Loodusfotograaf Tõnu Ling: OM System OM-1 – kas korralik revolutsioon või pigem tühine meikap?
autor: Jürgen Veerme

Meie hea sõber ja loodusfotograaf Tõnu Ling annab oma blogis ülevaate OM System OM-1 hübriidkaamerast, mida ta igapäevaselt kasutab.

Pikaaegse Olympuse fototehnika kasutajana tasub Tõnu mõtega kindlasti tema blogisse tutvuma minna, sest ta teab millest räägib ning tegelikult võib juba üksi tema näidispiltide pärast sinna suunduda – need on tõeliselt lummavad.

Hakkas huvitavama, mida Tõnu täpsemalt antud kaamera kohta arvab ja kas see on siis revolutsioon või meikup? Klõpsa allolevale lingile ja saad teada.

 

Tutvu täispika OM System OM-1 ülevaatega Tõnu blogis ››

 


See OM System kaamera hakkas huvitama, aga pole ostus veel päris kindel? Sellisel juhul tutvu lähemalt:

(23)

The post Loodusfotograaf Tõnu Ling: OM System OM-1 – kas korralik revolutsioon või pigem tühine meikap? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 — Nikon hübriidkaamera kasutaja vaatenurgast
autor: Jürgen Veerme

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2

Kui oled Nikon hübriidkaamera kasutaja, aga ei tea, millist objektiivi sinna ette tellida, siis soovitame Digitest.ee veebiportaalis läbi väga sisuka ja mitmete näidispiltidega ülevaate tutvuda Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 mudeliga.

Meie foto- ja videotehnika rendi abil proovile pandud Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 sobib Nikon Z-seeria täiskaader hübriidkaameratele ja on tõsine konkurent Nikkor objektiividele.

See pakub mitmekülgset suumivahemikku lainurgast kuni lühikese telefotoni välja ja kombineerides selle valgusjõulise f/2.8 ava ja veel alla 1000 eurose hinnasildiga, siis on tegemist üsna ideaalse objektiivga.

 

Tutvu täispika Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 ülevaatega Digitestist ››

Soeta Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 Photopointi veebipoest »

(3)

The post Digitest.ee: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 — Nikon hübriidkaamera kasutaja vaatenurgast appeared first on Photopointi ajaveeb.

Proovime Photopointi rendist Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiivi
autor: Kaspar Lukats

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports

Olgugi, et lõpuks hakkab kevad võimust võtma, siis teen throwback’i paari kuu tagusesse aega, kui mul õnnestus Photopointi foto- ja videotehnika rendi kaudu proovida Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports telesuum-objektiiv. Panin selle proovile Lumelauaklubi Mässer üritusel, kus sai tehtud üle 1300 pildi!

Enne Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS müügile jõudmist jõudsin ma Photopointis endale osta Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD, mis on samuti telesuum-objektiiv ja üsna sarnase fookuskaugusega. Seetõttu oli mul võtta ka kohe hea võrdlusmoment.

Mis mulle kohe Sigma vs Tamroni puhul silma hakkas on see, et kui ma panen Tamron 70-180mm VXD päikesevarjuki tagurpidi peale, siis saan kasutada ka suumi. Sigma puhul on see päikesevari sellise omamoodi disainiga, et pole väga muud valikut kui kogu aeg päikesevarjukit kasutada, sest tagurpidi ei saanud jällegi suumi kasutada.

Muuhulgas toimis Sigma suum võrreldes Tamroniga ka vastupidi ja seetõttu sai seda pidevalt valesti keeratud, aga sellega ilmselt harjuks pideva kasutamise juures lõpuks kenasti ära. Ideaalis võiks muidugi kehtida mingisugune ühtne standard ka selles osas 🙂

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports

Üldiselt on uus Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS ikka mega hea objektiiv ja seda isegi isegi vähese valgusega pildistamisel.

Väga hea lai fookuskaugus 77mm koos f/2.8 avaga sai lumelaua üritust pildistades ka kehvades oludes perfektselt kogu valguse kätte, mis aitas fookuse kiirusele metsikult kaasa. Kui minu Sony a7 III on tavaliselt pigem laisk fokusseerija, siis selle Sigma objektiiviga ei saanud ma sellest arugi.

Kusjuures pean tunnistama, et võrreldes eelpool mainitud Tamroni objektiiviga, tulid Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS abil pildid detailsemad ja teravamad. Muidugi peab ütlema, et selle hinna (1729€) juures muidugi ei ootakski muud.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports

Kokkuvõttes võiks norida, et suumi rõngas võiks olla laiem, et saaks ka varjukit tagurpidi hoidmise ajal suumi kasutada, aga mega hea teravus paneb ka selle unustama.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS valgusjõudlus on ikka väga hea ja imekspandavalt võimekas stabilisaator aitab teravvad pildid kätte saada isegi hämaras käest spordiüritust pildistades.

Antud objektiivi kaal võib kellelegi olla miinus, aga mul endal ei olnud pärast pikka päeva kaameraga tööd tehes nagu hullu. 

Igatahes, nagu öeldakse, siis oma silm on kuningas ja kui oled samuti Sony täiskaader hübriidkaamera kasutaja, siis soovitan sammud seada Tallinnas, Rocca al Mare keskuses asuvasse Photopointi renti ja Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports ära proovida. Spoilerina võin öelda, et on oht sellesse ära armuda!

 


Kaspari tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ja kasparlukats.ee

Tutvu lisaks:

(6)

The post Proovime Photopointi rendist Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiivi appeared first on Photopointi ajaveeb.

LensPen puhastustarvikute abil eemaldad tõhusalt nii näpujälgi kui tolmu
autor: Jürgen Veerme

Lenspen puhastustarvikud

Kanada päritolu LensPen toodab unikaalseid süsiniksisaldusega puhastustarvikuid ja läätsepuhastuslappe eelkõige kaameraoptika puhastamiseks, aga need on ohutud kõikide optiliste läätsede, LCD- ja plasmaekraanide ning klaaspindade puhastamiseks.

Miks just süsinik? Seetõttu, et selle aine molekulidel on ainulaadne võime imada sisse suures koguses õlisid ja saasteaineid. Muuhulgas ei sisalda LensPen tooted vedelikke ja see garanteerib pika tööea, sest need ei kuiva ära ning neid ei mõjuta temperatuur.


LensPen Cleaning Kit

LensPen Cleaning komplekt koosneb kolmest lihtsast, aga väga efektiivsest puhastusvahendist:

 • LensPen puhastuspliiatsi ühes otsas on peidetav pehme pintsel tolmu eemaldamiseks ja teises otsas on spetsiaalse puhastusainega pind, mis ei leki ega kuiva. 
 • LensPen Hurricane Blower õhupump on mugav vahend tolmu ja mustusekübemete eemaldamiseks optilistelt pindadelt. 
 • LensPen MicroKlear mikrofiibrist puhastuslapp sobib paljude erinevate seadmete pindade puhastamiseks.

LensPen Cleaning Kit

 

 

 

 • Sobib optiliste pindade puhastamiseks.
 • Õhupump eemaldab tolmu ja liiva kergusega.
 • Puhastuspliiats koos integreeritud pintsliga.
 • Universaalne mikrokiust puhastuslapp.
 • HIND: 24,99€

 

Osta LensPen Cleaning Kit esinduskauplustest või telli veebikaubamajast »

 


LensPen Original puhastuspliiats

LensPen Original on efektiivne kaks-ühes toode, mille ühes otsas on puhastuspintsel ja teises otsas puhastuspliiats.

Seetõttu on tegemist spetsiaalse optika puhastamiseks mõeldud tööriistaga, mis sobib ideaalselt näiteks objektiivide, binoklite, vaatetorude jms puhastamiseks.

Puhastuspliiats saab tõhusalt hakkama nii tolmukübemete pühkimise kui ka sõrmejälgede eemaldamisega.

LensPen puhastuspliiats Original

 

 

 

 • Ideaalne optiliste pindade puhastamiseks.
 • Pintsel suuremate tolmuosakeste harjamiseks.
 • Pliiats puhastab viimsegi mustuse.
 • Kompaktne pliiatsisuurune disain.
 • HIND: 14,99€

 

LensPen Original puhastuspliiats on olemas nii esinduskauplustes kui veebis »

 


LensPen Hurricane Blower õhupump

LensPen Hurricane Blower on valmistatud vastupidavast kummist, mis on rebenemiskindel ning vastupidav temperatuuri vaheldumisele.

See on mugav vahend tolmu ja mustusekübemete eemaldamiseks optilistelt pindadelt. Sellega saab efektiivselt puhastada ka kõige tundlikumaid pindu – objektiivid, peegelkaamera peegel, filtrid ja muud sarnased pinnad.

LensPen õhupump Hurricane Blower HB-1

 

 • Sobilik optiliste pindade puhastamiseks.
 • Eemaldab tolmu ja liiva kergusega.
 • Valmistatud vastupidavast kummist.
 • Purunemiskindel.
 • HIND: 8,99€

 

Soeta LensPen Hurricane õhupump mugavalt Photopointi veebikaubamajast »

 


LensPen MicroKlear puhastuslapp

Universaalne LensPen MicroKlear mikrofiibrist puhastuslapp sobib paljude erinevate seadmete pindade puhastamiseks – kaamera korpus, fotovarustus, nutitelefon, televiisor, arvuti, ehted, muusikainstrumendid, klaasesemed. 

LensPen puhastuslapp MicroKlear

 

 • Universaalne mikrofiibrist puhastuslapp.
 • Sobib paljude erinevate seadmete puhastamiseks.
 • Eemaldab hõlpsalt nii mustuse kui õli.
 • Lihtne hooldada – pestav.
 • HIND: 5,99€

 

LensPen MicroKlear puhastuslapp on müügil esinduskauplustes ja veebikaubamajast »

 


Juhul, kui Su kaamera sensoril on mustus, mis integreeritud tolmueemaldusega maha ei tule ning rikuvad muidu ilusa pildi ära ja soovid neist lahti saada, siis Silver jagab Point TV osas selleks nippe:

Muuhulgas pakume kõikides Photopointi esinduskauplustes ka sensoripuhastusteenust ja meie võib tuua ükskõik, millise digitaalse peegel- või hübriidkaamera ning puhta sensoriga kaamera saab kätte juba 2-7 päeva möödudes.

(9)

The post LensPen puhastustarvikute abil eemaldad tõhusalt nii näpujälgi kui tolmu appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon EOS R100 on 2024. aasta parim algtaseme poolkaaderkaamera
autor: Jürgen Veerme

Canon EOS R100 tipa auhind

Iga kevadisel mainekal TIPA auhindade jagamisel tunnistati 2024. aasta parimaks algtaseme APS-C ehk poolkaaderkaameraks Canon EOS R100.

Maailma juhtivate fotoajakirjade toimetajate valikuga võib kindlasti nõustuda, sest EOS R100 sees on 24,1-megapiksline APS-C sensor, mis on kordades suurem kui üheski tippklassi nutitelefonis ja seetõttu on see heaks valikuks neile, kes soovivad foto- või videograafiaga tõsisemalt tegelema hakata.

Canon EOS R100

Oma salvestatud meedia edastamiseks saad kasutada Canon Camera Connect rakendust, mis saadab need silmpilkselt Su nutitelefoni. Selle rakenduse kaudu saad ka oma kaamerat kaugjuhtida, et saaksid vajadusel ka ennast kaadrisse kaasata.

 

Telli auhinnatud Canon EOS R100 ja pildista/filmi uue kvaliteediga ››

 


Uue fototehnika ostmine on arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Organisatsioon nimega TIPA ühendab maailma mõjukamad fotograafiaajakirjade toimetajad, kes valivad muude tegevuste kõrval iga aasta alguses välja kõige tähelepanuväärsemad fototehnika tooted. Käesoleval aastal nimetati ühtekokku 40 parimat fototoodet. Kõikide nendega saad tutvuda TIPA veebilehel.

(15)

The post Canon EOS R100 on 2024. aasta parim algtaseme poolkaaderkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.