7 enimostetud objektiivi Panasonicu hübriidkaameratele
autor: Silver Pik

Eelmisel nädalal sai tutvustatud seitse kõige populaarsemat Olympuse objektiivi Micro Four Thirds bajonetiga hübriidkaameratele ning väga loogilise sammuga võtame sel nädalal ette sama platvormi teise suure tahu. Nimelt koostasime selleks korraks nimekirja seitsmest kõige populaarsemast Panasonicu kirjadega objektiivist, mida Photopointist viimase aasta jooksul on soetatud. Need on objektiivid, mis sobivad nii Panasonic Lumix seeria hübriidkaameratele, kuid toimetavad ideaalselt ka Olympuse PEN ja OM-D seeria hübriidkaamerate ees. Objektiivid, mida saab kasutada nii fotorakendustes, kuid ka videograafilistel eesmärkidel. Pikemalt seletamata, teie ees on seitse populaarseimat Panasonicu objektiivi Micro Four Thirds bajonetiga kaameratele.


Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 Mega O.I.S

Panasonicu objektiivide populaarsusrivi on natuke pahupidi võrreldes varasemalt avaldatud nimekirjadega. Eesmisest otsast nimelt ei leiagi mitte kõige soodsamat telesuumi, vaid hoopis täisväärtusliku teleobjektiivi. Tegu on iseenesest ühe esimese telesuumiga, mille Panasonic turule tõi – see ei ole ei kit-objektiiv ega optilise kvaliteedi esimene verstapost. See objektiiv on pigem suurepärane tasakaal kvaliteedi, kasutusmugavuse, kompaktsuse ning hinna vahel, pakkudes ka tänapäeval suurepärast tulemust. 35 mm ekvivalendina katab vahemiku 200–600 mm, mis teeb sellest mugava kaaslase loodusfotograafile kes hindab kergust ja kompaktsust. Integreeritud stabilisaator tagab teravad pildid ka nende kaamerate ees, mil ei ole keresisest stabilisaatorit.

Tugevad küljed
See objektiiv on kerge ja võrdlemisi kompaktne ning kõrge koostekvaliteediga. Kaadri keskala teravus püsib kogu suumi ulatuses ning ava vähe koomale tõmmates saab ka kaadri äärealad väga teravaks. Mis veel olulisem – nii väike objektiiv pakub kuni 600 mm fookuskaugust (35 mm ekvivalendina), sobides ideaalselt loomade ja lindude pildistamiseks nende loomulikus keskkonnas.

Nõrgad küljed
Egas ideaalset objektiivi ei eksisteerigi, alati leiab midagi, mille kallal saab norida. Sama kehtib ka selle toru puhul. Jah, teravustamine võiks olla natukene kiirem ning täisavaga pildistades on kaadri äärealadel teravus kehvem. Viimase lahenduseks on õnneks hea ravim – ava natuke koomale tõmmata.

Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 Mega O.I.S objektiiv Photopointis »


Panasonic Lumix G 20mm f/1.7 II ASPH

Sellest enam niisama naljalt kompaktsemaks ei lähe. See 20 mm Panasonicu objektiiv on klassikaline nn “pancake” ehk pannkookobjektiiv – valgusjõuline, maksimaalse f/1.7 avaga ning fikseeritud fookuskaugusega. 35 mm ekvivalendina oleks sel objektiivil fookuskaugus 40 mm, mis on sama nagu Canoni, Pentaxi ja teiste tootjate analoogid. Milleks see siis hea oleks? Tegu on ühe mugava objektiiviga, mida kõikjale kaasa võtta ning pea kõik oma pildid ära teha. Portreefotod, maastikuvaated, tänavapildid, arhitektuur ja kõik muu mis nende raamide vahele veel ära mahub. Lihtsalt universaalne, kompaktne ning kvaliteetne.

Tugevad küljed
Selle objektiivi puhul ongi tema disain kõige suuremaks argumendiks. Just nimelt see meeletu kompaktsus. Ja universaalsus. Loomulikult ka optiline kvaliteet ning hea koostekvaliteet mängivad suurt rolli.

Nõrgad küljed
Kui üldse norida, siis jah, teravustamissüsteem on nagu on. Võiks olla parem, kuid 20 mm objektiivi seisukohalt teeb töö hästi ära.

Panasonic Lumix G 20mm f/1.7 II ASPH objektiivid Photopointis »


Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 ASPH

See valgusjõuline lainurk-fiksobjektiiv (35 mm ekvivalendina 34 mm) on videograafide seas väga populaarne klaas. Mitte ainult need videotegijad, kes kvaliteetseid Panasonicu hübriidkaameraid (loe lähemalt Panasonicu seni parima hübriid-videokaamera DC-GH5 tutvustust siit) ning videokaameraid kasutavad. Antud objektiiv oli esimeses ringis ka DJI Zenmuse X5 seeria droonikaamerate poolt toetatud ning aerofotograafide seas väga palju populaarsust kogunud. Just seetõttu ei ole üldse midagi imestada, et nimekirjas nii kõrgelt kohalt antud objektiivi leiab.

Tugevad küljed
Leica Summilux nimetus ei ole sellel objektiivil niisama ilu pärast – antud objektiivil on suurepärane pildikvaliteet ning teravus, hea teravustamiskiirus ning tegelikult suhteliselt minimaalsed moonutused. Kõiki aspekte arvestades väga hea klaas nii fotode kui videote tegemiseks.

Nõrgad küljed
Etteheiteks võiks tuua selle, et kõik kaamerad ei pruugi manuaalsest avarõngast aru saada ning kui saavadki, on kerge kogemata ava valesse asendisse keerata.

Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 ASPH objektiivid Photopointis »


PS: Photopointi esinduskauplustes ning veebikaubamajas on praegust saadaval kõikjal maailmas väga defitsiitseks kujunenud Panasonic Lumix DM-GH5 hübriidkaamera keresid. Kui sa algselt plaanisid soetada endale kere koos kit-objektiiviga, kuid ei soovi väga pikalt oodata, siis just siit nimekirjast leiad sa endale sobiva asenduse. Niimoodi kere ja meelepärane objektiiv koos soetades saad endale veel parema komplekti. Ootamata.


Panasonic Lumix G 42,5mm f/1.7 ASPH. Power O.I.S.

Selle objektiivi kohta ütleks, et oleks nagu nifty-fifty. Valgusjõuline, 42,5 mm fookuskaugusega ning ka soodne. Samas Panasonicu hübriidkaameratel on lõikefaktor lausa 2ח ehk vaatenurk vastab ikkagi peaaegu 90 mm portreeobjektiivile. Agas ega tegelikult vahet pole milline vaatenurk – perspektiiv on ikka inimsilmale omane, seega portree pildistamiseks on antud toru vaat et ideaalne. Lisaks on objektiiv kompaktne, kiire teravustamisega ning igatepidi mugavalt käsitletav. Tänu vaiksele teravustamisele ning integreeritud stabilisaatorile on sobiv ka videograafilisteks rakendusteks. Vabalt julgen soovitada esimeseks lisaobjektiiviks kit-objektiivi kõrvale.

Tugevad küljed
Suure maksimaalse avaga, väga hea teravusega ka täisava juures. Metallkorpuses olev objektiiv on ka vastupidava ja töökindla disainiga.

Nõrgad küljed
Metallkorpus oleks võinud olla siis juba ka ilmastikukindel. Kahjuks maksab ~100 eurot rohkem kui Olympuse 45 mm objektiiv.

Panasonic Lumix G 42,5mm f/1.7 ASPH. Power O.I.S. Photopointis »


Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175mm f/4.0-5.6 ASPH POWER O.I.S

Antud objektiiv on ideaalne teleobjektiiv Panasonicu kaameratega filmijatele. Miks nii, võib esmalt tekkida küsimus. Tegelikult on vastus imelihtne – tänu Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175mm f/4.0-5.6 ASPH POWER O.I.S objektiivi motoriseeritud suumisüsteemile saab sellega sujuvalt ning täpselt suumida ka videosalvestuse ajal. See omakorda annab samasuguse paindlikkuse, nagu ka näiteks suumobjektiiviga videokaamerat kasutades. Teisalt, mõned kasutajad kiruvad seda, et teravus võiks natuke parem olla, kuid tihti hinnataksegi videosalvestusel seda hästi natuke pehmemat joonist rohkem kui ideaalset teravust.

Tugevad küljed
Sisemise teravustamisega ning sisemise suumisüsteemiga teleobjektiiv. Võimekas pildistabilisaator ning motoriseeritud suum teevad videograafide elu tublist lihtsamaks.

Nõrgad küljed
See, et objektiiv iga kord end kaamera väljalülitamise tagajärjel algasendisse tagasi veab, võib muutuda aja jooksul väga tülikaks. Aga on ka neid, keda see üldse ei häiri.

Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175mm f/4.0-5.6 ASPH POWER O.I.S objektiivid Photopointis »


Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4 ASPH

Optiliselt suurepärane portreeobjektiiv, mida võib kasutada väga edukalt ka täisava juures. Maksimaalse f/1.4 ava juures pildistades saab sellega väga hea teravuse kaadri keskosas ning silmale väga meeldiva bokeh efekti. Ava f/4 juures on juba terve kaadri ulatuses joonise teravus ideaalne, mis omakorda annab suure paindlikkuse. Optiliselt olematute moonutustega ning väga minimalase kromaatilise aberratsiooniga toru puhul on vast ainukeseks negatiivseks aspektiks tavapärasest natuke kõrgem hind.

Tugevad küljed
Suur maksimaalne f/1.4 ava annab portreefotode tegemisel paindlikkuse. Hea teravus ning minimaalsed moonutused kogu kaadri ulatuses ning samuti ka kiire teravustamine.

Nõrgad küljed
Ei ole nõrka külge ega otsa. Kui midagi ette heita, siis see et premium objektiiv tahab ka premium hinda.

Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4 ASPH objektiiv Photopointis »


Panasonic Lumix G Macro 30mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S.

Viimaselt kohalt leiab Panasonicu makroobjektiivi. See 30 mm objektiiv annab vähem kui 500 eurose hinnasildi eest võimaluse pildistada 1:1 ülekandega fotosid sellest mikroskoopilisest maailmast. Loomulikult sellega objektiivi kasulikud omadused ei lõppe – tänu 30 mm fookuskaugusele ning suurele f/2.8 avale asendab see toru ka portreeobjektiiv. Jah, see on võrdlemisi lähedal 35 mm fookuskaugusele, suur ava võimaldab tausta eraldamist subjektist ning…. klaas on väga terava joonisega.

Tugevad küljed
1:1 ülekandega / 1ח suurendusega terav stabiliseeritud makroobjektiiv, mida saab kasutada ka portreeobjektiivina.

Nõrgad küljed
Maksimaalse suurenduse saavutab 10,5 cm kaugusel, mis võib mõned putukad ära hirmutada.

Panasonic Lumix G Macro 30mm f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S. objektiiv Photopointis »


Vaata ka populaarsemaid objektiive teistele kaameramarkidele:
3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale | 15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale | 10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale | 7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele | 7 enimostetud objektiivi Panasonicu hübriidkaameratele


Nii saigi kokku seitse enimostetud Panasonicu objektiivi Micro Four Thirds bajonetiga hübriidkaamerale. Vaata kindlasti ka artiklit 7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele, sest siis saad teada kokku lausa 14 erinevast ülipopulaarsest objektiivist, mis sobivad Panasonic Lumix ning Olympus PEN ja OM-D hübriidkaamerate ette. Loodame, et teiste klientide ostu- ja valikueelistused kombineeritud meiepoolsete kommentaaride ning selgitustega teeb ka Sinule järgmise objektiivi valimise lihtsamaks. Samuti sai nüüd ka selgeks, et fotograafia järgmisele tasemele viimine ei tähenda kohe hoiupõrsa pensionile saatmist. Aga mis siin ikka pikalt seletada arvuti taga. Pea meeles – ära siis kaamerat koju jäta ning meeldivat pildistamist.

Too meile oma vana digikaamera ja saad uue Nikoni pealt soodustust
autor: Jürgen Veerme

Aeg on teha oma fototehnika arsenalis tugev uuendus – too enda vana digikaamera meile ja saad valitud Nikon peegelkaamera soodushinnast veel 75-175€ allaTagasi toodava kaamera tootja ei ole oluline, kuid see peab olema töökorras.

Soodustus kehtib alljärgnevate kaamerate ostul vastavalt:

  • Vana digikaamera meile tuues on Nikon D500 175€ soodsam
  • Vana digikaamera meile tuues on Nikon D750 175€ soodsam 
  • Vana digikaamera meile tuues on Nikon D7500 100€ soodsam 
  • Vana digikaamera meile tuues on Nikon D7200 75€ soodsam

Nikon D500 ei pruugi esmapilgul üldse eriline välja paista, kuid selle tagasihoidliku korpuse sees peitub tõsine tööjaam. Väga suure arendustöö tulemusena on loodud peegelkaamera, mis ei jäta sind eales hätta – öistes saginat täis linnatänavatest kuni Aafrika safarini või hoopis Indy 500 võidusõiduni – D500 on perfektne igas olukorras.

Saad pildistada kuni 10 kaadrit sekundis ja tipptasemel puhver võimaldab ühe kiirvalangu jooksul jäädvustada kuni 200 NEF-i (RAW) pilti. Äärmusi katsetavad videotegijad saavad D-video ülikõrglahutusega 4K-/UHD-videoid jäädvustada otse kaameras kuni 29 minutit ja 59 sekundit.

Toore jõuga D500 veebikaubamajas ››


Nikon D750 on loodud neile, kes leiavad inspiratsiooni kõikjalt. Neile, kes filmivad ja pildistavad oma kaameraga. Neile, kes otsivad täiskaader sensoriga kaamerat ning panevad rõhku esmalt ergonoomikale ning pildikvaliteedile.

FX-formaadis sensor võimaldab erakordset pildikvaliteeti ning ka kõrgete ISO’de juures toodab kaamera puhtamaid tulemusi kui eales varem. Fenomenaalselt tundlik autofookus, sarivõte kuni 6,5 kaadrit sekundis. Täis-HD video 1080/60p koos pööratava ekraaniga võimaldab enda väljendamisel täielikku vabadust. Kaamera Wi-Fi ühendus teeb võimalikuks oma muljetavaldavaid fotosid kohe jagada.

Tõsisele fotograafile mõeldud D750 veebikaubamajas ››


Ideaalse foto otsingud võivad meid viia kuhu iganes. Mine sinna koos uhiuue D7500 kaameraga – digipeegelkaamera, mis on üles ehitatud selleks, et otsida uusi asju.

Võimas, väle ja täielikult ühenduses D7500 pakub sama pildikvaliteeti mis kiidetud D500 – Nikoni DX-formaadis digipeegelkaamerate lipulaev. See on ideaalne pühendunud fotograafidele, kes on pidevalt otsimas järgmist fantastilist fotot ja soovivad kaamerat, mis suudab nende leitud ilu jäädvustada.

Nikon D7500 digipeegelkaamera saabub peagi müügile.


Nikon D7200 kaamerast õhkab perfektsust. Esmaklassiline autofookuse süsteem, mis on pärit Nikoni profitaseme täiskaadri seest tuleb toime teravustamisega ka -3EV juures – sisuliselt pimedas.

Paindlikkus videosalvestuse ajal ning parameetrite seadistamisel tagab õige kaamera seadistuse igas olukorras. Lisaks on sel ka eraldi loomingulised funktsioonid, nagu näiteks tähtede saba pildistamisel või time-laps videote tegemisel. Fotod-videod tehtud? Integreeritud WiFi ning NFC ühendus lihtsustab sisu jagamist sotsiaalmeedias. Vaata ka Nikon D7200 peegelkaamera ülevaadet Digitest.ee lehel »

Ambitsioonikas D7200 veebikaubamajas›


NB! Superdiili saab vajadusel meiega teha ilma Tallinna või Tartu esinduskauplusi külastamata, kui kirjutada oma soovist info@photopoint.ee peale. Seejärel võtavad meie müügispetsialistid ühendust ning annavad täpsemad juhised. Samuti saab uue ja hinnalisema kaamera pealt küsida kõrgemat lisasoodustust.

Kui ostad Photopointi järelmaksu abiga, siis saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles septembris.

 

Saada oma vana digikaamera pensionile ja võta uhiuus Nikon →

 

Pakkumine kehtib kuni 22. augustini 2017. ja maksimaalselt üks soodustus ühe kaamera kohta. Soodustust ei saa summeerida teiste Photopointi kampaania soodustustega.

Ricoh WG-50 toob veelgi vastupidavama korpuse
autor: Oskari Värä

Ricoh WG-seeria kompaktkaamerad on olnud juba pikalt turul ning lemmikuks seiklejatele, matkajatele ning kõigile, kel on tarvis tõeliselt vastupidavat, kuid lihtsat kaamerat. Seekord on Ricoh uuendanud oma populaarsete “kõvade” kaamerate valikut mudeliga WG-50. Mudeliuuendus toob endaga võrreldes eelkäijaga veelgi vastupidavama korpuse, millega saab minna 14-meetri sügavusele vee alla kaheks tunniks, kukutada tohib kuni 1,6-meetri kõrguselt ning külma kannatab kuni -10 kraadi.

WG-50 sees on 16-megapiksline tagantvalgustusega 1/2.3’’ mõõduga CMOS pildisensor, mis koostöös pildiprotsessoriga lubab minimaalset mürataset ning kiireid lugemiskiirusi. Samuti on võimalik sensori tundlikkust tõsta kuni ISO 6400, tehes pildistamise ka hämarates ning rasketes valgustingimustes lihtsamaks. Aga et veelgi lihtsustada kehvades valgusoludes pildistamist, on kaameral ka Handheld Night Snap režiim, mis automaatselt teeb ühest stseenist mitu fotot ning paneb need üheks komposiidiks kokku.

Kaamera silmaks aga on 5ח suumiga 28mm – 140mm f/3.5 – f/5.5 (35mm ekvivalendina) objektiiv ning digitaalne suum laiendab suumiulatust 35mm ekvivalendina kuni 1008 mm. Juba varasematelt mudelitelt tuntud makrorežiim lähima teravustamiskaugusega vaid 1 cm ning digitaalse mikroskoobi režiim on loomulikult ka uusimal mudelil olemas. Viimase tarbeks on objektiivi ümber paigaldatud kuus LED-lambikest, mis võimaldab talletada detaile, mis ehk inimsilmale isegi märkamatuks jäävad. Tagamaks, et alati oleks võimalik saada terav pilt, on olemas ka Instant Illumination Enhance funktsioon, mis lubab kiirendada säriaega samas tõstes LED-lampide eredust. Makro pole LED-lambikeste ainus funktsioon – selfiesid tehes aitavad lambid kaameral selgeks teha, kas pildistatava nägu on ikka ilusti kaadris ning lihtsalt pimedas olles saab kasutada kaamerat taskulambina.

Füüsilist värinastabilisaatorit kaameras küll pole, kuid vastavad algoritmid on ikka sisse kirjutatud. Pixel Track SR stabilisaator töötleb pilti digitaalselt vähendamaks liikumisest tulenevat udusust. Digital SR režiim tundub küll nime poolest tegevat palju, kuid reaalsuses see tuvastab kui valgusolud on kehvad ning tõstab vastavalt sellele ISO-tundlikkust, et säriaeg võimalikult kiire oleks. Elektrooniline stabilisaator töötab ka videorežiimis.

Liikudeski edasi videopoolele, salvestab WG-50 FullHD 1920 x 1080 pikslit lahutusvõimega materjali 30 kaadrit sekundis H.264 formaadis. Video edastamiseks teistesse seadmetesse on kaamera küljel olemas micro-HDMI väljund.

 

Kaamera tagaküljel on 2,7-tolline LCD ekraan 16:9 külgede suhtega. Piksleid on 230,000 ning ekraan on kaetud peegeldumisvastase vääristusega, olles suureks abiks kaamera puhul, mis saab kasutust erinevates keerulistes oludes.

Ricoh WG-50 kõigekindel kompaktkaamera saabub poelettidele 2017. aasta juuni lõpus hinnaga 249€.

Tehnilised andmed

Sensor 16-megapiksline 1/2.3’’ tagantvalgustusega CMOS
Objektiiv 28mm-140mm f/3,5 – f/5,5
Pildistabilisaator Elektrooniline
Tundlikkus ISO 125 – 6400
Suurim pildimõõt pikslites 4608 x 3456
Video FullHD 1920 x 1080 lahutusvõimega 30 kaadrit sekundis
Vastupidavus Veekindlus 14-meetri sügavusel 2 tundi, kukkumiskindel kuni 1,6-meetri kõrguselt ning külmakindlus kuni -10 kraadi
Salvestusmeedia SD/SDHC/SDXC
Ekraan 2,7-tolline 230 000 pildipunktiga LCD peegeldumisvastase vääristusega
Aku tüüp D-LI92
Mõõdud 122,5 x 61,5 x 29,5 mm
Kaal 173 g (mälukaardi ja akuta), 193 g (mälukaardi ja akuga)

Allikas: Ricoh

Kuum – meile saabus juurde ülipopulaarse Panasonic Lumix DC-GH5 keresid
autor: Jürgen Veerme

Tänu headele suhetele ja faktile, et Photopoint on Eesti suurim fotokaupu müüv jaekett, õnnestus meil juurde hankida uus partii tohutu ostumenu tõttu veidi defitsiitseks muutunud Panasonic Lumix DC-GH5 hübriidkaamera keresid.

Olgugi, et Gh5 komplektid on veelgi suurema nõudluse all ja neid hetkel juurde ei tulnud, siis tegelikult on ainult kere ostmine isegi kavalam – sinna saad ise juurde valida just Sinu vajadustele sobiva Panasonic objektiivi ja neid on valikus lausa 33 erinevat!

Aga, miks see kaamera on nii eriline ja ihaldusväärne? Sest auhinnatud Lumix DC-GH5 hübriidkaamera on ideaalne kaks ühes foto- ja videokaamera. 20,3-megapiksline sensor loob uskumatult kvaliteetsed pildid ning kiire teravustamine ja sarivõte annavad suure paindlikkuse igapäevases kasutuses. Eriti võimekas on see videosalvestuses: 10-bit 4:2:2 4K otse mälukaardile, Log-profiili ja pakkimata HDMI väljundi võimalus on ainult jäämäe tipp selle kaamera võimalustest.

Kui Sul oli plaanis osta endale digikaamera, mis viiks Su foto- ja videograafia kvaliteedi uutesse kõrgustesse, siis Panasonic Lumix DC-GH5 on ainuõige valik. Mis eriti mõnus – kui ostad Photopointi järelmaksu abiga, siis saad kaamera kere kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles septembris.

 

Ole nobe, sest GH5 keresid saabus piiratud kogus🏃 ››

DJI Spark – droon rahvale
autor: Mikk Otsar

Eile õhtul tutvustas maailma populaarseim drooni tootja DJI enda uusimat drooni millel nimeks DJI Spark. Pärast viimast Phantom 4 Advanced avalikustamist on droonimaailm täis kuulujutte uuest droonist ja selle andmetest. Kuid miks nii palju juttu ühe uue drooni pärast? Sellepärast, et DJI Spark näol on tegemist täiesti uue seeria drooniga mis on ka DJI kõige väiksem. See droon on mõeldud endaga kõikjale kaasavõtmiseks ja võrratute hetkede jäädvustamiseks koheselt. Samuti tuleb uus droon kirevas värvivalikus.

DJI Spark on DJI kõige soodsam droon. Tegemist on drooniga mis on ehitatud kõigile kes ei soovi koheselt tuhande eurose Mavic Pro drooniga taevalaotust vallutama minna. Kuid olenemata soodsast hinnast on droonil kõik vajalik olemas. FullHD lahutusvõimega kaamera, mis teeb ka 12-megapiksliseid pilte on omakorda kinnitatud stabiilse gimbali külge. Takistuste tuvastamise süsteem, mis päästab Sind olukorrast, kus jääksid muidu halvemal juhul droonist ilma ja üldiselt vastupidav kere. 16-minutline lennuaeg lubab lisaks selfide tegemisele ka kaugemaid maid avastama minna. Drooniga on kaasas ka uus juhtpult mis sarnaneb Mavic Pro omaga kuid on väiksem. Lisaks uuele puldile on drooni võimalik täielikult juhtida ka oma nutiseadmest.

DJI on uue drooniga välja roninud enda valgest korpusest. Nimelt on DJI Spark saadaval viies erinevas värvitoonis – valge, kollane, punane, roheline ja sinine. Kui rääkida veel uutest lisadest, siis on droonil uus õhkutõusmise režiim Quick Launch. Aseta droon enda peopesale ja suuna kaamera näo poole ning droon tõusebki õhku vaid sekunditega. Samuti on DJI Spark droonil olemas žestide tuvastamis süsteem, mille abil on võimalik teha perepilte kõigest käeliigutusega. Lisaks on drooni võimalik juhtida justkui Darth Vader tähtede sõja filmist, liiguta oma peopesa soovitud suunas ja droon liigub kaasa. Uuele droonile on sisse jäetud ka kõik vajalikud lennurežiimid.

DJI Spark tehnilised andmed võrreldes DJI Mavic Pro drooniga

DJI Mavic Pro DJI Spark
Videorežiim [4K cin] 4096 ח 2160 24p
[4K UHD] 3840 ח 2160 24p
FullHD: 1920 ח 1080 30 fps
Kaal (koos akuga) 734g 300g
Diagonaal 335 mm 170 mm
Maksimaalne kiirus 65 km/h 50 km/h
Maksimaalne tõusukiirus 5 m/s  3 m/s
Maksimaalne laskumiskiirus 3 m/s 3 m/s
Maksimaalne lennuaeg  27 minutit (ideaaltingimustel) 16 minutit (ideaaltingimustel)
Maksimaalne lennukõrgus 5000m  4000m
Soovituslik töökeskkonna temp.  0°C – 40°C
Gimbali kalle alla -90°, üles +30° alla -85°, üles 0°
Kaamera sensor  CMOS 1/2,3” 12-megapiksline  CMOS 1/2,3” 12-megapiksline
Objektiiv Vaatenurk: 78,8° Vaatenurk: 81,9°
ISO ulatus 100-3200 100-3200
Elektroonilise katiku kiirus 8 sek – 1/8000 sek 2 sek – 1/8000 sek
Juhtpuldi maks raadius (CE)  4000m (välistingimustes ilma segajateta) 500m (välistingimustes ilma segajateta)
Puldi aku 2970 mAh 2970 mAh
Drooni aku mahtuvus: 3830 mAh, 11.4 V mahutavus: 1480 mAh, 11.4V

DJI Spark on suur samm edasi tavakasutajale mõeldud kasutajasõbraliku drooni arenguteel. DJI on Spark drooni teinud soodsaks, lihtsalt käsitletavaks, värviliseks ja piisavalt võimekaks. Seda just selleks, et pakkuda algajatele drooni huvilistele esimene samm droonimaailma. Millal DJI Spark Photopointi lettidele jõuab, seda veel täpselt lubada ei oska. Hind jääb uuel droonil 400 – 500€ vahemiku.

DJI droonid Photopintis »

DJI Spark tutvustusvideo:

1 2 3 4 5 6 7 8 9