Loetud päevad – ära jää ilma veebikaubamaja suurest septembri soodusmüügist
autor: Jürgen Veerme

photopoint-sept20-blog

Võtame septembrikuust viimast ja korraldame veebikaubamajas Suure Soodusmüügi – kõikidest soodushindadest saad VEEL kuni 20% lisaallahindlust!

Selline ülisoodne pakkumine rakendub nii tava- kui soodushinnaga toodetele ostukorvis. Seega vaata välja asjad mida vajad ja lisa need ostukorvi, kus summeeritakse tavalisele soodushinnale veel omakorda lisaallahindlus ja näed täpselt ära, kui palju kokku säästad.

Kes veel ei teadnud, siis Photopointi e-kaubamaja üle 150 000 toote hulgast leiab ka naiste- ja meesteparfüümidkosmeetikat, köögitehnikat kodu- või ühikakööki, trenažööre ja palju teisi igapäevaelus vajaminevaid seadmeid/vidinaid/kaupu.

Kui sul hetkel meelepärase ostuks eurosid napib, siis Photopointi järelmaksu abi kasutades saad tooted kohe kätte, kuid maksma hakkad nende eest alles jaanuaris 2017.

Vali kaupa varavalges, ööpimeduses, vihmasajus, päikesepaistes, kartulit võttes või lehti riisudes – Photopointi veebikaubamaja on Sulle alati avatud. Kampaania kestab 15.09 – 18.09.2016.     

 

Meeletu valik ja VEEL soodsamad hinnad – Photopointi veebikaubamajja ›››

 

Vaid ühe klikiga Photopointi veebipoe populaarseimaid kategooriaid avastama:

MATKAKAUBADTÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD | KOSMEETIKA | AUTOKAUBAD

PARFללMID | MÖÖBEL | SPORDIKELLAD | SPORDIVARUSTUS | TRENAŽÖÖRID

Canon väljastas teravustamise peenhäälestuse käsiraamatu
autor: Silver Pik

af_microadjustments_guidebook_933

Autofookuse ehk teravustamise peenhäälestus on olnud Canoni kesk- ja tipptaseme peegelkaamerate üheks väga oluliseks osaks. See on võimaldanud nõudlikematel kasutajatel ning professionaalsetel fotograafidel korrigeerida uue objektiivi teravustamist ilma, et peaks kaamerat koos objektiiviga teeninduskeskusesse viima. See võimalus kahjuks on tekitanud ohtralt küsimusi, segadust, müüte ja väärarusaamu aastate jooksul. Teate ju isegi – guugeldades info otsa jõudes satud kiirelt YouTube video otsa, kus räägib fotograaf kes esimest korda Canoni peegelkaamerat peos hoiab.

Igatahes, Canoni insenerid on valmistanud vastava käsiraamatu, mis selgitab kuidas teravustamise peenhäälestust teha. Juhendis on kirjas kõik nüansid, aspektid ning samm-sammult saad ka enda EF & EF-S objektiivid täpselt teravustama panna. Teravustamise peenhäälestus ei kehti mitte ainult Canoni objektiividele – sama saab teha ka Sigma ja Tamroni objektiividega, kuid viimaste puhul on see mugavam vastava tootja USB dokiga.

Käsiraamatu leiad aga Canoni lehelt: Canon EOS AF Microadjustment Guidebook

Tõeline loodusfotode kahur Tamron SP 150-600mm hetkel kreisi soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

tamron-150-600mm-manfrotto-statiiv-290-xtra-11

Äge sügisene loodusfotode jahihooaeg on alanud ning parim relv selleks Sinu fotokaamera ette on auhinnatud Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD.

Tamroni SP-seeria objektiivide arsenali võimsaima kahur on Canon ja Nikon bajonetile kuni 18. septembri südaööni Photopointi veebikaubamajas hullumeelsed 580€ soodsam. לhesõnaga maksab see veebis ainult 819.18€ (soodushind rakendub ostukorvis).

Selle Tamroni super teleobjektiiviga püüad pildile kõik, mis sügiseselt karges ja uduses looduses on toimumas. Tamronile omaselt võimeka optilise pildistabilisaatori (VC Vibration Compensation) ja kiire USD (Ultrasonic Silent Drive) teravustamismootori abiga saab detailsed fotod talletada ka käest pildistades.

Sobivad mudelid leiad Canon, Nikon ja Sony kaameratele ning kui septembris tengelpung õhuke kipub olema, siis Photopointi järelmaksuga ostes saad objektiivi kohe kätte, aga maksma hakkad alles 2017. aasta jaanuaris.

 

Ära lase käest ühtegi momenti – Tamron SP 150-600mm e-poest ›

 

Uuri Tamron SP 150-600mm objektiivi kohta lähemalt:

Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM II objektiiv tuleb LCD ekraaniga
autor: Silver Pik

70-300-is-ii-usm-avang

Canon tutvustas täna kahte uut objektiivi – üks on soodne 70-300mm telesuumobjektiiv ning teine suurema ulatusega normaalsuum EOS M hübriidkaameratele. Suurim neist ongi uus EF 70-300mm telesuumobjektiiv, mis tuleb oluliste uuendustega.

Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM II on värskendusversioon juba 2005. aastal ilmavalgust näinud Canoni 70-300mm objektiivile, mis on täitnud kohati ka kit-objektiivi rolli. Igatahes uusversiooni oluliseimad uuendused on viimase põlvkonna stabilisaatori kasutamine objektiivis, mis annab Canoni sõnul kuni 4 stoppi efektiivset stabilisatsiooni. See on tegelikult väga arvestatav tulemus sellise hinnaklassi objektiivi kohta. Lisaks on välja vahetatud teravustamismootor – 2016. aasta versioon tuleb Nano USM mootoriga – piltide tegemiseks kasutatakse kiiret USM mootorit ning videosalvestuse ajal lülitatakse vaiksema STM mootori peale. See on teine selline objektiiv, mis sellise lahendusega tuleb – esimeseks oli aasta alguses tutvustatud Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM.

Objektiivi peal ei ole enam tavalist teravustamisskaalat, vaid sinna on pandud lausa LCD ekraan. Selle funktsionaalsus oli juba varasemalt päris põhjalikult lekitatud ning tootmisse läinud versioon on jäänud peaaegu samaks: kuvatakse teravustamiskaugus, fookuskaugus ja “värina hulk”. Teravustamissügavuse skaala on kahjuks sel objektiivil välja jäetud.

Optiliselt on objektiivi konstruktsioon 17 elementi 12 grupis ning üks on ka UD (ülimadala dispersiooniga) element. See tagab madalama kromaatilise aberratsiooni, parandades sellega nii kontrasti kui lahutusvõimet. Diafragma on jällegi ümara ava ning 9 labaga, luues pehme ja meeldiva bokeh efekti. Sarnaselt Canoni tippobjektiividele on sel ka pideva käsitsi teravustamise võimalus – piisab ainult objektiivi teravustamisrõnga keeramisest ning kontroll on kohe fotograafi kätes.

70-300-is-ii-usm-001

70-300-is-ii-usm-002

Tehnilised andmed:

Mudel EF 70–300mm
f/4–5.6 IS II USM
Fookuskaugus 70 – 300 mm
Maksimaalne ava f/4.0 – 5.6
Minimaalne ava f/32 – 45
Optiline konstruktsioon 17 elementi 12 grupis
Lähim teravustamiskaugus 120 cm
Suurendus 0,25ח
1 : 4 ülekanne
Diafragma labad 9
Stabilisaator Canon IS
Kuni 4 stoppi
Teravustamismootor Nano USM
USM + STM mootor
Filtrikeere 67 mm
Ilmastikukindlus Puudub
Mõõtmed ׸ 80 ח 145,5 mm
Kaal 710 g
Ekraani kuva Fookuskaugus
Teravustamiskaugus
Värina hulk

Uue objektiivi Photopointi saabumine jääb novembrikuusse ning prognoositavaks jaehinnaks on 599 eurot. Soovid seda objektiivi varem näha? Canon lubas seda rahvale näidata septembri teisel poolel Kölnis, mil toimub Photokina 2016 fotomess.

Allikas: Canoni pressiteade

KARBIST VÄLJA: Canon EOS 5D Mark IV peegelkaamera
autor: Daniel Sepp

ads_5242

Kui Canon tutvustas esmakordselt enda EOS 5D kaamerat oli aasta veel 2005 ning keegi ei teadnud päris täpselt mida oodata. Kõik lootsid. Ligi 10 aastat hiljem tuli Canon turule 5D nüüdseks neljanda põlvkonnaga ning kõik teadsid mida oodata. Mõni pettus, mõni kilkas rõõmust. Kindel on, aga see, et Eesti esimesi Canon EOS 5D MK IV kaameraid on jõudnud Photopointi ning meil avanenud enneolematu võimalus see karbist välja võtta.

Kaameraid on müüdud rohkem kui neid seni saada on. Just nii kõva nimi Canoni 5D-seeria kaamera ongi. Lettidele ükski esialgu ei jõuagi. לritan selles artiklis keskenduda eelkõige kaamerale, mitte sellele mis karbis veel on, sest keda huvitab kolm kaablit ning akulaadija. Ei midagi uut, eks. Seevastu kaamera õhkab professionaalsust ning selle esimest korda kätte võttes tunned selgelt, et tegemist on tuhandeid eurosid väärt kerega, mis on mõeldud (leiba) teenima ning olema uhke kaaslane igale fotograafile.

 

Natukene tehnilisi andmeid:

  • 30,4-megapiksline CMOS sensor
  • Dual Pixel RAW failiformaat
  • DCI 4K 4096 ח 2160 25p videosalvestus
  • Juhtmevaba WiFi ühendus koos NFC’ga
  • 61 teravustamispunktiga AF sensor
  • Sensori tundlikkus kuni ISO 102 400
  • Integreeritud WiFi & NFC ühendus, GPS

 

Et artikli nimi on karbist välja siis põgusalt ka karbist ning selle sisust. Karbist leiab järgmised vidinad:

  • Canon EOS 5D kere
  • Kaelarihm
  • Kasutusjuhend mitmes keeles
  • Garantiitalong
  • Uus USB3 kaabel, millel on ka raam selleks, et pesa ära mitte murda kiirustades
  • Laadija koos kaabliga
  • Aku
  • Eyecup ehk pildiotsija kate

ads_5354

 

Aga pikema jututa kõige tähtsama juurde.

Canon EOS 5D MK IV näeb välja soliidne ja puhas, nagu profikaamerad ikka. Kuigi kaamera on 60 grammi kergem kui tema eelkäia siis ei väljendu see funktsionaalsuse kaos ega tundes, et tegemist oleks kerge kaameraga. Oh ei. Püsib käes väga kenasti ning on tunda, et oled varustatud tõelise relvaga. Läks küll neli aastat, aga esmasel vaatlusel pettuma ei pea.

ads_5303

 

Kui võib-olla eest-vaade ei reeda kuigi palju selle sisu kohta, siis kerekorgi taha on peidetud täitsa uus sensor, mis on võimeline asjadeks millest ükski Canon midagi ei teadnud. Nendest tähelepanuväärseim selgelt Dual Pixel RAW tehnoloogia tugi. Ma olen võib-olla natukene vanakooli mees, aga võimalus nihutada fookust tagantjärgi ning muuta teravussügavust pärast pildi tegemist tundub mulle ulme. Aga äge ulme, see ulme, milles ma tahangi elada.

ads_5330

 

Kaamerasse on mahutatud täiesti uus autofookus, mis ava f/8 juures kasutab varasema ühe (keskmise) punkti asemel kuni 61 (21 rist-tüüpi) mis on kõik ka valitavad. Täpse valgusmõõtmise jaoks kasutatakse varasema 63-tsoonilise süsteemi asemel umbes 150 000 piksli-põhist RGB+Infrapuna süsteemi, millele eraldatud DIGIC 6+ protsessor saadud andmete töötlemiseks. Mitte, et tõelisel tegijal oleks seda väga vaja, aga kiiresti muutuvates valgusoludes on sellest kindlasti palju kasu täpse särimõõtmise seisukohalt.

ads_5325

 

Ka videos on autofookus liikunud kontrasti-põhisuselt Dual Pixel CMOS tehnoloogiale. Varasemalt puuduv 4K video tugi on möödanik – uus 5D on võimeline filmima 4K kvaliteedis 25 või 30 kaadrit sekundis 29 minutit ning 59 sekundit järjest. Lisandunud ka kaamera-sisese timelapse-i tugi üheskoos uue HDR videorežiimiga ning, et kõike seda paremini näha ning juhtida on ekraan saanud endale 1.62 miljonit punkti, varasema 1.04 miljoni asemel üheskoos puutetundlikusega.

ads_5311

 

Selle vapustava ning käes äärmiselt mugavalt istuva kere sisse on mahtunud ka GPS, mis oli varem saadaval ainult lisaseadmete abiga üheskoos millegagi, mis läheb kindlasti peale pressi- ja stuudiofotograafidele või miks ka mitte kodukasutajale kui ta sellele vaid kasutuse leiab. Nimelt on kaamera varustatud WiFi-ga ning võimaldab FTP/FTPS protokolli kaudu laadida pilte otse serverisse. Samuti võimaldab WiFi juhtida kaamera funktsioone Canon Camera Connect rakenduse kaudu.

ads_5289

Mälukaardipesasid on uuel kerel kaks. לks CompactFlash-tüüpi mälukaardi tarbeks ning teine SDXC-kaardi kasutamiseks.

 

Vaata kõiki Photopointi pildistuslaual tehtud fotosid

ads_5303

ads_5305

ads_5306

ads_5307

ads_5308

ads_5309

ads_5310

ads_5321

ads_5318

ads_5330

ads_5311

 

Canon EOS 5D Mk IV kaamera Photopoint.ee veebikaubamajas

Photopointi veebikaubamajas on see suurepärane kaamera müügil juba mõnda aega ning kuigi saadavuseks on hetkel otsas, siis tasub võtta järjekorda ning sooritada ost juba täna, sest ainult nii saame olla kindlad, et just Sina saad selle kaamera omanikuks enne teisi ning ei pea jõule ootama.