pista Tamron SP 45mm veebikaubamajas mugavalt ostukorvi ››

 


tamron-18-200

Tamron 18-200mm DI II VC puhul on tegemist objektiiviga, mis pakub suurt suumivahemikku kerges ja kompaktses kestas. Lisaks peitub objektiivi sisesemuses kultuslikku staatust omav Tamroni värinastabilisaatori, mis teeb sellest parima valiku kõigile hobi- ja reisifotograafile.

Hetkel on 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC suumobjektiiv müügil soodushinnaga 199€ (249€). Lisaks anname kingituseks Tamroni kvaliteetse UV filtri (väärtus 19,99€), mis blokeerib ultraviolettkiirguse ja nii on Sinu pildid veelgi ilusamad. Lisaks toimib see edukalt ka igapäevase objektiivi kaitsefiltrina, takistades mustusel ning niiskusel objektiivi esiklaasile jõudmist.

Vaata Point TV videost, miks antud objektiiv on suurepärane kaaslane just hobi- ja reisifotograafile.

 

Vii fotograafia Tamron 18-200mm DI II VC abil uuele tasemele ›

 

Loe ja vaata näidispilte:

Parim näide selle suumi iseloomustamiseks. Vasakpoolne pilt on tehtud 18 mm asendis, parempoolne aga sama koha pealt 200 mm asendis. Täpselt nii suure vabaduse annabki üks supersuumobjektiiv.

The post Vaata! Need on märtsikuu parimad Tamron objektiivide diilid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Rentimiseks saadaval: Canon EOS RP täiskaader hübriidkaamera
autor: Jürgen Veerme

Canon EOS RP

Nüüdsest on kõigil fotohuvilistel ja -entusiastidel taas põhjust läbi käia meie foto- ja videotehnika rendist, sest äsja lisandus sinna soodsa hinna ja kompaktse korpusega Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4L IS USM täiskaader hübriidkaamera komplekt.

Uus EOS RP on üsna sarnane Canon EOS R täiskaadersensoriga hübriidkaamerale, sest mõlemad kasutavad sama pildiprotsessorit ja ka teravustamissüsteem on praktiliselt identne.

Sarnaselt EOS R hübriidkaamerale kasutab ka RP video salvestamiseks mitte kogu sensori pinda, vaid väiksemat ala. Erinevused kahe kaamera võrdlemisel on detailides.

 • Pildisensor: EOS R kaameral on 30.1 MP | EOS RP kaameral aga 26 MP sensor.
 • Sarivõte: EOS R maksimaalne sarivõte on 8 fps | EOS RP kaameral on sama näitaja 5 fps.
 • LCD-ekraan: EOS R kaameral on tavalisest suurem 3.2″ ja väga-väga hea lahutusvõimega 2 100 000 piksliga LCD | EOS RP kaameral on tavaline-korralik LCD-ekraan: 3″ ja 1040000 pikslit.
 • Pildiotsija. EOS R kaameral on 3 690 000 piksliga pildiotsija | EOS RP pildiotsija OLED ekraan on vähemteravam ja näitab pilti 2 360 000 piksli abil.
 • Videorežiim: EOS R kaameral on Canon V-Log pildiprofiili võimekus ja 10-bit video salvestus välisele andmekandjale | EOS RP kaameral LOG pildiprofiile ei ole ja maksimaalseks videokvaliteediastmeks on 8-bit.
 • Katik: Canon EOS R kaameral on mehaaniline katik, mis muuhulgas on objektiivi eemaldades sensori ees, kaitstes seda tolmu eest | EOS RP kaamera sensori ees sellist katikut ei ole.
 • Aku ja selle vastupidavus: Canon EOS R kasutab LP-E6N akut, mis kestab ühe laadimiskorraga 370 kaadrit. Canon EOS RP kasutab pisemat LP-E17 akut (seesama mis Canoni M6 ja M5 hübriidkaamerates) – ühe laadimiskorraga 250 kaadrit
 • Mõõtmed ja käsitlemine â€“ Canon EOS RP on oluliselt väiksema korpusega, kuid korpust saab juurde ostetava talla abil kõrgemaks muuta – nii mahuvad kõik neli sõrme käepidemele ära. Canon EOS R kaamera pealmine LCD-ekraan ja puutetundlik nihik kaamera taga on Canon RP puhul eemaldatud
 • Korpus: EOS R korpus on ilmastikukindlate tihenditega | EOS RP korpus ei ole ilmastikukindel. Mõlemad on aga siiski magneesiumsulamist.
 • Mälukaart: Mõlemad kasutavad ühte UHS-II ühilduvat mälukaardipesa, kuid EOS RP kaameral pole see pesa eraldi küljel vaid kaamera all akukambris.

Canon EOS RP

Rentimiseks mõeldud komplekti kuuluvad nii EF-EOS-R adapter (EF- ja EF-S objektiivide kasutamiseks) ning spetsiaalset EOS R seeria jaoks toodetud Canon RF 24-105mm f/4L IS USM objektiiv, mis on täiuslik kombinatsioon kompaktusest ja jõudlusest.

Canon EOS RP on laenutamiseks saadaval Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi esinduskaupluses ja Tartus, Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluses.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Canon EOS RP endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

 • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
 • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
 • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
 • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
 • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
 • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
 • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

The post Rentimiseks saadaval: Canon EOS RP täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Accelerista.com: Sony a7R III hübriidkaamera teeb konkurentidele tuule alla
autor: Jürgen Veerme

sony-a7r-iii-accelerista

Eesti keelse auto- ja digitehnika portaali Accelerista.com videomeister Sten Ottep sai pikemalt testida Sony a7R III täiskaadersensoriga hübriidkaamerat koos kolme Sony tippklassi objektiiviga.

Sten tõdeb, et tegemist on täpselt sellise töövahendiga, mida üks eriilmelisi töid tegev video-ja fotograaf endale soovida võiks. Lisaks näeb ja arvab ta, et Sony on kaamerate turul nii tugevalt kanda kinnitanud, et Canon ja Nikon peavad kõvasti tööd tegema, et enda pärusmaale tagasi trügida.

 

Loe/vaata täispikka ülevaadet lähemalt Accelerista portaalist ››

 

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie fototehnika renti – photopoint.ee/rent ››

The post Accelerista.com: Sony a7R III hübriidkaamera teeb konkurentidele tuule alla appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9