Karbist välja: peopesa suurune Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary ülilainurk-suumobjektiiv
autor: Stephan Redko

Sigma Contemporary seeria keskendub peamiselt kahele asjale — pildikvaliteet ja kompaktne/kerge ehitus. Seda on nad taaskord ka saavutanud ning Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN on hetkeseisuga lausa maailma kõige kompaktsem ja kergem ülilainurk-suumobjektiiv, kui rääkida just poolkaader hübriidkaameratele disainitud objektiividest.

See peopesa suurune objektiiv on nüüd saadaval tervelt neljale erinevale kaamerabrändile, millest kõige viimane lisandus oli Canon RF-S bajonetile, tänu litsentsilepingu edukale sõlmimisele.

Ehk kui omad Sony, Panasonic, Fujifilm või Canon poolkaader hübriidkaamerat ning soovid avardada oma kaamera vaatevälja, siis see Sigma objektiiv võiks olla Sinu esimene valik.

Kui soovid teada miks, siis selle objektiivi põhiomaduste ja -funktsioonidega saad teha tutvused siinsamas postituses, kus selgitan lähemalt, miks Sigma 10-18mm f/2.8 on nii paganama hea. Tule keri allapoole ja tõtta tutvuma👇

Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary — mida see endast kujutab?

Sigma 10-18mm f/2.8 objektiivi peamine rõhk on pandud selle kompaktsusele, millest saad aru niipea, kui selle karbist välja võtad. Selle suurust annaks võrrelda nt. standardse 50mm fiksobjektiiviga, mis on tuntud kui “nifty fifty”.

Sellise kompaktsuse saavutamiseks on loomulikult Sigma pidanud tegema ka mõned kompromissid, millest peamine on lülitite olemasolu, või siis täpsemalt nende puudus. See ei mõjuta mitte mingil moel objektiivi kvaliteeti, kuid teeb teatud funktsioonide muutmise pisut ebamugavamaks (nt. manuaalfookusele lülitamine).

Samas, kuna kaameramenüüd on muutumas aina loogilisemaks, et vaid paari vajutuse abil ligi pääseda oma vajalikule funktsioonile, siis ilmselt ei ole lülitite kaotus nii suur “deal breaker”, kui mõne jaoks esialgu paista võib.

Muuhulgas on kompaktsuse nimel antud objektiivile välise suumiga disain. See tähendab, et suumirõngast keerates ulatub sisemine toru korpusest välja. Antud juhul toimub see vastupidi sellele, kuidas me üldjuhul harjunud oleme ehk objektiiv muutub pikemaks hoopis laiemaks suumides.

Disaini poolest on see üpris sarnane Contemporary seeriasse kuuluva Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN objektiiviga. Kusjuures, need kaks objektiivi sobivad imehästi komplektina kokku — 18-50mm katab kõik standardsed fookuskaugused ning 10-18mm aitab täita kõik lainurksed vajadused.

Juhul, kui ülilainurk-objektiivi Sul hetkel tarvis pole, siis standardsuumi läheb kindlalt igal ühel vaja, seega soovitan kindlasti ka 18-50mm mudeliga tutvuda, kui oled poolkaader hübriidkaamera omanik. Antud mudel oli ka esimene Sigma objektiiv, mis Canon RF-bajonetile jõudis.

Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN objektiivil on tegelikult üks disainikiiks võrreldes oma standardsuum vennaga. Nimelt, selle päikesevarjuk ei kinnitu objektiivi külge nagu enamus teistel torudel.

Selle asemel, et varjuk keerata objektiivi külge tuleb see hoopis külge lükata, mida Sigma kutsub “push-on” tüüpi varjukiks — seda oleksin ma võinud kasutusjuhendist lugeda enne, kui ma 15 minutit nuputasin, kuidas ühte päikesevarjukit objektiivi külge saada.

10-18mm tüüpi suumobjektiive eksisteerib tegelikult omajagu ning igal kaamerabrändil on tüüpiliselt oma versioon sellest objektiivist olemas.

Mis mulle just Sigma puhul meeldib on see, et sellel on läbiv f/2.8 ava ning nad on suutnud selle lisada kompaktsust ohverdamata. See on muljetavaldav, kuna teiste brändide analoogsed objektiivid on üldjuhul f/4 avaga ning samas pole need selle võrra väiksemad ega kergemad.

Valgusjõuline f/2.8 ava tuleb kindlasti käepärast, olgu Sa loomas fotosid või videoid, sest lainurksetel fookuskaugustel on palju keerulisem eraldada oma subjekti taustast. Parim näide sellest, kus seda vaja võiks minna on iseennast filmides ehk vlogides.

Samuti sobib antud objektiiv imehästi ka maastikufotograafiaks ja kinnisvara tutvustamiseks ning miks ka mitte niisama ringi lollitamiseks, sest ülilainurk-objektiivid on tõsiselt põnevad asjad, millega saavutad kaadreid, mida teiste objektiividega saavutada ei saa.

Ilmselt pole see mingi üllatus, aga 10-18mm f/2.8 DC DN on ka väga hea ehituskvaliteediga — tegu on ju siiski Jaapani toodanguga ning Sigma on sellist tüüpi tootja, kes toodab absoluutselt iga väiksemagi detaili omas tehases, et tagada parim kvaliteet kõikidele oma objektiividele.

Antud objektiiv on tolmu- ja pritsmekindla disainiga ning selle bajonett on loodud vastupidavast messingust, kuhu peale on muuhulgas lisatud ka tihend, et vältida tolmu ja niiskuse sattumist sensori ja sisemise optikani. Tänu sellele ei pea Sa jäädvustamist niipea lõpetama, kui ilmaolud kehvemaks kisuvad.

Ma mäletan veel, kui ma liikusin poolkaadrilt üle täiskaadrile ning paar nädalat hiljem teatas Sigma sellest uuest objektiivist. Sellise pisikese ja huvitava ülilainurk-suumobjektiivi olemasolu APS-C formaadil pani mu kindlalt kadetsema poolkaader hübriidkaamera omanike, kes said seda objektiivi nüüd nautima hakata.

Selliseid objektiive Sa lihtsalt ei näe täiskaader hübriidkaameratele, sest suurema sensori “ära majutamiseks” peab objektiivi optika olema palju suurem.

Kui tahaksid täiskaadrile sarnase fookuskauguse vahemikuga objektiivi, siis ole valmis välja käima kordades suuremat summat ning selle eest saama ka palju suurema ja raskema objektiivi.

Lõpetuseks

Sa näed juba pildi pealt ära, et tegu on äärmiselt väikse objektiiviga — see ongi selle võlu. Kui ostsid oma poolkaader hübriidkaamera mõttega, et hoida kaamerakomplekti võimalikult kompaktsena, siis Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN aitab Sul seda eesmärki kindlalt täita.

Ehk siis, kui vajad oma Sony, Panasonic, Fujifilm või Canon poolkaader hübriidkaamera ette ülilainurk-suumobjektiivi, siis see on kahtlemata üks parimatest objektiividest, mida hetkeseisuga soetada saad.

Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary on juba preagu saadaval kõigile neljale bajonetile Photopointi veebikaubamajas kui ka esinduskauplustes. Klikka allolevale lingile ja telli kohe veebikaubamajast ära või kontrolli esindustes olevat saadavust.

 

Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary — kohe saadaval Photopointis »

 


Kas teadsid, et iga Sigma objektiivi ostul saad sellele taotleda kuni 5-aastase tootjagarantii? Selleks tuleb Sul minna ″Sigma Imaging″ lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Juhul, kui Sul peaks uue objektiivi ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(21)

The post Karbist välja: peopesa suurune Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary ülilainurk-suumobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix G80 + 12-60mm Kit ostul tasuta kaasa painduv statiivikomplekt
autor: Jürgen Veerme

Panasonic G80

Panasonic Lumix G80 + Lumix G Vario 12-60mm f/3.5-5.6 ASPH. POWER O.I.S. komplekti ostul saad meie poolt muuhulgas kingituseks painduva Joby Gorillapod 1K statiivikomplekti (väärtus 69,99€), mis on truu kaaslane nii foto- kui videograafile.

Ilmastikukindel Panasonic Lumic G80 kasutab 16-megapikslist Live MOS sensorit, millega pildi üldine detailsus on on kõrgem tänud optilise madalpääsfiltri eemaldamisele.

Kombineerides 5-teljelist B.I.S. stabilisaatorit objektiivisisese O.I.S. stabilisaatoriga, siis on võimalik nende efektiivsus veel kõrgemale tasemele viia, pakkudes kuni 5 stoppi stabiliseerimist.

lumix-dmc-g80-avang

See hübriidkaamera salvestab 4K UHD 3840 × 2160 30p/25p/24p videot kuni 100 Mbps andmetihedusega. FullHD lahutusvõimet kasutades tõuseb kaadrisagedus 50 fps peale, kuid andmetihedus on madalam 28 Mbps.

Kesktasemele kohaselt puudub sellel mudelil korralik pakkimata HDMI väljund, kuid kaamera hinnaklassi ning sihtrühma arvestades ei tohiks see olla probleemiks.

Lumix G80 kaamerat on mugav kasutada, sest selle grip on suur ja kindel ning kasutusmugavust lisavad ka selge 2,36-megapiksline elektrooniline OLED pildiotsija ja 3-tolline puuteekraan, mis on pööratav-kallutatav. 

 

Ole Panasonic Lumix G80 abil valmis foto- ja videoseiklusteks ››

 


Photopointi foto- ja videotehnika rendis on olemas ka väga esinduslik valik Panasonic objektiive. Vaata lähemalt ››

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Kui sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Pakkumine kehtib 1. – 31. oktoober 2024. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(138)

The post Panasonic Lumix G80 + 12-60mm Kit ostul tasuta kaasa painduv statiivikomplekt appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN Art kõik-ühes suumobjektiiv
autor: Stephan Redko

Üsna haruldane on näha Sigma’t tootmas uut suumobjektiivi, sest üldjuhul keskendub antud Jaapani ettevõte kvaliteetsete fiksobjektiivide loomisele. Sellegipoolest, kui nad lõpuks uue suumobjektiiviga turule tulevad, siis see on tavaliselt suure eduga.

Nende kõige uuem Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN | Art on ettevõtte seni üks kõige mitmekülgsemaid suumobjektiive ning kuulub nende tippklassi “Art” seeriasse, mis annab Sulle kõik kellad ja viled, s.h. pildikvaliteedi, mida annaks võrrelda isegi fiksobjektiividega.

Kui oled Sony või Panasonic täiskaader hübriidkaamera omanik, siis soovitan kindlasti selles artiklis uue Sigma objektiiviga tutvused teha, kuna sellest saab tõenäoliselt paljude professionaalide uus lemmik “run-and-gun” suumobjektiiv.

Lisaks põhiomadustele ja -funktsioonidele võtan selle karbist välja ning jagan oma esmamuljeid uuest torust.

Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN Art — mitmekülgsus + valgusjõulisus

Alustame elevandist ruumis ehk selle objektiivi suurusest. Ma ei hakka isegi ennast tagasi hoidma — tegu on päris suure kahuriga.

Eelkõige meenutab see mulle Tamron 35-150mm f/2-2.8 suumobjektiivi, mis on loogiline, kuna mõlemad objektiivid on üpris sarnaste joontega, näiteks fookuskauguste vahemikkude ja avade poolest.

Seni pole ühtegi märkimisväärset konkurenti Tamroni mudelile olnud ning ma ütleks, et Sigma on kindlasti hea alternatiiv, kui vajad objektiivist laiemat otsa juurde ja/või ei hooli sellest, et see ulatuks kuni 150mm fookuskauguseni.

Kuigi, ma liigitaks Sigma 28-105mm f/2.8 pigem populaarsesse 24-105mm objektiivide klassi, mida kasutavad paljud professionaalid, kes vajavad nn. “kõik-ühes” lahendust, et saaksid enamus kui mitte kõik tööotsad ühe objektiiviga tehtud.

Üldjuhul on küll 24-105mm objektiivid olnud f/4 avaga, kuid nagu Sigma puhul ikka, siis neile meeldib teha oma objektiive nii valgusjõuliseks kui võimalik, mistõttu on see tervelt ühe stopi võrra suurema avaga kui muidu.

Küll aga ohverdad valgusjõulisema ava eest objektiivi laiemat otsa ehk 24mm asemel on antud objektiivil 28mm.

Olgugi, et objektiiv ise näeb üpris suur välja, siis selle reaalne kaal suutis mind üllatada. Sigma 28-105mm f/2.8 kaalub kõigest 955 grammi, mis tähendab, et nad suutsid mahutada 28mm, 35mm, 50mm, 85mm ja 105mm fookuskaugused koos f/2.8 avaga alla ühe kilo kaaluvasse objektiivi — see on tõsiselt muljetavaldav. Samuti on see 210 grammi kergem Tamroni 35-150mm mudelist.

Sigma sõnul tuleneb 28-105mm objektiivi kergekaalulisus sellest, et konstruktsioonis on kohati kasutatud alumiiniumi asemel magneesiumsulamit, mis vähendab objektiivi üldist kaalu, püsides samal ajal sama vastupidavana.

Objektiivi ehitusest rääkides, siis Sigma 28-105mm on ka tolmu- ja pritsmekindla disainiga ning selle esiklaasil on vett ja õli hülgav kate, millest mõlemad omadused tulevad kasuks, kui tegutsed välitingimustes ning vajad objektiivi, millele saad sõltuda ka kehvemates ilmaoludes.

Nagu üleval olevalt pildilt näha, siis Sigma 28-105mm ulatub suumimise käigus välja. Antud suumobjektiivi puhul on huvitav, et kogu suumivahemiku vältel püsib minimaalne teravustamiskaugus 40 cm.

Muuhulgas on objektiivi kõige kitsama fookuskauguse peal 0,32-kordne suurendus, pakkudes makro-stiilis kaadreid ning tehes sellest veelgi mitmekülgsema objektiivi.

Autofookust juhib selles torus Sigma uuenduslik HLA lineaarne mootor, mis lubab välkkiiret ja vaikset teravustamist.

Lükka objektiivil olev lüliti manuaalfookuse peale ja Sind ootab sujuvalt keerav fookusrõngas, mis töötab Sony hübriidkaameratel mitte-lineaarselt ning Panasonic hübriidkaameratel saad Sa fookusrõngast ise kohandada, tänu Sigma “L-mount Alliance” kuuluvusele.

Objektiivi pealt on võimalik avarõngaga manuaalselt kruttida oma ava, mis on preemium omadus Sigma “Art” seeria ja ka näiteks Sony G Master seeria objektiividel. Avarõngast on võimalik keerata ka “A” režiimile, mis juhul annad ava juhitavuse tagasi kaamerale.

Avarõnga kohandamiseks on objektiivi peal olemas “CLICK” lüliti, mille abil see hääletuks muuta ning “LOCK” lüliti, mille abil avarõngas “A” režiimile lukustada ja vältida selle paigast keeramise.

Võta ka teadmiseks, et lisaks avarõngale on samuti võimalik suumirõngast lukustada. Kui tahad suumima hakata, siis Sa ei pea seda lülitit uuesti otsima hakkama ja seda lukust lahti tegema — törtsu rohkem jõuga rõngast keerates tuleb see juba ise lukust lahti. Sel juhul lükkab lukustuslüliti ennast samuti tagasi algpositsioonile.

Alles hiljuti rääkisin ma paari teise fotograafiga, kuidas üks 24-105mm tüüpi objektiiv kuluks marjaks ära ning keegi võiks Sony E-bajonetile midagi sellist tootma hakata.

Selle jutu ajal oli Sony täiskaader hübriidkaameratele vaid üks soliidne variant müügil ehk Sony 24-105mm f/4 G OSS, kuid see hakkab tasapisi juba oma vanust näitama.

Sigma 28-105mm f/2.8 müügile tulekust alates olen ma tõsiselt kaalunud selle soetamist, kuid enne kui ma seda teha sain, andis Sigma mulle võimaluse antud objektiivi neilt laenata ning seda põhjalikumalt reaalmaailmas enne katsetada. Nüüd tuleb ainult objektiiv järele proovida ning oma lõplik otsus langetada.

Muide, oma kogemusest saan peagi rääkida pikemalt ka Digitesti portaalis. Stay tuned!

Esmamuljena paistab Sigma 28-105mm olevat ideaalne objektiiv minu vajaduste jaoks, kuna see pakub kuni 105mm fookuskaugust ja kõigest 40 cm minimaalset teravustamiskaugust, mis on täpselt need näitajad, mida ma vajan tootepiltide tegemiseks (nt. nende samuste blogipostituste jaoks).

Muuhulgas kasutaksin seda ürituste jäädvustamiseks ja seda nii foto kui ka video näol, kuna Sigma uus HLA lineaarne teravustamismootor on väga töökindel ning pole seni mind kunagi alt vedanud.

Lõpetuseks

Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN Art on üsnagi suur objektiiv, kuid samas see ei kaalu üleliia. “Art” seeria objektiivi kohta on sellel kõik, mida sellelt ootaksid ehk avarõngas, funktsioonnupud, rohkelt lüliteid ning loomulikult tipptasemel ehitus- ja pildikvaliteet.

See on kahtlemata üks huvitavamaid objektiive, mis see aasta välja on tulnud Sony ja Panasonic täiskaader hübriidkaameratele ning kui Sina omad kumbagi neist kaamerabrändidest, siis seda Sigma objektiivi tasuks kindlasti endale kaaluda kui “kõik-ühes” lahendust — seega kulub vähem aega objektiivide vahetamisele ja oled alati valmis õiget hetke pildile püüdma.

 

Soeta Sony või Panasonic ette Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN | Art »

 


Kas teadsid, et iga Sigma objektiivi ostul saad sellele taotleda kuni 5-aastase tootjagarantii? Selleks tuleb Sul minna ″Sigma Imaging″ lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Juhul, kui Sul peaks uue objektiivi ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(11)

The post Karbist välja: Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN Art kõik-ühes suumobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pentax AF180FG on kompaktne ja automaatne välklamp
autor: Stephan Redko

Pentax’i poolt on Photopointi müügile jõudnud nende kõige uuem Pentax AF-180FG automaatne välklamp, mis ühildub Pentax K-seeria peegelkaamerate ja Ricoh GR-seeria kompaktkaameratega.

Tegu on üsna lihtsa ehitusega välguga, mis on peamiselt mõeldud automaatrežiimis kasutamiseks, kuid samuti säilib variant lülitada see täis- või 1/4 võimsusega manuaalrežiimile. Enda jaoks sobiva režiimi saad Sa valida välgu taga oleva juhtketta abil.

Pentax AF-180FG

Olles üks parimatest ilmastikukindlate kaamerate tootjatest, siis Pentax on ka AF-180FG välklambi teinud tolmu- ja ilmastikukindlaks, et saaksid oma kaamerat koos välguga kasutada ka kehvemates ilmaoludes.

Kui kavatsed pildistada lainurk-objektiiviga, siis välgu sisse on peidetud lainurkhajuti, et välgusähvatus kataks kogu lainurk-objektiivi vaatevälja (kuni 20mm fookuskauguseni).

Pentax AF-180FG

Pentax AF-180FG välklamp kaalub vaid 141 grammi ning kasutab toiteks 2x AAA patareid, millest võid loota umbes 100 kaadrit ning 6-sekundilist “recycle” aega.

 

Telli Pentax AF-180FG välklamp kohe ära – transport on tasuta »

 

Photopoint on Pentax & Ricoh ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(14)

The post Pentax AF180FG on kompaktne ja automaatne välklamp appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD on taskukohane makroobjektiiv sinu Sony või Nikon ette
autor: Stephan Redko

Tamron on nüüdseks juba 45 aastat tootnud makroobjektiive ning nüüd on nad valmis meisterdanud oma üheksanda ning tõenäoliselt kõige parema mudeli, mis on muuhulgas esmakordselt disainitud just täiskaader hübriidkaameratele — saage tuttavaks uhiuue Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD objektiiviga!

Seda Tamron objektiivi on peagi ka Photopointi müügile oodata nii Sony E- kui ka Nikon Z-bajonetile ning mõlemad kaamerabrändid kindlasti vajavad konkurentsi juurde just makromaastikul.

Samuti on see uus Tamroni makroobjektiiv väga konkurentsivõimeline teiste mudelitega, sest hinnaks saab olema kõigest 699 eurot!

TAMRON 90mm F/2.8 Di III MACRO VXD

Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD — mine lähemale, kui eales varem

Uhiuus Tamroni objektiiv pakub kõike, mida ühelt korralikult makroobjektiivilt ootad s.h. telefoto fookuskaugust, ülilähedane minimaalne teravustamiskaugus ja 1:1 suurendus.

Täpsemalt, Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD suudab teravustada alates kõigest 23 cm, mis võimaldab minna oma subjektile nii lähedale, kui hing ihkab.

Samuti säilib variant kasutada objektiivi ka tavapäraseks kasutuseks ning makrofunktsionaalsuse saad Sa välja lülitada kasutades “focus limiter” lülitit. Lisaks on lüliti peal valikus ka “FULL”, “∞ – 0,7m” ning “0,7m – MOD”.

TAMRON 90mm F/2.8 Di III MACRO VXD

Kiire ja täpse teravustamise tagab 90mm f/2.8 Di III Macro sees olev teada-tuntud VXD lineaarne mootor. Seda sama teravustamismootorit kasutavad kõik uuema generatsiooni Tamronid ning enda isikliku kogemuse põhjal võin öelda, et see töötab võrdväärselt kaamerabrändi originaal objektiividega.

Kuigi autofookus võib kindlasti mingi hetk käepärast tulla, siis tegelikult kasutatakse makroobjektiivide puhul enamus ajast manuaalset teravustamist. Selle jaoks on objektiiv varustatud sujuva “focus-by-wire” fookusrõngaga, mida on võimalik programmeerida enda maitse kohaselt.

Selleks, et tuunida Tamron 90mm f/2.8 fookusrõngast ning ka teisi funktsioone tuleb oma Windows, macOS või Android seadmesse alla laadida “TAMRON Lens Utility” tarkvara. Ühenda objektiiv oma arvutis või nutiseadmega USB-C kaabli abil ning nii lihtsalt saadki hakata oma objektiivi programmeerima!

TAMRON 90mm F/2.8 Di III MACRO VXD

Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD on kõigest 12,7 cm pikk ning kaalub 630 grammi (Nikoni versioon on 10 grammi raskem).

Muuhulgas on objektiivil standardne 67mm filtrikeere, mille leiad ka enamus teistelt Tamroni objektiividelt ning see pole sugugi juhuslik. Tänu jagatud filtrikeermele saad Sa kokku hoida märkimisväärse summa erisuurustelt filtritelt ning samuti ei pea igal objektiivil olema eraldi esikork.

Objektiivi ette saad keerata ka uuendusliku päikesevarjuki, millel on olemas lahtikäiv luuk, et saaksid objektiivi eesolevat filtrit kasutada ilma varjukit eemaldamata.

TAMRON 90mm F/2.8 Di III MACRO VXD

Kui Sinu arsenalist on veel üks korralik makroobjektiiv puudu ning väärtustad kvaliteeti kui ka oma rahakotti, siis Tamron 90mm f/2.8 on kindel valik. Selle ametlik müük algab 24. oktoobrist, aga õige tamronist eeltellib selle kohe ära Photopointi veebikaubamajast.

 

Eeltelli Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD ja ole valmis »

 


Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(10)

The post Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD on taskukohane makroobjektiiv sinu Sony või Nikon ette appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9