Hüvasti Canon, tere tulemast Fujifilm X-H1
autor: Martin Dremljuga

Sain enda Fujifilm X-H1 hübriidkaamera Photopointist kätte ja ei möödunudki palju aega, kui seadsin koos modelli Iirisega suuna linnast välja Valkla randa, et jäädvustada sessioon tema uutes Bianca lehelt leitud bikiinidega. Loe minu esimest ülevaadet X-H1 hübriidkaamerast siitsamast Photopointi blogist ››

Seadistasin Fujifilmi enda eelsätteid – nende seast meeldis mulle enim Classic Chrome profiili, kuna sellega jäid kõik tehtud pildid ilusad.

martin-dremljuga-fujifilm-xh1_5
Vaata esimest X-H1 pildistamise galeriid siit››

Hkkasin üsna kiiresti kasutama kaamera pööratavat ekraani: lasin kaamera umbes rinna kõrgusele, suunates ekraani ülespoole. Selline nurk andis pildile teise ilme kui viewfinderi puhul.

Fujifilmi elektrooniline viewfinder on väga hea ereda päikesega pildistamisel, kuid kohati tundub, et ta peidab tegelikku vaadet. Sellega töötades peab pidevalt jälgima, et üle-/alasäri spektri suhe oleks õige.

Hübriidide puhul on aga väga meeldiv näha live’is nö reaalset pilti ehk et nii nagu sa pilti ekraanilt näed, siis sedasi ta ka salvestub. See oli ka üks põhjustest, miks vahetasin enda vana Canon EOS 5D Mark IV uue Fujifilm X-H1 vastu.

Piltide värvid ja tonaalsus olid ka enne töötlust suurepärased.

Jagaksin oma muljeid veel ka ühest stuudiopildistamisest. Kuigi olen stuudios pildistanud väga tihti, siis on uue kaameraga pildistades tunne, et õpid kõike justkui uuesti. Valin tavaliselt testimiseks sätete seast režiimi, mille juures ava ja säriga mängides pilt ei hägustu.

Esimene väike miinus, mis ma Fujifilmi kaamera juures avastasin on see, et ekraan on peegelkaameratest omast erinev. Sellest tulenevalt peab stuudios pildistades arvestama, et ekraanilt nähtav valgus pole alati “õige”.

Nii Sony kui Fuji ekraan sellistes tingimustes on seega minu arvates pisike kriitikanoot kiidulaulule, kuna võid eeldada rohkem vaeva sobiva lahenduse leidmiseks. Seega tuleks ette arvestada, et siseoludes pildistamise eel tuleks maksimumtulemuse saavutamiseks eelnevalt kaamera “valgusmäng” käppa saada.

martin-dremljuga-fujifilm-xh1
Stuudios pildistamise seeriat vaata siit ››

Nüüd liiguks stuudioseinte vahelt välja ning ürituste pildistamise juurde. Mul oli au jäädvustada Eesti Suusaliidu hooaja lõpetamist, kus ilm oli väga päikeseline, aga üritus toimus heledas õuetelgis.

Ma ei oska öelda, kas need olid mu enda väikesed eksimused või kaamera veel lõpuni arendamata tarkvara vead, aga vahest polnud optika täpne, kuigi teravustamine oli alati õigesti seatud. Kuna tegin alati ühest hetkest mitu pilti, siis sain kätte ka need teravad pildid, kuid üksikuid pilte tehes oleks võinud see väga raskeks osutuda.

Heleda õuetelgi valgus ilusa ilmaga sobis selle kaameraga pildistamiseks hästi. Selles osas oli Fujifilm üpris sarnane Canoniga, kuigi kontrasti ja valguse mõõtmise täpsus oli erinev. Tulemusena oli pilte vaja hiljem vähem töödelda

Fujifilmi dünaamika heledate alade esile toomisel ei ole kahjuks nii hea kui Canoni puhul. Seda põhjusel, et piksleid on vähem ja sensor väiksem, mistõttu ei saagi paremat dünaamikat eeldada. Saamaks neist tingimustes siiski kätte soovitud tulemuse, konsulteerisin Hendrik Osulaga, kes on Fuji kaamerat kasutanud kauem kui mina, mistõttu teab kõiki nõkse.

Hendriku soovitusel pildistasin rohkem alasäris ja tuua tasakaal tagasi alles järeltöötluses. Müra jääb sellisel puhul minimaalseks ning taust ei muutu ebarealistlikuks. Veendusin ise, et see nipp on asjakohane – aitäh Sulle, Hendrik!

martin-dremljuga-fujifilm-xh1_2
Vaata kogu ürituse galeriid siit ››

Sellele eelnevalt, üks esimesi suuremaid üritusi, mida väliürituste hooajal väisasin, oli Haapsalus toimunud Itaalia Muusika Festival, mis toimus küll kevadel, kuid meie väikesele, kuid visale eesti suvele loomupärases olustikus.

martin-dremljuga-fujifilm-xh1_3
Kogu galerii siin ››

 

Kokkuvõtteks 

Tahtsin proovida mõnda teist kaamerat, kuna olin väsinud tekkinud mugavustsoonist, kus kõik oma kaamera toimimise kohta on juba teada ning mängurõõm seetõttu väikseks jäänud. Uus kaamera sunnib mind võtma teise lähenemise, andes võimaluse avastada uutmoodi stiili ja värviruumi ning eristuda massist.

Tunnetasin, et Fujifilm X-H1 võiks olla just see kaamera, mis annaks uut energiat ja hingamist. Ka pärast ligi kahe kuu pikkust kasutamist lähen igale võttele väikese ootusärevuse saatel justkui pildistaksin esimest korda.

Miinuseid selle kaamera puhul minu meelest väga polegi. Menüü on kohati ebaloogiline, aga usun, et seda muudetakse lähiajal tarkvarauuenduste toel paremaks. Dünaamika võiks olla parem – samas sunnib see korrektse pildi nimel rohkem pingutama ning olema loomingulisem. Mulle endale üllatuseks ei sega mind ka see, et tegemist on poolkaadriga.

Plussidest tooksin välja objektiivid. Hetkel on minu “pagasis” rivistatud Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS, 16-55mm f/2.8 R LM WR, XF 35mm f/1.4 R ja 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR. Kõik need 4 objektiivi on väga kerged ja teravad, mis on tänaseks täpselt minu teetass. Võrreldes Canoniga, mille kere ja objektiivid oli kokku väga rasked, läks mu koti sisu umbes 2 kg kergemaks, mis on suur pluss ilma autota liigeldes ning ka välisreisideks.

NB! Soetasin kogu tehnika pärast testperioodi raske töö ja vaevaga välja teenitud raha eest, mistõttu tegemist pole n.ö kinnimakstud promopostitusega. 

 


Martini tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehelFacebook’is või veebilehel martindremljuga.com

 

Uuri lisaks:

The post Hüvasti Canon, tere tulemast Fujifilm X-H1 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Metz esitleb nutitelefoni mõõtu LED valgustit Mecalight S500 BC
autor: Lauri Veerde

Saksa fototarvikute tootja Metz annab teada, et toob peagi turule uue LED-valgusti nimetusega Metz Mecalight S500 BC. See ühineb Metz tootevalikus seniste Mecalight L1000 valgustitega, erinedes neist väiksema valgustusvõimsuse, pisema ja rafineerituma korpuse ja soodsama hinna poolest.

Kui tavalised LED-lambid on matsakd plastikust karbid, siis Metz Mecalight S500 BC sarnaneb nii mõõtmetelt kui ka üldiselt visuaalilt nutitelefoniga. Seetõttu on seda hea foto- või käekotis kaasas kanda ning mugav kasutada näiteks pisema kaamera või nutitelefoniga. Selle korpus on valmistatud metallist ja integreeritud aku laadimine toimub nutitelefonide eeskujul MicroUSB pesa kaudu – laadimiseks võib lambi ühendada näiteks arvuti USB pessa, standardse telefonilaadija adapteri abil vooluvõrku või mobiilsuse säilimiseks akupanga külge. לhe laadimiskorraga peab aku vastu 100% valgustusvõimsusel 1 tund, 50% valgustusvõimsusel 3 tundi.

Mecalight S500 BC valgustuse võimsus on hinnatud 250 luksi vääriliseks (täissuuruses Mecalight L1000 lampide võimsus on näiteks 4 korda suurem ehk 1000 luksi). Korpuse ääres olevate nuppude abil saab muuta nii valguse intensiivsust kui ka värvustasakaalu – viimast vahemikus 3000K-5500K. Hetkel rakendatud väärtust saab jälgida tagaküljel oleva OLED-ekraani abil, millele kuvatakse lisaks värvustemperatuurile ja heledusele ka aku kestus tundides ja minutites. Laadimise ajal näidatakse seal laadimise lõpuni kuluvat aega.

Valgusti allosas on ¼” statiivikeere, komplektis on kaasas USB kaabel ja kummiribadega korpuse ette kinnitatav hajutiplaat. Metzi sõnul peaks Mecalight S500 BC valgusti turule tulema juba käesoleval suvel ning selle ametlikuks soovituslikuks jaehinnaks on määratud 110 €.

Metz Mecalight S500 BC LED-valgusti olulisemad omadused

  • 117 LED elementi
  • Maksimaalne väljundvõimsus: 8W
  • Valgustusvõimsus: 250 lux
  • Muudetav värvustemperatuuri valik: 3000K-5500K
  • Värvusedastusindeks: CRI>96, TLCI>98
  • Integreeritud 2300 mAh liitiumaku
  • Laadimine toimib sarnaselt telefonidele Micro USB pesa kaudu.
  • OLED ekraan näitab laadimiseks kuluvat aega, aku tähjenemise aega, värvustemperatuuri ja heledust
  • Metallist korpus, ¼” statiivikeere.
  • Komplektis: LED lamp, USB kaabel ja hajuti

Allikas: Metz

 

The post Metz esitleb nutitelefoni mõõtu LED valgustit Mecalight S500 BC appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pentaxi läbi aegade kõige parema objektiivi ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Milline on Pentaxi läbi aegade kõige parem objektiiv? לheselt õiget vastust sellele küsimusele tõenäoliselt polegi. Kõige paremaks indikaatoriks on ilmselt 2014. aasta sügisel Pentaxforums.com veebis korraldatud turniir, milel käigus hääletati järjest objektiive välja kuni sõelale jäi ainult üks. SMC Pentax-FA 77mm F1.8 Limited.

See, algselt filmiga töötavatele fotoaparaatidele mõeldud ja nüüd ideaalselt täiskaadersensoriga K-1 peegelkaameratele sobiv optikajuveel on imeliselt pisike, metallist ja klaasist konstrueeritud insenerisaavutus, mis on juba aastakümneid olnud iga portreefotosid pildistava Pentaxiaani unistus. Teadja tunneb selle objektiiviga pildistatud foto kohe ära – eriliselt kreemja bokeh’ ja kontrastse, Pentaxile iseloomuliku värvigamma järgi. Ja kuigi digikaamerate ees on sellel objektiivil ka mõningaid optilisi puudusi (nagu näiteks kromaatilise aberratsiooni rohkus), on selle koostekvaliteet, terav joonistusvõime ja värviülekanne superhead.

Sellest kõigest ja veel muustki kirjutab aastakümneid Pentaxi kaameratega pildistanud Kalle Toom Digitesti veebilehel värskes ülevaates. See ülevaade ei ole tehniline – MTF graafikuid ega süvaanalüüsi teravuse ja autofookuse kohta sealt ei leia. Pigem on tegu kogemuspõhiste esmamuljete jagamisega. Hea lugemine-vaatamine kõigile Pentaxi kaameraga pildistavatele kaasteelistele.

The post Pentaxi läbi aegade kõige parema objektiivi ülevaade Digitesti veebilehel appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd Tallinnas rentimiseks saadaval: keskformaatkaamera Pentax 645Z + 55mm Kit
autor: Jürgen Veerme

pentax-645z-photopoint-rent

Tallinnas, Photopointi Rocca al Mare keskuse esinduskaupluse fototehnika rendis on nüüdsest laenutamiseks saadaval paremuselt nr. 2 fotokaamera terves maailmas (DxOMark andmetel) – Pentax 645z koos smc PENTAX-D FA 645 55mm f/2.8 AL [IF] SDM AW objektiiviga. Komplekti kuulub ka Peli kohver.

See 51,4-megapikslise sensoriga kaamera on aastate jooksul võitnud erinevaid prestiižseid auhindu, sest selles on ühendatud keskformaatkaamerate pildikvaliteet ja tavalise peegelkaamera kasutamismugavus. Kui tavaliselt on keskformaatkaamerad suured, aeglased ja kohmakad – mõeldud kasutamiseks ainult stuudios, siis 645Z sobib pildistamiseks ka näiteks maastikufotograafile. Tänu kaamera ilmastikukindlale korpusele saab sellega pildistada vihmas ning külmema ilmaga. Lisaks filmib kaamera Full HD videot.

 

Pentax 645Z olulisemad hüved:

  • Fenomenaalne detailsus ja dünaamiline ulatus pildistatud fotodel – 51.4 MP sensor on täiskaadersensorist 1,7 korda suurem
  • Lai objektiivide valik. Valikus on Pentaxi enda 645 objektiivid (kokku 16 erinevat) + saab kasutada ILMA ADAPTERITA ka vanemaid Pentax 645 keskformaatkaameratele valmistatud objektiive, mida liigub järelturul palju ringi ja mis on hinnatud ka Hasselbladi, Mamya ja teiste brändide kaameratega pildistajate poolt
  • Kasutamismugavus – erinevalt traditsioonilistest keskformaatkaameratest on 645Z sama lihtne käsitleda, nagu peegelkaamerat
  • Ilmastikukindel, tugev korpus – sobib nii stuudiosse kui maastikule
  • Adobe DNG formaadis RAW failid – ühilduvad ideaalselt Adobe tarkvaraga, pole vaja faile konvertida
  • PENTAX Tethered Capture Plug-In tarkvara â€“ võimaldab pildistada otse Lightroomi – ideaalne, kui vajad vaid piltide kiirelt üle vaatamist suurelt ekraanilt
  • Image Transmitter 2 tarkvara â€“ kui vajad lisaks piltide vaatamisele ka võimalust kaamerat arvutist juhtida

PS! Pentax 645Z keskformaatkaamerat saab rentida Rocca al Mare keskuse Photopointi esinduskauplusest eelnevalt broneerides aadressil: rent@photopoint.ee.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

 

Vaata veel:

Fototehnika rentija meelespea:

  • kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist –  photopoint.ee/rent;
  • kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, siis tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades;
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti!;
  • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
  • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi esinduskaupluses;
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

IMG_2988 copy

Kõik renditavad tooted on graveeritud

The post Nüüd Tallinnas rentimiseks saadaval: keskformaatkaamera Pentax 645Z + 55mm Kit appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nikoni salapärane veebileht ja video kuulutavad hübriidkaamera peatset tulekut
autor: Lauri Veerde

Kuuldused Nikoni plaanidest luua suuresensoriline hübriidkaamera, on viimastel kuudel aina sagenenud. Mäletatavasti andsid Nikoni enda ametnikudki vihjamisi lootust uudset aparaati näha juba sügisel. Paistab, et hübriidkaamera avalikustamise aeg hakkab tasapisi lähenema, sest eile avalikustas Nikon uue veebilehe, mille krüptiline sisu on kahtlusteta pühendatud rajama teed uuele hübriidkaamerale.

Nimetatud veebilehel on natuke teksti, põhiline infoallikas on aga video milles räägitakse valguse olulisusest ja kujutatakse footonite visuaalset teekonda objektiivist LCD-ekraanini. Kaamera, mida videoklipi lõpus tumeda siluetina näidatakse, pole aga kindlasti mitte peegelkaamera ega ka pisikese Nikon 1 seeria hübriidi uuestisünd. Vaid paistab pigem Sony A7-seeria või Fujifilm X-H1 stiilis korpusega tõsisemat sorti hübriidkaamerana.

Millise kaameraga täpsemalt tegu on – seda saame ametlikust allikast tõenäoliselt teada hiljemalt septembri teises pooles. Sest just siis toimub Saksamaal suur Photokina fotomess ja oleks ju loogiline, et Nikon just selle ürituse raames oma üliolulist kaamerat esitleda soovib. Enne seda aga saame kindlasti uue kaamera kohta rohkemgi teada, sest ka Nikon ise lubab oma uuel maabumislehel juba peatselt uut infot peale pritsida.

Allikas: dpreview.com, Nikoni veebileht

The post Nikoni salapärane veebileht ja video kuulutavad hübriidkaamera peatset tulekut appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9