Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR on tõeline tippklassi portreeobjektiiv
autor: Jürgen Veerme

Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR

Fujifilm andis teada, et oma X-seeria hübriidkaamerate jaoks turule toomas uue valgusjõulise Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR, mis ettevõtte sõnul on esmaklassiline “järgmise põlvkonna” fiksobjektiiv. 

XF 33mm f/1.4 R LM WR ühendab enda Fujifilmi inseneride poolt läbi aastakümnete arendatud täppistehnika ja tipptasemel tehnoloogia, et tagada Fujifilm hübriidkaameratega pildistajatele parim optiline kvaliteet ning jõudlus. Uue objektiiv fookuskaugus katab laia valiku võimalikke pildistamise situatsioonidest ehk saad seda edukalt kasutada nii portreede kui maastikufotode jäädvustamiseks. Muideks, lähivõtte minimaalseks töökauguseks on 30 sentimeetrit ja maksimaalseks suurenduseks 0,15x.

Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR

Autofookussüsteemi juhitakse lineaarse mootoriga, mis Fujifilmi sõnul annab peaaegu vaikse, kiire ja täpse tulemuse. Automaatteravustamine saavutatakse sisemise teravustamissüsteemiga, mis hoiab teravustavate läätsede grupi liigutuste vahemiku väikese, kontrollides täpselt samas vahemikus vajalikku teravustamist. 

Uus objektiiv kaalub umbes 360 grammi on 73,5 mm pikk ning filtrikeerme suuruseks on 58 mm. See on ilmastiku,- tolmu- ja niiskusekindel ning sellega võib julgelt väljas toimetada ka külmakraadidega (max -10 kraadi).

Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR

Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR objektiiv jõuab Photopointi esinduskauplustesse müügile septembrikuu jooksul, aga kui soovid olla esimeste hulgas, kes selle endale saab, siis tee eeltellimus kohe meie veebikaubamajast ära. 

 

Eeltelli Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR kohe mugavalt veebist ››

 

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõtetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Allikas: Fujifilm

(0)

The post Fujifilm XF 33mm f/1.4 R LM WR on tõeline tippklassi portreeobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Millisteks pildistamiseks ma kõige rohkem statiivi kasutan?
autor: Ardo Kaljuvee

Statiiv on osadele fotograafidele vajalik mõned korrad aastas, kuid teistele on see igapäevane töövahend. לks, on aga kindel – statiiv peab olema korralik, sest väga kerge statiiviga ei ole kodust lahkudes ja väljas liikudes üldjuhul kahjuks midagi teha (vähemalt minu puhul).

Seega kaasa võtmise teeb see küll raskemaks, aga tuule käes pildistades tänad hiljem iseennast selle raskuse kaasa vedamise eest, sest muidu stabiilseid kaadreid saada lihtsalt pole lihtsalt võimalik. Millisteks pildistamiseks mina isiklikult kõige rohkem statiivi kasutan? Vaatame koos järele :)

Manfrotto statiiv MT055XPRO3

 

Toidupildid

Toidupiltide jaoks on statiiv väga vajalik, sest nii saad kaamera hoida ühe koha peal kuniks ise veel pildil midagi muudad – näiteks paigutust või tahab kokk sinna midagi lisada – kastet või midagi peale raputada.

Samuti on see hea abiline, kui on soov kogu menüü ühe nurga alt ja samasuguse taustaga üles pildistada, et menüü staar oleks roog ise, mitte ei kanduks tähelepanu taustale. Lisaks on toidupildistamisel ava kinnisem, mis omakorda võib pikendada säriaega ja asee faktor teeb samuti pildistamise ilma statiivita keerulisemaks.

Manfrotto statiiv MT055XPRO3

 

Kinnisvara ja interjööripildid

Samuti tihti kinnisemat ava nõudvamad pildid, milleks on hea kasutada statiivi. Lisaks on olukordi, kus on tihti vaja teha pilte veidi alt või ülevalt poolt, kuhu statiivita on muidu ebamugav ulatuda või liialt madalas asendis mitu tundi ebameeldiv pildistada.

Siseruumides pildistades saab ka kergema ja lihtsama statiiviga hakkama, kuid niipea kui on plaan ka väljas pildistada, näiteks öiseid kaadreid hoonest, siis jällegi tuleb mängu statiivi kaalu tähtsus.

 

Portreepildid

Ma ise ei ole portreede puhul küll peaaegu kunagi statiivi kasutanud, aga selleks võib olla vajadust näiteks kehamaalingu või soengupiltide puhul, kus on kindel nurk pildistamiseks välja vaadatud ja midagi jooksvalt lisatakse või sätitakse.

לldjuhul ma inimeste pildistamisel näen seal liiga palju liikuvust ja jätaksin endale pildistamiseks vabamad käed. Samas tean palju fotograafe, kes just stuudios palju statiivilt pildistavad nii portree- kui moefotosid.

Manfrotto statiiv MT055XPRO3

Tootepildid

Samuti fotod, mis vajavad pildistamise käigus palju ümber paigutamist või siis on valgus sätitud juba ühele suunale vastvalt ja seetõttu on tooteid lihtsam paigutada kaamera järgi, kui vastupidi.


Kõikideks nendest pildistamise situatsioonideks on minu varustusse ligemale pool aastat kuulunud Manfrotto MT055XPRO3 statiiv koos Manfrotto MHXPRO-BHQ6 kuulpeaga. Tehnilistest näitajatest niipalju, et statiivi maksimaalne kõrgus on 170 cm ja kannatab raskust kuni 9 kg, mis tähendab, et ka kõige pikema ja raskema objektiiviga pildistades ei pea muretsema. Statiivi enda kaal, millest eelnevalt palju juttu oli, on 2,5 kg.

Selle komplekti puhul meeldib Manfrotto kuulpea kiire kinnitus ja mugav viis seda kiirelt ümber sättida, et olla võimalikult mobiilne ja muutust vajavates olukordades saaksin vaid mõne sekundiga kaamera horisontaalist vertikaali keerata või vastupidi. Selline mugav kinnitus muudab töö tegemise väga lihtsaks.

Ja kõigest väikese nutitelefoni hoidiku (nt. Manfrotto MCPIXI või Manfrotto MCLAMP) kinnitamisel statiivile on võimalik sinna paigutada ka telefon, kui on soov sellega filmida näiteks live’ülekannet Facebooki või teha öiseid võtteid, kus nutitelefoni liigutamine pildi muidu untsu keerab.

Nii, et kui ka Sul on igapäevaselt üsna sarnased fotosessioonid käsil, siis eelpool mainitud Manfrotto statiivi ja kuulpea komplekt on minu kindel soovitus – see ei vea Sind alt üheski olukorras ja kvaliteedis võib lõpuni kindel olla.


Ardo tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või veebilehel ardokaljuvee.com

(5)

The post Millisteks pildistamiseks ma kõige rohkem statiivi kasutan? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Polaroid Now+ on kõige laiemate loominguliste võimalustega kiirpildikaamera
autor: Jürgen Veerme

Polaroid Now+ kiirpildikaamera

Polaroid Now+ ühendab nutiseadme digimaailmaga Bluetooth® abil, et anda sulle võimalus fantaasiaküllaste fotode tegemiseks. Tänu Polaroidi nutirakendusele ning komplektis oleva viie efektifiltri abil pakub see palju rohkem võimalusi kui tavalised kiirpildikaamerad.

Tegemist on 2020. aastal esitletud Polaroid Now mudeli edasiarendus. Uues korpuses on endiselt alles automaatteravustamine, valgusoludega arvestav välklamp ja viitavaja, kuid lisatud statiivikinnitus võimaldab veelgi loomingulisemat pikkade säriaegade kasutamist.

Kindlasti tasub oma nutiseadmesse alla laadida Polaroid Originals nutirakendus, kus saad valida valgusmaalingu, topeltsärituse, kaamera täieliku seadistusvabaduse ning paljude teiste loominguliste kaameraseadistuste hulgast just Sulle kõige meelepärasema lahenduse. Kahe uue võimalusena toome eelkõige välja avaprioriteedi ja statiivivõtte võimaluse teravusulatuse ja pikkade särituste loominguliseks haldamiseks.

Polaroid Now+ kiirpildikaamera

Uue aja Polaroid Now+ kaameraga on kaasas ka viiest efektifiltrist koosnev komplekt – nende abil saab teha fotol värve erksamateks, tõsta kontrastsust või lisada efekte tähekiirte, punase vinjeti, oranži, sinise või kollase filtriga. Filtrikomplekt tuleb sobiva suurusega kotis, et neid oleks mugav kaasa võtta.

Now+ on juba teine Polaroid’i uue kiirpildikaamera esitlus sellel aastal, sest alles aprillis jõudis meieni pisike Polaroid Go. Olles õigusega Polaroidi kõige mitmekülgsem kaamera, siis kannab Now+ uhkusega edasi Polaroidi missiooni pakkuda loojatele inspireerivaid töövahendeid.

Polaroid Now+ kiirpildikaamera

Polaroid Now+ jõuab Photopointi esinduskauplustesse müügile septembrikuu jooksul, aga juba praegu saad selle meie veebikaubamajast endale eeltellida, et olla esimeste hulgas, kes selle endale Eestis saavad.

 

Eeltelli Polaroid Now+ kohe mugavalt veebist ära »

 

Lisaks on müügil ka klassikaline Polaroid Now kiirpildikaamera roosat, mündirohelist, sinist, musta, rohelist, valget, kollast, punast ja oranži värvi Polaroid Now seeria kiirpildikaamerad. Samuti on saadaval “Star Wars Mandalorian” & “Keith Haring Limited Edition” erikujundusega mudelid ja “Everything box” komplektid.

(2)

The post Polaroid Now+ on kõige laiemate loominguliste võimalustega kiirpildikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Juba peagi jõuab müügile uus Fujifilm X-T30 II hübriidkaamera
autor: Jürgen Veerme

Fujifilm X-T30 II

Fujifilm X-seeria hübriidkaamerate valik on saanud võimeka ja kena välimusega täienduse, sest selle sügise jooksul jõuab müügile uus Fujifilm X-T30 II mudel. 

Fujifilm X-T30 II võimekus

Ka teise generatsiooni Fujifilm X-T30 sisse on põksuma jäätud Fujifilm X-T4 seest tuttav 4. põlvkonna X-Trans CMOS 4 sensor ja protsessor, mis tähendab et X-T30 II autofookus peaks jätkuvalt olema ülikiire (0,02 sek) ja pilte saab edukalt teha ka hämarates valgusoludes (-7.0EV). Fujifilmi sõnul on uus hübriidkaamera väga kerge (378 g), omab nurga alla seatavat puutetundliku 3″ LCD-ekraani (1,62 miljonit pikslit, Tilt-type) ning toetab kiiret, sujuvat ja tonaalsusrikast videosalvestust 4K/30P ja Full-HD/240P režiimides.

fujifilm X-t30 ii
Fujifilm X-T30 II

Fujifilm X-T30 II hübriidkaamerasse eelinstalleeritud 18 filmi simulatsioonirežiimi teevad põnevate ja retro vibe’ga piltide saamise eriti mugavaks. Näiteks on seal tänavafotograafia jaoks ideaalne “Classic Neg” ja ka „ETERNA Bleach Bypass“, mis simuleerib samanimelist filmitöötlemise tehnikat.

Lisaks on uuel mudelil värskendatud ka populaarse “AUTO” režiimi algoritmi, mis tuvastab nüüd pildistamisstseenide tüübi automaatselt, lähtudes sellest, kas kaadris on inimesed ja võtab arvese ka muid andmeid nagu värvinfo ja valgusallika kaugus. Seejärel rakendab algoritm pilditöötlustehnoloogiat, et kohandada sätteid optimaalsete valikutega, et tulemus oleks parim võimalikest.

Fujifilm X-T30 II

Fujifilm X-T30 II jõuab Photopointi esinduskauplustesse müügile oktoobrikuu jooksul, aga kui soovid olla esimeste hulgas, kes selle endale saab, siis tee eeltellimus meie veebikaubamajast juba täna ära. Hinnad algavad 899 eurost.

 

Eeltelli uus Fujifilm X-T30 II kohe mugavalt veebist ››

 

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõtetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Allikas: Fujifilm

(8)

The post Juba peagi jõuab müügile uus Fujifilm X-T30 II hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary – objektiiv, mis sai hakkama iga väljakutsega
autor: Ander Iva

Sain taaskord võimaluse läbi Photopointi foto- ja videotehnika rendi tutvuda mind huvitava tootega ning seekord oli katsealuseks Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv SonyleSaadaval on ka Panasonic täiskaader hübriidkaameratele mõeldud mudel.

 

Esmamulje

Mulle hakkas see objektiiv meeldima kohe esimesest silmapilgust ja nagu lootsin, siis tagas antud Sigma stabiilselt hea soorituse terve prooviperioodi vältel. Julgen väita, et see objektiiv sai hakkama iga väljakutsega mis ma talle ette andsin, sest reaalses kasutuses kattis suumvahemik ära kõik vajadused.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle

 

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary reaalses kasutuses

Iga objektiiv on oma fookuskaugusega erinev ja eeldab erinevat kasutust, mistõttu sai Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN puhul proovitud mitmeid valdkondi/teemasid: siseruumides ja avaõhuüritustel pildistamine ning ka tänavafotograafia + portreed & loodus.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle
Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle

See pole küll absoluutne tõde, aga oma kogemusest lähtuvalt saan öelda, et see objektiiv tundis ennast kõige kodusemalt tingimustes, kus sai olla tegevuse/objekti vahetus läheduses ning aeg-ajalt on vaja suumida sisse mingile detailile. Näiteks oli antud objektiiv väga hea abiline muusikavideo võtte pildistamisel (ingl. k. behind the scenes photography) ning pruutneitsipeo jäädvustamisel.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle
Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle

Kindlasti sooviks ära mainida Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporarya autofookuse võimekuse, millega võib kiiresti ära harjuda. Kõikidest funktsioonidest, mis mulle selle objektiivi juures meeldis, oli top 1 just autofookuse kiirus ja täpsus. Aeglase või ebatäpse autofookuse puhul võib tihti kogeda seda, kuidas objektiiv hakkab otsima – selle Sigma puhul ei tekkinud kordagi sarnast hetke. Hetkeline, alati täpne, usaldusväärne ning muidugi, kõikide piltide fookused olid alati paigas.

 

Kokkuvõtteks

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporarya on väga hea kaaslane igapäevaseks pildistamiseks ning testimise ajal jõudsin selle panna kõrvuti ka Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD normaalsuumobjektiiviga. Tamroniga võrreldes on Sigma kergem, väiksem ja parema ehituskvaliteediga, kuid maksab hetkel ka 160€ rohkem.

Samas, kui arvestada kõiki plusse, siis mina isegi otsustaks Sigma kasuks. Lisaks on antud objektiiv hea alternatiiv Sigma Art seeria normaalsuumile, mis maksab hetkel 300€ rohkem kui proovitud Contemporary seeria oma.

 


Anderi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika renti – photopoint.ee/rent ››

(10)

The post Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary – objektiiv, mis sai hakkama iga väljakutsega appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5