Proovi järele – panoraamfotoga saad katta fotoraamatu esi- ja tagakaane
autor: Jürgen Veerme

Fotoraamatud

Kui hiljuti lisandus fotomeened.ee valikusse võimalus luua ruudukujulisi fotoraamatuid, siis nüüdsest saad tellida ka fotoraamatu, mille peale sinu poolt valitud ja seejärel paigutatud pilt katab raamatu kaaned täies ulatuses.

Nii nagu nimigi reedab, siis kõige paremini sobib sellise fotoraamatu peale mõni panoraamfoto, sest sellisel juhul saab kenasti kaetud nii esi- kui tagakaas ning ka seljaosa.

Kuidas tellida panoraamfoto kaantega fotoraamatut?

See on lihtne – mine aadressile www.fotomeened.ee (või kohe fotoraamatud.ee) ning vali sealt “Fotoraamatud” ja seejärel “Kujundatud fotoraamatud” kategooria. Seejärel vali seal olevate kategooriate hulgast “Panoraamfotoga kaaned” kujunduspõhi raamat ning määra, millises mõõdus ja formaadis soovid endale fotoraamatut koostama asuda. Seejärel vali välja foto, mida soovid kasutada ning lae see projekti ja “lohista” paika. 


Panoraamfotot on võimalik paigutada muidugi ka fotoraamatu sisse.

Kõiki valmiskujundusi on loomulikult võimalik muuta vastavalt sinu soovidele – lisada tekste, pildiraame, ikoone ja palju muud põnevat. Trükki saad saata lausa maksimaalselt 300 leheküljelise raamatu – proovi järele!

Juhul, kui peaksid veel kahtlema fotoraamatu tellimises, siis toon välja mõned selle eelised tavapärase fotoalbumi ees:

 • Fotoraamat näeb välja nagu päris raamat – soliidne ja elegantne.
 • Võimalik valida erinev fotode paigutus igal raamatu lehel.
 • Fotoraamatu lehtedel võivad olla nii suured kui ka väiksemad fotod – täpselt nii nagu Sulle meeldib.
 • Fotoraamatust ei saa osad pildid kaduma minna nii nagu kiletaskutega albumite puhul.
 • Fotoraamat võtab riiulil vähe ruumi ja kaunistab seda.
 • Fotoraamatut on lihtne luua mitmes eksemplaris, et seda siis sõpradele või tervele klassile jagada.

 

Tee eriline kingitus ja telli fotoraamat ››

 

Vaata lisaks:

 

Rohkem võimalusi, kui Sa arvatagi oskad:

FOTOMEENED | SEINAPILDID | FOTOKAARDID | FOTOKALENDRID | RETROFOTOD

(2)

The post Proovi järele – panoraamfotoga saad katta fotoraamatu esi- ja tagakaane appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony a7c täiskaader hübriidkaamera vlogkomplekti ostul säästad kuni 338€
autor: Jürgen Veerme

Sony a7c

Videoblogimine ja videosisu loomine on ääretult populaarne, aga milline kaamera selle töö jaoks valida? Valikut on rohkelt, mistõttu oleme Sinu elu lihtsustanud ja panime võimeka Sony a7C täiskaader hübriidkaamera kohe vlogimiseks oluliste lisatarvikutega ühte punti. Nõnda sündisid erikomplektid, mille ostul säästad kuni 338€.

Valikus on kuus erinevat komplekti, mis sobivad ideaalselt nii vlogide kui ka üleüldiselt kvaliteetse videosisu loomiseks:

 1. Sony a7C + Sony juhtmevaba mikrofonsoodushind 2099€ (tavahind 2338€). Sinu võit 239€!
 2. Sony a7C + Sony käepide-ministatiiv – soodushind 2099€ (tavahind 2298€). Sinu võit 199€!
 3. Sony a7C + Sony Grip GP-VPT2BT käepide-ministatiiv + Sony ECM-W2BT juhtmevaba mikrofon soodushind 2199€ (tavahind 2537€). Sinu võit 338€!
 4. Sony a7C + 28-60mm Kit + Sony Grip GP-VPT2BT käepide-ministatiiv – soodushind 2399€ (tavahind 2598€). Sinu võit 199€!
 5. Sony a7C + 28-60mm Kit + Sony ECM-W2BT juhtmevaba mikrofon + Sony Grip GP-VPT2BT käepide-ministatiiv soodushind 2499€ (tavahind 2837€). Sinu võit 338€!
 6. Sony a7C + 28-60mm Kit + Sony ECM-W2BT juhtmevaba mikrofon – soodushind 2399€ (tavahind 2638€). Sinu võit 239€!

a7c on hetkel maailma kõige väiksem ja kergem täiskaadersensoriga hübriidkaamera, millel on ka keresisene stabilisaator. Sellel on Sony a7 III mudelist tuttavad 24-megapiksline täiskaader Exmor R BSI CMOS sensor, 5-teljeline keresisene stabilisaator, 4K UHD 3840 ח 2160 30p / FullHD 120p videosalvestus (S-Log & HLG) ja foto sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis.

Vaata kaamera kohta täpsemat infot sellest Photopointi blogi artiklist ››

Sony a7c täiskaader hübriidkaamera

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõtetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

 

Telli Sony a7c ja filmi vlogisid nagu proff ››

 

Soodushinnad kehtivad kuni 31.07.2021.

(9)

The post Sony a7c täiskaader hübriidkaamera vlogkomplekti ostul säästad kuni 338€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony ZV-1 vlogkaamera erikomplektid on müügil soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

Sony ZV-1

Kui Sinu igapäevakses passioniks on videoblogide loomine või oled seda elustiili alles alustamas, siis spetsiaalselt vloggeritele mõeldud Sony ZV-1 kaamera erikomplektid on hetkel müügil lausa kuni 238€ soodsamalt.

Valikus on kolm erinevat lisatarvikutega komplekti ja need kõik muudavad videote loomise eriti mugavaks:

 1. Sony ZV-1 + Sony ECM-W2BT Wireless juhtmevaba mikrofon soodushind 899€ (tavahind 1038€). Sinu võit 139€!
 2. Sony ZV-1 + Sony Shooting Grip GP-VPT2BT käepide-ministatiiv + Sony ECM-W2BT Wireless juhtmevaba mikrofon soodushind 999€ (tavahind 1237€). Sinu võit 238€!
 3. Sony ZV-1 + Sony Shooting Grip GP-VPT2BT käepide-ministatiiv soodushind 899€ (tavahind 998€). Sinu võit 99€!
 

Nagu mainitud, siis ZV-1 on loodud spetsiaalselt sisuloojatele – eelkõige videoblogijatele ehk vloggeritele. Selleks on kaamerale disainitud spetsiaalsed funktsioonid nagu Product Showcase Setting, millega on mugav filmida tooteesitlusvideoid ja olemas on eraldi “Bokeh nupp”, mille abil saab filmimise ajal valida kahe erineva bokeh efekti vahel. Lisaks on sellel küljele avanev muudetava nurgaga puutetundlik LED ekraan ja heli püüdmiseks uus sisseehitatud 3 kapsliga suundmikrofoniga.

Sony ZV-1

Soovid kaamera enne ostimsit järele proovida? Pole probleem, sest Sony ZV-1 vlogkaamera (koos GP-VPT2BT käepideme ja lisaakuga) on kõigile huvilistele rentimiseks saadaval ka Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi esinduskaupluses – photopoint.ee/rent ›

 

Soeta Sony ZV-1 ja filmi vlogi nagu proff ››

 

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõtetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

Vaata ZV-1 kaamera abil filmitud videomaterjale/vloge:

 

 

 

 

 

Soodushinnad kehtivad kuni 31.07.2021.

(6)

The post Sony ZV-1 vlogkaamera erikomplektid on müügil soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Samyang AF 85mm f/1.4 RF – fiksobjektiiv, mille bokeh on mõnusalt “kreemine”
autor: Timo Müürsepp

Sain võimaluse kaks nädalat testida Samyang AF 85mm f/1.4 objektiivi Canon RF süsteemile (minu puhul siis Canon EOS RP täiskaader hübriidkaamera). Karbist välja võttes olin üllatunud, kui kerge see on – kaal on kõigest 568 grammi. Võrreldes minu Sigma ART 50mm f/1.4 mudeliga, mis kaalub 815 g, on vahe väga tuntav.

Jah objektiiv on küll plastikust, kuid mis siis? See on vähemalt paberitel ilmastikukindel (weather sealed) ja minu jaoks pole vahet, kas see on plastikust või metallist. לks on kindel – mida kergem, seda mugavam kasutada!

Seega viskasin oma lemmiku 50mm Sigma ART f/1.4 kaheks nädalaks kotist välja ja kasutasin Samyang 85mm f/1.4 objektiivi, pannes selle omadused ja kvaliteedi proovile väga erinevates olukordades.

Kasutamine

Objektiivid avaga f/1.4 tulevad eriti kasuks sisetingimustes. 85mm fookuskaugusega just kinnisvara pilte ei tee, aga samas saab sellega keskenduda detailidele, kui paar sammu tagasi astuda.

Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Canon RF

Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Canon RF

Samyang AF objektiivi abil autodest portreepiltide tegemist nautisin ilmselt kõige rohkem ja siin on sellest fotosessioonist mõned näited, mis mulle meeldima jäid:

Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Canon RF
Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Canon RF

Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Canon RF

Inimesi ma väga ei pildistanud, sest 85mm f/1.4 on niigi teada tuntud portreeobjektiiv, aga tegin siiski paar klõpsu oma lapsest. Valgusjõulise f/1.4 avaga pildistades tuleb silmas pidada, et üldjuhul jääb ainult üks silm fookusesse, aga see on ikka meeletult terav.

Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Canon RF
Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Canon RF

Fookus

Autofookus toimis kogu Samyang AF 85mm f/1.4 RF kasutamise ajal väga eeskujulikult. Tundsin kohati, et fokusseerimine on natuke aeglasem kui mu Sigma ART puhul, kuid kui see peakski nii olema, siis on see vahe minimaalne. Fokusseerimise kiirusest hoolimata olid umbes 99% tehtud piltidest fookuses ja ka eye-focus, tracking jm töötas laitmatult. Mainin eraldi ära, et manuaalfookuse ring oli küll väga sujuv.

 

Pildikvaliteet

Kõige rohkem tahtsin näha, milline on Samyangi teravus f/1.4 juures pildistades. Eelkõige selle pärast, et minu igapäeva kasutuses olev Sigma ART fiksobjektiiv on teada tuntud oma teravuse poolest – seega oli latt üsna kõrgele seatud. Ja wow! Tulemust vaadake ise 👇

Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Canon RF


100% sisse suumitud.

Olin väga üllatunud, kui head teravust Samyang AF 85mm f/1.4 Canon RF suutis näidata. Proovisin märgata ka teravuse vahet fookuskohas f/1.4 ja f/2.8 vahel, kuid pean tunnistama, et ei suutnud erinevust märgata.

Loomulikult on paljudele oluline pildi juures “bokeh” ja ka mina olen selle suur fänn. Teadsin, et ka see on valdkond, kus tahan Samyangi proovile panna. Järgevad pildid näitavad, kui suur on erinevus f/1.4, f/2.0 ja f/2.8 vahel – kui sa oled fotograafiaga sina peal, siis f/1.4 on “must have” fiksobjektiiv.


F/1.4


F/2.0


F/2.8

Lens flare’iga tuli minu arvates antud objektiiv hästi toime ja midagi eraldi mainimist ei vajagi. Siin on mõned portreed otse päikesesse.

Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Canon RF
Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Canon RF

Kokkuvõtteks

Kui keegi küsiks minult, kas ma ostaksin Canon EF 85mm f/1.4L IS 1599€ eest või Samyang AF 85mm f/1.4 RF 619€ eest, siis poleks kahtlustki, et valiksin Samyangi. Jah, Canonil on küll IS, aga olgem ausad, kui palju 85mm-ga IS-i kasutatakse? Tänapäeva kaamerad on nii võimekad, et kui ISO natukene tõsta, siis saab vajaliku shutter speed-i ilusti kätte ehk et pildistamise osas ei näe ma küll mingit vahet.

Pildistan aeg-ajalt ka portreesid ja kratsin peale Samyangi kasutamist natukene kukalt ja mõtlen, kas ma tõesti peaksin ka endale ühe sellise kotti muretsema :) Arvestades ka seda, kui väga ma nautisin autoportreede tegemist. Kindlasti soovitan seda objektiivi kõikidele portreefotograafidele – see aitab välja ka olukorrast, kus taust on igav või inetu, sest selle objektiivi bokeh on nii mõnusalt “kreemine”, et taustal toimuvat tähele ei panegi, lastes modellil pildil särada.

 


Timo tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või timomuursepp.com veebilehel.

 

Photopoint foto- ja videotehnika rent on suurepärane võimalus, kui vajad lisajõude enda erinevate projektide jäädvustamisel. Meie fototehnika rendi teenuseid kasutavad ja on kasutanud paljud tuntud Eesti foto- ja videograafid.

(21)

The post Samyang AF 85mm f/1.4 RF – fiksobjektiiv, mille bokeh on mõnusalt “kreemine” appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD on objektiiv, mis võib kiirelt meeldima hakata
autor: Raido Ülper

Aasta alguses lugesin, et Tamron on turule toonud uue ja võimeka 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD standardsuumi, mis näiliselt on kompaktse kerega, valgusvõimekas, terav ja täpse fookusega Sony hübriidkaameratele loodud objektiiv. Pärast mõnigate arvustuste lugemist ja piltide nägemist soovisin seda ise proovile panna ning õnneks avanes see võimalus üsna ruttu tänu Photopoint foto- ja videotehnika rendile. Pean etteruttavalt hoiatama, et objektiiv võib väga kiirelt meeldima hakata.

לhe oma lemmikpildi sellel talvel tegin ma just seda Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD kasutades. Tänu pikale ulatusele ja teravale pildile sain kaadri ilma suurema vaevata ja see saavutas Shutterbug talvepildi võistlusel koha finaalis, mis minu silmis kinnitab selle objektiivi võimekust. Lähiajal plaanin mainitud pildi suuremal kujul ehk seinapildina välja lasta trükkida.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

 

Mitmekülgne fookuskaugus

Tamroni 17-70mm f/2.8 fookuskaugus on ideaalne standardsuum just Sony APS-C ehk poolkaader tüüpi hübriidkaameratele, võimaldades kiire vaevaga saada nii lainurk kui ka telefoto kaadreid. Kui arvestada sisse 1.5-kordne crop faktor, siis saame vaateväljaks 25.5-105mm, mis on väga sarnane kiidetud 24-70mm ja 24-105mm vahemikega objektiividele. See võimaldab pildistama minna ainult ühe objektiiviga ja saavutada suurepäraseid tulemusi – kergem kott ja väiksem ajakulu objektiivide vahetamisel.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

Pean tunnistama, et olin mitmel korral positiivselt üllatunud, kui universaalne Tamroni fookuskaugus poolkaader hübriidkaamera ees on. Lai nurk võimaldab püüda suuri ja avaraid kaadreid looduses, samas kui 56-70mm ulatus pakub suurepärast eristusvõimet portreede jaoks. Toodete pildistamisel märkasin, et kasutan tervet vahemikku.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

 

Valgusrikas f/2.8 ava

Mis minu jaoks antud objektiivi eriti huvitavaks teeb on selle võimekus valgust püüda. Varasemalt olen näinud APS-C kaameratele sarnaste fookusvahemikuga objektiive põhiliselt maksimaalse avaga f/4, aga f/2.8 teeb sellest palju võimekama mudeli. Olgu see hämaras või sisetingimustes pildistamisel või portreede puhul suurema tausta eristuse (bokeh) saavutamiseks – poolkaadersensori puhul on lisavalgus alati teretulnud.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

 

Pildi kvaliteet

Tamron on viimastel aastatel silma jäänud päris mitme uue põlvkonna objektiiviga, mis on loodud just Sony E-bajoneti omavatele hübriidkaameratele. Nende hinna ja kvaliteedi suhe on üks põhilisi punkte, mida enamik foto- ja videograafe välja toovad ja seda sama kogesin ma ka 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD kasutamisel.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

Ma ei pidanud vajalikuks viia läbi tehnilisi katsetusi, nägemaks kui teravad on pildi servad või kui tugev on moonutus erinevatel fookuskaugustel. Selle kohta leiab laiast internetist õnneks juba mitmeid artikleid ja videoid. Küll tõdesin ma enda pilte Lightroomis silmitsedes, et need on väga terava joonisega. Objektiivi kasutasin põhiliselt Sony a6000 ees, kuid proovisin seda mõned korrad ka Sony a7 III täiskaader hübriidkaamera ees crop mode abil. Mõlemal puhul olid tulemused väga muljetavaldavad – olgugi, et a7 III puhul pidin loobuma mõnigasest resolutsioonist, siis sain seda siiskiväga edukalt kasutada.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

 

Auto- ja manuaalfookus

Tuleb tunnistada, et kasutasin manuaalfookust vaid üksikutel juhtudel ja seda lihtsal põhjusel – Tamroni autofookus on väga kiire ja täpne. Kasutasin objektiivi erinevatel otstarvetel – looduses, linnas, toodete ja portreede pildistamisel ning enamjaolt jäin autofookuse kiiruse ja täpsusega väga rahule.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

Mulle meeldib, et olenemata suurest suumivahemikust, töötavad fookusmootorid ilma erilise fookuse jahtimiseta. Ma usun, et antud objektiiv on väga hea töövahend ka professionaalidele, kes täiskaadri asemel pigem poolkaadriga pildistada või filmida soovivad.

 

Lihtne kasutada

Objektiivil on 2 rõngast – suum ja fookus. Puuduvad nupud ja lülitid. Kohati tunnen, et nii pika toru juures oleks võinud Tamron kasutada ka suumilukustit, et objektiiv vertikaalasendis välja ei jookseks, aga enda kasutuse ajal ei pidanud ma seda siiski kordagi vajalikuks.

Olgugi, et kasutasin manuaalfookust harva, siis oli see üldiselt väga etteaimatav ja hea. Fookusrõngas liigub sujuvalt, aga minu jaoks natuke liiga kergelt. Kuna fookusrõngas on kerele lähemal, siis tuleb olla ettevaatlik, et seda kogemata paigast ei liigutaks. Võib-olla oleksin manuaalfookust kasutanud natuke rohkem, kui objektiivil oleks vastav lüliti, aga nagu öeldud, siis autofookus tegi oma töö piisavalt hästi ära.

 

Võrdlemisi kompaktne

Arvestades Tamron 17-70mm f/2.8 RXD suumivahemikku ja ava suurust, siis on tegemist pigem kompaktse objektiiviga. Olgu põhjuseks kitsam toru või kergemad materjalid, siis igal juhul on kaamera käes hoidmine pikema aja vältel palju lihtsam kui täiskaader hübriidkaamera + samaväärne objektiiv.

Nagu varasemalt öeldud, siis 17-70mm koos f/2.8 avaga on niivõrd hea kombo, et võib rahuliku südamega pildistama minna vaid selle objektiiviga ja saada suurepäraseid tulemusi. Tamroni objektiiv on koos Sonyga poolkaader hübriidkaameraga tänu oma kaalule ja suurusele ka väga hea reisikaaslane.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

 

Kokkuvõtteks

Tuleb tõdeda, et Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD on Sony APS-C hübriidkaamera ette väga vääriline objektiiv, mille soetamist tasub kindlasti kaaluda, kui on vaja universaalset objektiivi, mis oleks üheaegselt terav ja valgusjõuline. Tamron on täitnud ühe suure puudujäägi poolkaadrite maastikul ja nagu ka paljud teised, siis jäin ka mina vägagi rahule objektiivi kvaliteedi ja töökindlusega.

 


Raido tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Soovid ka Tamron 17-70mm III-A RXD enne ostmist järele proovida? Pole probleemi, sest see on laenutamiseks saadaval Photopointi fototehnika rendis nii Tallinnas kui Tartus – photopoint.ee/rent ››

(14)

The post Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD on objektiiv, mis võib kiirelt meeldima hakata appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3