Nikoni esitleb Z7 ja Z7 hübriidkaameraid. Siit leiad fotod, olulisemad tehnilised andmed ja hinnad
autor: Lauri Veerde

Pärast aastatepikkust ootust avalikustas Nikon täna uue hübriidkaamerasüsteemi nimega Z. Z-seeriasse kuulub praeguse seisuga kaks täiskaadersensoriga hübriidkaamerat: profiklassi Nikon Z 7 ja soodsate täiskaaderkaamerate hulka liigituv Z 6. Kahe uue mudeli korpused on visuaalselt identsed, peamised erinevused seisnevad pildisensori lahutusvõimes, autofookuspunktide hulgas ja sarivõtte kiiruses.

Uus Z bajonett on valmistatud spetsiaalselt täiskaadri jaoks. Võrreldes Nikoni peegelkaamerate F bajonetiga on Z kinnitus pildisensorile 65% võrra lähemal ja samas 17% suurema diameetriga. Nikoni sõnul on see diameeter suurem kui teistel täiskaadersensoriga hübriidkaamerasüsteemidel (st suurem, kui Sony kaameratel), võimaldades seetõttu disainida ka väga valgusjõulisi f/0.95 avaga objektiive.

Nikon Z 7 on 45.7 MP täiskaadersensoriga hübriidkaamera, hinnaklassilt ja ka omadustelt hästi sarnane Nikon D850 peegelkaamerale ning otsene konkurent Sony A7R III hübriidile. Nikon Z 7 magneesiumsulamist korpus on D850 tasemel ilmastikukindlusega, selle 493 faastituvastusega autofookuspunkti katavad 90% sensorist, jälgiva teravustamisega sarivõtet saab sahistada kuni 9 fps ja 25p/30p 4K videot salvestatakse kogu sensori pinnalt – välisesse salvestisse 10bit 4:2.2 ja seesmiselt 8bit 4:2:0 kvaliteediga.

Nikon Z 6  on 24.5 MP täiskaadersensoriga hübriid, mis kuulub hinna poolest umbes samasse kategooriasse nagu Nikon D750 peegelkaamera või Sony A7 III hübriid. Nikon Z 6 on mõeldud fotohuvilistele, kes ei vaja ülisuure lahutusvõimega fotosid ja lepivad vähemvõimekama jälgiva autofookusega – faasituvastusega teravustamispunkte on Z 6 kaameral 273. Tänu väiksemale lahutusvõimele pildistab Z 6 aga sarivõtet isegi kiiremini kui Z 7 – maksimaalselt 12 fps.

Uute Z-seeria hübriidkaamerate omaduste ja tehniliste andmetega võib üldjoontes kindlasti rahule jääda. Küll aga kostub fotohuviliste leerist Nikoni uute kaamerate aadressil ka nurinat. Peamised puudused leitakse olevat vägagi tagasihoidlik aku kestvus ning kahe mälukaardipesa puudumine. Samuti ollakse pettunud, et Nikoni insenerid pole suutnud oma esimestesse hübriididesse panna Sony kaamerate juures niivõrd kiidetud ja hästi toimivat Eye AF (silmatuvastus) autofookust.

Olgu mis on, Sony on lõpuks ometi saanud endale konkurendi täiskaadersensoirga hübriidkaamerate alal – see sunnib praegust liidrit selles turusegmendis veel tugevamini pingutama. Fotohuvilised sellest konkurentsist kindlasti võidavad.

Uued Z-seeria objektiivid ja adapter

Lisaks kaameratele kuuluvad Z süsteemi hetkel kolm objektiivi: NIKKOR Z 24-70mm f/4 S ZoomNIKKOR Z 35mm f/1.8 S ja NIKKOR Z 50mm f/1.8 S. Samuti adapter Nikoni F bajonetiga peegelkaameraobjektiivide kinnitamiseks Z bajonetiga hübriidide külge.

Ametlik objektiivide plaan lubab lisaks algsele kolmele veel kuut objektiivi järgmisel ja vähemalt kolme ülejärgmisel aastal. Kõige tähelepanuväärsem neist plaanitud objektiividest on 58mm F0.95 ‘Noct’ kärakas, mis saab ettevõtte sõnul olema “veatu valguse ülekandevõime ja maksimaalselt maksimaalse joonistusvõimega”. Samas tasub tähelepanu pöörata, et see objektiiv saab olema ainult manuaalse teravustamisega – ei mingit autofookust, silma- ega kõrvatuvastust. Soovime Nikonile eelseisvateks töisteks aastateks tugevat tervist ja elurõõmu.

 

Nikon Z 6 ja Z 7 ametlikud soovituslikud jaehinnad Eestis:

Nikon Z 7 hübriidkaamera kere: 3699€
Nikon Z7 hübriidkaamera + 24-70mm f/4 S: 4299€

Nikon Z 6 hübriidkaamera kere: 1999€
Nikon Z 6 hübriidkaamera + 24-70mm f/4 S: 2599€

 

Nikon Z 7 olulisemad omadused ja tehnilised andmed

 • 45 MP täiskaader CMOS sensor, ilma optilise madalpääsfiltrita
 • Sensori tundlikkus ISO 64– 25 600; laiendatav ISO 32 – 102 400
 • EXPEED 6 pildiprotsessor
 • 5-suunaline sensori liigutamise teel toimiv värinastabilisaator, tõhususastmega umbes 5 EV astet
 • Faasituvastusega Hybrid autofookus
  • 493 faasituvastusega teravuspunkti katavad 90% sensori pinnast
  • Autofookuse toimimisulatus: -1 kuni +19 EV
 • Ilmastikukindel mageneesiumsulamist korpus, Nikoni sõnul D850 peegelkaamerale sarnane ilmastikukindluse tase
 • 9 kaadrit/sek sarivõte (autofookusega, lukustatud säritusega); 5.5 fps sarivõte (autofookusega ja automaatse säritusega kaadrite vahel)
  • Sarivõtte puhver. 18 kaadrit (14-bit RAW fail) või 23 kaadrit (12-bit RAW fail)
 • 3,2-tolline 2,10 miljoni piksliga puutetundlik nurga alla seatav LCD ekraan
 • Elektrooniline pildiotsija, 3 690 000 px OLED ekraan, 100% kaadri katvus ja 0,8ח suurendus, kuni 37.0° disagonaalne vaatenurk
 • Elektrooniline + mehaaniline katik
  • Katiku säriajad 1/8000–30 sek; 1/200 sek välgusünkro (Nikon D850 välgusünkro on 1/250 sek
  • Hääletu pildistamise funktsioon
 • 4K UHD 24p/25p/30p videosalvestus. Video salvestamisel kasutatakse ära kogu sensori pinda ja skaleeritakse siis saadud piksliinformatsioon väiksemaks – 4K video suuruseks.
 • Full HD maksimaalseks kaadrisageduseks on 120 fps
 • 4:2:2 10-bit (4:2:2) N-LOG pakkimata videoväljund (D850 kaameral oli max 8-bit väljund)
 • Super 35/DX režiimis rakendub 1,5x äralõikefaktor ja videot salvestatakse, kasutades kõiki piksleid poolkaadrersensori suuruselt alalt
 • Videot filmides toimib Peaking funktsioon, mehaaniline + elektrooniline värinastabilisaator. Võimalik kasutada Timecode funktsiooni, Zebra abijooni ning muuta jälgiva autofookuse toimimiskiirust/sujuvust
 • Integreeritud intervalomeeter time-lapse videote tegemiseks
 • Integreeritud WiFi + Bluetooth. Nikon SnapBridge
 • Mikrofoni sisend, kõrvaklapi väljund, microHDMI väljund, USB 3.1 ühendus, USB pesa kaudu laadimise võimalus
 • EN-EL15b liitiumaku, vastupidavus kuni 330 kaadrit – umbes sama palju nagu näiteks Sony A7R II kaameral
 • Kaamera kasutab salvestusmeediumina XQD mälukaarte; Kaardipesi on 1
 • Mõõtmed 134 ח 101 ח 68 mm
 • Kaal 675 g (koos akuga)

Nikon Z 6 olulisemad tehnilised andmed (erinevused võrreldes Z 7 kaameraga)

 • 24.5 MP täiskaader CMOS sensor
 • Sensori tundlikkus ISO 100– 51 200; laiendatav ISO 50 – 204 800
 • 273 faasituvastusega teravuspunkti katavad 90% sensori pinnast
 • 12 kaadrit/sek sarivõte (autofookusega, lukustatud säritusega); 5.5 fps sarivõte (autofookusega ja automaatse säritusega kaadrite vahel)

Nikon Z 6 hübriidkaamera tootefotod

 

Nikon Z 7 hübriidkaamera tootefotod

The post Nikoni esitleb Z7 ja Z7 hübriidkaameraid. Siit leiad fotod, olulisemad tehnilised andmed ja hinnad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sigma 14mm f/1.8 ART lainurkobjektiiv Sony hübriidkaameratele
autor: Lauri Veerde


Head uudised Sony hübriidkaamera omanikele. Sigma Art seeria kõige laiema fookuskaugusega objektiiv Sigma 14mm f/1.8 DG HSM Art Sony FE kaamerate versioonon alates tänasest Photopointis müügil. See massiivne objektiiv on üsna uus mudel – Sigma esitles selle Canoni ja Nikoni bajonettidele mõeldud versioone eelmise aasta algul, öeldes siis, et tegu on maailma esimese ning ainsa f/1.8 avaga lainurkobjektiiviga. Tõenäoliselt on Sigma 14mm Art ainus omataoline ka tänasel päeval.

Maastiku- ja arhitektuurifotograafide jaoks peaks see objektiiv olema väga sobiv. Veel enam peaks selle valgusjõuline ava ja ülilai vaatenurk aga meeldima näiteks neile, kes öösiti tähti pildistada armastavad. Sigma 14mm f/1.8 objektiivi eesmine element on eriti laia 80 mm läbimõõduga asfääriline lääts, mis lubab sedavõrd suurt f/1.8 ava ja lisaks ilusat bokeh-effekti, mida on lainurgaga tavaliselt üldiselt üpris raske saavutada. Lisaks kiidab Sigma ise seda objektiivi hästi vähese geomeetriliste moonutuste poolest – asjaolu, mis on eriti oluline just interjööre pildistades. 

Nagu kõikide Sigma E bajonetiga objektiivide puhul, nii toimib ka 14mm F1.8 objektiiviga Sony hübriidkaamerate keresisene värinastabilisaator. Samuti saab vabalt kasutada keresiseseid automaatse moonutuse korrektsioone ning kõiki Sony jälgiva teravustamise režiime.

Koos selle, täna lattu jõudnud Sigmaga on nüüd Photopointis saadaval peaaegu kõik välja kuulutatud Sigma objektiivid Sony hübriidkaameratele. לheksast seitse. Need on:
 1. Sigma 14mm F1.8 DG HSM Art
 2. Sigma 20mm F1.4 DG HSM Art
 3. Sigma 24mm F1.4 DG HSM Art
 4. Sigma 35mm F1.4 DG HSM Art
 5. Sigma 50mm F1.4 DG HSM Art
 6. Sigma 85mm F1.4 DG HSM Art
 7. Sigma 135mm F1.8 DG HSM Art

Veel ootame, et Sigma paneks meie poole teele ülejäänud 2 Sony bajonetile valmistatud teleobjektiivi Sigma 70mm F2.8 DG Macro Art ja Sigma 105mm F1.4 DG HSM Art. Millal see juhtub, ei tea praegu kommenteerida, kuid loodetavasti õige varsti. Siis on kogu kompleket koos.

The post Nüüd saadaval: Sigma 14mm f/1.8 ART lainurkobjektiiv Sony hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tippklassi kompaktkaamera Panasonic Lumix LX100 II saab 17 MP sensori
autor: Lauri Veerde

Sellest saab nüüd kohe neli aastat, kui Panasonic Photokina fotomessil oma Lumix LX100 kompaktkaamerat esitles ja meie Ardoga sealsamas sellele näpud külge ajasime. Ma olen alati LX-seeria fänn olnud, aga pole mitte kunagi endale ühte ostnud. Äkki nüüd, kui Panasonic on välja toonud uhiuue uuendatud LX-seeria kompaktkaamera nimega LX100 II.

Panasonic Lumix LX100 II pole mingi tavaline kompaktkaamera-seebikarp, vaid tõsistele fotohuviliste aparaat suure 4/3 formaadis sensori, hästi valgusjõulise  f/1.8–2.8 suumobjektiivi ja külluslike juhthoobade-rataste süsteemiga. Välimuselt on uus mudel äravahetamiseni sarnane praegu Photopointiski saadaval oleva Panasonic LX100 kaameraga, kuid saab olulised seesmised täiustused nagu 17 efektiivse megapiksliga sensori, kiirema pildiprotsessori, puutetundliku ja pisut teravama LCD-ekraani, suurema sarivõttepuhvri, uued digifiltrid, Bluetooth ühendusega toetatud WiFi ning võimaluse laadida kaamera akut USB pesa kaudu.

Praktiliselt muutumatuna püsinud välimus on ainult hea, sest senise aparaadi juhtimisloogika ja nuppude üsteem on paljude fotohuviliste arvates peaaegu veatu. Uuele on lisatud pisut mugavam käepide ning paar Fn nuppu lisaks. Ka objektiiv on uuel kaameral täpselt seesama f/1.8–2.8 ava, 24 – 75 mm ekvivalentse fookuskauguse ja seesmise katikuga Leica toru, mille minimaalseks teravustamiskauguseks on kõigest 3 cm.

Kõige olulisema täiustusena pildistab kaamera pildisensor nüüd senise 12.8 MP fotode asemel 17 megapiksli suurusi fotosid. Sensori enda lahutusvõime on tegelikult 22 MP, kuid LX-seeria eriliseks omaduseks on erinevate külgede suhetega fotod nii, et fookuskaugus jääks samaks. Erinevad külgede suhted (1:1, 4:3, 3:2 ja 16:9), mida saab objektiivi peal oleva nihiku abil valida, kasutavad ära erinevat sensori ala, kuid mitte kunagi kogu sensori pinda.

Videoomadused on uuel LX100 kaameral üldjoontes vanaga sarnased. Video lahutusvõime tipneb 4K 24/30 fps juures ja video salvestamisel ei kasutata kahjuks jätkuvalt ära kogu sensori pinda (nagu näiteks Panasonic G9 puhul), vaid väiksemat ala sensori keskel. Lisaks tuleb tõsisema video filmimisel arvestada, et kaameral on ainult USB ja HDMI pesad kuid audio sisendit ega väljundit ei ole.

Vaata Panasonic LX100 II kaamera täpsemaid parameetreid ja omadusi Panasonicu veebilehelt.

The post Tippklassi kompaktkaamera Panasonic Lumix LX100 II saab 17 MP sensori appeared first on Photopointi ajaveeb.

Siin see on: Nikon Z6 ja Z7 hübriidkaamerate tootefotod lekkisid ametliku avalikustamise eel
autor: Lauri Veerde

Ainult üks päev enne ametlikku esitlust – ja Nikoni uute hübriidkaamerate ametlikud tootefotod on kõigile vaatamiseks väljas. Jaapani veebilehelt Nokishita on avalikustanud fotod nii Nikon Z7 kui ka Nikon Z6 hübriidkaamerast, samuti homme esitletavatest objektiividest. On harvad need juhused, kui nii suured kaameratootjad täiesti uue süsteemiga lagedale tulevad – seega on homne esitlus väga oluline ettevõttele endale ja põnev paljudele fotohuvilistele üle maailma. Lekkinud tootefotode juures juba on, mida uurida ja vaadata.

Nikon Z7 lekkinud tootefotod

Nikon Z6 lekkinud tootefotod

Erinevalt Sony täiskaadersensoriga hübriidkaameratest on Nikoni aparaatidel ülemisel paneelil väike LCD-ekraan – sarnane näiteks Fujifilm GFX 50S keskformaatkaameras kasutatavale. Profiklassi peegelkaameraga harjunud fotohuvilistele meeldivad kindlasti ka esiküljel bajoneti ääres olevas Fn1 ja Fn2 nupud. Kaamerate ergonoomika ja üldine välimus on üsna sarnane Nikoni peegelkaameratele – läbi mõeldud ja kindlasti mugav kasutada ning tänu sügavale käepidemele hea peos hoida.

Sonyalpharumors on (sensori suuruste järgi skaleerides) pannud kõrvuti Nikoni ja Sony hübriidkaamerad, et me saaks aimu Nikoni aparaadi mõõtmetest. Pildilt näene, et Nikoni hübriid on tõepoolest üleüldiselt pisut surem ja tunduvalt suurema käepidemega.

 

Lisaks Nikon Z6 ja Z7 hübriidkaameratele näeme homme seega ka uusi Z-bajonetile mõeldud kolme objektiivi: komplektobjektiiv 24-70mm f/4.0 ning valgusjõulised fiksobjektiivid 35mm f/1.8 ja 50mm f/1.8. Ja muidugi ka adapterit, mille abil saab uute hübriidkaamerate küljes kasutada seniseid Nikoni peegelkaameraobjektiive.

Sellised näevad siis homme esitletavad objektiivid ja hübriidkaamerad välja. Kaamerate tehnilisi andmeid on Nikon aga huvitaval kombel suutnud päris ilusasti salajas hoida, sest nende kohta hetkel internetis kindlamat informatsiooni pole. Ametlik esitlus algab Eesti aja järgi homme hommikul kell 07:00. Otseülekannet saab siis vaadata Nikoni veebilehelt.

Allikas: Nikonrumors.com.

The post Siin see on: Nikon Z6 ja Z7 hübriidkaamerate tootefotod lekkisid ametliku avalikustamise eel appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Hoya kõige soodsam fotofiltrite seeria UX
autor: Lauri Veerde

Jaapani optikatootja Hoya on valmis teinud uue filtrite seeria nimega UX. See on Hoya kõige soodsama hinnaklassi fotofiltrite seeria ja sinna kuulub praeguse seisuga kaks erinevat filtrit: UV filter ja ringpolarisatsioonifilter – mõlemad nüüd Photopointis saadaval erinevates suuruses keermetega.

Mille poolest siis UX filtrid teistest Hoya seeriatest erinevad? Klaaspindadele kantud vääristuste üsnagi pealiskaudse kirjelduse tõttu on erinevusi keeruline määratleda, kuid üldiselt võib kokku võtta, et UX seerias on tugevdamata klaasi, lihtsama vääristuse ja kõige soodsama hinnaga filtrid. Täpsema ülevaate saad alt tabelist (võrdluses erinevate seeriate UV filtrid):

Hoya UX Hoya Fusion Hoya HD Hoya HD Nano
Klaasi tugevus Tavaline klaas Tavaline klaas Keemiliselt töödeldud, 4x tugevam Keemiliselt töödeldud, 4x tugevam
Vääristused Vett hülgav ja peegeldumisvastane 10-kihiline vääristus Vett hülgav vääristus
Lisaks antistaatiline vääristus
HD vääristus (8-kihiline, vett hülgav + peegeldumisvastane) HD Nano vääristus (32-kihiline)
800% tavalisest tugevam kiht
Filtrikeermete valik (UV näitel) 37, 40.5, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82 105, 37, 40.5, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82, 86, 95 37, 40.5, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82

 

Hoya UX UV filter

UV filter muudab fotode (eelkõige maastikufotode) värvitoonid UV kiirguse vähendamise abil kirkamaks-kontrastsemaks ja taeva sinisemaks. UV filter täidab ka kaitsefiltri ülesannet, sest kuna see ei muuda objektiivist sisse tuleva valguse hulka ega esita värvitoone tavalisest erinevana, siis võib see vabalt olla kogu aeg objektiivi ette keeratud.

Hoya UX-seeria UV filtri mõlemale küljele on kantud 10-kihiline vedelikke ja mustust tõrjuv vääristus, mis muudab filtri klaaspinna kergemini puhastatavaks ja kuivatatavaks. Filtrite alumiiniumist raam on piisavalt õhuke, et ka ülilainurkobjektiividega vinjetti ei tekiks.

 

Hoya UX polarisatsioonifilter

Ringpolarisatsioonifiltri olulisim funktsioon on peegelduste vähendamine – ükskõik kas maastikufotodel või tootefotograafias. Hoya UX seeria polarisatsioonifiltri pindadel vääristust ei ole. Need filtrid on õhukese metallraamiga ja toimivad ka omamoodi ND filtrina, sest vähendavad sensorini jõudva valguse hulka 3/4 EV astme võrra.

 

 

 

The post Nüüd saadaval: Hoya kõige soodsam fotofiltrite seeria UX appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9