Pentax peegelkaameratele on arendusjärgus kaks uut ★ objektiivi: FA 50mm F1.4 ja DA 11-18mm F2.8
autor: Lauri Veerde

Ricoh annab teada, et on valmistamas Pentax peegelkaameratele kahte uut objektiivi. HD PENTAX-D FA★ 50mm F1.4 SDM AW ja HD PENTAX-DA★ 11-18mm F2.8. Mõlemad objektiivid on prototüüpversioonidena vaatamiseks väljas 26-28 oktoobril New York’is toimuval Photo Plus Expo 2017 fotomessil ja 9-13 novembril Pariisis toimuval SALON de la PHOTO 2017 fotomessil.

Mõlemad objektiivid kuuluvad Ricohi kõige kvaliteetsemasse Pentaxi â˜… ehk “Star“seeriasse. See tähendab, et nii nende korpuste koostekvaliteet kui ka optiline esitlusvõime on parim, mis Pentaxil pakkuda on. Ricoh rõhutab, et nende kahe objektiivi puhul on tegemist nö uue generatsiooni star-objektiividega. Väliskujus ja üldises disainis pole olulisi muudatusi toimunud, küll aga optikas, mis on loodud toime tulema nii tänapäeva kui ka tuleviku superkõrge lahutusvõimega pildisensorite nõudmistega.

HD PENTAX-D FA★ 50mm F1.4 SDM AW omadused

 • K-bajonetiga objektiiv, sobib kasutamiseks täiskaadersensoritega (ja ka APS-C sensoritega) Pentax peegelkaamerate ees
 • Uus ringikujuline SDM teravustamismootor lubab senistest kiiremat ja vaiksemat autofookust
 • Ilmastikukindel korpus
 • Minimaalne teravustamiskaugus: 0.4 m
 • Plaanitav turule toomise aeg: 2018 kevad

HD PENTAX-DA★ 11-18mm F2.8 omadused

 • K-bajonetiga objektiiv, sobib kasutamiseks APS-C formaadis pildisensoritega Pentax peegelkaamerate ees
 • Kõrge esitlusvõimega Star-seeria objektiiv mis säilitab terava joonise ka lahtiseima ava juures
 • Valgusjõuline ülilainurksuum püsiavaga f/2.8 ja fookuskauguste vahemikuga 17-27,5mm (35mm ekvivalendina)
 • Plaanitav turule toomise aeg: 2018 suvi

Allikas: Pentaxi ametlik pressiteade.

The post Pentax peegelkaameratele on arendusjärgus kaks uut ★ objektiivi: FA 50mm F1.4 ja DA 11-18mm F2.8 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sony DSC-RX0 seikluskindel kompaktkaamera
autor: Mikk Otsar

On see kompaktkaamera või seikluskaamera? Uus Sony DSC-RX0 on tegelikult mõlemat. לlimalt vastupidavasse korpusesse on pandud Sony kompaktkaamerate parimad omadused. Sama ütleb ka kaamera tootja ise, tegemist on RX-seeria kvaliteediga seikluskindlas korpuses.

Sony RX0 seest leiab oma seeriale omase 1-tollise 15,3-megapikslise Exmor RS CMOS sensori. Koostöös BIONZ X pildiprotsessoriga on võimalik sensori tundlikkuseks seadistada kuni ISO 12 800. Samuti ei puudu ka võimalus kasutada RAW-formaati. Pildistamisrežiimil on kiireim säriaeg 1/32 000 sekundit ja mis veel tähtsam, elektrooniline katik ei moonuta pilti. Hoolimata kõrgest lahutusvõimest on Sony insenerid suutnud panna kaamera pildistama kuni 16 kaadrit/sek. Lisaks aitab pildikvaliteedi taset hoida Zeiss Tessar T* 24 mm objektiiv.

Kindlasti tuleb rääkida ka kaamera videovõimekusest. Karbist välja võttes salvestab kaamera FullHD 1920 ח 1080 60 kaadrit/sek videot. Tänu puhtale HDMI väljundile on aga võimalik salvestada 4K materjali otse välisele salvestajale või vaadata otsepilti väliselt monitorilt. Professionaalsust lisab kaamerale ka S-Log 2 pildiprofiili kasutamise võimalus. Kirsiks tordil on Sony RX0 aegluubis video võimekus. FullHD lahutusvõimega suudab kaamera jäädvustada toimuvat kuni 1000 kaadrit/sek.

לhendustest on kaameral olemas nii WiFi kui Bluetooth. Kasutades PlayMemories rakendust saad lisaks kaamera seadete muutmisele nutitelefoniga ühendada kuni 5 RX0 kaamerat. Füüsiliselt kaalub RX0 vaid 110 g ning välised mõõdud on 59 ח 40,5 ח 29,8 mm, tehes sellest tõesti kompaktse kaamera, mida saab paigutada ka raskemalt ligipääsetavatesse kohtadesse. Ilma lisakorpuseta võib kaameraga minna kuni 10m sügavusele vee alla või kukutada selle kuni 2m kõrguselt. Sony RX0 kompaktkaameraga on pildistamisel või filmimisel ainukeseks piiriks Sinu loovus.

Sony DSC-RX0 kompaktkaamerad Photopointis ››

The post Nüüd saadaval: Sony DSC-RX0 seikluskindel kompaktkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photoshopi uus “Preserv details 2.0” aitab piltide suurendamisel paremat detaili hoida
autor: Kaupo Kalda

Vahest on vaja teha väga suuri printe, aga näiteks väiksemate kaamerate või droonide kaamerate resolutsiooni puhul oleks parem, kui see oleks natuke kõrgem, et detail jääks parem, vähem “piksline”. Photoshop CC 2018 versiooniga tuli uuendus “Preserv details 2.0”, mis aitab suurendamisel loomulikumat detaili hoida, kasutades täiustatud algoritme.

See on Dji Mavic Pro drooniga tehtud ja suurendatud pildi fragment. Vasakul on näha lihtsalt 300% suumiga originaalpildi fragment. Keskel vana “Preserve details” ja paremal “Preserve details 2.0”, mida mõlemat rakendatud 300% ulatuses (upscale). Minu silmale ongi viimane meeldivam – vahe pole väga suur, aga on siiski täiesti olemas.

kaupo-kalda-photopoint-dji

Originaalpilt täismõõdus, fragment on see väike saareke vasakul. Neil on seal Soomes mökkid igal pool, isegi sellel pisikesel.

kaupo-kalda-dji-photopoint
וhtune kojutulek. Soome saarestik on ikka nii kütkestav. Gumbo kant, Helsinkist veidi ida poole.

The post Photoshopi uus “Preserv details 2.0” aitab piltide suurendamisel paremat detaili hoida appeared first on Photopointi ajaveeb.

Olympuselt kaks valgusjõulist fiksobjektiivi 45mm F1.2 Pro ja 17mm F1.2 Pro
autor: Lauri Veerde

Olympuse Pro-seeria objektiivide valikusse on peagi lisandumas uued optikajuveelid 17mm f/1.2 PRO ja 45mm f/1.2 PRO. Koos juba olemasoleva 25mm f/1.2 PRO objektiiviga saavad siis olema kaetud päris kenad fookuskaugused – 35mm, 50mm ja 90mm (35mm ekvivalendina). Uutel objektiividel on olemas kõik PRO seeria hüved nagu magneesiumsulamist ilmastikukindel korpus, sujuv pika käiguga teravustamisrõngas (mis toimib edasi-tagasi liigutades ka AF/MF lülitina) ja muidugi kompromissitu optiline kvaliteet.

Olympuse sõnul on uued mudelid disainitud nii, et kõik kolm f/1.2 objektiivi oleksid sarnase kaalu ja käsitsemistunnetusega. Praktilisuse seisukohalt on mugav ka see, et kõik kolm jagavad sama suurusega 62 mm filtrikeeret. Erilist tähelepanu on Olympus nende objektiivide puhul pööranud fookusest väljas aladele (bokeh) nii et üleminek teravast tasapinnast udusele oleks võimalikult sujuv.

17mm f/1.2 PRO objektiivis on kasutusel uus ED-DSA lääts, mis ühendab endas madala dispersiooniastmega (korrigeerib värvusmoonutusi) ning asfäärilise läätse (korrigeerib kromaatilist aberratsiooni ja parandab pildi teravust) omadused. Sellise läätse kasutuselevõtt aitas luua 17mm objektiivi kergema, kui see muidu võimalik oleks olnud. Olympus kuulutab end esimeseks optikatootjaks, kellel sellise läätse konstrueerimine edukalt õnnestunud on.

45mm objektiivi on müügile oodata käesoleva aasta lõpus, 17mm objektiivi aga 2018. aasta alguses. Mõlema hinnaklass saab olema sarnane senisele 25 mm f/1.2 PRO objektiivile.

 

Uute Olympuse objektiivide tehnilised andmed

M.ZUIKO DIGITAL ED 17mm F1.2 PRO M.ZUIKO DIGITAL ED 45mm F1.2 PRO
Fookuskaugus (35mm ekv) 35mm 90mm
Maksimaalne ava f/1.2 f/1.2
Minimaalne ava f/16 f/16
Optiline konstruktsioon 15 elementi 11 grupis 14 elementi 10 grupis
Erilised läätsed 1 Super ED, 3 ED, 1 ED-DSA, 1 EDA, 1 Super HR, 1 asfääriline 1 ED, 4 HR, 1 asfääriline
Lähim teravustamiskaugus 20 cm 50 cm
Maksimaalne suurendus 0,15ח 0,1ח
Diafragma labad 9 9
Filtrikeere 62 mm 62 mm
Ilmastikukindlus Tolmu- ja niiskuskindel Tolmu- ja niiskuskindel
Läbimõõt 68 mm 70 mm
Pikkus 87 mm 85 mm
Kaal 390 g 410 g

 

Kõik kolm Olympuse f/1.2 PRO objektiivi. 17mm, 25mm ja 45mm. 

 

 

 

Allikas: Olympus.

The post Olympuselt kaks valgusjõulist fiksobjektiivi 45mm F1.2 Pro ja 17mm F1.2 Pro appeared first on Photopointi ajaveeb.

Theta V tarkvarauuendus toob kvaliteetsemad pildid ja vähem joondusvigu
autor: Lauri Veerde

Ricoh on oma veebilehele alla laadimiseks seadnud tarkvarauuenduse oma uusimale 360-kraadilisi fotosid ja videoid salvestavale kaamerale Theta V. Tarkvarauuendus kannab numbrimärki 1.10.1 ning toob endaga kaasa erinevad täiustused ja vigade parandused. Olulisematest tasub välja tuua järgmised:

 • 360-kraadilise video ülemise ja alumise kaadriosa projektsioonikorrektsioon on täpsem
 • Eelkõige HDR-fotode salvestamisel, aga ka tavaliste 360-piltide puhul on kahe foto joondamisel ehk kokku “õmblemisel” vähem vigu
 • Senisest parem pildikvaliteet särikahvliga pildistades
 • Katiku heli ja LED-tule märguanne on sünkroniseeritud
 • Kui WiFi seadistused lähtestatakse, muutub nüüd ka WiFi sagedus tagasi 2.4 GHz peale
 • Nüüd saab pika säriajaga pildistades säritust soovi korral katkestada
 • לldised ja väiksemad täiustused ja vigade parandused.

Kõigil Ricoh Theta V omanikel soovitan tarkvarauuendus kindlasti oma kaamerale lisada, sest lisaks ülalolevatele, tihti spetsiifilistele täiustustele muudab tarkvarauuendus uue Theta ka üldiselt tõhusamaks. Näiteks on esimesed kasutajad raporteerinud parematest pakkimisalgoritmidest, mis muudavad – sama pildikvaliteedi juures – pildifailide suurused väiksemaks ning seetõttu kiiremini alla laetavaks. Väidetavalt on seni 2.5Mb suurune pildifail nüüd 1.5Mb mahuga.

The post Theta V tarkvarauuendus toob kvaliteetsemad pildid ja vähem joondusvigu appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9