Sony avalikustas uue välgujuhtimissüsteemi professionaalidele
autor: Oskari Värä

sony_päästik_1

Sony on avalikustanud uue juhtmevaba välgujuhtimissüsteemi Sony a vahetatavate objektiividega kaamerate kasutajatele. Komplekt koosneb FA-WRC1M raadiosaatjast ning  FA-WRR1 raadiovastuvõtjast.

Maksimaalne vahemaa saatja ning vastuvõtja on 30 meetrit, tehes selle kasutusala väga laiaks ning samuti edastab see TTL-informatsiooni. Lisaks on ka välkude grupeerimise võimalus, lubades kasutada maksimaalselt 15 erinevat välku viies grupis.

sony_päästik

Välkude režiimi, särikompensatsiooni ning välgutugevust on võimalik kontrollida läbi juhtpuldi, millel on suur ning lihtsasti loetav ekraan. Lisaks lubab süsteem kasutada saatjaid ka juhtmevabade distantspäästikutena, millega saab kontrollida korraga mitut kaamerat, tehes selle eriti magusaks spordi- või loomafotograafidele.

Uus välgujuhtimissüsteem tuleb poelettidele 2016. aasta septembris.

Allikas: Sony pressiteade

 

DJI ning Hasselbladi koostööst on sündinud keskformaatsensoriga kaameradroon
autor: Oskari Värä

dji_hasselblad

Eelmise aasta novembris kirjutasime, et DJI on ostnud osa Rootsi kaameratootjast Hasselbladist. Nüüd on tulnud teated koostööst sündinud esimese seadme kohta, mida ettevõtted nimetavad “täielikult integreeritud aerofotograafia platrvormiks”. Droonikomplekt koosneb DJI Matrice 600 droonist ning Hasselbladi A5D kaamerast. Kaamera kasutab sama 50 megapikslist CMOS sensorit, mis Hasselbladi uus keskformaat hübriidkaamera X1D ja Pentax 645Z.

Kaamera, millel pole ühtegi liikuvat osa, tuleb koos HC 50mm f/3.5 objektiiviga, mille fookus on seatud lõpmatusse. 35mm ekvivalendina on vaatenurk 42mm. Lisaks on drooni kandevõime 6 kg, mis ettevõtete sõnul tähendab, et see suudab kanda kaamerat koos objektiiviga ning Ronin-MX gimbaliga probleemideta sest see süsteem kokku kaalub vaid veidi üle 4 kg.

Allikas: dpreview.com

 

Fujifilm EF-X500 on ilmastikukindla korpuse ja kiire sünkroajaga tippklassi välklamp
autor: Oskari Värä

efx500_1

Fujifilm tutvustas uut välku EF-X500. See on tippklassi välklamp juhtarvuga 50 ning suumiulatusega 24 – 105mm. Uuel välklambil on mitmed tõsisematele fotohuvilistele meelepärased funktsioonid, nagu high-speed sünkroniseerimine ja TTL kontroll (kui kasutada mitut välku korraga).

Välklambi staarfunktsioon on high-speed sünkroniseerimine, mis tähendab, et välgu kasutamise ajal võib seada säriaja ükskõik kui lühikeseks parajasti tarvis on. See on kasulik näiteks olukorras, kus on tarvis saada subjekti taha udune taust ning selleks on vaja kasutada kiiret säriaega.

Lisaks on võimalik EF-X500 välku kasutada mitme välguga kõrvuti. TTL informatsiooni võtab välk vastu nii individuaalselt kui ka grupis. Välkusid saab juhtida kuni kolmes grupis ning seda on  võimalik teha otse kaamerast.

Tegu on ka esimese Fujifilmi välguga, mis on tolmu- ja ilmastikukindel. Seega kui kasutada seda ilmastikukindlate X-seeria kaameratega, on terve komplekt ka keerulisemate ilmastikuolude käes vastupidav. Lisaks on ka välgu raskuskese viidud võimalikult madalale, tehes pildistamise füüsiliselt lihtsamaks.

Fujifilm EF-X500 paisatakse müügilettidele 2016. aasta septembris.

Allikas: Fujifilm pressiteade

Tootefotod:

efx500 efx500_2 efx500_3

Samsungi uued UFS mälukaardid lubavad praegusest microSD standardist 5ח suuremat kiirust
autor: Oskari Värä

UFS_01

Samsung on taas mälukaartide latti kõvasti kõrgemale tõstnud. Ajal, mil seadmete jõudlus ning failide mahud kasvavad väga kiiresti, peavad ka mälukandjate tootjad ajaga kaasas käima. Samsung on tutvustanud maailma esimesi UFS mälukaarte, mis on Samsungi enda välja arendatud JEDEC süsteemi põhjal.

Uued mälukaardid on Samsungi sõnul kuni viis korda kiiremad kui praegused microSD mälukaardid. Lugemiskiirust lubatakse tervelt 530 megabaiti sekundis ning kirjutamiskiirust 170 megabaiti sekundis. See tähendab palju kiiremaid kopeerimis- ning laadimisaegu, mis on kõikidele foto- ning videograafidele vägagi meeltmööda.

Siiski on selle kõige hea juures üks aga – ükski seade veel ei toeta neid kaarte. Peab lihtsalt ootama, kes tuleb esimese kaameraga välja, millel on nende mälukaartide tugi olemas kuid hetkel paistab, et nendele on microSD kaartide kõrval kindlasti koht olemas.

Allikas: Samsungi pressiteade

Tootefotod:

UFS_02 UFS_03

 

Nüüd saadaval: Olympus Tough TG-Tracker seikluskaamera
autor: Silver Pik

tg-tracker-avang

Suvi on käes, adrenaliin voolab, möll käib ning kõik see vajab ka jäädvustamist, et hallis sügises või hilisemal hoopis kevadväsimuse tippperioodil natukenegi meeleolu turgutada. Või hoopis YouTube‘s oma 15 minutit anonüümset kuulsust taga ajada. Vahet pole mis eesmärgil keegi oma tegevusi ka ei filmiks – nüüd on see lihtsalt veel mugavamaks muutnud, kuna Olympuse esimene seikluskaamera Tough TG-Tracker on Photopointi kohale jõudnud ning ootab uusi väljakutseid.

לldjuhul igast seikluskaamerast me nii vaimustatud ei ole, kuid Olympus Tough TG-Tracker on unikaalne isend nende hõbehallide kuubikute seas. Nimelt on see kaamera lisaks suurepärasele videooskusele varustatud ka müriaadi erinevate sensoritega, mis talletavad peale asukoha ka erinevad keskkonnamuutused. Baromeeter, termomeeter, elektrooniline kompass, kiirendussensor, GPS, lood – kõik need andurid võimaldavad hiljem faktiliselt kinnitada et näed kõrgus ikka oli nii suur või veetemperatuur ikka nii madal. Suur 1,5-tolline ekraan kaamera küljel on kokku klapitav-välja tõmmatav – töötavast lennukist välja hüpates parandad sedasi aerodünaamikat, samas sukeldudes on lihtsam kadreerida. Win-win situatsioon, eksole. Parema valgustuse saamiseks on kaameral ka integreeritud videovalgusti, mis suudab kuni 3,5 meetri kaugusele valgust juurde anda (60 luumenit). Ilmselgelt ka ilmastikukindel – veekindel kuni 30 m, kukkumiskindel kuni 2,1 m, külmumiskindel kuni -10 °C ja survejõudu talub kuni 100 kg. Seda kõike lisakorpuseta.

Olympus Tough TG-Tracker seikluskaamera videosalvestus on 2016. aastale omaselt ikka 4K – 4K UHD 3840 ח 2160 videot salvestatakse kuni 30 kaadrit/sek; FullHD 1920 ח 1080 videot kuni 60 kaadrit/sek ning aegluubis videot HD 1280 ח 720 formaadis 120 – 480 kaadrit/sek. Sujuvate videote eest hoolitseb ka korralik 5-suunaline stabilisaator, mis silub ka munakivisillutise siledaks. Muljetavaldav on ka kaamera 204-kraadine vaatenurk (35 mm ekvivalendina ~13,9 mm fookuskaugus), mis on paljudest populaarsetest seikluskaameratest tükkmaad laiem. Objektiivi taga on kvaliteetne 7,2-megapiksline 1/2,3″ CMOS sensor.

tg-tracker-003

tg-tracker-002

 

tg-tracker-006

tg-tracker-001

tg-tracker-004

tg-tracker-005

Tänu integreeritud WiFi ühendusele on kaamerat mugav ka eemalt juhtida. Samas on kaameraga komplektis kaasas ka mugav käepide, mis teeb käest filmimise niivõrd mugavaks et kaamerat ei soovigi käest ära panna. Olympus Tough TG-Tracker on esmalt saadaval mustas värvivariandis ning hiljem liitub sellele ka roheline versioon.

1 2 3 4