Canon EOS R5 Mark II aitab ellu viia kõik Su loomingulised ambitsioonid
autor: Stephan Redko

Kuulujutud ja kannatamatu ootamine saavad nüüd mõlemad lõppeda, sest Canon andis meile lõpuks teada, et müügile tuuakse uue generatsiooni EOS R5 Mark II täiskaader hübriidkaamera.

Esimese põlvkonna mudelist on tänaseks möödunud ligi neli aastat ehk vaatame, mida Canon on suutnud selle aja jooksul uue mudeli puhul uuendada ning täiustada.

Canon EOS R5 Mark II

Mida uut pakub Canon EOS R5 Mark II?

Canon EOS R5 Mark II südameks on tutikas 45-megapiksline Stacked CMOS täiskaader sensor, mis võimaldab kaameral lugeda andmeid märkimisväärselt kiiremini kui BSI-tüüpi sensoriga.

Tänu sellele võimaldab R5 Mark II salvestada videoid kuni 8K resolutsioonis 60 kaadrit/sek ning fotosid kuni 30 kaadrit/sek. Seda kõike loomulikult minimaalse rolling shutter efektiga.

Samuti säilib kasutajate jaoks variant kasutada madalamaid särivõtteid, kui 30 kaadrit/sek pildistamine jääb mõnes olukorras liiga paljuks. Valikus on ka 20, 15, 10 ja 5 kaadrit/sek.

Uus R5 Mark II on suuteline tegema ka “pre-capture” katikunupu täisvajutuseelset salvestust — see suudab pool sekundit enne pildistama hakata ning 3-5 sekundit enne videosalvestust teha.

Canon’i üheks kõige omapärasemaks funktsiooniks on siiamaani silmjuhtivusega teravustamine (Eye-control AF), mida Canon tutvustas esimest korda EOS R3 mudeliga. Nüüd on suur rõõm teatada, et see funktsioon on jõudnud ka Canon EOS R5 seeriale.

Pildiotsijast vaadates suudavad erinevad andurid tuvastada Sinu silma liikumise ning kuhu see täpsemalt vaatab. Kui Eye-control AF on sisse lülitatud ning Sa hoiad katikunuppu poolenisti all, siis kaamera suudab teravustada lähimale subjektile, kuhu andurid arvavad, et Sa vaatad. Täielik maagia!

Võrreldes originaalse EOS R3 silmjuhtivus tehnoloogiaga, siis EOS R5 Mark II mudeli andurid on laiema vaateväljaga, et selgemini jälgida silma liikumist, isegi kui oled pisut kaugemal pildiotsijast — see võiks konkreetselt kasulik olla inimestele, kes kannavad prille.

Hiljutise AI hullusega on ka Canon kaasa läinud, mille tulemusena peitub EOS R5 Mark II hübriidkaameras “Digic Accelerator” kiip, sarnaselt Sony “AI Processing Unit” kiibile. Tänu sellele on kaamerasiseselt võimalik teha pisut kompleksemat järeltöötlust.

Näiteks, on EOS R5 Mark II suuteline galeriis olevate fotode resolutsiooni kahekordistama. Selle jaoks üritab AI aimata, mis võiks kahe piksli vahele sobida ning seljärel teha seda tervele kaadrile. Tänu sellele saavutad massiivse 90-megapikslise fotofaili, kuigi tasuks mainida, et seda protsessi on võimalik teha vaid JPEG formaadis piltide peal.

Lisaks on Canon EOS R5 Mark II suuteline otse kaameras pakkuma AI-põhinevat müravähendust, mida on võimalik kasutada ka RAW failidel.

Canon Digic Accelerator kiip tuleb veelkord kasuks piltide sorteerimisel, et aidata Sul aega kokku hoida. Nimelt, EOS R5 Mark II suudab tuvastada fookusest väljas olevaid kaadreid ning markeerida neid vastavalt. Seega näed galeriis vaid kõige teravamaid pilte ilma ülejäänud ebaõnnestunud kaadriteta.

Kere ehituse ning nuppude paigutuse poolest püsib uue põlvkonna EOS R5 Mark II peaaegu täiesti identsena oma eelkäijaga.

Pesade poolest leidub küll üks tähtis täiustus, mis on täissuuruses HDMI-le üleminek. Kaameral on ka loomulikult mikrofoni ja kõrvaklappide pesa ning USB-C ja välgupesa.

Canon EOS R5 Mark II

Canon EOS R5 Mark II paistab olevat korralik uuendus oma eelkäijale ning igati täispakitud kõiksugust uut tehnoloogiat. Kui otsid endale järgmist professionaalset täiskaader hübriidkaamerat, mis pakuks ka vau-efekti, siis R5 Mark II tundub igati sobilik variant.

Photopointi esinduskauplustesse on seda müügile oodata eeldatavalt augustikuus, kuid kuna tegu on tõsiselt kaua oodatud kaameraga, siis kindlal soovijal soovitame eeltellimuse vormistada esimesel võimalusel.

 

Eeltelli Canon EOS R5 Mark II ja koge loomingulist vabadust »

 


Juhul, kui Sul peaks uue kaamera ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Canoni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(18)

The post Canon EOS R5 Mark II aitab ellu viia kõik Su loomingulised ambitsioonid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary suumobjektiiv
autor: Stephan Redko

Nüüdseks juba neljale kaamerabrändi bajonetile saadaval olev Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary suumobjektiiv ei vaja ilmselt enamuste jaoks põhjalikku tutvustust.

Tegu on siiski ühe kõige populaarsema objektiiviga poolkaader hübriidkaameratele, mis on eelkõige tuntud oma taskukohase hinna ja mitmekülgse suumivahemiku poolest.

Olgugi, et tegu on juba kolm aastat vana mudeliga, siis Canon RF-bajonetile jõudis müügile see alles nüüd, 2024. aasta juulikuus. Seega leian, et seda tasuks uuesti näppida ning tutvustada ka Canon hübriidkaamera kasutajatele, kelle jaoks on “kolmanda osapoole objektiivitootja” veel võõras väljend.

Võtsin uue objektiivi karbist välja ning keerasin selle minu arust Canon’i parima poolkaader hübriidkaamera ehk EOS R7 ette, et näha mida selline komplekt endast kujutab.

Mida kujutab endast Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary?

Tegu on standardsuum-objektiiviga, mis pakub enamus poolkaader hübriidkaamerate ees 27-75mm ekvivalentset fookuskaugus vahemikku. Erandiks on uusim tulija ehk RF-bajoneti mudel, mis on Canon’i poolkaader sensorite omapära tõttu pisut kitsama nurgaga ehk 29-80mm.

Ligi kolmekordne suumivahemik lainurgast kuni lühikese telefotoni teeb sellest peaaegu ideaalse kõik-ühes objektiivi, mida keerata oma kaamera külge ning sinna see ka unustada. Tähendades, et igapäeva elu jäädvustades saaksid vabalt vaid selle objektiiviga hakkama ilma, et peaksid teisi objektiive kaasas kandma või vahetama.

Teiste objektiivide vajadus väheneb veelgi rohkem, kuna Sigma 18-50mm kasutab läbivat f/2.8 ava, mis annab Sulle võimaluse jäädvustada ka hämaramates valgustingimustes — sellist omadust ei kohta tihti poolkaadritele mõeldud suumobjektiivides, sest üldjuhul kasutavad need kehvemaid f/3.5-5.6 avasid.

Nagu pildilt näha, siis sellel konkreetsel Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN mudelil on bajoneti kinnituse poolel väike “seeliku” osa, sest RF-bajonett on suuruselt laiem kui Sony E- ja Panasonic L-bajonetid, mille jaoks see objektiiv oli originaalselt disainitud.

Selle tagajärjel on Sigma pidanud RF-bajonetiga mudeli korpust põhjast laiemaks tegema. Seda oleme näinud ka Nikon Z-bajonetile ümber tehtud Sigma objektiividel, mis kasutab samuti laiemat bajonetti.

Kas see näeb pisut naljakas välja? Absoluutselt näeb, kuid reaalsus on see, et keegi ei näe Su naljakat “seelikuga” objektiivi niisama kuskil riiuli peal. Kui nad seda näevad, siis see on pigem väljas pildistades, kus see on kaamera küljes — ning ma ütleks, et EOS R7 ees näeb see täitsa viisakas välja.

Teravustamiseks kasutab Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN laialt tuntud samm-mootor tehnoloogiat, mis lubab Sigma sõnul kiiret ja vaikset teravustamist. Seda võin ka kinnitada enda isikliku kogemuse põhjal, kui veel omasin seda koos oma Sony ZV-E10 poolkaader hübriidkaameraga.

Selle minimaalne teravustamiskaugus on laiast otsast kõigest 12 cm ning tele otsast 30 cm — tähendades, et 18mm fookuskauguse peal võid Sa oma subjekti panna praktiliselt nii lähedale objektiivile, kui Su hing ihaldab.

See tähendab omakorda veel seda, et Sa ei vaja veel ühte eraldi pühendatud objektiivi, millega saaksid vajaduse korral ülilähedale teravustada. Sigma tõesti ei ole selle objektiivi tootmisel tagasi hoidnud ning on andnud Sulle kõik, mis neil anda on.

Mitmekülgne suumivahemik, valgusjõuline läbiv f/2.8 ava ning kiirelt ja lähedale teravustav Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN kõlab siis paberil päris hästi, kuid mis miinused sellega kaasnevad? Ausalt öeldes, siinkohal ei ole mul palju öelda.

Minu jaoks on selle objektiivi puhul ainsaks miinuseks minimaalne 18mm fookuskaugus, mis kipub poolkaadri ees liiga kitsaks jääma. Kõik see oleneb loomulikult Sinu isiklikust kasutusviisist, kuid ütlen kohe ära, et selle objektiiviga ei saa Sa käest hoides vlogi teha või kinnisvara pilte teha — 28mm ekvivalentne fookuskaugus on paraku liiga kitsas selle jaoks.

Selle probleemi lahendab Sigma 10-18mm f/2.8 DC DN Contemporary lainurk-suumobjektiiv, mida Sigma hakkas tootma pisut aega peale 18-50mm mudeli välja lasku, et kasutajad ei jääks laivõtete tegemisel hätta. Muide, just seda lainurkset mudelit on oodata juba järgmisena ka Canon RF-bajonetile. Stay tuned!

Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN on täpselt selline nagu ma mäletan — meedivalt pisike ja minimalistliku disainiga. Jah, sellel võiks veel lisaks olla paar lülitit, funktsioonnupp ja pisut laiem minimaalne fookuskaugus, kuid kõik need asjad teeksid selle objektiivi ainult kallimaks, raskemaks ja suuremaks, mis rikuks ära selle põhimõtte.

See objektiiv ajab asja ära ning jääb endiselt mu number üks soovituseks poolkaader hübriidkaamera omanikkudele, kes tahavad asendada oma kit-objektiivi, kuid säilitada samal ajal kompaktsuse ja mitmekülgse suumivahemikku.

Lõpetuseks

Arvestades, mida kõike selle objektiivi sisse on pakitud, siis Sa ei eeldaks, et selline asi mahuks Su käe vahele ära ning kaaluks kõigest 300 grammi, mis on sellise objektiivi kohta olematu kaal.

Olenemata sellest, kas kavatsed Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN soetada Sony E-, Panasonic L-, Fujifilm X- või Canon RF-bajonetile, siis ma ei kahtle, et sellest saab üks Su enim kasutatud objektiive, sest see on lihtsalt nii mugav ja pisike!

 

Telli Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary — saadaval neljale erinevale bajonetile »

 


Kas teadsid, et iga Sigma objektiivi ostul saad sellele taotleda 5-aastase tootjagarantii? Selleks tuleb Sul minna ″Sigma Imaging″ lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Juhul, kui Sul peaks uue objektiivi ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(10)

The post Karbist välja: Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary suumobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

LÜHIKAMPAANIA: valitud Sony kaamerad, objektiivid ja mikrofonid on ekstra soodsad
autor: Jürgen Veerme

Sony parimad diilid

Vii fotode või videote kvaliteet uuele tasemele, sest oleme koostöös Sonyga nende populaarsete hübriidkaamerate, objektiivide ja mikrofonide hinnad perioodil 16. – 22. juuli tavapärasest veel rahakoti sõbralikumaks langetanud. 

Sony kaamerad

 MUDEL/KOMPLEKT  ALGNE HIND

SOODUSHIND
(16. – 22.07.2024)

Sony DSC-RX100 VA 1059€ 719€
Sony a6600 (kere) 1609€ 1099€
Sony a6600 + 18-135mm Kit 2019€ 1399€
Sony a6600 + Tamron 18-300mm 2308€ 1529€
Sony a6600 + Tamron 11-20mm f/2.8 2608€ 1699€
Sony a6600 + Tamron 17-70mm f/2.8 2458€ 1479€
Sony a7R III (kere) 2829€ 2099€
Sony a7R III + Tamron 17-28mm f/2.8 3828€ 2649€
Sony ZV-E10 + 16-50mm Kit 859€ 749€
Sony ZV-1F 649€ 499€
Sony a7C (kere, must) 2119€ 1799€ ja Sony käest 200€ tagasi!
Sony a7C + 28-60mm Kit (must) 2419€ 1999€ ja Sony käest 200€ tagasi!
Sony a7C (kere, hõbedane) 2119€ 1799€ ja Sony käest 200€ tagasi!
Sony a7C + 28-60mm Kit (hõbedane) 5038€ 1999€ ja Sony käest 200€ tagasi!

 

Sony objektiivid

MUDEL Algne hind SOODUSHIND
(16. – 22.07.2024)
Sony FE 12-24mm f/4 G 2039€ 1549€ ja Sony käest 100€ tagasi!
Sony FE 16-35mm f/2.8 GM 2759€ 2199€ ja Sony käest 100€ tagasi!
Sony Vario-Tessar T* FE 16-35mm f/4 ZA OSS 1539€ 999€
Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS 649€ 499€
Sony FE 24-70mm f/2.8 GM 1999€ 1799€ ja Sony käest 200€ tagasi!
Sony Vario-Tessar T* FE 24-70mm f/4 ZA OSS 999€ 549€
Sony FE 35mm f/1.8 709€ 489€
Sony E 35mm f/1.8 OSS 479€ 359€
Sony E 50mm f/1.8 OSS 359€ 289€
Sony FE 50mm f/1.8 339€ 159€
Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA 849€ 689€
Sony E 55-210mm f/4.5-6.3 OSS 379€ 229€
Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS 2399€ 2199€ ja Sony käest 200€ tagasi!
Sony FE 70-200mm f/4.0 G OSS 1449€ 1089€
Sony E 70-350mm f/4.5-6.3 G OSS 909€ 759€
Sony FE 85mm f/1.8 659€ 419€
Sony FE 90mm f/2.8 Macro G OSS 1159€ 949€

 

Sony juhtmevabad mikrofonid

MUDEL Algne hind SOODUSHIND
(16. – 22.07.2024)
Sony ECM-B10 shotgun-mikrofon 269€ 199€ ja Sony käest 50€ tagasi!
Sony ECM-G1 mikrofon 169€ 129€
Sony ECM-W2BT Wireless juhtmevaba mikrofon 239€ 179€

 

Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Kogu Sony tehnika leiad mugavalt meie veebikaubamajast ››

 


Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(12)

The post LÜHIKAMPAANIA: valitud Sony kaamerad, objektiivid ja mikrofonid on ekstra soodsad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix GH6 hübriidkaamera täiesti sõgeda soodukaga!
autor: Jürgen Veerme

Panasonic Lumix GH6 kampaania

Nüüd on õige aeg oma vana kaamera välja vahetada võimeka Panasonic Lumix GH6 hübriidkaamera vastu, mis on nüüd müügil lausa 700€ soodsamalt ehk erihinnaga alates 1499€.

Miks valida Panasonic Lumix GH6?

Eriti videograafide hulgas armastatud Lumix DC-GH6 näol on tegemist 2022. aasta ühe kõige põnevama Micro Four Thirds hübriidkaameraga, millel on uus 25,2-megapiksline sensor.

Selle eeliseks on kõrge foto lahtusvõime, kiire signaali lugemine ja lai dünaamiline ulatus. Lisaks on kaamerasse paigutatud peaaegu kaks korda kiirem Venus Engine protsessor ja ka uus viieteljeline pildistabilisaator koos uue algoritmiga.

Kogu see kombinatsioon võimaldab jäädvustada lausa 100-megapiksliseid kõrge eraldusvõimega fotosid ja 5.7K 30p lahutusvõimegavideot Apple ProRes 422 HQ ja ProRes 422 vormingus.

Selleks, et Panasonic Lumix DC-GH6 hübriidkaamera suudaks piiramatu aja jooksul salvestada 4:2:2 10-bitist 4K lahutusvõimega videot on ekraani taha paigaldatud ventilaator, mida kasutatakse peamiselt kaamera protsessori jahutamiseks ja CFexpress kaardi poolt eraldatava soojuse hajutamiseks. 

Tutvu kaameraga lähemalt: Karbist välja: Panasonic Lumix GH6 hübriidkaamera ››

 

 

Telli Panasonic Lumix GH6 veebist – transport on tasuta ››

 


Kui Sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi. Soodushind kehtib kuni 31.08.2024.

(655)

The post Panasonic Lumix GH6 hübriidkaamera täiesti sõgeda soodukaga! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony ZV-E10 II poolkaader hübriidkaamera teeb profikvaliteedi taskukohaseks
autor: Stephan Redko

Kahtlusteta Sony üks kõige enam ostetud hübriidkaameraid ehk Sony ZV-E10 saab endale pärast kolme aastat lõpuks väärika järeltulija.

Sony ZV-E10 II sisaldab uut ning täiustatud 26-megapikslist poolkaader BSI CMOS sensorit, mida kasutavad ka FX30 ja a6700 hübriidkaamerad, kuid mis maksavad märkimisväärselt rohkem.

Tänu uuele sensorile saad Mark II mudeliga salvestada maksimaalselt kuni 4K 60 kaadrit/sek, mida saad nüüd nautida lausa 10-bit värvidega. Maksimaalsel salvestusrežiimil on küll väike 1,1-kordne lõikefaktor, kuid alates 4K 30 kaadrit/sek kaob see ära.

Kuid tõenäoliselt suurim eelis, mis kaasneb uue BSI CMOS sensoriga on selle väle lugemiskiirus, mis vähendab meeletult rolling shutter efekti, mis oli esimese generatsiooni ZV-E10 mudelil suureks murekohaks.

Sony ZV-E10 II

Ehituse poolest saab ZV-E10 II endale uue kere, mis meenutab Sony täiskaadrilist vlogikaamerat ehk ZV-E1 mudelit. Uue kerega kaasneb kvaliteetsem 1,04M punktiline pööratav ning kallutatav puutetundlik ekraan.

Ekraanist rääkides, siis see kaamera on ettevõtte esimene, mille ekraan muutub vertikaalses positsioonis samuti vertikaalseks. See tähendab, et kasutajatel on vertikaalses asendis lihtsam hoida oma salvestuse parameetritel silma peal ning vajadusel neid kohandada.

Lisaks pärib see ZV-E1 mudelilt oma intelligentse 3-kapslilise mikrofoni, millega on võimalik salvestada erinevates olukordades või keskkondades. Mikrofonikapslid paiknevad nii kaamera ees, taga ning peal, millega tabad selge helisalvestuse ükskõik mistahes suunast heli tuleb.

Sony ZV-E10 II

Kui nendest täiustustest juba ei piisanud, siis ZV-E10 II sisse on torgatud ka suurem NP-FZ100 liitiumaku, mida kasutavad kõik tänapäevased Sony täiskaader ja ka poolkaader hübriidkaamerad.

Pole mingi üllatus, et suurema aku tõttu on nüüd tööajakestvus pikenenud ning seda ikkagi märkimisväärselt. Uus mudel suudab salvestada kuni 195 minutit või 610 pilti, kuid eelkäija kuni 125 minutit või 440 pilti.

Sony NP-FZ100 aku suuruse tõttu kasvas ka ZV-E10 II käepide, mis peaks tegema sellest kinni hoidmise mugavamaks võrreldes esimese generatsiooniga, mis kasutab NP-FW50 akut.

Sony ZV-E10 II

Muude omaduste hulgas kasutab Sony ZV-E10 II kõige värskemat Sony kasutajaliidest ning väikse disainiuuendusega kit-objektiivi, mis kõik koos teevad sellest hübriidkaamerast suurepärase valiku inimestele, kes tahavad kogeda Sony uuemat tehnoloogiat ilma eriti suure väljaminekuta.

Uus mudel jõuab Photopointi müügile eeldatavalt juulikuu lõpus, kuid nagu ikka, siis kindlatel huvilistel soovitame eeltellimuse vormistada esimesel võimalusel, sest tegu saab olema tõenäoliselt ääretult populaarse hübriidkaameraga.

 

Eeltelli Sony ZV-E10 II poolkaader hübriidkaamera endale kohe ära »

 


PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Juhul, kui Sul peaks uue kaamera ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(38)

The post Sony ZV-E10 II poolkaader hübriidkaamera teeb profikvaliteedi taskukohaseks appeared first on Photopointi ajaveeb.