Rode Tripod 2 on stiilne & funktsionaalne ministatiiv
autor: Jürgen Veerme

Rode Tripod 2

Nii alustavate kui ka professionaalsete videosisu loojate seas kõrgelt austatud mikrofonide ja nende tarvikute tootja RטDE toob peagi müügile Tripod 2 nime kanda käsistatiivi.

Tegelikult on see statiiv neil olemas olnud juba eelmise aasta lõpust, aga siiani on see kuulunud ainult Rode Vlogger Kit komplektidesse, kuid kasutajate suure huvi tõttu otsustati see nüüd ka eraldiseisva tootena turule paisata.

Rode Tripod 2 puhul on tegemist funktsionaalse ministatiiviga, millel on standartne 1/4-tolline keere kaamerate ja muude tarvikute kinnitamiseks. Lisaks on komplektis kaasas ka 1/4″ kuni 3/8″ keermeadapter, et statiivi saaks ka mikrofonidega kasutada.

Rode Tripod 2

Tripod 2 statiivil on kaks reguleeritavat kõrgusastet, mis võimaldavad seda stabiilselt asetada ka arvutilauale ning kui jalad kokku klappida, siis saab seda väga edukalt vloggimiseks kasutada. Mis eriti põnev, antud statiivi igal jalal on kaks 1/4-tollise keermega auku, kuhu saab kinnitada erinevaid lisatarvikuid.

 

Kogu RטDE tootevalik Photopointi veebikaubamajas ››

 

Photopoint on R׸de ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis.

Allikas: Rode pressiteade

(5)

The post Rode Tripod 2 on stiilne & funktsionaalne ministatiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM – professionaalne makroobjektiiv, millega lähed veel lähemale
autor: Jürgen Veerme

Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM

Ka Photopointis müügil olev Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM objektiiviga pääsed soovitud sihtmärgile lähemale kui iial varem. 

Spetsiaalselt Canon EOS R seeria täiskaader hübriidkaameratele loodud RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM on oma olemuselt makroobjektiiv, mis pakub 1,4ח suurendust, aga tänu sfäärilise aberratsiooni juhtrõngale (võimaldab reguleerida bokeh-efekti ja pehmet fookust) ja f/2.8 avale sobib see imeliselt ka portreeobjektiiviks.

Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM

Objektiivi kaks Nano USM mootorit tagavad kiire ja vaikse teravustamise, mis on ideaalne nii fotode kui ka videote jäädvustamiseks ning 5-astmeline pildistabilisaator pakub suuremat enesekindlust ka käest pildistades. Canon L-seeria kvaliteedile kohaselt on ka see mudel ilmastikukindlel ja fluorkattega, mis tagab optimaalse tolmu- ja veekindluse.

 

Telli Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM kohe ära ››

 

Kui makrofotograafia hakkas Sind huvitama, siis tõsisemalt saad sellega tutvust teha ja nippe õppida Eesti kõige suuremas fotograafia-alases õpikkonnas fotokursus.ee, mille kursuste hulgas on olemas Eesti makrofoto guru Urmas Tartese poolt koostatud “Makrofotograafia” e-kursus.

(4)

The post Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM – professionaalne makroobjektiiv, millega lähed veel lähemale appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tallinnas rentimiseks: Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary Sonyle
autor: Jürgen Veerme

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle

Sony täiskaader hübriidkaamerate kasutajatel on taas põhjust rõõmustada, sest Tallinnas, Rocca al Mare keskuses asuvast Photopointi foto- ja videotehnika rendist saad nüüd laenutada Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiivi.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary normaalsuum-objektiivi puhul on tegemist ideaalse kaaslasega igapäevaseks pildistamiseks. Populaarset 28-70mm fookuskaugust saab kasutada nii maastiku kui portreede pildistamisel. Tänu läbivale f/2.8 avale on imelihtne pildistatavat subjekti taustast eraldada ning luua lummavat bokeh efekti.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary

Kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et Sigma objektiivi endale päriseks osta, siis teeme uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sonyle endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(2)

The post Tallinnas rentimiseks: Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary Sonyle appeared first on Photopointi ajaveeb.

Peak Design rihmad Leash, Slide, Slide Lite ja Cuff on uutes värvitoonides
autor: Jürgen Veerme

Peak Design rihmad

Kui soovid oma fotokaamerat või miks mitte ka binoklit mugavamalt kaela riputada, siis on mõistlik osta Peak Design kaamerarihm, mis on tänu oma nutikale funktsionaalsusele ja vastupidavusele pälvinud kasutajate kiidusõnu üle terve maailma. Muideks nüüd on Leash, Slide, Slide Lite ja Cuff mudelid müügil ka midnight (sinine) ja sage (roheline) värvitoonides.

Peak Design rihmade üheks kõige olulisemaks plussiks on Anchor Links kiirkinnitused mõlemas otsas, mis on nii pisikesed (väikese nööbi kujuga), et need ei sega isegi ilma rihmata kaamera või binokli käsitlemist. Lisaks saab Peak Design kaamerarihmade pikkust vastavalt vajadusele kiirelt muuta.

 

Peak Design Cuff randmerihm on ilmselt üks kõige elegantsem ja märkamatum viis, kuidas kaamerat või binoklit ootamatute mahakukkumiste eest kaitsta. Ka Cuff rihma saad seadme külge kinnitada Anchor Links kinnitusklambritega.

Peak Design Cuff

 

Tutvu kogu Peak Design rihmade valikuga & telli ››

(11)

The post Peak Design rihmad Leash, Slide, Slide Lite ja Cuff on uutes värvitoonides appeared first on Photopointi ajaveeb.

Suurepärase hinnaga Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD telesuum on meeldiv üllatus
autor: Ander Iva

Kui ma mõtlen teleobjektiivide peale, siis esimese asjana tekivad mõttesse ürituste pildistamised, tänavafotograafia ning miks mitte ka reisimised. Hiljuti tekkis ka mul läbi Photopointi fototehnika rendi võimalus proovida ühte sellist objektiivi – täpsemalt uut Tamron 70-300 f/4.5-6.3 Di III RXD mudelit ja selles artiklis jagan ma prooviperioodil saadud kogemusi ning lõpus annan ka oma ausa hinnangu. Läksime!

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Esmamulje

Ma olen varem saanud ainult proovida nii-öelda standardseid telesuum-objektiive (teisisõnu 70-200mm) nii Canoni kui ka Sony omasid ning ka Tamroni sama seeria 70-180mm f/2.8 VXD mudelit.

Seega 300mm on minu jaoks uus kaugus ja pean tõdema, et olen selles objektiivis meeldivalt üllatunud.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Di III RXD seeria 70-300mm on paratamatult väga spetsiifiline objektiiv, mille eeldatav kasutusala on üsna kitsas, aga arvestades soodsat hinda ja üldist tehnilist sooritust, siis kindlasti on see midagi, mille soetamist kasvõi korraks kaaluda.

Tamron 70-300mm Di III RXD reaalses kasutuses

Kui objektiivi kätte sain, siis suurest põnevusest läksin kohe linnapeale pildistama ja keerasin selle oma isikliku Sony a7 III täiskaader hübriidkaamera ette. Juba esimeste minutite jooksul sain tuttavaks selle telesuumi kõige suurema puudusega – optiline stabiliseerimine. Tundub, et selle puudumine on ilmselt üks põhjuseid, kuidas Tamron sai hinna nii madalana hoida, aga õnneks tuleb siin appi Sony hübriidkaamera keresisene stabilisaator.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Kaugustel 70mm kuni 200mm sai kohapeal liikumatuna seistes pildistamisega üsna hästi hakkama, aga sealt edasi – 200mm kuni 300mm – pidin nägema pisut rohkem vaeva. Sellest kogemusest sooviksin antud objektiivi soetajatele anda soovituseks kasutada kiiremaid säriaegu ning võimalusel statiivi. Kui ma proovisin, kust see piir läheb, siis sain isegi säriajaga 1/60 täiesti okei teravusega pildi kätte.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Kindlasti soovin ära mainida 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD telesuumi kompaktsuse. Oma kaamerakotis tõstsin ma vaid paar asja ümber ja seljas kandes ei olnud tunda mingit erinevust. Käes hoidsin ainult randmepaelaga ja ei olnud probleemi sellega 3 tundi järjest linnapeal jalutada.

Et tekiks parem võrdlusmoment, siis järgnevalt toon välja kaks näidispilti – vasakpoolne on tehtud fookuskaugusel 70mm ja parempoolne 300mm ning kumbagi pilti kärbitud ei ole. Neid pilte vaadates tekib selline efekt, et kaugemad asjad tunduvad olema palju lähemal, kui muidu oleksid. Kuigi see on maitse asi, siis mulle väga meeldib pildistades kasutada pikemaid fookuskaugusi. Muidugi sellistel juhtudel peab portreepilte tehes modelli juhendamisel arvestama pikema vahemaaga.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle
Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

 

Kokkuvõtteks

Ma ei saa öelda igaühe eest, kas ta peaks just selle objektiivi ostma, aga võttes arvesse erinevaid aspekte, siis julgen kindlasti Tamron 70-300 f/4.5-6.3 Di III RXD telesuum-objektiivi huvilistele soovitada. Võib-olla lisan ka ise selle tulevikus omale kaamerakotti, sest hind on super, kaalub vähe, võtab vähe ruumi, fookuskauguse vahemiku pärast ei pidanud kordagi muretsema, kas ma ulatun pilti tegema või mitte.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle
Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Kui algselt tundus, et selle objektiivi kõige suuremateks puudusteks saavad optiline stabiliseerimine, naturaalselt tekkiv vignette ja suumi luku puudumine, siis tegelikult minu kasutuses need õnneks suureks mureks siiski ei osutunud. Lightroomi profile correction võttis vignette väga ilusti ära ja suum luku puudumine pole tegelikult suur miinus, sest objektiiv on piisavalt kerge, et jalutades mitte väljapoole libiseda. Tihti tuleb see isegi kasuks, kui pildi tabamiseks on aega ainult murdosa sekundist ning vaja sisse suumida.

 


Anderi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Vaata lisaks:

(5)

The post Suurepärase hinnaga Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD telesuum on meeldiv üllatus appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9