Jaanipäeva puhul on veebikaubamajas hinnad alla tallatud
autor: Jürgen Veerme

Jaanipäev

Suvi on nüüd täiega käima tõmmatud ja aasta kõige valgemad ööd on taas kohal. Sel puhul on meie veebikaubamajas kõik hinnad maas nagu jaanipäeva ajal maha sammutud hein. 

Järgneval neljal päeval (20.06 – 23.06) on kell 20.00 – 08.00 veebikaubamajas kogu kaubal lisaallahindlus kuni 22% (ka soodushindadest)!

Just nii – kui kell saab kaheksa õhtul, kukuvad seal hinnad nagu pidulised pärast jaaniööd. Ja nii igal õhtul kuni hommikuni välja.

Meie ööd ja päevad läbi avatud kaubamajast saad vajaliku mugavalt välja valida ja ära osta ka siis, kui oled väljas lõkke ääres või toas paduvihma eest peidus. Valikust leiad põnevad mänguasjad pere pisematele või Fujifilm Instax ja Polaroid kiirpildikaamerad teismelistele.

Lisaks on saadaval suurepärane valik tippbrändide originaalparfüüme ja kosmeetikat nii meestele kui naistele. Fotograafiahuvilistele on meil pakkuda Eesti suurim valik erinevat fototehnikat k.a ülipopulaarsed hübriidkaamerad.

Kõik ostud saad olenemata ostusmmast lasta tasuta saata Photopointi esinduskauplustesse. Alates 59€ suurused ostud toome Sulle tasuta kulleriga koju/kontorisse või saadame Sinu valitud pakiautomaati.

Kui Sul on jaaniostudeks vaba raha juba ära kulunud, siis kasuta järelmaksu abi – saad toot/tooted kohe kätte, aga maksma nende eest hakkad alles oktoobri.

 

Photopoint.ee kaubamajast leiad  ligi 350 000 “sõnajalaõit” ››

 

Kampaania ei kehti fototeenustele (photoexpress.ee, fotomeened.ee, artprint.photopoint.ee, fotoraamatud.ee, pro.photopoint.ee jne).

The post Jaanipäeva puhul on veebikaubamajas hinnad alla tallatud appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kuidas IPhone’ga ilusaid pilte teha: Teravustamine, Live Photo, Portrait Mode
autor: Elise Ader

 

Pildistamise alustamine

Vanemad ja väiksemad telefonid olid käes stabiilsemad, mahtudes pihku nagu rusikas silmaauku. Uuemate ja suuremate mudelitega, mis nii käepärased oma suuruse tõttu pole, on seetõttu veelgi olulisem jälgida, et pildistamisel telefon turvaliselt ja stabiilselt käes oleks. Mis veel oluline: pilte ei tasu teha jooksu pealt. Võib tunduda naljakas ja loogiline, aga tegelikult harrastatakse seda päris palju. Ja nii juhtubki, et sõber saadab Sulle reisilt pildi oravast, mis parimal juhul orava astraalkeha meenutab.

Kaamerat Iphone’is saab avada kiiresti ja mugavalt mitut moodi. לks moodus on uuematel telefonidel vajutada lukustusekraanil korraks kaamera märgistuse peale ja siis hoida sõrme veel natuke pikemalt uuesti peal. Teine moodus on libistada sõrmega üle lukustusekraanil vasakule. Ka shutter-nuppu saab kasutada mitut moodi. Loomulikult on võimalik puudutada ekraanil olevat päästikut või siis kasutada selleks volüüminuppe. Vähem tuntud võimalus on aga kasutada kaugpäästikuna juhtmega kõrvaklappide volüüminuppe. See moodus on eriti mugav, kui asetada näiteks Iphone statiivile.

Teravustamine

Kuigi Iphone’ide automaatne teravustamine teeb üsna head tööd, siis nagu ikka automaatikaga: manuaalselt saab täpsemini. Seda seetõttu, et Iphone ise tahab, et võimalikult palju korraga oleks fookuses. Tulemuse juures on aga narr see, et mitte midagi pole korralikult fookuses. Seega vali koht, kuhu tahad teravustada ja vajuta fookus just täpselt sellele kohale.

 

 

Arvestama peab ka sellega, et fookuse sättimisega samal ajal muudab kaamera vastavalt fookusele ka säritust. Näiteks võib pilt minna suurte valgusekontrastide puhul heledamale kohale fokuseerides “pimedaks”. Sedlle mure saab lahendada kui vajutada päikse tähisele ja liigutada slaiderit sõrmega ekraanil üles-alla. Et sealjuures aga fookus paigast ei nihkuks tasub see enne lukustada. Fookuse lukustamiseks hoia fookusel sõrme peal kuni ekraanile ilmub sõnum AE/AF lock. Sarnaselt suurtele kaameratele saad eriti täpse fookuse kui suumid objektile sisse, teravustad selle ning lukustad objekti ja suumid tagasi välja.  Särituse valimisel peaks lähtuma heledast kohast, sest tumedamaid kohti õnnestub pisut ka hiljem heledamaks töödelda. Pildi “põlemise” läbi kaduma läinud infot pole võimalik enam paraku hiljem päästa. Kui valgus on eriti kontrastne, tasub kaaluda pildistamiseks HDR-funktsiooni. 

 

 

Kaamera sätted

לle tasuks vaadata ka kaamerasätted. Mida uuem telefon, seda rohkem võimalusi sealt avaneb. Ava “Camera Settings” ja vali sealt “Camera”. Näiteks pakub telefon seal võimalust “grid” – kui see sisse lülitada siis ilmuvad kaamerale nö abijooned. See aitab sul kompositsiooni sättida ja kontrollida, et horisont oleks sirge. Uuematel telefonidel on valikus ka “Formats”. Sealt võiks taha lülitada “Most Compatible”. See säilitab pildi kvaliteedi ka siis, kui jagad fotosid näiteks mõne sõbraga, kelle telefon pole iPhone. Samuti on sellel formaadil kõvasti suurem detailsus. Et taaskord masinat paremini kontrollida, tasub võtta ka auto HDR maha ja panna keep normal Photo sisse.

  

Live Photo

Live Photo on põnev funktsioon, millega saab pildi pähe teha nii öelda minivideosid. Kui galeriis sellist pilti vaatad ja sõrmega sellel peal hoiad, hakkab pilt liikuma.  Seda funktsiooni on eriti hea kasutada  liikuvate objektide jäädvustamiseks või pika säriga piltide tegemiseks. Ometi pead arvestama, et funktsiooni kasutamine nõuab telefonilt ka rohkem mälu ja akut, seega tavajuhtudel live photo funktsiooni sees hoidmine pole eriti mõistlik. Aga, kui lähed näiteks mõnda jõge või juga pildistama, siis jäta see funktsioon kindlasti sisse. Kuna live-view hakkab salvestama juba pisut enne, kui päästikule vajutad, siis tasub veenduda, et hoiad kaamerat stabiilselt juba mõned sekundid enne nupule vajutamist. Kui pilt tehtud, siis avaneb sulle galeriis sellega rida võimalusi. Pildi peal olles ja selle näpuga üles tõmmates saad näiteks videost teha kas loop (video käib üha uuesti ja uuesti) või bounce (video mängib edasi ja tagasi) versiooni või teha sellest hoopis pika säriga pildi (kasuta näiteks koskede pildistamisel, et saavutada udused ja siidised joad). Live foto valib alguses automaatse võtmepildi, millena ta end galeriis ka ilmutab. Kui Sulle see pilt ei meeldi, siis vajuta “edit” – vali kaader – ja vajuta “make a key photo” ja “done”.

  

Burst mode

Kasuta sarivõtet kui kardad näiteks, et võid heast kaadrist kiire liikumise tõttu ilma jääda. Sarivõttes pildistab Iphone 10 fotot sekundis. Bursti tegemiseks pead hoidma päästikul lihtsalt nii kaua kui võte kestab sõrme peal. Pärast pildistamist ava sarivõte galeriis, ja vajuta “select” ning vali välja õnnestunud pildid (pane sinna sinised linnukesed). Kui linnukesed pandud, siis näiteks kahe pildi säilitamisel vajuta “done” ja “keep only 2 photos” ning ülejäänud ebavajalikud kaadrid kustutatakse.

 

 

Portrait Mode 

Portraid Mode-i lummavat udust tausta saad sa luua, kui sul on iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone X, iPhone 8 Plus või iPhone 7 Plus. Muuhulgas veendu, et sul on ka tehtud kõige viimane tarkvarauuendus.

Portrait Mode-i puhul tasub teada, et see töötab ainult subjektist teatud kaugusel asetsedes (kui oled liiga kaugel, siis sind telefon ka sellest teavitab) ja heades valgusoludes (liiga pimedas ei toimi). Mida lähemale sa pildistatavale lähed, seda udusemaks taust muutub. Samuti pole selle režiimiga erilist mõtet pildisada modelli vastu seina seismas või ülevalt alla, sest tulemus on sellisel juhul täpselt sama nagu tavarežiimis. Too modell kas seinast kaugemale või veelgi parem aseta ta kohta, kus selja taha jääb ka pisut õhku. לlevalt alla pildistamise asemel liigu modelliga samale tasandile (koerad, lapsed jne).

Kui sa vajutad all keskel asetsevale kuubikule, saad naturaalse valguse asemel valida ka teisi režiime. Näiteks “studio light” teeb nägu heledamaks, “countour light” teeb suuremate varjude tekitamisega pilti dramaatilisemaks ning “stage light”, mis teeb taga tausta mustaks. See funktsioon küll teatud juhtudel väga hästi ei tööta jättes mõned kohad valikust väja, aga katsetada tasub siiski. Veel on valikus “stage light mono”, mis on sama mis “stage light”, aga mustvalge versioon.  Valguse setting’uid saab ka tagantjärgi vahetada ja hoides pildil paar sekundit näppu peal näed ka originaali, et veenduda kas oled tulemusega rahul. Samuti kui pilt on veel mõne koha pealt liiga detailne (näiteks juuksekarvad vms on liiga teravalt välja toodud) saad ka slaideril blurri kas juurde keerata või maha võtta, et saavutada täiuslik pilt.

 

Studio Light, Stage Light Mono, Stage Light ja Contour Light:

   

Kaks objektiivi

Uuematel Iphone’idel on sisse ehitatud kaks objektiivi- lainurk ja tele. Teine objektiiv ehk teleobjektiiv on Iphone’le sisse ehitatud alates Iphone 7 Plusist. Pildistamisel saad seetõttu valida objektiivi (kas 1x või 2x). Teleobjektiiviga saab minna subjektile lähedale ilma enda jalgu kasutamata. Seetõttu sobib seda kasutada hästi näiteks tänavafotograafias. Lisaks tuleb teleobjektiiv kasuks portreede pildistamisel, sest kui kasutada sama kaadri saamiseks mõlemat objektiivi, näeb teleobjektiiviga pildistamisel portree hulga loomulikum välja. 

 

Apple Iphone telefonid Photopointis>>

The post Kuidas IPhone’ga ilusaid pilte teha: Teravustamine, Live Photo, Portrait Mode appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix GX9 on 150€ odavam – ideaalne tänavafotograafiaks
autor: Jürgen Veerme

Panasonic Lumix GX9

Tänavafotograafid vajavad kaamerat, mis oleks võimekas ja piisavalt kerge, et seda terve päev kaasas kanda ja vajadusel kotist/taskust kiirelt haarata. kasutavad kaamerat, mida on võimalik terve päeva kaasas kanda ja mugav kotist välja võtta. Hübriidkaamerad esindavad kõiki neid omadusi ja seetõttu on street photography ehk tänavafotograafia ka Eestis muutunud üha populaarsemaks. 

Kui Sinu jaoks on hüpe tänavafotograafia põnevasse maailma jäänud siiani rahakoti taha, siis meil on hea uudis – Panasonic Lumix DC-GX9 on hetkel tavahinnast 150€ soodsam!

Lumix GX9 tugevamateks külgedeks mistahes fotožanris on kahtlemata nurga alla seatav pildiotsija, ilma madalpääsfiltrita 20MP sensor ja külluslik funktsioonide pakett. Sinna kuuluvad ülihästi toimivad komposiitrežiimid, Time-Lapse võimekus, 4K video baasil võimalused ja väga tasemel digifiltrite valikud nagu “L. Monochrome D” ja “Grain Simulation”.

panasonic-lumix-dc-gx9-photopoint
panasonic-lumix-dc-gx9-photopoint

Fotograaf Karl Andres Vaikla sai Lumix GX9 hübriidkaameraga teha mitmeid (foto)retkeid ja tema arvates on see väga hea kaamera. Eriti soovitab ta seda neile, kes on enda fotograafia teekonda alles alustamas ja ka reisisellidele, kes enda kobakat peegelkaamerat ei jaksa kaasas tassida. Rohkem Karli mõtteid saad lugeda ja pilte vaadata siit ››

 

Päästa Panasonic Lumix GX9 hübriidkaamera abil loovus valla ››

The post Panasonic Lumix GX9 on 150€ odavam – ideaalne tänavafotograafiaks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Täiskaadersensoriga Pentax K-1 II digipeegel on nüüd eriti soodne
autor: Jürgen Veerme

Enne suvepuhkusele minekut on mõistlik meie esinduskauplustest või veebikaubamajast endale Pentax K-1 II täiskaader peegelkaamera ära osta, sest see on tavahinnast kuni 599€ odavam (hind alates 1849 eurost).

urmo-parts-pentax-k1-ii-photopoint_3
Urmo Parts. Pentax K-1 II ja Pentax D FA 24-70mm @45mm / ISO 100 / F13 / Säri 0,3 sekundit / Pixel Shift

Pentax digipeeglite lipulaev K-1 II on täiustatud versioon 2017. aastal Photopointist kõige enam ostetud K-1 täiskaader peegelkaamerast. Peamiste uuendustena on uuele kaamerale lisatud mikrokiip ehk â€œAccelerator unit”, mis eemaldab kõrge ISO’ga pildistatud fotodelt digimüra veel enne, kui foto peamisesse pildiprotsessorisse jõuab. Lisaks muudeti autofookuse algoritme nii et automaatne teravustamine on kiirem.

k-1 II

K-1 II

K-1 II

k-1-II

Juhul, kui Sul peaks ka pärast sellist soodukat raha veidi puudu jääma, siis järelmaksu abiga ostes saad kauba kohe kätte, aga maksma hakkad alles sügisel.

 

Aeg on edasi liikuda – osta uus Pentax K-1 II täiskaadriga ››

 

Vaata lisaks:

Kampaania kestab kuni 03.08.2019.

The post Täiskaadersensoriga Pentax K-1 II digipeegel on nüüd eriti soodne appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kas teadsid, et Photopointis saad taotleda järelmaksu ka ettevõtte nimele?
autor: Jürgen Veerme

Ettevõtte järelmaks

Ammu on möödas ajad, kui toodete eest sai tasuda ainult sularahas või ülekandearvega. Samamoodi on möödas ajad, kui ettevõtlus Eestis oli lapsekingades ja seda said endale lubada ainult suure algkapitaliga isikud.

Äritegevuseks vajalike seadmete soetamiseks saad nii meie esinduskauplustes kui veebikaubamajas kasutada mugavat ja paindliku järelmaksu võimalust.

Ettevõtte järelmaksu taotlemise protsess on veebikaubamajas eriti lihtne – piisab ainult toote/toodete lisamisest ostukorvi ning ostu vormistades valida arve saajaks “Ettevõte” ning makseviisiks “Maksa järelmaksuga”. 

Esinduskauplustes kohapeal tuleks järelmaksu soovist märku anda müügikonsultandile, kes vormistab kiirelt lepingu.

Jah, just nii lihtsalt ja kiirelt saadki koheselt soetada ettevõtte põhitegevuseks vajalikku vara väikeste püsikulutustega.

 

Sisene Photopointi veebikaubamajja ja soeta ettevõttele vajalik »

Tutvu täpsemate tingimustega »

The post Kas teadsid, et Photopointis saad taotleda järelmaksu ka ettevõtte nimele? appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9