Nikon Z f ja Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR pärjati maineka TIPA auhinnaga
autor: Jürgen Veerme

TIPA ehk The Technical Image Press Association ekspertidest koosnev kolleegium valis 2024. aasta parimaks ekspertidele loodud täiskaaderkaameraks Nikon Z f ja parima super-telefoto suumobjektiivi tiilt pälvis Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR.


Nikon Z f

Nikon Z f on ajatu filmikaamera disainiga, aga selle sees peitub eriti võimekas tänapäevane 24,5-megapiksline CMOS täiskaadersensor koos 8-stoppilise keresisese stabilisaatoriga.

Lisaks juurde viimasepeal EXPEED 7 pilditöötlusprotsessor ja Sul on olemas tööloom, millega saad ühtaegu jäädvustada nii kvaliteetseid fotosid kui nautida sujuvat videosalvestust kuni 4K 60 kaadrit/sek (DX-formaadis ning 10-bit H.265 HEVC).

Nikon Z f

Muude omaduste hulgas on Nikon Z f võimeline pildistama Pixel Shift režiimis kuni 96-megapiksliseid fotosid ning tavarežiimis kuni 30 kaadrit/sek (koos elektroonilise katikuga ning autofookusega). Kusjuures automaatne teravustamine töötab isegi vähese valguse korral kuni –10 EV.

 

Usalda spetsialiste ja telli Nikon Z f kohe ära »

 


Nikon Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR

Nikon Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR on loodud neile, kes soovivad suurt suumiulatust, aga samal ajal kerget disaini ja telesuumide mõistes taskukohast hinda.

Optilise VR-pildistabilisaatori abil saad selged kaadrid ka tihedas metsas ning koidiku hämaruses. Kirsiks tordil on muidugi kiire ja täpne autofookus ning kaks kohandatavat nuppu ja kontrollrõngas objektiivil.

Nikon Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR

Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR minimaalne teravustamiskaugus 180 mm fookuskauguse juures on vaid 1,3 m ja 600 mm juures on see 2,4 m.

 

Telli endale Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR kohe ära ja Sa ei kahetse »

 


Juhul, kui Sul antud investeeringu tegemiseks peaks vahendeid puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Organisatsioon nimega TIPA ühendab maailma mõjukamad fotograafiaajakirjade toimetajad, kes valivad muude tegevuste kõrval iga aasta alguses välja kõige tähelepanuväärsemad fototehnika tooted. Käesoleval aastal nimetati ühtekokku 40 parimat fototoodet. Kõikide nendega saad tutvuda TIPA veebilehel.

Photopoint on Nikon fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(3)

The post Nikon Z f ja Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR pärjati maineka TIPA auhinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasoni Lumix G9 II nimetati 2024. aasta parimaks professionaalseks MFT kaameraks
autor: Jürgen Veerme

Panasonic Lumix G9 II tipa auhind

Maailma juhtivate fotoajakirjade ühendus TIPA (Technical Image Press Association) nimetas 2024. aasta parimaks professionaalseks  “Micro Four Thirds” kaameraks Panasonic Lumix G9 II mudeli.

Eelkõige avaldas TIPA toimetajatele tõeliselt muljet Lumix G9 II video- ja pildistamisvõimalused, mis hõlmavad 14 kaadrit sekundis kuni 170 järjestikuse RAW-kaadri “tulistamiseks” (mehaaniline katik) ning kinokvaliteediga DCI 4K/UHD 4K 60p salvestamine ilma ajalise piiranguta ja slow motion 4K 120p.

Tegu on kindlasti ka tavapärasest kõvasti kiirema hübriidkaameraga, sest kasvõi korraks silmi pilgutades võid sellega jäädvustada lausa 60 kaadrit/sek, kui kasutad “burst shooting” režiimi.

Panasonic Lumix G9 II

Muuhulgas on mainist väärt veel ka 8-stoppine keresisene stabilisatsioon, 100-megapiksline fotorežiim ehk “High Resolution Mode”, must-valge fotograafia jaoks loodud LEICA Monochrome värvirežiim ning videote jaoks LUT lisamine otse kaamerasse.

 

Auhinnatud Panasonic Lumix G9 II on müügil esinduskauplustes ja veebis »

 


Uue fototehnika ostmine on arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(11)

The post Panasoni Lumix G9 II nimetati 2024. aasta parimaks professionaalseks MFT kaameraks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Rendi oma Nikon hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2
autor: Jürgen Veerme

Tamron 28-75mm VXD Nikon hübriidkaameratele rent

Nii praegustel kui tulevastel Nikon Z-hübriidkaamerate omanikel on põhjust rõõmustada, sest Photopointi foto- ja videotehnika renti on saabunud Sony kaamerate ees suurt populaarsust kogunud Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2.

Sony kasutajate kogemuse pealt on teada, et tänu oma universaalsele fookuskauguse vahemikule ja valgusjõulisele avale on see Tamron objektiiv eriti hinnatud portreefotograafide hulgas.

II generatsiooni 28-75mm f/2.8 Di III VXD sisaldab uut optilist konstruktsiooni ja täiustatud on ergonoomikat, et parandada kasutusmugavust. Objektiivi lähim teravustamiskaugus laias (28 mm) otsas on 18 cm ja telefoto otsas 38 cm.

Muuhulgas on objektiivil VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootor, mis pakub veelgi täpsemat ja vaiksemat teravustamist. Samuti võimaldab see praktiliselt hääletut autofookust, mis sobib eriti hästi videote jäädvustamiseks. 

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiiv Nikonile

See objektiiv kasutab muuhulgas ka “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiivi renditasu 1 päevaks on 25€, 1 nädalaks 75€ ja 2 nädalaks 125€.

Kui sellesse ära armud, siis kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist teeme uue objektiivi kehtiva hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(11)

The post Rendi oma Nikon hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm Instax Mini 99 on kiirpildikaamera, millega saad teha analoog-stiilis fotosid
autor: Stephan Redko

Kui analoogkaameraga pildistades pead Sa enne lõpptulemuse nägemist filmirulli täis pildistama ning selle ära ilmutama, siis kiirpildikaameraga valmib jäädvustatud foto vaid sekunditega. Samas filmile tehtud fotodel on tihtipeale omapärane võlu, mida praeguse hetkeni kiirpildikaameraga jäljendada ei ole saanud.

Fujifilm Instax Mini 99 abil saad teha just seda, sest antud kaameral on sisseehitatud efektid, mis annavad pildile otse filmika välimuse. Pilt tuleb endiselt kohe kaamerast välja, et selle tulemust kohe näha ning teistega jagada.

Fujifilm Instax Mini 99

Tegu on Fujifilm’i premium kiirpildikaameraga, mille minimalistlik ja klassikaline välimus võiks sobida praktiliselt igaühele. Selle konstruktsioonis on kasutatud kvaliteetsemaid materjale ning peal paikneb ka kaks juhtketast. Need on omakorda ka põhjused, miks see maksab 100€ rohkem kui ettevõtte odavaim (kuid ka populaarseim) Instax Mini 12 seeria.

Üks juhtketastest on mõeldud eelnimetatud värviefektide kasutamiseks ning valikus on 6 erinevat — Faded Green, Warm Tone, Light Blue, Soft Magenta, Sepia ja Light Leak.

Loomulikult säilib võimalus ka ilma ühegi efektita pildistada, milleks tuleb ketas keerata lihtsalt “N” tähe ehk “Neutral” peale.

Efektid jõuavad fotoni tänu kaamerasse sisseehitatud LED-tuledele, mis õrnalt valgustavad käesolevat pilti filmikassetis ning just nii tekib lõplikule kaadrile spetsiifiline värvitoon või valguslekke efekt.

Teise juhtketta abil saad valida viiest erineva heledustaseme vahel, et lisada oma fotole dramaatilisust või muud loomingulisust. Kõiki heledustasemeid saad kombineerida ka teiste efektidega.

Kuid Instax Mini 99 võimalused ei lõppe seal, sest selle objektiivi peal paikneb ka “Vignette Mode” ehk vinjetti režiimi lüliti. Seda aktiveerides tõmbuvad läätse sees olevad labad kokkupoole, et nurgad jääksid ülejäänud fotost tumedamaks. Fujifilm’i sõnul aitab see kasutajatel veelgi kunstilisemat välimust luua.

Toiteks kasutab kaamera sisseehitatud liitiumakut, mis võimaldab umbkaudselt 100 pildi väljatrükki. Kaamera laadimiseks on selle küljel USB-C pesa ning komplektist leidub ka selleks vajalik kaabel.

Fujifilm Instax Mini 99

Fotograafia harrastajatele, kes tahaksid vahelduseks kogeda midagi muud peale nutitelefoni piltidele võiks Instax Mini 99 ideaalselt sobida. Pildistamisprotsess ning oma tulemuse kätte saamine otsekohe füüsilisel kujul on lõbu, mis on lausa sõltuvust tekitav.

Antud kiirpildikaamera ja kõik muu vajalik nagu Instax Mini paberid, kandekotid ja albumid leiad loomulikult Photopointi veebikaubamajast kui ka esinduskauplustest.

 

Jäädvusta lõbusamalt — telli Fujifilm Instax Mini 99 »

 

Vaata lisaks:

Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(31)

The post Fujifilm Instax Mini 99 on kiirpildikaamera, millega saad teha analoog-stiilis fotosid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Polaroid I-2 on selle aasta kõige uuenduslikum kiirpildikaamera
autor: Jürgen Veerme

Polaroid I-2 tipa auhind

Analoogfotograafia fännide hulgas rohkelt elevust tekitanud Polaroid I-2 kuulutati “The Technical Image Press Association” poolt 2024. aasta kõige uuenduslikumaks kiirpildikaameraks!

Tuleb kindlasti TIPA inimestega nõustuda, sest tegemist on tõesti tippklassi kiirpildikaameraga, mis on varustatud Polaroidi kõigi aegade kõige teravama objektiivi ja käsitsi seadistamise võimalustega, mis koostöös tagavad erakordse pildikvaliteedi ja annavad fotograafidele töövahendi loominguliste püüdluste teostamiseks. 

Polaroid I-2 südameks on pidevalt automaatselt teravustav kolme läätsega objektiiv, mis on võimeline tegema teravamaid kaadreid kõigist varasematest Polaroidi integreeritud filme (integral film) kasutavatest kiirpildikaameratest.

Autofookus kasutab täiel määral objektiivi LiDAR (light detection and ranging) anduri eeliseid – tuvastades täpselt objekti kauguse ning seades fookuse automaatselt õigesse kohta. LiDAR võimaldab pikemat teravustamisulatust ning on lisaks keerulistes valgusoludes usaldusväärsem.

Polaroid I-2 rentimine

Polaroid I-2 rentimine

Polaroid I-2 – mida teised arvavad?

Digitest.ee veebiportaali abil mitmeid nädalaid I-2 proovinud fotograaf Rivo sõnul teevad suurepärane optika, muljetavaldavalt hea optiline pildiotsija ning mitmed teised “nice-to-have” funktsioonid sellest tervikuna väga võimeka ja kvaliteetse kiirpildikaamera – hea töö, Polaroid!

Tutvu lähemalt põhjaliku ülevaatega digitest.ee lehel ››

Polaroid I-2

 

Peamiselt analoogfotograafiale keskendnud ja oma piltidega järjest enam populaarsust koguv Mari Makarov sai meie foto- ja videotehnika rendi abil samuti Polaroid I-2 proovida ning jagas kogemust oma Instagrami lehel (inglise keeles):

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mari Makarov (@marimakarov)

 

Foto- ja videograaf Fred Sprenki sõnul on Polaroid I-2 puhul tegemist kombinatsiooniga tänapäevasest tehnoloogiast ja traditsioonilisest välimusest.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fred Sprenk (@fred.sprenk)

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fotograaf Sören | Estonia🇪🇪 (@soren_talu)


Polaroid I-2 lisagarantii

Muide, kui oled I-2 kiirpildikaamera Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast endale ära soetanud, siis registreeri see 30 päeva jooksul kindlasti ka Polaroidi veebilehel ja saad Polaroidi poolt 6-kuuks pikendatud tootjagarantii.

 

Telli endale Polaroid I-2 ja koge enneolematut fotovõlu ››

 


Muide, Polaroid I-2 on Photopointi foto- ja videotehnika rendi abil kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval nii Tallinnas kui Tartus.

Kahtlemata on sellise kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(16)

The post Polaroid I-2 on selle aasta kõige uuenduslikum kiirpildikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.