Pentax K-70 peegelkaamera on ilmastikukindel ja parema autofookusega
autor: Lauri Veerde

1240950577

Ricoh esitleb täna uut peegelkaamerat nimega Pentax K-70. See on keskmise hinnaklassi aparaat, mis sarnaneb väljast vägagi K-S2 peegelkaamerale, kuid on saanud endale mitmeid aste kõrgemal oleva K-3 peegelkaamera omadusi.

K-70 on esimene Pentax peegelkaamera, millel on paremaks videorežiimis ja Live View režiimis teravustamiseks hübriid autofookus. See tähendab, et 24 MP (ilma madalpääsfiltrita) sensor on võimeline teravustama nii kontrastipõhiselt kui ka faasituvastusega. Peab aga tähele panema, et videorežiimis toimib kiirem jälitav autofookus hetkel vaid smc PENTAX-DA18-135mm F3.5-5.6 ja HD PENTAX-DA 55-300mm F4.5-6 3 objektiividega.

Pentax K-70 korpus on ilmastikukindel. 11 punktiga teravustamissüsteemis on 9 eriti tundlikku cross-type punkti, sarivõte klõbistab kaadreid 6 fps kiirusega ja maksimaalne ISO ulatub 102 400 tasemeni. Filmirežiim tipneb 1080×1980 px Full HD kaadriga kuni 30 fps (PAL režiimis 25 fps). Sarnaselt K-S2 kaamerale on ka K-70 aparaadil olemas sisseehitatud WiFi.

Ricohi sõnul jääb K-S2 peegelkaamera veel tootmisesse ning K-70 lisandub kallima mudelina selle kohale. Millal K-70 lisandub, seda Ricoh veel täpselt ei ütle, kuid ilmselt meie regioonis K-70 müügile tulemas ei ole.

Selle suve parim objektiividiil: muuda enda Canoni või Nikoni peegelkaamera võimsaks loodusfotokahuriks
autor: Lauri Veerde

fujifilm-35mm-f1.4-vs-35mm-f2.0-1

18-55mm kitobjektiiviga juba kotkast või kitse pildile ei püüa. Ka tavalised 200 või 300 mm teleobjektiivid jäävad looduses loomadest-lindudest hea pildi kätte saamise jaoks liiga lühikeseks. Tamroni 150-600mm telesuumobjektiiv on ideaalne relv nii algajale kui ka juba kogenumale loodusfotohuvilisele. See ei maksa hingehinda ja selle suur suumivahemik võimaldab pildistada ka portreid ning lähikaadreid. Kõige magusam on aga siiski 600mm fookuskaugus, millega tõmbad loomad-linnud nagu teleskoobiga lähemale ja klõpsad teravalt pildile.

Käest pildistades võtab kitsas nurk ja raske objektiiv ka tugevama käe värisema ja pilt tuleb udune. Sellepärast peaks sellise võimsa objektiiviga võimalusel pildistama ikka statiivilt. Statiivi pärast pole Tamroni 150-600mm teleobjektiivi ostjal nüüd muret, sest juunis antakse Photopointis selle relva ostjatele kingituseks kaasa Manfrotto tõsine statiiv 290 Xtra. Selle küljes on kolmesuunaline Manfrotto statiivipea, mille abil saab kaadri kenasti kolmes tasapinnas paika timmida.

Tamroni 150-650mm objektiiv võib fotokaugele inimesele tunduda üsna krõbeda hinnaga. Arvestades peegelkaamera teleobjektiivide kõrgustesse tõusvaid hindu on Tamroni 150-600mm aga hoopis üks soodsamaid 600mm teleobjektiive üldse. Soodushinnaga maksab see praegu Photopointis 999€. Seda raha ei pea ka korraga välja käima: järelmaksuga teeb see 30,03€ kuus ja soovi korral saab kasutada ka 3-kuulist maksepuhkust.

Lisaks statiivile saab juulis koos Tamroni 150-600mm objektiiviga Photopointist ka praktilise videopõhise kursuse fotode töötlemisest Adobe Lightroom tarkvaraga. Kursus on Eesti keeles ja lektoriks on profifotograaf ja Adobe tarkvara koolitaja Urmas Ääro.

Tasub osta küll, sest kui fotokaamerad vananevad kiiresti ja viie aasta pärast vajad juba uut, siis väärt objektiiv ja statiiv on investeering kauemaks.

 

All fotodel näed Tamroni 150-600mm objektiivi ja sellega koos kingitusena antavat statiivi lähemalt.

tamron-150-600mm-manfrotto-statiiv-290-xtra-10

Nagu kõik peegelkaameraobjektiivid, mille fookuskaugused ulatuvad üle 400mm, on ka Tamroni toru päris suur ning üsna raske. See on üks põhjus, miks selle objektiiviga on hea pildistada just statiivilt: rasket objektiivi ei saa ka tugevam fotohuviline kaua aega stabiilselt käes hoida – ikka hakkab kaader värisema. Suurele objektiivile kohaselt on siin olemas ka metallist statiivikrae, tänu millele ei kinnitata mitte kaamerat vaid hoopis objektiivi.

 

tamron-150-600mm-manfrotto-statiiv-290-xtra-3

Manfrotto 290 Xtra statiiv on valmistatud alumiiniumist. Jalad on kolmeosalised ja statiivi maksimumkõrgus on 170 cm. Olemas on tõstetav kesksammas ja võimalus statiivi jalgu erinevate nurkade alla seada nii et minimaalseks töökõrguseks oleks kasvõi 40 cm.

 

tamron-150-600mm-manfrotto-statiiv-290-xtra-4

Statiivi üks jalg on kaetud nägusa ja praktilise kummiga – sellest on eriti hea kinni haarata külmemal ajal, siis kui metall liiga külmaks läheb.

 

tamron-150-600mm-manfrotto-statiiv-290-xtra-66
tamron-150-600mm-manfrotto-statiiv-290-xtra-88

 

3-suunaline kuulpea sobib looduses pildistamiseks ülihästi. Sellel on kolm juhtkangi, mis lukustavad lahti kolm erinevat suunda. Kui lukustad lahti horisontaalse ja vertikaalse, saad kaamerat kiirelt liigutada (ka kiiresti liikuvaid linde pildistada) nii et kaader jääks maapinnaga loodi. Kui on aga maastikuvõtteid pildistades vaja horisonti sirgeks ajada, saad seda teha kolmanda hoova abil, mis lukustab lahti kaldenurga korrigeerimise.

 

tamron-150-600mm-manfrotto-statiiv-290-xtra-77
tamron-150-600mm-manfrotto-statiiv-290-xtra-9

 

Tamroni 150-600mm objektiiv kinnitub 3-suunalise pea külge kiirkinnitusplaadi abil. Statiivi jalgade lahti lukustamiseks on igal jalal kaks vastupidavat magneesiumsulamist lukustushooba.

 

tamron-150-600mm-manfrotto-statiiv-290-xtra-1

Tamron 150-600mm telesuum + Manfrotto statiiv + Lightroom fotokursus on tõepoolest selle suve kõige kuumem objektiividiil Photopointis. Kui sa oled mõelnud võimsast suumist oma peegelkaamera ees, siis on nüüd küll õige aeg see mõte teoks teha. See objektiiv on saadaval nii Canoni, Nikoni kui ka Sony peegelkaameratele.

Nikon vahetab D500 peegelkaamera omanike vanad EN-EL15 akud tasuta välja
autor: Lauri Veerde

BATT1

Nikon D500 peegelkaamera töötab korralikult uuemate EN-EL15 akudega. Paljud fotohuvilised on aga kurtnud, et vanemad EN-EL15 akud saavad D500 sees kole kiiresti tühjaks ja kaamera ekraanil näidatav laetuse tase ei vasta tegelikkusele. Nikon on neid väiteid uurinud ja annab nüüd teada, et vahetab D500 kaamera omanike vanemat tüüpi liitiumakud tasuta uuemate vastu välja.

Akuprobleemi põhjuseks on 2013. aasta suvel tehtud muudatus EN-EL15 tühjakslaadimisskeemis. Uut tüüpi akud toimivad D500 kaameras ülesannete kõrgusel, kuid vanemat tüüpi akude kestvus on D500 kaamera sees eriti kehva. Nikon toonitab, et see nähtus puudutab ainult D500 peegelkaamerat – kõik teised Nikoni kaamerad töötavad EN-EL15 akudega korralikult olenemata väljalaskeaastast.

Seda, kas aku on vanemat või uuemat tüüpi, saab kontrollida aku markeeringu järgi. EN-EL15 akud, millele on trükitud kirje “Li-ion01”, on vanemat tüüpi ja neid on D500 omanikel võimalik tasuta uute akude vastu välja vahetada. EN-EL15 akud, millele on trükitud kirje “Li-ion20”, on needsamad uuemat tüüpi akud, mis on ka D500 kaameraga komplektis. Need väljavahetamisele ei kuulu.

Kui oled ostnud Nikon D500 peegelkaamera Photopointist, ja sul on probleeme vanemat tüüpi EN-EL15 akudega oma uue kaamera sees, siis toimi nii:

  1. Veendu, et probleemne Nikoni EN-EL15 aku on “Li-ion01” märgistusega
  2. Lisa aku juurde D500 peegelkaamera ostutšekk
  3. Toimeta need lähimasse Photopointi esinduskauplusesse
  4. Anname sulle teada, kui välja vaetatud aku on saabunud.

Tänapäeva tootearendus – nii fototehnika sektoris kui ka muudes valdkondades – peab konkurentsis püsimiseks olema kiire ja nii on erinevad vead ka lihtsamad tulema. Nikon pole ainuke, kelle kaameraid on pärast müüki paiskamist kimbutanud erinevad probleemid. Sellises keskkonnas on väga oluline, et ettevõte tegutseb vea ilmnemisel kiirelt, tunnistab seda ja pakub järelteeninduses kiiret ja tasuta abi. Nikon on selles osas end viimastel aastatel väga heast küljest näidanud.

Allikas: Nikoni ametlik pressiteade, Nikoni ametlik hooldus Eestis

Lõppemas on suur kevadele pühendatud fotokonkurss. Auhinnafondis üle 2000€ väärtuses Canoni fototehnikat
autor: Jürgen Veerme

photopoint-canonkevadfoto-blog

Snäpi pildipangas hakkab lõpule jõudma fotode esitamise periood kevadele pühendatud fotokonkursile “Canoni Kevadfoto 2016.“

Juba 5. korda toimuvale fotokonkursile võib iga osaleja esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just sellel kevadel – oluline on, et need annaksid edasi kevade/suve alguse tunnet nõnda, nagu see sinu jaoks paistab. Fotosid saab esitada pühapäeva, 12. juuni südaööni!

Tänavuse fotokonkursi auhinnalaua on taaskord Canon koostöös Photopointiga heldelt katnud. Esikolmik saab auhindadeks:

I koht: Canon EOS 750D + 18-55mm IS STM Kit

II koht: Canon EOS M10 + 15-45mm IS STM Kit, must

III koht: Canon PowerShot G9 X, hõbedane/pruun

Pärast fotode esitamise perioodi lõppu, asub kolmeliikmeline žürii välja valima esikolmikut, kes tehakse teatavaks enne jaanipäeva, 22. juunil.

 

Osale oma fotodega Canoni Kevadfoto konkursil Snäpis ›

Nüüd Photopointis saadaval: maailma kiireim SD mälukaart Lexar 64GB 2000x Professional
autor: Lauri Veerde

lexar-sd-kaart-malukaart-photopoint

Lexar mälukaardid seavad uusi standardeid. Tavaliste Class 10 SD mälukaartide teoreetilised kirjutamiskiirused on seal kusagil 15 MB/s juures. Profikasutuseks mõeldud SD mälukaardid pakuvad kirjutamiskiiruseks 70 või 80 MB/s. Photopointist saab aga nüüd ka sellist SD mälukaarti, mille kirjutamiskiirus on jahmatavapanevad 260 MB/s ja lugemiskiirus lausa 300 MB/s. See on maailma kiireim SD mälukaart Lexar 64 GB 2000x Professional.

Screenshot-2016-06-06-17.27.29

Vasakul tavaline SD kaart, paremal UHS-II standardile vastav SD kaart.

Seda mälukaarti pole siiski igasuguste kaamerate sisse mõtet osta, sest megasuuri kiirusi saab nautida vaid väheste uuemate aparaatidega. Tegemist on nimelt UHS-II tüüpi mälukaardiga, millel on suurte kiiruste jaoks lisatud lisarida kontakte. Kui sinu kaameral neid kontakte pole, töötab see kaart madalamatel kiirustel (maksimaalne teoreetiline kiirus 104 MB/s). See pole ka paha, kuid mitte see, mille eest sa maksid.

UHS-II standardile vastavaid kaameraid pole praegu turul veel kuigi palju, aga juba praegu toetavad seda standardit näiteks Nikon D500, Fujifilm X-T1 ja Panasonic Lumix GH4. Sony ja Canoni kaamerad kahjuks veel mitte.

UHS-II standardi lisakontaktide ridu ei ole olemas ka tavalistel kaardilugejatel ega sülearvutite kaardipesadel. Selleks, et piltide ja videote kaardilt arvutisse laadimine ikka võimalikult kiire oleks, on Lexar komplekti kaasa pannud spetsiaalse kaardilugeja. Sellel on ühel pool UHS-II toega kaardipesa ja teisel pool USB 3.0 pistik. Nüüd on sul vaja vaid SSD ketta ja USB 3.0 pordiga arvutit ning 64 GB lendab kaardilt arvutisse nagu ludinal.

Selline ekstreemselt kiire kaart ei ole kasulik igaühele, aga kui sul vastav arvuti ja vastav kaamera on, siis peaks see aitama sul sarivõttel mõned kaadrid rohkem pildistada, puhvrit vähemalt poole kiiremini tühjendada ja ehk ka 4K video salvestamisel senisest töökindlamalt toimida.

Nikoni uuemate profikaamerate kasutajad võivad alternatiivina SD UHS-II mälukaardile vaadata üle ka Photopointis müüdavad Lexar XQD mälukaardid, mis pakuvad veelgi kiiremat kirjutamis- ja lugemiskiirusi. Vastavalt 390 Mb/s ja 440 MB/s.

1 2 3 4 5 6