Nüüd saadaval: Canoni kõige väiksem printer Zoemini
autor: Maria Emma Rist

Canon Zoemini on taskusuurune ja kerge printer, mida on muretu kaasas kanda. Kasutusel on ZINK (zero ink) tehnoloogia – see tähendab, et paber on kaetud mikrokristallidega, mis reageerivad kuumutamisele. Zoeminist väljaprinditavad fotod on määrdumis- ja veekindlad ning rebenemisvastased. Otse telefonist, tahvelarvutist või sotsiaalmeedia kanalitest on võimalik printida välja 5ח7.6 sentimeetriseid fotosid. Fotopaberite taga on kleeps, millega on võimalik personaliseerida näiteks toaseinu, peeglit ja sülearvutit. Zoemini pakub võimalust koostada mosaiike, mis koosneb 4-9 väiksemast fotost.

Printer ühildub Bluetoothi abil Canon Mini Print rakendusega. Rakenduses on filtreid, raame ja AR-efekte, võimalik lisada ka joonistusi ning tekste. 

Põhilised kasutegurid:

  • Kompaktne, õhuke ja kerge
  • Prindib rebenemiskindlaid fotosid innovatiivse tindivaba tehnoloogiaga
  • Kleebitavad fotod
  • לhildatav Canon Mini Print rakendusega 

Karp sisaldab:

  • Canon Zoemini fotoprinterit
  • לhte pakki Canon ZINK fotopabereid (10 fotopaberit ja 1 SMART SHEET)
  • Micro USB laadimiskaablit
  • Juhend

Canon Zoemini on nüüdsest Photopointis saadaval kolmes erinevas värvitoonis: Canon Zoemini valge, Canon Zoemini roosa ja Canon Zoemini must

The post Nüüd saadaval: Canoni kõige väiksem printer Zoemini appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fototehnika rentimine muutus mugavamaks – nüüd saad veebist täpselt vaadata saadavust ja asukohta
autor: Lauri Veerde

Fototehnika rendiga alustasime Photopointis 10 aastat tagasi. Alguses olid valikus ainult Pentax kaamerad ja objektiivid, aga mida aasta edasi, seda enam rendikappide riiulid täienenud on. Nüüdseks leiab valikust juba Sony hübriidkaamerate objektiive, elektroonilisi stabilisaatoreid, seikluskaameraid, välklampe, binokleid jne. Kõikide nende toodete rentimiseks tuleb minna Tallinna Rocca al Mare või Tartu Kvartali Photopointi kauplussesse. Kogu valikut saab aga enne kauplusesse minekut vaadata veebipõhisest rendikeskkonnast. Just see rendikeskkond ongi nüüd saanud kaua oodatud ja väga olulise uuenduskuuri!

Piinlik tunnistada, kuid seni oli rendikeskkond lihtsalt üks tuim list renditavatest asjadest ja lisainformatsiooni saamiseks pidi helistama vastavasse kauplusesse. Nüüd on asjad lõpuks nii, nagu nad olema peavad: rendikeskkond on interaktiivne, reaalajas uuenev süsteem, kus saab tooteid filtreerida nii rendipunkti, tootja kui ka tootekategooria alusel. Samuti näeb kohe ära, milline toode on hetkel välja renditud – selliste juures on punane märge “ Renditud “.

Uues rendikeskkonnas on järgmised võimalused:

  1. Saad täpselt järele vaadata, millised tooted on olemas Tallinna Rocca al Mare rendis ja millised on Tartu Kvartali rendipunktis
  2. Näed kohe ära, millised tooted on hetkel välja renditud
  3. Saad tooteid vaadata erinevate kategooriate (Kaamerad, Objektiivid, Välgud, Binoklid, Tarvikud) alusel
  4. Saad erinevates kategooriates olevaid tooteid filtreerida tootja alusel. Näiteks kuvada objektiivide kategoorias kõik Olympuse objed.

Uuenenud rendikeskkond muudab vajaliku tehnika leidmise kindlasti lihtsamaks ja kiiremaks. Tulevikus jätkame rendikeskkonna paremaks muutmist ning kindlasti lisame renditavate toodete nimekirja aina enam uusi tooteid juurde!

Milleks üldse rentida?

  • Proovi enne ostmist. Päris korralikult saab tootega tutvust teha ikka rahulikult ja omaette kodus. Photopointi fototehnika rendis olevaid tooteid saabki täpselt niimoodi proovida. Rendi kasvõi nädalaks, võta koju, proovi, uuri, pildista, seadista ning kui leiad, et see kaamera, binokkel või objektiiv on ostmist väärt, saad selle endale soetada makstud renditasu võrra soodsamalt.
  • Fototehnika – kaamerad, objektiivid, stabilisatorid – võivad teatavasti olla päris kallid. Fotograafiat selle täies hiilguses saab Photopointi rendikapi abiga uurida ilma, et kõiki neid objektiive, välklampe ja muud endale koju soetama peaks. Oluline perekonnasündmus tulemas? Siis laenuta mõneks päevaks veidi kvaliteetsem objektiiv ning selle juurde väline välklamp. Miks mitte minna loodusesse, kaasas telesuumobjektiiv või proovida makrofotograafia võlusid makroobjektiividega. Miks mitte katsetada pildistamist mitme välklambiga, proovida sujuvat videot stabilisaatoriga või filmida Vee all GoPro kaameraga…

Fototehnika rentija meelespea

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: www.photopoint.ee/info/rent
  • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
  • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti
  • Tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest
  • Fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass
  • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi esinduskaupluses.
  • Kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

IMG_2988 copy
Kõik renditavad tooted on graveeritud.

The post Fototehnika rentimine muutus mugavamaks – nüüd saad veebist täpselt vaadata saadavust ja asukohta appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sigma 70mm f/2.8 ART makroobjektiiv Sony ja Canoni kaameratele
autor: Lauri Veerde

Sigma ART seeria esimene ja ainus makroobjektiiv on kohal. Sigma 70mm F2.8 DG Macro Art on tõelise 1:1 suurendusastmega objektiiv, üks uuemaid ART seeria objektiive, avalikustatud käesoleva aasta algul nii Canoni peegelkaameratele kui Sony hübriidkaameratele sobiva bajonetiga. Mõlemad versioonid – nii Canon kui Sony – on nüüd Photopointis saadaval.

Erinevalt tänapäevastest makroobjektiividest on Sigma 70mm f/2.8 korpus vanamoodsama disainiga ehk teravustamisel pikenev. See muudab pildistamise pisut ebamugavamaks ja autofookuse aeglasemaks, kuid Sigma demagoogide sõnul tagab just pikenev korpus maksimaalse pildikvaliteedi. Nad kiidavad, et uus 70mm F2.8 DG MACRO on “pahvikslööva lahutusvõime ja imetlusväärselt selge joonisega, mis ületab suuresti makroobjektiivile seatud ootused”. Tänu lihtsamale konstruktsioonile on see objektiiv art seeria üks soodsamaid.

Sigma 70mm f/2.8 teravustamine ei ole mitte mehaaniline vaid elektroonilist tüüpi – otsese ühenduse puudumine teravustamisrõnga ja optiliste gruppide vahel tagab Sigma sõnul värinavabama käsitlemise ja sujuvama teravustamise nii automaatsel kui ka käsitsi teravustamisel. Lihtsamaks manuaalseks teravustamiseks on objektiivi korpusel detailne skaala kaugustest ja suurendusastmetest. Teravust saab korrigeerida käsitsi ka juhul, kui objektiiv on parasjagu automaatse teravustamise režiimil.

Koos selle, täna lattu jõudnud makroobjektiiviga on Photopointis nüüd saadaval 8 Sony hübriidkaameratele mõeldud Sigma ART seeria objektiivi:
Veebruari lõpus välja kuulutatud üheksast Sonyle mõeldud ART objektiivist on seega puudu vaid üks: Sigma 105mm F1.4 DG HSM Art. Kuna selle 105mm esitlus toimus koos 70mm Macro objektiiviga veebruari lõpus, siis võib arvata et küllap ka see viimane peagi meieni jõuab.

The post Nüüd saadaval: Sigma 70mm f/2.8 ART makroobjektiiv Sony ja Canoni kaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Dji Mavic 2 Zoom ja Dji Mavic 2 Pro fotodroonid on igast küljest suur samm edasi
autor: Lauri Veerde

DJI tõi eile New York’ is toimunud esitlusüritusel välja kaks uut kaameradrooni DJI Mavic 2 Zoom ja DJI Mavic 2 Pro. Need on täiustatud mudelid senisest DJI Mavic Pro droonist ning erinevad üksteisest integreeritud kaamera poolest.

DJI Mavic 2 Zoom eesosas on 24-48mm optilise suumiga objektiiviga varustatud kaamera, mis salvestab fotosid Mavic-seeria jaoks üsnagi tavapärase 12 MP 1/2.3″ pildisensoriga. DJI Mavic 2 Pro drooni kaameraks on aga Hasselblad’ iga koostöös välja töötatud kaamera, mille fotovõimekus tugineb 1″ diagonaali ja 20 MP lahutusvõimega sensorile ning 28mm fookuskaugusega ja f/2.8-f/11 avaga objektiivile. Jep – objektiivi ava saab muuta. See teeb näiteks video salvestamise päikeselise ilmaga lihtsamaks, sest ND filtrite ette kruttimise asemel on siis ka võimalus ava rohkem kinni keerata.

Muus osas – peale kaamera – on kaks uut esitletud drooni ühesugused. Isegi nii ühesugused, et DJI on andnud teada, et spetsiaalse teenusena asutakse klientidele pakkuma ka tasulist võimalust vahetada kord ostetud “Pro” kaamera “Zoom” kaamera vastu, või vastupidi.

 

Võrreldes senise Mavic Pro või Mavic Pro Platinum droonidega on uus Mavic 2 mudel muutunud paremaks pea igast otsast. Ka sõna-sõnalt, sest lähedussensorid on nüüd drooni igas neljas küljes ja hoiavad nii kokkupõrgete eest ka tagurdamisel ja küljega lendamise korral.

Mõlemal droonil on uued mootorid, propellerid, akud, abivalgused maandumiseks jne – kõige selle tulemusena lendavad Mavic Pro droonid vaiksemalt, kaugemale, ja kauem – ametlik maksimaalne lennuaeg on 31 minutit. Esmapilgul ehk triviaalne, kuid praktikas väga oluline on droonide võimekus vahetada automaatselt 2.4 / 5.5 GHZ sageduste vahel – et ühendus drooni ja puldi vahel ka raadiosignaale täis linnakeskkonnas paremini püsiks. Samuti lubab Ocu Sync 2 standardil toimiv raadioside nüüd droonist nutiseadmesse laadida kuni 1080p lahutusvõimega videot (seni 720p video).

Foto- ja videograafid ei peaks tänapäeval üleolevalt suhtuma ka erinevatesse automaatsetesse salvestamislahendustesse. Need lubavad lihtsalt ja kiirelt luua fotosid ja videoid, mille jaoks on senini olnud vaja profiklassi oskusi ja palju aega järeltöötluses. Näiteks on uutel droonidel:

  1. Hyperlapse režiim (nelja erineva alamrežiimiga Free, Circle, Course Lock, Waypoint), mis võimaldab luua dünaamilisi time-lapse videoid
  2. Uus HDR fotode reziim
  3. Erinevad automaatsed panoraamide pildistamise režiimid, sealhulgas 180-kraadilise panoraami pildistamine
  4. Zoom mudelil on 48-Megapixel Super Resolution režiim: automaatselt pildistatakse 9 fotot ja pannankse neist kohe kokku üks suur 48 MP pilt
  5. Zoom mudelil on Dolly Zoom funktsioon – samal ajal kui kaameradroon tagurpidi sõidab, muudetakse suumimise teel vaatevälja väiksemaks. Tulemusena jääb kadreering samaks kuid perspektiiv muutub – seda tehnikat kasutatakse filmitööstuses eriti dramaatiliste hetkede rõhutamiseks

DJI Mavic Pro, DJI Mavic Air, DJI Mavic 2 Pro ja DJI Mavic 2 Zoom võrdlus

DJI Mavic Pro DJI Mavic Air DJI Mavic 2 Pro DJI Mavic 2 Zoom
Videorežiim [4K cin] 4096 ח 2160 24p
[4K UHD] 3840 ח 2160 24p
[FullHD] 1920 ח 1080 60p
[4K UHD] 3840 ח 2160 30p/25p
[2.7 K] 2720 ח 1530 60p
[FullHD] 1920 ח 1080 120p
[4K UHD] 3840 ח 2160 30p/25p
[2.7 K] 2720 ח 1530 60p
[FullHD] 1920 ח 1080 120p
10 bit D-log M värviprofiil
10 bit HDR video
[4K UHD] 3840 ח 2160 30p/25p
[2.7 K] 2720 ח 1530 60p
[FullHD] 1920 ח 1080 120p
10 bit D-log M värviprofiil
10 bit HDR video
Maksimaalne andmetihedus 60 Mbps 100 Mbps 100 Mbps 100 Mbps
Kaal (koos akuga) 734g 430g
Maksimaalne kiirus 65 km/h 68,4 km/h 72 km/h 72 km/h
Maksimaalne lennuaeg  27 minutit (ideaaltingimustel) 21 minutit (ideaaltingimustel) 31 minutit (ideaaltingimustel) 31 minutit (ideaaltingimustel)
Lendamine lubatud temperatuuridel 0° – 40° C 0°C – 40°C -10°C – 40°C -10°C – 40°C
Maksimaalne lennukaugus (ideaaltingimustel) 10 000 m 13 000 m 18 000 m 18 0000 m
Juhtpuldi maks raadius (CE) 4000m (välistingimustes ilma segajateta) 2000m (välistingimustes ilma segajateta) 5000m (välistingimustes ilma segajateta) 5000m (välistingimustes ilma segajateta)
Gimbali kallutamine alla -90°, üles +30° alla -90°, üles +17° alla -135°, üles +45° alla -135°, üles +45°
Kaamera sensor  12 MP 1/2,3” CMOS 12 MP 1/2,3” CMOS 20 MP 1” CMOS 12 MP 1/2,3” CMOS
Objektiiv f/2.8 ava, 24mm fookuskaugus f/2.8 ava, 24mm fookuskaugus f/2.8-f/11 ava, 28mm fookuskaugus f/2.8 ava, 24-48mm fookuskaugus
Sisemälu 16 GB 8 GB 8 GB
Juhtmevaba video ülekanne 720p video ülekanne 720p video ülekanne 1080p video ülekanne 8 km 1080p live video ülekanne
Drooni aku Mahtuvus: 3830 mAh Mahutavus: 2375 mAh Mahtuvus: 3950 mAh Mahtuvus: 3950 mAh

 

The post Dji Mavic 2 Zoom ja Dji Mavic 2 Pro fotodroonid on igast küljest suur samm edasi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nikoni esitleb Z7 ja Z7 hübriidkaameraid. Siit leiad fotod, olulisemad tehnilised andmed ja hinnad
autor: Lauri Veerde

Pärast aastatepikkust ootust avalikustas Nikon täna uue hübriidkaamerasüsteemi nimega Z. Z-seeriasse kuulub praeguse seisuga kaks täiskaadersensoriga hübriidkaamerat: profiklassi Nikon Z 7 ja soodsate täiskaaderkaamerate hulka liigituv Z 6. Kahe uue mudeli korpused on visuaalselt identsed, peamised erinevused seisnevad pildisensori lahutusvõimes, autofookuspunktide hulgas ja sarivõtte kiiruses.

Uus Z bajonett on valmistatud spetsiaalselt täiskaadri jaoks. Võrreldes Nikoni peegelkaamerate F bajonetiga on Z kinnitus pildisensorile 65% võrra lähemal ja samas 17% suurema diameetriga. Nikoni sõnul on see diameeter suurem kui teistel täiskaadersensoriga hübriidkaamerasüsteemidel (st suurem, kui Sony kaameratel), võimaldades seetõttu disainida ka väga valgusjõulisi f/0.95 avaga objektiive.

Nikon Z 7 on 45.7 MP täiskaadersensoriga hübriidkaamera, hinnaklassilt ja ka omadustelt hästi sarnane Nikon D850 peegelkaamerale ning otsene konkurent Sony A7R III hübriidile. Nikon Z 7 magneesiumsulamist korpus on D850 tasemel ilmastikukindlusega, selle 493 faastituvastusega autofookuspunkti katavad 90% sensorist, jälgiva teravustamisega sarivõtet saab sahistada kuni 9 fps ja 25p/30p 4K videot salvestatakse kogu sensori pinnalt – välisesse salvestisse 10bit 4:2.2 ja seesmiselt 8bit 4:2:0 kvaliteediga.

Nikon Z 6  on 24.5 MP täiskaadersensoriga hübriid, mis kuulub hinna poolest umbes samasse kategooriasse nagu Nikon D750 peegelkaamera või Sony A7 III hübriid. Nikon Z 6 on mõeldud fotohuvilistele, kes ei vaja ülisuure lahutusvõimega fotosid ja lepivad vähemvõimekama jälgiva autofookusega – faasituvastusega teravustamispunkte on Z 6 kaameral 273. Tänu väiksemale lahutusvõimele pildistab Z 6 aga sarivõtet isegi kiiremini kui Z 7 – maksimaalselt 12 fps.

Uute Z-seeria hübriidkaamerate omaduste ja tehniliste andmetega võib üldjoontes kindlasti rahule jääda. Küll aga kostub fotohuviliste leerist Nikoni uute kaamerate aadressil ka nurinat. Peamised puudused leitakse olevat vägagi tagasihoidlik aku kestvus ning kahe mälukaardipesa puudumine. Samuti ollakse pettunud, et Nikoni insenerid pole suutnud oma esimestesse hübriididesse panna Sony kaamerate juures niivõrd kiidetud ja hästi toimivat Eye AF (silmatuvastus) autofookust.

Olgu mis on, Sony on lõpuks ometi saanud endale konkurendi täiskaadersensoirga hübriidkaamerate alal – see sunnib praegust liidrit selles turusegmendis veel tugevamini pingutama. Fotohuvilised sellest konkurentsist kindlasti võidavad.

Uued Z-seeria objektiivid ja adapter

Lisaks kaameratele kuuluvad Z süsteemi hetkel kolm objektiivi: NIKKOR Z 24-70mm f/4 S ZoomNIKKOR Z 35mm f/1.8 S ja NIKKOR Z 50mm f/1.8 S. Samuti adapter Nikoni F bajonetiga peegelkaameraobjektiivide kinnitamiseks Z bajonetiga hübriidide külge.

Ametlik objektiivide plaan lubab lisaks algsele kolmele veel kuut objektiivi järgmisel ja vähemalt kolme ülejärgmisel aastal. Kõige tähelepanuväärsem neist plaanitud objektiividest on 58mm F0.95 ‘Noct’ kärakas, mis saab ettevõtte sõnul olema “veatu valguse ülekandevõime ja maksimaalselt maksimaalse joonistusvõimega”. Samas tasub tähelepanu pöörata, et see objektiiv saab olema ainult manuaalse teravustamisega – ei mingit autofookust, silma- ega kõrvatuvastust. Soovime Nikonile eelseisvateks töisteks aastateks tugevat tervist ja elurõõmu.

 

Nikon Z 6 ja Z 7 ametlikud soovituslikud jaehinnad Eestis:

Nikon Z 7 hübriidkaamera kere: 3699€
Nikon Z7 hübriidkaamera + 24-70mm f/4 S: 4299€

Nikon Z 6 hübriidkaamera kere: 1999€
Nikon Z 6 hübriidkaamera + 24-70mm f/4 S: 2599€

 

Nikon Z 7 olulisemad omadused ja tehnilised andmed

  • 45 MP täiskaader CMOS sensor, ilma optilise madalpääsfiltrita
  • Sensori tundlikkus ISO 64– 25 600; laiendatav ISO 32 – 102 400
  • EXPEED 6 pildiprotsessor
  • 5-suunaline sensori liigutamise teel toimiv värinastabilisaator, tõhususastmega umbes 5 EV astet
  • Faasituvastusega Hybrid autofookus
    • 493 faasituvastusega teravuspunkti katavad 90% sensori pinnast
    • Autofookuse toimimisulatus: -1 kuni +19 EV
  • Ilmastikukindel mageneesiumsulamist korpus, Nikoni sõnul D850 peegelkaamerale sarnane ilmastikukindluse tase
  • 9 kaadrit/sek sarivõte (autofookusega, lukustatud säritusega); 5.5 fps sarivõte (autofookusega ja automaatse säritusega kaadrite vahel)
    • Sarivõtte puhver. 18 kaadrit (14-bit RAW fail) või 23 kaadrit (12-bit RAW fail)
  • 3,2-tolline 2,10 miljoni piksliga puutetundlik nurga alla seatav LCD ekraan
  • Elektrooniline pildiotsija, 3 690 000 px OLED ekraan, 100% kaadri katvus ja 0,8ח suurendus, kuni 37.0° disagonaalne vaatenurk
  • Elektrooniline + mehaaniline katik
    • Katiku säriajad 1/8000–30 sek; 1/200 sek välgusünkro (Nikon D850 välgusünkro on 1/250 sek
    • Hääletu pildistamise funktsioon
  • 4K UHD 24p/25p/30p videosalvestus. Video salvestamisel kasutatakse ära kogu sensori pinda ja skaleeritakse siis saadud piksliinformatsioon väiksemaks – 4K video suuruseks.
  • Full HD maksimaalseks kaadrisageduseks on 120 fps
  • 4:2:2 10-bit (4:2:2) N-LOG pakkimata videoväljund (D850 kaameral oli max 8-bit väljund)
  • Super 35/DX režiimis rakendub 1,5x äralõikefaktor ja videot salvestatakse, kasutades kõiki piksleid poolkaadrersensori suuruselt alalt
  • Videot filmides toimib Peaking funktsioon, mehaaniline + elektrooniline värinastabilisaator. Võimalik kasutada Timecode funktsiooni, Zebra abijooni ning muuta jälgiva autofookuse toimimiskiirust/sujuvust
  • Integreeritud intervalomeeter time-lapse videote tegemiseks
  • Integreeritud WiFi + Bluetooth. Nikon SnapBridge
  • Mikrofoni sisend, kõrvaklapi väljund, microHDMI väljund, USB 3.1 ühendus, USB pesa kaudu laadimise võimalus
  • EN-EL15b liitiumaku, vastupidavus kuni 330 kaadrit – umbes sama palju nagu näiteks Sony A7R II kaameral
  • Kaamera kasutab salvestusmeediumina XQD mälukaarte; Kaardipesi on 1
  • Mõõtmed 134 ח 101 ח 68 mm
  • Kaal 675 g (koos akuga)

Nikon Z 6 olulisemad tehnilised andmed (erinevused võrreldes Z 7 kaameraga)

  • 24.5 MP täiskaader CMOS sensor
  • Sensori tundlikkus ISO 100– 51 200; laiendatav ISO 50 – 204 800
  • 273 faasituvastusega teravuspunkti katavad 90% sensori pinnast
  • 12 kaadrit/sek sarivõte (autofookusega, lukustatud säritusega); 5.5 fps sarivõte (autofookusega ja automaatse säritusega kaadrite vahel)

Nikon Z 6 hübriidkaamera tootefotod

 

Nikon Z 7 hübriidkaamera tootefotod

The post Nikoni esitleb Z7 ja Z7 hübriidkaameraid. Siit leiad fotod, olulisemad tehnilised andmed ja hinnad appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9