TOP 5 kiiret nõuannet, kuidas DJI Osmo Pocket kaamerast võtta maksimum
autor: Jürgen Veerme

DJI OSMO Pocket

DJI Osmo Pocket on 13 cm pikkune taskusse mahtuv käsistatiiv, mille korpuse küljes on Mavic Pro ja Mavic Air droonidest tuntud kaamera/gimbali süsteem. Tänu sellele saab Osmo Pocket abil teha igas situatsioonis ilusaid fotosid ja filmida sujuvat 4K videot mistahes asendis või liikumises. 

Osmo Pocket’it kätte võttes tundub lausa uskumatu, et selline tilluke tehnikavidin on pungil erinevaid funktsioone, millega tõsta nii pildi kui video kvaliteeti. Seetõttu toomegi selles artiklis välja põhilised nõuanded, mis aitavad kaamerat alguses paremini mõista.

 

1. Kaamera juhtimine

Kaamera üles- ja allapoole kallutamiseks lohista Osmo Pocket’i ekraani paremal küljel asuvat slaiderit.

DJI Osmo Pocket

 

Lisafunktsionaalsuse nautimiseks ühenda seade DJI Mimo rakendusega (Apple Store // Google Play). Selle kaudu saad välja lülitada ka Gimbal Easy Control funktsiooni, et teha ülitäpseid muudatusi.

DJI Osmo Pocket

 

2. AFC ja AFS funktsioonid

Autofocus Continues (AFC) ja Autofocust Single (AFS) funktsioonide vahetamine sõltub sellest, kas jäädvustad stseeni rohke või vähese liikumisega. AFC valikut soovitatakse kasutada, kui toimub palju tegevust ja liigutakse palju ringi ning AFS’i võiks kasuta juhul, kui liikumist on vähe või tegemist on staatiliste kaadritega. Loomulikult võib neid proovida vastavalt maitsele.

Nimetatud funktsioone saad aktiveerida ja deaktiveerida otse Osmo Pocket ekraanilt või Mimo rakenduse “Foto” seadetest.

DJI Osmo Pocket

DJI Osmo Pocket

 

3. Särituse korrigeerimine

Sarnaselt DJI GO ja DJI GO 4 rakendustele saab ka Osmo Pocket’ile mõeldud Mimo äpis särituse seadeid reguleerida käsitsi ja automaatselt. 

Käsitsi muutmisel vaheta ISO, säriaega (shutter speed) ja säriarvu (EV), kuni pilt ei ole liiga hele või tume.

DJI Osmo Pocket

Automaatse valiku puhul vajuta enda nutitelefoni ekraanil erinevaid piirkondi, kuni saad õige särituse. Kui oled enda jaoks kõige parema kombinatsiooni saavutanud, siis hoia sõrme pikemalt soovitud alal, kuni kollase raami alumisse vasakusse nurka ilmub lukustusikoon.

DJI Osmo Pocket

 

4. Muuda pildisuhet

Erinevad pildisuhted annavad jäädvustamisel juurde paindlikkust ja seetõttu toetab Osmo Pocket kolme kõige levinumat varianti –  16:9, 4:3 ja 3:2.

DJI Osmo Pocket

Pildisuhet saab muuta, kui Mimo rakenduse “Foto” seadete alt aktiveerida PRO režiim.

 DJI Osmo Pocket

 

5. Märgista oluline

Galeriis saad kõige paremini välja tulnud fotod ja videoklipid märgistada “Südamega”. See on väga kasulik funktsioon, et saaksid jäädvustatud materjali hiljem “Like” saki/tabi alt kiirelt üles leida.

DJI Osmo Pocket

 


Pisike ja võimas Osmo Pocket kaamera loodi, et saaksid kõik planeeritud ja planeerimata hetked jäädvustada fotodele ja/või videotele mistahes olukorras. Nii et kui järgmine kord kodust välja tõttad, siis veendu, et Sul oleks kaasas kõik vajalik: võtmed, rahakott, telefon ja nüüd ka DJI Osmo Pocket

 

Kui Sul veel ei ole Osmo Pocket kaamerat, siis selle saad meie juurest ››

 

Kui oled juba Osmo Pocket kasutaja ja Sul on antud nippidele veel midagi põnevat lisada, siis anna sellest kommentaarides ka teistele huvilistele teada.

The post TOP 5 kiiret nõuannet, kuidas DJI Osmo Pocket kaamerast võtta maksimum appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Fujifilm Instax Mini LiPlay kiirpildikaamerad ja uued Instax Mini paberid
autor: Elise Ader

 

לhe tõelise paberfoto sõbra jaoks võib olla üsna essentsiaalne abimees käekotis kiirpildikaamera. Et fotosid igapäevastest sündmustest, ükskõik kus, mugavalt välja trükkida. Kui ka Sina unistad sellisest võimalusest, siis võiksid mõelda näiteks Fujifilmi pisikese, kerge, erilise ja imeilusa kiirpildikaamera Instax Mini LiPlay peale, mis on Photopointis nüüd saadaval.

Instax Mini LiPlay on kiirpildikaamera, mida saab peale kiirpildikaamera tavaliste funktsioonide kasutada ka fotoprinteri ja helisalvestina. See on 5MP sensoriga Fujifilmi kõige väiksem ja kergem kiirpildikaamera, mis prindib välja krediitkaardi mõõtu pilte. Ennenägematu lisana võimaldab kaamera kasutajatel lindistada pildi juurde ka kuni 10-sekundilisi heliklippe. See töötab lihtsalt: heliklipi salvestamisel prindib kaamera selle kuulamiseks pildi nurgale QR-koodi, mis viib läbi nutitelefoni pildistamise hetkel tehtud helisalvestuseni.

Kiirpildikaamera teeb praktiliseks ka see, et kaamera ei luba ühelgi pildil raisku minna. Nimelt saab enne pildi välja printimist kaamera ekraanilt kontrollida, kas kaader õnnestus ning seejärel alles otsustada, kas see ka välja printida. Pilte saab salvestada nii kaamera sisemälusse kui ka eemaldatavale MicroSD-kaardile. Läbi Bluetooth ühenduse on võimalik ka nutitelefonist teiste seadmetega tehtud pilte läbi kaamera välja printida.

Mini LiPlay objektiiv vastab fookuskaugusele 28mm ja selle maksimum ava on f/2. Objektiiv töötab autofookusega ning selle särivahemik on ¼ – 1/8000sek. ISO valib kaamera vastavalt sellele vahemikus 100-1600. 

Lisaks uutele säravatele kaameratele saabusid Photopointi ka kahed uued erilised Instax Mini fotopaberid (10tk pakis). Fujifilmi uute paberite seas on nii pidulikud konfeti-kaunistustega Instax Mini 1×10 Confetti paberid ja suviselt tähistaevased Instax Square 1×10 Star-Illumination paberid. 

  

 

 

Vaata imeilusaid Fujifilm Liplay kiirpildikaameraid Photopointi veebipoes>>

The post Nüüd saadaval: Fujifilm Instax Mini LiPlay kiirpildikaamerad ja uued Instax Mini paberid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Nikkor Z 14-30mm f/4 S Nikoni hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

 

Photopointi jõuab suvesoojas uusi objektiive nagu Vändrast saelaudu ning seekord on järg rõõmustada kõiki Nikon Z7 ja Nikon Z6 hübriidkaamerate omanike. Photopointis on nüüd saadaval Z bajonetiga kaameratele mõeldud objektiiv Nikkor Z 14-30mm f/4 S

Nikkor Z 14-30mm f/4 S on ülilainurk-suumobjektiiv, mis katab ära fookuskaugused vahemikus 14 mm – 30 mm, säilitades kogu suumi ulatuses ava f/4.  Lainurgast hoolimata on esiläätse pind üsna ebatavaliselt peaaegu tasapinnaline – see võimaldab objektiiviga kasutada ka 82mm-keermega filtreid.  Objektiiv on muuhulgas üks kergemaid (kaalub 485 g) autofookusega suum-objektiive, mida turult võib leida.

 

 

14-elemendiga objektiivi läätsed on kaetud erilise nano-kristall vääristusega, mis aitab ära hoida sisepeegeldusi ja esiläätsele kantud fluoriidvääristus tõrjub veepiisku ning võimaldab klaaspinda lihtsamini puhastada. Uus Z-bajonetiga süsteem võimaldab kompaktse suurusega objektiiviga saavutada kõrgekvaliteetse optilise jõudluse. 

Objektiivil on vaikne ja kiire autofookus, mistõttu sobib objektiiv ideaalselt ka selles osas eriti nõudlike pulmafotograafide ja -videograafide kätesse. Lai nurk teeb sellest ideaalse objektiivi ka erinevate sündmuste, näiteks kontsertide (isegi suurte orkestrite) jäädvustamiseks.  Nagu kõigil Z-seeria objektiividel, nii on ka selle uue tulija teravustamisrõngas seadistatav muutma ka teisi funktsioone. Objektiiv on disainitud vastupidavaks: tolmu- ja ilmastikukindlaks. 

 

Vaata uut objektiivi Photopointi veebipoes>>

 

The post Nüüd saadaval: Nikkor Z 14-30mm f/4 S Nikoni hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Tamron 35-150mm f/2.8-4 Di VC OSD objektiiv Canoni peegelkaameratele
autor: Elise Ader

 

Täiskaader peegelkaameratele mõeldud telesuumobjektiiv Tamron 35-150mm F/2.8-4.0 Canonile on Photopointis nüüd saadaval.

Taskukohast objektiivi iseloomustab valgusjõuline ava f/2.8-4.0 ja integreeritud optiline värinastabilisaator. Objektiiv katab ära fookuskauguste vahemiku 35-150 mm, mis tähendab, et see sobib kasutamiseks väga erinevates valdkondades ja oludes. Kompaktne objektiiv sobib hästi ka igapäevaselt kaasaskantavaks objektiiviks, et jäädvustada perepilte, loodust või võtta see endaga seljakotis hoopis reisile kaasa. Fookuskauguste vahemik on  meelepärane kindlasti ka portreefotograafidele, kuna objektiiv lubab pildistada küllalt kitsastes oludes aga kasutada seda ka teletoruna.

 

 

Uue 35-150mm f/2.8-4 objektiivi lähim teravustamiskaugus on 45 cm (kogu suumi ulatuses) ning sellel on kahe mikroprotsessoriga teravustamismootor, mis tagab kiire ja täpse autofookuse. Optilises konstruktsioonis on nii madala dispersiooniastmega läätsed kui ka asfäärilised elemendid, mis viivad Tamroni sõnul optilised moonutused miinimumini. Alles natuke aega tagasi saabus meie lattu ka sama objektiiv Nikoni kaameratele.

 

Vaata uut Tamron 35-150mm objektiivi Photopointi veebipoes>>

 

The post Nüüd saadaval: Tamron 35-150mm f/2.8-4 Di VC OSD objektiiv Canoni peegelkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: musta lehega fotoalbumid
autor: Elise Ader

Võib-olla oled märganud, et fototöötlusprogrammides kasutatakse piltide taustana reeglina tumedat tonaalsust (halli või musta). Ja seda mitte juhuslikult või moepärast. Nimelt on tõestatud, et fotod näevad hallil ja mustal taustal paremad välja. 

Seega kui Sa oled endale eeskujulikult terve posu paberpilte välja trükkinud ja avastanud, et fotoalbumites on ruumiga kitsas kätte jõudnud. Siis meil on Sulle midagi erilist pakkuda – musta sisuga fotoalbumid, mis toovad pildid paremini esile, kui klassikalised valge sisuga albumid. Nii 100 kui ka 200 pilti mahutavad mustade lehtedega fotoalbumid on kolmes erinevas värvitoonis Photopointis  nüüd saadaval.

Albumeid on kahte tüüpi: suuremad ja väiksemad. Vastavalt suurusele mahutavad albumid endasse 100 või 200 10×15 mõõdus pilti. Väiksemasse albumisse mahub ühele lehele 1 pilt ja pildi all  on rohkelt kirjutamisruumi. Suurem album mahutab 2 pilti lehele ning olemas on ka pisut väiksem ruum kirjatööks.  

Tume taust annab võimaluse albumisse kirjutada isegi harilikuga nii, et hõbekarva süsi jääb paberile pidulik. Sealjuures tänu hariliku mitte-permanentsele olekule saab piltide asukohta albumis vahetada ja teksti alati muuta. Samuti on see fotoalbum hea koht, kus rakendada kõiki oma pliiatsitopsis vedelevaid sädelevaid pastapliiatseid ja markereid.  

 

 

Vaata uusi mustade lehtedega albumeid Photopointi veebipoes>>

 

The post Nüüd saadaval: musta lehega fotoalbumid appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12