Kingi teadmisi – alanud on jõulueelne soodusmüük fotokursuste õpikeskkonnas
autor: Jürgen Veerme

Jõulukingituse valimine on lihtne, sest parim kingitus on teadmised. Eesti suurim fotograafia-alane õpikeskkond Photopoint fotokursus.ee on pungil teadmisi nii foto- kui ka videograafiast. Just täna algab siin kolm päeva kestev jõulueelne soodusmüük – et saaksid hankida teadmisi ükskõik, kas iseendale või kingituseks sõbrale.

Vaid 3 päeva, reedest pühapäevani on kõik fotokursus.ee kursused vähemalt 25% soodsamad. Soodushinnad laienevad ka kinkekaartidele ja muidugi ka sooduskomplektidele, mille allahindlused küündivad isegi kaugelt üle -50%!

Senisest neljandiku võrra soodsamalt saad nüüd näiteks uhiuue kursuse “Nullist tegijaks: kuidas luua haaravaid videoid veebi “. Samamoodi on -25% soodusega populaarsed kursused “Buduaarifotograafia“, “Nutifotograafia ABC“, “Laste pildistamise“, “Tootefotograafia“, “Makrofotograafia“, “Portreefotode töötlemise“, “Toidufotograafia” ja teised.

Veelgi soodsamalt kui 25% saad aga näiteks RAW failide kursuse, või fotokursus.ee tervikpaketi, kus sees absoluutselt iga viimane kui kursus!

Kõik kursused on olemas ka e-kinkekaardina. Kinkekaardi ostul saadame .pdf faili sinu meilile, nii et saad ise otsustada, kas saadad selle elektrooniliselt kingisaajale edasi või prindid kingipaki sisse panemiseks välja.

 

Vali jõuluhinnaga kursus või kinkekaart välja >>

 

Kampaania kestab 14.12 – 16.12.2018.

The post Kingi teadmisi – alanud on jõulueelne soodusmüük fotokursuste õpikeskkonnas appeared first on Photopointi ajaveeb.

Mis oleks, kui lükkaks arvutihiire nurka ja võtaks kasutusse Wacom graafikalaua?
autor: Jürgen Veerme

wacom-intuos-photopoint-jõulud

Juba 35 aastat ei ole graafikalaudade valmistamisel Wacomile võrdset olnud ja seetõttu armastavad seda brändi nii algajad kui professionaalid.

Selle artikli kirjutamise ajal kuulub valikusse kahte sorti graafikalaudu. Wacom Intuos Pro seerias on kaldetundliku pliiatsiga, hästi tundlikud ja täpsed ning paljude nuppudega profiklassi digilauad – sellised, mis sobivad ka tõsistele pikselgraafikaga tegelevatele kunstnikele. Wacom Intuos seeriasse kuuluvad nö. tavalised graafikalauad, mis on väga hea hinna-kvaliteedi suhtega ja head kasutada just fototöötluses.

Wacom Intuos seeria:

M ja S graafikalaudade erinevuseks on nii aktiivse ala kui ka graafikalaua enda mõõtmed – nii nagu T-särkide puhulgi on M suurem ja S väiksem. S suuruses Intuos graafikalauast on olemas ka eriti soodne (79,99€) mudel ilma juhtmevaba ühenduvuseta, mis ühendub arvutiga ainult USB-kaabli abil. Puutepliiatsid on kõigil viiel erineval versioonil identsed (Wacom Pen 4K).

Wacom Intuos tarkvarapaketid

Wacom Intuos graafikalaua valikul on oluline tähele panna, et erinevas suuruses graafikalaudadega tulevad kaasa erinevad tarkvarapaketid:

  • M suurus: kaasas 3 tasuta programmi (Corel Painter Essentials 6, Corel AfterShot 3 ja Celsys Clip Studio Paint Pro)
  • S suurus: omal valikul 2 programmi ( valikus Corel Painter Essentials 6, Corel AfterShot 3 ja Celsys Clip Studio Paint Pro)
  • S suurus ilma Bluetoothita: omal valikul 1 programm ( valikus Corel Painter Essentials 6 ja Corel AfterShot 3).


Sellise pildi lõi Hendri Kivi Wacom Intuos M Bluetooth abil. Loe lähemalt ››

 

Wacom Intuos Pro seeriasse kuuluvad kõige funktsionaalsemad graafikalauad. Tänu nende graafikalaudade peal olevatele nuppudele ja puutetundlikule ringikujulisele alale pole fototöötluse või joonistamise juures klaviatuuri tingimata vajagi. Kõik vajalikumad käsklused ja seaded saab enda jaoks mugavalt nuppude alla seadistada. Kusjuures seadistada saab neid nuppe programmispetsiifiliselt. Nii et näiteks Photoshopis toimiksid nupud teistmoodi kui videotöötlustarkvaras. Touch Ring teeb eriti mugavaks näiteks suumimise või pintslite suuruse muutmise.

Komplektis olev ProPen puutepliiats annab digikunstniku käsutusse väga tundliku tööriista. Võrreldes Intuos seeriaga kaasa tulevate pliiatsitega on ProPen’il 4x rohkem surveastmeid ja see registreerib enda asukohta graafikalaual poole täpsemalt. Samuti on ProPen kaldetundlik – see on ülioluline funktsionaalsus näiteks Airbrush-nimelise tööriista käsitsemisel pikselgraafika programmides. Lisaks on ProPen ülemises osas survetundlik lisanupp ehk “kustukumm”.

Vali Wacom Intuos Pro, kui soovid võimalikult head juhtmevaba ühenduvust ja sinu jaoks on olulised ülim pliiatsi tundlikkus, surveastmete paindlikkus ja kaldetundlikkus. Kui fototöötlejad saaksid vabalt läbi ajada ka Wacom Intuos seeria graafikalauaga, siis pikselgraafikaga raha teenivad loovhinged peaksid kindlasti vaatama Intuos Pro seeria poole.

Wacom Intuos Pro Paper versioonil on kõik needsamad hüved, nagu tavalisel Pro graafikalaual. Lisaks on siin aga komplektis klamber ja teinegi pliiats. Klambri abil saab graafikalaua peale kinnitada tavalise paberi. Tindiga töötava pliiatsiga sinna paberile joonistades salvestab graafikalaud pliiatsi trajektoorid ja vajutuse tugevuse. Kui joonistus on valmis, saab selle tõmmata meelepärasesse graafikaprogrammi ja seal sellega edasi möllata.

Vaata Intuos Pro kohta lähemalt siinsamas blogis olevast artiklist “Karbist välja: Wacom Intuos Pro L graafikalaud“ või uuri selle kohta veelgi lähemalt digitest.ee artiklist.

Kui üldiselt ollakse arvamusel, et graafikalauad sobivad vaid fotograafide ja arvutigraafikute lauale, siis tegelikult asendavad need suurepäraselt hiirt ka igapäevase arvutikasutamise juures. Nimelt on digitaallaud hiirega võrreldes ergonoomilisem ning hulga kiirem vahend kursori liigutamiseks. Kui töötled palju fotosid või koguni joonistad arvuti abil, siis on graafikalaud Sulle lausa kohustuslik tööriist.

 

Pista arvutihiir sahtlisse ja osta Wacom graafikalaud ››

 

Vaata veel:

The post Mis oleks, kui lükkaks arvutihiire nurka ja võtaks kasutusse Wacom graafikalaua? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Too vana objektiiv meile ja valitud HD Pentax objektiiv on sulle kuni -300€
autor: Jürgen Veerme

pentax-objektiivide-joulukampaania-photopoint

Nüüd on õige aeg vana objektiiv pensionile saata ja Pentax peegelkaamera rõõmust rõkkama panna “klaasiga”, mis on valmistatud järgides kõige kõrgemaid Pentaxi kvaliteedistandardeid.

Lihtsalt too enda vana objektiiv meile ning anname Sulle valitud uue HD Pentax objektiivi kehtivast hinnast kuni 300€ odavamalt (tagastatava objektiivi tüüp ja tootja ei ole oluline, kuid objektiiv peab olema töökorras).

HD Pentax D-FA* 50mm f/1.4 SDM AW – tegemist on kõige uuema ja suurepärase objektiiviga portreefotograafidele tänu klassikalisele 50mm fookuskaugusele ja suurele f/1.4 avale. Lisaks kuulub objektiiv Ricohi kõige kvaliteetsemasse Pentaxi ★ ehk “Star“seeriasse – nende korpuste koostekvaliteet kui ka optiline esitlusvõime on parim, mis on Pentaxil pakkuda. Vana objektiivi eest saab 200€ kehtivast hinnast alla!

HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM – sobib nii poolkaader- ja täiskaader sensoriga Pentax peegelkaameratele, kuid kasutades seda objektiivi Pentaxi täiskaader sensoriga peegelkaameraga, katab see ülilainurkobjektiivi 15–30 mm suumivahemiku. Teisisõnu, ühe objektiiviga pildistad nii lummavaid maastikufotosid kui normaalobjektiivi vaatenurgaga fotosid. Vana objektiivi eest saab 200€ kehtivast hinnast alla!

HD Pentax D-FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR – tegemist on valgusjõulise ja kvaliteetse objektiiviga, mille suumivahemik algab maastiku- ja loodusfotograafi jaoks vajalikust lainurgast, lõpetades portree-, reportaaž- või arhitektuurifotode jaoks vajaliku normaalasendiga. Vana objektiivi eest saab 200€ kehtivast hinnast alla!

HD Pentax D-FA* 70-200mm f/2.8 ED DC AW – puhul on olulisemateks aspektideks tuntud 70-200mm fookuskauguse vahemik, sobides nii portree, spordi kui looduse pildistamiseks. Läbiv f/2.8 ava jällegi annab kasutajale paindlikkuse erinevates situatsioonides pildistamiseks ning loota võib suurepärast bokeh’d tänu 9-labalisele diafragmale. Vana objektiivi eest saab 300€ kehtivast hinnast alla!

HD Pentax D-FA 150-450mm f/4.5-5.6 ED DC AW – see on ilmastikukindla korpuse, kiire teravustamismootori ning profiklassi funktsionaalsuse ja optikaga objektiiv, mis sobib kaaslaseks nii Pentax poolkaadersensoriga peegelkaameratele kui Pentax K-1 II täiskaader peegelkaamerale. Vana objektiivi eest saab 300€ kehtivast hinnast alla!

Nagu näha on kõik kampaanias osalevad Pentax HD seeria objektiivid varustatud metallkorpuse ning ülikvaliteetse optikaga. Lisaks on objektiivi klaaside juures on kasutusel kõrgkvaliteetne mitmekihiline HD (High Definition) vääristus, mis vähendab sisepeegeldust ning varikujutisi. Kõige tehnilised tingimused ideaalse pildi jaoks on loodud – tuleb ainult inspiratsioon ellu viia.

NB! Diili saab vajadusel meiega teha ilma Tallinna või Tartu esinduskauplusi külastamata, kui kirjutada oma soovist info@photopoint.ee peale. Seejärel võtavad meie müügispetsialistid ühendust ning annavad täpsemad juhised. 

Kui oled jõudnud jõuluostudeks juba suuremad summad ära planeerida, aga hing ihaldab uue objektiivi järele, siis järelmaksu kampaaniad aitavad suuri kulutusi hajutada ja nende abil saad kingitused kohe kätte.

 

Vii pildikvaliteet uuele tasemele ja osta Pentax objektiiv ››

 

Kõik kampaanias osalevad objektiivid (v.a HD Pentax D-FA* 50mm) on laenutamiseks saadaval ka meie fototehnika rendis – photopoint.ee/rent ››

Pakkumine kestab kuni 31.01.2019.

The post Too vana objektiiv meile ja valitud HD Pentax objektiiv on sulle kuni -300€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Soovi korral saadame nüüd dokumendifoto otse PPA meiliaadressile
autor: Jürgen Veerme

Seoses sellega, et Politsei- ja piirivalveamet hakkas sellel nädalal väljastama uue tootja ID-kaarte oleme ka meie teinud enda dokumendifoto süsteemis täiustusi ning nüüd saame kõikidele nõuetele vastava foto soovi korral koheselt saata õigele PPA meiliaadressile. Anna sellest kaupluses lihtsalt müügikonsultandile teada.

Nii ID-kaardi pilt kui passipilt jäävad Sind esindama aastateks, seega ei tohiks selle tegemist jätta väikese fotoboksi automaatika hooleks, kus tehtud foto reeglina väga esinduslik välja ei kuku. Seetõttu tule mistahes Photopointi esinduskauplusesse, kus saad ametlikele nõuetele vastavad kvaliteetsed dokumendifotod kätte loetud minutitega.

Dokumendifotode tegemine Photopointis käib tänu uuenduslikule ID Station süsteemile jätkuvalt kiirelt ja mugavalt. Ja meie pädevad fotograafid koos tipptasemel fototehnikaga teevad sinust foto, mida võid julgelt näidata nii ametiasutuses kui toidukaupluses.

Kõik Photopointi esinduskauplused asuvad suurtes kaubanduskeskustes, kuhu on mugav tulla igal ajal nii autoga kui jalgsi. Lisaks on tagatud ligipääs ratastoolis olevatetele inimestele ning meie juures saab teha ka väikelaste dokumendifotot.

 

Tule tee kvaliteetne dokumendifoto Sulle sobivas Photopointi esinduskaupluses ›

 

Just nii mugav ja soliidne dokumendifotode tegemise nurk ootab Sind meie Lõunakeskuse esinduskaupluses. Klõpsa/vajuta pildile ja vaata ringi!

Photopointi esinduskauplustes läheb ilusate dokumendifoto tegemiseks vähem kui viis minutit – seda ettevalmistusest paberfotoni. Ja soovi korral saadame ka otse meilile. #photopoint #lounakeskus # dokumendifoto #theta #ricoh #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

 

Kas tõesti ainult loetud minutitega? Panime stopperi käima, astusime kauplusesse sisse ja vaatasime kui kaua kogu dokumendifoto protseduur aega võtab.

The post Soovi korral saadame nüüd dokumendifoto otse PPA meiliaadressile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Peak Design Travel seeria fotoseljakotid koos moodulitega
autor: Lauri Veerde

Ideaalset fotokotti on raske leida. Mõnel on liiga vähe lahtreid, mõnel pole sülearvutit kusagile panna, mõni on liiga liru, mõni aga lihtsalt kole. Ehk on sellises raskes olukorras abi sellest seljakotist, mis just äsja Photopointi kauplustesse ja veebi müügile jõudis. Koti nimi on Peak Design Travel Packpack 45L. See on suur, reisimiseks, pikemateks matkadeks ja väljasõitudeks sobilik seljakas, mille sees saab fototehnikat ja kõikvõimalikku muud träni kanda moodulitesse paigutatult.

Travel Packpack’i saab kasutada ka ilma mooduliteta. Sellel on sülearvuitilahter, esiküljel suurem lukkude ja taskutega lahter suuremate asjade jaoks, sealsamas üleval eraldi lahter väiksemate vidinate jaoks, vöörihmad ja venivad küljetaskud ja kõiksugu kinnitusvõimalused igal pool külgedel. Ja peamisesse suurde lahtrisse saad lihtsalt kõik asjad läbisegi visata, mida kaasa võtta tarvis on.

Travel Backpack koti eelised tulevad esile koos eraldi ostetavate moodulitega. Vaatame videot, mis tutvustab Travel Packpack kontseptsiooni:

 

Peak Design nimetab mooduleid kuubikuteks – on olemas kolm erineva suurusega kaamerakuubikut ja kuubikud riiete jms jaoks. Lisaks tehnkavidinate vutlar, hügieeni- jne tarvikute vutlar… Selline süsteem muudab Peak Design Travel Packpack koti paindlikuks, sest fotograafil saab olla erinevate pildistamisülesannete jaoks eraldi kaamerakuubikud, mida ta siis vastavalt vajadusele kotti jätab või sealt välja tõstab. Või riiete jne kuubikute või vutlarite vastu vahetab.

 

Iga mooduli ehk kuubiku jaoks on Peak Design disainerid teinud detailse video – vaatame siis, millised need moodulid välja näevad:

Travel Camera Cube

 

 

Travel tech Pouch

 

  • Travel Tech Pouch – hästi paljude lahtritega kotike väikeste vidinate jaoks nagu laadijad, kaablid, mälukaardid, akud jne

 

Travel Packing Cube medium

 

  • Travel Packing Cube Medium – hea organiseerija riiete ja muu säärase kaasa pakkimiseks. Saab lukkude abil kõrgemaks ja madalamaks muuta ja täidab umbes 2/3 suurest lahtrist
  • Travel Packing Cube Small – Samuti särkide, pükste sokkide jne jaoks. Täidab 1/3 suurest lahtrist

 

Travel Shoe Pouch

 

  • Travel Shoe Pouch – tugevast materjalist lihtne ja veekindel kott, mis on mõeldud kingade hoiustamiseks, kuid mille sisse võib ka midagi muud panna. Täidab umbes 1/3 suurest lahtrist

 

Nagu seniste Peak Design fotokottide puhul, nii ei ole ka Travel seeria juures materjalide ega lahenduste pealt kokku hoitud. California disaininohikute eesmärgiks ongi olnud luua ideaalne fotokott – maksku mis maksab. Nii pole midagi imestada, et koos moodulitega pole see fotokott just kõige soodsam. Kuid hea ei peagi alati soodne olema. Väga hea võib-olla ei saagi olla.

The post Nüüd saadaval: Peak Design Travel seeria fotoseljakotid koos moodulitega appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7