Täiskaader või poolkaader – kumb kaamera on minu jaoks õige?
autor: Lauri Veerde

 

לks õige fotohuviline teab, et kui ta soovib pildistada nagu Ansel Adams või Annie Leibovitz, siis on tal kõigepealt vaja täiskaadersensoriga fotokaamerat. Just täiskaadri suur 35mm fotofilmi mõõtu fotosalvesti annab piltidele ulmelise detailsuse, unenäolise udususe ja maagilise õhulisuse. Ainult koguka täiskaadri taha varjuvat fotokunstnikku võtavad kliendid tõsiselt ja maksavad palju raha. Vaid täiskaader avab fotohuvilisele seninägematud fotograafilised võimalused. Kui see ainult nii üüratut hingehinda ei maksaks…

Taoline stereotüüp täiskaadersensoriga fotokaamera ülimuslikkusest pärineb 21. sajandi algusest, mil 35mm filmile pildistavad kaamerad järk-järgult digikaameratega asendusid. Just täiskaadersensoriga kaamerad pakkusid 35mm fotofilmile sarnase vaatevälja ja tunnetusega pildistamiskogemust, millega kõik pildistajad harjunud olid. Samuti olid täiskaadersensoriga kaamerad poolkaadersensoriga kaameratest oluliselt kvaliteetsema pildiga. Kahjuks ka väga kallid.

2020ndate aastate alguseks on tihe konkurents ja digitehnika areng pool- ja täiskaadersensoriga kaamerate erinevused miinimumini viinud. Kunagi enne pole täiskaadersensoriga fotokaamera hind olnud nii hea: näiteks saab soodsaima täiskaadri Photopointist kätte vähem kui 1000 euro eest. Selline muutus paneb nii mõnegi kaameraostja valiku ette: kas osta väiksem ja soodsam poolkaader või ihaldatud täiskaader.

Täiskaadrilembed fotohuvilised peaksid tähele panema, et sarnaselt hinnale on viimastel aastatel ühtlustunud ka täis- ja poolkaadersensoriga kaamerate pildikvaliteet. Täiskaader ei pildista enam drastiliselt kvaliteetsemat pilti nagu 10 aastat tagasi. Enamgi veel: mõne vanema ja soodsama täiskaaderkere autofookus ja muud funktsioonid võivad uuemale poolkaadersensoriga hübriidkaamerale hoopis oluliselt alla jääda. 

Millised eelised on täna täiskaadersensoril poolkaadri ees ja kas need on piisavad, et peaksid enda raskelt teenitud raha suure sensori peale kulutama? Uurime allpool.

Täiskaader ja poolkaader

Iga digitaalse fotokaamera sees salvestab pildi sensor: nelinurkne valgustundlik kiip objektiivi taga. Erinevates kaamerates võivad need sensorid olla üsna erineva suurusega. Nutitelefonides kasutatakse näiteks paarikümne ruutmillimeetri suurusi sensoreid. Vahetatavate objektiividega peegel- ja hübriidkaamerates on kasutusel peamiselt kolme mõõtu sensoreid: Täiskaader, APS-C formaat (ehk poolkaader) ja 4/3 süsteem. 

Täiskaadersensori 36x24mm suurune pind on täpselt sama suur, nagu standardne 35mm fotofilm. Suurem sensori pindala on väiksemaga võrreldes valgustundlikum, samuti saab suuremale sensorile mahutada rohkem mõistlike mõõtmetega valgustundlikke piksleid. Täiskaadersensoriga kaameraid valmistavad kõik suuremad fototootjad välja arvatud Olympus. Täiskaadersensoriga kaamerate hulka kuuluvad amatöör- ja profifotograafidele suunatud peegelkamerad ja hübriidkaamerad.

Täiskaadersensoriga kaamerad on näiteks: 

Poolkaadersensori pindala on täiskaadersensorist 2.6 x väiksem. Väiksema pindalaga sensor võimaldab luua pisemaid kaameraid. Poolkaadersensoriga kaameraid valmistavad kõik tuntud fototootjad välja arvatud Olympus ja Panasonic. Poolkaadersensoriga kaamerate hulka kuuluvad pigem alg- ja kesktaseme peegel- ja hübriidkaamerad. Samuti ka mõni tõsisemale fotohuvilisele ja professionaalile loodud kaamera. 

Poolkaadri standardis on väike erisus. Nimelt on Canoni kasutatava poolkaadersensori mõõtmed (27 x 22 mm, äralõikefaktor 1,6) pisut väiksemad kui Nikoni, Sony, Fujifilmi ja Pentaxi poolkaadersensorite (28 x 24mm äralõikefaktor 1,5) mõõtmed. Väiksele erinevusele vaatamata nimetatakse kõikide nende tootjate vastavaid sensoreid siiski APS-C- ehk poolkaadersensoriteks. 

Poolkaadersensoriga kaamerad on näiteks: 

4/3 süsteemi pildisensor on täiskaadersensorist 3,8x väiksema pindalaga. Diagonaalne äralõikefaktor on 2.0. Kui ülejäänud fototehnika tootjad valmistavad poolkaadersensoriga kaameraid, siis Panasonic ja Olympus on truuks jäänud oma 4/3 standardile, mis on poolkaadersensoriga võrreldes veidike väiksema valguskogumise võimega, kuid võimaldab see-eest valmistada tuntavalt kompaktsema korpusega kaameraid. 4/3 kaamerate hulka kuuluvad Olympuse ja Panasonicu alg- ja kesktaseme hübriidkaamerad. 

4/3 sensoriga kaamerad on näiteks: 

Fookuskaugus ja vaatenurk

Kõige olulisemaks erinevuseks täis- ja poolkaadersensoriga kaamera võrdlemisel on erinev vaatenurk. Identse fookuskauguse korral on objektiivi vaateväli poolkaadersensoriga kaamera ees märkimisväärselt kitsam. Pane seesama objektiiv aga täiskaadersensoriga kaamera ette ja vaateväli muutub nähtavalt laiemaks. Näiteks 50mm fookuskaugusega täiskaadersensori objektiivi vaateväli on poolkaadersensori ees sama kitsas nagu 75mm objektiivi vaateväli täiskaadersensori ees. Poolkaadersensori ees muutub vaateväli 1.5x väiksemaks. 

Täiskaadersensoriga kaamerate ees on objektiivid seetõttu laiema vaateväljaga. Poolkaadersensoriga kaamera ees on objektiivid aga kitsama vaateväljaga. Eelkõige just vastavalt sellele erinevusele peaksid fotograafid valima endale sobiva kaameraplatvormi. 

17mm lainurkobjektiivi ekvivalentne fookuskaugus poolkaadri ees on 25,5mm. See tähendab, et kui saa tahad pildistada näiteks  kitsast ruumi nii et võimalikult palju pildile jääks, siis peaksid eelistama täiskaadrit. Sest just täiskaadri puhul saad sa sama objektiivi korral laiema vaate.

Teisalt – 400mm objektiivi ekvivalentne fookuskaugus poolkaadri ees on 600mm. See tähendab, et kui sa tahaksid näiteks pildistada kõrgel puuoksal olevaid pisikesi linnukesi, siis peaksid eelistama poolkaadrit. Sest just poolkaadri puhul saad sa kitsama pildi ehk rohkem suumi. 

Hind

Täiskaadersensoriga peegel- või hübriidkaamera on kallim kui poolkaadersensoriga kaamera. Fotoaparaadist veelgi olulisem on aga lisatarvikute maksumus. Täiskaadersensoriga kaamera ees saab kasutada ainult täiskaadersensorile mõeldud objektiive. Need on aga tihti mitu korda kallimad ja suuremad. Suurem objektiiv vajab suuremaid filtreid – jälle kallim. Seega peab fotohuviline arvestama, et täiskaadersensoriga kaamera ostmine ja täiendamine on poolkaadersensoriga kaameraga võrreldes tunduvalt kulukam. 

Kaal ja mõõtmed

Täiskaadersensoriga kaamera on poolkaadriga võrreldes reeglina kogukam ja raskem. Veel suurema kaaluerinevuse annavad kaamerale aga objektiivid. Nimelt: kui sul on täiskaadersensoriga kaamera, siis saad selle ees kasutada ainult täiskaadersensoriga kaamerale mõeldud objektiive. Viimased on aga poolkaadersensoriga kaameratele mõeldud objektiividest oluliselt suuremad ja raskemad. 

Pildikvaliteet

Täiskaadersensoril on suurem valgust salvestav pind ja seetõttu on täiskaadersensoriga pildistatud fotod poolkaadriga pildistatutest kvaliteetsemad. Kui sa ei usu, siis vaata dxomark.com andmebaasi. Seal on identsetes laboritingimustes testitud enamike tänapäeva digikaamerate sensorite kvaliteetsust ja antud neile siis numbriline kvaliteedihinnang. Tabelis, mis hõlmab täis- ja poolkaadersensoriga fotokaameraid ja algab kõige kvaliteetsemast, on esimene poolkaadersensoriga kaamera Nikon D7200 alles 36ndal kohal!

Mida üldse tähendab “kvaliteetsem foto”? Praeguses kontekstis tähendab see eelkõige kahte asja:

  1. ISO. Täiskaadersensor talub paremini kõrgemaid ISO väärtusi. See tähendab, et kui pead pildistama näiteks hämaramas ja kasutama suuremaid ISO tasemeid (ISO 6400, ISO 12800 jne) siis on täiskaadri pilt digimürast tõenäoliselt veidi puhtam
  2. Dünaamiline ulatus. Tihti on pildistatavas kaadris koos väga heledad ja väga tumedad alad. RAW faili järeltöötluses saab helendeid tumedamaks ja tumedamaid alasid heledamaks muuta. Täiskaadersensori puhul on seda muutmisruumi rohkem, sest dünaamiline ulatus on poolkaadersensori sooritusest reeglina suurem.

Umbes 10 aastat tagasi oli täiskaadersensoriga kaamera fotokvaliteet poolkaadersensorist oluliselt parem. Tänasel päeval pildikvaliteedil enam nii suurt erinevust ei ole. Nagu kirjutasin, on dxomark.com pingerida moodustatud laboritestide alusel. Mõni punkt edumaad laboritestis võib tähendada 10 kohta nõrgemat tulemust tabelis. Paaripunktiline testivahe, mis tundub tabelisse paigutatuna üüratu suur 10 kohta, ei pruugi praktikas pildistatud fotosid vaadates aga üldse märgatav olla.

Kindlasti on täiskaadersensori ja poolkaadersensori kvaliteedierinevus olemas – ja seda täiskaadri kasuks. Kuid see ei ole tänapäeval nii drastiliselt suur, nagu see dxomark tabelist tunduda võib. Ka mitmed profifotograafid, kelle fotode väljundiks on pigem internet, on sellest aru saanud ja kasutavad täiskaaderi asemel poolkaadrit. Maksimalist, keda rahuldab alati ainult 100%, tahab muidugi ikka täiskaadrit. 

Videokvaliteet

Konkreetse kaamera videokvaliteet ei sõltu pildisensori suurusest. Näiteks on täiskaadersensorist 3,8x väiksema pindalaga Panasonic GH-seeria hübriidkaamerad olnud aastaid videoentusiastide lemmikkaamerateks – just eriti kvaliteetse video tõttu. Samamoodi filmivad väga kvaliteetset videot ka Sony A6xxx seeria poolkaadersensoriga hübriidkaamerad. Ja muidugi on ka väga hea videokvaliteeediga kaameraid täiskaadersensoriga aparaatide seas (näiteks Sony A7S seeria või Panasonic S1R). Seega ei tasu video puhul hinnata mitte sensori suurust vaid video filmimisel kasutatud koodekit, lahutusvõimet, kaadrisagedust, andmetihedust ja värvusinfo pakkimistaset. 

Lahutusvõime (megapikslid)

Täiskaadersensori suurem pindala võimaldab sinna peale mahutada rohkem mõistliku suurusega piksleid. Poolkaadersensorite lahutusvõime tavaliselt eriti üle 24 MP ei küündi. Täiskaadersensoriga peegelkaameraid on aga nii 24, 36, 50 või enamagi lahutusvõimega. Mida rohkem megapiksleid, seda suurem pildifail. Fotograafid, kellel on vaja suurte väljatrükkide tegemiseks või mõnel muul spetsiifilisemal põhjusel suurt pildifaili, peaksid seega kindlasti eelistama täiskaadersensorit.

Suured pildifailid on aga nii mälukaartidele kui ka arvutile koormaks. Kui ostad 24MP kaamera asemel 50 MP kaamera, siis on ka su fotoarhiiv kaks korda suurema mahuga. Näiteks 10 TB asemel 20 TB. Lisaks aeglasem mälukaardilt kopeerimine, ressursinõudlikum töötlus jne. Seega tasub meeles pidada, et suurem fail on lihtsalt suurem, mitte tingimata kvaliteetsem. Ja et enamasti on ka professionaalsemaks pildistamiseks 24 MP lahutusvõimega sensori antavast 6000 x 4000 px suuruses pildist enam kui küll. 

Teravusulatus

Mida suurem sensor, seda väiksem teravusulatus. Hägune taust ja bokeh on põhjused, miks täiskaadersensoriga kaameraid armastatakse – eriti just portreefotograafias. Sama ava ja fookuskauguse juures on täiskaadersensoriga kaameraga tehtud pildil taust udusem. 

Teoorias on trumbid selgelt täiskaadri taskus. Praktikas pildistavad aga ka paljud portreefotograafid meelsasti poolkaadriga, naudivad pisema kaamera eeliseid ja saavad vaat et veel udusemagi tausta. Kuidas? Siin on üks näide:

Canoni täiskaadersensoriga hübriidkaameratele sobiv RF 85mm f/1.2L USM objektiiv maksab Photopointis 3129 eur (kaalub 1195g). Kui sa pildistad f/1.2 avaga 3 m kaugusel olevat inimest, siis on pildil teravat ala ainult 9mm. Natuke isegi liiga vähe. Päris pildistamisolukorras keerad selle objektiivi ava ikka f/2 või f/2.8 peale. 

Fujifilmi poolkaadersensoriga hübriidkaameratele sobiv ja spetsiaalselt portreetööks mõeldud Fujinon XF 56mm f/1.2 R APD objektiiv (ekvivalentne fookuskaugus 84mm) maksab Photopointis 1249 eur (kaalub 405g). Kui sa pildistad Fujifilmi poolkaadersensoriga kaamera ees f/1.2 avaga 3 m kaugusel olevat inimest, siis on pildil teravat ala ainult 13mm. 4mm vähem kui täiskaadri ees. Kahtlen, kas portreefotograafid enamus juhtudel nii väikest teravusulatust kasutavad. 

Nendest kahest näitest tuleneb, et kui teoreetiliselt võimaldab täiskaader tõesti udusemat tausta, siis reaalses elus, kõrvutades erinevate objektiivide hindu ja teravusulatust, ei ole teravusulatuse poolest enamjaolt olulist põhjust täiskaadrit poolkaadrile eelistada. 

לhilduvus

Kui ostad endale täiskaadersensoriga kaamera, siis pead selle ees kasutama täiskaadersensoriga kaamerale mõeldud objektiive. Poolkaadersensorile mõeldud objektiivid toimivad täiskaadri ees vaid äralõikerežiimis (kaamera kasutab väiksemat sensori osa). Hankida täiskaader ja kasutada selle ees poolkaadri objektiive äralõikerežiimis tundub umbes sama nagu osta Porsche ja asendada selle mootor ökonoomse diiselmootoriga (sest originaalmootor võtab liiga palju bensiini). 

Poolkaadersensori ees saad kasutada omal valikul kas soodsamaid poolkaadriobektiive või suuremaid, kallimaid täiskaadersensorile mõeldud objektiive. Kaamera pildistatud pildi vaatenurk jääb mõlemal juhul ikka samaks.

Tihti kirjutatakse, et täiskaadersensori objektiivi kasutamine poolkaadri ees annab eriti kvaliteetse tulemuse. See on tõsi, aga kuidas? Teatavasti just kaadri äärealadel muutub objektiivi joonis pehmemaks ja tekivad erinevad moonutused. Kuna poolkaadersensor on väiksem ja kasutab ainult täiskaadersensorile mõeldud objektiivi keskosa, siis on ka foto nii keskelt kui ka nurkadest ühtlaselt terav ja kvaliteetne. 

Sensori puhastamine

Mida suurem on sensori pindala, seda rohkem on tõenäosust, et sinna peale satub tolmuosakesi. Tolmukübemed jäävad pildi heledamates ühetoonilistes osades näha häirivate mustade täpikestena. Kui sensor saab mustaks, siis tuleb seda puhastada. Kui viid oma kaamera sensoripuhastusse, siis tuleb täiskaadersensori puhul arvestada teenuse kallima hinnaga. 

Kokkuvõte

Täis- või poolkaadersensoriga kaamera valikul tuleks arvesse võtta eelkõige enda reaalseid pildistamisvajadusi. Kes pildistab spetsiifiliselt eelkõige laiu kaadreid – arhitektuuri, maastikku… sellele sobiks pigem täiskaader. Kes tegeleb aga kirglikult peaasjalikult lindude-loomade pildistamisega, sellele sobib ehk rohkem poolkaader. Kes pidevalt fotosid suurelt välja trükib, peaks samuti pigem täiskaadri poole vaatama jne. 

Lisaks reaalsetele pildistamisvajadustele peaks muidugi arvestama ka finantsiliste võimalustega. Tihti juhtub, et ostetakse endale kallis hübriidkaamera, kuid korraliku objektiivi jaoks enam raha ei jätku. Täiskaadersensoriga hübriidkaamera kehva objektiiviga teeb aga kindla peale kehvemat pilti kui korralik poolkaadersensoriga hübriidkaamera väga hea objektiiviga.

Lõppeks tuleb lisada, et ilusate piltide jaoks on sensorist olulisemad fotograafi tehnilised oskused, kogemused ja pildistatava ainese tundmine. Seega tasub uue kaamera ostmisel mälukaartide kõrvale kulumaterjalina lisada ka mõni fotokoolitus ja palju iganädalast pildistamisaega.

Siia lõppu veel üks tabel, mis võtab ülaloleva lühidalt kokku: 

  Poolkaader Täiskaader
Fookuskaugus ja vaatenurk Vaatenurk on kitsam, sobib paremini kaugemate objektide pildistamiseks Vaatenurk on laiem, sobib paremini, kui pildistad pigem laiemaid vaateid ja vajad väiksemaid fookuskaugusi
Hind Kaamera ja objektiivid on soodsamad Kaamera ja eriti just objektiivid on kallimad
Kaal + mõõtmed Nii kaamera kui ka objektiivid on kompaktsemad ja kergemad Nii kaamera kui ka objektiivid on suuremad ja raskemad
Pildikvaliteet Pildikvaliteet on väga hea Pildikvaliteet on maksimaalne (arvestamata täiskaader kamaeraid)
Videokvaliteet Videokvaliteet ei sõltu sensori suurusest   Videokvaliteet ei sõltu sensori suurusest
Lahutusvõime Lahutusvõime on enam kui piisav ekraani jaoks. Lahutusvõime on piisav kuni A3 väljatrükkide jaoks Lahutusvõime on enam kui piisav ekraani jaoks. Lahutusvõime on piisav suuremate kui A3 väljatrükkide jaoks. Ka A4 ja A3 väljatrükkide kvaliteet on parem. 
Teravusulatus Teravusulatus on sama ava puhul suurem. Teravat ala on rohkem, udust vähem. Samas maksab 1.2 avaga poolkaadriobjektiiv oluliselt vähem kui ekvivalentne täiskaadriobjektiiv.  Teravusulatus on sama ava puhul väiksem. 
לhilduvus Poolkaadersensoriga kaamera ees saab kasutada nii poolkaadri objektiive kui ka täiskaadri objektiive ilma et vaatenurk pildistamisel muutuks.  Täiskaadersensoriga kaamera ees saab kasutada täiskaadersensori jaoks tehtud objektiive. Enamiku tootjate puhul saab täiskaaderkaamerate ees kasutada ka poolkaadersensori objektiive, aga seda vaid nö äralõikerežiimis, kus pildi vaatenurk muutub kitsamaks. 
Sensori puhastamine Sensori tõenäosus tolmuseks saada on pisut väiksem, puhastamine soodsam.  Sensori tõenäosus tolmuseks saada on pisut suurem, puhastamine kallim. 

 

(5)

The post Täiskaader või poolkaader – kumb kaamera on minu jaoks õige? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Valitud Sony objektiivile kohene allahindlus + kuni 100€ raha tagasi
autor: Jürgen Veerme

Sony FE objektiivid

Kui oled Sony täiskaader hübriidkaamera omanik, siis Sony tippklassi fiksobjektiivi ost on kindlasti Sinu unistuse nimekirjas. Nüüd saad selle unistuse teoks teha rahakotti uimaseks löömata, sest valitud Sony FE objektiividele lisandub allahindlus kuni 100€ ning Sony talvekampaania raames on Sony käest võimalik ka kuni 100€ osturaha tagasi saada.

Kampaanias osalevad objektiivid

Soodushind ostukorvis

  Sony poolt hüvitatav summa
Sony FE 28mm f/2.0 449€    50€
Sony FE 85mm f/1.8 599€    50€
Sony Distagon T* FE 35mm f/1.4 ZA 1699€    100€
Sony FE 90mm f/2.8 Macro G OSS 1099€    100€
Sony Planar T* FE 50mm f/1.4 ZA 1699€    100€
Sony Sonnar T* FE 35mm f/2.8 ZA 849€    100€
Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA 899€    100€

Veebikaubamajast ostes rakendub allahindlus ostukorvis automaatselt. Photopointi esinduskauplustest kampaanias osalevat objektiivi ostes tuleb allahindluse soovist teatada müügikonsultandile, kes selle seejärel aktiveerib.  

 

Kuidas osturaha tagasi saada?

Hüvitatava ostusumma kannab Sony sinu pangakontole, kui oled kampaaniaperioodil Photopointist soetatud pakkumises osaleva toote nõuetekohaselt Sony veebilehel registreerinud. Sealt leiad ka kampaania täpsemad juhised ja tingimused.

 

Kõik Sony FE objektiivid Photopointi veebikaubamajas ››

 

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Ostukorvi allahindlust ei saa liita/summeerida lisaallahindlusekampaaniatega. Pakkumine kestab kuni 31.01.2020.

(11)

The post Valitud Sony objektiivile kohene allahindlus + kuni 100€ raha tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Oma fotoga tassialus: praktiline ning kaunis kingitus iseendale või sõbrale
autor: Elise Ader

fotoga tassialused

On hea meel teatada, et fotomeenete valik on Photopointis taaskord täienenud. Nüüdsest on võimalik iseenda fotode põhjal kujundada funktsionaalseid, kuid sealjuures ka eriliselt esteetilisi esemeid – fotoga joogialuseid. Lisaks sellele, et oma disainitud tassialused on pilkupüüdvad aksessuaarid Sinu enda koju, sobib joogialustel pildiseeria suurepäraselt ka kingikotti pistmiseks. 

fotoga tassialused

Fotoga tassialuse kujundamine 

Fotoga tassialuse disainimisel on lõputult võimalusi. Sealjuures eksisteerib ainult üks piir, milleks on tassialuse tooriku kuju. Tassialuste toorikuid on valikus kahte tüüpi: ümmargused ja kandilised. לmmargune tassialus on diameetriga 95 mm ja kandilise tassialuse mõõtudeks on 95 ח 95 mm. Paksus on mõlemal toorikul ühtemoodi 4 mm.

Alusele võid lisada näiteks kõige lemmikumad loodusfotod, fotod oma pereliikmetest või valida alusele minevad pildid välja hoopis selle järgi, mis Sinu kodukujundusega kõige paremini kokku sobib. Pildile saad soovi korral peale kirjutada ka teksti, näiteks mõne humoorika ütluse või tabava aforismi. 

fotoga tassialused

Joogialused kaitsevad lauda või laudlina nii joogiklaasi tekitatud jälje kui ka kuumakahjustuste eest. Klaasialuste tagused on korgist. Seega saad olla kindel, et alused ei hakka laual libisema ning laud püsib pikalt kauni ja puhtana. Kui ka Sulle meeldivad asjad, mis eristuvad massist, siis võiksid tassialuste disainimise fotode abil kindlasti järgi proovida. 

 

Lisa oma kohvilauale vürtsi  – oma fotoga tassialuseid kujundama »

(6)

The post Oma fotoga tassialus: praktiline ning kaunis kingitus iseendale või sõbrale appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: Ricoh GR III – kõige pisem kaamera, kõige kvaliteetsema pildiga
autor: Jürgen Veerme

Ricoh GR III

Digitest.ee veebiportaalis võimalik läbi väga sisuka ja detailse ülevaate tutvuda tõelist loominguvabadust pakkuva Ricoh GR III tippklassi kompaktkaameraga.

See on unikaalne kaamera, mille sarnast teist ei ole ja ei sobi seetõttu igaühele. Kui sinu jaoks on oluline suumi olemasolu ja vajad viimase peal videorežiimi, siis ei ole GR III kaamera see mida otsid. Kui oled aga maksimalist, kes tahaks endale kõige pisemat kaamerat mis pildistab kõige kvaliteetsemaid fotosid – siis osta Ricoh GR III ära. Enne soovitame muidugi ka täispika ülevaatega tutvuda :)

 

Loe täispikka Ricoh GR III ülevaadet Digitestist ››

(1)

The post Digitest.ee: Ricoh GR III – kõige pisem kaamera, kõige kvaliteetsema pildiga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saad fotomeeneid tellida ka DPD pakiautomaati
autor: Jürgen Veerme

Fotomeened

Fotomeened.ee veebileht on pidevas arengus ning kui siiani sai vahvad kingitused tellida ainult Photopointi esinduskauplustesse, kulleriga koju/kontorisse, Omniva ja/või SmartPost pakiautomaati, siis nüüdsest on võimalik need kätte saada ka DPD Pickup automaatidest. 

Fotomeenete lehel on meil Sulle välja pakkuda mitmeid vahvaid kingiideid, mida DPD pakiautomaadi proovimiseks endale või lähedastele tellida. Valikus on fotokividfotokruusidpusledmagnetidvõtmehoidjad, kaardid ja kalendrid. Lisaks saab nüüd luua ka ägedaid retrofotosid ehk enda digipildid saab välja lasta trükkida kiirpildikaamera-stiilis üksikfotofotoriba või fotokollaažina

Tee oma lemmikutest Instagrammi piltidest läbi nutitelefoni retrofotod
Fotomeeneid on mugav ja lihtne tellida ka otse nutiseadmest. Lihstalt sisesta brauserisse – www.fotomeened.ee

 

Kui erinevate fotomeenete valik silmade eest kirjuks võttis, siis viska pilk peale “Photopoint TOP 10: enim tellitud fotomeened” artiklile, kus Elise vaatas lähemalt ja seadis pingeritta 2019. aasta kõige populaarsemad ehk enim tellitud fotomeened. Hea spikker!

 

Fotomeene on eriline ja meeldejääv kingiidee – fotomeened.ee ››

 

Tutvu fotomeenetega lähemalt:

(3)

The post Nüüd saad fotomeeneid tellida ka DPD pakiautomaati appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7