Millist Wacomi graafikalauda valida?
autor: Lauri Veerde

Hiir ja klaviatuur on arvutiga töötamisel kõige tavalisemad sisestusvahendid. Arvutihiire võib aga edukalt asendada ka graafikalauaga. Graafikalaud – see on hiiremati mõõtu tundlik plaat, mis toimib koos puutepliiatsiga. Kursor liigub ekraanil siis, kui puutepliiats plaadi kohal hõljub ning hiireklikiks on pliiatsiotsa puude vastu grafikalaua pinda.

Graafikalauad on eriti hinnatud fototöötlejate, arvutigraafikute ja teiste loovinimeste poolt, sest puutepliiatsi kalde- ja survetundlikkus muudab digitaalse sisu loomise intuitiivseks ja kiiremaks. Mida kõvemini pliiatsile surud, seda jämedam, läbipaistmatum, hajutatum vms joon ekraanile tuleb. Lisaks on pliistsit hoidev käsi võrreldes hiirt hoidva käega loomulikumas ja ergonoomilisemas asendis – see tuleb kasuks loovprotsessile ja vähendab pikkadest töötundidest tekkida võivaid liigespõletikke randmepiirkonnas.

Huvitaval kombel on maailmas ainult üks tõsiseltvõetav graafikalaudade valmistaja. Wacom. Kui juba graafikalaud, siis kindlasti Wacomi oma. Internetist otsides võib küll leida mõningaid teisi graafikalaudu, reeglina on need aga soodsad eksemplarid, mis täpsemaks tööks ei sobi ja mille puhul just tarkvaraline pool soovida jätab.

Wacomi tootevalikus on mitmeid erinevaid graafikalaudu. Kui sa enne ühtegi sellist seadet kasutanud pole, siis võib olla keeruline aru saada, milline neist just täpselt sinu vajaduste jaoks õige on. Selle artikli eesmärgiks on anda kiire ülevaade Wacomi graafikalaudade erinevustest. Vaatame üle peaaegu kõik Wacomi graafikalauad mis müügil on, võrdleme neid omavahel ja leiame üles sarnasused ja erinevused. Nii, et leiaksid enda jaoks täpselt õige.

 

Wacomi graafikalaudade erinevad seeriad

Selles postituses jätame kõrvale ekraaniga varustatud Qintiq-seeria ja võtame vaatluse alla ilma ekraanita Wacomi graafikalauad. Sellised, mis sobivad kasutamiseks tavalise süle- või lauaarvutiga, asendades seal hiirt ükskõik kas igapäevatöös või spetsiifilisema loomeprotsessi juures.

Ilma ekraanita graafikalauad jagunevad Wacomi tootevalikus kahte peamisesse seeriasse.

 

1. Wacom Intuos (Draw, Art, Photo, Comic, 3D) graafikalauad

Wacom Intuos seeriasse kuulub 5 erineva nimetusega graafikalauda. Intuos Photo, Intuos Art, Intuos 3D, Intuos Draw ja Intuos Comic. Need on üldiselt identsed, erinedes vaid kaasa pandud tarkvara poolest. Näiteks tulevad Intuos Photo versiooni graafikalaudadega kaasa Corel PaintShop Pro X8 ja Corel Aftershot Pro 2 programmid ning Mac arvutite kasutajatele on kaasa pandud Macphun Creative Kit tarkvara.

Nagu ülal märgitud, on Intuos seeria riistvara identne. Kuid ühe olulise erinevusega. Draw ja Comic versiooni graaafikalaudadel ei ole puutetundlikkuse funktsiooni! לlejäänud versioonidel on puutetundlikkus olemas, mis tähendab, et neid ülejäänuid saab vajaduse korral kasutada ka sõrmedega – sülearvuti suurema trackpad’ina. 

Vali Wacom Intuos seeria graafikalaud, kui tegeled peamiselt fototöötlusega või tahad head töökindlat graafikalauda hiire asemele. Intuos Pro asemel tasub Intuos valida siis, kui sa ei vaja tingimata juhtmevaba ühenduvust ja pliiatsi kaldetundlikkust ning kui sulle piisab neljast Express nupust.

Wacom Intuos graafikalauad:

  • Juhtmevaba ühenduvus ei ole komplektis (juurde ostetav Wi-Fi moodul)
  • 4 Express nuppu graafikalaua peal
  • On puutetundlik (mitme sõrmega puudutamine) (va Comic ja Draw versioonid)
  • Intuos Pen puutepliiatsi jälgimistäpsus, kiirus ja surveastmed jäävad Pro M ja L versiooniga kaasas olevale pliiatsile alla
  • M suuruses puuteala on väiksem kui Pro seeria M suuruses puuteala

 

2. Wacom Intuos Pro 2017 (tavaline, Paper) graafikalauad

Wacom Intuos Pro seeriasse kuuluvad Wacomi kõige funktsionaalsemad graafikalauad. Tänu nende graafikalaudade peal olevatele nuppudele ja puutetundlikule ringikujulisele alale pole fototöötluse või joonistamise juures klaviatuuri tingimata vajagi. Kõik vajalikumad käsklused ja seaded saab enda jaoks mugavalt nuppude alla seadistada. Kusjuures seadistada saab neid nuppe programmispetsiifiliselt. Nii et näiteks Photoshopis toimiksid nupud teistmoodi kui videotöötlustarkvaras. Touch Ring teeb eriti mugavaks näiteks suumimise või pintslite suuruse muutmise.

Komplektis olev ProPen puutepliiats annab digikunstniku käsutusse väga tundliku tööriista. Võrreldes Intuos seeriaga kaasa tulevate pliiatsitega on ProPen’il 4x rohkem surveastmeid ja see registreerib enda asukohta graafikalaual poole täpsemalt. Samuti on ProPen kaldetundlik – see on ülioluline funktsionaalsus näiteks Airbrush-nimelise tööriista käsitsemisel pikselgraafika programmides. Lisaks on ProPen ülemises osas survetundlik lisanupp ehk “kustukumm”.

Vali Wacom Intuos Pro, kui soovid võimalikult head juhtmevaba ühenduvust ja sinu jaoks on olulised ülim pliiatsi tundlikkus, surveastmete paindlikkus ja kaldetundlikkus. Kui fototöötlejad saaksid vabalt läbi ajada ka Wacom Intuos seeria graafikalauaga, siis pikselgraafikaga raha teenivad loovhinged peaksid kindlasti vaatama Intuos Pro seeria poole.

Wacom Intuos Pro Paper versioonil on kõik needsamad hüved, nagu tavalisel Pro graafikalaual. Lisaks on siin aga komplektis klamber ja teinegi pliiats. Klambri abil saab graafikalaua peale kinnitada tavalise paberi. Tindiga töötava pliiatsiga sinna paberile joonistades salvestab graafikalaud pliiatsi trajektoorid ja vajutuse tugevuse. Kui joonistus on valmis, saab selle tõmmata meelepärasesse graafikaprogrammi ja seal sellega edasi möllata.

Vaata Intuos Pro kohta lähemalt siinsamas blogis olevast artiklist: “Karbist välja: Wacom Intuos Pro L graafikalaud“.

 

Natuke vanem mudel, kuid siiski pro: Intuos Pro S

Vasakul Wacom Intuos Pro S. Paremal Wacom Intuos Pro L (suurussuhe fotol ei pruugi vastata tegelikkusele). 

Lisaks Intuos Pro L ja M suurusest graafikalaudadele on Wacomi valikus ka Intuos Pro S graaafikalaud. Loomulikult erineb see suurematest versioonidest puuteala ja laua enda mõõtmete poolest. Aga mitte ainult. S suurus on tegelikult aste vanem versioon ja seetõttu on ülejäänud kahe Pro mudeliga võrreldes erinevusi rohkem. S suuruses graafikalaua peal on 2 nuppu vähem. See on veidi teistsuguse disainiga, paksema korpusega ja sellel pole integreeritud juhtmevaba ühenduvust. Juhtmevaba funktsionaalsuse saab Intuos Pro S graafikalauale lisada, kui vastav moodul juurde osta. Samuti on Intuos Pro S graafikalaud varustatud vanema seeria Grip Pen pliiatsiga, mis on veidi vähem survetundlikum kui uus Pro Pen.

Intuos Pro S sobib sulle siis, kui tahad tavalisest Intuos-seeriast tundlikumat ja funktsionaalsemat graafikalauda, lepid väiksema puutealaga ja juhtmevaba ühenduvuse algse puudumisega.

Wacom Intuos Pro S graafikalaud Photopointis

 

Võrdlustabel. Wacomi graafikalaudade olulisemad erinevused

 Seeriad  Intuos Intuos Pro S  Intuos Pro
 Erinevad mõõtmed (aktiivne ala) M: 216 x 135 mm
S: 152 x 95 mm
Olemasolu sõltub versioonist
S: 157 x 98 mm M: 338 x 219 mm
L: 430 x 287 mm
 Erinevad versioonid Draw, Art, Photo, Comic, 3D Tavaline, Paper
 Nupud graafikalaua peal  4, seadistatavad 6 + puutering  8 + puutering
 Puutetundlikkus Photo, Art ja 3D versioonid on puutetundlikud multi-touch
Draw ja Comic versioonid ei ole puutetundlikud
Jah, multi-touch  Jah, multi-touch
 Juhtmevaba ühenduvus  Juurde ostetav WiFi moodul Juurde ostetav WiFi moodul  Integreeritud Bluetooth-ühenduvus
Lahutusvõime 2540 lpi 5080 lpi 5080 lpi
Andmeedastus 133 punkti/sekundis  200 punkti/sekundis ?
 Puutepliiats  Intuos Pen  Grip Pen  Intuos Pro Pen
Pliiatsi täpsus ±0,5 mm ±0,25 mm ?
 Pliiatsi surveastmed  2048. Kustutajat pole  2048 (pliiatsil ja kustutajal)  8192 (pliiatsil ja kustutajal)
 Pliiatsi kaldetundlikkus  – ± 50 astet  ± 60 astet
 Pliiatsialus  – Jah  Jah

 

 

Kokkuvõtteks

Wacomi graafikalaua valik sõltub kõige olulisemalt ikka sellest, kui tihti ja kuidas seda plaanis kasutada on. Kui väga lihtsalt läheneda, siis soovitaksin fototöötluseks ja niisama hiire asemel kasutamiseks Wacom Intuos seeria graafikalauda. Pikselgraafika loomiseks,  3D tarkvaras modelleerimiseks (muide, peagi peaks poodidesse jõudma ka spetsiaalselt 3D rakenduste jaoks mõeldud puutepliiats) vms aga Wacom Intuos Pro seeriat. Kui lepid väiksema puutealaga, siis pakub parimat hinna ja kvaliteedi suhet ilmselt hoopis Intuos Pro S. לkskõik millise otsuse teed, võid kindel olla et Wacomi graafikalaua täpsus ja tundlikkus reeglina pettumust ei valmista.

NB! Kuni 31. märtsini 2018 saab valitud Wacomi graafikalaudadega kaasa kingituse:  Adobe Creative Cloud Individual All Apps litsentsi 3 kuuks (väärtus 170€). ðŸ˜². Vaata lähemalt siitsamast blogist.

 

Wacom graafikalauad Photopointis ›› 

The post Millist Wacomi graafikalauda valida? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: Manfrotto ministatiiv jõuluteemalises kinkepakis
autor: Lauri Veerde

Statiiv – see ei pea ainult profifotograafide lõbu olema. Sellise tõdemuseni jõudis Erki, kui testis Manfrotto statiivikomplekti XMASKIT3 Pixi Mini + MCLAMP. See statiivikomplekt on pisike ja kerge ning pakub piisavalt tuge isegi väiksemale hübriidkaameralekompaktkaamerast rääkimata. Komplektis kaasas oleva klambri abil saab selle statiivi külge aga kinnitada ükskõik millise nutitelefoni – selleks et pisut hämaramates oludes pildid ikka teravad välja tuleks. Täna digitest.ee veebilehel ilmunud ülevaates kirjutab Erki Oras enda kasutuskogemusest ja toob välja selle statiivikomplekti head ja halvad omadused.

See Manfrotto XMASKIT3 komplekt on pakendatud ilusasse jõuluteemalisse kinkekarpi ja sobib nii kingituseks kõigile, kellele meeldib pildistada – ükskõik, kas nutitelefoniga või pisema fotokaameraga.

Vaata Manfrotto statiivikomplekti lähemalt digitest.ee ülevaates ››

Manfrotto Pixi Mini statiiv + MClamp kinnitus Photopointis ››

The post Digitest.ee: Manfrotto ministatiiv jõuluteemalises kinkepakis appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotograaf Kaupo Kikkas: jõuluvana teekond ehk nipid hämaras pildistamiseks
autor: Lauri Veerde

Talvine pimedam aeg pakub fotograafidele suurepäraseid loomingulisi võimalusi nii kunstlikku kui ka looduslikku valgust kasutades. Aasta kõige ilusama ja hämarama aja tähistamiseks pildistas Kaupo Kikkas fotoseeria jõuluvanast, kes on teel läbi põlislaante.

Kaupo hinnangul tuleks hämarust näha kui võimalust teha midagi teisiti. “Päevavalguses on peaaegu võimatu valida, mis on nähtav ja mis mitte. Kuid pimedus on nagu tühi lõuend ja valgus kui pintslitõmme. Pimeduses on fotograafill palju rohkem kontrolli ja seega palju uusi võimalusi,” selgitas ta. Kaupo pildistas jõuluteemalise seeria Sony 100mm F2.8 STF GM OSS objektiiviga, mis oma integreeritud värinastabilisaatori ja valgusjõulisuse tõttu sobibki ideaalselt just hämaras pildistamise jaoks.

Kaupo nõuanded hämarates tingimustes pildistamiseks:

  • Eralda pildistatav taustast. Esimene ja kõige tavapärasem viis on selleks teravussügavus, aga on veel tööriistu – värvid, erinev valgustemperatuur, lisavalgustid ning kontrastid on kõik selleks suurepärased vahendid
  • Tee pildi keskkond huvitavamaks. Erinevate objektiivide ja fookuskaugustega mängimine annab lõputult inspiratsiooni. Kohad, mis näisid igavad ja tavalised, saavad läbi erinevate objektiivide täiesti uue elu
  • Ära proovi kõike ühte fotosse mahutada. Ära mõtle üle, hoia oma jutustus selge ja lugu arusaadav
  • Kui tunned, et kompositsioon mingil põhjusel ei tööta, kontrolli uuesti oma fotot ja analüüsi esiplaani, keskplaani ja tausta. Jälgi ka klassikalist kolmandiku reeglit
  • Ära ürita kedagi kopeerida ja ära unusta nautida protsessi, mis on fotograafia parim osa. Ole sina ise, kõik teised on juba võetud.

 

Sony uus 100mm STF objektiiv pakub eriliselt ilusat fookusest väljas olevat ala ehk bokeh efekti. Objektiiv on unikaalne ka seetõttu, et võimaldab edukalt pildistada tugevas vastuvalguses ning STF lääts muudab sealjuures tausta kaunilt pehmeks ja häguseks. Vastupidiselt objektiividele, mis pakuvad väga lahtist ava, näiteks F1.4, on Sony 100mm STF objektiiviga siiski taustas detailid tunnetatavad ja see ei muutu lihtsalt anonüümseks müraks.

 

The post Fotograaf Kaupo Kikkas: jõuluvana teekond ehk nipid hämaras pildistamiseks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Manfrotto Befree Advanced statiivid – ideaalsed reisile
autor: Lauri Veerde

Manfrotto Befree seeria statiive on hea matkale või lennureisile kaasa võtta, sest need võtavad kokkupanduna vähe ruumi. Nüüd on Photopointi jõudnud selle statiiviseeria uued mudelid nimega Befree Advanced. Valikus on nii keeratavate kinnitustega kui ka uut tüüpi klamberkinnitustega (QPL tähistusega) versioonid.

Nagu nimigi viitab, on Befree Advanced statiivid tavalise Befree seeriaga võrreldes aste kõrgemal. Siin on Manfrotto püüdnud panna profiklassi omadused ja kasutamismugavuse hästi kompaktsesse vormi. Statiivid on varustatud uut tüüpi kuulpeaga, mis on valmistatud alumiiniumist ja millel on olemas panoraamfunktsioon ja võimalus muuta liikumise hõõrdetegurit ehk friktsiooni. Pead saab vajadusel ka statiivi küljest eemaldada. Komplektis olev 200PL-PRO kiirkinnitusplaat sobib ühtepidi Manfrotto RC2 pessa ja teistpidi Arca-Swiss süsteemi statiivipeadesse.

Uus 494 kuulpea. 

200PL-PRO kiirkinnitusplaat sobib nii Manfrotto RC2 kui ka Arca Swiss kiirkinnitussüsteemidele.


Uue disainiga keskmine osa.

 

Befree Advanced statiivid on valmistatud alumiiniumist ja jalgade kaldenurka saab muuta uute lukustite abil kolmeastmeliselt. Tegelikult on olemas ka neljas lukustusasend: kõige ülemine ehk transportasend. Olemas on EasyLink keere lisatarvikute kinnitamiseks ning käepärane aas lisaraskuse kinnitamiseks statiivi külge või statiivi kinnitamiseks fotokoti külge. Jalgade pikkust saab muuta kolme jätke abil ja valikus on nii keerme- kui klamberkinnitusega statiiviversioonid.

 

Keeratavat tüüpi kinnitused kannavad M-Lock nime.

Uut tüüpi lukustusmehanismid jalgade kaldenurga muutmiseks.

QPL Travel nimelised klamberkinnitused on kompaktsemad kui tavalised profiseeria QPL kinnitused.

 

Manfrotto Befree Advanced seeria statiivid Photopointis ››

The post Nüüd saadaval: Manfrotto Befree Advanced statiivid – ideaalsed reisile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopointi TOP 5 – enim ostetud seikluskaamerad aastal 2017
autor: Mikk Otsar

Erinevalt droonide TOP 5 artiklile, kus leidus vaid üks GoPro toode, on seikluskaamera edetabeli vaieldamatu liider GoPro. Võib öelda, et kui keegi mainib sõna seikluskaamera, siis üks esimesi asju mis pähe tuleb on GoPro Hero seeria kaamerad. Seikluskaamera näol on tegemist kaameraga, mis on kompaktne, kõige kindel ja erinevate kinnitustega. Lisaks eeltoodud omadustele pakuvad GoPro kaamerad ka tõeliselt head pildi ja video kvaliteeti. Peale GoPro on olemas ka teiste tootjate seikluskaameraid. Selle aasta edetabelist leiab esimest korda Sony seikluskaamera, mis on kõvaks konkurendiks teistele GoPro kaameratele.

Kuni 2017. aasta lõpuni saad Photopointist ostetud GoPro Hero6 Black, Hero5 Black ja Hero5 Session seikluskaameraga kaasa praktilise kingituse.

Photopoint 2017. aasta TOP 5 seikluskaamerad

1. GoPro Hero5 Black

Seikluskaamerate edetabeli esimese koha saab endale ülimalt populaarne GoPro Hero5 Black. Eelmise aasta TOP 5 järjestuses jõudis see kaamera kolme kuuga tõusta kolmandale kohale, kuid sellel aastal kuulub Hero5 kindel esimene koht. Hero5 Black tutvustas enda väljatulekuga ka uut disaini. Suureks uuenduseks sai 10-meetrine veekindlus ilma lisakorpuseta. Lisaks on sellel kaameral korralik 4K videosalvestus, RAW failide tugi, intervallvõtte režiim ning loomulikult ka korralik 2-tolline puuteekraan. Kindlasti tuleks ära mainida ka WiFi, Bluetooth ja GPS ühendusvõimalused.

Oluliseimad parameetrid:

Videosalvestus: 4K UHD 3840 ח 2160 30p/25p
FullHD 1920 ח 1080 90p/60p/30p
Aegluubis video FullHD 1920 ח 1080 120p
SXGA 1280 ח 960 100p
HD 1280 ח 720 240p
Koodek H.264/MPEG-4 AVC; AAC stereo
Foto lahutusvõime 12 megapikslit
Sensor 1/2,3″ CMOS sensor
לhendused WiFi, Bluetooth, GPS
Ekraan 2-tolline TFT LCD
mahutundlik puuteekraan
Veekindlus kuni 10 m ilma korpuseta
Kaal


2. GoPro Hero Session

Teiselt kohalt leiab ühe tõsiselt pisikese kaamera, GoPro Hero Session. Tänaseks on kaamera küll läbi müüdud, kuid siiski teenis ta oma soodsa hinna ja funktsionaalsusega teise koha. GoPro Hero Session on teise põlvkonna kuubikujuline seikluskaamera GoPro tooteliinilt.

Oluliseimad parameetrid:

Videosalvestus: FullHD 1920 ח 1080 60p/50p
1440p 1920 ח 1440 30p/25p
Aegluubis video HD 1280 ח 720 100p
WVGA 848 ח 480 120p/100p
Koodek H.264/MPEG-4 AVC; AAC stereo
Foto lahutusvõime 8 megapikslit
Sensor 1/2,3″ CMOS sensor
לhendused WiFi
Ekraan
Veekindlus kuni 10 m ilma korpuseta
Kaal 74 g


3. GoPro Hero5 Session

GoPro Hero Session uuem versioon, GoPro Hero5 Session, on oma kompaktsuse ja 4K videosalvestusega võtnud edetabelis aga kolmanda koha. Lisaks ülimalt kompaktsele kerele ja kvaliteetsele 4K videole on Hero5 Session suuteline tegema FullHD lahutusvõimega 90 kaadrit/sek aegluup videosid. Sarnaselt Hero5 Black seikluskaamerale saab ka seda kaamerat juhtida kõigest enda häälega.

Oluliseimad parameetrid:

Videosalvestus: 4K UHD 3840 ח 2160 30p/25p
FullHD 1920 ח 1080 60p/50p
Aegluubis video FullHD 1920 ח 1080 90p
SXGA 1280 ח 960 100p
HD 1280 ח 720 120p
Koodek H.264/MPEG-4 AVC; AAC stereo
Foto lahutusvõime 10 megapikslit
Sensor 1/2,3″ CMOS sensor
לhendused WiFi, Bluetooth
Ekraan
Veekindlus kuni 10 m ilma korpuseta
Kaal


4. GoPro Hero6 Black

Auväärt neljandale kohale on kõigest kahe kuuga jõudnud GoPro uusim ja parim Hero6 Black seikluskaamera. GoPro sõnul on tegemist kaks korda võimekama kaameraga ja seda ta tegelikult ongi. Kaamera suudab salvestada 4K videot kuni 60 kaadrit/sek, mis teeb sellest ühe soodsaima kaamera taolise võimekusega. Lisaks on Hero6 Black seikluskaamerale paigaldatud võimekaim 3-teljeline stabilisaator. Aegluubis video fännid saavad samuti rõõmustada uue FullHD lahutusvõimega 240p video üle, mis lubab hiljem videot arvutis 10ח aeglasemaks teha.

Oluliseimad parameetrid:

Videosalvestus: 4K UHD 3840 ח 2160 60p
2.7K 2704 ח 1520 60p/50p
FullHD 1920 ח 1080 60p/50p
Aegluubis video 2.7K 2704 ח 1520 120p/100p
FullHD 1920 ח 1080 240p/200p
Koodek H.264/HEVC/MPEG-4 AVC
Foto lahutusvõime 12 megapikslit
Sensor 1/2,3″ CMOS sensor
לhendused WiFi, Bluetooth, GPS
Ekraan 2-tolline TFT LCD
mahutundlik puuteekraan
Veekindlus kuni 10 m ilma korpuseta
Kaal


5. Sony HDR-AS50

Viimase koha, kuid üldse mitte halvima koha saab endale Sony HDR-AS50 seikluskaamera. Hoolimata 4K videosalvestuse puudumisest on Sony seikluskaamerate suureks eeliseks nende pildistabilisaator, mis töötab laitmatult ka kõige ekstreemsemates olukordades. Lisaks on kaameral kvaliteetne Carl Zeiss Tessar objektiiv, mis pakub tavalisest paremat pildikvaliteeti. 2016 aasta TIPA auhindade jagamisel kuulutati Sony HDR-AS50 parimaks seikluskaameraks.

Oluliseimad parameetrid:

Videosalvestus: FullHD 1920 ח 1080 60p/50p
HD 1280 ח 720 60p/50p
Aegluubis video HD 1280 ח 720 120p/100p
Koodek XAVC S/H.264; Audio: AAC-LC stereo
Foto lahutusvõime 11 megapikslit
Sensor 6,17 ח 4,55mm Exmor R CMOS sensor
לhendused WiFi, GPS, Bluetooth, NFC
Ekraan Punkt-maatriks
Veekindlus kuni 10 m ilma korpuseta
Kaal 58 g

Kõik Sony seikluskaamerad Photopointis »


 

Selline saigi 2017 aasta Photopoint TOP 5 seikluskaamerate edetabel. Tore oli näha edetabelis ka ühte mitte GoPro kaamerat, sest kindlasti on Sony seikluskaamerate näol tegemist tugevate konkurentidega. Suureks üllatuseks suutis GoPro Hero6 Black seikluskaamera purustada paljude teiste kaamerate aasta müüginumbrid kõigest kahe kuuga. See näitab aga veelgi, et tegemist on tõeliselt hea ja võimeka kaameraga. Kui ka Sinul tekkis huvi seikluskaamerate vastu, siis tule ja võrdle neid meie veebikaubamajas või vaata oma silmaga Photopointi esinduskauplustes.

Vaata kõiki 2017 TOP 5 nimekirju siit »

The post Photopointi TOP 5 – enim ostetud seikluskaamerad aastal 2017 appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5