Valitud Nikon hübriidkaamera ja objektiivi kombo ostul säästad kuni 400€
autor: Jürgen Veerme

Nikon kevadkampaania

Ostes Nikon Z5, Nikon Z f või Nikon Z6 II kaamerakerele/komplektile kohe juurde allpool tabelis oleva Nikkor Z-objektiivi, siis sõltuvalt mudelist säästad ostukorvis 150-400€.

Objektiivid Sääst
Nikkor Z 14-24mm f/2.8 S  400€
Nikkor Z 24-70mm f/2.8 S  400€
Nikkor Z 70-200mm f/2.8 VR S  400€
Nikkor Z 70-180mm f/2.8  200€
Nikkor Z 28-75mm f/2.8  200€
Nikkor Z 17-28mm f/2.8  200€
Nikkor Z 85mm f/1.8 S  150€
Nikkor Z 50mm f/1.8 S  150€
Nikkor Z 35mm f/1.8 S  150€
Nikkor Z 24mm f/1.8 S  150€
Nikkor Z 20mm f/1.8 S  150€

 

Laienda oma loomingulist kvaliteeti ja telli Nikon hübriidkaamera ››

 


Kampaania kestab 19. märts – 15. aprill 2024. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja objektiiv osta korraga s.t need peavad olema ühel arvel. Soodustust ei saa liita/summeerida teiste pakkumistega ja mitme objektiivi korraga ostmisel sääst ei suurene.

Photopointi veebikaubamajas rakendub allahindlus automaatselt ostukorvis, kui kampaaniatingimused on täidetud. Photopointi esinduskauplustes küsi allahindlust müügikonsultandi käest. 

Juhul, kui sul on investeeringuks suuremad summad ära planeeritud, siis on võimalus kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Nikon fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis.

(2)

The post Valitud Nikon hübriidkaamera ja objektiivi kombo ostul säästad kuni 400€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Eeltelli Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2
autor: Jürgen Veerme

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiiv Nikonile

Kui Sony täiskaader hübriidkaamerate kasutajad on peagi juba kolm aastat saanud nautida mitmete auhindadega pärjatud Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiivi rõõme, siis nüüd saavad selle endale eeltellida ka Nikoni Z-kinnitusega hübriidkaamerate omanikud. Müügile jõuab objektiiv aprillikuu jooksul.

Kui välja arvata väiksed füüsilised erinevused kaalus ja pikkuses, siis on nii E- kui Z-kinnitusega mudelid oma ehituselt identsed. Sony kasutajate kogemuse pealt on teada, et tänu oma universaalsele fookuskauguse vahemikule ja valgusjõulisele avale on see Tamron objektiiv eriti hinnatud portreefotograafide hulgas.

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiiv Nikonile

Teise generatsiooni 28-75mm f/2.8 Di III VXD sisaldab uut optilist konstruktsiooni ja täiustatud on ergonoomikat, et parandada kasutusmugavust. Objektiivi lähim teravustamiskaugus laias (28 mm) otsas on 18 cm ja telefoto otsas 38 cm.

Muuhulgas on objektiivil VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootor, mis pakub veelgi täpsemat ja vaiksemat teravustamist. Samuti võimaldab see praktiliselt hääletut autofookust, mis sobib eriti hästi videote jäädvustamiseks. Teravustamine on täielikult sisemine, kuid suum mitte, kuna objektiivi pikkus muutub suumimisel.

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiiv Nikonile

TAMRON Lens UtilityTM

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 kasutab muuhulgas ka “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.

Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiiv Sonyle

Muide, lisaks on Nikon hübriidkaamerate jaoks olemas ka Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD, Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VC VXD ja Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiivid, mis on praeguseks kasutajate poolt rohkelt kiidusõnu pälvinud.

 

Telli enda Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm VXD G2 ››

 


Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(19)

The post Eeltelli Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma tutvustas ülivalgusjõulist 50mm f/1.2 DG DN Art fiksobjektiivi
autor: Stephan Redko

Sigma tippklassi “Art” seeriasse lisandub peagi ettevõtte teine f/1.2 avaga fiksobjektiiv, milleks on Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art.

Muidugi ootame seda rõõmuga Photopointi pealattu juba aprillikuu lõpupaiku, kuid seniks võtame vastu ka eeltellimusi veebikaubamajas.

Aplaus Sigmale, sest vaatamata nende kommet toota kõige raskemaid objektiive, siis suutsid nad seekord teha vastupidist ning valmis hoopis oma klassi kõige kergema 50mm f/1.2 fiksobjektiivi – kaal kõigest 740 grammi!

Võrdluseks, Panasonic 50mm f/1.4 PRO kaalub 955 grammi, Canon RF 50mm f/1.2L kaalub 950 grammi, Nikkor Z 50mm f/1.2 S aga hoopis 1090 grammi.

Objektiiv, mis on kõige lähedamal Sigma kaalule on Sony FE 50mm f/1.2 GM, mis kaalub 778 grammi, kuid millel on üks teine suur “aga” — see maksab tervelt 700 eurot rohkem.

SIGMA 50MM F1.2 DG DN Art

Vaatamata oma kergekaalulisusele, siis Sigma 50mm f/1.2 DG DN objektiivis ei ole tehtud kompromisse ehituskvaliteedi poole pealt, mille poolest Sigma “Art” seeria eelkõige on tuntud.

See on endiselt loodud kõrgkvaliteetsetest materjalidest, mis annavad objektiivi käsitlemises premium tunde, mida see ka loomulikult on. Ja nagu “Art” seeria tavapäraks juba on saanud, siis ka sellel objektiivil on loomulikult avarõngas ning sellele vastavad “CLICK: ON/OFF” ja “LOCK” lülitid.

Teravustamiseks peitub objektiivis kaks HLA ehk “High-response Linear Actuator” mootorit, mida oleme näinud viimase paari aasta jooksul aina rohkem uutes Sigma torudes.

Olles katsetanud uusi Sigma objektiive võin ka kohe öelda, et kahtlemata töötavad uued HLA mootorid kõvasti paremini kui nende varasemad samm-mootorid, mis peitusid DG HSM seerias ehk peegelkaameratele mõeldud objektiivides.

SIGMA 50MM F1.2 DG DN Art

Tagasi tulles Sigma 50mm f/1.2 ja Sony 50mm f/1.2 objektiivide võrdluseni, siis samuti tasuks veel teada, et mõlema objektiivi lähim teravustamiskaugus on 40 cm ning mõlema filtrikeermed on 72 mm.

Küll aga paistab Sony torul olevat märgatavalt rohkem focus breathing efekti, mis ei kõlba professionaalsetele videograafidele mitte kuhugi. Kahjuks see probleem ei esine vaid Sony 50mm f/1.2 mudelis, vaid ka teistes G Master fiksides.

SIGMA 50MM F1.2 DG DN Art

Samas, Sony objetiivide eeliseks on võimalus kasutada uuemate Sony täiskaader hübriidkaameratega “focus breathing compensation” režiimi, mis lõikab vähesel määral kaadrisse sisse, et vaateväli püsiks teravustades muutumatuna. Seda valikut kolmanda osapoole tootjate objektiividel ei ole, kuigi Sigma 50mm f/1.2 puhul ei oleks seda niikuinii vaja.

Selle info põhjal tundub Sigma 50mm f/1.2 DG DN olevat ilmselge valik enamus foto- kui videotegijate jaoks, sest rahaline sääst on märgatav ning kvaliteet on Sigmal võrdväärne, kui mitte parem.

Muuhulgas paikneb Sigma 50mm f/1.2 DG DN objektiivi peal AF/MF lüliti ning “AFL” ehk autofookuse lukustusnupp, mida on võimalik valitud kaameramudelitel programmeerida ka muuks otstarbeks.

Eesti ilmaoludes hädavajalik tolmu- ja pritsmekindlus on samuti üks omadustest Sigma 50mm f/1.2 puhul ning lisaks on selle esiläätsel vett ja õli hülgav kate, mille koostöös saad Sa jäädvustada muretult ka kehvemates ilmaoludes.

 

Eeltelli Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art ja Sa ei kahetse seda »

 


Kahtlemata on kaameravarustuse ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(24)

The post Sigma tutvustas ülivalgusjõulist 50mm f/1.2 DG DN Art fiksobjektiivi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kiirpildimeistritele loodud Polaroid I-2 ostul säästad lausa 150€
autor: Jürgen Veerme

Polaroid I-2 soodushind

Kiirpildikaamera kohta enneolematut kvaliteeti ja rohkeid võimalusi pakkuv Polaroid I-2 on müügil suurepärase kevadhinnaga 579€ (729€) ehk sa säästad lausa 150€!

Tegemist on tõelise tippklassi kiirpildikaameraga, mis on varustatud Polaroidi kõigi aegade kõige teravama objektiivi ja käsitsi seadistamise võimalustega, mis koostöös tagavad erakordse pildikvaliteedi ja annavad fotograafidele töövahendi loominguliste püüdluste teostamiseks. 

Polaroid I-2 südameks on pidevalt automaatselt teravustav kolme läätsega objektiiv, mis on võimeline tegema teravamaid kaadreid kõigist varasematest Polaroidi integreeritud filme (integral film) kasutavatest kiirpildikaameratest.

Autofookus kasutab täiel määral objektiivi LiDAR (light detection and ranging) anduri eeliseid – tuvastades täpselt objekti kauguse ning seades fookuse automaatselt õigesse kohta. LiDAR võimaldab pikemat teravustamisulatust ning on lisaks keerulistes valgusoludes usaldusväärsem.

Polaroid I-2 rentimine

Polaroid I-2 rentimine

Polaroid I-2 – mida teised arvavad?

Digitest.ee veebiportaali abil mitmeid nädalaid I-2 proovinud fotograaf Rivo sõnul teevad suurepärane optika, muljetavaldavalt hea optiline pildiotsija ning mitmed teised “nice-to-have” funktsioonid sellest tervikuna väga võimeka ja kvaliteetse kiirpildikaamera – hea töö, Polaroid!

Tutvu lähemalt põhjaliku ülevaatega digitest.ee lehel ››

Polaroid I-2

 

Peamiselt analoogfotograafiale keskendnud ja oma piltidega järjest enam populaarsust koguv Mari Makarov sai meie foto- ja videotehnika rendi abil samuti Polaroid I-2 proovida ning jagas kogemust oma Instagrami lehel (inglise keeles):

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mari Makarov (@marimakarov)

 

Foto- ja videograaf Fred Sprenki sõnul on Polaroid I-2 puhul tegemist kombinatsiooniga tänapäevasest tehnoloogiast ja traditsioonilisest välimusest.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fred Sprenk (@fred.sprenk)

 

Polaroid I-2 lisagarantii

Muide, kui oled I-2 kiirpildikaamera Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast endale ära soetanud, siis registreeri see 30 päeva jooksul kindlasti ka Polaroidi veebilehel ja saad Polaroidi poolt 6-kuuks pikendatud tootjagarantii.

 

Telli endale Polaroid I-2 ja koge enneolematut fotovõlu ››

 


Muide, Polaroid I-2 on Photopointi foto- ja videotehnika rendi abil kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval nii Tallinnas kui Tartus.

Kahtlemata on sellise kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(6)

The post Kiirpildimeistritele loodud Polaroid I-2 ostul säästad lausa 150€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Hüppa analoogfotograafia maailma Foma filmitoodetega
autor: Stephan Redko

Keri aega tagasi eelmisesse sajandisse ja koge vanakooli stiilis fotograafiat Photopointis müügil olevate Foma toodetega, mille seast leiad kõike — filmirullidest kuni ilmutamiskemikaalideni.

Kui analoogfotograafia pakub Sulle huvi, siis loodetavasti saad antud postituse käigus rohkem aimu, mis Sind ees ootab ning seejärel saad sügavamalt sukelduda sellesse põnevasse maailma.

Fomapan filmid

Kust mujalt alustada kui mitte filmirullist — see, millest kõik see möll algab. Mis mulle konkreetselt meeldib Fomapan filmide puhul on nende hinnasilt, mis on 2023. aasta kohta veel isegi mõistlik.

Valikus on nii standardseid kui ka keskformaadis must-valgeid filme ning neid leidub 100-400 ISO tundlikuse vahemikus. Kõik Fomapan filmid tuleb käsitsi ilmutada ning selleks on müügil erinevaid tarvikuid ning kemikaale, millest tuleb peagi ka juttu.

Fomapan filmide karakteristika on kontrastne ning pigem teraline (grainy). Kui Sinu eesmärk on saavutada iseloomuga ning tõelise vanakooli välimusega fotosid, siis Fomapan on kindel valik.

Mainin veel, et kui kavatsed Fomapan filmi pista mõnda filmikaamerasse, mis seadistab ISO kiiruse automaatselt (enamasti point-and-shoot stiilis kaamerad), siis lisaks filmile tasuks Sul juurde soetada ka DX-koodi kleebised. See annab kaamerale märku, mis filmikiirusega on tegu ning selle abil väldid üle- või alavalgustatud tulemusi.

 

Foma Fomapan 400/36

 • Mustvalge negatiivfilm
 • 35 mm filmirull
 • ISO 400 tundlikkusega
 • 36 kaadrit
 • Mustvalge ilmutus
 • SOODUSHIND: 5,99€

 

 

Foma Fomapan 200-120 Retro Limited

 • Pankromaatiline mustvalge negatiivfilm
 • 120 keskformaat filmirull
 • ISO 200/24° tundlikkus
 • Peen tera ja hea teravus
 • Standardne mustvalge ilmutus
 • HIND: 6,99€

 

Sirvi kogu Fomapan filmivalikut ja telli endale sobiv. Hinnad alates 5,99€ »

 


Foma filmiilmutid

Kui Sa ei leia sobivat käsiilmutuse teenusepakkujat või soovid lihtsalt enda kannatust ning närve proovile panna, siis lisaks filmidele pakub Foma ka kõike muud vajalikku, et saaksid ilmutusprotsessi ise ära teha.

Filmiilmutite puhul soovitan alustada väiksemate kogustega, sest need kipuvad aeguma. Ehk kui Sul ei ole plaanis lähiajal mitusada rulli ära pildistada ning ise ilmutada, siis püsi väiksemate koguste peal — nii läheb vähem kemikaale raisku ning säästad ka raha :)

Kahjuks (või minu puhul õnneks) ei hakka ma siin artiklis kogu ilmutusprotsessi samm-sammu haaval lahti rääkima. Kuid kuna filmiilmutamisega on tegeletud rohkem kui 100 aastat, siis igale Su küsimusele leiad kindlasti vastuse suurest ja laiast internetist või isegi mõnest raamatust, juhul kui tahad täielikult vanakooli stiilis läheneda.

 

 

 

Foma Fomadon R09 250ml

 • Vedel filmiilmuti
 • Mustvalgete filmide ilmutamiseks
 • Võimalik väga palju lahjendada
 • Väga pikk säilivusaeg
 • 250 ml
 • HIND: 8,99€

 

Kogu Foma filmiilmutite valik Photopointis »

 


Foma paberiilmutid

Oled oma filminegatiivid ära ilmutanud — kuid mis nüüd saab? Üks variant on tuua oma negatiivid mõnda Photopointi esinduskauplusesse ja lasta need meil skaneerida digifailideks või trükkida paberfotodeks.

Teine variant on negatiividest hoopis ise positiivid ehk paberfotod teha. See on ilmselgelt ajakulukam variant, kuid mõni ütleks, et see on väärt seda ajakulu.

Mina saan oma seisukohast lähtuda vaid teooria põhisel informatsioonil, sest ise pole ma veel jõudnud paberfotosid otse negatiivi pealt teha.

Seda silmas pidades arvan, et sellel on kindlasti oma võlu, kuid seda tasuks teha vaid siis, kui Sul on tõsiselt palju aega ja tahtmist.

Üldjuhul tehakse negatiivid enne digifailideks, kui need paberfotodeks trükitakse, mis tähendab, et paberkandjal pilt ei ole enam originaalne filmikaader, vaid hoopis digitaalne foto sellest. Ehk jah, tehniliselt on negatiivilt positiivi tegemine parem, sest see aitab säilitada kaadridetailsust ja üldist ilu.

Selle protsessi jaoks vajad Sa paberiilmutit ning loomulikult ka muid tarvikuid, mis on juba eraldi pikem teema. Selle kohta pead ise uurima olenevalt enda soovidele ja vajadustele põhinedes, aga Photopointis on kogu vajalik selleks müügil.

 

 

 

 

Kõik Foma paberiilmutid Photopointis »

 


Ilmselgelt on filmiilmutus ja kõik sellega seonduv keeruline teema, mistõttu ei ole mõeldav ühes postituses kõiki nüansse välja tuua. Kui kavatsed oma labori püsti panna ning ise ilmutama hakata, siis võid oma tulemustest alla kommentaaridesse näidise(d) lisada.

Julgen soovitada Foma filmitooteid, sest nad on analoogfotograafide seas hinnatud tootja ning selles valdkonas tegutsenud juba enam kui 100 aastat. Kusjuures, Foma on üks vähestest tootjatest, kes veel enda filme ise toodavad ning seda ka hästi ja kvaliteetselt teevad. 

 

Tutvu Foma tootevalikuga veebikaubamajas ja telli vajalik »

(189)

The post Hüppa analoogfotograafia maailma Foma filmitoodetega appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9