Canon tutvustas kauaoodatud EOS 6D Mark II peegelkaamerat
autor: Silver Pik

Canon EOS 6D Mark II kaamera on viis aastat oodatud järg populaarsele EOS 6D täiskaader peegelkaamerale. Juhul kui sa sellest kaamerast esimest korda kuuled – kas viimased viis või enam aastat talveunes olnud või lihtsalt Canonist suure kaarega mööda käinud – EOS 6D seeria on suunatud entusiastidele või neile, kelle jaoks 5D seeria kaamera on käeulatusest väljas kuid soovid täiskaader peegelkaamerat. Tehniliselt on Canon EOS 6D Mark II täiskaader peegelkaamera huvitav kooslus juba olemasolevast ja uuest tehnoloogiast ning sisaldab endas ootuspärast Canonliku kompromissi. Täpsemalt – seadme südameks on uus 26,2-megapiksline täiskaader CMOS sensor koos Dual Pixel AF teravustamisega, 45-punktilise teravustamissensoriga, 3-tollise pööratava ja kallutatava puuteekraaniga, juhtmevabade ühendustega ning… 2017. aastal ikka veel ainult FullHD videosalvestusega, ühe SD kaardipesaga jne…

Täiesti uus 26,2-megapiksline täiskaader CMOS sensor EOS 6D Mark II sees on varustatud ka Dual Pixel AF teravustamisega. See tähendab omakorda seda, et antud kaameraga on väga lihtne kasutada automaatset teravustamist Live View ning videosalvestuse ajal. Veel enam – Dual Pixel AF süsteem katab lausa 80% sensori pindalast, mis annab väga suure paindlikkuse subjekti jälgival teravustamisel ning kadreerimisel. Sama kahjuks ei saa öelda faasituvastusega teravustamissensori kohta. See 45 rist-tüüpi teravustamispunktiga sensor on laenatud Canon EOS 80D poolkaader peegelkaamera pealt, mis tähendab omakorda seda, et teravustamispunktid on suhteliselt tihedalt grupeeritud kaadri keskele. Pildiotsijast sisse vaadates on näha ka üht teist suurt kitsaskohta – nimelt on pildiotsija kaadri kattuvus ainult 98%. Sellised kompromissid võivad jällegi nii mõnegi nõudlikuma kasutaja Canoni platvormilt eemale peletada, kuna järgmine samm tooteliinis on juba 1800–2000 € kõrgema hinnasildiga. Selle vahe sisse mahub aga terve müriaad Sony, Pentaxit ja Nikonit. EOS 6D Mark II kasutab ka uusimat DIGiC 7 pildiprotsessorit, mis võimaldab kuni 6,5 kaadrit/sek sarivõtet kuni 21 kaadrit RAW või 150 kaadrit JPEG fotot. Samuti on uue sensori ja pildiprotsessori koostöös sensori tundlikkus ISO 100–40 000 ning laiendatav kuini ISO 50–102 400. Niipalju kui kaamera kohta esmast tagasisidet on antud – pildid on puhtad ja võrdlemisi väikese müraga kogu laiendamata ISO ulatuses. Samuti on väga positiivseks aspektiks korraliku 7560-pikslise RGB+IR särimõõtmissensori kasutamine, mis pakub lisaks täpsele särimõõtmisele ka värelusevastast tehnoloogiat mida esmalt EOS 7D Mark II kaameraga tutvustati.

Kaamera taga on suur 3-tolline 1,04 miljoni pildipunktiga pööratav ja kallutatav puuteekraan, mis tegelikult võiks iga kaamera jaoks olla juba standardlähenemine. Vähe sellest, et kaamerat on pea igas asendis mugav kasutada, saab ekraani puutetundlikku osa kasutada kõikide sisendite andmiseks. Sirvi tehtud fotosid, liigu menüüs ning vali kasvõi Live View ajal teravustamispunkti. Otse ekraanilt. Seda vaadates tundub üha rohkem, et Canon on seda kaamerat disainides just suuremat rõhku pannud Live View režiimis pildistamisele, kuna….

Videosalvestus on 2017. aastal ikka veel FullHD, mis on täiesti andestamatu. Jah, ma saan Canonist aru – nad üritavad kaitsta EOS 5D Mark IV peegelkaamera müüki mil on 4K videosalvestus. Aga sellelegi pole korralik videosalvestus lisatud kuna on vaja 10 000+ eurot maksvate Cinema EOS videokaamerate müüki. Maksimum, mida antud kaamera toetab, on FullHD 1920ח1080 60p/50p (Time-lapse video ajal saab kasutada 4K salvestust) ning andmetihedus peaks piirduma 60 Mbps tasemega – teisisõnu ei sobi see kaamera ei tagavara videokaameraks egas väga suure tõenäosusega YouTuberite või vloggerite põhikaameraks – sellisel juhul oleks EOS 80D peegelkaameraga isegi mugavam tööd teha kuna….

Erinevalt EOS 80D poolkaader peegelkaamerast ei ole EOS 6D Mark II täiskaader peegelkaameral mikrofoni sisendi kõrval kõrvaklappide väljundit täpseks helimonitooringuks. Samas, vähemalt on sel terve müriaad muid ühendusi – nii WiFi, NFC kui Bluetooth 4.0 on esindatud, et ühendada kaamera nutiseadmega. Samuti on EOS 6D Mark II peegelkaameral GPS vastuvõtja automaatseks fotode tegemise asukoha määramiseks. Mugava uuendusena on sel kaameral sarnaselt EOS 5D Mark IV kaamerale ka 3-pin distantspäästiku liides kaamera eesmisel küljel. Fotode ja videote salvestamiseks on kaameral ka üks UHS-I toega SD mälukaardipesa.

Uus kaamera on disainilt väga sarnane algupärasele EOS 6D peegelkaamerale. See tähendab seda, et kui tuled vana 6D pealt või hoopis poolkaader EOS 80D pealt, on kaamera nuppude asetsus ning kasutusergonoomika mugav ja juba harjumuspärane. Samuti on Mark II niiskus- ja tolmukindla korpusega, mis teeb kaamera kasutamise heitlikus Maarjamaa ilmastikus natuke paindlikumaks.

 • 26,2 megapiksline täiskaader CMOS sensor
  Sensori tundlikkus ISO 100 – 40 000; laiendatav ISO 50 – 102 400
 • Dual Pixel CMOS AF teravustamine Live-View & videosalvestuse ajal
  Maksimaalselt 63 teravustamispunkti
 • FullHD 1920 ח 1080 60p/50p videosalvestus
 • Kuni 7 kaadrit/sek sarivõte tänu kahele pildiprotsessorile
 • 49 rist-tüüpi teravustamispunkti
  Keskpunkt töötab kuni -3 EV valguse juures
 • 7560 piksliga RGB + IR särimõõtmissensor
  Näotuvastus, väreluse tuvastus
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth 4.0 & NFC ühendused
  Kaamera juhtimine nutiseadmest, failide juhtmevaba edastus
 • Integreeritud GPS vastuvõtja
  Asukoha salvestamine, täpne kellaaja sünkroniseerimine
 • Puutetundlik 3-tolline 1,04 miljoni pildipunktiga LCD ekraan
 • Optiline pentaprismaga pildiotsija, 98% kaadri kattuvus & 0,71ח suurendus
 • Katiku säriajad 1/4000–30 sek; 1/200 sek välgusünkro
 • Mikrofoni sisend, miniHDMI väljund, USB 2.0 ühendus
 • LP-E6N liitiumaku, vastupidavus kuni 1200 kaadrit (CIPA)
 • Mõõtmed 144 ח 110,5 ח 74,8 mm
  Kaal 765 g (koos akuga)
 • Tolmu- ja niiskuskindel korpus

 

Canon EOS 6D Mark II peegelkaamera jõuab Photopointi arvatavasti augusti alguses ning hinnad saavad olema järgnevad: EOS 6D Mark II kere – 2179 € ning EOS 6D Mark II + 24–105 mm objektiiv 2599 €.

Allikas: Canon

Sinu 360° suvi koos Ricoh Theta SC kaameraga
autor: Silver Pik

Eelmisel aastal ennustasin virtuaalreaalsusele ning 360-kraadiliste fotode ning videote loomisele suurt tähelendu. Seda just seetõttu, et ka juba keskpärase nutitelefoni sai VR peakomplekti sisse poetada ning nautida uutmoodi virtuaalset maailma. Olgu selleks siis mõni uuem mäng või hoopis 360° YouTube video….Peakomplektide hinnad muutuvad soodsamaks ning valik on suur. Samuti muutub näiteks arvutimängude maailmas virtuaalreaalsus üha rohkem peavoolulähenemiseks tänu Oculus Rift ja HTC Vive VR komplektidele. Vähe sellest – isegi mängukonsoolidel nagu näiteks PlayStation 4 on oma VR komplekt olemas. Kõik see on väga tore, eksole? Siinkohal on jällegi üks aga – kõik sellised platvormid jäävad pigem niÅ¡Å¡itoodeteks seni, kunis kasutajad ei saa ise 360° või VR sisu lihtsalt, mugavalt ja soodsalt toota. Siinkohal ongi hea uudis kõikidele kasutajatele – nüüd saab lisaks mugavale ja lihtsale aspektile ka soodsalt seda teha – Ricoh Theta SC 360° sfäärilise kaamera hinnad on juuli lõpuni tükkmaad soodsamad.

Ricoh Theta SC 360° sfääriliste kaamerate soodushind juuli lõpuni on 229  €

Ricoh Theta SC kaamera kasutab kahte 14-megapikslist sensorit ning need annavad kokku 360° sfäärilise foto või video. Jah, nutitelefoniga saab ka sfäärilist fotot teha, kuid seal jäävad ka parima katsetuse juures kummitama kokkulõikamise piirid ning erinevad liikumisest tulevad defektid. Theta SC kaamerate juures seda ei ole – ühe vajutusega salvestatakse kogu vaateväli samaaegselt. Lisaks suudab Theta SC midagit, mida ükski nutirakendus tegema ei hakka – 360° video salvestamist. Seda lausa 5 minutit järjest. Sellise video YouTube laadimisel saad hiljem ise mugavalt ümberringi vaadata ja lihtsalt nautida. Samuti on Theta kaamerate juhtimine ning kasutamine imelihtne – ühenda oma Android või iOS nutitelefon Theta WiFi võrku ning läbi Theta rakenduse juhi kogu kaamera tööd. Imelihtne ja imemugav. Pilt tehtud, saad selle otse ka sotsiaalmeediasse laadida ning sõpradega jagada.

Tundub ulme? Vaata Theta kaameraga tehtud näidispilte – haara hiire või sõrmega ekraanist ning vaata ringi.

Post from RICOH THETA. #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Eesti Maaülikooli Tehnikainstituudi Elektrimasinate õppelabor. #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Another interior shot with Theta 360 #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Working…. :) #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Samuti saab neid fotosid üles laadida näiteks Facebook’i

Käime katuseid mööda. Lähme kolame pööningute peal.Sai käidud keset tööpäeva Alma Materit külastamas. Foto tehtud Ricoh Theta S kaameraga Eesti Maaülikooli Tehnikamaja katuselt. #theta360

Posted by Silver Pik on 6. veebruar 2017. a.

Ricoh Theta SC kaamerad Photopointis »

Zeiss tutuvstas järjekorras juba kümnendat Milvus-seeria objektiivi
autor: Oskari Värä

Zeiss on tutvustanud järjekordset Milvus-seeria objektiivi Milvus 1.4/35, mis on järjekorras juba kümnes. Vaid manuaalfookusega objektiiv tuleb nii Canoni kui ka Nikoni peegelkaamerate bajonetiga ning loomulikult sobib ka täiskaader pildisensoriga kaameratele. Zeissi sõnul on tegu eriti hea objektiiviga just portreede pildistamiseks ning tänu eriti lahtisele avale on fookuses oleva koha joonis nõelterav ka kõige lahtisema avaga pildistades. Sellegipoolest on 35 mm fookuskauguse puhul tegemist väga universaalse objektiiviga, mis oma teravuse juures sobib suurepäraselt ka maastiku pildistamiseks või olukordade jaoks, kus on tihtipeale tarvis kiiret säriaega.

Optilisest poolest rääkides – objektiiv on saanud uue optilise konstruktsiooni ning sisse on pandud asfääriline element ning erilisest klaasist (Zeiss ei ole maininud, mis täpsemalt) elemendid, mis lubavad pea olematut kromaatilist aberratsiooni. Ka tulevikule on mõeldud – objektiivi disainiti pidades silmas suure lahutusvõimega pildisensoreid, mis tulevikus tulla võivad ning optiliselt suudab objektiiv ka nende ees suurepäraselt hakkama saada. Seega on tegu väärt investeeringuga.

Objektiiv on sobiv ka filmimiseks ning pika käiguga fokusseerimisrõngast saab opereerida ka ZEISS Lens Gear follow-focus süsteemiga. Samuti on Nikoni bajonetile mõeldud objektiiviga võimalik ava sättida sujuvalt, lülitades klikisüsteemi välja. Kõikide Milvus-seeria objektiivide värviomadused suudetud teha samasugused, mis teeb erinevate objektiividega filmitud videote järeltöötluse lihtsamaks.

Nagu kõik Milvus-seeria objektiivid, on ka Milvus 1.4/35 tuubus metallist, pakkudes suurepärast vastupidavust. Samuti on objektiiv tolmu- ning pritsmekindel.

Allikas: Zeiss

Hüvasti Lexar – Micron tõmbab populaarsel brändil juhtme seinast
autor: Silver Pik

Nagu välk selgest taevast tuli eile Microni uudis, et nad lõpetavad Lexari tegevuse. See tähendab seda, et terve Lexari brändi tooted on tooteliinilt maas, sealhulgas mälukaardid, mälupulgad, kaardilugejad ning muud mäluseadmed. See küll ei tähenda terve brändi ajaloo prügikasti minekut – samas teates vihjati sellele, et otsitakse võimalikke huvilisi kes osaliselt või täielikult oleks valmis Lexari brändi üle ostma.

See uudis on lõpptarbija jaoks ühest küljest väga ootamatu – Lexari kaubamärgi kaardid on kasutajate seas väga populaarsed tänu soodsale hinnale, heale töökindlusele ning suurele jõudlusele. Enamgi veel – nad on olnud innovatsiooni eestvedajad oma kõige-kõigemate ülikiirete kaartidega.  Teisest küljest – väidetavalt on Microni sissetulekud teistes ettevõtte harudes kordi suuremad ning tavatarbijatele suunatud tööstusharu lihtsalt ei paku piisavalt suuri kasumimarginale.

Allikas: Micron

Osta Photopointist droon ja saad lisaks tasuta fotokursuse “Droonifotograafia”
autor: Silver Pik

Inimene on aegade algusest saadiks püüelnud üha kõrgemale ja kõrgemale. Siis kui kõrgusesse püüdlemine muutus võimalikuks sadakond aastat tagasi, ei olnud see kõigile ligipääsetav. Nüüdseks on olukord muutunud – droonide üha suurenev populaarsuse tõus on toonud aerofotograafia just droonifotograafia näol massidesse. Enam ei ole vaja kallist tehnikat ning veel kallimat lennuseadme renti ning oma hirmudest üle olla, et talletada ülevalt poolt lummavaid vaateid. Kaameratega varustatud droonid toovad selle turvaliselt ning soodsalt sinu käeulatusse. Olgugi, et esmapilgul võib see nutitelefoniga või peegelkaameraga pildistamise foonil tunduda liigkeeruline, on see tegelikult imelihtne.

Alates tänasest, 28. juunist 2017 saavad kõik Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast drooni ostjad tasuta kaasa Fotokursus.ee kursuse “Droonifotograafia” (väärtuses 19,99€) ning lisaks veel Photopointi puhastuslapi (mikrokiust, 15x18cm).

Photopointi fotokursus.ee “Droonifotograafia” kursuse käigus saad fotograaf Andris Vainu abil ülevaate kehtivate nõuete ja reeglite üle, et nii enda kui teiste suhtes turvaliselt drooniga lennata. Lisaks viskame pilgu ka sellele, millist drooni üldse endale valida. Samuti saad väärt teadmisi aerofotograafia nippidest, põhitõdedest ning ka droonifotode järeltöötlusest ning sellest, kuidas lummavaid panoraame teha.

Fotokursus.ee on Eesti suurim fotograafia-alane online õpikeskkond, kus kursuseid on mugav vaadata nii suure arvuti ekraanilt kui ka tahvelarvutite ja nutitelefonide väiksematelt ekraanidelt – täpselt seal kus sulle sobib. Just siis, kui sul aega on.

 

Photopointi veebikaubamaja droonide valik ›››

Vaata lisaks teisi fotograafiakursuseid – www.fotokursus.ee

1 2 3 4 5 6 7 8