Vaata videost: millised on Manfrotto uued soodsad Essential seeria kaamerakotid
autor: Lauri Veerde

manfrotto-fotokotid

Iga hübriidkaamera või peegelkaamera vajab ka kaamerakotti. Selleks, et aparaati oleks mugav kaasa võtta ja see maha kukkudes katki ei läheks. Mõni fotohuviline vajab suuremat ja rohkemate lahtritega kotti. Tihti aga piisab kaameraomanikule tavalisest lihtsast soodsast kaamerakotist, mille sisse mahuks aparaat ja mõned väiksemad vidinad. Just sellised kaamerakotid on Manfrotto uues ja kõige soodsamas kaamerakotiseerias nimega Essential.

Manfrotto Essential kaamerakottide seeriasse kuulub hetkel 6 fotokotti. Kolm erineva suurusega vutlarit, kaks eri suurusega õlakotti ja üks seljakott. Kõik kotid on polsterdatud ja pehme sisemusega – selleks, et kallis aparaat oleks kaitstud. Pealtpoolt on kõik kotid laetud tugeva ja vett hülgava tekstiiliga. Kui soodsamatel vutlaritel tihti õlarihmakinnitust polegi, siis Manfrotto Essential seeria õlakottidel ja vutlaritel on soodsast hinnast olenemata olemas õlarihm, mis muudab koti kaasas kandmise mugavamaks. Samuti on neil olemas kandesang ja tagaküljel aas vööle kinnitamiseks. Allolevates videotes näitab German kõiki neid kotte lähemalt:

Manfrotto Essential vutlarid M, S ja XS

Essential vutlarid mahutavad ühe kaamera ja mõne mälukaardi ning lisaaku. Lisaobjektiivid või suurem laadija nende kottide sisse reeglina ei mahu. Essential vutlarid erinevad üksteisest vaid mõõtmete poolest. Kõigil on olemas kandesang, aas rihmale kinnitamiseks, eemaldatav õlarihm ja kaane siseküljel kitsas lahter pisividinate jaoks.

 

 

Manfrotto Essential õlakotid M ja XS

Manfrotto Essential õlakotid on sobilikud juhul, kui sul on lisaks kaamerale vaja kaasa võtta ka laadija koos paari objektiivi või välklambiga. וlakotid erinevad vutlaritest vaid kahe omaduse polest. Esiteks on õlakotid suuremad. Teiseks on nende sees kaks pehmet vaheseina, mis jagavad koti sisemuse kolmeks osaks.

 

 

Manfrotto Essential seljakott

Manfrotto Essential seljakott mahutab fototehnika, sülearvuti ja muud vajalikud asjad. Essential seljakotti ei pea alati kaamerakotina kasutama. Kui kaamerat parasjagu kaasa vaja võtta pole, saad kaameraosa koos seal sees olevaga lihtsalt kotist välja tõsta ning siis on sul olemas kvaliteetne ja tugev seljakott, mis mahutab kuni 15″ sülearvuti ja palju muud.

 

Nüüd Tallinnas rentimiseks saadaval: Tamron 35mm f/1.8 objektiivid Nikonile ja Canonile
autor: Lauri Veerde

tamron-35-55-3

Photopointi Tallinna rendipunktis Rocca al Mare keskuses on nüüdsest saadaval Tamroni uus ja kvaliteetne fiksobjektiiv SP 35mm f/1.8 Di VC USD. Rentida saab Nikoni kui ka Canoni peegelkaameratele sobivat versiooni. Hinnad leiab rendikeskuse infolehelt ja saadavust küsi enne rentima minekut Rocca Al Mare Photopointi kauplusesse helistades.

Tamron 35mm f/1.8 Di VC USD tuli koos 45mm f/1.8 objektiiviga müügile eelmisel sügisel. Need on Tamroni kõige kvaliteetsema SP objektiivisarja uusimad esindajad – loodud selleks, et pakkuda paremat hinna/kvaliteedi suhet, kui Sigma ART-seeria objektiivid. Tamroni 35mm ja 45mm SP fiksobjektiivide trumpideks on:

 1. Integreeritud värinastabilisaator. Tegelikult ei ole värinastabilisaatorit mitte ühelgi teisel täiskaadersensoriga peegelkaamerate jaoks tehtud 35mm fiksobjektiivil. Tamroni 35mm f/1.8 objektiivi juures on see väga oluliseks eeliseks, sest hämaras pildistamisel aitab see saada teravaid fotosid ükskõik millise avaga parasjagu pildistatakse. Peegelkaameraga käest filmimisel on aga värinastabilisaator vaat et kohustuslik, sest aitab kaadrit kenasti paigal hoida.
 2. Kergem kaal ja kompaktsem korpus. Tamroni 35mm objektiivi maksimaalseks avaks pole mitte f/1.4 vaid f/1.8. See numbriline erinevus ei ole praktikas, pildistatud fotosid vaadates, kuigi oluline. Teravusulatus on mõlemal juhul peegelkaamera ees vaid mõned millimeetrid ja ka Bokeh on sarnaselt ilus. Kolmveerand stoppi väiksem ava on võimaldanud aga teha objektiivi, mille kaal ja mõõtmed on (vaatamata lisatud värinastabilisaatorile) oluliselt väiksemad kui f/1.4 avaga objektiividel. Kergem kaal ja kompaktsem korpus on Tamroni SP fiksobjektiivide trumbid konkureerivate objektiivide ees.
 3. Pildikvaliteet. Portreefotograaf Penelope Russak kirjutas Tamron SP 35mm f/1.8 kohta nii: “Pildikvaliteet on objektiivil väga hea. Teravus on super ka täiesti lahtise avaga pildistades. Seda kasutades võid ära unustada, kus fototöötlusprogrammis “sharpen” funtsioon asub, sest pildid tulevad otse kaamerast rõõmustavalt teravad.”
 4. Hind. Hoolimata integreeritud värinastabilisaatorist ja suurepärasest pildikvaliteedist on Tamroni SP fiksobjektiivide hind konkureerivatest objektiividest mõnevõrra soodsam.

 

_U0X3343 copy

 

Pildistatud Tamron SP 35mm f/1.8 objektiiviga. Foto: Penelope Russak

_U0X3144 copy

 

Pildistatud Tamron SP 35mm f/1.8 objektiiviga. Foto: Penelope Russak

 

Kui sul on tulemas oluline pildistamine, mille jaoks oleks ideaalne kasutada valgusjõulist ülikvaliteetse pildiga fiksobjektiivi, siis saad nüüd sellise objektiivi enda kaamera ette rentida. Fototehnika rentimine on ka hea võimalus objektiivi enne ostmist päris pildistamisolukordades proovida, sest uue objektiivi saad pärast rentimist Photopointist osta renditasu võrra soodsamalt. Vaata altpoolt, mida rentimisel silmas pidama peaks.

 

tamron-35mm-objektiiv-rent-rocca-photopoint-1

Tamron SP 35mm f/1.8 objektiivid Rocca al Mare rendikapis (Nikoni ja Canoni versioon)

Fototehnika rentija meelespea

 • Kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist www.photopoint.ee/info/rent
 • Kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades
 • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
 • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti
 • Fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass
 • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi kaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi kaupluses.
 • Kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

IMG_2988 copy

Kõik renditavad tooted on graveeritud

Uue fotolabori pidu vastavatud Kvartali ostukeskuse Photopointis
autor: Jürgen Veerme

fotolabor-fujifilm-photopoint-kvartali-ostukeskus

Photopointi kõige uuemas Tartu esinduskaupluses Kvartali ostukeskuses, trükib Sinu mälestusi paberfotodele tutikas fotolabor, mis on esmase aklimatiseerumise kenasti üle elanud ning valmis trükkima miljoneid fotosid.

Uues Photopointi kaupluses tööd murdma hakkav FujiFilm Frontier labor pakub parimat kvaliteeti nii trükikiiruses kui värvide täpsuses. Lisaks annab uus labor võimaluse tellida Kvartali keskuse Photopointist kuni A3 (30x45cm) mõõdus fotosid.

Uhiuue fotolabori puhul on kõik Kvartali Photopointist tellitavad paberfotod 25% soodsamad (ka kliendikaardihindadest).

Soodustus kehtib kõikide fototüüpide ja mõõtude tellimisel nii Kvartali keskuse Photopointis kohapeal kui PhotoExpress Online kaudu kättesaamisega Kvartali Photopointi.

Oma digipilte saab nii Kvartali Photopointis, kui ka teistes meie esinduskauplustes koha peal lasta välja trükkida, tuues need kohale mälupulgal, mälukaardil või CD/DVD plaadi peal. Lisaks on kõikides kauplustes olemas kaasaegsed fotokioskid, millest saab fotosid tellida ka siis kui need asuvad telefonis, Dropboxi või Facebooki albumites.

Kampaania kestab 13.06 – 19.06.2016.

 

Tule Kvartali Photopointi külla ja too kaasa digifotod – vastu saad kenad paberfotod!

 

kvartal-photopoint-fujifilm-fotolabor-photopoint

Kvartali keskuses asuva Photopointi uus FujiFilm Fortier fotolabor

Ainult nädalavahetusel: Teeme sulle 299€ suuruse lisakingituse!
autor: Jürgen Veerme

Fotokursus-koik-kursused-photopoint-blog

Koolilõpetamised, sünnipäevad, meeleolukad grillpeod – suvi on täis erinevaid sündmusi, mida sooviks kindlasti nii pildis kui helis meist igaüks meenutada ka aastade pärast. Seetõttu ongi just nüüd suurepärane hetk soetada nutitelefoni kõrvale selline fototehnika, millega tehtud pildid ja videod oleksid parima kvaliteediga nii paberil kui ekraanil.

Külastades sellel nädalavahetusel Photopointi esinduskauplusi või veebikaubamaja ja ostes sealt ükskõik millise peegelkaamera, hübriidkaamera, kompaktkaamera, objektiivi või välklambi, saad kingituseks Eesti suurima fotograafia-alase õpikeskkonna kõikide fotokursuste kogupaketi. Väärtuses 299€!

Photopointist leiad Eesti suurima ning parima fototehnika valiku ning nii meie jaekauplustes kui veebipoes on Sulle abiks professionaalsed müügikonsultandid, kes aitavad välja valida kõige õigema ja sobivaima kaamera, objektiivi või välklambi. Soovi korral saad praegu Photopointi järelmaksuga ostes 3 kuud maksepuhkust.

BOONUS! Kõigi vahel, kes ostavad kampaaniaperioodil e-poest mõne eelpool mainitud tootegruppi kuuluva kauba, loosime välja 3×100€ väärtuses Photopointi e-kaubamaja kinkekaarte. Võitjate nimed avalikustame siinsamas postituse all 13. juunil 2016.

 

Ole vägevaks fotograafia suveks valmis:

KAAMERAD | OBJEKTIIVID | VÄLKLAMBID

 

Kampaania kestab vaid 3 päeva: 10.06 – 12.06.2016

Jaapani Kumamoto maavärin ähvardab fotopoed suvel digikaameratest tühjaks jätta
autor: Lauri Veerde

Sony-tehas-kumamoto

Digikaamerate tarned Jaapanist on praegu tugevalt häiritud. Euroopa (ja sealhulgas ka Eesti) fotokauplused on juba mitu nädalat toitunud laojääkidest. Kui need varud aga otsa saavad, siis kaovad ajutiselt müügilt ka paljud populaarsed peegel- ja kompaktkaamerad. Tarnete täismahus taastumist prognoositakse alates septembrikuust. Seega – kui sul fotokaamera ost plaanis on, siis soovitame sul see plaan igaks juhuks võimalikult kiiresti realiseerida.

Tarneprobleemid on põhjustatud 16. aprillil Jaapani lõunaosas Kumamoto regioonis toimunud 7.0 magnituudsest maavärinast, mis lõi enam kui kuuks ajaks rivist välja Sonyle kuuluva sensoritehase. Selles tehases toodeti pildisensoreid nii Sony enda kui ka paljude teiste firmade digitaalsetele fotokaameratele.

Sony. Tehase sulgemisest sai kõige enam kahju muidugi Sony ise. Ettevõtte sõnul lähevad selle maavärina poolt põhjustatud otsesed ja kaudsed kahjud ettevõttele maksma ligi 45 miljardit jeeni ehk 372 miljonit eurot. Praeguseks on tehas küll juba töös, kuid ilmselt mitte veel päris täismahus. Sony enda hübriidkaamerate, kompaktkaamerate ja actioncam seikluskaamerate tarned on hetkel peatatud.

Olympus annab pressiteates teada, et “ettevõte ise maavärinast otsest kahju ei kannatanud.  Erinevate kaameraosade tarnijate kahjud mõjutavad aga ilmselt negatiivselt ka Olympuse digikaamerate tootmist ja müüki.”

Nikon pidi algselt oma uhked DL-seeria tippklassi kompaktkaamerad ja 360-kraadilise seikluskaamera turule tooma kevadel – nüüd on aga lansseerimisaeg lükatud sügisesse. Nikon ei seosta seda muudatust ametlikult Kumamoto maavärinatega, kuid kirjutab samas, et “ettevõtte tarnijate maavärinakahjud mõjutavad negatiivselt ka Nikoni digikaamerate tarneid” ja et “täpsem mõju on veel välja selgitamisel”.

Ricoh kirjutab samamoodi lühikeses teadaandes, et “Kumamoto maavärinal saab olema ettevõtte digikaamerate tootmisele negatiivne mõju”. Seda mõju ei peagi kaugelt otsima: kauaoodatud täiskaadersensoriga Pentax K-1 peegelkaamera on alates maikuusest lansseerimisajast defitsiidis ja lähikuudel tilgub neid Photopointis müügile ilmselt vaid mõni üksik.

Panasonicu esindaja andis teada intervjuus Briti ajakirjale AmateurPhotographer, et Kumamoto maavärinatest põhjustatud detailide tarneraskused ei mõjuta G-seeria hübriidkaamerate tootmist ja müüki. Küll on aga juunist kuni novembrini häiritud kogu videokaamerate ja kompaktkaamerate tootmine.

Canoni sõnul ei ole ükski ettevõtte tootmisüksus tõsisemaid kahjusid kannatanud. Kumamoto maavärina tõttu on aga vähendatud tootmismahte mõnedes tehastes (nagu näiteks Nagasaki Canon Inc), kus valmistatakse kompaktkaameraid. Mahtude vähendamise põhjuseks on ikka ja jälle kaameradetailide puudus.

Kaameratööstusel on ees raske majandusaasta ja fotohuvilistel, kes soovivad endale suve lõpul uut aparaati osta, ei pruugi olla nii palju valikut nagu tavaliselt. Olukorra normaliseerumist prognoositakse üleüldiselt alates septembri lõpust või oktoobrist. Seega on mõtet oma kaameraost juba praegu ära teha – vaata kõiki kaameraid Photopointi e-poes.

1 2 3 4 5 6