Kuumad kõlakad: Kevadeks uus Pentax 50mm f/1.4 objektiiv
autor: Madli Allikas

Möödunud sügisel oli Ricohil Pentaxile arendusjärgus kaks uut objektiivi, millest sai kirjutatud ka meie blogis. לhte nendest objektiividest – HD Pentax-D FA 50mm f/1.4 SDM AW ongi juba kevadeks müüki oodata. Fix-objektiivi kevadel müügilettidel olemist kinnitas ka Jaapanis, Osakas olev fotopood Yaotami oma Twitteris. Hämaras pildistamiseks veel paremad tingimused tänu 1.4 avale ning taas populaarsust koguv bokeh stiili saavutamiseks ideaalne 50mm. Pentaxrumors loodab, et objektiiv võiks turule tulla juba märtsi keskpaigaks ehk siis on lootust, et Pentaxi kasutajad saavadki kevade tulekut jäädvustada juba uue objektiiviga!

HD PENTAX-D FA 50mm F1.4 SDM AW omadused

 • K-bajonetiga objektiiv, sobib kasutamiseks täiskaadersensoritega (ja ka APS-C sensoritega) Pentax peegelkaamerate ees
 • Uus ringikujuline SDM teravustamismootor lubab senistest kiiremat ja vaiksemat autofookust
 • Ilmastikukindel korpus
 • Minimaalne teravustamiskaugus: 0.4 m

Allikas: pentaxrumors

The post Kuumad kõlakad: Kevadeks uus Pentax 50mm f/1.4 objektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Panasonic Lumix GH5S hübriidkaamera
autor: Mikk Otsar

Selle aasta alguses ilmavalgust näinud Panasonic Lumix GH5S hübriidkaamera on jõudnud otse Photopointi ajaveebi pildistuslauale. Siinkohal tuleks ka mainida, et tegemist on esimeste eksemplaridega Eestis. Lisaks harukordsele võimalusele kaamera pakendisse piiluda, vaatame ka kiirelt milleks kaamera suuteline on.

Tänapäeval on vähe näha, et suurfirmad panustavad niÅ¡itoodetele, kuid just sellega on Panasonic hakkama saanud. Selle asemel, et üritada rahuldada nii foto- kui ka videograafe ühe kaameraga, on Panasonic keskendunud oma uue Lumix GH5S kaameraga ainult videograafidele. Lumix GH5S on spetsiaalselt kavandatud kino- ja ringhäälinguturu suunas, kus on suurim nõudlus kaamera järele millel on väike ja kompaktne kere, aga võimekas sisu.

Selle asemel, et võtta GH5 seest tuttav 20,3-megapiksline Four Thirds sensor, on Panasonic paigaldanud GH5S sisse väiksema lahutusvõimega 10,2-megapikslise sensori. Kuigi 10,2 megapikslit võib tänapäevaste standardite järgi tunduda madal, pole see midagi uut videokaamerate seas. 4K lahutusvõimega video salvestamiseks on vaja kõigest 8-megapikslit. Sama oleme näinud ka Sony a7S ja a7SII kaameratel. Lumix GH5S suurim eelis Lumix GH5 ees on suuremad pikslid sensoril. See annab suure eelise filmides väheses valguses, mis peegeldub ka GH5S ISO tundlikuse ulatuses (ISO 80 – 204 800).

Vaatame ka nüüd milline kaamera välja näeb ja mida leiame karbist. Pärast suurt patakat kasutusjuhendeid leiame karbist ka asju, mida päriselt vajame. Lisaks tavapärastele kaablitele ja laadijatele on GH5S komplektis üks huvitavam kaabel. BNC kaabel annab edasi ajakoodi, mis aitab hiljem sünkroniseerida video- ja helifaile. Samuti on kaasas ka GH5 komplektist tuttav kaablihoidik.

Kuna tegemist on professionaalse videokaameraga, pole Panasonic tagasi hoidnud erinevate ühendusvõimalustega. Kaamera kerelt leiab täissuuruses HDMI pesa, kuhu saab ühendada välise monitori või salvestaja. Loomulikult on olemas ka 3,5mm kõrvaklapi ja mikrofoni pesad. Suureks uuenduseks on ka USB-C pesa, läbi mille on võimelik kaamerat laadida ja vooluga varustada. Kaameral on ka kaks UHS-II toega SDHC/SDXC mälukaardipesa tagamaks võimalikult kiire ning ka töökindla andmesalvestuse.Panasonic Lumix GH5S hübriidkaamera on ehitatud samale kerele mis GH5 ja käes tunduvad kaamerad identsed. Suur käepide pakub head tuge ka suuremate kätega inimestele ja kõik peamised juhtnupud on kergesti ligipääsetavad. Tänu samale magneesiumsulamist kerele on kaamera pritsme- ja tolmukindel ning külmumiskindel kuni -10° C juures. Ainuke erinevus, mida on märgata GH5 ja GH5S kaamera vahel, on uued punased nupud ja rõngad, mis rõhutavad G-seeria kõrgemat staatust. Kaameralt leiab tuttava 3,2-tollise pööratava ja kallutatava ekraani, mis kasutab WhiteMagic tehnoloogiat ereduse suurendamiseks. Samaks on jäetud ka 3,68 miljoni pildipunktiga OLED pildiotsija.
Tulles tagasi kaamera tehnilisele poolele on uuendusi rohkem, kui hämaras filmimise võimekuse parandamine. Kaamera võimaldab nüüdsest salvestada Cinema 4K 4096 x 2160 lahutsvõimega videot kuni 60 kaadrit/sek ja FullHD lahutusvõimega videot lausa 240 kaadrit/sek. Lisaks ei ole piirangut salvestuse kestusel, seda isegi FullHD või 4K lahutusvõimega salvestamisel. Sarnaselt ühele esimese GH-seeria kaamerale on GH5S võimalik valida erinevate kuvasuhete vahel ilma, et objektiivi vaatenurk muutuks. Lumix GH5S sensor saab hakkama kuvasuhtega: 4:3, 17:9, 16:9 ja 3:2.

Tavalistele kasutajatele võib suurimaks miinuseks olla kaamerasisese stabilisaatori puudumine. Tõenäoliselt eemaldati stabilisaator selleks, et teha ruumi uuele sensorile, mis võimaldab  kasutada erinevaid kuvasuhteid. Kuid nagu eelpool öeldud, siis kaamera on suunatud just professionaalsetele videograafidele, kes kasutavad kaamerat koos erinevate stabilisaatoritega, mis muutuvad ka tavakasutajale üha enam kättesaadavaks.

 

 

Paneme ka kaamera tööle ja piilume, mis seal toimub. Siinkohal on samuti kasutusel tuttavad menüüd Lumix GH5 kaamerast. Kuna tegemist on kaameraga, mis on suunatud edasijõudnutele, saab menüüdest muuta peaaegu kõike mida vähegi võimalik. Kaamera puutetundlik ekraan lihtsustab veelgi menüüs ringi liikumist.

Kuid nüüd kõige huvitavama osa juurde – milleks see kaamera päriselt suuteline on. All on võrdluseks kaks kaadrit, mis on videost välja võetud. Vasakpoolne kaader on sarnane sellele mida inimene oma silmaga näeb. Parempoolsel kaadril demonstreerib Panasonic Lumix GH5S oma võimekust pimedas filmida. Vaata ka lühikest Lumix GH5S kaamerat tutvustavat videoklippi.

Panasonic Lumix GH5S hübriidkaamerad Photopointis ››

The post Karbist välja: Panasonic Lumix GH5S hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

DJI Mavic Air on kompaktne ja intelligentne kaameradroon mis salvestab 12 MP fotosid ja 100Mbps 4K videot
autor: Lauri Veerde

DJI uue kaameradrooni nimi on Mavic Air. See ühendab endas Spark drooni kompaktsuse ning Mavic Pro foto- ja videovõimekuse ning on oma 849-eurose hinnasildiga päris ahvatlevaks kandidaadiks kompaktse kuid hea pildikvaliteediga drooni valikul.

Sarnaselt Mavic Pro droonile on Mavic Air kokkuklapitava disainiga. Just tänu sellele mahub Mavic Air hõlpsasti isegi suuremasse taskusse ja on nii hea kaasa võtta näiteks rännakutele, kus varustuse kaal on määrava tähtsusega. Võrreldes Pro’ga on Air 41% kergem ning võtab kokkupanduna isegi vähem ruumi kui siiani kõige pisem DJI droon Spark. See pisike punn lendab Sport režiimis maksimaalse kiirusega 68 km/h ja püsib tavarežiimis õhus kuni 21 minutit.

 

Kui kompaktne Spark on foto- ja videokvaliteedi poolest kehvapoolne, siis Mavic Air kohta seda – vähemalt tooteandmete alusel otsustades – kindlasti öelda ei saa. Kaameramoodul on korralikult kolmesuunaliselt stabiliseeritud gimbalil. 1/2.3″ diagonaaliga ja 12 MP lahutusvõimega sensor on ju seesama mis Mavic Pro’l, objektiiv on Air mudelil veelgi laiema nurgaga 24mm (mitte 28, nagu Pro mudelil) ja 4K 25/30 fps video andmetiheduski on tõstetud 60 Mbps piirilt lausa 100 Mbps tasemeni. Maksimaalne kaadrisagedus Full HD režiimis on samuti Pro mudeliga võrreldes kiirem – 120 fps.

Mavic Air olulisemad omadused ja tehnilised andmed

 • 1/2.3″ diagonaaliga 12 MP pildisensor
 • 3-suunaliselt stabiliseeritud gimbal
 • 24mm (ekvivalentne fookuskaugus) F2.8 objektiiv
 • 4K/30p video max andmetihedusega 100 Mbps, H.264 koodekiga
 • Full HD video maksimaalse kaadrisagedusega 120fps
 • Micro SD mälukaardi pesa, lisaks 8GB sisemälu
 • JPG ja RAW pildifailide salvestamine
 • 32 MP sfääriliste panoraamide pildistamise režiim
 • HDR fotode režiim
 • Kokkuklapitavad jalad
 • Täiustatud iselendamise süsteem 3D jälgimisega
 • Täiustatud ActiveTrack tehnoloogia
 • Uued inteligentsed lennurežiimid ‘Asteroid’ ja ‘Boomerang’
 • Kokku kuus jälgimissensorit: ees, taga ja all
 • Advanced pilot awareness system (APAS)
 • “Visual positioning system” paremaks juhtimiseks, koha peal seismiseks ja siseruumides lendamiseks
 • Drooni maks. kiirused: 68,4 km/h Sport režiimis; 28,8 km/h P ja WiFi režiimis.
 • Kohapeal seismise täpsus: +- 0,5 m GPS positioning, +- 0,1 m Vision Positioning
 • Lennuaeg: 21 minutit
 • USB-C ühenduspesa
 • לhildub DJI SDK standarditega (kolmandate rakenduste loomiseks).

 

Mavic Air hinnad ja saadavus

Nagu Mavic-seerias ikka, nii on ka Mavic Air droonist kavas turule paisata erinevaid komplekte ja värvivarjundeid. Mavic Air tavakomplektis on droon, juhtpult, vutlar, kaablid telefoni ühendamiseks puldiga, 1 aku ja akulaadija, propellerid ja propellerikaitsmed. Lisaks veel vajalikke kaableid ja pisividinaid. Mavic Air Fly More Combo komplektis on suurem vutlar, mis mahutab lisaks tavakomplekti asjadele kaks lisaakut ja lisakomplekti propellereid.

 • Mavic Air Onyx Black – DJI soovituslik jaehind 849€
 • Mavic Air Arctic White – DJI soovituslik jaehind 849€
 • Mavic Air Flame Red – DJI soovituslik jaehind 849€
 • Mavic Air Fly More Combo Onyx Black – DJI soovituslik jaehind 1049€
 • Mavic Air Fly More Combo Arctic White – DJI soovituslik jaehind 1049€
 • Mavic Air Fly More Combo Flame Red – DJI soovituslik jaehind 1049€

Mavic Air drooni võib müügile oodata veebruaris.

 

The post DJI Mavic Air on kompaktne ja intelligentne kaameradroon mis salvestab 12 MP fotosid ja 100Mbps 4K videot appeared first on Photopointi ajaveeb.

Too meile enda vana digikaamera ja saad uue Olympus OM-D E-M10 MK III soodsamalt
autor: Jürgen Veerme

olympus-om-d-e-m10-mark-iii-kampaania

Ainuõige hetk on tulla 4K aega – too enda vana digikaamera meile ja saad Olympus OM-D E-M10 Mark III hinnast 150€ allaTagasi toodava kaamera tootja ei ole oluline, kuid see peab olema töökorras ja komplektne (spetsiaalaku puhul koos aku ja laadijaga).

Silmapaistva välimusega OM-D E-M10 Mark III puhul on tegemist Olympuse keskmise hinnaklassi hübriidkaameraga, mis on sobilik natuke tõsisemale fotohuvilisele, kes juba oskab (või soovib õppida) juhtida kaamerat ka manuaalrežiimis ja tahab lisaks ilusatele fotodele salvestada detailset 4K videot. Kõik need tehtud fotod ja filmid on selged tänu 5- teljelisele pildistabiliseerimisele ja kallutatava 3″ puutetundliku LCD ekraani abil saad jäädvustusi teha ka kõige keerukamate nurkade alt. Kompaktse korpuse tõttu sobib see ideaalselt reisikaameraks!

NB! Superdiili saab vajadusel meiega teha ilma Tallinna või Tartu esinduskauplusi külastamata, kui kirjutada oma soovist info@photopoint.ee peale. Seejärel võtavad meie müügispetsialistid ühendust ning annavad täpsemad juhised. 

Kas teadsid, et sellele kaamerale saad juurde soetada lisagarantii või kindlustuse, mis annab südamerahu ja kindlustunde juhul kui midagi peaks juhtuma? Rohkem infot ››

Loe ja vaata kindlasti lisaks:

Järelmaksuga ostes on hea suuremaid kulutusi hajutada: jaanuaris saad Photopointi järelmaksu puhul tagasimakseperioodiks valida lausa 84 kuud ehk 7 aastat. Bigbank järelmaks pakub jaanuaris kolm kuud maksepuhkust â€“ saad toote kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles maikuus.

 

Saada vana digikaamera pensionile ja võta uhiuus Olympus →

 

Pakkumine kehtib kuni 15. märtsini 2018 ja maksimaalselt üks soodustus ühe kaamera kohta. Soodustust ei saa summeerida teiste Photopointi kampaania soodustustega.

Ole kursis kõigi Photopointi kõige olulisemate kampaaniatega ðŸ‘‰ www.photopoint.ee/kampaaniad

Kõik Olympus tooted Photopointi veebikaubamajas ››

The post Too meile enda vana digikaamera ja saad uue Olympus OM-D E-M10 MK III soodsamalt appeared first on Photopointi ajaveeb.

Rentimiseks saadaval: muljetavaldava pildikvaliteediga Fujifilm X-T2+18-55mm Kit hübriidkaamera
autor: Jürgen Veerme

fujifilm-x-t2-photopointi-fototehnika-rendis

Tallinna, Rocca al Mare keskuse Photopointi esinduskaupluse fototehnika rendis olevate objektiivide ja fotokaamerate valik on saanud väärt täiendust – juurde lisandus Fujifilm X-T2 + 18-55mm Kit hübriidkaamera ja see on nüüdsest kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval.

Kompaktse, kerge ning retrostiilis korpusega X-T2 hübriidkaamera pakub kõike, mida sa vajad. Kõrge lahutusvõimega elektrooniline pildiotsija, lihtsalt kasutatavad juhtnupud, ülikiire autofookus, ilmastikukindlus ning ühilduvus suure valiku võimekate X-seeria objektiividega laseb Sul pildi jäädvustada olenemata situatsioonist. Lisaks on kaameral ka filmisimulatsiooni režiimid mis pakuvad ajatuid Fujifilmi värve, tipptasemel pildikvaliteeti ning 4K videosalvestust ning ka ülikiiret tööd tänu võimsale pildiprotsessorile.

Uuri lähemalt: Fujifilm X-T2 on muljetavaldava pildikvaliteediga hübriidkaamera kõigile, ka professionaalidele (digitest.ee) ››

Lisaks X-T2 hübriidkaamerale on Photopointi rendis saadaval ka tipptasemel Fujinon objektiivid, mille valik katab ära enamik juhtumeid, mida elu su fotoradadele veeretada võib.

Photopointi fototehnika rent on mugav ja unikaalne võimalus lisaks veebiülevaadete lugemisele ja vaatamisele Sind huvitav toode reaalselt järele proovida. Lisaks annab see kindluse, et ostetav kaamera või objektiiv vastab täpselt Sinu vajadustele ja pärast rentimist saad objektiivi Photopointist osta renditasu võrra soodsamalt.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

 

Fototehnika rentija meelespea:

 • Kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist –  www.photopoint.ee/rent;
 • kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades;
 • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
 • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti!;
 • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
 • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi kaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi kaupluses;
 • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

IMG_2988 copy

Kõik renditavad tooted on graveeritud

The post Rentimiseks saadaval: muljetavaldava pildikvaliteediga Fujifilm X-T2+18-55mm Kit hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8