Selgunud on Pentaxi Aasta Portreefoto 2016 auväärt žürii
autor: Jürgen Veerme

pap2016-blog

Snäpi pildipangas aset leidev Eesti suurim portreefoto konkurss “Pentaxi Aasta Portreefoto” ootab jätkuvalt osalema kõikide fotohuviliste ja professionaalide parimaid portreefotosid inimestest.

Suurele fotokonkursile on oodatud osalema kõik fotohuvilised olenemata fotoaparaadi margist või pildistamiskogemusest. Konkursil osalemiseks tuleb kuni 3 tööd esitada Snap.ee keskkonnas kuni 16. oktoobrini 2016. Tööd tuleb esitada anonüümselt (ehk ilma vesimärgita) ning pilditöötlus peaks jääma hea maitse piiridesse. Konkursil osalemine on tasuta.

Traditsioonilise fotokonkursi auväärsesse žüriisse, kes valivad välja 3000€ suuruse auhinnafondi võitjad, kuuluvad tänavu:

  • nii Eestis kui välismaal väga kõrgelt hinnatud portreefotograaf Kaupo Kikkas
  • lummavaid portree-, laste- ja pulmafotosid pildistav profifotograaf Annika Metsla
  • rahvusvaheliselt tunnustatud porteefotograaf Jake Farra
  • portreefotode ning sensuaalsete buduaarfotode asjatundja Riina Vaikmaa
  • Pentaxi Aasta Portreefoto 2015 võitja Koidu Pilve

Nagu näha on žürii äärmiselt esinduslik, seega otsi parimad portreefotod inimestest oma arvuti kõvakettalt või mälukaardilt üles ja esita need kohe konkursile.

 

Pane parimad portreefotod teele – www.snap.ee/pentax

Lexari uued mäluga USB kaablid – JumpDrive C20m ja C20c
autor: Ander Tamm

lexar-jumpdrive-avang-uus

Pealtnäha tavaline USB – microUSB kaabel peidab endas “kolm-ühes” nutikat süsteemi. Nimelt on Lexari JumpDrive C20m ühest otsast tavaline USB, teisest microUSB. Sellega saab faile edastada näiteks Android nutitelefoni ja sülearvuti vahel kuni USB 3.0 kiirusega. Mõistagi on mugavat kaablit võimalik kasutada ka vanema, USB 2.0 pesaga. JumpDrive C20m teeb tavalisest mustast kaablist erinevaks sisseehitatud mälu. See tähendab, et kui selfisid on kogunenud üle mõistuse, kuid arvutit pole käepärast ning pildipanka ei usalda saab Lexari JumpDrive’i kasutada massmäluna ehk mälupulgana. Mälumahte on välja kuulutatud kolm – 32 GB, 64 GB ja 128 GB ning  pakub suuri kiirusi – 150MB/s lugemisel ja 60MB/s kirjutamisel.

Innovatiivse tootjana laseb Lexar  kaabli välja kahes versioonis: microUSB’ga (Jump Drive C20m) ja selle edasiarenduse USB Type-C pistikuga (JumpDrive C20c). Apple’i sõbrad jõudsid toote ehk endale juba ära soetada, kuna Lightning ühendusega Lexar JumpDrive C20i on saadaval juba selle aasta aprillikuust. Lexar testib oma tooteid rohkem kui 1100 digiseadmega, et kindlustada maksimaalne ühilduvus erinevate toodete ja tootjatega.

 

lexar-jumpdrive-uus-004

lexar-jumpdrive-uus-001

lexar-jumpdrive-uus-003

lexar-jumpdrive-uus-001

Hinnakujundus on teada senini veel ainult dollarites, kuid eeldada võib ett eurohinnad saavad olema järgnevad: JumpDrive C20c (USB Type-C) 27,99 € (32 GB);  39,99 € (64 GB) ja 69,99 € (128 GB) ning JumpDrive C20m (microUSB) 21,99 € (32 GB); 34,99 € (64 GB) ja 54,99 € (128 GB).

Allikas: Lexari pressiteade

Hasselblad näitas meile modulaarset ideekaamerat V1D 4116
autor: Oskari Värä

v1d_4116-avang

Hasselblad on avalikustanud uue modulaarse ideekaamera V1D 4116 ja see näeb väga hea välja. Osana Hasselbladi 75-aastaseks saamise tähistamisena mõeldud kaamera on 75-megapikslise ruudukujulise sensoriga ning kaamera detaile on võimalik mitmel moel ümber tõsta või vahetada.. Juhul kui see kaamera üldse teoks saab.

Stiil on ära tuntav varasematest V-seeria kaameratest kuid see pakub täiesti uudset võimalust paigutada ümber nii LCD-ekraani, nuppe ning valikukettaid vastavalt pildistamisvajadusele. Lisaks on kaasas ka käepide, mida saab mugavalt seadistada nii vasaku- kui paremakäelistele ja selles on lisaks veel ka integreeritud päästikunupp.

hasselblad-v1d-4116-001

hasselblad-v1d-4116-002

hasselblad-v1d-4116-003

XCD-seeria on uued autofookusega objektiivid, mis on disainitud pidades silmas väga suure lahutusvõimega sensoreid. Välgu sünkronisatsiooniaega on võimalik nendega seada nii kiireks kui seda on 1/2000 sekundit ning objektiive on valikus hetkel kolm – 30 mm, 45 mm ja 9 0mm.

Tegu on siiski veel idee tasandil kaameraga, seega rohkem tehnilisi andmeid, hinda või millal reaalne mudel valmis võiks saada, ei ole. Kui üldse tuleb.

Allikas: Hasselblad

Vaata kõiki 20. september  â€“ 25. september 2016 Kölnis toimuva
Photokina 2016 fotomessi uudiseid siit »

Flickr kasutajatel tuleks oma parool koheselt ära vahetada
autor: Tõnis Sestverk

flickr

Internetigigant Yahoo on teada andnud massiivsest küberrünnakust, mille raames on vähemalt 500 miljonile Yahoo kontole sisse häkitud. Tegu on arvatavasti ühe suurima andmelekkega ajaloos. Kuna Yahoo alla kuulub ka üks populaarseimaid pildipankasid Flickr, on rangelt soovituslik kõikidel kasutajatel oma parool ära vahetada.

See võib samas tunduda aga tagantjärele tarkusena, kuna andmeleke toimus väidetavalt juba 2014. aastal. Hullemaks teeb kogu seiga fakt, et anonüümsete allikate väitel on häkkimine riiklikult toetatud. Samas ei ole lekkinud informatsioon väga kõrge väärtusega. Küberkelmidel õnnestus ligipääseda nimedele, sünnikuupäevadele, e-posti aadressidele ja krüpteeritud salasõnadele. Maksekaardiandmed ja kõiksugune info pangakontode kohta on endiselt kaitstud. Probleem on siiski tõsine, kuna paljud inimesed armastavad erinevatel veebilehtedel kasutada samasuguseid andmeid. Seetõttu tasuks mõelda, millised tundlikud kontod veel nõrga parooli tõttu rünnaku ohvriks langeda võivad.

Yahoo jaoks on kogu seik seda hullem, kuna hetkel käivad läbirääkimised telekommunikatsioonihiiglase Verizoniga, kes plaanib Yahoo ära osta. Arvatavasti läheb see tehing kena allahindlusega. 

See rünnak ei ole unikaalne – analoogseid andmelekkeid on viimaste aastate jooksul olnud mitmeid massiivseid. Seda nii Dropbox, Adobe, Tumblr, Linkedin Ashley Madison (Tinder abieluinimestele) kui paljude muude teenuste kontekstis, kus andmebaasid on sattunud rünnakute alla. Kui sa oled Flickr kasutaja või hoopis naudid Yahoo meiliteenuse suuri hüvesid ja hakkad paroolivahetust ette võtma, võiksid vaadata ka Photopointi ajaveebi kasulikku õpetust internetiturvalisuse ja paroolide kohta: Turvalisus internetis: mida mina saan teha, et end kaitsta erinevate ohuallikate eest?. Niimoodi saad teadlikult luua endale turvalise parooli mis kergelt meeles püsib ning hoida enda andmed ka tulevikus turvaliselt enda valduses. Lisaks võid kiigata, mida ütleb ‘;–have i been pwned? leht sinu e-maili aadressi kohta ning kas tasub kohe-kohe enda parooli muutma tõtata (või teha seda alles siis, kui kiisupildid läinud).

Allikas: Yahoo

Phase One XQ1 on sama võimekas kuid lipulaeast väiksema funktsionaalsusega keskformaatkaamera
autor: Oskari Värä

phaseone-iq1-100mp-avang

Tuntud keskformaatkaamerate tootja Phase One tutvustas soodsama hinnalipikuga versiooni IQ1 oma keskformaat sensoriga 100 megapikslisest IQ3 digipärast ning kahte Blue Ring objektiivi XF kaamerale. Uus digipära tuleb nii Phase One XF kui ka Hasselblad H bajonettidega.

Sensor on sama 100-megapiksline 11608 ח 8708 pikslise lahutusvõimega 53,7 ח 40,4 mm CMOS, mis ka lipulaev IQ3 sees. Sensor annab sama 15 astmelise dünaamilise ulatuse ning samad 16-bitised RAW formaadis failid. Samuti ISO võimekus on 50–12 800. Digipära tagaküljel on 3,2-tolline puutetundlik LCD ekraan.

Mis siis eristab seda digipära kallimast versioonist? Vastus on mugavus ning funktsioonid. Uuel päral puudub nii WiFi ühenduvus kui ka HDMI väljund. Lisaks ei ole sel elektroonilist katikut ega võimalust ekraanil kuvada hoiatust täiesti ülesäris alade kohta, rääkimata Live View režiimis pildistamisest. Samuti pole XQ1 komplektis kaasas ka Pelican Storm Case kandekohvrit, seega tuleb XQ1 ostes see eraldi veel osta. Kelle jaoks need funktsioonid elulist tähtsust ei oma, saavad 42 000€ maksva lipulaevaga võrreldes tehniliselt sama võimeka kaamera kõvasti soodsama hinnalipikuga (Euroopa hind on veel täpsustamisel).  

Uued objektiivid

Lisaks kaamerale tutvustas Phase One ka kahte uut Blue Ring seeria objektiivi45mm LS f/3.5 ja 150mm LS f/2.8 I. Objektiive disainides pöörati suurimat rõhku loomulikult uutele väga suure lahutusvõimega sensoritele, tagamaks et ka laia vaatenurgaga ning lahtise avaga pildistades joonis võimalikult terav oleks.

phaseone-bluering-001

45mm LS f/3.5 pakub 48-kraadilist vaatenurka, mis on sama kui kasutada 28 mm objektiivi täiskaader kaamera ees. LS tähistus tähendab Leaf-tüüpi katikut, mis lubab väga kiireid sünkroniseerimisaegu välkudega. Kõne all olev objektiiv lubab sünkronisatsiooniajaks seadistada kuni 1/1600 sekundit. Konstruktsioonilt on objektiiv 10 elementi 7 grupis ning olemas on ka autofookus. Lähim teravustamiskaugus on 55 cm.

150mm LS f/2.8 I on aga sama vaatenurgaga kui 94 mm objektiiv oleks täiskaader kaamera ees. Elemente on 8 ning need on 7 grupis. Välguga saab sünkroniseerida säriaegu kuni 1/1000 sekundit ning lähim teravustamiskaugus on 100 cm, mis Phase One sõnul võimaldab ülimalt väikest teravussügavust. Objektiivil on ka filtrikeere 105 mm läbimõõduga.

Allikas: Phase One XQ1, Phase One 

Vaata kõiki 20. september  â€“ 25. september 2016 Kölnis toimuva
Photokina 2016 fotomessi uudiseid siit »

1 2 3 4 5 6 7 8 9