Panasonic lisas oma täiskaader hübriidkaamera objektiivide arendusplaani kaks uut fiksobjektiivi
autor: Elise Ader

Panasonicu esindaja Yosuke Yamane teatas hiljutises intervjuus Dpreview’le, et kuigi numbrid kõiguvad pisut kuude lõikes, on nad saavutanud 3000€ kaamerate hinnaklassis ülemaailmsel turul oma täiskaader hübriidkaameratega 10%-ise turuosa. Ettevõte on senise tulemusega väga rahul.

Lisaks sellele avalikustas Panasonic eelmisel nädalal oma Lumix S-seeriale uue objektiivide arendusplaani. Uuendatud plaani on lisatud kaks uut L-bajonetiga fiksobjektiivi, kuid seal ei näe enam eelmises arendusplaanis (august 2019) leidunud 100mm f/2.8 makroobjektiivi.

Uue plaani kohaselt avalikustab Panasonic käesoleval aastal kolm fiksobjektiivi ja kolm suumobjektiivi:

 • 24mm f/1.8 objektiiv 
 • 50mm f/1.8 objektiiv 
 • 85mm f/1.8 objektiiv 
 • Kiire lainurk suumobjektiiv 
 • Standard suumobjektiiv
 • Telefoto suumobjektiiv

 

Allikad: Panasonic FF; Dpreview

 

Panasonic täiskaader hübriidkaamerad Photopointi veebipoes » 

Kõik L-bajonetiga objektiivid Photopointi veebipoes »

(10)

The post Panasonic lisas oma täiskaader hübriidkaamera objektiivide arendusplaani kaks uut fiksobjektiivi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Võimekas Fujifilm X100V taskukaamera on nüüd müügil
autor: Jürgen Veerme

Fujifilm X100V

Vau, see käis küll imekiirelt! Alles hiljuti tervele maailmale tutvustatud uus ja elegantne FUJIFILM X100V taskukaamera on jõudnud meile lattu ning ootab uusi sõpru, kellega minna aastateks erinevatele fotoretkedele. Esialgu hõbedases värvitoonis ja piiratud koguses.

Pisikese taskukaamera alumiiniumist kere sisse on mahutatud Fujifilm X-Pro3 & Fujifilm X-T3 hübriidkaameratest tuttav 26-megapiksline APS-C X-Trans CMOS IV sensor ja seetõttu on kaamera töö eriti kiire ning sellega saab edukalt pildistada ka keerukates valgusoludes. Ideaalselt reisi- ja tänavafotograafiaks sobiva uue taskukaameraga suumida ei saa, sest selle sees on uuendused läbinud fikseeritud fookuskaugusega Fujinon 23mm f/2 objektiiv (suurem eraldusvõime, väiksemad moonutused ja parem lähifookus).

Fujifilm X100V

Märkimisväärse uuenduse on saanud kaamera taga olev ekraan, sest nüüdsest on see puutetundlik ja kallutatav. Kui eelnevad X100 seeria liikmed olid eelkõige loodud pildistamiseks ja videovõimekus oli pigem tagasihoidlik, siis uue X100V abil saab jäädvustada eeskujulikku 4K/30p või 1080/120p videot + HDMI väljund pakub 4K videot 10 bit pakkimata YCbCr 4:2:2 formaadis. 

 

Osta FUJIFILM X100V ja hakka uuel moel pildistama ››

(9)

The post Võimekas Fujifilm X100V taskukaamera on nüüd müügil appeared first on Photopointi ajaveeb.

VIDEOD: Tamron TAP-IN objektiivikonsool – mis see on?
autor: Jürgen Veerme

On oluline teada, et kaasaegsed kvaliteetobjektiivid ei ole enam ainult klaas ja metall – need on arvutid, mis suhtlevad kaameraga elektrooniliselt mitmel erineval moel. Seetõttu on Tamron loonud TAP-IN objektiivikonsooli, mis täidab mitut erinevat väga vajalikku funktsiooni.

Sellega saad uuendada objektiivi püsivara, seadistada stabilisaatorit ja fookuspiirajat (valitud objektiividel) ning peenhäälestada autofookust ja pideva käsitsi teravustamise tööd – seda kõike mugavalt Tap-In Utility tarkvara abil oma arvuti tagant lahkumata.

 

Püsivara uuendamine

Objektiivi püsivara (firmware) uuendamine on oluline samm selle maksimaalse potentsiaali saavutamisel. Kui varasemalt võis see tegevus tunduda tüütuna, siis tänu Tamron TAP-IN konsoolile saad seda teha otse enda arvutist kiirelt ja mugavalt.

 

Ette- ja tahapoole teravustamise sättimine

Mõisted ette- ja tahapoole teravustamine tähendavad seda, et kriitiline fookuspunkt pildil ei asu seal, kuhu teravustasid. Kui teravustad punktile ja tegelik teravus on sellest tagapool, siis nimetatakse seda tahapoole teravustamiseks ja kui fookus on eespool, siis ettepoole teravustamiseks.

 

Vahepealse või lõpmatu fookuskauguse seadistamine

Tamron TAP-IN konsooliga on võimalik seadistada fookust vahepealsetel kaugustel või lõpmatuses – selle määramiseks tehtavad testvõtted soovitame pildistada välitingimustes.

 

Teravustamiskauguse piiraja seadistamine

TAP-IN konsooli abil on võimalik seadistada ka objektiivi teravustamiskauguse piirajat. Lisaks tavapärasele teravustamiskauguse ulatusele saab muuta ka Tamroni algset kauguse piirangut.

 

VC pildistabilisaatori töörežiimi muutmine

Kui Tamron objektiivil on VC pildistabilisaator, siis saab TAP-IN konsooli ja TAP-in Utility tarkvara abil muuta VC töörežiimi.

 

Manuaalse teravustamise ülevõtmine

Tamron TAP-IN konsool koos TAP-in Utility tarkvaraga lubab seadistada seda, kui palju on tarvis fookusrõngast pöörata manuaalrežiimi aktiveerimiseks.

 

Nagu videotest näha, siis on TAP-IN konsooli abil lihtne Tamroni objektiivi toimimist parandada või endale käepärasemaks muuta. See avab igale fotohuvilisele lisavõimalused, mis seni ainult Tamroni ametlikus hoolduses professionaalse tehniku jaoks võimalikud olid. Lisaks võib Tap-In konsool osutuda hädavajalikuks vahendiks, mille abil pääseda objektiivi hooldusesse saatmisest ja mitme nädala pikkusest ooteajast.

 

Tamroni TAP-IN konsool Photopointis ››


Vaata veel:

Lauri kirjutas Tamron TAP-in kasutamisest pikema õpetliku artikli. Loe kindlasti ›

 

PS! Tamron SP G2 seeria objektiivide ostul saab kuni 31.03.2020 tasuta kaasa just selle sama Tamron TAP-IN objektiividoki! Kampaania info ››

(1)

The post VIDEOD: Tamron TAP-IN objektiivikonsool – mis see on? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Fujifilm X-T200 hübriidkaamera
autor: Elise Ader

Photopointi on müügile jõudnud uhiuus algtaseme hübriidkaamera X-T200, mis on edasiarendus varasemast Fujifilm X-T100 hübriidkaamerast. Kaamera on komplektis koos 15-45mm objektiiviga. 

Fujifilm X-T200 omab 24MP APS-C sensorit nagu tema eelkäija, kuid kasutab alumiiniumühenduste asemel vasest ühendusi, mille tulemusel on andmeedastus 3,5 korda kiirem kui varem (võimaldades ka suuremat ISO-ulatust). Sellest hoolimata on Fujifilm X-T200 hübriidkaamera kokkuvõttes kergem kui X-T100, kaaludes üksnes 370 grammi. Kaamerat on eelkäijast kindlasti ka parem käsitseda, sest selle kerele on lisatud kumer käepide.

Fujifilm lubab uue kaamera juures ka võimekamat autofookust. Sealhulgas näiteks kõige uuemaid silmatuvastus-algorütme, rohkem faasituvastusega piksleid, suuremat PDAF katvust ja rohkem valikulisi autofookuspunkte kui eelkäijal. Sarivõtte kiirus on samuti kasvanud, võimaldades nüüd pildistada kuni 8 kaadrit sekundis (varem 6 fps).  

Kaamera puutetundlik 16: 9 kuvasuhtega pööratav LCD-erkaan on kasvanud 3,5-tolliseks ning sellel on kasutajasõbralikum menüü, mis on napsatud X-A7 kaamera juurest. Kaamera aku lubab CIPA testide kohaselt teha ühe laadimiskorra kohta 270 kaadrit. 

Meeldivaid edasiarendusi on tehtud ka videoloojate jaoks. Uus kaamera võimaldab filmida 4K (30 fps)/HDR videot (ilma kärpetegurita). Samuti on valikus ka aegluup 1080/120p ning videosätted on lisatud režiimikettale. Kaamera omab ka USB-C ühendust ja 3,5 mm mikrofonipesa.

 

Osta Fujifilm X-T200 hübriidkaamera Photopointi veebipoest »

(11)

The post Nüüd saadaval: Fujifilm X-T200 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd rendis: Panasonic täiskaader hübriidkaamera Lumix S1R
autor: Jürgen Veerme

Panasonic Lumix Dc-S1R

Meie foto- ja videotehnika renti nii Tallinnas kui Tartus on saabunud Panasonic Lumix DC-S1R + 24-105mm f/4.0 täiskaader hübriidkaamera komplekt, mille võimekuse ja kasutusmugavuse võiks järele proovida nii fotohuvilised kui professionaalid. 

Panasonic S1R 47.3 MP sensori eest on madalpääsfilter eemaldatud, mis tähendab et suurema lahutusvõimega sensor meeldib kindlasti tõsisematele fotograafidele, kes pildistavad nii stuudios kui maastikul. 

 

Eesti kliimasse sobib Lumix S1R nagu valatult, sest selle korpus on valmistatud tugevast magneesiumsulamist ja varustatud ilmastikukindlate tihenditega. Sellel on 5 EV astme tõhususega mehaaniline värinastabilisaator, maailma parim OLED-ekraaniga elektrooniline pildiotsija (5.8 MP ja 120 fps kaadrisagedus) ja SD+XQD mälukaardi pesad. 

Panasonic S1R salvestab 4K videot nii 30 kui ka 60 kaadrit sekundis. Mõlemat salvestatakse kogu sensori pinnalt, aga 60 fps kaadrisageduse puhul on salvestusaeg piiratud 15 minutiga.

Kui otsustad pärast rentimist Lumix S1R täiskaader hbriidkaamera enda fotokotti soetada, siis saad uue renditasu võrra soodsamalt (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses).

Vaata lisaks:

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Panasonic Lumix DC-S1R endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

 • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
 • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
 • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
 • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
 • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
 • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(7)

The post Nüüd rendis: Panasonic täiskaader hübriidkaamera Lumix S1R appeared first on Photopointi ajaveeb.