Kipon esitles maailma esimest objektiiviadapterit, millel on integreeritud muudetava tugevusega neutraalhall filter
autor: Oskari Värä

kiponm-nd-avang-uus

Hiinlased on tulnud välja järjekordse innovatiivse tootega. Seekord on tuntud objektiivide lisatarvikute tootja Kipon välja tulnud adapteriga, millega saab kokku sobitada omavahel Canon EF-S bajonetiga objektiivid ning Sony E bajonetiga kaamerad. Mis selles innovatiivset on? Tegu on esimese seda tüüpi kaameraadapteriga, millel on ka integreeritud muudetava valgustugevusega ND filter.

Kiponil on ka varasemalt olnud integreeritud ND filtriga adaptereid kuid esmakordselt on üks filter, mis on muudetava valguse läbilaskevõimega. Filtrit on võimalik pöörata rõngaga, mis ulatub adapteri korpusest kõrgemale ning on markeeritud väärtustega 1,5–7 avastoppi. Asja idee on anda video- ning fotograafidele mugavamad ning kiiremad võimalused valgust sättida – enam ei pea ju iga valgussituatsiooni jaoks olema eraldi filter.

kipon_1

Kuigi filter on EF-S bajonetiga, läheb sinna külge ka EF bajonetiuga objektiivid, nagu kõikidel Canoni peegelkaameratel. Kui panna täiskaader sensori jaoks disainitud objektiiv selle külge ning adapter omakorda on Sony täiskaader hübriidkaamera ees, katab see vaatenurga vastavalt 35mm ekvivalendile. Samuti jäävad alles kõik elektroonilised komponendid, mis on ka sel juhul kui objektiiv on otse kere küljes – mida on tarvis ava seadmiseks ning EXIF-informatsiooni salvestamiseks. Säilivad ka manuaalfookuse abid nagu focus peaking või suurendus.

Neutraalhallid filtrid on vajalikud siis kui on tarvis liigtugevat valgust vähendada. Näiteks olukordades, kus on tarvis keset päeva teha pika säriajaga pilte ning ava kinni panemisest enam ei piisa.

Point TV 144. osa näitab, milleks on muudetava tugevusega filtrid kasulikud ning kuidas neid kasutada

Neutraalhallid filtrid Photopointi veebikaubamajas
Muudetava tugevusega neutraalhallid filtrid Photopointi veebikaubamajas

Allikas: Kipon

DJI Phantom 4 droonist on valminud ka 24-karaadise kullaga kaetud versioon
autor: Oskari Värä

 

kuld_phantom_4_dji-avang

Kui kellelegi drooni omamine ei tundu veel piisavalt luksuslikuna, on nüüd ka nende inimeste peale mõeldud. Suurbritannia veebipood DroneDirect on müüki pannud DJI Phantom 4 drooni, mis on kaetud 24-karaadise kullaga ning seda on juba tituleeritud kui “droonide Rolls Royce”. Ega tavapärasest Phantom 4 droonist seda miski muu ei eristagi, kuid ega eriversiooni ära tundmisega ei tohiks sellegipoolest raskusi tekkida.

DJI Phantom 4: Gold Editioni puhul rõhutatakse selle eksklusiivsust – ei tea, kas kellelegi jäi see arusamatuks enne. Hinnaks on kullaga kaetud droonil 19999,97 inglise naela.

Kes aga bling-blingist ei hooli, saab DJI Phantom 4 drooni soetada omale Photopointi veebipoest.

Allikas: dronesdirect.co.uk

Sigma avalikustas uute Cine objektiivide saadavuse aja ning hinnad
autor: Oskari Värä

sigma_cine-avang

Sigma tutvustas septembris laiale maailmale uusi Cine tooteseeria videoobjektiive. Tänaseks on selgunud, et esimesed kaks objektiivi, mis müüki paisatakse, on 18-35mm T2 ja 50-100 T2 ning mõlema hinnaks saab Ameerika לhendriikides $ 3999. Müügilettidele jõuavad need seal juba käesoleva aasta detsembri alguses. Kõik objektiivid on ilmastikukindlad ning disainitud pidades silmas eelkõige eriti suure lahutusvõimega sensoreid.

Cine High Speed Zoom Line – 18-35mm T2 ja 50-100mm T2

Valgusjõulised objektiivid 18-35mm T2 ja 50-100mm T2 on Super35 pildimõõdu standardiga ning f/2 püsiavaga pakkudes samas suumivõimalust. Objektiivide konstruktsioon ning läätsed on välja arendatud silmas pidades just eriti suure 6K–8K lahutusvõimega filmimist. Samas siiski on objektiivid suudetud ehitada ergonoomiliselt kompaktsed. Objektiivid tulevad nii Sony E, Canon EF kui ka PL bajonettidega

cine-003

cine-002

Cine FF Zoom Line – 24-35mm T2.2 FF

24-35mm T2.2 FF on täiskaader kaameratele mõeldud objektiiv, millele viitab ka nime lõpus olev märgistus FF (Full-frame). Nagu ka ülalkirjeldatud objektiivid, on 24-35mm läätsed lihvitud silmas pidades just eriti kõrgete 6K–8K lahutusvõimega filmimist, tehes selle objektiivi praeguse seisuga üpris ainulaadseks sest sellise klaasikvaliteediga objektiive on turul veel üpris vähe. Objektiiv tuleb Sony E ning Canon EF bajonettidega.

cine-03

Cine FF High Speed Prime Line – 20mm T1.5 FF, 24mm T1.5 FF, 35mm T1.5 FF, 50mm T1.5 FF ning 85mm T1.5 FF

Kolmas tooteliin on täiskaader kaameratele mõeldud valgusjõulised fikseeritud fookuskaugusega objektiivid. Täidetud on fookuskauguste vahemik alates 20 mm kuni 85 mm ning kõigi viie objektiivi maksimaalne ava on T1.5. Kõik objektiivid on väga kompaktsed ning läätsed on tehtud võimalikult stabiilse joonisega terve kaadri ulatuses. Samuti on värviedastus viidud võimalikult neutraalseks, andes suurema vabaduse videotöötluseks. Cine FF objektiivid tulevad Sony E, Canon EF ning PL bajonettidega.

cine-004

cine-005

cine-006

cine-007

Cine FF Zoom Line ning Cine FF High Speed Prime Line objektiivid tulevad müügile 2017. aasta jooksul.

Allikas: Sigma

Kuumad kõlakad: Fujifilm on arendamas sujuvalt liikuva avarõngaga objektiive
autor: Oskari Värä

fujifilm-35mm-f1.4-vs-35mm-f2.0-5

Kuumad kõlakad räägivad, et Fujifilm on välja arendamas objektiive, mille avarõngas käib “klikita” ehk siis sujuvalt ning täiesti hääletult. Kui see osutub tõeseks, on tegu väga hea uudisega kõikidele, kes teevad oma Fujifilmi hübriidkaameratega videosid.

Hetkel pole täpsustust, kas tegu on täiesti uute objektiividega või arendatakse olemasolevaid edasi ning neist tulevad siis uue avarõngaga uusversioonid.

Fujifilmi videopool on alati olnud neil see veidi nõrgem külg kuid uue X-T2 hübriidkaamera tulekuga on ka see viimane kitsaskoht parandatud. Kaamerasiseselt on võimalik sellega filmida kuni 10 minutit materjali 4K lahutusvõimega. Kui lisada veel Power Booster Grip lisatald, suureneb aeg 29:59 minutini. Lisaks on Fujifilm lisanud F-Log ja Log Gamma värviprofiilid.

Hetkeseisuga arvatakse, et kui uued objektiivid ongi tulemas, siis seda 2017. aasta jooksul.

Allikas: fujirumors.com

Manfrotto tutvustas professionaalidele suunatud üksjalgasid ning neile ka uut alust
autor: Oskari Värä

xpro-avang

Manfrotto on avalikustanud uued üksjalgade komplektid XPRO Monopod+, mis tulevad uue FluidTech Base üksjalgade alusega. Enamjaolt just professionaalsetele videograafidele suunatud üksjalg võimaldab filmides pöörata ning kallutada kaamerat väga sujuvalt, samas on üles seadmine kiire ning kerget jalga on mugav kaasas kanda. Põhiline erinevus jalgade vahel on lülide arv ning materjal (alumiinium või süsinikkiud).

Olukordadeks, kus on tarvis rahvarohkes kohas filmida või pildistada ning samas ka ringi liikuda, pakuvad XPRO Monopod+ seeria üksjalad lahenduse. Samuti on lihtne üksjalaga kaamera pea kohale tõsta – samuti kasulik olukorras, kus on inimesed või esemed kaadril ees ning liikumine on piiratud.

fluidtech-003

fluidtech-001

fluidtech-002

fluidtech-004

Uus üksjala alus on füüsiliselt veidi suurem kui eelkäija ning pakub kolmesuunalist liikumist, mitte ainult pööramist. Samuti on igat liikumissuunda võimalik eraldi lukustada vastavalt vajadusele ning samuti on seda võimalik lihtsasti eemaldada üksjala küljest. Samuti suudab see hoida iseseisvalt üksjalga püsti kuid Manfrotto ei soovita siiski seda kasutada statiivina kui keegi ei ole seda toestamas.

Allikas: Manfrotto

1 2 3 4 5 6 7 8 9