Photopoint soovitab: kiired Silicon Power microSD mälukaardid
autor: Jürgen Veerme

Silicon Power microSD Elite

Erinevaid mälukaarte on Photopointi veebikaubamajas tohutult ning see võib õige valimise teha veidi keeruliseks. Seetõttu oleme tutud ja tunnustatud tootja Silicon Power mudelite hulgast Sinu jaoks välja valinud mälukaardid, mis on võimekad ning eriti kiired nii andmete kirjutamises kui lugemises.

Tänu sellele saad nautida oma seadme täit potensiaali – olgu selleks siis peegel-, hübriid-, kompakt-, auto- või videokaamera. Lisaks sobivad pisikesed microSD kaardid ideaalselt Android tahvelarvuti või nutitelefoni mälumahu suurendamiseks.

Meie soovitused microSDHC seeria valikust:

Meie soovitused microSDXC seeria valikust:

Nii microSDHC Elite kui microSDXC Elite perekonda kuuluvad mälukaardid on asendamatud abilised nii kiirete sarivõtete, FullHD videode kui ka kõrgekvaliteediga fotode salvestamisel. Lisaks tulevad need mälukaardid toime ekstreemsetes töötingimustes ja pakuvad pikaks ajaks turvalist andmesalvestust.

 

Salvesta olulised failid kindlalt Silicon Power mälukaartidele ››

 

Photopoint on Silicon Power toodete ametlik ja pikaajaline partner Eestis – photopoint.ee/djidroonid ››

(3)

The post Photopoint soovitab: kiired Silicon Power microSD mälukaardid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD – telesuum, mis ei murra selga, kätt ega rahakotti
autor: Simo Sepp

Mul õnnestus veidi enam kui nädalaks oma fotokotti pista uus Sony täiskaader hübriidkaameratele loodud Tamroni telesuumobjektiiv – sedapuhku 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD. Vahepeal õnnestus see ka kotist välja võtta ning mõned pildidki teha.

Esimese asjana Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD telesuumi kätte võttes üllatusin rõõmust selle kerguse üle, sest objektiiv kaalub ainult veidi üle poole kilo ning see on kaamera ees väga hästi tasakaalus. See omakorda muudab selle kasutamise väga mugavaks.

Ma küll ei julgenud mingeid sõrme peal tasakaalustamise harjutusi tegema hakata, aga kogu komplekti käes hoida on küll mõnus. Peaaegu nagu oleks mõne väikese fiksobjektiivi kaamerale ette keeranud. Sellise objektiiviga võib rahulikult terve päeva ringi joosta ilma, et käed ära väsiks. Halb on aga see, et biitsepsi treenimiseks peab nüüd õhtul jõusaali minema :)

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Järgmisena suunas silm mind päikesevarjuki peale. Kui sa oled vanakooli fotograaf või soovid rahvale näidata, et oled ikka tõsiseltvõetav fotograaf ning tahad, et objektiiv oleks poole meetri pikkune, siis selle Tamroni päikesevarjuk on küll sinu jaoks. Kui sa selle varjuki objektiivile külge paned, siis ei pea kartma mitte ühegi päikesekiire sattumist klaasi lähedale. Samuti peab ikka väga halb õnn olema kui sa klaasi mõne toikaga katki suudad teha. Kuigi see on võrreldes ülejäänud objektiiviga üsna suur, siis ette see mul kordagi ei jäänud – pigem olgu natuke suurem kui liiga väike.

Objektiiv ise on lihtsakoeline – ühtegi nuppu seal ei ole. Fookusrežiime pead vahetama kaameras (nagu ka teiste Sonyle mõeldud Tamroni objektiivide puhul) ja ka objektiivi lähteasendi fikseerimine nupuga pole võimalik, aga sellest pole midagi, sest see ei hakka ka raputades naljalt ise allapoole vajuma.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle
Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Ka sellel mudelil on filtrikeerme suurus 67 mm nagu teistel Tamroni “E-bajonetiga” objektiividel, mis tähendab, et kui sul on samast seeriast objektiive ja oled neile erinevaid filtreid soetanud, siis need töötavad hästi ka 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD ees. Sellisest ühtsest mõõtkavast tunnen mina isiklikult oma objektiivide juures puudust, kuna oman mitme erineva tootja mudeleid. לhel hetkel tahaks oma “läätsesuppi” ikkagi ühtlustada ja Tamron pakub selleks väga head võimalust.

70-300 mm fookusvahemik annab objektiivile üsnagi hea suumivõimekuse, kuigi metsloomade pildistamisele ma sellega ei spetsialiseeruks. Aga kui satud juhtumisi mõnele loomale peale või kui oled nendega juba vaat et sinasõber ja sul on see objektiiv ees, siis oma pildi saad sa kätte küll ning sellega võib täiesti rahule jääda. Koduloomade pildistamisega on muidugi lihtsam ja siis sobib see fookuskaugus hästi (kui sa muidugi koera vanni saatmise ähvardusega ära pole hirmutanud nii, et ta nelja tuule poole plagama paneb).

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Kui vaadata ava numbreid f/4.5-6.3, siis ei maksa oodata väga suurt “bokeh” ehk taustast eraldatuse efekti. Kui korralikult sisse suumida ja subjekti lähedalt pildistada, siis muidugi saab, aga pigem sobib see objektiiv neile, kes ei otsi tingimata võimalikult suurt taustast eraldatust, vaid keskenduvad kaugemate objektide jäädvustamisele ühtlasemal sügavusel.

Nii ma ütleksin, et pigem sobib see telesuumobjektiiv maastikufotograafile, kes soovib tervet pilti ühtlaselt esile tuua. Pimedamates oludes kiiremate liigutuste tabamiseks tuleb ISO korralikult põhja keerata, nii et nagu ma enne mainisin, siis metsloomade pildistamiseks see mul esimene variant poleks. Küll aga saab sellega võimaluse avanedes pildi kätte ja kui ISO tuligi kõrge, siis saab järeltöötluses seda müra alati vähemaks tõmmata – Sony süsteemide üks võlusid.

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Objektiivi kasuks räägib kindlasti selle hea hind. See on ligi poole odavam kui kevadel välja tulnud Tamron 70-180 mm f/2.8 telesuum, mis ka minu enda kaamerakotis on (ja selle juures on tal täiendavad 120 mm fookuskaugust, mida ma hakkan nüüd küll igatsema). Nii et kui sa kasutad pikemaid fookuskaugusi pigem vähem või ei jäädvusta sellega näiteks pimedamates oludes korraldatavaid spordiüritusi, siis saad sa säästetud raha eest osta endale veel teisegi objektiivi ja mõlemaga häid pilte teha.

Samuti on Tamron automaatfookusega head tööd teinud – objektiivi kasutades ei tulnud mul kordagi hakata fookusega mängima, et subjekti teravalt pildile saada. Kui ma olin midagi kaadrisse leidnud, siis võisin kindalt päästikule vajutada ja pärast tõdeda, et autofookus sai oma tööga hakkama. Selline töökindlus mulle meeldib!

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

 

Kokkuvõtteks

Oma hinna, kvaliteedi ja mugavuse kohta on Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD puhul tegemist igati viisaka telesuum-objektiiviga, millega saab hea kvaliteediga pilte ja mis ei murra ei selga, kätt ega rahakotti.

Nii et kui tahad oma Sony täiskaader hübriidkaamera ette kerget ja mugavat telesuumi ja sul ei ole vaja väga laia ava ning soovid järgmise palgapäevani peale nuudlite veel midagi süüa, siis tasub seda objektiivi võrdlusesse lisada küll. Suurema huvi korral saad selle Photopointi foto- ja videotehnika rendi abil ka omal käel ära proovida.

 


Simo tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või simosepp.com veebilehel.

Soovid samuti proovida Sony a7 III, a7S III, a7R III, a7R IV või a9 III täiskaader hübriidkaamerat ja Tamron 70-300mm Di III RXD objektiivi? Pole probleemi, sest need on laenutamiseks saadaval meie fototehnika rendis – photopoint.ee/rent ››

(2)

The post Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD – telesuum, mis ei murra selga, kätt ega rahakotti appeared first on Photopointi ajaveeb.

Samyang AF 85mm f/1.4 RF või AF 14mm f/2.8 RF ostul kaasa väärt kingitus
autor: Jürgen Veerme

Samyang Canon RF kampaania

Kui Sinu fotokotis peitub Canon EOS R seeria täiskaader hübriidkaamera ja oled sinna ette otsimas uut objektiivi, siis on Sul põhjust rõõmustada. Nimelt Samyang AF 85mm f/1.4 RF või Samyang AF 14mm f/2.8 RF fiksobjektiivi ostul saad muuhulgas kingituseks Samyangi objektiividoki (väärtus 75,99€).

Tegemist on ääretult funktsionaalse lisatarvikuga, sest see dokk ühildub just Samyangi objektiividega, millel on Canon RF bajonett. Doki abil saad muuta mitmeid parameetreid, peenhäälesta teravustamist ja uuendada objektiivi püsivara.

Rääkides kampaanias osalevatest objektiividest, siis Samyang AF 14mm f/2.8 RF on kerge ja kompaktne objektiiv, mis pakub ülilaia vaatenurka, valgusjõulisust ja ilmastikukindlat konstruktsiooni. Seetõttu on tegemist suurepärase valikuga näiteks spordi, maastikuvõtete ja astrofotograafia jaoks.

Samyang AF 14mm RF

Samyang AF 85mm f/1.4 RF mudelit iseloomustab portreedeks ideaalne 85 mm fookuskaugus ja ilusa häguse tausta tekitamiseks ning hämaras pildistamiseks sobiv maksimaalne ava f/1.4. Lisaks on sellel ka kiire, vaikne ja täpne teravustamismootor, mis tagab teravad ja selged pildid ka kõige kiirematel võtetel.

 

Avarda piire ja hakka pildistama Samyang RF objektiiviga ››

 

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kampaania kestab kuni 30. aprillini 2021.

(4)

The post Samyang AF 85mm f/1.4 RF või AF 14mm f/2.8 RF ostul kaasa väärt kingitus appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ole valmis – varsti jõuab müügile Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary
autor: Jürgen Veerme

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary

Panasonic ja Sony täiskaader hübriidkaameratega pildistajate/filmijate hulk on nii Eestis kui kogu maailmas tõusuteel ja seda trendi ei ole tähelepanuta jätnud Sigma, kelle poolt on peagi ka meie valikusse jõudmas uus 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv.

Nii E (Sony)- kui L (Panasonic & Leica)- bajonetiga hübriidkaameratele mõeldud Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary normaalsuum-objektiivi puhul on tegemist ideaalse kaaslasega igapäevaseks pildistamiseks. Populaarset 28-70mm fookuskaugust saab kasutada nii maastiku kui portreede pildistamisel. Tänu läbivale f/2.8 avale on imelihtne pildistatavat subjekti taustast eraldada ning luua lummavat bokeh efekti.

Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary

Contemporary-seeria märgistus objektiivi küljel tähistab, et see on mitmeotstarbeline ning võimekas, kuid selle juures ka kompaktne ja kerge kaaluga.

Uus Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv nii Sony kui Panasonic täiskaader hübriidkaameratele peaks Photopointi müügile jõudma 2021. aasta aprillikuu jooksul. Mõlema bajoneti puhul on objektiivi hinnaks 859€.

 

Eeltelli Sigma 28-70mm f/28 DG DN endale kohe ära ››

Kogu Sigma objektiivide valik Photopointis ››

(4)

The post Ole valmis – varsti jõuab müügile Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN Contemporary appeared first on Photopointi ajaveeb.

Professionaalne Canon Speedlite EL-1 välklamp on nüüd müügil
autor: Jürgen Veerme

Canon Speedlite EL-1

Kõigil elukutselistel fotograafidel, kes pildistavad mõned Canon fotokaameraga on põhjust rõõmustada, sest Photopointi on müügile jõudnud erakordse jõudluse ja töökindlusega Canon Speedlite EL-1 välklamp.

Uus Speedlite EL-1 on tõeline tippklassi välklamp, mis oma ülikiire taastumisaja (0,1–0,9 sekundit) tõttu on loodud Sind abistama just nende kordumatute hetkede püüdmisel. See suudab “tulistada” kuni 170 täisvõimsusel välgust koosnevat sarja ja suurel kiirusel väiksema võimsustasemega välgusarja. See välklamp on varustatud äärmiselt suure jõudlusega Canon LP-EL akuga, mille abil on võimalik teha ühtejutti lausa 2345 välku.

Canon Speedlite EL-1

Canon Speedlite EL-1 välklamp on ilmastiku- ja tolmukindla disainiga, mistõttu saad seda julgelt kasutada nii sise- kui välisessioonidel. Aparaadi aktiivjahutussüsteem hoiab ära ülekuumenemise ja võimaldab kauem jäädvustada.

 

Võimas Canon Speedlite EL-1 ootab Sind veebikaubamajas ››

 

Järelmaksuga ostes algab Speedlite EL-1 välklambi kuumakse ainult alates 42,91€ kuus. 

(9)

The post Professionaalne Canon Speedlite EL-1 välklamp on nüüd müügil appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2