Pentax KF peegelkaamera on hea algus fotograafiasse
autor: Ander Iva

pentax-kf

Hiljuti avanes mul huvitav võimalus nädala jooksul testida kõige uuemat Pentaxi peegelkaamerat ehk Pentax KF mudelit. Peale kerega kaasa tulnud kit-objektiivi (smc Pentax DA 18-55mm f/3.5-5.6) sain Photopointi rendist juurde smc Pentax DA 50mm f/1.4 portreeobjektiivi ja smc Pentax D-FA 150-450 f/4.5-5.6 telesuum-objektiivi.

Fun fact, et minu esimene kaamera oli pereliikmelt laenutatud Pentax K20D nii et olen saanud juba selle kaamerabrändiga varasemalt tutvust teha. Olgugi, et möödas on juba 3 aastat ning nende kahe kaamera vahe – K20D vs KF – on päris suur, siis mingid teatud ootused olid mul eelnevalt olemas.

Pentax KF sobib väga hästi algajatele

Oma kogemuse põhjal paigutaksin Pentax KF peegelkaamera mitte päris profi- või algajatasemele, vaid kusagile nende kahe vahele. Terveks selleks nädalaks seadsin oma mõtteviisi sellisele tasemele nagu oleksin fotograaf, kes soovib soetada oma esimest kaamerat. Kindlasti mängib siin sama olulist rolli ka objektiivide valik, kuid kaamera kere on see, mis salvestab kogu vastuvõetud info pildifaili ja seadistab erinevaid funktsioone.

Tasub veel ära mainida, et KF on sarnaselt teistele Pentax digkaameratele ilmastikukindluse märgisega. See võiks olla midagi, mis tuleks looduses pildistamisel kasuks, kuid kindlasti tuleb juurde võtta ka vastava märgistusega objektiiv/objektiivid.

Kuna ma ise kasutan Sony täiskaader hübriidkaamerat, siis läks alguses pisut aega, et harjuda poolkaader peegelkaamera olemusega. Endalegi üllatusena sain kõige paremad tulemused siis, kui kasutasin mitte manuaal või mingit poolautomaatset režiimi (aperture priority vms), vaid täisautomaatset. Lasin kaameral kõike minu eest mõelda, sealhulgas ka fookuspunktide seadmist. Juba paari esimese katsega avastasin kui targalt valis kaamera minu eest režiimi.

Näiteks pargis jalutades tundis see ära, et pildistan loodust ja valis “landscape”, millega olid looduspiltidele omapärasena madalad säriajad ja kitsas ava. Või kui tegin portreepilte, siis tuvastas KF ära inimese ja valis “portrait” – kiire säriaeg ja lahtine ava.

ISO taluvus on sellel peegelkaameral samuti hea – mõnel juhul valis KF selleks isegi 3200 ja hiljem arvutist vaadates oli pilt väga hea väljanägemisega.

Erinevaid režiime oli palju: öine linn, öine HDR, toit, loomad, lapsed, päikeseloojang, küünlavalgus, siseruum, siseruumides liikuvad inimesed. Selle laia valiku tõttu olengi arvamusel, et kaamera sobib väga hästi just alustavale fotograafile. Ja hiljem saab siis tehtud piltide pealt õppida, milliseid režiime kasutades millised seaded olid, kus on kaamera piirid ja palju muud.

Proovisin teha pilti pimedas siseruumis istuvast inimesest ja tulemus oli väga positiivne. Seaded olid järgnevad: säriaeg 1/20, ava f/4 ja ISO 3200. Kindlasti ma seda ei soovitaks, kuid vähemalt hea teada, milleks on kaamera võimeline.

Autofookus võiks olla täpsem

Ainus koht, kus paranduskohta nägin oli autofookuse süsteem. Kaameral on defineeritud 11 punkti, mille seast saad ise ühe valida või lased kaameral otsustada.

Võib-olla olen ise liialt ära hellitatud, aga see on kindlasti koht, kus Pentax oleks saanud pisut paremini teha. Kõige rohkem nägin teravate piltide kättesaamisega vaeva just sellistes tingimustes, kus oli juba hämar või kus oli rohked varjud.

Päevasel ajal rabas matkates – kus oli valgust piisavalt – ei märganud kordagi ühtegi probleemi. Seega pigem tooksin välja autofookuse täpsuse, mitte kaamera 11 AF punkti süsteemi. Samas ei tähenda see kohe, et kaamera oleks halb. Vastupidi – need on kõigest mõned üksikud näited tervest viimasest nädalast, kus ma tundsin, et autofookus oleks võinud olla täpsem.

Kui on vähegi kahtlust, siis alati saab üle minna manuaalfookusele. Mõnel juhul on nupp objektiivi peal, kuid mis mulle meeldis, oli AF/MF nupp kaamera kerel.

Oletame, et on olukord kus fotograaf on kaameraga looduses. On ilus kadreering, kuid kui autofookus jääb liiga kaua “seiklema”, siis ei pea hakkama otsima nuppu objektiivi pealt või kaamera menüüst. Ühte hetkega saad muuta nupu asendit ja siis juba fookusrõngaga pilti teravustama.

Kokkuvõte

Üldiselt on Pentax KF puhul tegemist väga hea toodanguga ja see suudab pakkuda konkurentsi teistele brändidele.

Alustavale fotograafile sobib juba sellepärast hästi, et Pentaxi poolkaadri objektiivid on küllaltki taskukohased ja Photopointi rendis on samuti väga eeskujulik valik. Näiteks mul kaasas olnud smc Pentax DA 50mm f/1.8 maksab kõigest 179€ või ilmastikukindel smc Pentax 50-200mm f/4-5.6 telesuum-objektiiv kõigest 249€. Variante on mitmeid ja kindlasti leiab valikust midagi meelepärast.

 

Osta Pentax KF ja alusta oma fotograafia teekonda ››

 


Anderi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Tee selle Pentaxi peegelkaameraga lähemalt tutvust:

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika renti – photopoint.ee/rent ››

(5)

The post Pentax KF peegelkaamera on hea algus fotograafiasse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Novocolor ühekordse kaameraga koged tõelist retrolaksu
autor: Jürgen Veerme

Novocolor ühekordne kaamera

Retrolaksu doseerivad ühekordsed kaamerad ei ole teps mitte unustuste hõlma vajunud, vaid tänu sotsiaalmeedia võimule tõusnud taas püünele ning Novocolor 400-27 Flash on üks nende esindajatest.

Tegemist on kõige klassikalisema ühekordse kaameraga, millel on kompaktne disain ja selle kasutamine on äärmiselt lihtne, aga sõltuvust tekitav. Novocolor mudelil on olemas ka integreeritud välk ning selle sees peitub ISO 400 tundlikusega värviline filmirull, mille peale saad klõpsida 27 pilti.

Novocolor ühekordne kaamera

Kui digikaamerates ning nutiseadmetes saame tehtud pilti koheselt näha ning soovi korral nii-öelda “koleda pildi” ruttu-ruttu ära kustutada, siis ühekordse kaamera puhul see võimalus puudub. Just see annabki nendele võlu ja eripära – kui klõps on tehtud, siis tagasiteed enam pole!

Kui oled kaamera sees oleva fotofilmi täis pildistanud, siis too see, mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile.

 

Jäädvusta retropilte Novocolori ühekordse kaamera abil ›› 

(19)

The post Novocolor ühekordse kaameraga koged tõelist retrolaksu appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM lausa kutsub välja pildistama
autor: Reimo Kariler

Minnes ise hiljuti täielikult üle Canoni süsteemi peale ning sealhulgas EOS R-seeria täiskaader hübriidkaamerale, siis tekkis soov proovida ka mõnda RF- bajonetile loodud objektiivi.

Üsna kiiresti otsustasin, et selleks võiks olla Canoni enda RF 70-200mm f/2.8 L IS USM, sest varasemalt olen sama EF-seeria objektiiviga kokku puutunud ning seega oli hea võrdlusmoment olemas.

Arvestades, et RF-seeria objektiivid on pigem hinnaklassi kõrgemas otsas, siis oli hea see esialgu Photopointi rendist enda kaamera ette laenutada.

Välimus/ehitus

Kuigi üldiselt on Canoni L-seeria objektiivid ja sealhulgas ka klassikaline 70-200 mm üsna ära tuntavad oma välimuse ja ehituse poolest, siis seekord RF-bajoneti juures tegi Canon mõningad muudatused nii sisemiselt, kui ka välimiselt.

Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM on väga kompaktne, sest sellel ei ole mitte objektiivi sisene suum, vaid “toru” pikeneb koos suumiga. Sellega seoses on RF-objektiiv algasendis ehk 70 mm juures tunduvalt „lühem“, kui EF-seeria objektiiv, kuid välja suumides jällegi veidikene pikem.

Objektiivi optiliseks konstruktsiooniks on 17 elementi 13 grupis, sealhulgas asfäärilised ja super-UD läätseelemendid ning ka “floating focus” läätselement, mis vähendab focus breathing‘ut (vaatenurga muutumist teravustamise ajal).

Kindlasti tasub ka mainida, et RF 70-200mm f/2.8 L IS USM on kergem kui EF-seeria 70-200 mm, kaaludes kõigest 1070 g. 

Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM autofookus

Canon L-seeria objektiivid on tuntud oma autofookuse poolest ja ka RF-bajoneti mudel ei ole selles osas erandiks.Lisaks on objektiivi küljel kolm nuppu, millega saad reguleerida autofookuse režiime.

Autofookuse mootoriks on objektiivis kasutusel Dual Nano USM ning RF 70-200mm f/2.8 L IS USM oli esimene objektiiv, millel Canon seda süsteemi hakkas kasutama. Autofookus on kiire ning täpne – kasutasin objektiivi nii välistes tingimustes looduse pildistamiseks kui ka kehvas valguses siseruumides ning mõlemaga sai objektiiv hästi hakkama.

Lisaks mainiksin ära, et kuigi tegu on USM autofookus mootoriga, mis on tuntud kui veidi „valjem“ versioon Canoni AF-mootoritest, siis ma isiklikult ei pannud mingisugust häält eriti tähele, kuigi kasutasin ka teisi Canoni objektiive kõrvuti, mille fookusseerimine oli oluliselt valjem.

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM

Miks ma seda mainin on see, et juhuslikult sattusin testperioodil pildistama üht üritust/koolitust, kus oli oluline vaikus ja rahu ning sealses olukorras oli RF 70-200 mm f/2.8 ideaalne kaaslane.

Vaikne mootor, püsiv f/2.8 ava ning 70-200 mm suumivahemik olid omavahel hästi kooskõlas ning tegid inimeste emotsioonide jäädvustamise kergemaks.

 

Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM pildikvaliteet & kasutamine

Kes on vähegi antud Canoni seeria objektiivi/objektiividega kokku puutunud, siis teab et Canoni L-seerial on väga hea profiklassi pildikvaliteet. Kõige teravam pilt on umbes f/4.0 ava vahemikus, kuid see ei tähenda, et f/2.8 juures ei oleks pilt terav.

Objektiivi universaalne 70-200 mm suumivahemik teeb sellest hea kaaslase igale fotograafile. Ka töökindlus ja ehituse kvaliteet annavad aimu, et selline objektiiv on mõeldud kõigile ehk ei ole vahet kas oled väljas loodust pildistamas või siseruumis mõnd üritust jäädvustamas.

Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM on muuhulgas ka ilmastikukindel nii et välistes tingimustes pildistamisel või filmimisel probleeme ei teki.

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM

Minu kasutusperioodil olid vaikne autofookus ning kiire teravustamine kindlasti selle kõige tugevamateks plussideks. Küll aga olenemata sellest, et RF-seeria objektiiv on väiksem ja kergem, kui EF objektiiv, siis andis selle suurus ja kaal ennast tunda pikematel sessioonidel.

Suumise ja manuaalse fookuse rõngad on samuti mugavalt kasutatavad. Kasutuskogemusele annab juurde võimalus panna objektiiv lukku 70 mm asendisse – see tundub väike lisa, kuid just pikematel sessioonidel muutub see tegelikult väga oluliseks. Lisaks on objektiiviga kaasas ka korralik päikesevarjuk, millele on sisse ehitatud ava, et filtrite kasutamine oleks lihtsam.

Kokkuvõte

Kõike eelnevat arvesse võttes, siis arvan, et Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM puhul on tegemist tõsise tööriistaga professionaalidele, kellel on vaja universaalset, kuid vastupidavat ja hea kvaliteediga objektiivi.

Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM

Arvan, et Canoni kasutajana võiks fotokotis ikkagi 70-200 mm objektiiv alati olla – kas see on EF- seeria või RF- seeria ning f/4.0 või f/2.8, see oleneb juba täpsematest vajadustest ja kasutamisest. Kuid hoolimata valikust saavad mõlemad versioonid kõigi ülesannetega hakkama ning lausa kutsuvad välja pildistama.

 


Reimo tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Photopointi foto-ja videotehnika rent on ideaalne lahendus, kui vajad tehnikat lühiajaliseks kasutamiseks või erinevate projektide tarbeks.
Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

 

(37)

The post Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM lausa kutsub välja pildistama appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony ZV-E10 hübriidkaamera on vähemalt 99€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Sony ZV-E10

Nii Eestis kui ülemaailma paljude vlogijate meeliskaameraks saanud Sony ZV-E10 on praegu müügil võrratu soodushinnaga alates 649€. 

Võrreldes ZV-1 või ZV-1F mudeliga on see võimekas ja kerge hübriidkaamera, mis annab kõik võimalused, et nii alustavad kui ka juba tegutsevad videoblogijad saaksid loodava sisu kvaliteeti tõsta ja seeläbi kaasata uusi jälgijaid.

ZV-E10 sees tuksub Sony a6100 mudelist tuttav 24,2-megapiksline APS-C EXMOR CMOS sensor, mis saab hakkama ka keerulisemates valgusoludes. Kaamerakere kaalub kaalub kõigest 364 grammi, mis teeb sellest suurepärase kaaslase igapäevaste hetkede jäädvustamiseks.

Küljele avanev kallutatav ja pööratav LCD-puuteekraan teeb selfide ja vlogide tegemise ääretult mugavaks. Kaamera on varustatud ZV-1 mudelist tuttava 3 kapsliga suundmikrofoniga ja loomulikult ka Sony kultuslikult kiire autofookuse ja usaldusväärse silmatuvastusega.

Sony ZV-E10

Tänu nendele omadustele on see olnud väga populaarne valik youtuberite ja videoblogijate seas, mistõttu oleme koostanud ka spetsiaalsed “ready to go” vlogkomplektid:

Soovid kaamerad enne ostmist järele proovida? Pole probleem, sest Sony ZV-E10 koos GP-VPT2BT käepideme ja lisaakuga on Photopointi rendis laenutamiseks kõigile huvilistele saadaval.

 

Telli endale uus Sony ZV-E10 vlogkaamera ja Sa ei kahetse ››

 


Tutvu lähemalt: Kas Sony ZV-E10 on ainult vlogimiseks või midagi rohkemat? ››

Juhul, kui Sul uue vlogikaamera tellimiseks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Soodushinnad kehtivad 1. – 31. märts 2023. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi

(20)

The post Sony ZV-E10 hübriidkaamera on vähemalt 99€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix S 14-28mm f/4-5.6 Macro on multifunktsionaalne ja rahakotisõbralik
autor: Keiu Simm

Maailma suurimal tehnikamess CES 2023 tutvustatud rahakotisõbralik Panasonic Lumix S 14-28mm f/4-5.6 Macro lainurk-suumobjektiiv on saadaval nii Photopointi esinduskauplustest kui veebikaubamajas.

Uue Lumix S objektiivi 14–28 mm fookuskaugus muudab selle ideaalseks tänava-, pulma-, ja maastikufotograafiaks. Lisaks sellele saab antud objektiivi tänu 0,15m lähimale teravustamiskaugusele ja poole makro (0,5x) suurendusele kasutada ka makrovõteteks.

Samas ei ole see üksnes hea fotoobjektiiv – minimaalne focus breathing, täpne automaatteravustamine ja ava sujuv muutmine teevad sellest suurepärase videoobjektiivi. Oma fookuskaugust arvesse võttes on see heaks kaaslaseks reisivideote tegemisel või vlogimisel. 

Rääkides Panasonic Lumix S 14-28mm ehitusest – optimeeritud konfiguratsioonil on 14 elementi 10 rühmas, sealhulgas 1 ASPH/ED, 1 ASPH, 1 UHR ja 3 ED läätse. Palju lühendeid ja numbreid, aga maakeeli öeldes aitavad need vähendada moonutusi ja tagada suurepärase lahutusvõime.

Tolmu-, pritsme- aga ka külmakindel konstruktsioon garanteerib sujuva töö ka -10°C kraadise temperatuuri juures. Objektiiv on mõnusalt kompaktne ja kerge konstruktsiooniga.

Eespool sai juba mainitud täpset automaatteravustamist, aga kuna Panasonic on varasemalt teistest tootjatest selles vallas sammukese tagapool olnud, siis tasub mainida, et Lumix S 14-28mm objektiivil on uus ülitäpne autofookuse süsteem, mis töötab üheskäes Hybrid Phrase Detection Auto-Focus’sega, millega Panasonicu äsja tutvustatud Lumix S5II ja Lumix S5IIX kaamerad on varustatud. 

 

Telli Lumix S 14-28mm f/4-5.6 Macro endale kohe ära ››

 

Juhul kui parasjagu vabu vahendeid uue objektiivi ostmiseks piisavalt ei ole, saad kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(64)

The post Panasonic Lumix S 14-28mm f/4-5.6 Macro on multifunktsionaalne ja rahakotisõbralik appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9