Photopoint TOP 10: enim tellitud fotomeened
autor: Elise Ader

populaarsed fotomeened

Lähedasele inimesele õige kingituse leidmine ei pruugi olla alati kergete killast. Seda eriti, kui kingisaajal – näiteks vanavanemal, emal või isal on kõik hädavajalik juba olemas. Sellisel juhul sobib ideaalselt kingikotti omanäoline fotomeene: ise-tehtud, ainulaadne ja personaalne kingitus, mis rõõmustab iga kingisaajat. Fotomeened.ee veebilehelt leiab terve hunniku omanäoliste kingituste ideesid. Selles postituses vaatame lähemalt, milliseid olid 2019. aasta kõige populaarsemad, ehk enim tellitud fotomeened.

 

1. Külmkapimagnet 57x57mm

külmkapimagnetid

Kõige populaarsem fotomeene oli 2019. aastal 57 ח 57 mm ruudukujuline fotomagnet. Oma pildiga külmkapimagnet on kahtlemata geniaalne lahendus, kui vajad soodsat kuid tähendusrikast kingitust/meenet oma pereliikmele, sõbrale või kolleegile. Külmkapimagnetite valmistamine fotomeened.ee veebilehel on imelihtne. Lisaks populaarseimale magnetile saad valida veel viie erineva magnetitüübi vahel ning magnetite hinnad on vastavalt toorikule 1.99 – 4.99 eurot. 

Omanäolist külmkapimagnetit kujundama – fotomeened.ee »

 

2. Retrofoto 8,9×10,2cm

paberfoto

Teise koha sai 2019. aasta uustulnuk – retrofoto. Kiirpildikaamera stiilis retrofotod on lõbus ja moodne alternatiiv digifotode väljatrükiks. Piltidel on sarnaselt polaroid-fotodele valged äärised ning allosas tühi ruum, kuhu saab enda lemmiku fondiga lisada pildiallkirja. Võid sinna kirjutada näiteks oma ülesvõtte kuupäeva, -asukoha või lihtsalt mõne pildiga seostuva mõtte/soovi.

Omanäolisi retrofotosid trükkima – fotomeened.ee »

 

 

3. Fotoga ümmargune külmkapimagnet 

 

TOP10 sekka jõudis ka teine külmkapimagnet – 59mm läbimõõduga ümmargune magnet. Fotomeenete lehel on valikus aga tervelt kuus erinevat külmkapimagneti toorikut: ümmargune, neli erinevat kandilist ja pehme ristkülik. Vastavalt tooriku omadustele on külmkapimagneti hinnad 1.99-4.99. Magneti loomine on muuhulgas lihtsamast lihtsam ning fotomagnet valmib 5 päeva jooksul. 

Omanäolist võtmehoidjat kujundama – fotomeened.ee »

 

 

4. Fotoga võtmehoidja 35x24mm

oma fotoga võtmehoidja

Kas poleks tore ka ise saada kingitust, mis tuttavate nägude peale koduust avades naeratuse näole toob? Täpselt selline omadus on oma fotoga võtmehoidjal, mis on saanud endale 2019. aasta TOP10-s neljanda koha. Kõige populaarsem on ristkülikukujuline võtmehoidja. Peale selle on aga valikus veel ruudu- ja südamekujuline võtmehoidja ning kaks pehme mänguloomaga võtmehoidjat.

Omanäolist võtmehoidjat kujundama – fotomeened.ee »

 

5. Valge fototass

fotomeene

Viiendale kohale jõudis klassikaline valge fototass. Fototass on menukaim fotomeene olnud üle aastate. Lisaks valgele fototassile leiad fotomeenete lehelt veel väga laia valiku fototasse. Näiteks erinevat värvi sisuga kruusid, lusikaga kruusid, termokruusid ning  südamekujulise sangaga kruusi.

Omanäolist kruusi kujundama – fotomeened.ee »

 

6. Oma fotoga pusle 

fotomeene

Kuuendale kohale jõudis oma fotoga pusle. Oma valitud pildiga pusle näeb välja justkui fotopaberile prinditud foto. Vaid selle kitsad lõikejooned reedavad, et tegemist on millegi enamaga. Sellist ilusat ja tähendusrikast puslet ei peagi tingimata kohe tükkideks lahti võtma. Selle võib panna näiteks riiulile või seinale raami sisse. Ning kui sellest siis seal ükskord villand saab, võib selle rahumeeli lahti võtta ning mängida nagu iga tavalise puslegagi. Valikus olevad pusletoorikud on nii eri suuruse kui ka materjaliga, seega saad valida kõige eakohasema ja parajama raskusastmega pusle just enda kingisaajat silmas pidades. Kõige populaarsemaks osutus sel korral A4 96-e tükiga pusle.

Oma pildiga puslet kujundama »

 

7. Lauakalender 15x20cm

 

Populaarseima fotomeene TOP10-sse  jõudis ka 15x20cm lauakalender. Ikka on hea, kui kõik vajalik suurelt kodus või kontoris silma all on. Lisaks sellele leiab see omapärase fotoalbumina kasutust ka pärast kalendriaasta möödumist. Oma piltidega fotokalendrit saab kujundada seejuures ükskõik millal ning kalender ei pea algama traditsiooniliselt 1. jaanuariga. Lisaks fotodele saad kalendri ära personaliseerida, ehk märkida sinna kõik isiklikud olulised kuupäevad, mida meeles pidada. Peale lauakalendrite on meie tootevalikus olemas ka erinevat tüüpi suuremad seinakalendrid. 

Oma fotodega kalendrit kujundama »

 


8. Fotolõuend 30x45cm

fotomeene

8. koht selles edetabelis kuulub 30x45cm fotolõuendile.  Lõuend on üheks populaarsemaks meediumiks suurte fotode esitlemisel, sest see trükitakse kangale ning kinnitatakse tugevale puidust alusraamile. Sinu lemmikfoto lõuendil annab ainulaadse võimaluse eksponeerida kodus stiilset fotokunsti või kinkida oma loomingut lähedastele. Lõuendile kantud foto kestab aastakümneid ning sellest võib saada lausa perekonnareliikvia, mida põlvest põlve edasi pärandatakse. Lõuend on juba iseenesest tugeval puidust alusraamil, mida saab aja jooksul ka ise lihtsalt pingutada. Seega pole seda tingimata vaja veel eraldi raamida. Lõuendile kantud foto omandab erilise ilme, sest alusmaterjali kangatekstuur jääb lähemalt vaadates näha. Seetõttu muutub foto lõuendile kandes justkui maalitud kunstiteoseks. Vaata Point TV videot, kus Ardo räägib ja näitab fotolõuendi valmimist lähemalt.

Pane oma lemmikfoto lõuendile »

 

9. Fotokapa 40x60cm

Arvutiekraanil või kiletaskutega albumis võib ju fotosid näidata ja vaadata. Suurelt välja trükkides muutuvad need fotod aga millekski hoopis enamaks.  Nii ongi edetabelis koha saanud ka fotokapa, mis on kõige esmasem ja soodsam valik seinapildi loomiseks. See kujutab endast kerget, 10 või 5 mm paksust alusplaati, kuhu liimitud fotod on tavalisest vastupidavamad ning jätavad kvaliteetsema mulje kui tavafotod seinal. Kõige populaarsem fotokapa mõõt oli 40x60cm. Vaata Point TV videot, kus Ardo räägib ja näitab fotokapa valmimist lähemalt. 

Pana oma lemmikfoto fotokapale »10. Fotoraamat A4 hõbedane Landscape 5mm

Fotoraamat

Fotoraamat sobib ideaalselt väga erinevat laadi digifotode säilitamiseks: nii tavaliste perekonnapiltide, tähtsate sündmuste (pulmad, juubelid), uhkete portfooliote esitlusvahendiks või näiteks kooli lõpualbumi valmistamiseks kogu klassile/kursusele. Photopointi fotoraamatud on tuntud oma laitmatu kvaliteedi poolest ning kvaliteedis allahindlust ei kavatse me teha ka tulevikus. Alates 2013. aastast trükime raamatuid välja Noritsu D1005 HR kuivlaborites, mis on siiani fotoraamatute printimise kõrgem tase. Fotoraamatuid saab tellida eri suuruse, kuju ja kujundusega. Kõige populaarsem oli aga A4 hõbedane Landscape fotoraamat. Vaata lähemalt:  “kuidas valmib oma piltidega fotoraamat?”.

A4 hõbedane Landscape 5mm fotoraamat »

 

Vaata kõiki 2019 TOP nimekirju siit »

(9)

The post Photopoint TOP 10: enim tellitud fotomeened appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kuidas ma pildistasin maailma kõige kuulsamat silda?
autor: Kalle Toom

Ees ootas reis Põhja-Ameerika lääneosa rahvusparkidesse ning loomulikult oli üks minu peamisi ootusi saada sellelt reisilt palju ja häid maastikufotosid. See pani mõtlema kaasavõetava tehnika peale. Kui maastikufoto, siis muidugi lainurk-objektiiv.

Kuna mul endal väga head ja piisavalt laia vaateväljaga objektiivi pole, siis pöördusin Photopointi fototehnika rendi poole. Jäi ainult küsimus, kas võtta lainurk ehk 24-70mm või koguni Pentax 15-30mm f/2.8 ülilainurk. Kuna Pentax 24-70mm f/2.8 fookuskauguste vahemik on universaalsem ja objektiiv ise igapidi väiksem, siis otsustasin selle kasuks. Võib-olla ehk suuremgi argument oli see, et soovisin objektiivi ees kasutada filtreid, kuid 15-30mm objektiivi puhul seda ilma spetsiaalse rakiseta teha ei saa.

Tagantjärgi pean siiski ütlema, et 24mm pakutav vaatenurk jäi kohati kitsaks ning alati ei olnud võimalik olukorda lahendada ka panoraamvõttega.  

 

Eeltöö

San Francisco panoraam nii, nagu see paistab Kuldvärava sillalt. Taamal Oakland Bay Bridge ja esiplaanil Torpedo Wharf. Pentax K-1 + Pentax D-FA 24-70mm F2,8 objektiiv @35mm, F8, 1/125s, ISO100.  

Enne Nevada, Arizona, Utah ning California idaosa rahvusparkide külastamist kavatsesin veeta paar-kolm päeva San Franciscos. Kõige suurem soov oli pildistada Golden Gate Bridge’i ehk Kuldvärava silda hommikuses udus.

See mõte ei ole originaalne – Frisco on turiste täis ning nad kõik pildistavad ka Kuldvärava silda, lisaks veel kohalikud inimesed ja elukutselised fotograafid. Sellegipoolest tahtsin ise saada seda kogemust ning paremaid pilte kui keskpäeval silla jalamilt telefoniga klõpsitud.  

Kuigi veeb, FB ja Instagram on Kuldvärava sillast tehtud väga häid fotosid täis, jääb ikkagi küsimus, et kust on need pildid üles võetud? Siit jõuangi teemani, millega iga veidi tõsisem pildistaja peab arvestama – eeltöö. Teisisõnu kust, millisel kellaajal, nädalapäeval, aastaajal on kõige suurem tõenäosus saada soovitud kaader oma pildistamisobjektist.

Kuna mul oli aeg piiratud pooleteise päevaga, siis keskendusin pildistamiskohale ning päikseloojangu ja -tõusu ajale. Tänapäeval on lihtne – internetist leiab kõike, sealhulgas hulganisti Kuldvärava silla pildistamisele pühendatud veebilehti või blogipostitusi.

Lisaks „kirjanduse“ uurimisele tahtsin enne päikseloojangut mõned potentsiaalsed pildistamiskohad läbi käia ning ka Kuldvärava sillal jalutada. Seetõttu alustasin Presidiost – silla lõunapoolse otsa lähedale jäävast ja ilmselt Frisco kõige kõrgemast kohast. Silme ees olid soovitatud pildistamiskohtadena Baker ja Marshall Beach ning kõrgemal nõlval nende vahel asuv Battery Crosby.

Sellegipoolest on hoopis teine asi rääkida mõne inimesega, kellel on endal kogemus, veel parem kui kohalikuga. Peatudes ühes ookeani poolses vaatepunktis – Immigrant Point Overlook – astus ligi jalgrattur, nimeks Morgan ning küsis, kas otsin silla pildistamiseks head kohta. Tema tähelepanu oli tõmmanud minu statiiv. Mitte et mu statiiv oleks kuidagi eriline vaid et mehi, kel on statiiv kaasas, olevat vähe. Ta oli kohalik ja suur fotoentusiast ning oskas jagada kamaluga soovitusi Kuldvärava silla pildistamiskohtade ja –aegade asjus.

Tema soovitus oli alustada Crosby rannakaitsepatareilt ning liikuda mööda Batterys to Bluffs’i matkarada tasapisi alla Marshalli ranna poole. Nii jääb päikseloojang vasakule ookeani kohale ning paremat kätt jääv sild on pehmest õhtuvalgusest värvitud nii enne kui ka peale loojangut. Samas on kaugus sillast veel piisav, et korraga saaks kaadrisse kogu silla oma 2,7 km pikkusega.

 

Päevased fotod Marshalli rannalt

Päevane vaade Kuldvärava sillale Battery Crosby juurest Marshalli rannale laskuvatelt treppidelt. Siinpool väina on San Francisco ja teisel pool Marin Headlands. Pentax K-1 + Pentax D-FA 24-70mm F2,8 objektiiv @58mm, F8, 1/250s, ISO100.  

Marshalli rannal kuluski mul peamine aeg nii päeval luuret tehes kui ka õhtul juba pärispilte otsides. Marshall Beach on kitsas ja mitme üsna eraldatud osaga rand ning ulatudes otse silla jalamile, pakub erinevalt kauguselt vaateid.

Ranna omapära on see, et mingi osa sellest on võtnud oma valdusse nudistid. Kui päeval tegin seal proovipilte ning liikusin rannajoont mööda tasapisi silla poole, siis ühel hetkel jõudsingi nudistide sekka. Kuna ma neid ei pildistanud, siis neil polnud ka minu vastu mingit huvi.

Marshalli rannal liikudes peab arvestama tõusuveega – see saabub järsku ning suleb kuiva jalaga tagasi saamise võimaluse. Aga tagasi peab tulema, sest enne Fort Point’i kindluse juurde jõudmist on liikumiskeelu tsoon. Lahke pargivalvuri abiga mul see siiski õnnestus, aga oleks võinud minna ka halvasti, kui pargivalvuri asemel oleksin kohtunud teede ja rajatiste ameti valvuritega. Nii sain külastada Fort Point’i muuseumi ning läbi käia mõne potentsiaalse pildistamiskoha ka päikesetõusu jaoks. Eelkõige siiski säästsin tunnikese valget aega ning käisin ära silla enda peal.  

Kuldvärava sillal on muidugi suurepärane teha selfie’sid, taustaks pülooni teraskoloss või lahele avanev vaade, aga võib püüda tabada silla mastaapi ka veidi teise nurga alt. Siin tulevad juba väga hästi esile lainurga eelised – 24mm võimaldab saada sellest motiivist palju mõjuvama pildi, kui minu tavapärane 35-40mm. Pentax K-1 + Pentax D-FA 24-70mm F2,8 objektiiv @24mm, F11, 1/125s, ISO400.  

 

Päikeseloojangu ajal 

וhtune vaade Kuldvärava sillale üsna samast kohast, veidi kõrgemalt Marshalli ranna kohalt. Loojanguvalguse kuma värvib pehmelt kaldajärsaku, Fort Point’i müüri ja silla. Pentax K-1 + Pentax D-FA 24-70mm F2,8 objektiiv @65mm, F11, 1/8s, ISO100.  

Laupäevaõhtune päikseloojangu kumas Golden Gate Bridge’i pildistamine algas Crosby rannakaitsepatareilt Marshall’i rannale laskudes. Päikseloojang ise oli üsna kiire ja ilma igasuguse draamata. Loojanguvärvid olid mõnevõrra teistsugused – harjumatult vähe on oranži, see-eest on intensiivset rohekas-heledat kollast, mis mõne aja pärast peale loojangut muutub lillakaks. Nii sai ka muidu erkpunane sild kaetud erinevate toonidega.

Ehk isegi kaunimaks läks pimedas, kui kõige silmatorkavamaks muutusid silla tuled ning nende peegeldus veel. Kuid sellega peab olema hoolas, et katkematu voona sillal liikuvate autode tuled ei tekitaks kaadris ülepõlenud valgusjutte.

 

Vaade piki silda ehk “Golden Gate Overlook”

Päevane ja õhtune vaade Golden Gate Overlook’i vaatekohast. Pimedas muutub Kuldvärava sild ka päriselt kuldseks. Kuigi pildistan Pentax K-1 kaameraga juba kolm aastat, siis ikkagi mõni asi üllatab. Seekord dünaamiline ulatus – autotulede tekitatud tulejõgi ei ole ülepõlenud. Pentax K-1 + Pentax D‑FA 24-70mm F2,8 objektiiv @70mm (mõlemat kaadrit on lõigatud, st tegelikult oleks seda motiivi hea pildistada teleobjektiivi lühema otsaga).  

Ilmselt kõige populaarsem Kuldvärava silla pildistamise koht on Golden Gate Overlook, millelt avanev vaade on sillaga otse samal joonel, pakkudes nö otseportreed. See vaade on kõige efektsem kindlasti pimedas, kui sild ja autotulede joonistatud valguslindid tulevad taamal oleva pilkase pimeduse taustal hästi esile. Samas annavad kolm tihedalt autosid täis lähenevat ja kaugenevat sõidurada väga intensiivse valgusvoo, nii et ülesärisse sattumine on peaaegu paratamatu. Ilmselt oleks seda vaadet paremgi pildistada päris öösel või enne päiksetõusu.

Golden Gate Overlook’i vaatekohale viib rada ka Marshalli rannalt, minnes esmalt treppidest üles ja siis mööda California Coastal’i matkarada, aga võib läheneda ka silla poolt mööda Bay Trail’i.  

 

Pildistamine päikesetõusu ajal

Varahommikune vaade „kalameeste kailt“ (Moore Road Pier). Taevas on juba kergelt näha aokuma, kuid pildi iseloom on veel täiesti öine. Tagantjärele tarkusena võin öelda, et sellest kohast on vaade sillale palju efektsem kui Marshalli rannalt. Pentax K-1 + Pentax DA* 60-250mm F4 objektiiv @60mm, F11, 30s, ISO200. Lähemate valgusallikate juures kaadri paremas servas tuleb hästi esile objektiivi üks kvaliteetidest – täiuslik starburst (kuidas seda efekti eesti keeles nimetada, ei teagi … võib-olla tähesära?). Sama ilusa tähesära tekkimist saan kinnit

Kuldvärava silla päiksetõusu aegseks pildistamiseks on küllaga kohti silla lahepoolsel, st idaküljel. Kõige lähem neist on torpeedokaatrite kai ehk Torpedo Wharf, see on ühtlasi ka kohalike kalameeste lemmikkoht, kuid nemad ilmselt silda ei piidle. Ranna äärt mööda edasi minnes pakub juba kaugemat vaadet sillale Crissy Field Overlook.

Sillale lähemal, aga mäenõlva mööda üles jalutades on jällegi häid pildistamiskohti, näiteks Battery East, aga erinevaid vaatekohti leiab ka Bay matkarajalt. Need kohad mul olidki järgmiseks hommikuseks plaanis, vähemalt esialgu.

Uued mõtted sain õhtul ühelt kaaspiltnikult, kellega sattusime kõrvuti õhtuse pildistamise ajal. Ta oli Saksamaalt ja sai aru, et minugi aktsent pole Ameerikast. Kõige olulisema asjana sain temalt teada, et USAs keeratakse kella just selle laupäeva öösel vastu pühapäeva. See asjaolu oli minu eeltööst täiesti välja jäänud. Ilma selle teadmiseta oleksin järgmisel hommikul päiksetõusu pildistamisele jäänud tunni võrra hiljaks, see tähendab, et maha maganud kõige magusama valguse.

Saksamaalt pärit fotohuviliselt sain hulga vihjeid ka pildistamis­kohtade asjus. Peamine soovitus oli minna üle silla teisele poole lahte, Marin Headlands’i. Esimene hea pildistamiskoht on kohe üle silla jõudes keerata paremale, kus Golden Gate Bridge View Vista Point pakub samuti otsevaadet sillale, lihtsalt teisest otsast. Sealt saab ka häid vaateid tõusva päikese poolt esile toodavale San Francisco kõrghoonete kontuurile.

Kuna just sel hommikul sattus Vista View Point’i teeots olema suletud, siis asusin otsima uut pildistamiskohta ning leidsingi rannalt Moore Road Pier’i. Kuigi kalameeste pärusmaa, on see pildistamiseks tõesti vahva koht nii San Francisco lahe kui ka linna suunas, aga ka sillale avanev vaade oli igati atraktiivne – hästi lähedalt ja madalalt.  

 

Kuldvärava sild kaugemalt

Aoaegne värvide mäng San Francisco lahel. Kuna pildi keskne osa – Frisco skyline – asus päris kaugel üle lahe, siis otsustasin sel hommikul kasutada lainurga asemel teleobjektiivi. Pentax K-1 + Pentax DA* 60-250mm F4 objektiiv @75mm, F11, 6s, ISO100.   

Kui on soov saada vaadet Kuldvärava sillale ja taamal asuvale Frisco äripiirkonnale kõrgemalt-kaugemalt, siis tuleks minna Marin Headlands’i ookeani- ehk läänepoolsele küljele. Otse veepiiril on Kirby Cove, kuid mingitel puhkudel võib otse randa viiv kruusatee olla autodele suletud. Kõrgemalt pakuvad väga vahvaid vaateid Marin Headlands Vista Point ja Headlands Lookout, kuid tegelikult on see mägitee täis häid vaatekohti.

Kui on võimalus, siis tasub Conzelman Road läbi sõita ning ise järele vaadata. Väga atraktiivne vaatekoht oleks kindlasti Point Bonita tuletorni juures, kuid sinna saab vaid mõneks tunniks päevasel ajal kuna tuletorni juurde viiv jalakäijate tunnel on suurema osa ööpäevast lukus.

Marin Headlands’i vaatekohad on kõik ühtviisi head nii loojangu kui ka päiksetõusu pildistamiseks. Konkreetse koha ja aja pildistamiseks sobivuse üle otsustamisel on suur abi mõnest päikse liikumist näitavast äpist, mõni neist kuvab taustal kaarti koos täpse asukohaga.  

 

Kokkuvõtteks

Tagasi vaadates Kuldvärava silla pildistamisele on hea rahulolutunne – üks monumentaalne objekt on nähtud ja sain sellest hulga korralikke pilte nii päise päevajal, päikseloojangul, pimedas ja ka päiksetõusul. Ilma eeltööta ja õigeid inimesi kohtamata oleksid jäänud avastamata head pildistamiskohad ning tulemus ei oleks pakkunud nii palju rahulolu.

Natuke kripeldab, et San Francisco lahe kuulus udu jäi nägemata ning udust sirutuv Kuldvärava sild pildistamata. See oleks kindlasti väljakutse ka fototehnikale ning Pentaxi ilmastikukindlus oleks saanud järjekordseid kiidusõnu. Nagu Morgan ütles – viimasel korral udus pildistades pidi ta kaameralt ja objektiivilt vett maha pühkima.

Suur aitäh Photopointi fototehnika rendile, sel reisil oli Pentax D‑FA 24-70mm F2,8 objektiiv täiesti asendamatu!      

(7)

The post Kuidas ma pildistasin maailma kõige kuulsamat silda? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Milline Sony RX100-seeria kompaktkaamera Sulle sobib?
autor: Elise Ader

Sony RX100 seeria

Tänaseks päevaks oleme Sony nimekas RX100 seerias näinud kaheksat erinevat kompaktkaamerat, millest nüüdseks on pildile jäänud seitse mudelit. Seeria mudelite paljusus võib ühel hetkel aga pea korralikult sassi ajada. On ju oluline, et kaamera võimaldaks piisavalt palju kuid maksaks seejuures võimalikult vähe. Selles postituses vaatamegi lähemalt, mille poolest need sarnaste nimedega tegelased laias laastus eristuvad ning mille alusel neile leti ees “EI” või “JAH” sõna tasub anda. 

 

RX100 ja RX100 II

Originaalseid Mark I ja  Mark II  soovitaks osta ainult juhul, kui kaamerahuvilise eelarve kaugemale ei küündi. Põhjus on väga lihtne – uuemad versioonid on saanud lihtsalt palju olulisi täiustusi, nii JPEG-fotode kvaliteedi, autofookuse-  kui ka videovõimekuse osas. Lisaks sellele on lisatud kaameratele ka palju kasulike funktsioone nagu näiteks sisseehitatud pildiotsija ja WiFi. Seega väikese lisaraha investeerimine Mark III kiiremasse objektiivi või Canoni ja Panasonicu rivaalide nimel tasub ennast kindlasti ära.

 

RX100 III – parim valik kitsast eelarvet omavale fotograafile

 Sony RX100 III

Mark III on kõige optimaalsem valik, kui sulle piisab algtaseme mudelist. See oli seeria esimene kaamera, mis sai endale kiire 24–70 mm ekvivalentse objektiivi ning selle maksimaalne valgusjõuline ava F1.8–2.8 võimaldab sensorist välja võtta kõik, mis võtta annab. Küll aga on Mark III-l madalama eraldusvõimega pildiotsija kui uuematel mudelitel ja samuti ei võimalda see 4K-videoid filmida. Kuid selle pildikvaliteet jõuab uuemate mudelitega sammu pidada küll, eriti kui pildistada RAW-formaadis.

Pärast antud kaamera väljatulekut on Canon  esitlenud PowerShot G5 X Mark II-e, millel on sarnane sensor ning pildiotsija, mitmekülgsem objektiiv ja mugavamalt käsitsetav kere. Canoni kaamera on küll see-eest ka kallim, aga seda lisapanust igati väärt.

 

RX100 IV – Ei liha ega kala?

RX100 IV langeb kahe esimese mudeliga sarnasesse lõksu: ei liha ega kala, vaid keskpärane olend. kui oled näinud, mida uuema tehnoloogiaga kaamera teha võimaldab, ei näe sa ilmselt enam piiratud versioonil mõtet. See võidab Mark III küll 4K video ja suurema eraldusvõimega pildiotsija poolest, kuid vaatamata sellele maksate täiustatud CMOS-sensori eest, millel pole faasituvastusega autofookust ega töötlemisvõimsust, et seda kõige efektiivsemalt kasutada. Seega oleks soovitus pigem vaadata kas RX100 V suunas või võtta RX100 III ja selle arvelt pisut raha kokku hoida. 

 

RX100 VI – Hea kaaslane maailmarändurile

Sony RX100 seeria

RX100 VI koos oma reisisuumile omase 24-200 mm ekvivalentse objektiiviga on suurepärane valik reisifotograafia jaoks. Selle maksimaalne ava F2.8-4.5 on üsna paindlik, ehkki see võib piirata hämaras valguses ja öösel pildistamist. Ka selle autofookussüsteem pole just nii võimekas nagu uuemal Mark VII-l, kuid üldiselt on see tavakasutamiseks täiesti piisav. Selle 4K video on usaldusväärne ning kaamerast on võimalik WiFi kaudu mugavalt pilte erinevate nutiseadmete vahel liigutada. Kokkuvõtlikult võiks Mark VI soovitada neile, kes ei soovi endale kõige uuemat ja kallimat mudelit ning lepivad seetõttu ka pisut tagasihoidlikuma autofookuse ja 4K videovõimekusega.

 

RX100 V (A) ja RX100 VII – Suurepärane võimekus eri tüüpi asjade jaoks


Sony RX100 VII

 

Sony RX100 VA on uuendus senisest RX100 V mudelist. Tänu sellele on kaameral vanusele vastavalt ka soodne hind. Kaamera hiilis aga soodsale hinnale vaatamata turule tagasi uue protsessori, täiustatud menüüde ja parema teravustamise võimekusega (uued algoritmid), mis teevad sellest juba ühe korralikult võimsa kaamera. Seda pole ilmselt sama huvitav kasutada kui mõne teise tootja konkurenti, kuid ükski neist konkurentidest ei saa vastu Sony kiirusele, autofookuse jõudlusele ega ka 4K-kvaliteedile.

Nende kahe kaamera vahel valides tuleks ilmselt otsustada RX100 VA hämaras pildistamise võimekusest (f/1.8-2.8) ja RX100 VII pikema ulatusega suumobjektiivist lähtuvalt. VA-l on sisseehitatud ka ND-filter, mis on kasulik videomeistritele, samas kui VII-l on puutetundlik ekraan ja kiiremini kasutatav EVF-mehhanism. Kuid kõige määravam on valiku juures ikkagi objektiivieelistus. Ehk kõik oleneb sellest, milliseid fotosid te teha eelistate.

RX100 V ja VII on mõlemad kiired kompaktkaamerad, mis teevad suurepäraseid fotosid. Nad omavad suurepärast autofookust ja 4K videovõimekust, kuigi tänu täiustatud jõudlusele on VII mõnel juhul eesrindlikum. Mark V valgusjõuline 24–70 mm ekvivalentne suum võimaldab pildistada kõiksugustes valgusoludes. Kui aga sellest fookuskauguste vahemikust jääb väheks, siis peaksid vaatama VII suunas, sest 24-200 mm ekvivalendiga saab pildistada peaaegu kõiki objekte, seniks, kuni valgust on piisavalt. Kumb on Sinu jaoks olulisem?

 

Auhinnatud ja kvaliteetne Sony RX100 seeria Photopointi veebipoes »

(9)

The post Milline Sony RX100-seeria kompaktkaamera Sulle sobib? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopointi TOP 10 – need olid 2019. aastal enim renditud tooted
autor: Jürgen Veerme

Fototehnika rent

Spetsiifilisemat foto- ja/või videotehnikat (nt. võimas teleobjektiiv, videostabilisaator, välklamp, GoPro vms) ei pruugi nii sageli vaja minna, et neid endale päriseks ostma hakata. Seetõttu on mõistlik külastada Photopointi fototehnika renti, kust saad olulisema sündmuse või lühiajalise projekti tarbeks vajalikud seadmed/tarvikud endale laenutada.

Seda võimalust kasutasid 2019. aastal väga paljud Eesti fotohuvilised ja professionaalsed foto-videograafid ning tänu sellele saime kokku panna enim renditud toodete pingerivi. 

2019. aastal kõige enam Tartus – Kvartali keskuse Photopointi esinduskauplusest ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi esinduskauplusest kokku laenutatud tehnika paremikku kuuluvad:

 
tamron-10-24-vc-hld

1. Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD

Nii nagu 2018. aasta edetabelis oli ka 2019. aastal kõige rohkem renditud tooteks Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD ülilainurk-suumobjektiiv.

Kui süvenema hakata, siis üllatus tegelikult hajub, sest tänu suurele vaatenurgale on see objektiiv perfektne maastikufotode, linnavaadete ning arhitektuuri pildistamisel. Seetõttu seda pigem laenutatakse kui ostetakse jäädavalt enda fotokotti.

 

Osta Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD ››

   
tamron-sp-70-200-g2

2. Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2

Profiklassi teravustamiskiiruse ja pildikvaliteediga Tamroni teise generatsiooni telesuum sobib nii pool- kui ka täiskaadersensoriga kaamerakerede ette ja on oluliselt soodsam kui Nikon/Canon ekvivalentsed objektiivid.

Selle telesuumi näol on tegemist edasiarendatud versiooniga vanemast 70-200mm f/2.8 objektiivist. Uuel objektiivil on võetud kasutusele uus autofookusmootor ning parendatud stabilisaatorit; loomulikult ka uuendatud optilist disaini. Lisaks ühildub see ka Tamroni telekonverteritega, mis suudavad fookuskaugust pikendada kuni 400mm.

 

Osta Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 päriseks ››

   

 

tamron-sp-24-70-g2

3. Tamron 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2

Tegemist on uue generatsiooni f/2.8 avaga normaalsuumobjektiiviga, millel on võimekas VC pildistabilisaator ning kiire ja vaikne USD autofookus.

See on tõeliselt praktiline ja usaldusväärne tööriist, sest laiemas otsas võimaldab see pildistada suuri plaane (näiteks loodusvaated ja maastikud) ning 70 mm peale sisse suumides muutub väga heaks portreeobjektiiviks.

 

Osta Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 päriseks ››

   
fujifilm-instax-sq10

4. Fujifilm Instax SQUARE SQ10 kiirpildikaamera

FUJIFILM kiirpildikaamerate esindaja INSTAX SQ10 on võitnud ka rentijate südame.

Võrreldes klassikaliste polaroid kaameratega on sellel ka digitaalsüsteem ning piltide salvestamise võimalus – pärast pildistamist ei peagi pilti kohe ära ilmutama, vaid saab valida, milliseid pilte paberile panna ning digitaalfaile arvutisse laadida.

Tänaseks päevaks on müügile tulnud uus versioon Instax SQ20 mistõttu SQ10 kaamerat enam müügil ei ole.

 

Osta Fujifilm Instax SQ20 kaamera endale päriseks ››

   
manfrotto-befree

5. Manfrotto statiivikomplekt Befree Advanced (MKBFRTA4BK-BH)

Manfrotto Befree Advanced alumiiniumist statiiv koos kuulpeaga on ideaalne kaaslane asjaarmastajatele, kes ootavad statiivist usaldusväärset töökindlust aga ka mugavat kaasaskantavust.

Tänu ergonoomilisele disainile on selle kasutamine intuitiivne ja kiire, võimaldadest varustuse kiirelt ning lihtsalt üles seada.

 

Osta Manfrotto Befree Advanced komplekt päriseks ››

   
Tamron 28-75mm RXD Sony

6. Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD objektiiv Sonyle

Sony täiskaader hübriidkaamerat on vallutanud kõik müügiedetabelid ja seetõttu ei ole väga imestusväärne, et spetsiaalselt just Sony Alpha seeria täiskaaderkaameratele disainitud Tamron 28-75mm III RXD on laenutajate hulgas populaarne.

Selle optika on piisavalt kvaliteetne, et saada hakkama ka suure lahutusvõimega sensorite ees ning suur ava muudab ilusa bokeh loomise lihtsaks. Ära tuleks mainida ka kiire ja vaikne autofookusmootor, mis on suuteline liikuvaid objekte hoidma teravana. 

 

Osta Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD objektiiv Sonyle päriseks ››

Tamron SP 15-30mm Di VC USD

7. Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD lainurk-suumobjektiiv

Olgugi, et turule on jõudnud ka järgmise generatsiooni Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 on vanem SP 15-30mm f/2.8 objektiiv jätkuvalt fototehnika rentijate hulgas populaarne just oma universaalsuse ja suurepärase pildikvaliteedi poolest.

See on objektiiv, mida armastavad nii maastiku- kui arhitektuurifotograafid, aga järjest rohkem jõuab see ka portreefotograafide ning sisuloojate kätesse (instagrammerid, youtuberid, blogijad, vlogijad).

 

Osta II generatsiooni Tamron SP 15-30mm endale päriseks ››

Rode VideoMic Rycote mikrofon

8. RODE VideoMic Rycote mikrofon

YouTube’i populaarsus on kasvatanud meile täiesti uue põlvkonna sisuloojaid, kelle jaoks helikvaliteet on sageli olulisem kui ideaalne kaader mistõttu leiame renditehnika edetabelist RODE mikrofoni.

VideoMic Rycote puhul on tegemist tipptasemel shotgun-tüüpi superkardioid mikrofoniga, mis on loodud video- ja helimaailmas tegutsevatele professionaalidele ning pakub laia sagedusdiapasooni ja madalat mürataset. 

 

Osta Rode VideoMic Rycote mikrofon endale päriseks ››

GoPro HERO7 Black

9. GoPro HERO7 Black (seiklus)kaamera

Kui kõige-kindlat GoPro kaamerat on vaja ainult aastas paaril korral, siis on mõistlik see meie juurest endale laenutada. Seda võimalust on paljud ka kasutanud. sest edetabelisse on jõudnud GoPro HERO7 Black kaamera.

Olgugi, et hiljuti tuli müügile ja ka rentimiseks GoPro HERO8, on HERO7 Black jätkuvalt väga hea võimekusega seikluskaamera, mis enda suuruse kohta teeb kvaliteetset videot ja isegi pilte. Ideaalne valik suusamäele või rannapuhkusele kaasa võtmiseks.

 

Osta GoPro HERO7 Black kaamera endale päriseks ››

Metz videovalgusti Mecalight L1000 BC

10. Metz Mecalight L1000 BC LED-videovalgusti

See ei ole uudiseks, et Eestis on väga häid valgustingimusi videote filmimiseks nii sise- kui välisruumides üsna vähe ja seetõttu on üheks populaarseks renditooteks kujunenud Metz Mecalight L1000 BC videovalgusti.

Kõige põnevam feature Mecalight L1000 BC X juures on see, et sellel on Bluetooth ühendus ehk valgustit on võimalik juhtida ka nutiseadmest. Nutitelefonist saab korraga juhtida seitsme seadme eredust ning valgustemperatuuri samaaegselt, lihtsustades sellega suurematel võtteplatsidel valgustuse haldamist. 

 

Osta Metz videovalgusti Mecalight L1000 BC endale päriseks ››

 


Lisaks enim renditud toodete edetabelisse jõudnud isenditele on meie laenutamise valikus veel Sony a6400, Sony a6600, Sony a7 III, Sony a7R III, Sony a7R IV ja Sony a9 II hübriidkaamerad.

Lisaks leiab valikust Sony orginaalobjektiivid, Samyang AF FE fiksobjektiivid, FeiyuTech videostabilisaatorid, Fujifilm X-seeria hübriidkaamerad ja objektiivid, Canon EOS R hübriidid ja palju teisi foto- ja videotarvikuid.

 

Vaata valik üle ja tule rentima – photopoint.ee/rent ››

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
  • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud!

(10)

The post Photopointi TOP 10 – need olid 2019. aastal enim renditud tooted appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Sony a9 II hübriidkaamera
autor: Elise Ader

Sony a9 II

Aasta viimaseks “karbist välja” postituse peategelaseks on spordifotograafidele ja fotoajakirjanikele disainitud Sony Alpha 9 täiustatud mudel – Sony Alpha 9 II hübriidkaamera. Uus generatsioon, mille loomise põhiideeks oli teha elukutseliste fotograafide töövoog kiiremaks ja efektiivsemaks. Just kiirus ongi see võtmesõna, millega kaamera krõbe hind ennast lõpuks ära õigustama peaks. Ning muidugi muljetavaldav autofookus, mis koostöös kiirusega lubatud efektiivsuse tagab. Selles postituses vaatame järk-järgult ja külg-küljelt, mis selles uhkes ja hinnalises karbis ennast täpselt peidab.

Sony a9 II

Karbist leiab: Sony A9 II hübriidkaamera, akulaadija, NP-FZ100 aku, USB 3.1 kaabli, kaablifikseerija, kaamerarihma, Euroopa ja Suurbritannia pistikuga toitekaabli. Lisaks sellele muidugi ka garantiitalongid ning kasutusjuhendi. 

a9 II kasutab täiskaader 24 MP sensorit nagu tema eelkäija, kuid selle kiirem Bionz X protsessor tõstab autofookuse kiirust ja täpsust. See on esimene täiskaader sensoriga kaamera, mis kasutab kihilist (stacked) sensoridisaini, mis tähendab seda, et kaamera on võimeline sensorilt infot lugema kuni 20ח kiiremini kui varasemalt võimalik. Teravuse hoidmiseks on säilinud ka 693 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti nagu a9-l, kuid uued algoritmid tõstavad subjekti jälgiva teravustamise võimekust. 

Sony α9 II hübriidkaameral on olemas keresisene 5-teljeline stabilisaator, mis stabiliseerib kaamera liikumist 5,5 stopi ulatuses. Kasutades kaameraga ka Sony E-bajonetiga stabilisaatoriga objektiive, saavutatakse veelgi kindlam ühendus (kombineeritakse kahe töö). Stabilisaator toimib ka A-bajonetiga objektiividega, kui seda kasutatakse koos ühilduva adapteriga.

Kaamera on võimeline pildistama kiirusel 20 kaadrit sekundis ja seda kuni 362 kaadrit järjest (kaadri mustaks minemata). Kombineerides sensori kiiret andmeedastust ja elektroonilist katikut ka uue teravustamissüsteemiga – 693 faasituvastusega teravustamistpunktiga – saab tulemuseks teravustamise, mis kontrollib 60 korda sekundis säritust ja subjekti jälgivat teravustamist. 

Kaameral on ka uus väreluseta (virvendust minimeeriv) pildistamiserežiim, mis rakendub kasutades mehaanilist katikut. See süsteem teeb kaamera kasutamise kunstlikus valguses lihtsamaks.

Sony a9 II hübriidkaamera pakub 4K UHD (3849 ח 2160) videosalvestust. Videosalvestus toimub kogu sensori laiuselt ehk 6K lahutusvõimega ning ülejääki kasutatakse hilisemalt ära videosalvestuse kvaliteedi tõstmiseks. Selles režiimis kasutatakse full pixel readout süsteemi ehk reaalselt loetakse iga pildipunkti andmed eraldi üles. Erinevate pikslite andmeid ei kombineerita ega tuletata üksteisest pildiprotsessori tasemel – tulemuseks on moonutustevaba ja detailne videoklipp. Samas on võimalik kasutada ka populaarset Super 35mm sensoriala. Kaamera on suuteline ka salvestama FullHD lahutusvõimega 100 kaadrit/sek aegluubis videot.

a9 II-l on suurem käepide kui selle eelkäijal ning tema aku ja mälukaardipesade tihendid on tehtud sarnaselt  a7R IV-le ilmastikukindlaks. 

Samuti on suurem kaamera akukestus. Sony α9 II tuleb Z-seeria NP-FZ100 liitiumakuga, mis on 2,2ח suurema mahutavusega kui W-seeria NP-FW50 liitiumaku. Niimoodi on võimalik ühe laadimisega teha kuni 500 kaadrit. Kasutades aga akutalda, mis mahutab kaks akut, saab ühe laadimisega teha juba 950 fotot. Akupesa asub nagu ikka – kaamera alumisel küljel ning sellele saab toidet anda ka läbi USB 3.2 Type C.

Kaks UHS-II mälukaardipesa
Sony on lisanud uuele mudelile ka teise UHS-II toega mälukaardipesa, suurendades andmete mahutavust ja lugemise/kirjutamise kiirust.  לlemine pesa toetab SD ja Memory Stick kaarte.

Liidesed ja pesad
Lisaks USB-C ja microHDMI pesadele leiab kaameralt uudse RJ45 võrgukaabli pesa, mis võimaldab luua gigabitise ühenduse andmete kiireks ja stabiilseks edastamiseks. Lisaks toetatakse andmeturvalisuse suurendamiseks failide ülekannet SSL- või TLS-krüptimisega (FTPS). Kaameral on olemas ka WiFi, Bluetooth ja NFC ühendused, et selle juhtimine oleks võimalik ka nutiseadmest.

Ajakirjanike töövoo kiirendamiseks mõeldud Alpha 9 II on varustatud  ka uue häälmärkmete funktsiooniga, mis võimaldab piltidele rääkimise teel lisada märkmeid, mida saab fotode vaatamisel taasesitada ning need hiljem ka automaatselt tekstiks konverteerida. 

Sony a9 II


Kokkuvõteks

On selge, et Sony a9 II hübriidkaamera pole muud kui tippude tipp ning ega see massidele tarbimiseks mõeldud polegi. Tegemist on Sony kõige kallima kaameraga, mis rahuldab ideaalselt umbes 1% ehk kõige nõudlikumate profifotograafide vajadused. Just nende, kelle jaoks on kiirus määrava tähtsusega. לlikiire terve kaadri ulatuses toimiv autofookus koos EyeAF-iga on kahtlemata parim fookus, mis seni nähtud. Ning muidugi väärib ülivõrdes kiitust ka 20 fps sarivõte, ilma et kaader läheks mustaks.

Nii kalli kaamera ostuotsus ei sünni muidugi üleöö. Huvi korral tasub Sony a9 II näiteks Photopointi fototehnika rendist endale kaasa haarata ja aparaat ise järgi proovida. Nii saad kõige lihtsamini teada, kas kõik see, millest äsja räägitud sai ennast ära tasub. Või piisab Sulle tegelikult ka mõne teise Sony täiskaadri kiirusest ja võimekusest. 

 

Sony a9 II hübriidkaamera Photopointi e-poes »

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

(11)

The post Karbist välja: Sony a9 II hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.