Uus telesuum Tamronilt: SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2
autor: Silver Pik

SP-150-600mm-g2-avang

Tamroni viimane uudis on nagu välk selgest taevast – ootame uut 115 mm f/1.4 SP seeria telefiksi, ootame uuendatud 10-24mm lainurksuumi poolkaadrile… aga tuli hoopis uuendatud disainiga SP 150-600mm f/5-6.3 telesuumobjektiiv. Uus objektiiv, mudelinimetusega A022, toob endaga kaasa mitmeid erinevaid uuendusi – osa neist lahendustest on saanud tuttavaks juba eelnevate SP seeria objektiivide juurest, paar asja on aga täiesti uued.

Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2 objektiivi oluliseimad muudatused võrreldes esimese mudeliversiooniga on kiirem autofookus, VC stabilisaatori parendused, uus fluoriinvääristus, Flex Zoom Lock süsteem ning ideaalne sobivus kahe uue telekonverteriga. Lisaks on uuendatud ka objektiivi optilist disaini, tagamaks parema jõudluse erinevates situatsioonides. Vaatame neid kõiki nüüd lähemalt.

Uuendatud optika

SP 150-600mm G2 objektiivi optiline disain on 21 elementi 13 grupid. Neist kolm on LD (madala dispersiooniga) elementi, mis täielikult elimineerivad kromaatilise aberratsiooni. Lisaks eBAND ja BBAR vääristusele on objektiivil ka fluoriinvääristus – tulemuseks pea olematu sisepeegeldus isegi otse vastu valgust pildistades ning ka vett ja mustust hülgav eesmine element. Kuna teleobjektiivi lähim teravustamiskaugus on toodud 220 cm peale, on nüüd võimalik teha veelgi dramaatilisemaid lähivõtteid ning luua eriti silmapaistvat bokeh efekti.

SP-150-600mm-g2-konstruktsioon

Veel parem teravustamine

Varasemalt olen Tamronile ette heitnud võrdlemisi “aeglast” teravustamiskiirust, kuid alates uuest 90mm makroobjektiivist olen pidanud seda hinnangut ümber vaatama. Juba siis oli soovunelm näha Tamronilt varasemate objektiivide mudeliuuendust, mis tooks selle jõudluse ka muudesse vahemikesse. SP 150-600mm G2 on nüüd esimene samm – veel parem teravustamiskiirus ja täpsus teevad selle objektiivi veel paremaks kaaslaseks spordi- ja loodusfotograafidele. Samuti on alles jäänud pideva teravustamise võimalus – vajadusel saab kasutaja sekkuda AF töösse ühe randmeliigutusega (ning selle tundlikkus on TAP-In Console dokiga seadistatav).

Uus stabilisaator

VC pildistabilisaator on saanud mitmeid hädavajalikke uuendusi ning pakub kuni 4,5-stopist stabilisatsiooni. Sel on lausa kolm töörežiimi, andes kasutajatel paindlikkuse objektiivi kasutades. Esimene neist režiimidest on standardrežiim – tasakaal stabiliseeritud foto ning pildiotsija pildi vahel. Režiim kaks on spetsiaalselt liikuvate subjektide pildistamiseks nn panning tehnikaga – sisuliselt pakkudes ainult vertikaalset stabilisatsiooni. Režiim kolm seab lõppfoto esikohale ning sisuliselt pildiotsija eelvaadet ei stabiliseeritagi. Mis veel – esimest režiimi on võimalik kasutajal ise seadistada TAP-In Console tarkvara kaudu (prioriteet foto kvaliteedile või pildiotsija kuva stabilisatsioonile). Ilmselgelt on uue stabilisaatori disainil pandud ka väga suurt rõhku kõrge lahutusvõimega sensoritega töötamisele – et ka 100% suurenduse juures oleks kujutis maksimaalselt terav.

Flex Zoom Lock mehhanism

Nii pika, raske objektiivi kitsaskohaks võib kergelt muutuda see, et objektiivi fookuskaugus nihkub iseenesest. Seda siis ülevalt alla või alt üles pildistades ning ükstapuha mis nurga juures nende kahe äärmuse vahel. Paljudel objektiividel on selle jaoks eraldi lukustushoob, et saaks objektiivi fikseerida transpordiasendis. SP 150-600mm G2 objektiivil on aga Flex Zoom Lock mehhanism, mis lubab objektiivi lukustada ükstapuha millises suumiasendis. Lihtne, mugav ja paraktiline.

04

 

Uuendatud korpus & disain

Uus objektiiv kasutab ka Tamroni uuendatud SP seeria disaini. See tähendab veel mugavamaid lüliteid objektiivi korpusel, neutraalset musta korpust koos hõbedaste rõngastega. Lisaks on ka objektiivi rõngaste kummikatted väga käesõbralikud. Lisaks on statiivikinnitus ise Arca-Swiss süsteemiga ühilduv – objektiivi saab kinnitada paljudele statiivipeadele otse, kiirkinnitusplaati alla kruvimata. Samas on alles jäänud väga hea ilmastikukindlus, mis loodus- ja spordifotograafidel igapäevatöös hädavajalik.

SP-150-600mm-g2-06

01-SP-150-600mm-g2-001-pealt2

01-SP-150-600mm-g2-002-korvalt

01-SP-150-600mm-g2-003-eest

01-SP-150-600mm-g2-004-tagant

Hea uudis Nikoni leerile

Nikoni kasutajad võivad rõõmu tunda – F bajonetiga versioon objektiivist tuleb nüüd elektroonilise ava juhtimisega – see tähendab veel täpsemat säritust sarivõttel ning kiiremat ava juhtimist. Seda eeldusel, et kasutad D3 või uuemat kaamerakere, kuna vanematega see süsteem ei toimi (ning ka D3000 puhul).

 

Tehnilised andmed

Mudel A022
Fookuskaugus 150 – 600 mm
Maksimaalne ava f/5 – 6.3
Minimaalne ava f/32 – 40
Optiline konstruktsioon 21 elementi 13 grupis
Lähim teravustamiskaugus 220 cm
Maksimaalne suurendus 0,26ח
1:3,9
Diafragma labad 9
Stabilisaator Tamron VC
Kuni 4,5 stoppi
3 töörežiimi
Teravustamismootor Tamron USD
Filtrikeere 95 mm
Ilmastikukindlus Tolmu- ja niiskuskindel
Mõõtmed* ׸ 108,4 ח 260,2 mm
Kaal* 2010 g
Bajonett Canon EF
Nikon F
Sony A (stabilisaatorita)

* Mõõtmed ja kaal Canoni versiooni järgi

Näidispildid

SP-150-600mm-g2-02

SP-150-600mm-g2-01

Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2 objektiiv peaks müügile tulema kohe peale Photokina 2016 fotomessi ajal ehk 23. septembril ning juba . Täpne objektiivi ning ka uute telekonverterite saabumisaeg Photopointi lettidel veel kinnitatud ei ole, selgudes täpsemalt kuu lõpupoole. Samamoodi ei oska veel kinnitada esialgset hinda, kuid seegi peaks selguma lähiajal.

Allikas: Tamron

» Tamron objektiivid Photopointis

Photopointi järelmaks annab sulle uue aastani hingetõmbeaega
autor: Jürgen Veerme

photopoint-3kuudmaksepuhkus-blog

Kui Sul septembrikuus soovitud toodete ostuks rahakotis või arvel eurosid napib, siis Photopointi järelmaksu abiga saad kauba kohe kätte, kuid maksma hakkad alles uuel aastal.

3-kuuline maksepuhkus tähendab, et lepingutasu ja intresse oodatakse alles koos esimese maksega jaanuaris 2017 ja kogu kauba saad praegu kätte eurosid välja käimata.

Järelmaksu on võimalik taotleda toodetele või teenustele maksumusega 125 kuni 8000 eurot ning perioodiks saab valida 3 – 48 kuud. Lepingut saab kiirelt sõlmida nii Photopointi esinduskauplustes kui e-poes. Veebis järemaksu taotlemiseks, tuleb ostukorvis valida makseviisiks “Maksa järelmaksuga” ning seejärel täita kõik vajalikud väljad ja “Maksepuhkus” juures märkida, kas soovid või mitte. Soovi korral saab lepingu mugavalt digiallkirjastada.

TÄHELEPANU! Iga järelmaks on finantskohustus. Enne järelmaksu lepingu sõlmimist tutvuge vastava teenuse tingimustega ning vajadusel konsulteerige asjatundjaga. Tutvu teenuse täpsemate tingimustega Photopointi veebilehel.

 

Kiika meie veebikaubamajja ja osta vajalik ›

 

Teenuse pakkujaks on Svea Finance AS. Tutvu teenuse tingimustega kaupmehe juures, vajadusel konsulteeri asjatundjaga. Krediidi kulukuse määr on 25,5% aastas järgmistel näidistingimustel: järelmaksu summa 500 €, sissemakse 0%, tagastamise tähtaeg 2 aastat, intress 17,9% jäägilt aastas, lepingutasu 24,99 €. Järelmaksu summa kokku 629,44 €.