Rentimiseks saadaval: revolutsiooniline Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera
autor: Jürgen Veerme

canon-eos-r-photopoint-rent

Nüüd on kõigil fotohuvilistel soodne võimalus saada osa revolutsioonist, sest Rocca al Mare keskuse Photopointi esinduskaupluse renti lisandus Canon EOS R kere + objektiivi adapter EF-EOS-R ja Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluse laenutusse Canon EOS R + RF 24-105mm f/4L IS USM + adapter täiskaader hübriidkaamera.

EOS R tehnilised andmed on vägevad — 30,3-megapiksline CMOS pildisensor ning DIGIC 8 protsessor ja autofookussüsteemiks Canoni teada-tuntud Dual Pixel muljetavaldava 5655 fookuspunktiga. ISO tundlikkust saab seada 100-40 000, kuid seda saab laiendada 50-102 400. Kaamera suudab pildistada nii Canoni 14-bitist CRW Raw formaati kui ka üpris uut C-Raw formaati, mis pakub oluliselt väiksema mahuga pildifaile.

Pildistamisvõimekuselt on kaamera muidugi kõik, mida võiks oodata. Sarivõtet saab teha 8 kaadrit sekundis kui kasutada kõige kiiremat režiimi. Kui soovida, et kaamera samal ajal suudaks ka fokusseerida, langeb see kolmele kaadrile sekundis. Vahemälu on üpris mahukas — 47 Raw, 78 C-Raw ning 100 JPG faili saab järjest teha kui pildistada UHS-II kiirusega kaardile.

Videopoolelt aga ei ole EOS R nii muljetavaldav — 4K lahutusvõimega videot saab filmida 30 kaadrit sekundis, kuid see tuleb 1,7x cropiga, mis tähendab väiksemat pinda kui poolkaader sensor kasutab. Kasutajad saavad valida nii ALL-i kui ka IPB vahel, mis on vastavalt 420 Mbps ning 120 Mbps. Kui lahutusvõimet vähendada Full HD peale, saab teha videot 60 kaadrit sekundis.

Kere on tehtud magneesiumsulamist, mis on ilmastikukindel ning kuju poolest on väga sarnane Canoni varasematele hübriidkaameratele. Sellel on elektrooniline pildiotsija 3,69 miljoni pildipunktiga ning igatepidi pööratav 3,2-tolline LCD-ekraan, mis on samuti ka puutetundlik. Pildiotsija kõrval on ka täielikult kasutaja poolt seadistatav väike puutetundlik ala, millelt saab kiiresti muuta näiteks ISO, valgetasakaalu jne. Mälukaardipesasid on vaid üks ning see toetab UHS-II formaati ning ühendusvõimalustest on olemas HDMI, USB-C, kaabliga juhtimispuldi ja eraldi mikrofonisisend. Samuti saab ühendada ka kõrvaklappe. Juhtmevabadest võimalustest on olemas Wifi ja Bluetooth.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Canon EOS R endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
  • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

The post Rentimiseks saadaval: revolutsiooniline Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopointi TOP 15 – enim ostetud objektiivid peegelkaameratele aastal 2018
autor: Lauri Veerde

Äsja vaatasime, millised on 2018. aasta ostetumad peegelkaamerad. Nüüd võtame ette objektiivid ja uurime, milliseid neist fotohuvilised lõppeval aastal enda peegelkaamerate ette Photopointist kõige rohkem ostnud on.

Et oleks huvitavam ja informatiivsem, jagame objektiivid eraldi kategooriatesse mitte tootja, vaid bajoneti alusel. Seega reastame all eraldi viis ostetumat Canoni peegelkaameratele sobivat objektiivi. Viis ostetumat Nikoni peegelkaameratele sobivat objektiivi ja viis ostetumat Pentax peegelkaameratele sobivat objektiivi.

Olgu ka ära märgitud, et see esiviisik siin all ei ole mitte parimate, vaid enim ostetud objektiivide nimekiri. Need objektiivid pole saanud populaarseks kellegi subjektiivse arvamuse läbi. Need on sellised, mille eest paljud fotohuvilised on olnud valmis välja käima enda raskelt teenitud eurosid. Just sellepärast ei leia alt just palju kalleid valgusjõulisi telesuume ega profiklassi makrotorusid vaid pigem soodsamaid ja universaalsemat kasutamist leidvaid supersuume ja valgusjõulisi fikse.

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Canoni peegelkaameratele

1. Canon EF 50mm f/1.8 STM

Canoni peegelkaameratele osteti 2018. aastal Photopointist kõige rohkem just seda objektiivi. See on Canoni legendaarse soodsa 50mm f/1.8 II fiksobjektiivi uusversioon, mis tuli Photopointis müüki umbes kolm aastat tagasi.

Canon EF 50mm f/1.8 STM on väga pisike ja sobib nii täis- kui poolkaadersensoriga peegelkaamerate ette. Olulise täiustusena on uuel 50mm objektiivil aga STM teravustamismootor – tänu sellele on autofookus kiire ja vaikne.

Valgusjõulisuse, kompaktsuse ja soodsa hinna tõttu on 50mm f/1.8 objektiiv selline, mida igale fotohuvilisele komplektobjektiivi kõrvale soovitada võib. Valgusjõulisus ehk suur f/1.8 ava tähendab, et selle objektiiviga saab pildistada hästi uduse taustaga portreid, toidufotosid ja muud. Samuti võimaldab suur ava pildistada hämaras ilma lisavalguseta.

Canon EF 50mm f/1.8 STM Photopointi e-poes

 

2. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD Canonile

Komplektobjektiiviga peegelkaamera ostja hakkab varem või hiljem puudust tundma võimsamast suumist, millega saaks kaugeid asju lähemale tõmmata ja suurelt pildile püüda. Tamroni 70-300mm on just täpselt selline objektiiv. Samuti on see kõige soodsam lahendus neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi.

Tamroni 70-300mm telesuumiga saab suumida edasi sealt, kus tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja. Mõned aastad tagasi vaatasime Ardoga seda suumobjektiivi lähemalt, proovisime sellega ka pilti teha ja leidsime, et selle raha eest on siin suumi ja objektiivi küll ja rohkemgi veel. Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

 

3. Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC Canonile

Tamroni kõige soodsam supersuumobjektiiv 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC on ühtlasi kolmas enim ostetud objektiiv Canoni peegelkaameratele. See katab tavalise 18-55mm komplektobjektiivi fookuskaugused ja ulatub 55mm juurest palju kaugemale – kuni 200 millimeetrini. Põhimõtteliselt võid seda objektiivi omades enda komplektobjektiivi ära visata, maha müüa või ostmata jätta. Selle ühe objektiiviga saad pildistada nii laiu vaateid kui ka päris kaugel olevaid objekte. Ilma, et peaksid objektiive vahetama. Ideaalne objektiiv reisile kaasa võtmiseks või lihtsalt igapäevaseks pildistamiseks. Kitsa ava kompenseerib tõhus integreeritud värinastabilisaator, nii et ka hämaramates oludes ei pea pildistamist lõpetama.

Seda objektiivi vaatasime ja proovisime lähemalt Ardoga suvises Tallinnas. Vaata videot Tamroni 18-200mm objektiivist siit.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

4. Tamron AF 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD

Neljandal kohal on juba natuke kallima hinnaga Tamron 18-400mm f/3.5-6.3. Sarnaselt kolmanda koha objektiivile on seegi supersuum, kuid kuid oluliselt võimsama suumiga. Sellel on 2.5 EV astet tõhususega integreeritud värinastabilisaator ja uus HLD teravustamismootor mis peaks senistest sama klassi supersuumidest (nagu näiteks aste vanem Tamron 16-300mm supersuum) olema oluliselt kiirem.

See 18-400mm objektiiv on Canoni poolkaadersensoriga peegelkaamera ees paindlik tööriist, millega saab pildistada praktiliselt kõike. Laiu maastikuvaateid, kaugel mitmesaja meetri kaugusel oksal istuvat linnukest, makrovõtteid lilleõitest või putukatest, portreid… ja seda kõike kvaliteetsemalt kui sellisest suumijurakast oodata oskaks. Kes selle Tamroni oma komplektobjektiivi asemele keerab, see seda aparaadi eest enam ära võtta ei tahagi.

Tamron AF 18-400mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

5. Tamron 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 Canonile

Photopointi top 10 peegelkaamerate edetabeli 9ndal kohal oli täiskaadersensoriga Canon EOS 6D Mark II. Selle peegelkaameraga sobib nagu valatult Tamroni 24-70mm f/2.8 objektiiv. See on valgusjõuline standardsuum, profiklassi väärilise teravustamiskiiruse ja pildikvaliteediga. Oluliselt soodsama hinnaga kui Canoni enda ekvivalentsed objektiivid sobib see soodsamate Canoni täiskaadersensoriga peegelkaamerate (nagu 6D ja 6D Mark II) juurde ideaalselt. Ja miks mitte ka kallimate 5D seeria aparaatide juurde.

Tamron 24-70mm f/2.8 Photopointi e-poes

 

 

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Nikoni peegelkaameratele

1. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD Nikonile

Paistab, et Nikoni kaameraga pildistajaid huvitab soodne suumimine rohkem kui hämaras pildistamine või udune bokeh. Sest kõige enam on Nikoni peegelkaameratele 2018. aastal Photopointist ostetud Tamroni ülisoodsa hinnaga 70-300mm f/4.0-5.6 telesuumobjektiivi. Sedasama mis Canoni TOP5 nimekirjas teisel kohal on.

Komplektobjektiiviga peegelkaamera ostja hakkab ju varem või hiljem puudust tundma võimsamast suumist, millega saaks kaugeid asju lähemale tõmmata ja neid suurelt pildile püüda. Tamroni 70-300mm on just täpselt selline objektiiv. Samuti on see kõige soodsamaks lahenduseks neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi.

Tamroni 70-300mm telesuumiga saab suumida edasi sealt, kus tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja. Mõned aastad tagasi vaatasime Ardoga seda suumobjektiivi lähemalt, proovisime sellega ka pilti teha ja leidsime, et selle raha eest on siin suumi ja objektiivi küll ja rohkemgi veel. Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

 

 2. Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC Nikonile

Tamroni kõige soodsam supersuumobjektiiv 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC on ühtlasi teine enim ostetud objektiiv Nikoni peegelkaameratele. See katab tavalise 18-55mm komplektobjektiivi fookuskaugused ja ulatub 55mm juurest palju kaugemale – kuni 200 millimeetrini.

Põhimõtteliselt võid seda objektiivi omades enda komplektobjektiivi ära visata, maha müüa või ostmata jätta. Selle ühe objektiiviga saad pildistada nii laiu vaateid kui ka päris kaugel olevaid objekte. Ilma, et peaksid objektiive vahetama. Ideaalne objektiiv reisile kaasa võtmiseks või lihtsalt igapäevaseks pildistamiseks. Kitsa ava kompenseerib tõhus integreeritud värinastabilisaator, nii et ka hämaramates oludes ei pea pildistamist lõpetama.

Seda objektiivi vaatasime ja proovisime lähemalt Ardoga suvises Tallinnas. Vaata videot Tamroni 18-200mm objektiivist siit.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

 

 

3. Tamron AF 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD Nikonile

Kolmandal kohal on juba natuke kallima hinnaga Tamron 18-400mm f/3.5-6.3. Sarnaselt teise koha objektiivile on seegi supersuum, kuid kuid oluliselt võimsama suumiga. Sellel on 2.5 EV astet tõhususega integreeritud värinastabilisaator ja uus HLD teravustamismootor mis peaks senistest sama klassi supersuumidest (nagu näiteks aste vanem Tamron 16-300mm supersuum) olema oluliselt kiirem.

See 18-400mm objektiiv on Nikoni poolkaadersensoriga peegelkaamera ees paindlik tööriist, millega saab pildistada praktiliselt kõike. Laiu maastikuvaateid, kaugel mitmesaja meetri kaugusel oksal istuvat linnukest, makrovõtteid lilleõitest või putukatest, portreid… ja seda kõike kvaliteetsemalt kui sellisest suumijurakast oodata oskaks. Kes selle Tamroni oma komplektobjektiivi asemele keerab, see seda aparaadi eest enam ära võtta ei tahagi.

Tamron AF 18-400mm f/3.5-6.3 Photopointi e-poes

 

4. Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 Nikonile

See valgusjõuline telesuum kuulub juba kallimate objektiivide hulka. Profiklassi teravustamiskiiruse ja pildikvaliteediga Tamroni teise generatsiooni telesuum sobib nii Nikoni pool- kui ka täiskaadersensoriga kaamerakerede ette ja on oluliselt soodsam kui Nikoni ekvivalentsed objektiivid.

Selle telesuumi näol on tegemist edasiarendatud versiooniga vanemast 70-200mm f/2.8 objektiivist. Uuel objektiivil on võetud kasutusele uus autofookusmootor ning parendatud stabilisaatorit; loomulikult ka uuendatud optilist disaini. Lisaks ühildub see uus telesuum ka Tamroni telekonverteritega, mis suudavad fookuskaugust pikendada kuni 400mm.

Tamron 70-200mm f/2.8 G2 Photopointi e-poes

 

5-nikkor-af-s-50mm-f-18-g-objektiiv

5. Nikkor AF-S 50mm f/1.8 G

Viiendal kohal olev 50mm f/1,8 objektiiv on soodsa hinnaklassi valgusjõuline fiks, mida saab kasutada ka profiklassi täiskaadersensoriga Nikoni peegelkaamerate ees. Lihtsamate-soodsamate poolkaadersensoriga peegelkaamerate ees on selle objektiivi vaatenurk 75mm fookuskaugusele vastav. Seetõttu sobib 50mm objektiiv algtaseme peegelkaameratega kombineerides ülihästi näiteks portreede pildistamiseks.

Nikkor 50mm f/1.8 G Photopointi e-poes

 

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Pentax peegelkaameratele

1-smc-pentax-da-50mm-f-18-objektiiv

1. smc Pentax DA 50mm f/1.8

See odava hinnaga valgusjõuline objektiiv võiks küll olemas olla igal poolkaadersensoriga Pentax peegelkaameraga pildistaval algajal fotohuvilisel. Võrreldes komplektobjektiiviga avardab see pildistamisvõimalusi – f/1.8 ava lubab pildistada ilusaid fotosid kasvõi küünlavalgel ning jätab tausta mõnusalt uduseks.

Võrreldes Pentaxi objektiivide seas samuti populaarse, kuid sel aastal top 5 tabelist välja jäänud 35mm objektiiviga on 50mm objektiivi vaateväli silmnähtavalt kitsam (eriti just Pentaxi APS-C sensoriga kaamerate ees) – seetõttu sobib 50mm fiks hästi ka portreede pildistamiseks.

Pentax DA 50mm f/1.8 Photopointi e-poes

2. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD

Soodsat telesuumi Pentax peegelkaameratele? Palun väga. Tamroni 70-300 mm värinastabilisaatorita telesuum on kõige soodsam lahendus neile, kes soovivad enda peegelkaamera ette keskmiselt võimsamat teleobjektiivi. Sellega saab suumida edasi sealt, kust tavalise 18-55mm komplektobjektiivi suum 55mm peal lõpeb – kuni 300 millimeetrini välja.

לleeelmisel talvel vaatasime Ardoga seda suumobjektiivi lähemalt, proovisime sellega ka pilti teha ja leidsime, et selle raha eest on siin suumi ja objektiivi küll ja rohkemgi veel. Vaata Point TV videot Tamroni 70-300mm objektiivist siin.

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

 

5. HD Pentax D-FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR

Pentax 24-70mm f/2.8 objektiiv on valgusjõuline standardsuum, mis sobib igapäevaseks kasutamiseks kõikide Pentax peegelkaamerate ette. Poolkaadersensoriga peegelkaamerate ees (K-50, K-70, K-5 jne) ei ole selle objektiivi lainurk just väga lai, sest ekvivalentseks fookuskauguseks on 37-107 mm. Seega on see objektiiv kõige ideaalsem kasutada hoopis täiskaadersensoriga Pentax K-1 ja K-1 II ees, kus ekvivalentseks fookuskauguseks ongi 24-70 mm.

Objektiivil on integreeritud SDM teravustamismootor, ilmastikukindel korpus ja väga hea pildikvaliteet. Terava ja kontrastse joonise tagavad sellised omadused nagu läätsedele kantud mitmekihiline Pentax HD vääristus ning mitmesugused värvus- ja geomeetrilisi moonutusi korrigeerivaid erilised läätsed optilises konstruktsioonis.

HD Pentax D-FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR Photopointi e-poes

 

3. Pentax HD DA 16-85mm f/3.5-5,6 ED DC WR

Pentax 16-85mm objektiiv on mõeldud kasutamiseks Pentax poolkaadersensoriga peegelkaamerate ees igatpidi parema ja kvaliteetsema alternatiivina tavalistele 18-55mm F3.5-5.6 komplektobjektiividele. Neist tavalistest peaks see standardsuum olema parem laiema fookuskauguste ulatuse, objektiivisisese ED teravustamismootori ja muidugi ka pildikvaliteedi poolest. 16-85mm sobib hästi ilmastikukindlate Pentax K-70 ja Pentax KP kerede ette ning on oma laia kummeeritud suumirõngaga mugav kasutada.

Pentax 16-85mm f/3.5-5.6 objektiiv Photopointis

 

4. Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM Pentaxile

Sigma 17-50mm standardsuum on meeldinud 2018. aastal päris paljudele Pentax peegelkaamera kasutajatele. See Sigma objektiiv on avalikustatud 2010. aastal, valmistatud poolkaadersensoriga Pentax peegelkaameratele ja peibutab fotohuvilisi läbiva valgusjõulise f/2.8 ava ja hea suumiulatusega. Teine sarnane ja samas hinnaklassis objektiiv, mis samuti nii Pentaxi kui ka Nikoni ja Canoni bajonetile läbi aastate populaarne on olnud, on Tamron SP AF 17-50mm f/2.8.

Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC HSM Photopointis

 

Nagu näha, on Photopointi kõige enam ostetud peegelkaameraobjektiivide seas väga palju Tamroni objektiive. Sellise nähtuse põhjuseks on kindlasti Tamroni objektiivide soodsam hind võrreldes kaameratootjate Nikoni, Canoni ja Pentaxi enda valmistatud objektiividega. Eks kaameratootjate enda objektiive ostetakse samuti, kuid Photopointist kaugeltki mitte nii suurel määral, nagu Tamronit.

Vaata ka: 

The post Photopointi TOP 15 – enim ostetud objektiivid peegelkaameratele aastal 2018 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nendest Sony jõulukampaaniatest Sa küll ilma jääda ei soovi
autor: Jürgen Veerme

Astu uuele aastale vastu uue tippklassi kaameraga, sest koostöös Sonyga on nii meie esinduskauplustes kui veebikaubamajas käimas mitmed jõulukampaaniad, mis panevad nii Sinu kui su rahakoti rõõmustama.

Kõigil kampaanias osalevatel kaameratel on kaasaegsed funktsioonid, suurepärane pildikvaliteet ja mugav disain, mis tagavad jõudluse mida võib usaldada ja nautida nii huviline kui kogenud professionaal. Vaata pakkumised üle ja teeme diilid ära!


Valitud Sony profiklassi täiskaader hübriidkaamera ostuga väärt kingitus

Kui ostad soodushinnaga tippklassi Sony a7s II, a7R III või a9 täiskaader hübriidkaamera, siis anname Sulle omalt poolt detsembris veel kingituseks Sigma MC-11 adapteri (väärtus 249€), mis võimaldab kasutada Canon EOS ja Canon bajonetiga Sigma/Tamron objektiive Sony hübriidkaamerate ees.


Tänu laiahaardelisele võimekusele ja kompaktset kergele korpusele on Sony a7R III väga mitmekülgne tööriist fotograafidele, videograafidele, multimeediasisu loojatele ning kõigi teiste, usaldusväärsust, paindlikkust ja mitmekülgsust nõudvate erialade esindajatele. 2018. aastal valiti a7R III nii TIPA kui EISA auhindade jagamisel parimaks professionaalseks täiskaader hübriidkaameraks.

Kusjuures seda kaamerat on testinud ja sellesse koheselt armunud mitmed Eesti profifotograafid:


sony-a7s-ii-photopoint

Sony A7S II â€“ unikaalse 12 MP täiskaadersensoriga suudab see aparaat filmida ja pildistada isegi pilkases pimeduses. Pildista madalate ISO-dega hämaras ilma välguta või ragista ISO maksimaalse 409 600 peale ja saad kaadri kätte seal, kus inimese silm enam midagi ei seleta. Lisaks saad filmida 4K videot. A7S II täiskaadersensor on spetsiaalselt valmistatud 4K video filmimiseks, kuid on muidugi vägagi sobilik ka pildistamise jaoks.


sony-a9-hubriidkaamera-photopoint

Photopointi ajaveebi peatoimetaja Lauri, kes testis a9 kaamerat Digitest.ee veergudel, sõnul on Sony a9 kõige profim hübriidkaamera, mis kunagi tehtud ja need, kelle igapäeva fotožanriks on pulmade ja muude ürituste pildistamine või lippavad kaameraga ringi spordiareenidel, siis nemad võiks selle teravustamise kindlasti järele proovida – võib juhtuda, et hakkab meeldima.


Sa ei tea, millist uut a7- seeria täiskaadrit valida? Lauri kirjutas sisuka ülevate, kus toob välja nende kaamerate põhimõttelised erinevused, et saaksid kätte suuna, milline neist just Sulle sobiks. Lugema ››

לhesõnaga, need Sony isendid on tõelised hübriidkaamerate maailma kuningad ja neid võib tööhoos leida nii Eesti kui maailma tippfotograafide ja usinamate fotohuviliste käes.

Uuri lisaks:

 

Vii fotode ja video kvaliteet kuninglikule tasemele. Võta Sony! ››


Aeg on enda vana digikaamera vahetada Sony profiklassi hübriidkaamera vastu

sony-taiskaaderkaamerad-photopoint

Sinu vana peegel- või hübriidkaamera näitab väsimuse märke või tunned, et õige aeg oleks edasi liikuda uuele fotograafia tasemele? Olenemata põhjustest on igatahes nüüd ideaalne hetk vana fototehnika välja vahetada revolutsioonilise Sony täiskaader hübriidkaamera vastu.

Kui tood meile enda vana peegel- või hübriidkaamera, siis saad uue tippklassi Sony a7s II, a7R III või a9 ostul soodushinnast veel kuni 400€ allaTagasi toodava kaamera tootja ei ole oluline, kuid see peab olema töökorras. Kompaktkaamerad kampaanias ei osale.

  • Sony a9 ostul on lisaallahindluseks 400€ ehk kui tood meile vana digikaamera, siis on uue a9, kere hinnaks ainult 3799€
  • Sony a7R III ostul on lisaallahindluseks 300€ ehk kui tood meile vana digikaamera, siis on uue a7R III, kere hind vaid 2999€
  • Sony A7S II ostul on lisaallahindluseks 200€ ehk kui tood meile vana digikaamera, siis on uue a7S II, kere hinnaks vaid 2499€

Juhul, kui Sul pärast vana kaamera eest saadavat allahindlust peaks veel eurosid Sony “töölooma” ostuks puudu jääma, siis pakume nii eraisikutele kui ettevõttetele mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

NB! Superdiili saab vajadusel meiega teha ilma Tallinna või Tartu esinduskauplusi külastamata, kui kirjutada oma soovist info@photopoint.ee peale. Seejärel võtavad meie müügispetsialistid ühendust ning annavad täpsemad juhised. Pakkumine kehtib kuni 31. jaanuarini 2019.

 

Aeg on muutusteks – võta Sony täiskaader ››


Mida diili! Valitud Sony fototehnika ostul saad Sonylt kuni 1000€ tagasi

sony-cash-back-talvekampaania-photopoint_1200x628

Vii tänavusel talvehooajal pildistamine sootuks uuele tasemele, sest valitud Sony fototehnika ostul maksab Sony sulle kuni 1000€ osturaha tagasi!

Tagastatav ostusumma sõltub soetatud Sony mudelist. Tabeli lõpus täpsem info, kuidas ost registreerida.

TÄISKAADER HלBRIIDKAAMERAD HלVITATAV SUMMA
Sony a7 II   150€
Sony a7R II   200€

 

E-MOUNT OBJEKTIIVID HלVITATAV SUMMA
Sony E PZ 18-110mm f/4 G OSS   400€
Sony Planar T* FE 50mm f/1.4 ZA   100€
Sony FE 85mm f/1.4 GM   100€
Sony Planar T* FE 50mm f/1.4 ZA   100€
Sony 70-200/F2,8 GM OSS   100€
Sony FE 24-70mm f/2.8 GM   100€
Sony Vario-Tessar T* FE 16-35mm f/4 ZA OSS   100€
Sony FE 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS   100€
Sony Vario-Tessar T* E 16-70mm f/4 ZA OSS   100€
Sony FE 24-240mm f/3.5-6.3 OSS   100€
Sony Vario-Tessar T* FE 24-70mm f/4 ZA OSS   100€
Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA   100€
Sony FE 70-200mm f/4.0 G OSS   100€
Sony FE 70-300mm f/4.5-5.6 G OSS   100€
Sony FE 90mm f/2.8 Macro G OSS   100€
Sony Sonnar T* FE 35mm f/2.8 ZA   80€
Sony E 18-200mm f/3.5-6.3 OSS objektiiv   60€
Sony FE 85mm f/1.8   60€
Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS   50€
Sony E 10-18mm f/4.0 OSS   50€
Sony E 10-18mm f/4.0 OSS   50€
Sony FE 50mm f/2.8   50€
Sony FE 28mm f/2.0   40€
Sony E 35mm f/1.8 OSS   40€
Sony E 50mm f/1.8 OSS must/hõbedane   30€
Sony E 55-210mm f/4.5-6.3 OSS must/hõbedane   30€
Sony E 30mm f/3.5 Macro   25€

 

A-MOUNT OBJEKTIIVID HלVITATAV SUMMA
Sony Sonnar T* FE 135mm f/1.8 ZA   200€
Sony Distagon T* 24mm f/2 ZA SSM   100€
Sony Vario-Sonnar T* 16-35mm f/2.8 ZA SSM II   150€
Sony 500mm f/4 G SSM   1000€

 

VÄLKLAMBID HלVITATAV SUMMA
Sony HVL-F43M   40€
Sony HVL-F32M   30€

Hüvitatava ostusumma kannab Sony sinu pangakontole, kui oled kampaaniaperioodil Photopointist soetatud pakkumises osaleva toote nõuetekohaselt Sony veebilehel registreerinud. Sealt leiad ka kampaania täpsemad juhised ja tingimused.

PS! Kui ostad FE 16-35mm f/2.8 GM, FE 24-70mm f/2.8 GM, FE 70-200mm f/2.8 GM OSS, FE 85mm f/1.4 GM ja/või FE 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS objektiivi koos a9a7R III või a7S II kaameraga, siis saad ostetud objektiivilt tagasi kahekordse reklaamitud summa (nt. 100 euro asemel 200 eurot). OstutÅ¡ekil või arvel peavad mõlemad ostetud tooted olema näha ühe tehinguna.

Juhul, kui jõuluostudeks on suuremad summad ära planeeritud, siis käimas on mitmed järelmaksu kampaaniad, mis aitavad suuri kulutusi hajutada.

 

Sony fototehnika leiad mugavalt ja kiirelt meie veebikaubamajast  ››

 

Kampaania kestab kuni 31. jaanuarini 2019. Ostu saab Sony veebilehel registreerida kuni 31. märtsini 2019. Kampaanias saavad osaleda vähemalt 18. aastased eraisikud st juriidilistele isikutele kampaania ei kehti. Taotlusi saab esitada ainult pärast neljateistkümne (14) päeva möödumist toote või toodete ostukuupäevast.


Valitud Sony kaameratega saad mälukaardi kohe tasuta kaasa

sony-kaamerad-silicon-power-malukaart-photopoint

Puhkusereisil või lapse kasvamisest tehtud udused fotod ja videoid jäägu minevikku, sest valitud Sony fototehnika ostul anname Sulle kingituseks kvaliteetse mälukaardi, mille peale mahutad kõik klõpsud ja videod.

Mahuka ja kiire Silicon Power SDXC 64GB Elite mälukaardi saad kaasa, kui ostad selle Sony täiskaader hübriidkaamera:

  • a7 III – kahtlemata hetke kõige kuumem kaamera kogu maailmas, mis nii TIPA kui EISA poolt on nimetatud 2018. kõige paremaks kaameraks!
  • a7R III – see kaamera valiti TIPA 2018 auhindade jagamisel parimaks kõrge lahutusvõimega täiskaader hübriidkaameraks.
  • a7S II – selle kaamera sensor on optimeeritud nõrgas valguses töötamiseks ning 4K videosalvestuseks.
  • a7 II – 5-teljeline keresisene stabilisaator nii filmimiseks kui fotode tegemiseks.
  • a7R II –  42,4 megapiksline tagantvalgustusega CMOS sensor pakub suurt detailsust ning dünaamikat.
  • a7 – Sony Exmor® HD CMOS sensor salvestab kaadri detailselt ning naturaalsete värvidega.
  • a7S – 12,2 megapiksline sensor – optimeeritud nõrgas valguses töötamiseks ning 4K videosalvestuseks.

Kiire Silicon Power SDHC 32GB Elite mälukaardi saad kaasa, kui ostad ühe neist kompaktsetest end jõulistest Sony hübriidkaameratest:

  • a5000 – on mugav kaasa võtta reisidele või kevadistele/suvitele jalutuskäikudele looduses, sest see jääb kotis pea märkamatuks.
  • a5100 – ülikiire autofookusega ei maga sa maha ühtegi erilist hetke.
  • a6000 – tegemist on 2017. aastal Photopointist kõige enam ostetud hübriidkaameraga!
  • a6300 – see on pildistamisel kiire ja võimas ning video filmimise omaduste poolest lähedal profiklassi võimekusele.
  • a6500 – mugav, kindel peos ning väga võimsa sisuga – ühesõnaga suurepärane töökaaslane igasuguste fotode ja videote tegemisel.

Kiire Silicon Power microSDHC 16GB Elite Class 10 + adapter mälukaardi saad kaasa, kui ostad selle Sony seikluskaamera:

  • HDR-AS50B –  SteadyShot pildistabilisaator on nii tõhus, et tagab staiible pildi rattal, kanuuga kärestikul või langevarjuga maa poole laskudes.
  • FDR-X3000R – kujundatud päris maailma muutuvat keskkonda silmas pidades.

Kiire Silicon Power SDXC 64GB Elite mälukaardi saad kaasa, kui ostad ühe neist Sony professionaalsetest videokaameratest:

  • FDR-AX100 – talleta enda koduvideod üliteravas 4K Ultra HD lahutusvõimes kasutades videokaamerat, mis mahub sinu pihku.
  • FDR-AX33 – see on 30% kompaktsem, kui eelnevFDR-AX100 ning sellel on olemas manuaalrežiimid ning ülilihtne kasutajaliides.
  • FDR-AX53 – on palju tundlikum kui selle eelkäija ja see võimaldab jäädvustada üliselget sisu erakordse eraldusvõimega isegi väheses valguses.
  • FDR-AX700 – 4K UHD 3840 ח 2160 30p HDR videosalvestusega

Kiire Silicon Power microSDHC 16GB Elite Class 10 + adapter mälukaardi saad kaasa, kui ostad selle Sony tavakasutajale mõeldud videokaamera:

  • HDR-CX240 – nutitelefonid ei salvesta nii head videot, kui see spetsiaalselt videote filmimiseks mõeldud kaaamera.
  • HDR-CX405 – 1920 ח 1080 FullHD 50p videosalvestus Exmor R® CMOS sensoriga
  • HDR-CX450 – on varustatud ka intelligentse aktiivse režiimiga, mis võimaldab talletada sujuvaid kaadreid ka liikudes.
  • HDR-CX625 5-teljeline Intelligent Active režiim vähendab kaamera värisemist.

Kampaania kestab kuni 31. detsembrini 2018.

 

Suurim valik Sony fototehnikat Eestis – photopoint.ee ››


Professionaalse Sony 4K videokaamera ostul saad kaasa funktsionaalsed kingitused

Sony FDR-AX700

Filmi enda kõige meeleolukamad jõuluseiklused või olulised videoprojektid üles tõelises tippkvaliteedis, sest Sony FDR-AX700 4K videokaamera ostul anname Sulle kauba peale Sony NP-FV100 lisaaku ja Sony poolt veel 5 aastat lisagarantiid. Ja see pole kõik – novembris saad lisakingituseks veel ka kiire ja mahuka Silicon Power 64GB Elite mälukaardi.

Sony FDR-AX700 on iga videomeistri unistus, sest üsnagi kompaktses korpuses peidab ennast 4K UHD 3840 ח 2160 30p HDR videosalvestus koos 12ח suumi võimekusega Zeiss objektiiv (29 – 348 mm). Optiline SteadyShot™ pildistabilisaator aitab Sul kindlad kaadrid kätte saada ka käest filmides ning tänapäevased WiFi & NFC ühendused aitavad materjali koheselt jagada kõikvõimalikesse nutiseadmetesse.

 

Osta Sony FDR-AX700 videokaamera ja filmi 4K kvaliteedis››

 


Sony a6300 või a6500 ostul on valitud Sony objektiiv -30%

Tule läbi Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast ja tee äge jõuludiil – Sony a6300 või a6500 hübriidkaamera ostul on Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS objektiiv 30% ehk 194,7€ odavam.

a6500 on Sony kõige võimsam APS-C mõõdus sensoriga hübriidkaamera. Ssee on mugav kompromiss kasutusmugavusest, funktsionaalsusest ning kompaktsusest, sest kere sees peitub võimekas 5-teljeline stabilisaator, veel võimsam pildiprotsessor ning tipptasemel teravustamissüsteem. Loomulikult ei saa mainimata jätta ka videosalvestust, mis paljudest videokaameratestki kordi parema kvaliteedi ja funktsionaalsusega.

a6300 on hübriidkaamera, mis pöörab paralleelselt suurt rõhku nii fotode tegemisele, videosalvestusele kui ka kasutusergonoomikale ning paindlikkusele. “Karbist välja” postituses tõi Lauri välja, et selle korpus on eeskujulikult pisike – nagu ühel puhtaverelisel hübriidkaameral võiks olla. Samas on see pildistamisel kiire ja võimas ning video filmimise omaduste poolest lähedal profiklassi võimekusele. Lihtsa disainiga – ei midagi ülepakutult retrolikku. Väike, aga võimas kõik-ühes kaamera, millega ka nõudlik fotohuviline kõik kaadrid kätte saab.

Kellel jõuluostudeks on suuremad summad ära planeeritud, siis käimas on mitmed järelmaksu kampaaniad, mis aitavad suuri kulutusi hajutada ja nende abil saad kingitused kohe kätte.

Vaata lisaks:

Kampaania kestab kuni 31.12.2018. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja objektiiv osta korraga s.t need peavad olema ühel tÅ¡ekil/arvel. Veebikaubamajas rakendub soodustus automaatselt, kui ostukorvis on õiged tooted.

 

Sony a6500 hübriidkaamerad Photopointis ››

Sony a6300 hübriidkaamerad Photopointis ››

 


Osta mistahes Sony a7 täiskaader ja valitud Sony objektiiv on 30% soodsam

sony-a7-tasikaader-hubriidkaamerad

2018. aastal tõusid Sony täiskaader hübriidkaamerad jõuliselt fotomaailma valitsejateks. Eriti ilmekalt väljendub see tõigas, et paljud elupõlised Canon, Nikon ja Pentax peegelkaamerate kasutajad nii Eestis kui välismaal on jätnud need pühapäeva pildistamiseks või maha müünud ja kätte haaranud Sony täiskaadrid.

Kui Sa veel ei ole Sony tehnika peale üle liikunud, aga plaanid seda teha, siis nüüd on selle teostamiseks parim hetk – mistahes Sony a7 seeria täiskaader hübriidkaamera ostul on Sony FE 24-105mm f/4 G OSS objektiiv 30% ehk lausa 404,7€ soodsam. 

Sony a7 seeria kaamerate tugevused ja nõrkused on arvatavasti igale fotohuvilisele juba pähe kulunud, aga kampaanias osalev FE 24-105mm f/4 G OSS objektiiv on päris põnev tegelane. Tänavu TIPA auhindade jagamisel parimaks hübriidkaameratele mõeldud standardsuumiks nimetatu on loodud reisi-, maastiku-, loodus- ja portreefotograafia tarbeks. Tänu sisseehitatud Sony OSS pildistabilisaatorile on lihtsam jäädvustada värinate vabasid pilte ning lisaks tavapärasele tolmu- ja ilmastikukindlusele on objektiivi bajonett saanud lisatihendi, mis kaitseb kaamera kere ning objektiivi vahelist ühendust.

Sa ei tea, millist uut a7- seeria täiskaadrit valida? Lauri kirjutas sisuka ülevate, kus toob välja nende kaamerate põhimõttelised erinevused, et saaksid kätte suuna, milline neist just Sulle sobiks. Lugema ››

PS! Lisaks antud kampaaniale on jõulukuul käimas veel sellised allolevad kampaaniad. Tundub, et hetkel on kõige soodsam aeg, et Sony täiskaadri “peale ronida”:

Kahtlemata on selliste “tööloomade” ostmine suur investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Kampaania kestab kuni 31.12.2018. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja objektiiv osta korraga s.t need peavad olema ühel tÅ¡ekil/arvel. Veebikaubamajas rakendub soodustus automaatselt, kui ostukorvis on õiged tooted.

 

Aeg on õige – osta Sony a7 täiskaader hübriidkaamera ››

The post Nendest Sony jõulukampaaniatest Sa küll ilma jääda ei soovi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Need on Photopointi 2018. aasta ostetumad objektiivid hübriidkaameratele
autor: Lauri Veerde

Äsja seadsime siinsamas Photopointi ajaveebis ritta 2018. aastal Photopointist kõige enam ostetud hübriidkaamerad. Nüüd on järg objektiivide käes. Selles artiklis vaatame, milliseid objektiive fotohuvilised enda hübriidkaameratele Photopointist 2018. aasta jooksul kõige rohkem ostnud on. Jätame kõrvale Canoni ja Nikoni, kelle tootevalikus veel hübriidkaamerad peegelkaamerate varju jäävad. Keskendume neljale suuremale hübriidkaamera tegijale ja toome eraldi välja Fujifilmi, Sony, Olympuse ja Panasonicu ostetumad objektiivid. Iga tootja 5 enamostetud objektiivi. Kokku 20.

Nagu teiste sama sarja artiklite juures, ei saa ka siin märkimata jätta et tegu ei ole mitte parimate vaid enim ostetud objektiividega. Need objektiivid pole saanud populaarseteks arvamusliidrite või tavakasutajate fantaasialennu tulemusena. Need on sellised, mille eest paljud fotohuvilised on olnud valmis välja käima enda raskelt teenitud eurosid. Ja just sellepärast ei figureeri all mitte ainult ülimusliku pildikvaliteediga optikajuveelid vaid pigem universaalsemad ja praktilised objektiivid, millel hinna ja kvaliteedi suhe suurepäraselt paigas.

Vaatame siis, milliseid objektiive Eesti fotohuviline oma hübriidkaamera juurde osta eelistab:

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Sony hübriidkaameratele

1. Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary

Sony kaamerad on head, aga objektiivid kole kallid. Eks sellepärast ongi Sony hübriidkaamera esimesed kolm objektiivi mitte Sony, vaid hoopis kolmandate objektiivitootjate tehtud. Kõige rohkem ostetud objektiivigna tõuseb esikohale Sigma 30mm f/1.4.

Täiskaadri ette see ei sobi, kuid seda mõnusam on seda kompaktset objektiivi kasutada näiteks poolkaadersensoriga A6000 hübriidkaameraga. Mõõduka 35mm lainurgaga sobib see poolkaadri ees tavalise elu-olu pildistamiseks – eriti pimedamal ajal, kus vähest ambientvalgust kompenseerib objektiivi suur 1.4 ava.

Muide – Sony A6000 on ju Photopointi 2018. aasta kõige ostetum hübriidkaamera. Paljud neist käesoleva aasta jooksul ostetutest A6000 mudelitest teevad ilmselt pilti just nimelt läbi selle Sigma objektiivi.

Sigma 30mm f/1.4 Photopointi e-poes

2. Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD

Lisaks poolkaadersensoriga kaameratele on Sony viimastel aastatel palju panustanud täiskaadersensoriga hübriididele. Jõudis ju Sony A7 III Photopointi 2018. ostetumate hübriidide tabelis üllatuslikult neljandale kohale.

Siin tulebki mängu Tamroni 28-75mm f/2.8 standardsuum. Olen kuulnud fotograafe kiitvat, et selle objektiivi pildikvaliteet ja teravustamiskiirus pole sugugi kehvemad koguni Sony enda superobjektiiviks peetud G Master 24-70mm f/2.8 objektiivist. Enam kui kaks korda soodsama hinna eest võib need mõned millimeetrid laiemast otsast ehk ohverdada küll?

Tamron 28-75mm f/2.8 Photopointi e-poes

3. Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary

Sony hübriidkaameratele osteti 2018. aastal Photopointist päris palju just fikseeritud fookuskaugusega objektiive. Nõnda on selle tabeli neli objektiivi viiest just fiksid. Kolmandale kohale tulnud Sigma 16mm f/1.4 on disaini, optilise kvaliteetsuse, ava ja hinnaklassi poolest sarnane esikohal oleva 30mm objektiiviga. Laiema nurga tõttu (vaatenurk on sama nagu 24mm objektiivil täiskaadri ees) on 16mm objektiiv aga sobilik laiemate vaadete pildistamiseks ja kitsamates tingimustes võimalikult suure vaatevälja katmiseks.

Sigma 16mm f/1.4 Photopointi e-poes

4. Sony FE 85mm f/1.8

Kui Sony poolkaadersensoriga pildistaja fotokotis on Sigma 30mm f/1.4, Sigma 16mm f/1.4 ja neljandale kohale tulnud Sony 85mm f/1.8, siis on sellel pildistajal juba enamik igapäevaselt vaja minevaid fookuskaugusi kaetud. poolkaadri ette on 85mm f/1.8 tegelikult küll natuke liiga suur. See on portreeobjektiiv, mida ostetakse ikka pigem täiskaadersensoriga Sony A7-seeria kaameratele. Ideaalne valgusjõuline fiksobjektiiv näiteks Sony A7 III või Sony A7R III kaameratega kasutamiseks.

Sony FE 85mm f/1.8 Photopointi e-poes

5. Sony E 50mm f/1.8 OSS

Viiendalt kohalt leiame taas E- bajonetile sobiva objektiivi, mis sobib poolkaadersensoriga Sony hübriididele. Sellel objektiivil olemas integreeritud OSS värinastabilisaator, mille tõttu objektiivi korpus veidi suurem ja raskem on. Kui pildistad Poolkaadersensoriga Sony hübriidkaameraga ja sul on vaja head valgusjõulist fiksobjektiivi, siis soovitan sulle just seda viienda koha toru. Sony valikus on ka ilma värinastabilisaatorita 50mm versioon, kuid see jäägu täiskaadersensoriga kaameratele.

Sony E 50mm f/1.8 OSS Photopointi e-poes

 

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Fujifilm hübriidkaameratele

1. Fujinon XF-35mm f/2 R WR

XF 35mm f/2 R WR on kõige enam müüdud objektiiv Fujifilmi hübriidkaameratele aastal 2018. See tuli müügile kaks aastat tagasi ja on seega üks uuemaid Fujifilmi objektiive. Sarnaselt vanemale XF-35mm f/1.4 R versioonile, mis siin tabelis teisele kohale platseerub, on ka see pisem 35mm varustatud avarõngaga, sobides nõnda ülihästi kasutamiseks nende Fujifilmi hübriidkaameratega, mis on varustatud säriajakettaga. Näiteks Fujifilm X-T20 või Fujifilm X-T2.

Selle 35mm f/2 eelisteks valgusjõulisema 35mm f/1.4 objektiivi ees on ilmastikukindlus, kompaktsem korpus ja kiirem teravustamine.

Fujinon XF-35mm f/2 R WR Photopointi e-poes

2. Fujinon XF-35mm f/1.4 R

XF 35mm f/1.4 R oli üks esimesi objektiive, mis Fujifilm oma hübriidkaameratele valmistas. See tuli müügile aastal 2012 ja on sellest ajast peale olnud Fuji kaameraga pildistavate tõsisemate fotohuviliste seas nii hinnatud kui ka maha tehtud. Hinnatud oma suurepärase optika pärast, mis pildistab ilusaid, teravaid ja kontrastseid pilte. Maha tehtud aeglasepoolse autofookuse pärast. Hinna poolest on see tunduvalt kallim kui esikohale tulnud 35mm objektiiv kuid suurem ava on Fujifilmi kaameratega pildistajaid siiski nii palju ahvatlenud, et see objektiiv on tulnud 2018. aastal Photopointis lausa teiseks.

Fujinon XF-35mm f/1.4 R Photopointi e-poes

3. Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR

Kolmandal kohal olev objektiiv tuleb samast seeriast, kust pärines esikohtki. Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR on suhteliselt uus objektiiv – kompaktse ja veekindla korpuse ning avarõngaga varustatult sobib see X-seeria hübriidkaamera ette nagu valatult. See on pisut laiema vaatenurgaga kui 35mm objektiiv (sama nagu 35mm objektiiv täiskaadersensoriga kaamera ees) ja sobib seetõttu igapäevaseks kasutamiseks ehk rohkemgi. See on objektiiv, mida on mugav igapäevaselt kaasas kanda ja kõikjal pildistamiseks kasutada.

Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR Photopointi e-poes

4. Fujinon XF-16-55mm f/2.8 R LM WR

Kaua sa nende fiksobjektiividega ikka pildistad – lõpuks vaatad ikka enda fotokotti ka ühe hea standardsuumi. Fujinon 16-55mm f/2.8 on kindlasti hea standardsuum. Parim, mis Fujifilmil pakkuda on. Oma ilmastikukindla korpuse ja avarõngaga sobib see ideaalselt X-T2 või X-H1 kaamerate ette. Ja kui vahepeal reisile minnes kompaktsemat komplekti tarvis on, otsid kapist jälle vana hea 23mm objektiivi üles.

Fujinon XF-16-55mm f/2.8 Photopointi e-poes

5. Fujinon XF 16mm f/1.4 R WR

Valgusjõulise ava ja fikseeritud fookuskaugusega lainurk on alati populaarne pildistamisvahend. 16 mm on ju Fujifilmi hübriidkaamera ees sama, nagu klassikaline 24mm lainurk täiskaadri ees. Ideaalne kõikide nende laiemate vaadete pildistamiseks. Ja kuigi Fujifilmi valikus on näiteks poole soodsam ja mõnusalt kompaktne 18mm f/2 objektiiv, siis on Fujiga pildistavad fotohuvilised eelistanud Photopointist rohkem osta ikkagi tippklassi optikaga 16mm f/1.4 profiobjektiivi. Võib-olla sellepärast, et 16mm objektiivil on korralik avarõngas ja ilmastikukindlus. Ja muidugi teravustamisskaala, mida tänapäeva hübriidkaamerate objektiividel veel vaid haruldaselt harva kohtab.

Fujinon XF 16mm f/1.4 Photopointi e-poes

 

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Olympus hübriidkaameratele

2-mzuiko-digital-ed-40-150mm-f-4-56-r-objektiiv-must

1. M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R

Soodsa hinnaklassi telesuumobjektiivid on alati populaarsete objektiivide seas olemas. See 40-150mm objektiiv on suurepärane täiendus või siis suumipikendus tavalisele Olympuse 14-42mm komplektobjektiivile. 40mm objektiiviga saad suumimist jätkata sealt kust komplektobjektiiviga pooleli jäi. Ja tõmmata kauged objektid (nagu linnud või lapsed või loomad…) päris suurelt pildile.

M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R Photopointi e-poes

 

2. M.Zuiko Digital 45mm f/1.8

Fikseeritud fookuskaugusega objektiivid teevad ilma ka Olympuse TOP5 tabelis. Teiselt kohalt leiame igapäevaseks kasutamiseks ehk natuke liiga kitsa fookuskaugusega 45mm f/1.8 objektiivi. Olympuse retrostiilis hübriidkaamera ette sobib see pisikene hõbedane fiksobjektiiv muidugi nagu valatult. Suumida sellega ei saa, kuid see-eest on selle objektiiviga pildistatud fotod nõelterava joonisega. Oma fookuskauguse ja suure ava poolest on Zuiko 45mm objektiiv suurepärane portreede pildistamisel ja muidugi ka hämaras ilma välguta pildistamisel.

M.Zuiko Digital 45mm f/1.8 Photopointi e-poes

3. M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II

See objektiiv on samal pulgal näiteks Tamroni 150-600 mm peegelkaameraobjektiiviga, kuna katab 35 mm ekvivalendina samalaadse vahemiku. Tegu on soodsa super-telesuumobjektiiviga, mis toob kaugeima maailma kenasti käeuulatusse. Selle toruga saad pildistada arglikke linde ja loomi ning kõike muud, mis kaugemale jääb. Pikale teleobjektiivile omaselt on sel väga kiire MSC teravustamissüsteem, samuti ka kvaliteetne ZERO vääristus ning korralikult terav joonis.

M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II Photopointi e-poes

4. M.Zuiko Digital ED 25mm f/1.8

See valgusjõuline 25mm fiksobjektiiv on Olympuse hübriidide ees hea kompaktne kasutada. Optilise kvaliteedi ja ka muude omaduste poolest on 25mm f/1.8 hästi sarnane teisele kohale tulnud 45mm f/1.8 objektiiviga. 25mm eksemplar on kindlasti universaalsem, sest laiem nurk tähendab rohkem pildistamisvõimalusi nii õues kui just iseäranis siseruumides.

M.Zuiko Digital ED 25mm f/1.8 Photopointi e-poes

 

4-mzuiko-digital-ed-7-14mm-f-28-pro-must

5. M.Zuiko Digital ED 7-14mm f/2.8 Pro

Kui Fujifilmi nimekirjas oli profiklassi standardsuum neljas, siis Olympusel peaaegu sama – viies. Tänu tolmu-, pritsme- ja külmakindlusele sobib see ülilainurkobjektiiv kasutamiseks ka kõige hullemates tingimustes. See on loodud töötama koos Olympus kaamerate integreeritud pildistabilisaatoriga, et pildid oleks teravad ka päris hämaras käest pildistades. See objektiiv on ideaalne eelkõige maastikufotode ja interjööride pildistamiseks.

M.Zuiko Digital ED 7-14mm f/2.8 Pro Photopointi e-poes

 

 

 

Photopointi 2018. aasta top objektiivid Panasonic hübriidkaameratele

1. Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH.

2018. aasta kõige populaarsem Panasonicu hübriidkaamerate objektiiv on 25mm f/1.7 ASPH. See on soodsa hinna ja valgusjõulise avaga fiksobjektiiv, mille fookuskaugus on 35mm ekvivalendina see kõige magusam 50mm. 25mm f/1.7 on objektiiv, mis sobib vabalt ka ainsaks objektiiviks sinu Panasonicu hübriidi ette, sest 50mm ekvivalentse fookuskaugusega saad pildistada ära enamiku tavaelus ettetulevaid stseene. Kui peaksin soovitama tavalise komplektobjektiivi kõrvale veel mingit muud objektiivi, siis soovitaksingi just seda.

Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH. Photopointi e-poes

2. Panasonic Lumix G X VARIO 12-35mm f/2.8 POWER O.I.S.

2018. aasta teine ostetum Panasonicu hübriidkaameratele mõeldud objektiiv on profiklassi valgusjõuline standardsuum 12-35mm f/2.8. See on kvaliteetse pildiloomega ja läbiva valgusjõulise avaga alternatiiv soodsale ja kesise esitlusvõimega standardsele komplektobjektiivile. Hinnalt kallis, aga lausa suurepärane kallimatele Panasonicu hübriidkaameratele nagu GH5 või G9.

Panasonic 12-35mm f/2.8 Photopointi e-poes

5-panasonic-lumix-g-vario-45-150mm-f-40-56-asph-mega-ois-objektiiv

3. Panasonic Lumix G Vario 45-150mm f/4.0-5.6 ASPH Mega O.I.S.

Panasonicul on olemas lai soodsate telesuumide valik. Siin kolmandal kohal on neist kõige soodsam: 45-150 f/4.0-5.6. Muidu üsna sarnane 45-200mm telesuumile, kuid pisut väiksema suumiulatusega. Sobib hästi täienduseks Panasonicu tavalisele 14-42mm komplektobjektiivile.

Panasonic 45-150mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

 

3-panasonic-lumix-g-vario-100-300mm-f-40-56-mega-ois-objektiiv

4. Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 II Mega O.I.S

Siit tuleb pisut võimsam telesuum kui kolmandal kohal olev 45-150mm. See peaks meeldima neile, kes soovivad pildistada linde või loomi või muid kaugemal asuvaid asju.

Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes

5. Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 ASPH

Kes tahab enda kompaktse Panasonicu hübriidkaamera ette võimalikult pisikest ja kvaliteetset fiksobjektiivi, see võib ühineda kõigi nendega, kes on 2018. aastal Photopointist ostnud Leica DG Summilux 15mm f/1.7 ASPH objektiivi. Panasonicu hübriidkaamera ees on selle fookuskaugus sama nagu 30mm objektiivil täiskaadri ees – ehk umbes nagu klassikaline 35mm. Lisaks valgusjõulisele avale pakub see objektiiv väga head pilditeravust ning tänu objektiivi esiossa integreeritud avarõngale ka mugavat käsitsemist. Nagu päris Leica Panasonicu kaamera ees.

Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 Photopointi e-poes

 

Hübriidkaamerad on 2018. aastal Photopointis nii müügi kui ka käibe poolest peegelkaameratest ette rebinud. Ka objektiivide valik on neljal suuremal hübriidimeistril juba nii hea, et rahuldab ka nõudlikuma fotohuvilise vajadused. Kui ka sina pildistad hübriidkaameraga, siis said ehk sellest artiklist mõned vihjed, millist objektiivi lisaks juba olemasolevatele juurde hankida võiks.

Vaata ka: 

The post Need on Photopointi 2018. aasta ostetumad objektiivid hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopointi TOP 10 – enim ostetud peegelkaamerad aastal 2018
autor: Lauri Veerde


2018. aastal avalikustasid kaameratootjad ühtekokku 20 vahetatavate objektiividega fotoaparaati. Peegelkaameraid oli nende hulgas ainult neli. Selles pole midagi eriskummalist, sest vanu häid peegelkaameraid on jäänud valmistama ju vaid kolm firmat: Canon, Nikon ja Pentax. Kõik teised on hübriidide peal – ja tegelikult on seda suuresti nüüd ka Canon ja Nikon. Ainult Pentax purjetab K-1 tuules uhkelt edasi, lihvib tasapisi oma Limited klaasi ja ei näi teiste arutust siplemisest hoolivat.

Uute mudelite vähesusele vaatamata on Photopointi kauplustes peegelkaameraid küllaga. Ega peegelkaamera pole kartulisalat, mis kuu aja pärast jalad alla võtab ja ise letilt minema jalutab. Ka aasta eest müügile tulnud aparaadid kõlbavad veel pildistamiseks ja nii osteti Photopointist 2018. aasta jooksul päris palju peegelkaameraid. Hübriidkaameratele jäi peegelkaamerate müük sel aastal muidugi alla. Samuti käive. Tulemustest selgus, et kui hübriidide puhul eelistatakse tihti kallimaid mudeleid, siis peegelkaamera müügiartiklitest lõviosa moodustavad ikka need kõige soodsama hinnaklassi aparaadid. Seda trendi on näha ka allolevas 10. parema edetabelis, kus kogu esiviisik koosneb eranditult väga soodsa hinnaga peegelkaameratest ja alles kuuendal kohal on esimene keskklassi peegelkaamera.

Aasta lõpus koostatakse mitmel pool parimate kaamerate nimekirju. Kindlasti tasub tähele panna, et see esikümme siin all ei ole parimate hübriidkaamerate nimekiri. Siin on fotoaparaadid paigutatud ritta selle alusel, kui palju neid Photopointis 2018. aasta jooksul müüdud on. Need digipeeglid pole saanud populaarseteks arvamusliidrite või tavakasutajate fantaasialennu tulemusena. Nende puhul pole ainumääravaks saanud ilus välimus või funktsioonide rohkus.

See pingerida peegeldab reaalset elu – need on need kaamerad, mille eest eestlased on olnud nõus kõige sagedasemalt oma raskelt teenitud raha ära andma. Väärt kaamerad, millel hinna ja kvaliteedi suhe suurepäraselt paigas ja mida ostes reeglina alt minna ei saa.

 

1. Nikon D3400

 

2018. aastal on Photopointist kõige enam ostetud Nikon D3400 peegelkaamerat. Eelmise aasta ostetumate tabelis oli see aparaat neljandal kohal. Kuna aga kõik eelmisel aastal kõrgemal kohal olnud aparaadid on 2018. aastal müügilt otsa lõppenud (need olid lihtsalt juba nii vanad mudelid), siis kuulub nüüd esikoht Nikon D3400 kaamerale. Ka D3400 ise on päris vana mudel ja selle soodsamad kitobjektiiviga komplektid on praeguseks juba Photopointist otsas. D3400 koha täidab selle täiustatum mudel Nikon D3500.

D3400 on Nikoni kõige soodsama seeria peegelkaamera, loodud lihtsaks pildistamiseks neile, kes soovivad ilusaid fotosid ilma keeruliste seadistusteta. Sarnaselt Canon EOS 2000D või 4000D kaameratele sobib ka Nikon D3400 ideaalselt esimeseks fotoaparaadiks – näiteks nutitelefoni kõrvale.

Selle kasutamine on tehtud võimalikult lihtsaks – režiimirattal on tavapärastele PASM säriprogrammidele lisatud palju igapäevaelus ette tulevaid pildistamisolukordi. Niimoodi ei pea esimesel päeval selgeks tegema selliseid põhitõdesid nagu ava ja säri, vaid saad rahulikult keskenduda pildistamisele.

Nikon D3400 olulisemad tehnilised andmed

  • 24,2-megapiksline APS-C mõõdus DX CMOS sensor
  • Pildisensori tundlikkus ISO 100–25 600
  • 11 teravustamispunktiga, keskmine rist-tüüpi
  • FullHD 1920 ח 1080 50p videosalvestus
  • 3-tolline LCD ekraan, 921 000 pildipunkti
  • 5 kaadrit/sek sarivõte
  • Bluetooth-ühenduvus nutiseadmetega, 3,5mm audiosisend puudub
  • Aku vastupidavus kuni 1200 kaadrit (CIPA)
  • Kaal ainult 395 g (ainult kere, aku ja mälukaardita)

Nikon D3400 peegelkaamerad Photopointis »

 

 

2. Canon EOS 200D

 

Canon EOS 200D on 2017. aastal avalikustatud 24.2 MP sensoriga algtaseme peegelkaamera. See pole päris kõige soodsam valik, vaid esindab juba natuke kallimat ja omaduste poolest arenenumat seeriat. Võrreldes näiteks EOS 2000D kaameraga on EOS 200D pisut kallim kuid oluliselt võimekam.

Mille poolest siis 200D oma soodsamatest konkurentidest esile tõuseb? Esiteks on sel pisem ja parema koostekvaliteediga korpus. Teiseks tehnilised omadused nagu mitu generatsiooni uuem pildiprotsessor, puuteekraan, kiirem sarivõte, faasituvastusega teravustamine videorežiimis, poole kiirema kaadrisageduse võimalus Full HD video filmimisel, mikrofonipesa, Bluetoothiga toimiv WiFi ja vastupidavam aku. Tundub piisavalt põhjuseid, miks valida 200D, kas pole?

Tore näha, et Canon EOS 200D on sel aastal teistest Canoni soodsamatest kärakatest ettepoole trüginud, sest see kaamera on seda väärt.

Canon EOS 200D olulisemad tehnilised andmed

  • Pildisensor : 24,2-megapiksline CMOS (APS-C 22,3 ח 14,9 mm)
  • Pildiprotsessor: DIGIC 7
  • ISO-tundlikkus: 100 – 25 600 (laiendatav kuni 51 200)
  • Sarivõte: 5 kaadrit sekundis
  • Autofookus: Dual Pixel AF teravustamissüsteem Live View ning videorežiimis
  • Ekraan: 3-tolline pööratav LCD 1040000 pildipunktiga
  • Pildiotsija: Optiline 95% katvusega
  • Video :1920 ח 1080 @ 50p / 60 Mbps, MP4, H.264, AAC
  • Salvestusmeedia : SD/SDHC/SDXC (UHS-I)
  • Juhtmevaba ühenduvus: WiFi, NFC ning Bluetooth
  • Mõõdud: 122 ח 93 ח 70 mm
  • Kaal: 453 grammi koos akuga

Canon EOS 200D peegelkaamerad Photopointis »

 

 

3. Canon EOS 2000D

 

Kolmandalt kohalt leiame ootuspäraselt Canoni uue, 2018. aasta algul müügile jõudnud peegelkaamera EOS 2000D. Nimi võib sel küll uus olla, kuid ega see kaamera seesmiselt väga palju vanast EOS 1300D aparaadist ei erine. Ainult pildisensor on välja vahetatud, sest kaks põlvkonda vana 18 MP CMOS kiibi asemel on EOS 2000D sees uus 24.1 MP sensor. See on hea uudis, sest sellega koos muutub paremaks ka pildikvaliteet. Kahjuks ei ole sel sensoril (erinevalt näiteks EOS 200D kaamerast) faasituvastusega teravustamispunkte, mis muudaksid autofookuse Live View‘s või filmirežiimil kiiremaks.

Kõik muu – tehnilistest andmetest korpuseni on EOS 2000D ja EOS 1300D kaameratel identne.

Canon EOS 2000D olulisemad tehnilised andmed

  • Sensor: 24.1 MP CMOS
  • ISO ulatus: 100-6400, võimendusega ISO 12800
  • Teravustamine: 9 teravustamispunkti, Keskmine risttüüpi; Live View režiimis toimib kontrasttuvastus
  • Sarivõte: Maksimaalselt 3 fps; 150 JPG faili järjest; 6 RAW faili järjest
  • Optiline pildiotsija: 95% kaadri katvust; 0.80x suurendust; Dioprikorrektsiooniga
  • LCD-ekraan: 3″, 920 000 px; Ei ole puutetundlik
  • Filmirežiimi suurim/kiireim võimalik klipp: 1920 x 1080 (30, 25, 24 fps); H.264 koodek,
  • Mikrofonisisendit ei ole, WiFi + NFC
  • Aku kestvus ühe laadimiskorraga: 500 kaadrit

Canon EOS 2000D peegelkaamerad Photopointis »

 

 

4. Canon EOS 1300D

 

Eelmise aasta kõige ostetum kaamera Canon EOS 1300D on sel aastal lagnenud neljandale kohale. languse põhjuseks on 1300D tootmise lõppemine – see sai poole aasta peal Photopointi laost lihtsalt otsa ja asendus Canon EOS 2000D kaameraga, mis tublilt teatepulga üle võttis ja käesolevas pingereas kolmandale kohale tulnud on. Kui 1300D ja 2000D tulemus kokku panna, oleks see ühendkaamera ülekaalukalt kõige ostetum.

Canon EOS 1300D on lihtsa käsitlemisega ja selge pildistamisloogikaga peegelkaamera, loodud olema esimeseks tõsisemaks fotoaparaadiks. Canon EOS 1300D ja Canon EOS 2000D erinevus seisneb ainult suurema lahutusvõimega pildisensoris. Seega pole vaja EOS 1300D kadumisest kurvastada, sest kuningas elab ja kavatseb 2019. aasta ostetumate peegelkaamerate edetabelis ilmselt puhta töö teha.

Canon EOS 1300D olulisemad tehnilised andmed

  • 18-megapiksline APS-C mõõdus CMOS sensor
  • Pildisensori tundlikkus ISO 100–12 800
  • 9 teravustamispunktiga, keskmine rist-tüüpi
  • FullHD 1920 ח 1080 25p videosalvestus; Helitaseme manuaalse seadistamise võimalus
  • 3-tolline LCD ekraan, 920 000 pildipunkti
  • 3 kaadrit/sek sarivõte
  • Wi-Fi + NFC ühenduvus
  • Aku vastupidavus kuni 500 kaadrit (CIPA)
  • Kaal ainult 485 g (koos aku ja mälukaardiga)

Canon EOS 1300D peegelkaamerad Photopointis »

 

 

5. Canon EOS 4000D

 

Viiendal kohal on Photopointi ja ilmselt kogu maailma kõige soodsam peegelkaamera Canon EOS 4000D. Ei saa just öelda, et sellise fotoaparaadi valmistamine ühele endast lugupidavale fotofirmale au teeks. Raha aga ei haise ja kui see kärakas aitab ettevõttel käivet teha, et selle arvelt näiteks uusi täiskaader hübriide arendada, siis olgu pealegi.

Canon EOS 4000D on eriline säästukaamera, mis jääb omaduste poolest kusagile 2014. aastal esitletud EOS 1200D tasemele. Sellel aparaadil on EOS 1200D ja EOS 1300D mudelitest pärit 18 MP sensor, 1300D teravustamissüsteem, pildiotsija ja filmirežiim. Madalama hinna eesmärgil on kaotatud eraldi sisse-välja lülitamise lüliti, nuppude tähistused on kantud mitte nuppude peale vaid nende kõrvale, korpusel ei ole kummeeritud alasid, bajonett on plastikust ja pildiotsijal ei ole dioptrikorrektsiooni võimalust. Kõige üllatavam on aga väike 2,7″ ja ülimadala lahutusvõimega (230 000 px) LCD-ekraan, millega Canon end otse 2011. aastasse lennutab.

Canon EOS 4000D olulisemad tehnilised andmed

  • Sensor: 18 MP CMOS
  • ISO ulatus: 100-6400, võimendusega ISO 12800
  • Teravustamine: 9 teravustamispunkti, Keskmine risttüüpi; Live View režiimis toimib kontrasttuvastus
  • Sarivõte: 3 fps;
  • Optiline pildiotsija: 95% kaadri katvust; 0.80x suurendust; ilma dioptrikorrektsioonita
  • LCD-ekraan: 2.7″, 230 000 px, ei ole puutetundlik
  • Filmirežiimi suurim/kiireim võimalik klipp: 1920 x 1080 (30, 25, 24 fps); H.264 koodek,
  • Mikrofonisisendit ei ole, WiFi
  • Aku kestvus ühe laadimiskorraga: 500 kaadrit

Canon EOS 4000D peegelkaamerad Photopointis »

 

 

6. Canon EOS 77D

 

Canon EOS 77D on juba tõsisemale fotohuvilisele mõeldud peegellkaamera. 2017. aasta algul esitletud aparaat asetub Canoni tooteseerias EOS 800D ja EOS 80D vahele ja tõuseb algtaseme aparaatidega võrreldes esile eelkõige oma autofookussüsteemi poolest. 45 risttüüpi teravustamispunkti katavad suure osa sensorist ja muudavad terava pildi saamise oluliselt lihtsamaks. Ka videorežiimil on teravustamine kiire ja sujuv, sest Dual Pixel sensori abil toimib kiire faasituvastusega autofookus.

Seesmiselt on EOS 77D hästi sarnane soodsamale EOS 800D peegelkaamerale. Väliselt aga jälle kallimale EOS 80D aparaadile. See on Canonil kaval lüke, sest tõenäoliselt ongi paljudele fotohuvilistele meeldinud EOS 77D professionaalsem korpuse välimus ja seetõttu on see kaamera (soodsama EOS 800D asemel) ka Photopointi ostetumate peegelkaamerate nimekirjas kuues.

Canon EOS 77D peegelkaamera olulisemad tehnilised andmed

  • Sensor: 24.2 MP CMOS
  • ISO ulatus: 100-25 600, võimendusega ISO 51 200
  • Teravustamine: 49 teravustamispunkti, kõik risttüüpi (-3 – +18 EV); Live View režiimis toimib faasituvastus
  • Sarivõte: 6 fps
  • Optiline pildiotsija: 95% kaadri katvust; 0.82x suurendus
  • Korpus ei ole ilmastikukindel
  • Väiksem LCD-ekraan kaamera peal;  suurem 3.0″, 1 040 000 px, pööratav ja kallutatav, puutetundlik kaamera taga
  • Värvustasakaalu kahveldus, intervalomeeter
  • Filmirežiimi suurim/kiireim võimalik klipp: 1920 x 1080 50p
  • 3,5mm ikrofonisisend, WiFi, Bluetooth 4.1, NFC
  • Aku kestvus ühe laadimiskorraga: 600 kaadrit

Canon EOS 77D peegelkaamerad Photopointis »

 

 

7. Pentax K-70

 

Pentax on viimasel kahel aastal kogu oma fookuse pannud täiskaadersensoriga K-1 peegelkaamera valmistamisele ja arendamisele. Poolkaadersensoriga peegelkaameraid on jäänud valikusse vaid kaks: Pentax KP ja Pentax K-70. Neist soodsam K-70 on teinud tubli tulemuse ja jõudnud Photopointi ostetumate peegelkaamerate edetabelis seitsmendale kohale.

Pentax K-70 on esimene Pentax peegelkaamera, millel on paremaks videorežiimis ja Live View režiimis teravustamiseks hübriid autofookus. See tähendab, et 24 MP (ilma madalpääsfiltrita) sensor on võimeline teravustama nii kontrastipõhiselt kui ka faasituvastusega. Sel on ilmastikukindel korpus, 6 fps sarivõte, WiFi ja 25 fps Full HD videorežiim. Suhteliselt soodne hind, oma klassis parim korpus ja ergonoomika ning korralikud algtaseme tehnilised andmed teevad K-70 kaamerast päris hea valiku neile, kes tahaks midagi paremat kui päris algtase. Pealegi – optiline pildiotsija on sel ju isegi avaram kui EOS 77D kaameral.

Pentax K-70 peegelkaamera olulisemad tehnilised andmed

  • Sensor: 24.2 MP CMOS
  • ISO ulatus: 100-204 800
  • Teravustamine: 11 teravustamispunkti, 9 risttüüpi (-3 – +18 EV); Live View režiimis toimib faasituvastus
  • Sarivõte: 6 fps
  • Optiline pildiotsija: 100% kaadri katvust; 0.95x suurendus
  • Korpus on ilmastikukindel
  • LCD-ekraan: 3.0″, 921 000 px, pööratav ja kallutatav
  • Intervalomeeter
  • Filmirežiimi suurim/kiireim võimalik klipp: 1920 x 1080 25p
  • 3,5mm mikrofonisisend, WiFi
  • Aku kestvus ühe laadimiskorraga: 410 kaadrit

Pentax K-70 peegelkaamerad Photopointis »

 

 

8. Nikon D5300

 

Kaheksandale kohale tulnud Nikon D5300 kaamera võib paigutada Nikonite leeris alustajatele mõeldud D3500 ning edasijõudnute D7100 vahele. Erinevalt D3500-st pakub D5300 mugavamat juhtimist – muudetud on juhtnuppude asetust ja toimimist ning lisatud on keeratav ja pööratav LCD-ekraan. D7100 kaameraga võrreldes on erinevused juba suuremad, sest viimasel on kahe ekraaniga juhtimine, professionaalsem autofookus ning rohkem kasutajakeskseid seadistusvõimalusi.

Nikon D5300 tehniliste trumpide hulka kuulub Full HD videosalvestus kiirema 50 fps kaadrisagedusega, välise mikrofoni pesa, keeratav ja pööratav LCD ja muidugi 39 faasituvastuspunktiga autofookus (9 cross-type punkti), mis peaks optilise pildiotsijaga pildistamisel päris kiire tulemuse andma. LCD-ekraanilt kadreerimisel D5300 nii hea olla ei pruugi, sest faasituvastusega piksleid selle pildisensoril pole.

Nikon D5300 olulisemad omadused:

  • 24.1 MP APS-C mõõdus CMOS sensor (ilma madalpääsfiltrita)
  • EXPEED 4 protsessor
  • ISO 100-12 800, võimendusega kuni 25 600
  • 5 kaadrit sekundis sarivõte
  • 39 autofookuspunkti, 9 on cross-type
  • 3,2″ pööratav ning kallutatav 1,04 miljoni piksliga LCD displei
  • kaugjuhtimine ning andmete edastamine sisseehitatud WiFi kaudu
  • 1080p 60 kaadrit sekundis video
  • sisseehitatud mikrofon, välise mikrofoni võimalus

Nikon D5300 peegelkaamerad Photopointis »

 

 

9. Canon EOS 6D Mark II

 

Canon EOS 6D Mark II on Canoni kõige soodsam täiskaadersensoriga peegelkaamera. Profimõõtu korpusega, mis justkui sulab pihku, nuppude ja menüüdega, mis on aastate jooksul lihvitud perfektsuseni. Selline täiskaader on ihaldusobjektiks olnud paljudele Canoni poolkaadriga pildistavatele fotohuvilistele. Eriti neile, kel juba ja mõni täiskaadri objektiiv fotokotis olemas.

Ajad aga muutuvad ja kui vaadata ka siinsamas kõrval ära toodud tehniliste andmete nimekirja, siis võib see kukalt kratsima panna küll. Sest kui selle kõrvale panna nüüd näiteks Sony A7 III hübriidkaamera omaduste tulevärk, ei tundu Canon EOS 6D Mark II enam sugugi nii vinge aparaat. Pea aga meeles, et tehnilised omadused ei tohiks kaameravaliku juures olla ainumääravaks. Vaat et olulisemgi võib olla see, kas sul on kaameraga mugav pildistada või mitte. Ja just ergonoomilisiuse osas teeb Canoni klassikaline profipeegelkaamera Sonyle silmad ette. Võibolla just sellepärast ostsid paljud fotohuvilised endale 2018. aastal Canon 6D Mark II kaamera…

Canon EOS 6D Mark II olulisemad tehnilised andmed

  • 26,2 MP täiskaader CMOS sensor
  • Sensori tundlikkus ISO 100 – 40 000; laiendatav ISO 50 – 102 400
  • Dual Pixel CMOS AF; Maksimaalselt 63 teravustamispunkti
  • 49 rist-tüüpi teravustamispunkti; Keskpunkt töötab kuni -3 EV valguse juures
  • FullHD 1920 ח 1080 60p/50p videosalvestus
  • Kuni 7 kaadrit/sek sarivõte tänu kahele pildiprotsessorile
  • Katiku säriajad 1/4000–30 sek; 1/200 sek välgusünkro
  • 7560 piksliga RGB + IR särimõõtmissensor
  • Integreeritud WiFi, Bluetooth 4.0 & NFC ühendused, GPS vastuvõtja
  • Puutetundlik 3-tolline 1,04 miljoni pildipunktiga LCD ekraan
  • Tolmu- ja niiskuskindel korpus
  • Optiline pentaprismaga pildiotsija, 98% kaadri kattuvus & 0,71ח suurendus
  • Mikrofonisisend, miniHDMI väljund, USB 2.0 ühendus
  • Aku vastupidavus kuni 1200 kaadrit

Canon EOS 6D Mark II peegelkaamerad Photopointis »

 

 

10. Canon EOS 80D

 

 

10ndal kohal ilutsev Canon EOS 80D pole soodne algtaseme karp, vaid hoopis võimekas, pooleldi juba profiaparaadimaiguline peegelkaamera. See pole ka kuigi vana peegel, sest avalikustati üleeelmise aasta algul ja Photopointi jõudis 2016. aasta kevadel.

80D on sobilik aparaat neile, kes tegelevad pildistamisega juba tõsisemal tasemel ja oskavad vastavalt vajadusele muuta kaamera säri ja muid parameetreid. 80D rahuldab neid oma kiire autofookuse, 7 fps sarivõtte, profitasemel juhtnuppude süsteemi, ja võimeka videorežiimiga. Peegelkaameramaailmas pole EOS 80D kaameraga alt minna lihtsalt võimalik. Kui ainult…

… kui ainult hübriidkaamerate poole ei vaata. Sest EOS 80D hinnaklassis on ju näiteks Fujifilm X-T20. See 4K videorežiimi ja ülikiire autofookusega aparaat, mis Photopointi hübriidkaamerate 2018 TOP 10 tabelis teisele kohale tõusis, on ju oluliselt soodsamgi kui 80D. Või siis allahinnatud Sony A7 II täiskaader. Või ilus ja kompaktne Olympus OM-D E-M5 Mark II. Või paarsada eurot kallim Fujifilm X-T2 oma supervõimeka videosalvestusega…

  • Canon EOS 80D olulisemad omadused
    • 24-megapiksline APS-C mõõdus CMOS-sensor
    • Sarivõtted kuni 7 kaadrit sekundis
    • 45 teravustamispunktiga (kõik risttüüpi) autofookussensor on suur edasiminek senisest 19-nest punktist
    • Dual Pixel CMOS AF automaatse teravustamise tehnoloogia
    • Kaugjuhtimine ja andmete edastus WiFi kaudu, NFC kiireks WiFi ühenduse alustamiseks
    • Kallutatav ja keeratav 3-tolline puutetundlik LCD ekraan (1,04 miljonit punkti)
    • 100% kaadri katuvse ja 0,95x suurendusega optiline pildiotsija
    • ISO tundlikkus kuni 16 000 (laiendatav kuni 25 600)
    • Videorežiim: 1920 x 1080 (60p, 30p, 24p), integreeritud stereomikrofon, kõrvaklappide ja mikrofoni pesad
    • Aku kestvus: 960 säritust ühe laadimiskorraga

Canon EOS 80D peegelkaamerad Photopointis »

 

Sellised on Photopointi 2018. aasta kümme enamostetud peegelkaamerat. Ootustele vastavalt olid edetabelis esindatud peaaegu kõik soodsa hinnaklassi peegelkaamerad. Kuid samas ilutses seal ka päris mitu keskklassi peegelkaamerat. Tähele tasub panna, et Canoni peegelkaameraid oli selles nimekirjas valdav enamik – lausa seitse. Nikoni kaameraid samas ainult kaks ja Pentaxi tulemuseks üks. Paistab, et eestlastele jätkuvalt Canon meeldib. 

The post Photopointi TOP 10 – enim ostetud peegelkaamerad aastal 2018 appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7